Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

nunacek0 (947)|10.2.2012 20:49
Snad budeš mít lepší ruku jako já.Ve středu jsem vrátil druhou zelenou a bzučící st30. Za tu VT50 asi dáš balík. jako čerstvá novinka bude cena ....no nechme se překvapit.
anonymous01 (21)|11.2.2012 19:51
Těžko říci jaká bude cena, ale design bude, dle mého soudu, skvělý.
patriot (227)|13.2.2012 22:52
[QUOTE=nunacek0;396796]Snad budeš mít lepší ruku jako já.Ve středu jsem vrátil druhou zelenou a bzučící st30. Za tu VT50 asi dáš balík. jako čerstvá novinka bude cena ....no nechme se překvapit.[/QUOTE]

Já si myslím, že řada ST30 roku 2011 měla excelentní obraz bez zelené. Bzučící obecně asi taky nebyla - i když každá plazma trochu bzučí a každý může mít na tu intenzitu jiný metr.
Podle mne už je zboží modelového roku 2011 přebrané. Na skladech už jsou jen zbytky - a jen se to hemží tím, co se povracelo od zákazníků, repase po opravách, vystavené kusy atd. Na bezvadný kus bude čím dál těžší narazit. Tipuji, že fabriky už dávno výrobu modelů 2011 ukončili a přestavují linky na výrobu modelů 2012, jejíž výroba na sklad už také možná probíhá. Přece jenom po uvedení novinek na trh je trh hladový a je zásadně důkežité tohoto hladu využít, jinak zákazník odejde.
Plutotype (717)|23.2.2012 20:37
Postujem video report AVforums z Panasonic Convention 2012 z Hamburgu:


TX-P65VT50E V obchodoch od mája 2012
TX-P55VT50E V obchodoch od apríla 2012
TX-P50VT50E V obchodoch od apríla 2012

TX-P42GT50E V obchodoch od marca 2012
TX-P50GT50E V obchodoch od marca 2012

TX-P42ST50E V obchodoch od marca 2012
TX-P50ST50E V obchodoch od marca 2012
TX-P55ST50E V obchodoch od marca 2012
TX-P65ST50E V obchodoch od marca 2012
WarriorCZ (82)|23.2.2012 21:27
Ve videu okolo 15 minuty probiraj problem okolo zelenych panelu u modelu 2011.... pochopil jsem ze o tom vedi a hledaji reseni...

[QUOTE=Plutotype;399247]Postujem video report AVforums z Panasonic Convention 2012 z Hamburgu:


TX-P65VT50E V obchodoch od mája 2012
TX-P55VT50E V obchodoch od apríla 2012
TX-P50VT50E V obchodoch od apríla 2012

TX-P42GT50E V obchodoch od marca 2012
TX-P50GT50E V obchodoch od marca 2012

TX-P42ST50E V obchodoch od marca 2012
TX-P50ST50E V obchodoch od marca 2012
TX-P55ST50E V obchodoch od marca 2012
TX-P65ST50E V obchodoch od marca 2012[/QUOTE]
nunacek0 (947)|27.2.2012 18:22
Tady pěkné čtení o nových modelech včetně nastínění cen některých modelů..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
lerby (906)|2.3.2012 09:30
Prve realne skusenosti s UT50 a porovnanie s ST30. (post #457) http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1380186&page=16

Najviac ma zaujalo ze UT50 neprpi neduhom "LineBleed", tak ako snad vsetky sucasne vyrabane plazmy.
SlavoF (834)|2.3.2012 12:08
zato ten Filter je poznať markantne, UT50 sa oproti ST30 môže hanbiť ak dobre pozerám
Dalko (124)|2.3.2012 12:47
[QUOTE=SlavoF;400381]zato ten Filter je poznať markantne, UT50 sa oproti ST30 môže hanbiť ak dobre pozerám[/QUOTE]

JJ, sa to leskne jak psi gulky ...
lerby (906)|3.3.2012 19:36
Mozno ST30 odrazi o polovicu menej svetla, ale na druhej strane ma aj polovicny jas. Pre niekoho kto nepotrebuje priplacat za antireflexny filter a svetelne podmienky mu to umoznia, moze byt UT50 vhodny kandidat.

Dalej tu mame jednu kratku recenziu ST50, ktora uz antireflexny filter ma. TV je bez zelenehych flakov a max jas udava recenzent na 130cd/m2, co uz je slusne.
http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1600318-2012-panasonic-viera-tc-p50st50-world-first-review.html
nunacek0 (947)|3.3.2012 20:02
Vypadá to slibně.
nunacek0 (947)|3.3.2012 20:30
?????
nunacek0 (947)|4.3.2012 08:29
Ceny nových modelů. Snad budou po přepočtu stejné i u nás :

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1330616173&newsletterfocus
Plutotype (717)|5.3.2012 23:14
Eurove ceny zkopirovane z nemeckeho fora - oficialne ceny Panasonicu v Europe, katalogove:

65VT50 3.999,- eur
55VT50 2.599,- eur
50VT50 2.099,- eur

65ST50 2.799,- eur
55ST50 1.899,- eur
50GT50 1.599,- eur


Prve review ktore tu bolo postovane na ST50ku je od Roberta Zohna ( Value Electronics USA ), ktory je ale Panasonic positive, takze zatial brat s rezervou.

Do konca tyzdna pridu reviews od respektovaných uzivatelov AVSforumu: D-Nice a Chad ( Cleveland plasma ), ktore bude mozno povazovat za objektivnejsie.
nunacek0 (947)|6.3.2012 10:53
Docela palba, asi zůstanu u 2011
Kanape (125)|6.3.2012 16:11
[QUOTE=nunacek0;400921]Docela palba, asi zůstanu u 2011[/QUOTE]

Ty už jsi u nějaké TV 2011 zústal? Ta tvoje CRT je loňský model?
Ale vážně. Ty startovací ceny jsou zruba stejné jako za loňské modely, takže rok počkej, ceny budou na nějakých 60%, pak to můžeš zase 3x na zkoušku koupit a budou tu nové modely, zase tak strašně drahé. Ale, když ta CRT pořád ještě hraje, že?
Nic ve zlém.
nunacek0 (947)|6.3.2012 16:28
Sranda musí být. Vím, že každým rokem jsou nové modely stejně drahe jako ty předchozí, ale vzhledem k tomu s jakými propady prodejnosti se všechny firmy potýkají tak jsem tajně doufal, že by mohli nasadit kapku příznivější ceny. Moje CRT je model cca 2000 a dnes má spíše hodnotu historickou než prodejní. Modely 2011 jsem sice povracel, ale asi jim zůstanu věrný i v tomto roce a pořídím možná čtvrtou St řadu a jelikož jsem začal na 42ce následovanou 46kou tak skočím tentokrát zřejmě do 50ky, kde už je jen malý cenový rozdíl. Pokud ani po čtvrté to nevyjde tak zkusím LCD...Ještě popřemýšlím
Drake89 (293)|6.3.2012 18:30
[QUOTE=nunacek0;400953]ale asi jim zůstanu věrný i v tomto roce a pořídím možná čtvrtou St řadu a jelikož jsem začal na 42ce následovanou 46kou tak skočím tentokrát zřejmě do 50ky, kde už je jen malý cenový rozdíl.[/QUOTE]
jo, 50tka je bomba, jsu rad, ze jsem 42" ST30 prodal a koupil 50" zase ST30 :) Supr TV, jen na to 3D by mohla byt klidne i vetsi :-D Tak treba za paar let... :)
nunacek0 (947)|6.3.2012 19:23
|Už máš brýle a zkusil si 3D ?
Drake89 (293)|6.3.2012 21:53
jojoo, mam a bomba, ale hodne zalezi na filmu, nektere filmy jsou v 3D supr a u nekterych zadny zazrak (ale zatim jsem vyzkousel jen asi 10 3D filmu). A v 3D se mi zatim libily horory- treba Saw 7, Nezvratny osud 5 a animáče- Na vlasku, Rio, Jak vycvicit draka..
sanchez13 (1071)|6.3.2012 21:58
RIO je naozaj pekne urobene... najviac sa mi tam asi pacil ten let na rogale :D Vseobecne animovane rozpravky su vacsinou pekne spracovane v 3D...
Plutotype (717)|6.3.2012 22:10
Tak tu je mozno browsovat oficialne v cestine.
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Ploch%C3%A9+televizory+Viera/Nove/TX-P50GT50/overview/9045168/index.html

Ak nepotrebujete ist nad 50", tak GT50 je asi najlepsi pomer cena vykon. Aj ked ja som sa nechcene prepol na 55" VT50 a zabudol som na cennik.. :-)
nunacek0 (947)|6.3.2012 22:50
[QUOTE=Drake89;401005]jojoo, mam a bomba, ale hodne zalezi na filmu, nektere filmy jsou v 3D supr a u nekterych zadny zazrak (ale zatim jsem vyzkousel jen asi 10 3D filmu). A v 3D se mi zatim libily horory- treba Saw 7, Nezvratny osud 5 a animáče- Na vlasku, Rio, Jak vycvicit draka..[/QUOTE]

Z čeho pouštíš 3D?
Drake89 (293)|7.3.2012 05:31
[QUOTE=nunacek0;401018]Z čeho pouštíš 3D? [/QUOTE]
Normalne pres USB z externiho HDD na TV. Prozenu film pres mkvmerge a pak mi tak 90% filmu jede bez problemu. A tech zbylych par filmu poustim z NTB pres HDMI
Karel286 (73)|7.3.2012 07:09
[QUOTE=nunacek0;400953]Modely 2011 jsem sice povracel, ale asi jim zůstanu věrný i v tomto roce a pořídím možná čtvrtou St [/QUOTE]

Nyní bych řadu 2011 nekupoval ani náhodou. Někdo ti již takto radil, můžeš s podstatně větší pravděpodobností koupit vystavený, vrácený, či opravený kus, což může být, zvláště u vystaveného kusu smrtící kombinace. Plazma (obrazovka) vyžaduje velmi přívětivé zacházení! Nic jiného, než zcela nový kus bych nekoupil, vystavenou plazmu z prodejny ani zadarmo.

V žádném případě ti nechci radit, u tebe je to trochu problém....:-), ale osobně bych nyní počkal na nové modely. Do konce prázdnin, až budou lepší ceny, máš dost času na seznámení, můžeš jít někam na brigádu a došetřit peníz na model GT. VT mi přijde již předražené a nenabízí o tolik více. Navíc mně osobně, když jsem TV vybíral a kamkoliv jsem přišel (TV prodejna) tak mne svým obrazem GT vždy zaujalo (rok 2011).

Dle mne je řada GT, na rozdíl od ST, podstatně dál, zvláště možností pokročilého nastavení obrazu – úprava barevného podání je zásadní. Při difoltním nastavení je obraz na TV Panasonicu vždy do zelena (i THX režim). Již zde na fóru probíráno. TV nastavit dle kalibračního nastavení (až se někde na netu objeví), dále vypnout všechny eko režimy atd..., viz vlákna.

Velmi důležitá a opět zásadní je také kvalita signálu a druh příjmu!
A věř nebo ne, skutečně nemám žádný obrazový problém a kdybych si mohl znova vybrat, tak opět TV Panasonic, tentokrát 60GT50. Škoda, že se v Evropě tato velikost (60 a 65) u řady GT nenabízí.
Nicméně ani LCD nezatracuji. Top modely Sharp, Philips či Sony se mi také líbí. Ale při velikosti, kterou jsem vyžadoval byla cena již někde jinde a přeci jen pro mé oči a SD signál se mi zdá plazma přívětivější – byť má zase jiné mouchy. Důležité je si vybrat, zvážit všechny + a - a dál již nad tím nespekulovat. Jinak se zblázníš.
Karel72 (428)|7.3.2012 07:16
Řada VT není předražená pokud člověk chce používat 3d když porovnáš cenu gt + 2x3D brýle plus wifi tak to vychází líp než to dokoupit k řadě gt.Pokud to někdo dokupuje postupně stejně ty prachy vyklopí takže je třeba si to rozmyslet dopředu.Navíc u řady 2011 daleko lepší zvuk 2.1 a black filtr jak to bude u nové řady přesně nevím ale určitě to budé podobné.
nunacek0 (947)|7.3.2012 08:37
Vím, že to se mnou myslíte kluci zlatí dobře, ale s tím , že koupím vrácený model bych byl opatrnější. O tom kolik má Tv naběháno už není problém se přesvědčit ze servisního menu a pokaždé ,když jsem to udělal tak jsem byl první. vracené nebo reklamované kusy sice vracejí do oběhu, ale aspoň u Alzy jsem si všiml, že toto mají označeno jako zánovní nebo bazar. Proto kupuji u lídru eshopu jako Alza a Mall. U jiných bych opravdu nekoupil. Ani jednou byť sebemenší problém. S tím došetřením a pořízením GT50 v létě po pádu prvotních cen: jednak si myslím, že výraznějších slev se dočkáme tak na podzim a GT řada je oproti St opravdu výrazně dražší než kolik toho(hlavně obrazově) nabízí. Ano ta letošní má lepší design o tom žádná, ale používá totožný panel jako a elektroniku jako u St, kromě 3D řízení barev,který může pomoci jen u 3D, ale jinak si myslím, že se dá dosáhnout v konečném součtu velmi podobného výsledku. To, že mají Panasonicy své Thx a kino režimy nastaveny do zelena je zřejmě záměr, ale dá se i na St řadě vylepšit. Já naposled skončil s nastavením kino, kde jsem ubral jen trochu barvy, kontrastu , ale hlavně v tomto režimu změnil tón barvy se střední na chladný. To změnilo teplotu do přirozenějších barev, zlepšila se bílá a obraz byl jasnější. Není se třeba bát dát v kino režimu chladný. Nic se tím nepokazí. Má to daleko do dynamického režimu, kde je to kromě chladného tónu ještě vyhnáno jinak. Jsou to dvě různá podání. Mi se to tak líbilo, jelikož jsem dosáhl konečně bílé a né ttakové vybledlé do žluta nebo co to v kino režimu předvádělo. Je to více svěží. majitelé St mohou vyzkoušet. Třeba se zalíbí..ale to jsem dost odbočil. Prostě nové modely s novými cenami tak max 42ku a to se mi zdá malé, když v té samé ceně a zřejmě ještě o dost nižší dostanu 50ku 2011. To je můj nástřel, který se může samozřejmě změnit.
Ladys (1829)|7.3.2012 08:47
Byt tebou, tak si poradne proctu recenze na modelove rady ST, GT a VT a zjistis, ze vysledne rozdily nejsou jen ohledne vybavy, ale take co se obrazu tyce.Co jsem mel moznost je videt nazivo, tak se mi zdala rada VT obrazove lepsi.Zda to stoji za ten priplatek vuci ostatnim radam zalezi na zvazeni.

VT
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT30-TX-P50VT30-42VT30-50VT30-55VT30-65VT30-3D-Plasma-Review_185/Review.html

GT
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-GT30-TX-P50GT30B-42GT30-46GT30-50-Inch-3D-Plasma-TV-Review_178/Review.html

ST
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-ST30-TX-P46ST30B-42ST30-46ST30-50ST30-3D-Plasma-TV-Review_183/Review.html
nunacek0 (947)|7.3.2012 09:28
Já to samozřejmě četl a netvrdím, že tam nebude žádný rozdíl, ale ten rozdíl nebude adekvátní v poměru k ceně( beru čistě obraz bez výbavy , kterou mi zastane HTPC mnohem lépe). Také jsem , ale i četl, že St je ze všech těchto 3 modelů nejjasnější a nejtmavší je VT, kvůli lepšího filtru, který používá..Navíc hodnocení mezi GT a St dle testů, které si tu hodil jsou kromě ISF kalibrace obrazově stejné.
Ladys (1829)|7.3.2012 09:36
Taky netvrdim, ze bude nejaky rozdil mezi ST a GT, ale ze VT bude mit proste navrh napric vybavou i obrazem.

Je uz samozrejme o dost drazsi, ale za kvalitu se plati.
nunacek0 (947)|7.3.2012 09:47
Tak nějaké zlepšení by tam mělo být, když je to vlajková loď, že? A i kdyby bylo jen malé tak by se to recenzi objevilo citlivě napsáno. Nemám o tomto iluzi. Je to jako všechny recenze subjektivní hodnocení . Jiná je pokud to bude někdo srovnávat doma, ale po řádném vyladění. taková srovnání má nějakou vypovídací hodnotu. Ale kolik lidí tyto, ale i jiné dva modely bude mít doma k dispozici na delší dobu a s odstupem času hodnotit, že před 14dny jsem měl ten a ten model a byl o chloupek lepší je zavádějící.Já to hodnotím z pozice fanouška Hifi, kde jsem už ledacos poslechl a né vždy vyšší model přinesl kýžený výsledek.
Kanape (125)|7.3.2012 11:28
Ještě bych chtěl přidat jednu úvahu, co se týká výroby panelů. Každý panel, než opustí fabriku se měří na nějaké parametry. Nevěřím, že kritériem je pouze vyhovuje - nevyhovuje podmínkám. Z mých zkušeností z výroby vím, že se vždy dělaly nějaké výběry pro nějaké zákazníky, či výrobky. Předpokládám tedy, že i panely se minimálně třídí na minimálně dvě skupiny podle parametrů. To nic výrobu navíc nestojí. Předpokládejme, že výtěžnost panelů ve skupině A (parametrově lepších) je 70 %. Do kterých typů TV se asi tak budou montovat? Jasně VT, GT řada. Řada ST která třeba tvoří 50 % výroby z těchto tří typů, bude tedy mít panely B (parametrově horší) a zbytek panely skupiny A. Nechci dál spekulovat kam se budou přednostně TV řady ST s panely skupiny A posílat. Do Česka?
Pro nunacek0 - kup GT30 dokud ještě je. Určitě za tu dobu co s tím laboruješ už cena GT klesla na původní cenu ST. Navíc dizajnově vypapá mnohem líp a má i satelitní tuner.
nunacek0 (947)|7.3.2012 15:23
Tak Gt řada neklesla na cenu St a nikdy neklesne, protože pak by nikdo St nekoupil, leda že by se doprodala. ale je pravda, že 50Gt co stála 28900 včera klesla na 25900. Což je as o cca 1000kč méne než 46gt, ale zase o 4800kč více než 50St. To bylo jasné, protože rozdíl mezi 42kou st a 50st je cca 5000kč, ale ten samý rozdíl 42Gt a 50Gt byl cca 9000kč. připlatit 4000kč ze 46gt za 50gt je nenormální. Ale zpět k těm panelům: tady nesouhlasím s Kanape z jediného prostého důvodu. panely st a gt jsou totožné včetně filtrů. Označení panelů o tom jasně vypovídá. Dále řada Vt má ten samý panel jen s tím rozdílem, že použil výkonnější filtr proti odrazům. Tady je to bez debat a zde to mohou ve výrobě rozdělit. Ale stejně je to pořád ten samý panel. To že do česka dorazí ty zmetky to nemohu potvrdit, ale jelikož největší problémy se zelenou měla řada VT,GT v Anglii, kde právě tam vydali opravný fw tak si myslím, že do česka jde ten samý šunt co do Anglie. Nebo si myslíš , že Anglie měla takovou smůlu, že dle prohlášení Panasonicu musel vycestovat technik , aby to tam řešil? Asi nee...
KamilZ (10277)|7.3.2012 15:38
Já naopak s Kanape souhlasím. Nebaví se o jiných panelech, jde o panely stejného typu, které si výrobce interně dělí. Také souhlasím s tím, že to dělá, je to běžná praxe u všeho a výrobce by byl skoro blázen, kdyby to nedělal. Nikdy nevyrobíš naprosto stejný výrobek, ani při automatizované výrobě.
nunacek0 (947)|7.3.2012 16:44
Já beru dělení podle kvalitativní třídy jak bylo řečeno, ale pokud Panasonic označuje typ panelu pro řadu ST,GT,VT jako G14(doufám, že jsem to nespletl) a pak to rozdělí tak, že řadu ST a GT vybaví k tomuto panelu obrazový filtr Infinite Black Pro a model Infinite Black Pro plus tak vidím v panelech jen rozdíl ve filtru. Bavím se jen o použitém panelu a jeho filtru. Jestli má někdo jiné zprávy , kde bude uvedeno, že pro řadu GT,VT je použit jiný výkonnější panel rád si je přečtu. Nikdse jsem se to nedočetl a ani Panasonic nemá na svých stránkách tyto informace. To že u GT a Vt řady mají použit výkonější 3D řízení barev nesouvisí s 2D zobrazováním. Ale třeba se mýlím. Napiště klidně do Panasonicu jaké jsou zásadní rozdíly mezi těmito modely a uvidíte co odepíšou. Mám s nimi zkušenost a odepíšou vždy. Já se tady nechci dohadovat o kvalitě vyšších modelů jen je tam dost zásadní rozdíl hlavně ve funkcích a v případě VT ještě onoho filtru a příslušenství v podobě brýlí, jiné dálky a wifi. Jestli jsem na něco zapomněl tak se omlouvám. Neznám výbavy tohoto modelu přesně. O vzhledu a zpracování se nebudeme bavit. je vidět, že GT a VT jsou jasně lepší a mi osobně se nejvíce líbí GT. Tak snad jsem to trochu osvětlil. Jdu na jedno pivko, na plazmu u nás ve sportbaru kde běží asi roky v kuse LG bez jediného vypáleného tickeru. A že za ty roky se u fotbalu nejde možnost jak k to mu přijít.
lerby (906)|7.3.2012 17:06
Aj keby mali tieto tri serie rovnaky panel, tak VT je mozne dostelovat pomocou 10 bodoveho vyvazenia bielej, obrazovo lepsie.
Farebna odchylka pri iba 2 bodovom vyvazeni (jas/kontrast) sa na dnes vyrabanych plazmach bezne pohybuje okolo 4dE. Na ČB obraze je to uz viditelna odchylka a kedy obraz dostava rozny farebny nadych. Dolezite je to pri snehu, jemnych pletovych odtienoch a podobne. Rovnako dolezite je mat korektne nastavenu a nezvlnenu gammu.

Na VT by mohlo byt tiez zaujimave aj 96Hz prehravanie 24p materialu (4:4 pulldown) za predpokladu, ze tento rezim konecne spravi Panas dobre a nebude dochadzat k rozpadu gradientu a vzniku falosnych kontur.
patriot (227)|7.3.2012 19:05
Souhlasím s Kanape a KamilZ:
Třídění jednoho produktu do několika kvalitativních tříd je u elektroniky zcela běžné. Tohle zná snad každý. Intel nevyrábí 20 různých procesorů. Vyrobí se procesor, ten se změří, a dle vadných částí (resp. dle zbylých použitelných částí) , a dle ztrátového výkonu, chybovosti či dalších kritérií, se rozdělí třeba do těch 20-ti různých "modelů". Ačkoliv fyzicky se jedná pořád o jeden a tentýž produkt, kvalitativně je mezi nimi rozdíl, klidně i zásadní. Tento rutinný postup existuje od dob počátku výroby elektronických součástek.

Výrobce to prakticky nic nestojí. Součástku stejně musí zkontrolovat, proměřit. Jde tedy jen o jednoduché třídění dle naměřených dat.
sanchez13 (1071)|7.3.2012 19:14
[QUOTE=patriot;401122]Souhlasím s Kanape a KamilZ:
Třídění jednoho produktu do několika kvalitativních tříd je u elektroniky zcela běžné. Tohle zná snad každý. Intel nevyrábí 20 různých procesorů. Vyrobí se procesor, ten se změří, a dle vadných částí (resp. dle zbylých použitelných částí) , a dle ztrátového výkonu, chybovosti či dalších kritérií, se rozdělí třeba do těch 20-ti různých "modelů". Ačkoliv fyzicky se jedná pořád o jeden a tentýž produkt, kvalitativně je mezi nimi rozdíl, klidně i zásadní. Tento rutinný postup existuje od dob počátku výroby elektronických součástek. [/QUOTE]

a prave preto je mozne napr. pretaktovanie CPU :D
suhlasim s tym ze je to bezna prax ...
nunacek0 (947)|7.3.2012 19:38
Dostali jste mne všichni. Vzdávám se a uznávám, že Panasonic vyrobil pro řadu GT, VT zcela jiný a mnohem výkonnější panel, který zákonitě musí vést k tak razantně jiným výsledkům v testech. Děkuji všem za osvětlení a omlouvám se za mou neznalost. prozatím se rozkoukávám. Jsem rád, že takové fóra jsou a pomohou ve výběru. Ani jsem netušil kolik špatných informací jsem načerpal se zahraničních fór. Zlaté české mozky. Ještě jednou děkuji. To myslím vážně..
Dalko (124)|8.3.2012 10:34
[QUOTE=sanchez13;401124]a prave preto je mozne napr. pretaktovanie CPU :D
suhlasim s tym ze je to bezna prax ...[/QUOTE]

Nevím, jestli je to běžná praxe v elektronice, ale ve průmyslové výrobní firmě, kde pracuji, si nedokážu představit různé kvality/výstupy ze sériové výroby komponentů pro autoprůmysl. Dokonce jsme o tom kdysi uvažovali - dvě kvality výrobků (jedna pro automobilky a jedna na náhradní díly), ale na to by byly potřeba dvě linky a dvě technologie.
Kanape (125)|8.3.2012 10:57
[QUOTE=nunacek0;401126]Dostali jste mne všichni. Vzdávám se a uznávám, že Panasonic vyrobil pro řadu GT, VT zcela jiný a mnohem výkonnější panel, který zákonitě musí vést k tak razantně jiným výsledkům v testech. Děkuji všem za osvětlení a omlouvám se za mou neznalost. prozatím se rozkoukávám. Jsem rád, že takové fóra jsou a pomohou ve výběru. Ani jsem netušil kolik špatných informací jsem načerpal se zahraničních fór. Zlaté české mozky. Ještě jednou děkuji. To myslím vážně..[/QUOTE]

Ale nevyrobil zcela jiný panel, pouze jej vybral na základě zvolených parametrů. Když vyrábí panely, tak je nelze přece vyrobit všechny stejné. Je to škála od úplně špičkových až po zmetky, které se musí vyřadit. Ne že by třeba nefungovaly, ale už prostě nevyhovují parametrově. Vem si třeba takovou svítivost panelu za stejných podmínek. Některé svítí víc, některé míň. Kam dáš ten s větší svítivostí? No asi do TV s filtren. Navíc nejsou schopni vyrobit jednotlivé body tak, aby měly stejnou svítivost, vždy tam bude nějaký rozdíl. To ovlivňuje samozřejmě barevnou homogenitu. A ten rozdíl ve svítivost jednotlivých bodů můžou zjišťovat a podle toho dělat výběry. Já kdybych vyráběl TV a chtěl se chlubit svým špičkovým modelem, myslíš, že bych tam nedával vybraný panel?
To že se něco zk....í softwarem je jiná věc. Ale to jsou pouhé mé dedukce, oficiálně ti to Panaconic asi nepotvrdí, to bys musel mít známého ve výrobě a od něj zjistit jak to chodí.
bavorak (1494)|8.3.2012 13:26
[QUOTE=nunacek0;401110]Já beru dělení podle kvalitativní třídy jak bylo řečeno, ale pokud Panasonic označuje typ panelu pro řadu ST,GT,VT jako G14(doufám, že jsem to nespletl) a pak to rozdělí tak, že řadu ST a GT vybaví k tomuto panelu obrazový filtr Infinite Black Pro a model Infinite Black Pro plus tak vidím v panelech jen rozdíl ve filtru.[/QUOTE]

G14 neznamena nic ine len ze je to 14. generacia panelov panasonic.
nunacek0 (947)|8.3.2012 15:29
QUOTE=bavorak;401167]G14 neznamena nic ine len ze je to 14. generacia panelov panasonic.[/QUOTE]

Tak jo, když je to tak v tom případě nemám dalších otázek.
Plutotype (717)|9.3.2012 00:04
Vsetkym, ktori sa bavia o starej generacii by som doporucil prispevky smerovat do vlakien k 2011 generaciam Panasonic plaziem. Toto je vlakno o 2012 generacii. Kazdemu, kto vaha medzi 2011 a 2012 generaciou doporucujem pockat na 2012 modely. Ako vlastnik VT30 a videofil vam viem vymenovat minimalne 5 zasadnych zavad na 2011 paneloch, kvoli ktorym by som si minulorocne modely uz nekupil ani za 5000Kc.
Plutotype (717)|9.3.2012 00:14
Co nema GT50 v porovnani s VT50?

- novy high end filter
- 2 x 3d okuliare
- touchpad controller
- moznost nahravat na SD kartu
- dizajn z jedneho skla
- moznost ISFccc kalibracie
nunacek0 (947)|9.3.2012 08:20
V podstatě se opakuje historie GT30 vs VT30 ..
Kanape (125)|9.3.2012 11:14
[QUOTE=Plutotype;401243]Vsetkym, ktori sa bavia o starej generacii by som doporucil prispevky smerovat do vlakien k 2011 generaciam Panasonic plaziem. Toto je vlakno o 2012 generacii. Kazdemu, kto vaha medzi 2011 a 2012 generaciou doporucujem pockat na 2012 modely. Ako vlastnik VT30 a videofil vam viem vymenovat minimalne 5 zasadnych zavad na 2011 paneloch, kvoli ktorym by som si minulorocne modely uz nekupil ani za 5000Kc.[/QUOTE]
Tak sem s nimi, ať pak můžem porovnat v čem bude 15. řada lepší.
Karel72 (428)|9.3.2012 11:30
[QUOTE=Plutotype;401243]Vsetkym, ktori sa bavia o starej generacii by som doporucil prispevky smerovat do vlakien k 2011 generaciam Panasonic plaziem. Toto je vlakno o 2012 generacii. Kazdemu, kto vaha medzi 2011 a 2012 generaciou doporucujem pockat na 2012 modely. Ako vlastnik VT30 a videofil vam viem vymenovat minimalne 5 zasadnych zavad na 2011 paneloch, kvoli ktorym by som si minulorocne modely uz nekupil ani za 5000Kc.[/QUOTE]


Tak potom pro tebe asi neexistuje žádný výrobce který by pro tebe dokázal vyrobit kvalitní tv :-) Podle mě je VT30 to nejlepší za rok 2011 samozřejmě pokrok nezastavíš a tak se těším co nám přinese letošní rok
nunacek0 (947)|9.3.2012 13:41
Je třeba vyjmenovat těch 5 zásadních chyb vyjmenovat. Možná by jich bylo i více. Podle toho co jsem četl v zahraničních fórech tak Samsung D8000 je obrazově nejlepší plazma a reference. Ale u nás není tak preferována jako Panasonic...