Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zadat poptávku STA na satelit

Hornet F-18 (1328)|17.4.2012 10:27
Lepsie by si urobil, ked das namontovat parabolu nejakej firme, urcite ich je v okoli dost, aj ti navrtaju diery, kde budes potrebovat. Zadas si kolko chces druzic, ake LNB, ci na jedno, alebo dvoj tuner. Daj si do dier husi krk( na instalaciu kablov), aby si netahal koax priamo panelom.
Tie prechodky cez okno by som radsej nepouzival, nie je to najkrajsie...a asi ani najlepsie( ale niekedy jedine mozne ) riesenie.

Instalacia nestoji az tak vela, u nas sa to pohybuje tak 10-30€ podla zloziosti.
intago (255)|20.4.2012 12:42
díky a co byste mi doporučili? Humax IRHD5100S či GoSAT GS7055 HDi nebo něco dalšího do 2800.-?
Jo a jak to, že .trp nelze přehrát jinde než v stboxu? Jistě je nějaká možnost, ne?
golfLC (1941)|22.4.2012 21:19
[QUOTE=intago;406762]...Jo a jak to, že .trp nelze přehrát jinde než v stboxu? Jistě je nějaká možnost, ne?[/QUOTE]

Všetky nahrávky vyhotovené na prijímačoch Skylink ready s linecovanou čítačkou kariet irdeto sú s obmedzením - náhravku je možné sledovať len na tom prijímači, na ktorom bola vyhotovená.
intago (255)|23.4.2012 08:04
-no, neříkej, že by nešla udělat konverze, ale kde sehnat program? A jiné přístroje to nekodují?
Rozhodl jsem se, že první satelitní zkušenosti nachytám v bytě matky, mají tam Astra 1 a 3, Hot-bird a Thor/intelsat. Kde jsou stránky s programy? Znám jen onastra.com Soused mi řekl, že chytne dva tisíce stanic. Tak se ale na stboxu rychle chytne třeba ten highTv? Potřeboval bych nějakej manuál pro mírně pokročilý, poč.70 let jsem si stavěl rádijka a zesilovače. Nevíte, kde na webu je? Dík.
KamilZ (10277)|23.4.2012 08:52
[QUOTE=intago;407144]no, neříkej, že by nešla udělat konverze, ale kde sehnat program? [/QUOTE]
Myslím, že to golfLC napsal naprosto jasně. Ostatně stačí projevit trochu snahy a pročíst si zde pár témat, mnohokrát se to tady probíralo. Nahrávku kódují:
- všechny přístroje s licencovanou čtečkou Irdeto PI-Sys
- všechny přístroje, kde je Irdeto/ICE karta v licencovaném CI+ modulu na Irdero PI-Sys
intago (255)|23.4.2012 10:37
no a co? Ptám se na dekodování. CD a DVD i BR jsou taky kodovaná, ale hafo programů který ti to rozkodují razdva, však víš. A nikomu do toho nic není.
golfLC (1941)|23.4.2012 10:55
Nahrávka je párovaná aj na prijímač!!!! Ani v druhom prijímači toho istého typu ju neprehráš, pochop to načase!!!!
Jediná možnosť je použiť CI modul, ale pozor CI a nie CI+, s použitím tohto modulu je nahrávka nekódovaná, ale počítaj s vyššou cenou prijímača na slot na modul a samotný modul.
intago (255)|23.4.2012 12:23
mají to dobře vymyšlené! Ale vše se dá obejít. Co to nahrát s výstupu HDMI? Jistě si s tím machři poradí...
KamilZ (10277)|23.4.2012 12:50
Říká Ti něco HDCP? Už jdi viděl cenově dostupné zařízení, které nahrává z HDMI (kde je nekomprimovaný datový tok (už tam nejde MPEG, H.264, prostě tečou RAW data), řádově GBit/s)?
intago (255)|23.4.2012 14:02
no OK, já to nemyslel na sebe, ale pro machry.
Už je mi jasné, proč tlačí na satelity, kde mají vychytané, aby ovce platily a platily. Proto bude pozemní T2 HDTV až za 6 let. To co je ted na 4.muxu je mi nanic, ač mám vysílačku kousek. Ani nabídka za nic nestojí, nejen že to přijímá jen někdy a nikdo neví proč. :-(
Spíš mi poradte kde na webu najdu něco o satelitech pro mne, vážně nic nevím ale úplný antitech nejsem, takový stručný a jasný manuál. Nevím jak naladit stanice, udávají se třemi čísly, děsný... :-(
KamilZ (10277)|23.4.2012 14:32
Dagy2 (3153)|23.4.2012 14:41
intago, intago, promiň ty si ale fták!
tak sme začínali s tým že si nevedel čo je ňufák, po vašom čumák. Sme si t ovysvetlili, dnes chceš manuál pretože nevieš naladiť jeden priblblý program.
A teraz by si chcel dekodovať Pi-Sys Irdeto, už si sa dostal do stavu keď vieš presne že nás hajzli zdierajú za satelit. Si myslíš, že DVB-T2 bude zadarmo? Hádaj načo je na telke CI-šachta?

Vykašli sa aj na ten tvoj sat, doporučujem aby si si kúpil vrtuľník na diaľkové ovládanie. Och nie, by si mohol niekoho poraniť. Radšej len také autíčko na diaľkové ale nie na vysielačku ale len s káblikom čo má taký malý volantík na ovládači.
Človeče neblázni.
ak si vzdal ten barákový sat tak si vyšpecifikuj čo chceš mať (ale chceš? veď tvrdíš že tam nič moc nedávajú tak je to otázka či to autíčko nie je lepšia zábava) a keď to chceš naozaj mať tak si to nechaj namontovať firme aj so zárukou.
intago (255)|24.4.2012 07:58
Kamile, díky, moc dobrý. Z toho seznamu satelitů jsem janek, na seznamu v baráku matky je
Astra 1 ---diseqc - A (1)
Astra 3 ---diseqc - B (2)
Hot-bird ---diseqc - C (3)
Thor/intelsat ---diseqc - D (4)
Ale v tom druhým odkazu je Aster a dalších daleko víc. Je to větší věda než jsem si myslel. Jak se v tom vyznat? Pozemní digitál je proti satu směšně jednoduchej... Ale jak naladit určitej program jsem se zatím nikde nedočetl.

dagy-nepřeháněj, tak to není. Jen sháním počát.info. V životě jsem dělal spoustu činností a do všech jsem se dostal podobně jak do satu. A že to bylo od koní až po tranzy mystiky, hypnozy, min. životy i zpracování digi signálů.

Z 28 let létání mám i trvalé zdravotní následky :-) Poradím si i se satem. A datum schůze ještě není, takže nic nevzdávám ani v baráku. Ale už slyším ty kecy... :-(
Problém satu je jen ten, že asi jen 0,5% pořadů mě zajímá... taky nemám tolik volného času.
KamilZ (10277)|24.4.2012 10:09
Neřeš Astra 1, 3 , to je nesmysl. Vždy se jen dívej na pozici (19.2, 23.5, ...).
intago (255)|24.4.2012 11:49
Kamil-to bych rád, ale to na tom papíru není
interfernet422 (1575)|24.4.2012 12:53
Tak nekoukej na papír a koukni na web - http://www.satbeams.com/footprints?position=23
Máš tam vše co se dá chytit po pozicích.
Programy co jsou kde vysílány jsou zde: http://cz.kingofsat.net/pos-23.5E.php
intago (255)|24.4.2012 14:09
dík, sakra, toho je. Když si teda chci naladit
High TV 3D U.S.A. General SES ASTRA Neuzamcen 5313 2003 3003 1003 2003
jak to udělám na stboxu? Co tam namlátím za numera?
KamilZ (10277)|24.4.2012 15:06
[ATTACH=CONFIG]17633[/ATTACH]

Detaily viz manuál k Tvému přijímači.
Astra3.png
Hornet F-18 (1328)|24.4.2012 15:13
Hmmm......
technicke parametre pre prijem:
http://www.satelitnatv.sk/2011/11/15/nekodovane-vysielanie-hightv-3d-z-astry-3b-235°e/

pises tu, co si vsetko v zivote robil........ ale co tak pouzit zaklad - goooooogl???
:-( :-( :-(
intago (255)|24.4.2012 15:41
dik Kamil-Hornet-F18 (jo, víš, že jsem jezdil i na Migu 21MF na motorové zkoušky a opravoval ho? :-) )
Přístroj zatím nemám, jen jsem si zatím stáhl návod na přeladění toho, co chci koupit, snad z něj vyčtu co a jak -gosat-gs-7055-hdi
interfernet422 (1575)|24.4.2012 19:07
Intago - jen námět - pokud se chceš v satelitu hrabat a vyznáš se v počítačích a víš co to je linux, tak si pořiď přijímač s linuxem. Jednak nebudeš potřebovat CAM modul pro kartu, jednak budeš moci ukládat programy rozkódované na disku a jednak si s ním dokonale vyhraješ.
K příspěvku #67 - žádné údaje ukládat nemusíš, stačí poskenovat danou frekvenci a zvolit FTA stanice, kvalitní přijímač by měl stanici najít.
Dagy2 (3153)|24.4.2012 19:25
intago, poslednými dvomi príspevkami si nahrál hoodne vysoko na smeč. Ale ne, držím hubu na uzde.
Len jednu poznámku a jednu radu:
Rada: keď sa ti to zdá všetko tak zložité tak sa vyprdni na nejaký gosat a nájdi si TechniStar SIR. Tam je nastavenie prijímača po kúpe hotové za 5min pomocou autoštartu a je to jediný prijímač, ktorý sám naladí všetky programy SkyLinku + družice 19.2E, 13E a zvyšok 23.5E. Nemusíš nič študovať, robia to za teba soudruzi z NDR a ládujú ti to tam cez satelit každú noc keď ty pekne spinkáš.

Poznámka: keď jedným dychom hovoríš že "soused od mamky má 2000 programů" a "mně zajímá 0,8% toho co je na satelitu" tak nerozumiem načo vôbec investovať
0,8% je asi 18 programov a tie máš ako som už hovoril v DVB-T na izbovú anténu.

A ešte jedna - myslíš že ten sused pozerá 2000 programov? Myslíš že aspoň tuší čo sú zač?
Na 13E je 1336 nekodovaných programov, na 19.2E asi 890, na 28.5E okolo 400, na 23.5E so Skylinkom asi 100. Hádaj koľko z nich stojí vôbec za to ladiť ich?
Hornet F-18 (1328)|24.4.2012 21:01
intago: Tak to s tym MiG-om ti normalne zavidim. O lietadla sa zaujimam od malicka a celkom uspesne modelarcim viac ako 35 rokov. Takze fakt ticha zavist :-)

A ako pise interfernet, kup si lepsi prijimac na linuxe - ked ta bavia pc, ale na druhej strane, ked mas zaujem len o tak malo programov(0,5%), tak sa na to vykasli a nechaj si dvb-t :-)
intago (255)|24.4.2012 21:03
Fernet-kdepak, linux neumím
Dagy-já myslím, že to zvládnu, tedka študuju ten návod na přeladění, je docela polopaticky. Nejdřív nastavit satelit, pak TP, a pokud není, tak namlátit ty tři údaje a už se to ladí samo. Kdybych si mohl komplet návod stahnout na ten manuál na Gosat, bylo by nejlíp. Kamil sice ukazuje to numero, ale to jedno stačí?
Co se týče toho 0,5proc. je to jinak. Netýká se to stanic, ale pořadů!
Soused asi neladí všecky, jen málo FTA je v češtině a on jako elektrikář jinou řeč neumí. Já ostatně taky moc ne. Kolik chytáš ty a jaké?
intago (255)|24.4.2012 21:10
Hornet-to bylo na vojně, jak na výcviku na vejšče, tak jako absik, tak jako záložka jsem skončil na tomsamém letišti Bechyně! Bohužel do era mne nevzali, ale makat kolem migu přivázaného, jede na plný plyn, s duhovými plameny byl zážitek! Házel jsem do něj kameny, lítaly kilák! Já jen seděl a brzdil, když mne tahali po letišti na tyči.
Veselá prihoda-jednou major vypl hned moto, jen co zacal motorovkur. Co je, nacelniku? Neni tlak oleje. Kdyby si toho nevsiml, rotor by se kousl a dva tisíce litru petráku by nám zařídilo pohreb zehem.
Prijel technik, odsrouboval nejakou hadicku a natocil motor, Po chvili se z ni vyvalil proud oleje. Sláva, nějaka necistota, zaradoval se a zašrouboval hadici. Bylo hotovo!
Daleko líp mi bylo 7 let na Blaníku a v aeroklubu a 20 let na paraglidingu a rogalu, moc jsem zažil. I mrak jsem vytočil! Taky spousta havarii. Předloni jsem ale skončil na stromě, po druhé, a nechal toho. Vratil jsem se po 30ti lety na kajak. Ale už mne svezl známý na UL. Doporučuju všem, zajedte na jejich letistě, za dobrý slovo, přip.200.- vás rádi povozí, později i knipl půjčí :-)
Pilotaze se nebojte, je to tezsi nez auto, ale ne o moc. Kdyz se vyznate v tom satelitním guláši, ... zvladnete i ty troje kormidla! a vyvázeni.
Dagy2 (3153)|24.4.2012 23:43
[QUOTE=intago;407404]Fernet-kdepak, linux neumím
Dagy-já myslím, že to zvládnu, tedka študuju ten návod na přeladění, je docela polopaticky. Nejdřív nastavit satelit, pak TP, a pokud není, tak namlátit ty tři údaje a už se to ladí samo. Kdybych si mohl komplet návod stahnout na ten manuál na Gosat, bylo by nejlíp. Kamil sice ukazuje to numero, ale to jedno stačí?
Co se týče toho 0,5proc. je to jinak. Netýká se to stanic, ale pořadů!
Soused asi neladí všecky, jen málo FTA je v češtině a on jako elektrikář jinou řeč neumí. Já ostatně taky moc ne. Kolik chytáš ty a jaké?[/QUOTE]

Mám naladených z tých 2200 dostupných programov na 4-och družiciach spolu asi 160:
- asi 60 ČS programov od SkyLinku z 23.5E
- asi 30 FTA nemeckých programov z 19.2E
- asi 20 FTA anglických filmových programov
- asi 30 hudobných programov zo všetkých 4-och družíc a všetkých možných jazykov
- asi 5 spravodajských typu CNN, Al Jazeera, Sky News a pod
- asi 10 ostatných zameraných na šport

P.S. Myslím, že umenie vládnuť cudzími jazykmi nemá nič spoločné s ukončeným vzdelaním ale skôr s lenivosťou alebo pilnosťou.
intago (255)|25.4.2012 07:51
Dagy-no tě pic, těch je. Porad please. Chtěl bych si objednat ten Gosat a zatím nekupovat žádnou kartu. Kámoš mi poradil, že hdmi stboxu mohu připojit přes cosi na digi konektor mého dvouřadého 19palcového monitoru. Chtěl bych chytat HD FTA kanály o cestování a přírodě, hlavně v němčině, snad i v anglině. Ale jaké? Abych hodiny nehledal, jsem tam jen na víkend každých 14 dní.
Mám rád kvalitní přípravu, ve všem.
Přemejšlím ale koupit o něco dražší Technisat
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Co vy na to?
Dagy2 (3153)|25.4.2012 20:08
HD FTA takých moc nie je. Ale na 19" a ešte monitor ti to môže byť úplne jedno.
Tu máš link na 315 FTA programov. U každého máš napísané čo vysiela: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a tu ešte 302 anglicky hovoriacich [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ja poznám o cestovaní len Travel Channel, Sonnenklar TV HD. Potom občas niečo na DMAX, Phoenix. A inak na každom programe niečo občas - CT2 v piatok a podobne.
Inak si budeš musieť zaplatiť. NA Skylinku máš takýchto programov asi 15? z toho polovicu v HD
intago (255)|25.4.2012 20:45
Dagy, dík. Na tom prvním odkazu je jen 19,2E, jsou i stránky o ostatních? To se tam namačká jen např.10,744/H ? Myslel jsem, že Travel Channel je placený. Kde jsou ty programy?
Už jsem si objednal ten Technisat S2, sranda začíná. :-)
golfLC (1941)|25.4.2012 22:02
Tak to ešte len začína :-)
Ale vážne.... pozri si ten link od Dagyho ešte raz a hlavne, čo je napísané na ľavej strane, veď tam máš všetky družice....
Ladenie na Technisate na 19,2-ke už budeš mať spravené od výroby, aj s 13-kou.... Prečo si bral S2-ku a nie SIR???? Nechceš do budúcna Skylink kartu???
Dagy2 (3153)|25.4.2012 22:18
nechceš ladenie jedným tlačítkom?
intago (255)|26.4.2012 08:06
golf-proč by tam Skylink nešel? Ostatně se mi zdá proti freeSat drahý. SIR je o ještě tisícovku dražší než S2. Jinak dík za radu. HD programy se tam poznají jen podle toho, že mají HD v názvu?
dagy-netrvám na tom
All:jak postupujete při hledání nových stanic? Máte nějaké debatní kluby na webu? Jak zajímavou stanici najdete sami? Když vám někdo řekne, či zaslechnete, že nová stanice Xy je zajímavá, jak ji najdete a nastavíte, když neznáte frekv.transponderu ani družici?
Jak se vlastně vyznáte v těch stovkách naladěných kanálů?
Je to věda. Jak koukám kolem sebe, znám jen toho elektrikáře, co satelit má! Neznám ani nikoho, krom sebe, kdo by tv signál zpracovával, ba ani nahrával!! Ani nikdo známý nestahuje filmy z webu.
golfLC (1941)|26.4.2012 08:12
Intago išiel, ale Ty máč v S2-ke čítačku kódového systému CONAX, tá Ti je nanič, musíš ešte dokúpiť prístupový modul do šachty v prijímači, aby si mal kam Skylink kartu dať. Na SIR-e máš už čítačku irdeto, takže len kartu by si tam šupol :-) čiže cenou si narovnako, ak nie drahšie, a ešte k tomu na 2x :-)
Ked budeš mať Technisat doma, potom možme podebatiť o ladení programov, teraz, kým to nemáš pred sebou, je to len taka diskusia, ktorú si nemôžeš vyskúšať :-)
golfLC (1941)|26.4.2012 08:57
Skylink vs FreeSat drahý nedrahý.... FreeSatu musíš platiť každý mesiac, ak chceš čo i len niečo pozerať.... Skylink máš základ grátis a ktomu si doplácaš balíky kedy chceš, kedy na pozeranie čas máš. HD je na Skylinku tiež o inom.. Ak si už mám platiť, nech aspoň za nejakú ponuku a dátový tok. Uvedom si, že naraz vieš vždy pozerať len jeden program. Biť sa do hrude, že ja mám 2000-3000 programov je podľa mňa blbosť! Už som to tu v nejakom príspevku písal.... Napíš si na papier čo chceš pozerať, koľko by si za to zaplatil a porovnaj to s ponukami poskytovateľov. Ešte taká jedna otázočka, keď už chceš byť taký "lovec" nových programov, budeš mať motor, alebo multifeed? Ked už píšeš v staršom príspevku, že máš rád kvalitnú prípravu.... S tým súvisia aj ďalšie komponenty (LNB, parabola, Diseq, motor, ... no a v neposlednom rade výhľad na orbit)

No a ak chceš FreeSat s HD ponukou, dostaneš už irdeto kartu, spárovanú s dodaným prijímačom, takže ten, čo si kúpil Ti je na....
intago (255)|26.4.2012 09:36
golf-zatraceně, to je to složité! Což nemohu mít stbox vlastní a chytat freeSat? Myslel jsem si, že pozemním digitálem budu chytat normální stanice a satem jen ty speciální, 150 kaček měsíčně dám. A někdo tu říkal, že freeSat je podobné kvality jako Skylink
Budu nejdřív u matky a pak i u nás (snad) v baráku využívat místní satelity v síti. Seznam u ní je kousek vejš. Vlastní mít nebudu.
No koukám na todleto, aby se v tom pes vyznal, zlaty pozemní digi!!
http://cz.upcdirect.com/klientsky-servis/manuals/smartkarty_Irdeto_ICE/?intcmp=IRDETO_FMK_txlink
golfLC (1941)|26.4.2012 09:53
[QUOTE=intago;407585]....http://cz.upcdirect.com/klientsky-servis/manuals/smartkarty_Irdeto_ICE/?intcmp=IRDETO_FMK_txlink[/QUOTE]

... a aj pre toto je ten SIR ok :-) ale je možné, že s nejakým modulom rozbeháš FreeSat aj na S2-ke, ale s tým už skúsenosti nemám...

Pozeral som ešte tú ponuku u Vás na FreeSat.... Veď to čo budeš platiť 150 Kč im, to máš v ponuke Skylinku bez poplatkov!!!!!
intago (255)|26.4.2012 10:01
a co Optibox Zebra, nebo jiný do 3000? No co, HD ti zadara na Skylinku nedaj, leda tak novu a ct1, děkuji, nechci.
golfLC (1941)|26.4.2012 11:07
Dám Ti ešte jednu radu.... Ak berieš prijímač podľa ceny a to tvrdohlavo fixne do 3000,-, tak to je úplne jedno, aký zoberieš, všetky sú v podstate v tejto cene na jedno kopyto... Ponúkali sme Ti tu už viacerí Technisat, ja konkrétne SIR... Neber to v zlom, ale máme už nejaké skúsenosti s týmito prijímačmi, či už s editáciou programov, bezchybným a prehľadným EPG s aktualizáciou v noci, korektnou komunikáciou karta prijímač a hlavne, odladený fw prijímača bez sebemenších chybičiek. Ak chceš každú chvíľu mať problém, že na tom a tom programe zmenili nejaký parameter a Ty môžeš všetko ladiť nanovo, trápiť sa so zoradením programov, prípadne že Ti nedošli zápisy na kartu, kľudne ber čo chceš, ale ak chceš bezproblémový prijímač, že prídeš domov, zapneš a pozeráš, technisat je hádam pre "začiatočníka" tá správna voľba. Ešte si nenapísal, kto Ti to bude montovať a či budeš mať motor.....
golfLC (1941)|26.4.2012 12:05
Intago...Predvčerom som sa trápil so sat.prijímačom LinkBox HD (cca 90€), no poviem Ti, sodoma gomora. Markiza HD bez zvuku a možnosti prepnutia na inú audio stopu, CT HD nová frekvencia stále bez signálu, nakoľko stará bola s rovnakým názvom CT HD, editácia programov - no sbohom, a že vraj Skylink ready aj s aktualizáciou programovej ponuky, no iste! EPG len po nabehnutí na daný TP, HDMI link som mohol len snívať, zmeniť rozlíšenie obrazu na HDMI nie je možné, pri predčasnom ukončení nahrávky tlačítkom STOP ju neuloží, uloží len čo korektne ukončí z časovača,.... a to len pár chybičiek, aj keď podľa mňa zásadných na pravidelné zvyšovanie krvného tlaku za "málo peněz" - len do 3000,- :-)
Keby som nevedel okolo prijímačov čo kde zeditovať, prestaviť, pomazať aby to nabehlo, tak sa trapim do dnes, prípadne vypisujem po fórach... V tomto smere zlatý dobrý TECHNISAT :-)
Nekupuješ prijímač na mesiac, dva, tak kúp niečo poriadne, nie len podľa sumy, veď ten Technisat SIR nie je až tak o veľa drahší (o 650,-) veď za to ani normálny prístupový modul nekúpiš!!!
intago (255)|26.4.2012 12:08
golf-s pozemním digi koupíš s HD a nahráváním od 420.- tak proč dávat tolik na sat? Leda
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/technisat-technibox-sir/ je trochu levnější, ale jak se liší?
Jo satelit mít nebudu ladit si budu sám
golfLC (1941)|26.4.2012 12:35
Je to kopia prijímača Dizipia, made in korea, nekupovať!!!!! To len robili pre technisat a spravili si len hanbu. S Technisatom to má spoločný len názov!!! Nič viac!!!
Sat príjem je o niečom inom, či v ponuke programov a aj kvalite prijímačov. Vždy sa tu bavíme len o cene.... Pripomeniem Ti tvoju vetu "Mám rád kvalitní přípravu, ve všem" a to čo požaduješ a píšeš nejde dokopy, nehnevaj sa ale každá kvalita niečo stojí!!! Ja som si pred 4-5 rokmi kúpil klasický SD prijímač Technisat STR-1 za 4980,- Sk, k tomu prístupovú kartu CSlink za 2500 Sk, dnes máš HD Technisat za 3700 a kartu za 1667. To si riadne pod cenu a akú hodnotu mali vtedy tie peniaze??? No a s tým ladením sám Ti držím palce :-) Inak Technisat je jediný prijímač, ktorý Ti vypíše pri ladeni-nastavovaní paraboly, na ktorej družici sa nachádzaš, o žiadnom inom prijímači, ktorý si z referenčnej tabuľky v prijímači porovná signál a vyhodnotí ho na polohu družice nepoznám...
Ale rozhodni sa sám, či Ti ten rozdiel nejakých 600-700 Kč stojí za trápenie a problémy.
golfLC (1941)|26.4.2012 12:46
[QUOTE=intago;407610]


Jo satelit mít nebudu ladit si budu sám[/QUOTE]

To by si musel riadne pridať k tým 3000, ak by si chcel prikúpiť satelit, myslel si ale asi parabolu :-) to asi budete mat spoločný DVB-S rozvod, o čom bola vlastne táto téma vytvorená :-)
intago (255)|26.4.2012 13:22
[QUOTE=golfLC;407612]Je to kopia prijímača Dizipia, made in korea, nekupovať!!!!! To len robili pre technisat a spravili si len hanbu. S Technisatom to má spoločný len názov!!! Nič viac!!!
Sat príjem je o niečom inom, či v ponuke programov a aj kvalite prijímačov. Vždy sa tu bavíme len o cene.... Pripomeniem Ti tvoju vetu "Mám rád kvalitní přípravu, ve všem" a to čo požaduješ a píšeš nejde dokopy, nehnevaj sa ale každá kvalita niečo stojí!!! Ja som si pred 4-5 rokmi kúpil klasický SD prijímač Technisat STR-1 za 4980,- Sk, k tomu prístupovú kartu CSlink za 2500 Sk, dnes máš HD Technisat za 3700 a kartu za 1667. To si riadne pod cenu a akú hodnotu mali vtedy tie peniaze??? No a s tým ladením sám Ti držím palce :-) Inak Technisat je jediný prijímač, ktorý Ti vypíše pri ladeni-nastavovaní paraboly, na ktorej družici sa nachádzaš, o žiadnom inom prijímači, ktorý si z referenčnej tabuľky v prijímači porovná signál a vyhodnotí ho na polohu družice nepoznám...
Ale rozhodni sa sám, či Ti ten rozdiel nejakých 600-700 Kč stojí za trápenie a problémy.[/QUOTE]

a přitom SIR vůbec v doporučeních FREE sAT není!
http://cz.upcdirect.com/klientsky-servis/manuals/smartkarty_Irdeto_ICE/?intcmp=IRDETO_FMK_txlink
Kdybych se tím chtěl zabývat denně, tak možná, ale ne. A co vzít ten Technisat S2 a počáítat s tím, že kartu stejně budu kupovat tak za rok a kdoví, kde to celé bude. Třeba bych mohl koupit kartu od někoho jiného. Rozdíl je 1000, ne 650.- VŮBEC SE NEDIVÍM, ŽE SATELIT SKORO NIKDO NECHCE, TAK ZAMOTANÝ TO JE :-(
golfLC (1941)|26.4.2012 13:42
Ani nemože byť, na trhu je len necely mesiac :-)
A myslel som 650 oproti tvojmu limitu 3000 :-)

Satelit nikto nechce? Kde žiješ? Veď aj na neviem akom kvalitnom TV od 42" vyššie nie je kvalita dvb-t bohvie čo!!!! A to Ti môžem porovnať kľudne aj maďarskú ponuku v DVB-T, ktorá je celá vysielaná len v mpeg-4 a verejnoprávne v HD!
intago (255)|26.4.2012 13:48
[QUOTE=golfLC;407624]Ani nemože byť, na trhu je len necely mesiac :-)
A myslel som 650 oproti tvojmu limitu 3000 :-)

Satelit nikto nechce? Kde žiješ? Veď aj na neviem akom kvalitnom TV od 42" vyššie nie je kvalita dvb-t bohvie čo!!!! A to Ti môžem porovnať kľudne aj maďarskú ponuku v DVB-T, ktorá je celá vysielaná len v mpeg-4 a verejnoprávne v HD![/QUOTE]



prostě to tak je, znám jen jediného člověka co to má!
Porad co s tím S2, už mi napsali, že ho mám připravenýho... To je robota nanič!!! Dobre hovorím po slovensky, však? Ved mám ženu zo Seredi, poznáš to mesto?
golfLC (1941)|26.4.2012 14:01
Ber aj tú S2-ku, ak nemáš možnosť a nechceš ju vymeniť za technisat technistar SIR za cenu... ( okrem tej certifikovanej čítačky na Irdeto sú totožné) a hlavne, nemýliť si to s Techniboxom SIR. Ved ak niekedy budeš kupovať kartu, dovtedy naškrabeš aj na modul :-)
A Sereď poznám len tak zbežne, ked som chodieval na služobky do Bratislavy, mal som cele lajstro, ake oblatky a napolitanky mám po kartónoch odtiaľ doniesť :-)
intago (255)|26.4.2012 14:10
vďaka, zatím mi musí stačit FTA HD, pár stanic je.
Pečiváren Sered poznám dobre. Velké mesto. Je tam podnikov viac, cukrovar, výroba slovenského šampáňa Hubert, Niklová huta, betonárka, Novoplast... kúsok na priehradu Králová... dobre bolo...
golfLC (1941)|26.4.2012 14:28
Nemaj strach, s Technisatom aj do budúcna v prípade, že ho hodíš na "veľkú" telku, zistíš, že to bola správna voľba... ako niektorí píšu, ten obraz sa nedá porovnať, práveže dá a veľmi rýchlo prídeš na to, že je parádny :-)
Menu a logika prijímača... tomu prídeš na koreň za deň :-)
Hornet F-18 (1328)|26.4.2012 14:44
intago, pocuvni golfa, velmi dobre ti radi a ma s tebou trpezlivost. Mas este velmi malo informacii nastudovanych, tak si daj poradit. Vsetko co ti napisal je na 100% overene.
Free sat/upc mas viazanost, platis stale, Skylink mas stale pristup na programy gratis a zaplatis si balicek kedy chces na jeden mesiac. Viazanost ziadna. Zaplatis si 12,50€ za HD balik a mas tam vyse 20 HD programov, 8 o prirode, 3 sporty + motoristicky....
A ten prijimac....mas sice lacnejsi, ale musis kupit modul, ktory stoji 40-50€, takze vysledok je vlastne drahsi.
No je to tvoj boj :-) a to ze nikto nechce satelit... to je ako ked Bolek Polivka preniesol tu slavnu vetu - ja som vasu p.... tiez nevidel, ale viem ze ju mate :-) ked o niecom ja neviem, neznamena to atomaticky, ze to tak je.
Mas rad kvalitnu pripravu, tak si to priprav ako lietanie, tam sa ti chyba tvrdo vypomsti, tu to take zle nie je :-) prinajhorsom nieco prerobis.
intago (255)|26.4.2012 14:55
díky, pánové,
Hornet-kolik ten modul stojí v čechách v Kč? A s ním půjde i freeSat a ostatní, nebo jen Skylink?
Vy se mnou máte trpělivost, ale kdo má trpělivost s těmi miliony lidí, kteří o elektronice neví ani to co já? NIK! Nemajů pak nič! Nebo musí klopiť vela peňazí mesačně!