Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer SW2 prosim o radu

killerman27 (871)|30.9.2011 22:10
peters31

nemel jsi to rozbalovat v tom jsi udelal chybu, cili kdyz si das na flash jen stahnuty soubor bez rozbalovani upgrade ti pujde
peters31 (2)|1.10.2011 00:40
killerman27: Aha děkuji, já to právě zkoušel zabalený a pak klasicky přes menu, jenže mi to nic nezobrazilo, resp jen prázdnou flashku. Zkusím formát znova na FAT32.

Zatim dik
CZMARTY7 (2)|1.10.2011 13:30
[quote=peters31;369359]Ahoj,
poradíte prosím, jak nainstalovat tu betaverzi 3.0.8 do Xtreameru? Stáhl jsem si z umax.cz ten balík a celý jej rozbalil na flashdisk. Když chci pak v menu přístroje provést aktualizaci, tak se ta flashka jeví jako prázdná.

Moje flash má 2GB a formát FAT32

Děkuji Petr[/quote]

já mám ten samej problém, tak ted to vyzkouším bez rozbalení...
scany2 (38)|3.10.2011 15:33
Tak nakonec i s tou beta verzi u mně dochází k zamrzání systému a to hlavně v menu nebo když si pouštím písničky a pak se chci vrátit do složky nebo spustit jinou složku s písničkami,tak se přístroj sekne,je to pěknej křáp,a to jsem myslel,že tahle značka patří k těm kvalitnějším
misiak.pb (93)|3.10.2011 15:48
Je to naozaj hrozne.
Po dlhsiom pouzivani je fw beta aj nebta hrozny hrozny hrozny. Uz nech mam Dune 301.

Dufam ze uz to dlho trvat nebude.
Pytkin (7947)|3.10.2011 16:23
myslite , ze to dakedy aj vyladia ? rozmyslam mame kupit na vianoce Xtreamer .. Tak rozmyslam ci kupit SW2 , alebo radsej staru verziu .. Ta chodi celkom fajne ..
filhaus1 (4)|4.10.2011 13:17
Tak mi došla trpělivost a šel z domu...pro případné zájemce bude brzy k mání se slevou na alze :D
gonsa (208)|4.10.2011 15:25
Určitě o SW2 ani neuvažujte, protože dopadnete jak já a ostatní. Je to nehorázný nedodělek a nechápu, jak si dovolí toto vydat na trh..Měli moře času od dávných slibů vydat perfektní trojkový FW a ono vydali přístroj s nehorázným počtem chyb. A nejhorší je jejich podpora a reakce na xtreamer fóru..Totální nezájem ! Jak je možné, že poslední FW 3.0.7 je z konce srpna ?! Za měsíc se nesnažili vydat FW aspoň s něčím málo opraveným. Já blb prošvihl možnost vrácení a teď je nejhorší, že díky chyb xtreamer budu muset prodat tento přístroj pod cenou..Pokud nechcete přijít o poslední nervy, tak se opravdu vyhněte velkýmn obloukem koupi tohoto zařízení ! Xtreamer už není ani v nejmenším tím co býval..Ukázka toho jak jde udělat s kdysi úspěšné firmy totální amatérismus..Jsem zvědav jestli letos ještě vůbec vyjde nějaký FW..
killerman27 (871)|4.10.2011 18:24
Pro ty kdo na to maji nervy jsem vydal aktualizaci xlivecz kompatibilni s SW2

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=370112&postcount=682
Pytkin (7947)|7.10.2011 12:33
prosim vas .. kto mate SW2 doma ... Zaujima ma , ci SW2 nabootuje , ked sa zapne do elektriky .. stary SW po zapnuti do elektriky svieti ledka na cerveno a treba dialkovym ovladacom ho zapnut .. robi to takto isto aj SW2 ?
misiak.pb (93)|7.10.2011 12:54
Ano po zapnuti je off (nic nesvieti).
Po zapnuti dialkovim zacne startovat.
Michal
Pytkin (7947)|7.10.2011 13:06
tak to je na <> ...
bebe814 (8)|7.10.2011 13:46
Ahojte, vsimol som si ze moj SW2 ma airplay funkciu, trosku som si o tom pogooglil, a nevyzera to spatne. Skusal to niekto ? Slo by spravit nieco take napriklad ze sedim doma pred telkou s notebookom pride nejaky odkaz na video a nechcel by som si to pozriet na PC ale rovno na telke, ale nemam Mac - klasika windows - neviete ci existuje nejaky soft/player ktory by to rovno posielal na telku? Proste ze kliknem full screen (alebo nejaky button) a posle sa to do xtreamera. Na nete som nasiel len opacny smer z iPodu/iPadu na PC :-(
zlesi (13)|8.10.2011 16:36
Zdar všichni rád bych si koupil k nové TV xtreamer, nespěchám na to, tak uvažuji že bych počkal na 3D Prodigy (viz http://www.xtreamer.net) - myslíte, že to má smysl, nebo zas čekáte půlrok porodních bolestí jako u SW2 ?
Pytkin (7947)|9.10.2011 01:31
dakde sa tu pisalo , ze prodigy ma dake zasadne problemy a nikto nevie , kedy bude ..
RossiD (1271)|9.10.2011 16:11
Tak ono ma problem takrka vse co v soucasne dobe vyslo od tvurcu XTR, zacinam si pomalu myslet, ze to posledni dobre a funkcni bohuzel uz asi natrvalo zustane na strane XTR SW a Pro :-(
gonsa (208)|9.10.2011 17:18
zlesi:
Tak dnes bych si určitě nic od xtreameru nekupoval. Nemysli si, že xtreamar vydá zařízení, které bude funkční..Schválně bude zajímavé, kdy se xtreamru podaří udělat z SW2 alespoň částečně použitelné zařízení..Prodej Prodigy byl už tolikrát odsunován, že si myslím, že letos ani nevyjde..Mají dost problému s SW2...Jinak na jejich fóru jsem našel, že by údajně v příštím týdnu měl vyjít konečně FW a pak za dalších 14 dní další...Ale pokud je to informace, jak v případě FW3, která měla vyjít v červnu a s podporou Opery a jak informace o dostupnosti SW2 a Prodigy, tak si ještě 2-3 měsíce počkáme...Ono dřív skončí záruka zařízení, než to vyladí !
peatro (1054)|9.10.2011 17:53
spis nevyladi, chyby typu zamrzani a samorestarty nejsou zadnou novinkou ani na starsich zarizeni, zvlast pokud jde o open sources,
na druhou stranu co by ste chteli za 2.600,- kdyz se odectou naklady dopravy, dane, profitu distributora nebo prodejce a clo + profit vyrobce, tak zjistite, ze ta deska uvnitr ma hodnotu 500 korun.
Taky je treba si uvedomit, ze nekdy ani tak nezalezi na samotnemu Xtreamru jak na jejich dodavateli SDK, tedy realteku, pokud tam uz je plno chyb ...

Je na kazdem, pokud da prednost levnejsimu mene spolehlivemu reseni s mnoho funkcemi, ktere nekdy jdou a jindy zase ne nebo drahzsimu vice specifickemu zarizeni
zlesi (13)|10.10.2011 10:58
Moc diky všem za nazory na prodigy. Asi teda ještě chvilku počkám. Rád bych aby xtreamer se sebou něco udělal a vše chodilo jak má, doma to musí bez zamrzání sloužit všem včetně manželky :)
gonsa (208)|10.10.2011 11:15
peatro
Nesouhasil bych s Váma..V minulosti byl xtreamer (včetně SW1) nejlepší multimediální zařízení na trhu už i vzhledem k poměru cena/výkon. Cena byla jedna z nejnižích. Mnohem dražší zařízení měli více chyb a hlavně malou uživatelskou základnu..FW se vydávaly minimálně a zařízení končily na nepodpoře výrobce..Xtreamer má velice dobrou uživatelskou komunitu (nejvyšší ze všech výrobců) a SW1 byla prakticky bezchybné a ryhlé zařízení (až na DO a úhly pod kterými přístroj reagoval na stisk). To, že jde xtreamer poslední dobou do kytek, tak určitě není tím, že přístroje jsou levné..Začíná konkurenční boj v případě zařízení s androidem (teď nemyslím zrovna Evolve solaris) a cena těchto zařízení je taky nízká..Takže Xtreamer a další výrobci by se teď měli snažit více než obvykle..
Pytkin (7947)|10.10.2011 12:31
pri citani vedlajsej temy s android boxom , mam pocit ze toto vobec neni konkurencia Xtreamerom a podobnym MMC ..
zlesi (13)|10.10.2011 13:50
Osobně si taky myslím, že jestli chce xtreamer i nadále existovat, není možné, aby na současné problémy nereagoval. Proto si také myslím, že odsouvá uvedení Prodigy, protože si je nejspíš vědom toho, že další zaváhání (FW, stabilita a tak..) by mu hodně uškodilo. Díky Gonsa-ovi, že mě udržuje v optimismu, protože koncepčně mi xtreamer připadá opravdu nejlepší z toho co jsem tak zběžně v nabídkách současných malých MC zahlédl.
efrafa (16)|10.10.2011 13:52
Zdravim, tiez rozmyslam nad kupot sw2 ale ako citam tu tie nazory tak teraz neviem.

Aka je teda najlepsia nahrada za sw2?

Podienky: vlozit externy hdd, prehranie vacsiny suborov, multikasty

nejake archivy ci live vysielanie nepotrebujem hlavne aby sli multikasty
peatro (1054)|10.10.2011 15:09
[quote=gonsa;370955]peatro
Nesouhasil bych s Váma..V minulosti byl xtreamer (včetně SW1) nejlepší multimediální zařízení na trhu už i vzhledem k poměru cena/výkon. Cena byla jedna z nejnižích. Mnohem dražší zařízení měli více chyb a hlavně malou uživatelskou základnu..FW se vydávaly minimálně a zařízení končily na nepodpoře výrobce..Xtreamer má velice dobrou uživatelskou komunitu (nejvyšší ze všech výrobců) a SW1 byla prakticky bezchybné a ryhlé zařízení (až na DO a úhly pod kterými přístroj reagoval na stisk). To, že jde xtreamer poslední dobou do kytek, tak určitě není tím, že přístroje jsou levné..Začíná konkurenční boj v případě zařízení s androidem (teď nemyslím zrovna Evolve solaris) a cena těchto zařízení je taky nízká..Takže Xtreamer a další výrobci by se teď měli snažit více než obvykle..[/quote]


Co se tyce nejkvalitnejsiho firmware prehravace na trhu , ktery kdy bezel na Realteku, byl a zatim porad je Tvix od Dvica, SW tim nikdy nebyl, konkuroval vzdy cenou
To, ze nabidl open sources je jedna vec, stabilita a funkcnost, rychlost odezvy je vec druha,Tvix je taky snad zatim jediny realtek MMC, ktery zvlada aut. V vystup 24/25/30p, o jinem realtek prehravaci, ktery to umi jsem zatim neslysel.
To co je nejlepsi, je velice individualni....
To, ze jde Xtreamer do kytek, je predevsim tim, ze pristroje jsou levne, chybi tam investice do rozvoje ze strany Xtreameru, ktere samozdrejme zvednou cenu samotneho zarizeni, jako uprimne za par stovek z hovna bic neupletete.
Taky se divim a neni mi pochuti, ze porad spolupracuji s realtekem, drahzi sigma mi prijde daleko stabilnejsi, moznym duvodem snad muze byt, moznost open sources zdroju pro podporu uzivatelske komunity, otazkou zustava, co pro koho je prioritni..
zlesi (13)|11.10.2011 11:32
Pánové, může mi ještě prosím někdo v krátkosti vysvětlit jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi egreatem a xtreamerem ? - nejde mi o funkce, parametry, to si někde přečtu, spíš stabilita, rychlost odezvy DO, nabídka cz archivů (u egreatu by DMD) ? Předem moc díky.
bebe814 (8)|12.10.2011 00:33
Ahojte, mal by som dalsiu amatersku otazku, moj provider ponuka IPTV ale nemam setopbox a chcel by som to prehrat cez XTR adresa je v tvare udp://...:1234 a neviem to dostat do xtreamera aby to vobec prehral, neviem ci mam spravne nastaveny
codec.png
bebe814 (8)|12.10.2011 09:38
[quote=bebe814;371340]Ahojte, mal by som dalsiu amatersku otazku, moj provider ponuka IPTV ale nemam setopbox a chcel by som to prehrat cez XTR adresa je v tvare udp://...:1234 a neviem to dostat do xtreamera aby to vobec prehral, neviem ci mam spravne nastaveny

tak som to nakoniec rozbehal pomocou udpxy


Nova TV Test
http://192.168.0.100:4022/udp/232.2.3.3:1234




pustam to cez udpxy -p 4022 ale problem je ze to po par sekundach zacne strasne sekat a nie je to velmi pozeratelne. XTR mam pripojeny cez wifi, ale to mam aj notebook a na nom to cez VLC slo v pohode, ak by vedel niekto nejake parametre ako to vyladit a tak, dajte vediet.
Pytkin (7947)|12.10.2011 09:52
otestuj to urcite priamo cez kabel ..
bebe814 (8)|12.10.2011 17:07
[quote=Pytkin;371370]otestuj to urcite priamo cez kabel ..[/quote]

Yees, tak wifina je ocividne v XTR SW2 nic moc, cez kabel to fici jedna basen (aj Markiza HD) len nechcem zrovna trhat listy okolo parkiet resp. tahat kable krizom cez miestnost tak mozno nejaky powerline ?! Kazdopadne ten UDP proxy nerobi velky load a fici to v pohode ...

Ak by to niekto chcel rozbehat - tak rozbehat konzolu http://forum.xtreamer.net/mediawiki-1.15.1/index.php/FakeShell a potom rozbalit pohd_iptv.rar niekam na disk alebo kluc zmenit cesty (v .conf) a IPcky v .m3u a pustit ./start_iptv

nakoniec som to nespravil ako RSS ale ako Upnp daju sa potom cez dialkove prepinat kanaly cez PGUP/PGDN takze to viac pripomina telku.

Cele tie toolsy boli asi pre iny system ale funguju akurat sa mi nepodarilo spravit install aby sa ./start_iptv pustil niekde na zaciatku /etc/init.d/.... aj ked sa to remountne ako rw tak sa tam neda zapisovat -> nevie niekto poradit? (zatial to pustam manualne cez konzolu, ale XTR nevypinam takze zatial aspon takto)

airplay z win PC som uz tiez trosku nastudoval ale to mi ide(viac nejde ako ide) len ciastocne, tam este nejaku dobu asi budem musiet postudovat.
CZMARTY7 (2)|13.10.2011 13:15
zdravím chlapi, poradte mi, proč se mi na SW2 cuká zvuk? měl jsem před tím WD a nebyl žádnej problém, jen jsem přehodil stroje a to samý se mi teď cuká... v nastavení jsem nikde nic nevykoumal, co by to mohlo odstranit... dííííky
gonsa (208)|13.10.2011 13:40
Tak tady máte ukázu toho, jak pomalu se xtreamer SW2 spouští..
Omluvte kvalitu obrazu, ale video slouží jen, aby jste si udělali přehled o pomalosti najetí xtreameru SW2. Všimněte si i zvláštního chování (hláška tV není signál, pak dlouhou dobu černá obrazovka). Start trvá 1:09 (po stisknutí tlačítka zapnutí až po najetí na plochu).

Máte to i Vy podobně s tím spouštěním..
Mám FW beta 3.0.8.

Tak tady máte ukázu toho, jak pomalu se xtreamer SW2 spouští..
Omluvte kvalitu obrazu, ale video slouží jen, aby jste si udělali přehled o pomalosti najetí xtreameru SW2. Všimněte si i zvláštního chování (hláška tV není signál, pak dlouhou dobu černá obrazovka). Start trvá 1:09 (po stisknutí tlačítka zapnutí až po najetí na plochu).

VladaK (19)|13.10.2011 16:30
[quote=gonsa;371597]Tak tady máte ukázu toho, jak pomalu se xtreamer SW2 spouští..
[/quote]

To voe je střep jak sviňa, to nabíhá jak Woknouzy na starý plečce ... Obdivuji tvou trpělivost.
No nic, na Vánoce asi nic nekoupím, staré Multicentrum kupovat nechci a nová MMC (všechna co tu čtu bez výjimky) nestojí za nic ....
peatro (1054)|13.10.2011 17:38
taky bych to nechtel, nekteri odvazni po vesteni z kristalove koule tvrdi, ze pry za pul roku po vyladeni to bude nejlepsi MMC, byl bych velice skepticky po zkusenostech s nevyladenym predeslim modelem, ale at si pockaji rok, treba je to presvedci.........driv bude v pekle snezit nez Xtreamer bude bezchybne vyladene MMC
Matousek63 (21)|14.10.2011 13:29
Pro info dnes vydaná finální verze firmwaru SW2 3.0.8:
http://www.umax.cz/download/drivers/DH/Xtreamer_SW2_3.0.8.xtr2
gonsa (208)|14.10.2011 17:56
Díky za upozornění..Na stránkách xtreameru pod položkou SideWinder 2 -
SideWinder 2 Firmware ještě není..Večer potestuju a pak napíšu..Ale vzhledem k tomu co jsem četl, co by to mělo řešit, to neřeší hlavní problémy xtreameru: Pomalost, pomalé spouštění, španá reakce na stisk, malé písmo na hlavní obrazovce atd..
gonsa (208)|14.10.2011 17:58
[quote=peatro;371663]taky bych to nechtel, nekteri odvazni po vesteni z kristalove koule tvrdi, ze pry za pul roku po vyladeni to bude nejlepsi MMC[/quote]

Však uveďte pravé jméno věštitele :-) To věští redaktor avmanie Tomáš Holčík..Ale vůbec, ty jeho recenze jsou sílá..Zapomíná tam na hodně důležitých věcí a řeší kraviny..
peatro (1054)|14.10.2011 18:45
[quote=gonsa;371873]Díky za upozornění..Na stránkách xtreameru pod položkou SideWinder 2 -
Ale vzhledem k tomu co jsem četl, co by to mělo řešit, to neřeší hlavní problémy xtreameru: Pomalost, pomalé spouštění, španá reakce na stisk, malé písmo na hlavní obrazovce atd..[/quote]

Bohuzel , podle meho nazoru se odezva nejak zasadne nezlepsi, bude tam nejaky posun k lepsimu, ale urcite ne zasadni, to by museli psat ten firmaware cely znovu, coz si nedokazu predstavit, kdyz se s tim serou dele nez pul roku.........
gonsa (208)|14.10.2011 21:25
Takže, jak jsem čekal (jak se dalo čekat) FW 3.0.8. neřeší vůbec nic z těch důležitých věcí..
tzn.

Přístroj se mi zapíná stále 1:10, po zapnutí přehrávače automaticky stále nenajede síť, takže musím jak vůl do nastavení sítě a tam jen zmáčknout tlačítko DHCP, aby se síť zapnula
- mimochodem chci se zeptat vlastníků SW2, jestli jim to dělá také při použití pevné lan sítě, že musí po každém zapnutí do nastavení, aby se jim vůbec rozjela síť..
Po zapnutí play u přehrávaného souboru čekám stále min. 7s než se soubor začne přehrávat..
Písmo v menu se stále nedá zvětšit za to droboulinké malé
Internet stále nemá podporu flash videí (kdo ví jestli někdy vůbec bude)..
A mohl bych pokračovat dále..
Takže za měsíc a půl, lidé z xtreameru provedli opravdu velice "kvalitní" práci...

Nemám slov
Edit:
Tak tento bod už neplatí:
- Přístroj dále nedokáže přehrát DVD či BD film, tak jak u SW1, která nabídla otevřít složku a pak se člověk dostal do menu DVD, u SW2 si musíte hledat ten správný soubor..
Už to SW2 zvládne, ale musí se stisknout tlačítko play a ne středové potvrzovací..Hned naběhne menu filmu či rovnou film (podle zpracování)
Tak aspoň něco :-)

Řeším to už tak, že přístroj nevypínám...Musím se podívat po spotřebě tohoto zařízení..
Pytkin (7947)|15.10.2011 01:07
[quote=gonsa;371913]
- mimochodem chci se zeptat vlastníků SW2, jestli jim to dělá také při použití pevné lan sítě, že musí po každém zapnutí do nastavení, aby se jim vůbec rozjela síť..
[/quote]
skusal som ho tyzden a mal som DHCP .. nikdy som so sietov problem nemal ..
gonsa (208)|15.10.2011 12:05
Tak jestli má tuto chybu je můj kus, tak to je bomba..
Já ho už nevypínám, takže to je v pořádku, ale u SW1 jsem byl zvyklý, že po zapnutí hned najela síť, a byl jsem ihned připraven přehrávat média ze síťového disku. Takhle po zapnutí musím jít do nastavení sítě a tam zmáčknout DHCP.
killerman27 (871)|15.10.2011 14:15
neni to jen tvuj kus, dela to fw 3.0.8 a delala to i 3.0.8 beta3
Pytkin (7947)|15.10.2011 16:32
gonsa : preco nechces pouzivat DHCP ? ved to je idealne ..
misiak.pb (93)|16.10.2011 17:06
Mne ta verzia 3.0.8 z umaxu stiahne 23 MB co je asi dost malo...
Nemozete niekdo reupload niekde inde ?

Sry firefox to nevedel stiahnut. Chrome uz ok. Idem otestovat ja :D
gonsa (208)|16.10.2011 18:39
Pytkin

Ty jsi to asi nepochopil, ale já používám DHCP. Právě v tom je ten problém, mám nastaveno v xtreameru DHCP, ale když vypnu přehrávač a znovu ho zapnu, tak mi nenajede síť !! Pomůže, až když jdu do nastavení a znovu kliknu na již nastavené DHCP (přístroj začne jakoby testovat či hledat připojení a pak je to funkční)! Kdyby měla SW2 FW, tak jako SW1, tak by prostě vždy síť po zapnutí naběhla ihned, jak jsem byl zvyklý...Chtěl jsem tím jen říct, že xtreamer neřeší důležité chyby v SW2..A jelikož zkušeností z SW2 je v ČR ještě málo, tak mě zajímali lidé, kteří mají ten samý problém..Je samozřejmostí, že se to bude týkat jen těch co používají síťový disk jak já a nebo přehrávají věci ze sítě..Ten kdo používá USB disk, tak ten limitován nebude..
Pytkin (7947)|16.10.2011 20:30
Gonsa : aha .. ja som ta fakt zle pochopil .. Ja som myslel ze slovom pevna lan siet myslis staticke nastavenie IP adries v sieti ..

[quote=gonsa;371913]
- mimochodem chci se zeptat vlastníků SW2, jestli jim to dělá také při použití pevné lan sítě, že musí po každém zapnutí do nastavení, aby se jim vůbec rozjela síť..
[/quote]

ok .. takze mas problem s DHCP .. ja som mal SW2 6 dni a potom som ho vratil do alzy a zobral SW1 .. ale za tych 6 dni som nikdy nemal problem s DHCP .. problem moze byt aj v tvojom rutri , ktory robi DHCP server , ze sa moc nekamarati s SW2 ..

ok .. ak mas problem s DHCP , skusal si pevnu IP adresu ? to by malo frcat vzdy ..
gonsa (208)|16.10.2011 21:06
S routrem problém nebude, funguje mi jak Xbox, tak TV, tak i noontec, který jsem chvíli měl a kdysi i SW1 a nettop...Problém bude přímo s FW..

Jinak jsem na xtreameru kritizoval SW a hádejte jak to skončilo ? Zamezili mi přístup z mé IP adresy...Ale profil mi nezrušili, přes jinou adresu se tam dostanu..
Tomu se říká kvalitní technická podpora...Jenže SW1 jsem prodal pod cenou (1360), tak teď mám smůlu a nic nového a pořadného se jak se zdá nechystá..Pořád to samé dokola..
RossiD (1271)|16.10.2011 21:23
[quote=gonsa;372273]S routrem problém nebude, funguje mi jak Xbox, tak TV, tak i noontec, který jsem chvíli měl a kdysi i SW1 a nettop...Problém bude přímo s FW..

Jinak jsem na xtreameru kritizoval SW a hádejte jak to skončilo ? Zamezili mi přístup z mé IP adresy...Ale profil mi nezrušili, přes jinou adresu se tam dostanu..
Tomu se říká kvalitní technická podpora...[COLOR="Red"]Jenže SW1 jsem prodal pod cenou (1360)[/COLOR], tak teď mám smůlu a nic nového a pořadného se jak se zdá nechystá..Pořád to samé dokola..[/quote]

Kua za tyhle penize bych ho ani neprodaval, XTR by sel na policku v garazi, tam by slouzil memu autu k sledovani Cars 2 .... a spokojenost ve finale na obou stranach /auta i XTR/, no ne ??? :D
jbcb (4)|16.10.2011 21:29
[quote=Pytkin;372266]problem moze byt aj v tvojom rutri , ktory robi DHCP server , ze sa moc nekamarati s SW2 ..

ok .. ak mas problem s DHCP , skusal si pevnu IP adresu ? to by malo frcat vzdy ..[/quote]

U sebe mám problém jak s DHCP, tak s FIX UP (pevnou ip adresou) jak u firmware 3.0.7 a nově i 3.0.8 (ten mám 2 dny). S 3.0.8 se situace se sítí zdá se jenom zhoršila. Obvyklé projevy (popsané i na oficiálním EN fóru):

* Po restartu vypadne síť - nastavení se udrží, Xtreamer nekomunikuje, vzadu na síťovce ani často neblikají diody. IP adresa je nastavená (v detailu), ale nikde v GUI se nezobrazuje. Nepomůže adresu uložit, nebo nastavit novou a uložit. Většinou pomáhá odpojit a připojit síťový kabel, diody se rozblikají, síť se "chytne".
* Vypadává nastavení síťových služeb (NAS, FTP atp.) - nezobrazují se podsvícené ikony, i když je vše nastaveno). Pomáhá restart, nebo postup popsaný výše.

Na problém s ruterem bych to nesváděl. Na routeru (Edimax) provozuji další zařízení (vč. Xtreameru první generace) a nikdy nebyl a není žádný problém. Problémy se sítí reportují různí lidé na různých fórech. Chybu vidím v XTR SW2.
jbcb (4)|16.10.2011 21:35
[quote=gonsa;372273]Jinak jsem na xtreameru kritizoval SW a hádejte jak to skončilo ? Zamezili mi přístup z mé IP adresy...Ale profil mi nezrušili, přes jinou adresu se tam dostanu..
Tomu se říká kvalitní technická podpora...Jenže SW1 jsem prodal pod cenou (1360), tak teď mám smůlu a nic nového a pořadného se jak se zdá nechystá..Pořád to samé dokola..[/quote]

To, co předvádí moderátoři na fóru, je ukázkový případ nezvládnutí krizové komunikace. Měli by stáhnout ocas mezi nohy, sypat si hlavu popelem, děkovat lidem za zpětnou vazbu a slibovat rychlou nápravu. Ne se ohánět porušováním svých pravidel diskusního fóra. A úplně nejlepší by bylo, kdyby začali vydávat co týden novou verzi firmware, byť by opravovala vždy jen jednu hrubou chybu. Teď se čekalo snad dva měsíce na 3.0.8, která v podstatě nic zásadního neopravuje (česky viz třeba tady http://blog.converter.cz/index.php?p=1637&c=1#comments (5. komentář))
Pytkin (7947)|16.10.2011 22:40
no to ci svieti nejaka ledka alebo ne , neni az take podstatne .. podstatne je ci sluzba funguje .. ak blbne DHCP, tak by som skusil FIX .. ale ako hovorim .. 6 dni som mal SW2 v praci a so sietov som nemal ani raz problem .. FW 3.0.7 .. nahodil som tam telnet , chcel som dat aj XMP ale to nejak neslo .. potom som zistil ze filesystem je readonly , a to ma uz prestalo bavit .. radsej som to vratil do alzy ..

suhlasim s tym ze FW je nedorobok .. a podla toho co tu citam , sa uistujem v tom , ze idem babke kupit SW1 .. nebudem ja zo seba robit betatestera ..