Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CS Link s nabídkou pro zákazníky konkurenčních platforem

bagr3210 (379)|27.7.2011 19:18
PAk by me zajimalo,jesstli mi by "proslo",kdyby jsem jedno vyuctovani "dal" u 2-3 a vic prodejcu?
Pitomec (10211)|27.7.2011 19:20
Zkus to! :D
bagr3210 (379)|27.7.2011 19:23
Ja prave myslel,jestli to uz nemas vyskouseny :-D ;-)
geronimoh (2327)|27.7.2011 20:05
Je to ale hrozný pro ty, co si CSLinkovou kartu na rok koupili ještě před akcí za těžký prachy a teď je CSLink prostě rozdává. 9-)
bagr3210 (379)|27.7.2011 20:14
To mas sakra pravdu..Ono,myslim,ze i "skalni" CSLinkaci(coz jsem i ja),ktery si plati balicek navic a ono prijde takova akce,maj urcite docela nervy na krajicku :-)
Stejne je to ale i u jinyho zbozi..korz u konfekce a bot..
geronimoh (2327)|27.7.2011 20:17
Myslím, že tou akcí CSLink hodně svých platících abonentů naštve, možná i ztratí ...protože oni to celé sponzorují ... 9-)
Pitomec (10211)|27.7.2011 20:38
U té akce je ale jeden průser - je to jenom Irdeto karta a jak jsem ji zkoušel v pár UNI čtečkách, tak si s tím neporadí žádná. A zájemci o CS Link se obecně rekrutují právě z majitelů SD přijímačů a UNI čteček, takže Irdeto je jim pro kočku. Jedině koupit nový přijímač, ten je samozřejmě HD a to už je zase lepší Skylink (navíc u karty Výměna se kredit 600Kč napíše na klientský účet, což znamená, že když mám ty karty např. 3, tak je tam 1.800Kč, které můžu použít pro předplacení na libovolné kartě - není to tedy tak, že bych musel čerpat 600Kč pro každou kartu zvlášť).
geronimoh (2327)|27.7.2011 21:14
Já mám HD sat.přijímač, i Skylink kartu, ale nepředplácím si žádné HD programy ( ani SD programy) . Podle mě je to u Skylinku moc drahé, pro mě teda je. CSLink s Totalem za 1 Kč na rok je podle mě výhodné, i kdybych si měl dokoupit CAM modul, který mi zůstane.
Pitomec (10211)|27.7.2011 21:23
Je to dobrá nabídka za 1Kč, ale já mám z okolí zkušenost takovou, že skoro všichni potenciální zájemci o tuto kartu visí na nějakých Goldenech 7700 apod., kde to napřed měli v EMU (Digi), pak tam šoupli kartu CS Link nebo Skylink (oboje v CW, event. Skylink ICE) a Irdeto nedají nikam.
Pitomec (10211)|28.7.2011 12:45
Nějak ta Irdeto CS Link karta neotvírá AXN + AXN Sci-Fi + AXN Crime. Nebo tyto programy nemají Irdeto vůbec připojený? Ani bych se tomu moc nedivil 9-)
geronimoh (2327)|28.7.2011 15:58
[quote=Pitomec;359073]Nějak ta Irdeto CS Link karta neotvírá AXN + AXN Sci-Fi + AXN Crime. Nebo tyto programy nemají Irdeto vůbec připojený? Ani bych se tomu moc nedivil 9-)[/quote]

Mě ty tři programy AXN + AXN Sci-Fi + AXN Crime přes CSLink kartu jedou a přijímač ukazuje kódovací systémy CW, Irdeto, Mediaguard
SlavoF (834)|28.7.2011 16:01
[quote=Pitomec;359073]Nějak ta Irdeto CS Link karta neotvírá AXN + AXN Sci-Fi + AXN Crime. Nebo tyto programy nemají Irdeto vůbec připojený? Ani bych se tomu moc nedivil 9-)[/quote]
malo by ísť, pozri tu: 11914.00 H
http://en.kingofsat.net/pos-23.5E.php
vyskúšaj z toho TP nejaký free kanal či ti pôjde v pohode pre istotu, sú tam také, a skontroluj parametre tých AXN, aby si nebol niekde inde
bagr3210 (379)|28.7.2011 16:32
jj,je tam zrejme nova frekfence(uz to zminil SlavoF),resp.: Melo by to byt oznaceno AXN CS+AXN CRIME CS+AXN CSI-FI CS..


EDIT: Tak jak jsem predpokladal,uz se s tím "kseftuje" na Aukru..zacina to na 1000Kč,sam jsem zvedav,na jakou cifru se to vysplha.. :-D

EDIT2: Jen bych dodal,ze tahle CS link karta IRDETO normalne bez problemu facha i v uni ctecce ve Fergusonu ARIVA 200HD.. ;-)
Pitomec (10211)|28.7.2011 20:03
S tou frekvencí je to možný, já to měl předvolený v přijímači Optibox Pony (pro případné zájemce: je to totální šrot, kterýmu se obloukem vyhněte).

V UNI to fachat bude, ale musí tam být nějaký mladší soft. Což třeba u starých Goldenů už logicky není.
bagr3210 (379)|28.7.2011 20:16
S tou frekfenci to je vic nez jasny,ne mozny ;-) :-D
Soft v Fergusonovy mam "predposledni" FW V2.14B2patch

A jeste bych doplnil,ze ELTASAT mi fakt vyhovel a poslal novou CSLink kartu za 1Kč za vyuctovani UPC kabelovy TV i kdyz mi operatorka CS Linku tvrdila,ze na tuhle akci se UPC kabelovka nevstahuje.
SlavoF (834)|28.7.2011 22:42
S tym Irdetom to je to trochu zložitejšie, treba pozrieť v akom režime tá karta ide, napríklad v tej Arive
ak ide pod CAID 0D96 tak ide v CRW režime
ak ide pod CAID 0624 tak ide v Irdeto režime
pardon, píšem o SkyLink Irdeto karte, pre CS Irdeto je to 0666 pre Irdeto režim a pre CRW režim teraz neviem,
skrátka bagr3210 pozri to
geronimoh (2327)|28.7.2011 22:52
CSLink karta :

Card Version : Irdeto AC 5320
Suported CAID : 0665 0666 0667 0668
bagr3210 (379)|29.7.2011 07:29
To jsem blazen..Tak fakt,co prodejce to jiny pozadavky!!!

Ted jsem nasel prodejce,ktery nechce zadny vyuctovani ani z Digi,ani z UPC Direct.Jedine karty Skylinku a kdyz tak jeste UPC Directu,a to plne registrovane a funkcni..

SlavoF: Hned jak budu u Fergusona,tak se na to podivam a napisu to sem..
Petrcep (75)|29.7.2011 08:28
Tak jsem to šel taky vyměnit (mám starou Skylink kartu) a prodavač mi opakovaně říkal že kdybych si tu kartu Skylink dal pak na výměnu tak že Cs link to má nak ošéfovaný a tu svou kartu by pak blokl.Čert ví co je na tom pravdy.
SlavoF (834)|29.7.2011 10:11
Neviem jak vy, ale začínam nadobúdať taký dojem, že SL a CS to "troška" dali dohromady a mám taký pocit že tu ide viac o vymenu CW za IR (viď čo všetci píšu: mám starou Skylink kartu ....) , neviem že by niekto menil novú SL IR.
A za druhé: čo môže mať CS ako ošetrené /včetne deaktivácie SL a pod./ bez SL , to nech mi niekto vysvetlí. 9-)
JoeCZ (20)|29.7.2011 10:45
[quote=SlavoF;359185]S tym Irdetom to je to trochu zložitejšie, treba pozrieť v akom režime tá karta ide, napríklad v tej Arive
ak ide pod CAID 0D96 tak ide v CRW režime
ak ide pod CAID 0624 tak ide v Irdeto režime
pardon, píšem o SkyLink Irdeto karte, pre CS Irdeto je to 0666 pre Irdeto režim a pre CRW režim teraz neviem,
skrátka bagr3210 pozri to[/quote]

To si pleteš s ICE kartou od Skylinku. Tahle karta na výměnu od CSL je čistá Irdeto karta a nemůže jet v CRW režimu. Lze ji tedy provozovat pouze v Irdeto modulech a čtečkách.
JoeCZ (20)|29.7.2011 11:21
[quote=SlavoF;359217]A za druhé: čo môže mať CS ako ošetrené /včetne deaktivácie SL a pod./ bez SL , to nech mi niekto vysvetlí. 9-)[/quote]

Petrcep to myslel tak, že když CSL zjistí, že je tebou odevzdaná karta Skylinku v budoucnu deaktivovaná, tzn. že jsi udělal převod na Skylink kartu výměna, pak ti CSL zablokuje svoji kartu TOTAL 1 rok.
Osobně si nemyslím, že by to dělal, protože by tím porušil své obchodní podmínky. V době, kdy jsi jim kartu odevzdal, byla ok. Po odevzdání karty se můžeš teoreticky bránit, že je karta mimo tvoji kontrolu a nemáš s ní nic společného a nebo, že jsi byl na základě smlouvy se Skylinkem povinen nechat kartu deaktivovat. Píšu o tom dále.
Pokud by ti CSL svoji kartu zablokoval, mohl bys teoreticky požadovat náhradu škody - 1Kč od CSL a vrácení karty Skylinku v původním stavu, jako když jsi ji odevzdal.
Skylink má jasný postup - formulář, který musíš splnit, aby přešlo vlastnictví karty na jinou osobu. A toto po tobě CSL nežádá, ač by právě toto měl logicky chtít.

PodleVOP Skylinku si myslím, že jsi povinen udělat vše proto, aby na tu odevzdanou kartu bylo znemožněno sledovat TV.

"4.5.5. využívat službu Skylink výhradně pro svou vlastní potřebu, resp. pro potřebu členů
své domácnosti, nebo u právnických osob jen pro individuální potřebu konkrétní
fyzické osoby, která je v pracovněprávním vztahu k této právnické osobě nebo je
členem statutárního, případně jiného orgánu této právnické osoby a současně se
uživatel zavazuje neumožnit a zamezit užívání karty jiné osobě;"

Takže to pro tebe znamená - po odevzdání funkční karty od Skylinku prodejci, využití nabídky CSL na akci přechod ke konkurenci, zvednout telefon, zavolat do Skylinku a říct, že jsi využil akce konkurence, kartu už nevlastníš a žádáš o deaktivaci původní karty. Jak potom bude CSL dokazovat, že je karta deaktivována Skylinkem nebo tebou díky toho, že jsi šel u Skylinku do výměny mi není jasné a je to podle mě neprůstřelné. Nicméně nejsem právník.
Navíc nikde ve své akci CSL neuvádí, že se službama na té původní kartě po odevzdání nesmíš manipulovat. Podle mě to trošku u CS Linku nedomysleli. Nicméně si myslím, že právě touto akcí nejvíce na..rou své vlastní zákazníky s nějakou placenou nabídkou. To pro ně může být větší problém, než několik zákazníků, kteří si nechají taky Skylink díky akci výměna.

Prodejci budou určitě strašit, že nesmíš jít do Skylink výměny, protože když CSL odevzdají deaktivovanou kartu, nemusel by jim CSL proplatit náklady na kartu. Takže berou toto riziko na sebe,což od CSL taky není zrovna férovka. Ale to by se museli vyjádřit prodejci, jak to mají s CSL domluvené.
Pitomec (10211)|29.7.2011 11:34
[quote=Petrcep;359205]Tak jsem to šel taky vyměnit (mám starou Skylink kartu) a prodavač mi opakovaně říkal že kdybych si tu kartu Skylink dal pak na výměnu tak že Cs link to má nak ošéfovaný a tu svou kartu by pak blokl.Čert ví co je na tom pravdy.[/quote]Nic, osobně vyzkoušený. Navíc CS Link se ani o výměně nedozví, protože dost těžko má databázi klientů Skylinku, natož aby ještě zjistil podrobnosti na jejich klientských účtech. Kromě toho CS Link nikde výslovně tuto možnost nezakázal, je to tedy zcela košér (stejně jako to, že když předložím vyúčtování za Direct nebo Digi, tak nemusím automaticky rušit smlouvu, ale můžu klidně pokračovat dál).
Pitomec (10211)|29.7.2011 11:39
[quote=JoeCZ;359233]Petrcep to myslel tak, že když CSL zjistí, že je tebou odevzdaná karta Skylinku v budoucnu deaktivovaná, tzn. že jsi udělal převod na Skylink kartu výměna, pak ti CSL zablokuje svoji kartu TOTAL 1 rok.
Osobně si nemyslím, že by to dělal, protože by tím porušil své obchodní podmínky. V době, kdy jsi jim kartu odevzdal, byla ok. Po odevzdání karty se můžeš teoreticky bránit, že je karta mimo tvoji kontrolu a nemáš s ní nic společného a nebo, že jsi byl na základě smlouvy se Skylinkem povinen nechat kartu deaktivovat. Píšu o tom dále.
Pokud by ti CSL svoji kartu zablokoval, mohl bys teoreticky požadovat náhradu škody - 1Kč od CSL a vrácení karty Skylinku v původním stavu, jako když jsi ji odevzdal.
Skylink má jasný postup - formulář, který musíš splnit, aby přešlo vlastnictví karty na jinou osobu. A toto po tobě CSL nežádá, ač by právě toto měl logicky chtít.

PodleVOP Skylinku si myslím, že jsi povinen udělat vše proto, aby na tu odevzdanou kartu bylo znemožněno sledovat TV.

"4.5.5. využívat službu Skylink výhradně pro svou vlastní potřebu, resp. pro potřebu členů
své domácnosti, nebo u právnických osob jen pro individuální potřebu konkrétní
fyzické osoby, která je v pracovněprávním vztahu k této právnické osobě nebo je
členem statutárního, případně jiného orgánu této právnické osoby a současně se
uživatel zavazuje neumožnit a zamezit užívání karty jiné osobě;"

Takže to pro tebe znamená - po odevzdání funkční karty od Skylinku prodejci, využití nabídky CSL na akci přechod ke konkurenci, zvednout telefon, zavolat do Skylinku a říct, že jsi využil akce konkurence, kartu už nevlastníš a žádáš o deaktivaci původní karty. Jak potom bude CSL dokazovat, že je karta deaktivována Skylinkem nebo tebou díky toho, že jsi šel u Skylinku do výměny mi není jasné a je to podle mě neprůstřelné. Nicméně nejsem právník.
Navíc nikde ve své akci CSL neuvádí, že se službama na té původní kartě po odevzdání nesmíš manipulovat. [COLOR=red]Podle mě to trošku u Skylinku nedomysleli.[/COLOR] Nicméně si myslím, že právě touto akcí nejvíce na..rou své vlastní zákazníky s nějakou placenou nabídkou. To pro ně může být větší problém, než několik zákazníků, kteří si nechají taky Skylink díky akci výměna.

Prodejci budou určitě strašit, že nesmíš jít do Skylink výměny, protože když CSL odevzdají deaktivovanou kartu, nemusel by jim CSL proplatit náklady na kartu. Takže berou toto riziko na sebe,což od CSL taky není zrovna férovka. Ale to by se museli vyjádřit prodejci, jak to mají s CSL domluvené.[/quote]Spíš to nedomysleli u CS Linku :-) Ale ono je klidně možný, že jim to je jedno a spoléhají na to, že user bude (díky nabídce) tu kartu CS Linku používat a konkurenci hodí k šípku.
SlavoF (834)|29.7.2011 11:53
[quote=JoeCZ;359222]To si pleteš s ICE kartou od Skylinku. Tahle karta na výměnu od CSL je čistá Irdeto karta a nemůže jet v CRW režimu. Lze ji tedy provozovat pouze v Irdeto modulech a čtečkách.[/quote]
nepletu, viem čo hovorím, preto vravím, že s tým Irdetom to nie je také jednoduché, by si sa čudoval ;)
JoeCZ (20)|29.7.2011 13:07
[quote=Pitomec;359240]Spíš to nedomysleli u CS Linku :-) Ale ono je klidně možný, že jim to je jedno a spoléhají na to, že user bude (díky nabídce) tu kartu CS Linku používat a konkurenci hodí k šípku.[/quote]

Díky za upozornění, samozřejmě u CS Linku. Opravím to. Ruce byli rychlejší hlavy :-)
Podle mě CS Link potřebuje akorát vykázat rostoucí čísla v počtu zákazníků, jinak je jim to jedno.
Pitomec (10211)|29.7.2011 13:27
I to je jedna z variant...
JoeCZ (20)|29.7.2011 13:29
[quote=Pitomec;359238]Nic, osobně vyzkoušený. Navíc CS Link se ani o výměně nedozví, protože dost těžko má databázi klientů Skylinku, natož aby ještě zjistil podrobnosti na jejich klientských účtech. Kromě toho CS Link nikde výslovně tuto možnost nezakázal, je to tedy zcela košér (stejně jako to, že když předložím vyúčtování za Direct nebo Digi, tak nemusím automaticky rušit smlouvu, ale můžu klidně pokračovat dál).[/quote]

Přeně tak.
Sice teoreticky má CS Link od prodejce spárované údaje o čísle odevzdané Skylink a prodané jejich kartě a pokud v budoucnu bude ta odevzdaná karta deaktivována (vyměněna), mohl by bloknout tu svoji prodanou. To jsou ale jen spekulace. Nikde to v podmínkách výměny neuváděli. Zjistit stav Skylink karty sice není problém, je to věřejná informace, ale nedokážou důvod,proč je karta neaktivní. Mohl ji klidně bloknout Skylink v době, kdy už jsem nebyl její vlastníkem.
Takže v případě bloknutí jejich karty s totalem by to bylo na odstoupení od kupní smlouvy a to si nedovedu představit, jak by CS Link řešil, respektive prodejce, který mi tu kartu prodal. Normální reklamace pro nefunkčnost karty, protože v době akce jsem splnil všechny její podmínky. Odevzdal jsem funkční kartu (případně kopii vyučtování, apod.). Nic víc, nic míň

Jinak taky osobně vyzkoušené. :-)
bagr3210 (379)|29.7.2011 17:45
Kluci,neda mi taky nenapsat sve postrehy..
Totiz,uz jsem to tady uvadel,UPC kabelovka prej neni soucasti akce,ale v ELTASAT-u jim to problem nedelalo.
Dale,navstivil jsem prodejce (konkretne4) u nas,ktery jsou popsany na strankach CS Linku jako prodejci.2 o akci nevedeli vubec,1 mel s tim problem a poslal me radsi k dalsimu,ktery mel ocividne problem vzit jak kopii tak original vyuctovani DigiTV. Ale odregistorvanou Skylink kartu vzal bez problemu,akorat ji vyskousel v prijimaci,pritom jsem ho upozornil,ze byla vymenena a doam mam ICE Skylink.Proto nechapu jak to CS Link organizuje ,kdyz operatorka tvrdi uplne neco jineho nez co delaj prodejci.Proste hruza aj este dnes napisu do CS linku at si s tim udelej poradek!!!

Taky nejsem pravnik,ale domnivam se,ze kdyz uz teda mi operatorka i asi 3prodejci rekli,ze nemusim a nejsem povinen rusit DigiTV,nebo UPC Direct,tim si taky myslim,ze me nemuze donutit zrusit Skylink,resp.: mi zabranit,abychom ji nevymenil za ICE,IR,apod..
Nakonec,ja nic nepodepisoval,tudiz si myslim,ze nemaj zadny pravo mi rusit jine sluzby-jelikoz nemaj na to me svoleni a taky si myslim,ze nemaj pravo mi rusit TOTAL jak to tady bylo zmineno.
Verim ale,ze kdyz se najdou podnikavci a pouziji jedno vyuctovani u vic prodejcu najednou,tak zrejme za to dostane postih prodejce.Kdyz tak uvazuji,vzdyt ani v podminkach akce neni napsano,jestli muzu,nebo nesmim pouzit vyuctovani opakovane(lip receno,nikde jsem to nevidel,ale mozna se pletu)
Tudiz,jak je psal JoeCZ,cituji: "Normální reklamace pro nefunkčnost karty, protože v době akce jsem splnil všechny její podmínky. Odevzdal jsem funkční kartu (případně kopii vyučtování, apod.)"
bagr3210 (379)|29.7.2011 17:48
[quote=SlavoF;359244]nepletu, viem čo hovorím, preto vravím, že s tým Irdetom to nie je také jednoduché, by si sa čudoval ;)[/quote]

Muzes prosim Te to trocha rozepsat? Krom kodovani je tam rozdil i v kvalite?Nebo jen ochrane providera,resp.: proc projizdej operatori na Irdeto?
sirdo (1320)|29.7.2011 18:01
[quote=bagr3210;359319]proc projizdej operatori na Irdeto?[/quote]

zjavne maju info priamo od zdroja, ze firma Irdeto(vlastnik CRW) posle koncom r 2012 system Cryptoworks k ladu, aby uvolnil miesto pre ich Irdeto PI-Sys...
Valibook (239)|30.7.2011 00:13
[quote=bagr3210;359318]Kluci,neda mi taky nenapsat sve postrehy..
Totiz,uz jsem to tady uvadel,UPC kabelovka prej neni soucasti akce,ale v ELTASAT-u jim to problem nedelalo.
Dale,navstivil jsem prodejce (konkretne4) u nas,ktery jsou popsany na strankach CS Linku jako prodejci.2 o akci nevedeli vubec,1 mel s tim problem a poslal me radsi k dalsimu,ktery mel ocividne problem vzit jak kopii tak original vyuctovani DigiTV. Ale odregistorvanou Skylink kartu vzal bez problemu,akorat ji vyskousel v prijimaci,pritom jsem ho upozornil,ze byla vymenena a doam mam ICE Skylink.Proto nechapu jak to CS Link organizuje ,kdyz operatorka tvrdi uplne neco jineho nez co delaj prodejci.Proste hruza aj este dnes napisu do CS linku at si s tim udelej poradek!!!

Taky nejsem pravnik,ale domnivam se,ze kdyz uz teda mi operatorka i asi 3prodejci rekli,ze nemusim a nejsem povinen rusit DigiTV,nebo UPC Direct,tim si taky myslim,ze me nemuze donutit zrusit Skylink,resp.: mi zabranit,abychom ji nevymenil za ICE,IR,apod..
Nakonec,ja nic nepodepisoval,tudiz si myslim,ze nemaj zadny pravo mi rusit jine sluzby-jelikoz nemaj na to me svoleni a taky si myslim,ze nemaj pravo mi rusit TOTAL jak to tady bylo zmineno.
Verim ale,ze kdyz se najdou podnikavci a pouziji jedno vyuctovani u vic prodejcu najednou,tak zrejme za to dostane postih prodejce.Kdyz tak uvazuji,vzdyt ani v podminkach akce neni napsano,jestli muzu,nebo nesmim pouzit vyuctovani opakovane(lip receno,nikde jsem to nevidel,ale mozna se pletu)
Tudiz,jak je psal JoeCZ,cituji: "Normální reklamace pro nefunkčnost karty, protože v době akce jsem splnil všechny její podmínky. Odevzdal jsem funkční kartu (případně kopii vyučtování, apod.)"[/quote]

Provedl jste takový průzkum bojem, děkujeme !
Ono se to dá vzít i z druhé strany, pojistím se zaregistrovanou kartou Skylink ICE výměna, kterou nechám ležet v šuplíku pro případ, že by se u CS link (pro mě jakožto nového poskytovatele) vyskytl problém během ročního zkušebního období, jež mi v podobě jednorázové karty Media Servis s.r.o. nabízí. Zvážil bych i přechod natvrdo (u druhé karty v domácnosti), ale tak nějak mi nevyhovuje omezená nabídka dotovaných přístrojů a povinnost zakoupit placené programy u druhé varianty tzv. přechodu ke konkurenci.
Valibook (239)|30.7.2011 02:05
[quote=bagr3210;358904]PAk by me zajimalo,jesstli mi by "proslo",kdyby jsem jedno vyuctovani "dal" u 2-3 a vic prodejcu?[/quote]

Záleží pouze na tom, kolik známých chcete obdarovat Totalem. :-)
bagr3210 (379)|30.7.2011 09:20
[quote=SlavoF;359185]S tym Irdetom to je to trochu zložitejšie, treba pozrieť v akom režime tá karta ide, napríklad v tej Arive
ak ide pod CAID 0D96 tak ide v CRW režime
ak ide pod CAID 0624 tak ide v Irdeto režime
pardon, píšem o SkyLink Irdeto karte, pre CS Irdeto je to 0666 pre Irdeto režim a pre CRW režim teraz neviem,
skrátka bagr3210 pozri to[/quote]

Tak konecnce jsem se dostal k Arive..
U CAID-u je napsano 0665.Kdyz tam mam starou kartu GITAL,tak mi u CAID-u pise 0x0D0F
Mam i LCD s sat.tunerem,ale tam to nevim najit..
SlavoF (834)|30.7.2011 10:25
[quote=bagr3210;359118]..... EDIT2: Jen bych dodal,ze tahle CS link karta IRDETO normalne bez problemu facha i v uni ctecce ve Fergusonu ARIVA 200HD.. ;-)[/quote]

[quote=SlavoF;359185]S tym Irdetom to je to trochu zložitejšie, treba pozrieť v akom režime tá karta ide, napríklad v tej Arive
ak ide pod CAID 0D96 tak ide v CRW režime
ak ide pod CAID 0624 tak ide v Irdeto režime
pardon, píšem o SkyLink Irdeto karte, pre CS Irdeto je to 0666 pre Irdeto režim a pre CRW režim teraz neviem,
skrátka bagr3210 pozri to[/quote]

[quote=geronimoh;359189]CSLink karta :
Card Version : Irdeto AC 5320
Suported CAID : 0665 0666 0667 0668[/quote]

[quote=bagr3210;359319]Muzes prosim Te to trocha rozepsat? Krom kodovani je tam rozdil i v kvalite?Nebo jen ochrane providera,resp.: proc projizdej operatori na Irdeto?[/quote]
Ak myslíš kvalitu obrazu alebo podobne tak to určite nie, ochrana providera-kvalita kódovacieho systému- to už áno, aj keď provider tvrdí že to je na "ochranu abonenta" :-)-
Nie som žiadny odborník, ani na Irdeto, ale mám také info že ten systém je schopmý zmeniť kompletný firmware na karte, čiže napríklad provider si zmyslí že karty ICE zmení na čisté Irdeto tak to urobí.
Teda som sa ani nečudoval, keď som sa dozvedel, že niektorým ľudom šlape čisté Irdeto v UNI čítačkách ktoré ho nepodporujú /ShowBox,OpenBox/ - bežali v režime CRW pod CAID 0D96 /SkyLink/

[quote=bagr3210;359393]Tak konecnce jsem se dostal k Arive..
U CAID-u je napsano 0665.Kdyz tam mam starou kartu GITAL,tak mi u CAID-u pise 0x0D0F
Mam i LCD s sat.tunerem,ale tam to nevim najit..[/quote]
stará GITAL je CAID 0D0F, to je jasné
Arivu nepoznám, neviem či má fw. taký že interná čítačka zvláda Irdeto, ak nie tak tvoj prípad môže byť obdobný - máš kartu v režime CRW, nie som si istý či 0665 je skutočne CRW, ale 0666 je určite Irdeto
preto znova opakujem: S tym Irdetom to je to trochu zložitejšie ;)
bagr3210 (379)|30.7.2011 10:50
Ahaaa,tak mi to dava kapanek smysl,protoze jsem na nejakem foru cetl,ze prechod na IRDETO znemozni piratum karet delat "nekonecny" zapisy..Taky jsem si hned myslel,ze prechod neni kvuli kvalite obrazu ci zvuky.. :-D

Tudiz,at to je CRW,nebo IR,jen at mi zase provider nepise za rok,nebo dva,ze mam prejit na dalsi system a zase platit zbytecny stovky korun..

EDIT: znamena to,ze tu kartu co mam (IR s 0665) neni IR?
Valibook (239)|30.7.2011 16:09
[quote=SlavoF;359401]Ak myslíš kvalitu obrazu alebo podobne tak to určite nie, ochrana providera-kvalita kódovacieho systému- to už áno, aj keď provider tvrdí že to je na "ochranu abonenta" :-)-
Nie som žiadny odborník, ani na Irdeto, ale mám také info že ten systém je schopmý zmeniť kompletný firmware na karte, čiže napríklad provider si zmyslí že karty ICE zmení na čisté Irdeto tak to urobí.
Teda som sa ani nečudoval, keď som sa dozvedel, že niektorým ľudom šlape čisté Irdeto v UNI čítačkách ktoré ho nepodporujú /ShowBox,OpenBox/ - bežali v režime CRW pod CAID 0D96 /SkyLink/


stará GITAL je CAID 0D0F, to je jasné
Arivu nepoznám, neviem či má fw. taký že interná čítačka zvláda Irdeto, ak nie tak tvoj prípad môže byť obdobný - máš kartu v režime CRW, nie som si istý či 0665 je skutočne CRW, ale 0666 je určite Irdeto
preto znova opakujem: S tym Irdetom to je to trochu zložitejšie ;)[/quote]

Je to zcela jednoduché - karta CS link Irdeto je buď čistokrevná IRDETO (kódovací systém Pi-sys) nebo byla vydána jako ICE podobojí (Irdeto Cryptoworks Envelope) jak se snažíte naznačit ?
SlavoF (834)|30.7.2011 16:13
CS link karty ICE nevydává, snažím sa naznačit, že jedna karta dokáže bežať vo viacerých režimoch
Valibook (239)|31.7.2011 16:11
Spatřuji zde jeden zásadní rozdíl ve strategii přechodu na kódování Irdeto ve vztahu k zákazníkovi. Zatímco Skylink jde cestou donucení zákazníka k přechodu prostým neumožněním přijímat nově zařazené programy v bezplatné nabídce, CS link tvrdí, že klacky pod nohy zákazníkům, kteří si zakoupili doživotní kartu za 2 tisíce, házet nebude. Rovněž slibuje, že zachová stávající systém Cryptoworks po dobu 3 až 5 let. Příklad: U doživotní karty zakoupené před rokem 2009 jste si musel k příjmu Nova HD u Skylinku zakoupit aktivaci Skylink programu Nova HD za 590,- Kč, nyní je nabízena Skylink výměna za Kč 600,-. A co teprve prefíkaná funkce
Surflock od Skylinku, která Vám údajně znemožní plnohodnotně používat twin tuner satelitní přístroje nebo používání PVR u klasického přístroje.

CS Link: Zahájena distribuce karet Irdeto
Budou nově zařazené programy dostupné i na starých kartách CryptoWorks?
"V současnosti neplánujeme rozdíly v nabídce programu na kartách Irdeto a Cryptoworks."
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
erik555 (776)|31.7.2011 16:15
..............................
Valibook (239)|31.7.2011 16:20
[quote=SlavoF;359455]CS link karty ICE nevydává, snažím sa naznačit, že jedna karta dokáže bežať vo viacerých režimoch[/quote]

Nechal jsem se unést články na parabole.cz a tak trochu začal podezřívat provozovatele CS link Media Vision, že přece jenom karty podobojí nakoupil, když se zde ve vláknu řešilo, že by karta CS link Irdeto mohla v uni čtečce běhat v Cryptoworks režimu.

Nové ICE karty CS Link budou fungovat i v nových a starších přijímačích
Firma se proto rozhodla využít tzv. migrační systém Irdeta, který umožní plynulý přechod na nový systém s použitím nových ICE karet (Irdeto CryptoWorks Embedded). Nové karty budou funkční jak ve stávajících dekodérech CryptoWorks, tak i budoucích Irdeto.
"Náš nový systém Irdeto bude shodný s tím, který zavádí konkurence. Certifikaci tak automaticky dostávají přijímače i od provozovatele platformy CS Link," vysvětluje Daniel Klička
Kdy se objeví nové ICE karty CS Link na trhu? "Aktuálně počítáme s distribucí a prodejem nových karet CS Link na září 2010," uvedl webu parabola.cz šéf společnosti Media Vision Daniel Klička.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Parabola.cz, 28.5.2010

CS Link a Irdeto garantují funkčnost karet CryptoWorks
Prodej ICE karet Media Vision neplánuje. „Chceme se vyhnout prodeji hybridních karet ICE, které dle našeho názoru neposkytují bezproblémový provoz v dekodérech," zdůrazňuje Klička.
Media Vision společně s provozovatelem nového i stávajícího kódovacího systému – Irdeto B.V. prohlašují, že karty kódované v režimu CryptoWorks budou funkční i po roce 2012 a to nejméně další 3 roky.
http://www.satcentrum.com/clanky/4290/cs-link-a-irdeto-garantuji-funkcnost-karet-cryptoworks/
Media Vision s.r.o., 6. 12. 2010
Valibook (239)|31.7.2011 16:32
Poslední šance !
Výměna Trade and Technology T&T a starších karet Cryptoworks za kartu Skylink ICE s bonusem naposledy prodloužena.
Pro využití akce je potřeba registrovat novou kartu Výměna nejpozději 7. 8. 2011. Karty registrované po tomto datu již bonus pro objednání placených balíčků nezískají.
http://www.skylink.cz/web/structure/6.html?do%5BloadData%5D=1&itemKey=cz_126

Naproti tomu u CS link Irdeto CZ 1 rok + TOTAL na 1 rok - výměna za kartu konkurence á 1,-Kč prodloužena do 31.8.2011.
erik555 (776)|31.7.2011 16:36
[quote=Valibook;359687]
Naproti tomu u CS link Irdeto CZ 1 rok + TOTAL na 1 rok - výměna za kartu konkurence á 1,-Kč prodloužena do 31.8.2011.[/quote]
Zial, ale naproti tomu zatial uboha ponuka CSlinku! Absencia HD...
Valibook (239)|31.7.2011 16:51
[quote=erik555;359688]Zial, ale naproti tomu zatial uboha ponuka CSlinku! Absencia HD...[/quote]

Ajaj. Celý ten balík Total je v SD včetně Nova Sport, takže to bude bezvadně použitelné na mé druhé (vzhledem k velikosti osobní) TV. Ostrý obraz a dobrý zvuk PAL 55cm CRT.
erik555 (776)|31.7.2011 16:56
[quote=Valibook;359689]Ajaj. Celý ten balík Total je v SD včetně Nova Sport, takže to bude bezvadně použitelné na mé druhé (vzhledem k velikosti osobní) TV. Ostrý obraz a dobrý zvuk PAL 55cm CRT.[/quote]
Ja som to nepisal k tebe, ale vseobecne. Je jasne, ze ten, kto fici este na starych mini CRT blikackach, tak je to dobra vymena.
Valibook (239)|31.7.2011 17:46
[quote=erik555;359690]Ja som to nepisal k tebe, ale vseobecne. Je jasne, ze ten, kto fici este na starych mini CRT blikackach, tak je to dobra vymena.[/quote]

Neduhy blikání na Tesla Atlanta nepozoruji. Normě PAL je 50Hz technologie dokonale uzpůsobena a stejné kvality obrazu SD bych na stejně velkém LCD-éčku nedosáhl ani za boha. Velikosti obrazovky je přizpůsobena sledovací vzdálenost do 1,5m. Myslím, že bude ještě dost majitelů Mitsubishi Diamontron, kterým se CS link Totalem zavděčí. Mě mrzí spíše absence alespoň jednoho sportovního kanálu v HD.
erik555 (776)|31.7.2011 18:54
[quote=Valibook;359699]Neduhy blikání na Tesla Atlanta nepozoruji. [/quote]
50HZ CRT bude vzdy "blikacka"!!! Aj ked ty to nevnimas...
A neviem, kde si zobral, ze na stejne velkej uhlopriecke LCD by si mal SD stanice osklive :D Co ty mas na 55cm 4:3 obrazovke, tak tam mas 16:9 vysielany format asi tak 40cm uhlopriecka, co je 16". To keby si pozeral z 1,5m na LCD 16", tak by si ten obraz videl ako HD :D Porovnavaj porovnatelne.
Pitomec (10211)|31.7.2011 19:28
[quote=erik555;359710][COLOR=red]50HZ CRT bude vzdy "blikacka"!!![/COLOR] Aj ked ty to nevnimas...
A neviem, kde si zobral, ze na stejne velkej uhlopriecke LCD by si mal SD stanice osklive :D Co ty mas na 55cm 4:3 obrazovke, tak tam mas 16:9 vysielany format asi tak 40cm uhlopriecka, co je 16". To keby si pozeral z 1,5m na LCD 16", tak by si ten obraz videl ako HD :D Porovnavaj porovnatelne.[/quote]
Ale prdlajs, používalo se to tady 50 let a úplně v pohodě. Stejně jako všem stačila TV do velikosti cca 82cm a nikdo nepotřeboval žádný krávy, na kterých je to všechno akorát mázlý 9-)
erik555 (776)|31.7.2011 19:37
[quote=Pitomec;359722]Ale prdlajs, používalo se to tady 50 let a úplně v pohodě. Stejně jako všem stačila TV do velikosti cca 82cm a nikdo nepotřeboval žádný krávy, na kterých je to všechno akorát mázlý 9-)[/quote]
Vies o tom dost malo. 50HZ CRT nie je to iste ako 100Hz CRT. Pouzivalo sa to 50 rokov, pretoze nebolo nic ine! O magnetizacii obrazoviek ani nehovorim.
Pitomec (10211)|31.7.2011 20:02
Při dostatečný vzdálenosti sledování, resp. adekvátní velikosti obrazovky, je i 50Hz úplně v pohodě. Já tento typ TV sleduju už nějakých 40 let a nic závadnýho nepozoruju (narozdíl od pohledu na LCD, kde se vždycky úplně zhrozím, co za matlaninu to je). Samozřejmě se bavíme o SD vysílání. V případě HD (myšleno toho skutečnýho HD, ne trapárny ve stylu Nova a Prima) je to už o něčem jiným.