Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50

lerby (906)|12.1.2012 14:06
[quote=Plutotype;390767]Hmm..ten spodny obrazok je odfotena aka TV? Nie je to len v pocitaci zastavene prehravanie a staticky screenshot? Rad by som taku telku co vie v pohybe to, co si poslal ten dolny obrazok.[/quote]

Spodny obr. je screenshot na PC. Pohyb zo zdroja 24p je mozne takto ostro vnimat len s dopoctom snimkov a ten nie je vzdy idealny. Skusim to vecer aj odfotit.
Plutotype (717)|12.1.2012 15:19
[quote=lerby;390775]Spodny obr. je screenshot na PC. Pohyb zo zdroja 24p je mozne takto ostro vnimat len s dopoctom snimkov a ten nie je vzdy idealny. Skusim to vecer aj odfotit.[/quote]

Ok, diky. Som zvedavy fakt ako toto bude riesit prichadzajuca VT50ka, pretoze VT30ka trpi tym, ze nie priamo ze by bola rozmazana v pohybe, ale, ze jednotlive snimky sa nestihaju vykreslit v poriadku ( vynechava asi dithering ) a zaroven kazdy snimok sa akokeby nestihne "vyparit" vcas ked uz je nahradeny dalsim snimkom. V pohybe vznikaju tak dvojite az trojite obrazy objektov, ktore potom komplexne pohyblive zabery rozmazavaju.
Hmm (1739)|12.1.2012 15:45
[quote=Plutotype;390746]Myslel som moj post tak, ze "nadrziava" plazmam viac nez si zasluzia.[/quote]No ale aspoň ten způsob testování, co se může jevit jako nadržující, vyplývá z článku. Prostě nemanipuluje a nezatajuje - viz ta zmínka o lepších barvách Samsungu.
Jinak pokud je VT30 v několika významnách bodech tak nepovedená, nechápu, jak může dostat EISA cenu, to už není jeden nakloněný recenzent.
lerby (906)|12.1.2012 17:15
Prave ze ten sposob testovania v recenziach casto neodhaluje slabiny PDP technologie. Sonda meria relativne male okno, ktore meni urovne a to este plazmy v pohode zvladaju. Nedostatky PDP sa prejavia az ked prichadza k energetickym limitom pri zobrazeni velkych svetlych ploch, co robi problem hlavne FullHD plackam.
Setrenie energie prinieslo prave tieto problemy ako uz v inom vlakne poznamenal bavorak.

LCD s tym problem samozrejme nemaju.

Fotka je spravena na Sam PS63C7000 v CinemaMode (96Hz), ktory je energeticky narocnejsi a ktory tiez farby mierne rozhodi. Zliate biele plochy su dane kontrastom optiky a charakteristikou CCD snimaca fotoaparatu.

Koncom roka 2010 sa VT20 zlepsila a po nej aj VT30, ktora to ale riesi tak, ze skokovo znizi celkovy jas. Panas dava doraz na 60Hz rezim a optimalizaciu 3:2 pulldown algoritmu, vtedy ma obraz daleko lepsi.
helikopotvora.jpg
Plutotype (717)|13.1.2012 23:07
Pozeral som na vylepsenia a 2012 technologie. Vypada to, ze Panasonic sa trafil do identifikacie problemov, ktore sme spominali ako top neduhy:

1. Svietivost - pisu ze bude vyssia o 50%, ale mne staci ked to bude len jasne viditelne voci 2011 modelom. To pomoze plazmu pouzit aj v svetlych miestnostiach ( neplati o 2011 modeloch ). Panely maju vraj vylepsene predne sklo co do lepsieho blokovania odrazov svetla, sice znamena lepsi kontrast, ale otazka je, ci sa vyssou svietivostou a novym sklom zachova biely a cierny gradient, hlbka ciernej a detaily ( samozrejme po kalibracii ). Hlbka ciernej nebola problem u VT30, ale Panasonic slubuje dalsie vylepsenia v ciernej a aj v ciernych texturach, tak som zvedavy ( Pre-discharge control a Super Fine Pitch technology ).

2. Fluctuating brightness alebo pohybliva svietivost ( fluctuating gamma ). V modeloch 2011 bol sice tento problem firmwarom stiahnuty na minimum, ale nebol odstraneny. Mam posledny firmware a ked na bielom pozadi mam cierny objekt, svietivost je ina ako ked tam ten objekt nie je. Bolo velmi vela staznosti na internete, ze by som cakal, ze panaci v roku 2012 dodaju panely s konstantnou svietivostou ( aj trebars na ukor spotreby ).

3. Pohybova ostrost, degradacia obrazu, artefakty. Toto je oblast, ktora ma viacero subproblemov:

a. pohybova ostrost - javi sa pohyblive video ludskemu oku ostre?
b. noising - meniaci sa sum, ktory sa vyskytuje u pohyblivych snimkov ( nesuvisi s film grainom ) a je neziaducim artefaktom v processingu
c. posterizing / false contouring: Jedna sa pravdepodobne o chybny dithering algoritmus, resp. panel nestiha mixovat vcas RGB u pohyblivych snimkov
d. ghosting - suvisi s pohybovou ostrostou. Mozeme mat pohybovu ostrost dobru, ale ked rychlost panelu sposobuje, ze vidime "pozostatky" predchadzajuyich snimkov, vidime ten isty snimok 2x alebo 3x ( pohybliva tenisova lopticka ma "chvost" ).

Tu Panasonic slubuje, ze body a+d budu vylepsene novym rychlejsim emitovanim fieldov ( 0.4ms ), ktore utvaraju snimky pohybliveho videa. Dolezite je ale, aby obrazovy processing stihal video zobrazovat bez noisingu a posterizingu.

4. Bzzzzzzzzz - ja som ho nepozoroval nejak extremne, ale niektori vraj ano a vela zakaznikov vracali VT30 spat za iny kus. Navyse bzukot nie je konstantny ale suvisi s podielom ciernej a bielej prave zobrazovanej. Jednoznacne sa jedna o nedostatky dizajne a tiez v kvalite kontroly vo vyrobe.

Pluto
lerby (906)|14.1.2012 10:55
V novej modelovej rade za pozornost stoji tiez schopnost spracovavat farebne zlozky signalu v plnom rozliseni 4:4:4 a nie v polovicnom ako tomu bolo rovnako ako aj u ostatnych vyrobcov doteraz. Pozitivne sa to prejavy v detailnosti farebnych textur hlavne pri prehravani z PC, HTPC alebo BD playera s RGB vystupom. (Samozrejme za predpokladu, ze prevod YUV->RGB urobi prehravac naozaj kvalitne)

Dalsou zmenou je asynetricky dizajn plazmovych buniek, kde problemova najvytazenejsia zelena logicky dostala vacsi priestor. Tu sa da cakat zlepsenie farebnej stability pri vyssich jasoch a snad zmizne aj casta flakatost obrazovky.

Novy panel G15 popri novych materialoch by mal dostat aj inovovany tvar riadiacich elektrod v tvare "T", pouzivany v plazmach Pioneer, ktory ale Panasonic doteraz okrem VX300 nepouzil.

Podla mna Panasonic citi, ze mu zacina zatekat do topanok a preto sa bude snazit vytiahnut zo svojej kuchyne to najlepsie za akukolovec cenu. Otazka znie... ci to financne utiahne...
lerby (906)|14.1.2012 11:07
[quote=Plutotype;391130]

a. pohybova ostrost - javi sa pohyblive video ludskemu oku ostre?


[/quote]



Bohuzial je to v nasich hlavach :( Na obraz s nizkym FPS reaguje ludsky mozok presne naopak ako by sa dalo cakal. Bez umeleho navysenia/vypocitania dalsich snimkov mozeme na pohyb v rozliseni 1080 riadkov zabudnut. Blikanie obrazovky mierne pomoze pohyb zaostrit, ale vo vysledku budu nase oci aj tak vidiet viac snimkov sucasne, ako v skutocnosti telka v danom momente zobrazuje.
Hmm (1739)|14.1.2012 17:05
[quote=lerby;391169].... a snad zmizne aj casta flakatost obrazovky.[/quote] ?????
hakmar (401)|14.1.2012 17:44
Slovo "snad" neznie moc presvedčivo, uvidíme.:)
Plutotype (717)|14.1.2012 18:15
Lerby, schopnost prijat RGB 4:4:4 je naozaj super sprava. Este par detailov k tomu pre ostatnych:
Hry su v RGB 4:4:4 a blu-ray filmovy obsah je 4:2:0. Blu-ray prehravac alebo video renderer v software prehravaci vasho HTPC moze mat schopnost robit realtime chroma upsampling z 4:2:0 obsahu na 4:4:4. Preto niektore blu-ray prehravace su drahsie, lebo maju prave videočip na takyto processing pomocou chroma upsampling algoritmu. V HTPC musi tento scaler ponuknut video renderer daneho software prehravaca ( zname su naprilad bicubic, lanczos, spline..). V PC je este treba nastavit v rozhrani ovladaca grafickej karty pixel format na RGB 4:4:4. Vyhodou je potom, ze telka prijma uz pekne upsamlovane kanaly RGB, co zlepsi definiciu farieb - ich ostrosť. Prikladom moze byt napriklad ze cervene pismenka na cisto bielom podklade negeneruju okraje cervenych pismenok v ruzovej farbe ( zoom ).

Co mna este zaujima a je to sucastou plazma engine len v VT50 a GT50 je Pure Image Creation:
http://panasonic.net/avc/viera/technologies/engine.html#topic01
geronimoh (2327)|14.1.2012 18:24
To je potom hřích pouštět na takovém televizoru nějakou Šeherezádu a podobné šílenosti ...B-)
hakmar (401)|14.1.2012 18:29
Asi začínam byť rád, že som ST30-ky vrátil, toto je naozaj super.
lerby (906)|14.1.2012 19:34
Ono ani nie je tak problem v tom, ze by telky nevedeli prijat hotovy upsamplovany RGB obraz, ale v tom ze ho nasledne znova konvertuju do YCbCr 4:2:2 (farby v polovicnom rozliseni horizontalne), v ktorom robia nasledny processing. Redukcie sumu, doostrovanie, color management a podobne. Obycajne je zvoleny iba jednoduchy algoritmus (bilinear a pod.), pretoze pokrocilejsie algoritmy daju zabrat aj graf. karte strednej triedy.


Ine znacky ako LG,Samsung,Sony... vedia pracovat s farbami v plnom rozliseni avsak tieto Game/PC/Photo mody su obycajne podmienene vstupom 60p. Otazne je, ci to nakoniec u Panasa nebude podobne. Dufajme ze nie.
Georginek (144)|14.1.2012 21:33
Da se nekde zjistit odhadovana cena VT50? Pokukuju po VT30 cirka za 35 klacku....... jestli se nevyplati pockat na VT50....
krtek6 (32)|15.1.2012 13:42
tak ony ty ceny jsou většinou při zahájení prodeje stejný... jde to většinou po 5tis..co jsem si teda tak všímal..
Plutotype (717)|15.1.2012 18:49
[quote=Georginek;391318]Da se nekde zjistit odhadovana cena VT50? Pokukuju po VT30 cirka za 35 klacku....... jestli se nevyplati pockat na VT50....[/quote]

Cital som na zahranicnych forach, ze Panasonic slubuje, ze ceny by mali byt az o 15% nizsie voci uvadzacim cenam 2011, ale zalezi samozrejme, kde budes ten kus kupovat. VT30 si nekupuj uz ak mas na co pozerat teraz. VT50 bude rozhodne lepsia.
8Paul (34)|15.1.2012 21:51
Zajímá mne cena a kdy budou dostupné ? Nyní pokukuju po ST30 50", ale reporty o zelených flecích mě odrazují, a s novou řadou za dveřmi..pokud ale budou ST50 o dost dražší, tak bych asi risknul ST30.
Ladys (1829)|16.1.2012 07:16
[quote=Plutotype;391468]Cital som na zahranicnych forach, ze Panasonic slubuje, ze ceny by mali byt az o 15% nizsie voci uvadzacim cenam 2011, ale zalezi samozrejme, kde budes ten kus kupovat. VT30 si nekupuj uz ak mas na co pozerat teraz. VT50 bude rozhodne lepsia.[/quote]

Kdyz uz bude nizsi cena, tak rozhodne ne u nas :)
geronimoh (2327)|16.1.2012 19:54
[quote=8Paul;391526]Zajímá mne cena a kdy budou dostupné ? Nyní pokukuju po ST30 50", ale reporty o zelených flecích mě odrazují, a s novou řadou za dveřmi..pokud ale budou ST50 o dost dražší, tak bych asi risknul ST30.[/quote]

Mě tak loni odradily problémy s řadou G30 od její koupě a sáhl jsem raději po doprodávaném modelu VT20.
Georginek (144)|17.1.2012 19:02
No, ja planoval VT 30 brezen/duben. Kdy ma jit do prodeje VT50? Myslite, ze tam bude tak velkej rozdil???
Ladys (1829)|17.1.2012 19:52
Rozdil bude hlavne ve vybave a designu, co se tyce obrazu uz to zadny mega prulom nebude.

Tim padem pro VT30 bude mluvit jednoznacne cena.
Georginek (144)|17.1.2012 20:07
No, jak sem tak koukal na strankach Panasonicu, tak VT50 bude mit jeste Bluetooth, lepsi prohlizec, lepsi brejle, mensi spotrebu, 8 repraku, a hlavne podporu mkv a ostatnich souboru.....
http://www.panasonic.net/avc/viera/us2012/product/vt_plasma.html

Pocitam, ze kdyz vyjde VT50, tak VT30 by mela zlevnit ne?
nunacek0 (947)|17.1.2012 20:33
Lepší brýle můžeš použít jistě i s modely2011, dále cenově si opět připlatíš jako každý rok. Vždyť to jsou novinky a ty se musí zaplatit přece. A tak sleva předešlých modelů se jeví jako výhodná ať má jakékoliv problémy. Která televize je nemá. taková není a nikdy nebude vyrobena v této spotřební době. Pro paula8 co se týče modelu ST30 tak bych se zeleného nádechu zase tak nebál. Pročetl jsem toho kolem a kolem dost a přesto si pro ST30 zítra jedu. Kolik lidí tady má s tímto problémy? 5 nebo 10 , ani ne. A kolik se jich prodá? Podstatně více. Pokud budu mít nějaký problém tak to vrátím. Ale pokud to nezkusím tak se přidám k těm co to odsoudí dříve než to zkusí. Jo a k těm novým modelům. Bluetooth je mi k čemu na televizi. Fotky a jiný obsah převážně s mobilu hodím přes čtečku a nebo u lepších telefonu HDMI. A lepší prohlížeč? Dobrá věc , ale na to mám PC. Jelikož Plazma není ideální na statický obraz tak zrovna toto by mi nechybělo. Vypalování už lepší nebude a jak budeš uvrtaný na netu tak si o vypálení koleduješ. 8 Repráků Ti v takové placatce nezahraje nikdy uspokojivě. K takovým televizím se počítá s kvalitním HiFi a né přehrávat 3D Avatara se zvukem v televizi. Ale někomu to může stačit. Kvalita repráků v tak tenké bedně je na nule. Doufám, že jsem nikoho nenaštval. Jen si myslím, že nové modely nepřinesou nic převratného. Možná budou trochu více svítit. Bude stačit, když odstraní staré nemoci a bude to super.
nunacek0 (947)|17.1.2012 20:58
Pěkná anketa. Snad budu na tom kladném konci. Je to sice velice nepříjemné u takové značky jako je Panasonic, ale co naděláme. Tím neomlouvám to, že by se to nemělo stávat, a pokud se to objeví tak pouze vyjímečně nebo na to vydat opravný firmware.
hakmar (401)|17.1.2012 21:48
[quote=lerby;391908]Hlasovanie o zelenych flakoch zatial ale ukazuje nieco ine...

http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1577282-panasonic-2011-plasma-sets-affected-green-issue-gathering-numbers.html

http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1556071-does-your-2011-panasonic-plasma-suffer-green-blob-issue.html[/quote]

Tak isto okrem iných, aj tu je topic o zelených fľakoch http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?11408-Localised-Green-Patches-On-The-ST-GT-VT a niektorý členovia /mimochodom sú z celého sveta, nie len z EU/ údajne vrátili 3 až 4 telky kvôli zelenej fľakatosti, takže nebude to zrejme len nejaké to malé percento chybných panelov.

A čo sa týka tohto problému, tu je celkom zaujímavé vyjadrenie. http://www.youtube.com/watch?v=7kngXWXrQHs&feature=player_embedded#!
jarino1978 (8045)|17.1.2012 22:04
nuž čo ,Panasonic vie pripraviť každým rokom niečo zaujímavé : problém s kontrastom, šednutím čiernej, nefunkčný DVB-S tuner, problém s gammou, greenghosting, buzzing, blikanie, zelené fľaky... Skrátka kvalita...
nunacek0 (947)|17.1.2012 22:04
Dobrá dostali jste mne. tak jich je trochu víc. jen doufám, že těch dobrých je více.Jednu šanci Panasonicu dát mohu ne? Druhou nedávám. Jen neznačkovým výrobkům, kde očekávám nižší kvalitu vzhledem k ceně.
jarino1978 (8045)|17.1.2012 22:07
stále neviem pochopiť, prečo si niekto normálny radšej nekúpi Sama s.8...O triedu lepší obraz, menej blikania...
Hmm (1739)|17.1.2012 22:13
[quote=jarino1978;391931]nuž čo ,Panasonic vie pripraviť každým rokom niečo zaujímavé : problém s kontrastom, šednutím čiernej, nefunkčný DVB-S tuner, problém s gammou, greenghosting, buzzing, blikanie, zelené fľaky... Skrátka kvalita...[/quote]Ale huš, neříkej že je Samsung nějak lepší. Třeba nářky na DVB-S jsem tady četl od Samistů. Ten o třídu horší obraz to bylo vidno kde a jak? Jinak ta plazmová EISA Samovi kupodivu utekla ....
nunacek0 (947)|17.1.2012 22:28
Nevím jestli jsem normální, ale já například blikání nevnímám vůbec a ani nikdo v rodině. Všichni mají plazmy různých značek. myslím, že se to s tím blikáním a těch co jsou na to citlivý dost přehání. Jistě budou jedinci, kteří to vnímají, ale není jich tolik. V práci , kde mám cca 40 kolegů a ptal jsem se jich na blikání plazem tak ani nevěděli, že něco takového vůbec existuje natož , že by je to obtěžovalo. Myslím samozřejmě ty , kteří plazmu vlastní. Říkám, dám Panasonicu šanci a pokud zklame tak zkusím LG.Samsung né že by se mi nelíbil, ale co vím tak je nejvíce hlučný. Obrazově je docela fajn.Nejsem zaujatý na jednu značku. Jen pokud si chci koupit plazmu tak jako prvního zkusím toho nejlepšího v tomto segmentu. To dá rozum. Pokud se Panasonic v tomto roce nezbaví těch vad tak je jeho pozice dost ohrožena. Nikdo nebude přeplácet za výrobky s tolika vadami.
Hmm (1739)|17.1.2012 22:37
[quote=nunacek0;391943]Nevím jestli jsem normální, ale já například blikání nevnímám vůbec a ani nikdo v rodině. Všichni mají plazmy různých značek. myslím, že se to s tím blikáním a těch co jsou na to citlivý dost přehání.[/quote]Pod to se podepíšu. Žádnej bliking v žádném režimu. Tedy viditelný pro celé rodinné okolí. Nevím jak spěcháš s TV, ale na Tvém méstě bych počkal na ceny, pokud je reálné že VT50 bude někdy na tom přelomu dubenec/květenec na trhu, nemusely by se o tolik lišit. Samozřejmě pokud stávající modely nějak viditelně nezlevní, ale to je pak o tom, zda se člověk honí za kvalitou nebo cenou. Jinak ta sestava pod čarou je docela nářez, to na ní jedeš pro filmy stereo?
nunacek0 (947)|17.1.2012 22:51
Jó to stereo v podpisu je můj miláček. Není to sice nějaký top, ale už se dá docela poslouchat bez toho , aby tě něco uráželo. Proto ten můj příspěvek ohledně 8 repro v plazmě ( rozhlas po drátě u mne). Ano jedu přes to filmy ve stereu a myslím, že kromě zadního efektu mi moc nechybí. Hudba je u mne na prvním místě. A k té VT50 se chci jen vyjádřit tolik, že tolik do plazmy nechci investovat. To si raději koupím něco do sterea. Proto chci ST30 zkusit. Je relativně levná a cena se podle mne zase tolik nehne. podívej na modely G20, nebo GT20 kolik stojí. Na to, že je to skoro 2 roky cena už se nehýbe.
nunacek0 (947)|17.1.2012 22:57
Záleží jak se nové modely předvedou. Podle mne pár měsíců potrvá než se jich více prodá a uživatelé začnou nacházet chyby. Pak tady možná vznikne nové téma s názvem: objevily se mi červené šmouhy , máte s tím někdo zkušenost? No doufejme , že ne, ale to jsme si mysleli i o modelech 2011, kde se čekalo také , že budou výrazně lepší než ty 2010. A nic přelomového se nestalo. Bzučí stejně, blikají stejně, zelené jsou. Co více si přát. hi hi
Hmm (1739)|18.1.2012 01:08
[quote=nunacek0;391951].... Proto chci ST30 zkusit. Je relativně levná a cena se podle mne zase tolik nehne. podívej na modely G20, nebo GT20 kolik stojí.[/quote]Jak myslíš. Já myslím, že se vyplatí počkat, jaké ty neduhy (ne)byly odstraněny. A pokud byly, tak je to o (přijatelném) rozdílu cen, zvláště pokud stávající výrazně cenově neklesnou. Záleží jakou máš subjektivní hranici. Já myslím, že hned jakou budou TV na trhu, tak je koupí největší nadšenci, co tomu docela hoví, budou na tom hledat mouchy a udělají poměrně objektivní uživatelské recenze. Já bych teda vyčkal, zda nevyplyne možnost dát nevýrazně vyšší cenu za výrazné zlepšení ....
Ladys (1829)|18.1.2012 07:02
V dnesni dobe uz takove prokroky u novych modelu nemuzem ocekavat, tudiz volba lonskeho TOP modelu se jevi jako lepsi varianta nez platit nemaly rozdil za novy model.

Ceny v kvetnu 2011
50VT20...cca.34tis
50VT30...cca.45tis

Na cenu VT20ky se dostala VT30 az v tomto obdobi a to uz se mluvi opet o novych modelech a tak to pujde porad do kola.
nunacek0 (947)|18.1.2012 08:00
Moje řeč. Panasonic si to hlídá. Jedině, že by přinesl něco převratného a rozšířil výbavu jako více brýlí, Skype a wifi adaptery zdarma i do nižších řad atd. Ale proč by to dělal. I když by to bylo vnímano zákazníkem jistě pozitivně.
Drake89 (293)|18.1.2012 08:56
[quote=Hmm;391947]Pod to se podepíšu. Žádnej bliking v žádném režimu. Tedy viditelný pro celé rodinné okolí. Nevím jak spěcháš s TV, ale na Tvém méstě bych počkal na ceny, pokud je reálné že VT50 bude někdy na tom přelomu dubenec/květenec na trhu, nemusely by se o tolik lišit. Samozřejmě pokud stávající modely nějak viditelně nezlevní, ale to je pak o tom, zda se člověk honí za kvalitou nebo cenou. Jinak ta sestava pod čarou je docela nářez, to na ní jedeš pro filmy stereo?[/quote]

S tim taky souhlasim. U nas to rodina taky blikani nepozoruje a kdyz tu jsou navstevy, tak se je na to schvalne ptam a taky o nicem nevi a nic nepoznaji.. Takze s tim blikanim si myslim, ze to zas nebude tak horke...
Horsi to asi bude s tim zelenym nadechem.. Mel jsem prvne ST30e ve 42" a byla paradni- zadne bzuceni, zadne blikani, zadny zeleny nadech atd.. Proste paradni TV, byl jsem spokojeny, jen me pripadala mala.. Takze jsem ji prodal a koupil zase ST30e, ale v 50" a na ni uz mam zelene smouhy :( Takze si pro ni v patek Datart prijede a jde na reklamaci.. Uvidim jak dopadnu..
Kanape (125)|18.1.2012 12:21
[quote=jarino1978;391933]stále neviem pochopiť, prečo si niekto normálny radšej nekúpi Sama s.8...O triedu lepší obraz, menej blikania...[/quote]

Považuji se za normálního, tak jsem koupil Sama ..D8000. Musel jsem ho vrátit. Mám teď Panasonic ..VT30, má lepší obraz, jen pořád řeším jak vidět to blikání. U své předešlé TV ..PZ70 jsem to viděl, když jsem nastavil obnovovací frekvenci panelu na 50Hz, ale u té nové ať zkouším cokoliv nic nepozoruji. Může mi sem dát někdo návod jak mám zpozorovat nějaké blikání? Díky.
stani (1647)|18.1.2012 13:53
[quote=hakmar;391923] http://www.youtube.com/watch?v=7kngXWXrQHs&feature=player_embedded#![/quote]

No tady to blikání je tedy vidět dost...
nunacek0 (947)|18.1.2012 14:45
Jestli chceš vidět blikání a nyní nic nevidíš tak si nastříkej něco do očí. Třeba citron. |Teď vážně. pokud to nevidíš tak nejsi normální a navštiv očního. A nebo máš oči v pořádku a proto nic nevnímáš. Užívej si obraz a nehledej něco co ti je cizí.
A pro Stani s tím blikáním na Youtube tak podle toho přece nemůžeš nikdy hodnotit zda obraz bliká. Je to snímané kamerou a u té kromě LCD všechny zobrazovače blikají. Je to snímkovou frekvencí kterou vyzařují a kamera si s tím neporadí. Zajdi k někomu domů, kdo má plazmu a nehodnoť to na ukázce z netu. Věř mi.
SlavoF (834)|18.1.2012 14:57
stani, ale to je niečo iné keď kamerou natáčaš TV,
tam je vidieť všeličo, napr. aj tu:
[quote]http://www.youtube.com/watch?v=oqHcDsKK7qA[/quote]
pri začiatku tmavšie modré pruhy horizontálne a v prehrávanom filme rôzne blikanie,
ale v skutočnosti tam nič nebolo /točil som to ja/, iba na záberoch z kamery to vidno
nunacek0 (947)|18.1.2012 15:06
Záhada vyřešena. A co nám z toho plyne? Kdo první odpoví má nový model Panasonicu 2012 zdarma pro celou rodinu.
SlavoF (834)|18.1.2012 15:42
Tak gratulujem :BB:, ešte zostáva odhaliť toho sponzora :-E
nunacek0 (947)|18.1.2012 15:51
S tím sponzorem to bude trochu horší, ale každou soutěž musí někdo finančně pokrýt. Že by jsme se optali vedení fóra? hi hi no nebudeme pokoušet osud a buďme rádi, že si rady můžeme předávat zkušenosti a postřehy z praxe. To je totiž k nezaplacení. Přesně v 17.00h mi začínají vycházky a vyjíždím do obchodu vyzvednout mou zelenou bzučící TX-42ST30E. A pak uvidíme zda se zařadím v anketě do sloupce kladných nebo záporných uživatelů. Raději bych rozšířil tu spokojenou skupinku. Více potom ve vláknu o ST řadě ať to nemusím dávat dvakrát. Teda jen pro ty, které by zajímalo jak jsem dopadl.
lerby (906)|18.1.2012 16:43
Blikanie obrazoviek na videach vznikne vzdy ak snimkova frekvencia obrazovky nesedi s obnovovacou frekvenciu kamery. Ale preco len na Panasoch vidno rychle striedanie farieb? Preco na nich vnimam vzdy ked prejdem ocami na ine miesto obrazovky farebne zablesky ako na pomalom DLP? Na mojej PDP je podobny efekt minimalny.

Mozete nas posielat k ocmenu a pod. no da sa to vysvetlit aj inak...

Na PDP Samsung a LG vzdy pri zvyseni obnovovacej frekvencie dojde aj k zvyseniu urovne ciernej, kvoli zvyseniu poctu resetovacich impulzov, ktorymi zacina kazdy scan/cyklus (reset-adresa-vyboj) a ktore sposobuju "horsiu" ciernu (MLL - Minimal Luminance Level). Ak by sa plazmova bunka po predchadzajucom vyboji neresetovala, tak vyboje v dalsom cykle budu mat ine vychodiskove hodnoty a pixel bude svietit inak ako ten z predchadzajuceho cyklu.

Na Panasoch sa cierna so zvysenim obnovovacej frekvencie z 60->96/100Hz takmer nemeni a dosiahnem toho len tak, ze budem resetovat dajme tomu len po kazdom druhom cykle/snimku. Ma to svoje vyhody aj nevyhody.

+lepsia cierna
+nizsia spotreba
-horsia gradacia
-blikanie a PDP efekt

Nova konstrukcia a riadenia panela VT50 naznacuje urcite pozitivne zmeny, ale myslim ze pre nas "blikajucu" mensinu to bude stale otravne.
nunacek0 (947)|18.1.2012 16:52
Snad se dočkáme. pro lidi, kteří vnímají blikání to vidí u všech značek a v obchodech to vnímají více. Panasonic pro ně bliká výrazněji, ale pro nás co to nevnímáme nebliká nic . No nemáme štěstí? Už vyrážím pro ten Stroboskop. Držte palce.
stani (1647)|18.1.2012 17:13
[quote=SlavoF;392089]stani, ale to je niečo iné keď kamerou natáčaš TV,
tam je vidieť všeličo, [/quote]

Pamatuji si když se začaly prodávat první LCD monitory, s tím, že oproti CRT neblikají.
Zarytí příznivci CRT také tenkrát argumentovali, že oni žádné blikání nevidí a ani jejich známí také ne. ;)
Do té doby kdy se to právě natočilo kamerou. Dokonce myslím tenkrát Compaq(nebo jiná firma, už si to nepamatuji) na tom postavil reklamní šot: zapnutý CRT monitor a vedle zapnutý LCD monitor. Nasnímáno samozřejmě kamerou.

Věřím tomu, že to většina lidí nevnímala(neviděla), to blikání CRT monitorů, stejně jako dnes to blikání plazem.
On je to vlastně takový jev-efekt, že to blikání přímo nějak nevnímáme, ale přesto tam je. Bohužel.
Hmm (1739)|18.1.2012 17:26
[quote=Ladys;391973]V dnesni dobe uz takove prokroky u novych modelu nemuzem ocekavat, tudiz volba lonskeho TOP modelu se jevi jako lepsi varianta nez platit nemaly rozdil za novy model.
[/quote]Rozdíl skoro desítky je opravdu hodně, ale vždy je třeba hodnotit internetové ceny s internetovými a ne doporučené prodejní s internetovými. Vzhledem k avizovanému zlepšování svítivosti a černé tak i obraz může být viditelně lepší, i kdyby ne zásadněji, TV vybavenější, a pokud odstraní či razantně sníží ty zásadní neduhy, které se tady tepou, tak i cena může být přiměřená nárůstu užitné hodnoty (i když jak pro koho samozřejmě). Pokud ani to cenové přijatelnosti nepomůže, pak nezbývá než si najít nějakého zaměstnance z plzeňského Panáka, který TV získanou za zaměstnaneckou cenu přeprodá, resp. organizátora těchto prodejů. Když jsem kupoval 50V10 vyskladňovanou přímo z fabriky, ušetřil jsem takto proti nejnižší internetové ceně osm papouchů.

[quote=Drake89;391991].... ale v 50" a na ni uz mam zelene smouhy :( Takze si pro ni v patek Datart prijede a jde na reklamaci.. Uvidim jak dopadnu..[/quote]A kdys teda ty šmouhy objevil, když to neřešíš ve vratné lhůtě odstoupením od smlouvy bez udání důvodu?

[quote=Kanape;392050]Považuji se za normálního, tak jsem koupil Sama ..D8000. Musel jsem ho vrátit. Mám teď Panasonic ..VT30, má lepší obraz, jen pořád řeším jak vidět to blikání. U své předešlé TV ..PZ70 jsem to viděl, když jsem nastavil obnovovací frekvenci panelu na 50Hz, ale u té nové ať zkouším cokoliv nic nepozoruji. Může mi sem dát někdo návod jak mám zpozorovat nějaké blikání? Díky.[/quote]:-) :-) :-)

[quote=stani;392070]No tady to blikání je tedy vidět dost...[/quote]I kdyby to nebylo kamerou, jak už bylo uvedeno, takové zvěrstvo se prostě za normálního nastavení konat nemůže. To by viděl každej v jakékoli elektře. Přitom bych řekl, že na otázku jak se jim líbí blikání plazem, by tak 80-90% lidí odpovědělo - Jaké blikání?
lerby (906)|18.1.2012 17:31
[quote=nunacek0;392120]Snad se dočkáme. pro lidi, kteří vnímají blikání to vidí u všech značek a v obchodech to vnímají více. Panasonic pro ně bliká výrazněji, ale pro nás co to nevnímáme nebliká nic . No nemáme štěstí? Už vyrážím pro ten Stroboskop. Držte palce.[/quote]

Blikanie obrazovky zasa nie za kazdych okolnosti nevyhodou. Oko je divny organ a tiez si obraz chvilku pamata. Kratke bliknutie sposobuje reset sietnice a pohyblivy objekt sa zaostruje. Stale to ale neriesi problem ze ho vnimam na obrazovke 4x (24p). Tam uz treba nejaku interpolaciu a umele zvysenie poctu snimkov za sekundu.