Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 47lw5500

Ladys (1829)|7.8.2011 21:29
[quote=Pitomec;361072]Zatím ale pořád přemýšlím, jak se té zemní smyčky zbavit a pak už s Plazmou nebude problém 8-)[/quote]

Mne bylo divny, ze bys tak lehce a dobrovolne presel na LCD :)
dudeone@gmail.com (6)|7.8.2011 21:40
Ted nevim, mozna se mylim a nasledujici vyrok se netyka UPC, ale minimalne se satelitnim prijmem je to tak, ze pro jeho prijem bez satelitniho receiveru potrebujes mit v TV podporu DVB-S. Modely LW5500 toto nemaji, maji to az vyssi modely LW650s ("s" pro DVB-S). Jak ale rikam, mozna i s podporou DVB-S budes muset UPC preklikavat na jejich vlastnim kabelovem tuneru.

EDIT: Jeste oprava, DVB-S ma i model LW570s, ktery se od LW650s lisi tim, ze ma "pouze" 100 Hz (650s ma Trumotion 200 Hz).

[quote=Peteu;361037]Ahojte, tak 47 palcovy LG LW5500 je uz aj u mna doma. Dojem je zatial podla ocakavani, co ma zatial stve je, ze neviem ako natiahnut UPC kanale priamo do TV, ale programy musim prepinat cez UPC set top box. Prosim o radu ako dostat kanaly do TV. Vdaka.[/quote]
Pitomec (10211)|7.8.2011 21:54
[quote=Peteu;361037]Ahojte, tak 47 palcovy LG LW5500 je uz aj u mna doma. Dojem je zatial podla ocakavani, co ma zatial stve je, ze neviem ako natiahnut UPC kanale priamo do TV, ale programy musim prepinat cez UPC set top box. Prosim o radu ako dostat kanaly do TV. Vdaka.[/quote]
Už se to tady řešilo snad 1000x, kabel z účastnický zásuvky píchneš do TV, pokud není v TV přímo volba DVB-C, tak dáš TV do továrního nastavení, vybereš zemi Finsko nebo Švédsko, pak se DVB-C tuner zpřístupní, ty si naladíš programy a objednáš CAM (karta bude součástí).
WarriorCZ (82)|7.8.2011 21:54
[quote=dudeone@gmail.com;361075]Ted nevim, mozna se mylim a nasledujici vyrok se netyka UPC, ale minimalne se satelitnim prijmem je to tak, ze pro jeho prijem bez satelitniho receiveru potrebujes mit v TV podporu DVB-S. Modely LW5500 toto nemaji, maji to az vyssi modely LW650s ("s" pro DVB-S). Jak ale rikam, mozna i s podporou DVB-S budes muset UPC preklikavat na jejich vlastnim kabelovem tuneru.

EDIT: Jeste oprava, DVB-S ma i model LW570s, ktery se od LW650s lisi tim, ze ma "pouze" 100 Hz (650s ma Trumotion 200 Hz).[/quote]

Ale tady je asi mysleno UPC kabelove... takze DVB-C. Doporucuji pripojit TV k netu. Aktualizovat FW. a pak dat znova ladeni.... Zeme Cesko.... Kabel.... UPC.... a jede to.
Pupak2 (328)|8.8.2011 06:54
[quote=Pitomec;361072]Zatím ale pořád přemýšlím, jak se té zemní smyčky zbavit a pak už s Plazmou nebude problém 8-)[/quote]

Zemní smyčku řeší oddělovací trafo. Existuje pochopitelně i "české řešení" , t.j. odpojit nulovaci kolík. Je to ovšem řešení rizikové.
Pitomec (10211)|8.8.2011 17:53
[quote=Pupak2;361093]Zemní smyčku řeší oddělovací trafo. Existuje pochopitelně i "české řešení" , t.j. odpojit nulovaci kolík. Je to ovšem řešení rizikové.[/quote]
Bohužel oddělovací transformátor taktéž nemá "kolík", což by za určitých okolností mohlo být stejně nebezpečný jako ten zemnící kolík odpojit ze zásuvky. Tudy cesta nevede.
nin (388)|8.8.2011 17:59
Neresi tohle opticky oddelovac?
Pitomec (10211)|8.8.2011 18:19
Optický oddělovač možná taky, ale to už asi budeme cenově někde jinde. Řeší to galvanický oddělovač, ale vzhledem k tomu, že mám kabelovku sloučenou se satelitem (který potřebuje napájení na konvertor), tak je to nepoužitelný.
Pupak2 (328)|8.8.2011 18:27
[quote=Pitomec;361174]Bohužel oddělovací transformátor taktéž nemá "kolík", což by za určitých okolností mohlo být stejně nebezpečný jako ten zemnící kolík odpojit ze zásuvky. Tudy cesta nevede.[/quote]

Nemáš pravdu. Ochrana oddělením obvodů ( neboli oddělovaci trafo ) je jedna z nejúčinnějších ochran, a proto se používá v průmyslových podmínkách zcela běžně. Neexistují okolnosti, kdy by mohl vzniknout nebezpečný poteciál proti bežné zemi. To je právě ten princip oddělení.
Pitomec (10211)|8.8.2011 18:33
Na výstupech oddělovacího trafa je 230V, takže pokud se dotkneš obou výstupů současně, tak je problém. A jestli by toto (ne)mohlo nastat při připojení televizoru, to si osobně netroufám říct a tudíž to ani nebudu riskovat.
geronimoh (2327)|8.8.2011 18:55
S oddělovacím transformátorem jsem se zatím nesetkal, a zkoušky z Vyhl. 50 jsem naposledy dělal asi před 5 lety. Pravda je, že se oddělovací transformátory používají na operačních sálech, jakožto jedna z nejbezpečnějších ochran před nebezpečným dotykem. Nebezpečné je dotknout se obou výstupů současně, což podle mě nehrozí, pokud nebudeš otevírat televizor pod napětím. No ale pokud toužíš po LCD, tak není co řešit. :)
Pitomec (10211)|8.8.2011 19:02
Tak to určitě netoužím :D
geronimoh (2327)|8.8.2011 19:23
Optický odělovač bude možná i levnější řešení, než oddělovací transformátor. Nebo jednodušší .
Pitomec (10211)|8.8.2011 19:33
To by nešlo, optický oddělovač je za pár peněz k mání jenom pro videosignál, což je mně na dvě věci, protože TV bude s DVB-S receiverem spojená přes HDMI. A na vstupní koax. kabel taky nic nedám, protože DVB-S receiver posílá napájení do konvertoru (jak jsem už psal).
Pupak2 (328)|8.8.2011 19:49
[quote=Pitomec;361190]Na výstupech oddělovacího trafa je 230V, takže pokud se dotkneš obou výstupů současně, tak je problém. A jestli by toto (ne)mohlo nastat při připojení televizoru, to si osobně netroufám říct a tudíž to ani nebudu riskovat.[/quote]

Tohle jsi snad nemyslel vážně. Pokud ano, tak si dej pozor, protože v každé zásuvce, co máš doma je fáze a nulák a pokud se dotkneš obou současně tak......
jaudak (176)|8.8.2011 19:50
Nepomohlo by napájet TV přes UPSku ?
Pupak2 (328)|8.8.2011 20:02
Z UPSky máš na výstupu 220V a pokud se dotkneš obou drátu současně.... Je to jen dražší verze oddělovacího trafa.
geronimoh (2327)|8.8.2011 20:12
Nevím, jak je přesně řešená UPS, ale podle mě to není stejné. UPS podle mě nepřerušuje ochranný vodič. Okruh za oddělovacím trafem je ale úplně oddělen od rozvodné sítě.
Ivo Mašek (10205)|8.8.2011 20:32
[quote]Tohle jsi snad nemyslel vážně. Pokud ano, tak si dej pozor, protože v každé zásuvce, co máš doma je fáze a nulák a pokud se dotkneš obou současně tak......[/quote]
.......
[quote]Oddělovací transformátor se používá na zvýšení bezpečnosti při např. radioamaterských činnostech, v dílnách elektromontérů a pod. Principem je oddělení síťového napětí (230V), které je proti zemi životu nebezpečné, neboť zemí prochází např. poruchový proud zpět ke zdroji od napětí rovněž 230V, které však nemá proti zemi žádný potenciál, tedy laicky řečeno, pokud se náhodou dotknete kteréhokoliv vodiče z výstupu oddělovacího transformátoru nic se vám nestane, neboť proudový okruh není uzavřen a proud nemá kudy téct. Nesmíte se samozřejmě dotknout obou vodičů, neboť právě mezi nimi je 230V, tedy napětí, které by mohlo vytvořit při průchodu Vaším tělem životu nebezpečný proud. Samozřejmostí je, že na výstupu oddělovacího transformátoru tovární výroby, není ochranný kontakt (kolík) spojen !! s ochranným kolíkem v zásuvce. Tedy výstup je proveden pouze jako dvouvodičový.[/quote]
Pupak2 (328)|8.8.2011 20:41
[quote=geronimoh;361226]Nevím, jak je přesně řešená UPS, ale podle mě to není stejné. UPS podle mě nepřerušuje ochranný vodič. Okruh za oddělovacím trafem je ale úplně oddělen od rozvodné sítě.[/quote]

UPS jsou dva základní typy : ON Line a OFF line. První jede na baterii a ta se dobíjí ze sítě. Je většinou galvanicky oddělená. Druhá je na baterii aktivní pouze při výpadku sítě a jinak je to normální průchodák, který nic neřeší z hlediska zemních smyček.

Oddělovací trafo 750VA stoji cca 1500 Kč a je po problémech. Navíc díky vlastní indukčnosti funguje jako slušný VF filtr. Je to nejlepší a nejlevnější řešení.
Pitomec (10211)|8.8.2011 20:42
[quote=Pupak2;361220]Tohle jsi snad nemyslel vážně. Pokud ano, tak si dej pozor, protože v každé zásuvce, co máš doma je fáze a nulák a pokud se dotkneš obou současně tak......[/quote]
Jenomže v místech, kde by toto mohlo nastat (třeba na kovových součástech televizoru), je právě zemnící vodič, který chrání, aby se nic nestalo. Ale pokud televizor tento zemnící vodič mít nebude (což se díky oddělovacímu transformátoru stane), tak už lze jenom doufat, že se nikdy těch dvou vodičů současně nedotknu, což je žalostně málo a na toto spoléhat fakt nebudu.
geronimoh (2327)|8.8.2011 20:49
[quote=Pupak2;361230]UPS jsou dva základní typy : ON Line a OFF line. První jede na baterii a ta se dobíjí ze sítě. Je většinou galvanicky oddělená. Druhá je na baterii aktivní pouze při výpadku sítě a jinak je to normální průchodák, který nic neřeší z hlediska zemních smyček.

Oddělovací trafo 750VA stoji cca 1500 Kč a je po problémech. Navíc díky vlastní indukčnosti funguje jako slušný VF filtr. Je to nejlepší a nejlevnější řešení.[/quote]

Já právě znám jen první typ UPS - regulovaný, filtrovaný "průchoďák" , který při výpadku sítě přepne na baterii . Nevím jak v při výpadku sítě řešená ochrana před nebezpečným dotykem. Pojistkou v UPS ?
Pupak2 (328)|9.8.2011 05:54
[quote=Pitomec;361232]Jenomže v místech, kde by toto mohlo nastat (třeba na kovových součástech televizoru), je právě zemnící vodič, který chrání, aby se nic nestalo. Ale pokud televizor tento zemnící vodič mít nebude (což se díky oddělovacímu transformátoru stane), tak už lze jenom doufat, že se nikdy těch dvou vodičů současně nedotknu, což je žalostně málo a na toto spoléhat fakt nebudu.[/quote]

Prosím tě, kde jsi se učil fyziku. Nulovací vodič chrání před nebezpečným napětím tím, že v případě, že dojde k porušení izolace a fáze se dostane na kostru přístroje,tak dojde ke zkratu a obvykle k přepálení pojistky a vyhození jističe.
Při použití oddělovacího trafa není proti kostře žádný potenciál, takže nemuže dojít k žádnému zasažení el. proudem, pokud se izolace poškodí. Pokud dojde k poušení přístroje (ke zkratu) , chová se to úplně stejně, t.j. shoří pojistka.
Drtivá většina TV přístrojů má dodatečnou ochranu zvýšenou izolací a kolík je tam jen pro servisní účely,kdy se někdo hrabe vevnitř pod napětím (což bych ti při tvých znalostech elektrotechniky raději nedoporučoval).
Pitomec (10211)|9.8.2011 10:29
[quote=Pupak2;361289]Prosím tě, kde jsi se učil fyziku. Nulovací vodič chrání před nebezpečným napětím tím, že v případě, že dojde k porušení izolace a fáze se dostane na kostru přístroje,tak dojde ke zkratu a obvykle k přepálení pojistky a vyhození jističe.
Při použití oddělovacího trafa není proti kostře žádný potenciál, takže nemuže dojít k žádnému zasažení el. proudem, pokud se izolace poškodí. Pokud dojde k poušení přístroje (ke zkratu) , chová se to úplně stejně, t.j. shoří pojistka.
Drtivá většina TV přístrojů má dodatečnou ochranu zvýšenou izolací a kolík je tam jen pro servisní účely,kdy se někdo hrabe vevnitř pod napětím (což bych ti při tvých znalostech elektrotechniky raději nedoporučoval).[/quote]Nulovací vodič nechrání před ničím, chrání zemnící vodič (jedině bys měl na mysli zastaralou soustavu s PEN, kde je nulovací vodič zároveň i zemnící). Takže fyzika opravdu není tvoje výsada, ale možná za 4 bys to uhrál.
Nikdo se nebaví o tom, že se poškodí izolace u jednoho vodiče, ale o tom, že za určitých okolností se může stát, že dojde k dotyku obou vodičů současně a pak už není ochrana žádná.
Drtivá většina přístrojů vybavených připojením na zemnící kolík má vzadu kovový plášť (obvykle kvůli chlazení), takže nevím v čem se hrabeš ty, ale běžný uživatel nemusí vůbec v ničem a přesto může dojít k úrazu el. proudem (což mám takový tušení, že se už přihodilo tobě, protože jinak si tu snůšku blábolů, co vypisuješ, neumím vysvětlit...).
Pupak2 (328)|9.8.2011 18:21
[quote=Pitomec;361315]Nulovací vodič nechrání před ničím, chrání zemnící vodič (jedině bys měl na mysli zastaralou soustavu s PEN, kde je nulovací vodič zároveň i zemnící). Takže fyzika opravdu není tvoje výsada, ale možná za 4 bys to uhrál.
Nikdo se nebaví o tom, že se poškodí izolace u jednoho vodiče, ale o tom, že za určitých okolností se může stát, že dojde k dotyku obou vodičů současně a pak už není ochrana žádná.
Drtivá většina přístrojů vybavených připojením na zemnící kolík má vzadu kovový plášť (obvykle kvůli chlazení), takže nevím v čem se hrabeš ty, ale běžný uživatel nemusí vůbec v ničem a přesto může dojít k úrazu el. proudem (což mám takový tušení, že se už přihodilo tobě, protože jinak si tu snůšku blábolů, co vypisuješ, neumím vysvětlit...).[/quote]

Ta tvoje zastaralá soustava je v 99% všech bytů a domů postavených do roku 1990. O blábolech se bavit nehodlám,protože v tvém případě už zvoletý nick hodně napovídá.
Pitomec (10211)|9.8.2011 21:24
[quote=Pupak2;361384]Ta tvoje zastaralá soustava je v 99% všech bytů a domů postavených do roku 1990. O blábolech se bavit nehodlám,protože v tvém případě už zvoletý nick hodně napovídá.[/quote]
Byty postavený do roku 1990 jsou vesměs dávno rekonstruovaný (co se elektriky týká) a pokud jde o nickname Pitomec, tak já mám jenom ten nickname, zatímco ty seš pitomec doopravdy. Omlouvá tě jenom ten zásah elektrickým proudem, kdy se ti to v hlavě všechno domotalo :-)- Možná další šok by tě z toho dostal :D
Saltze (63)|10.8.2011 22:38
No tak, děti, nějak se nám to zvrhlo ne ?
houbas (16)|11.8.2011 10:31
Zdravim mam dotaz zdali nevite jestli vyjde v bezramovem provedeni jako je 47LX9500 i v 55" ?
nejlepe i s DVB-S tunerem :)
diky
luban
Jarda.Bar (1238)|11.8.2011 15:02
55LX9500 se samozřejmě prodává, sice u nás neoficiálně, ale prodává. S koupí bych si pospíšil, protože je již řada LX9500 výběhový model. http://3d-televize.heureka.cz/lg-55lx9500/
Náhradou bude nejspíš LW950 resp. LW9500 (dle trhu).
houbas (16)|12.8.2011 08:08
no teda za to 55" verzi je teda cenovka uplne jinde :) ty LW950 nebo LW9500 by se mely objevit nekdy kolem září ?
houbas (16)|12.8.2011 10:22
erik555 (776)|12.8.2011 10:30
A cena takej 47"? :D Za 1300€ asi nebude...
dudeone@gmail.com (6)|12.8.2011 10:40
Ahojda.

Mam problem s DVR / Timeshift funkci.

Poridil jsem LG 47LW5500 a jak hledam, tak hledam, funkci DVR na TV nikde nenachazim.
Mam na USB IN 1 pripojeny USB HDD 100 GB, je aktualne naformatovan na FAT32. Potreboval bych jej nechat televizi naformatovat na zarizeni pro HDD Recorder, k tomu je potreba "zmacknout cervene REC tlacitko", ktere ale na standardne dodavane televizi/ovladaci nemam. V menu jsem nic nenasel. USB disk se porad tvari jako klasicke USB zarizeni.

Jardo a ostatni, jak se vam to povedlo zprovoznit? Mate na DVR / Timeshift obycejne USB HDD nebo je to nejaky specialni typ HDD, urceny pro tento typ pouziti? Nekdo v jinem foru psal, vyjadreni vyrobce, ze tento typ TV to nepodporuje, ackoliv se to v specifikaci uvadi. Podivne. V jednom videu od Jardy jsem v menu pro vyber vstupu zahlidl DVR ikonu u USB1 disku (G2 Portable), takze pokud mas, Jardo, tento model TV, zjevne to funguje. Ale sakra jak to zprovoznit, jak naformatovat disk, kde najit "cervene REC tlacitko"? :)

Predem diky za odpoved, jsem zoufaly :(

[EDIT: Tak jsem jeste zkusil disk naformatovat pod WIN jako exFAT nebo NTFS. To se v TV inicializace DVR disku zapocala, potvrdil jsem, ze chci naformatovat, pote mne vsak naskocila hlaska, ze nebyly nalezeny zadne zarizeni pro nahravani. Takze jsem na zacatku. Nevim, jestli je to diskem nebo necim jinym, kazdopadne zalohovat jiny, cca 500 GB disk, abych to zkusil s jinym HDD, se mne jednak nechce, jednak ani nemam kam :-P. Pls, podelte se o sve zkusenosti. Diky moc.]
erik555 (776)|12.8.2011 10:59
Nemam LG, ale nebude to farebne tlacitko, ktore je aj pre TXT?
Saltze (63)|12.8.2011 11:52
Potřeboval bych pomoc s DTS zvukem z ext. HDD v mkv filmech. Tv mám propojenou optickým kabelem i HDMI kabelem v ARC a stále při přehrávání DTS zvuku mi TV napíše nepodporovaný formát zvuku a unknown, Dolby optikou normálně jede ať už z mkv i TV pořadů, ale DTS nemohu rozchodit. Děkuji všem za odpovědi a nápady
Saltze (63)|12.8.2011 11:59
ještě doplním, že mám v TV nejnovější firmware a dom. kino Philips HTS 7500 který má dekodér DTS.
houbas (16)|12.8.2011 12:39
[quote=erik555;361838]A cena takej 47"? :D Za 1300€ asi nebude...[/quote]

to asi ne :) a 55" už vůbec :))
necháme se překvapit ....
dudeone@gmail.com (6)|12.8.2011 13:07
[quote=erik555;361843]Nemam LG, ale nebude to farebne tlacitko, ktore je aj pre TXT?[/quote]

Ne, neni. To tlacitko ma ruzne funkce v jinych obrazovkach, ale tuto zrovna ne :(.
erik555 (776)|12.8.2011 13:24
[quote=dudeone@gmail.com;361873]Ne, neni. To tlacitko ma ruzne funkce v jinych obrazovkach, ale tuto zrovna ne :(.[/quote]
Tak som teraz narychlo prezrel manual (elektronicky), tak tam su asi 2 ci 3 druhy DO, jeden aj s tlacitkom REC. Tak ked mas mat tu funkciu, tak asi druhe DO pribalili...neviem.
Jarda.Bar (1238)|12.8.2011 17:55
houbas: Ty kráso! :)) "2300 lokálních zatmívacích zón" "pasivní 3D" .... no možná předčasně vyměním LW5500.
Jarda.Bar (1238)|12.8.2011 18:14
[quote=dudeone@gmail.com;361839]Ahojda.

Mam problem s DVR / Timeshift funkci.

Poridil jsem LG 47LW5500 a jak hledam, tak hledam, funkci DVR na TV nikde nenachazim.
Mam na USB IN 1 pripojeny USB HDD 100 GB, je aktualne naformatovan na FAT32. Potreboval bych jej nechat televizi naformatovat na zarizeni pro HDD Recorder, k tomu je potreba "zmacknout cervene REC tlacitko", ktere ale na standardne dodavane televizi/ovladaci nemam. V menu jsem nic nenasel. USB disk se porad tvari jako klasicke USB zarizeni.

Jardo a ostatni, jak se vam to povedlo zprovoznit? Mate na DVR / Timeshift obycejne USB HDD nebo je to nejaky specialni typ HDD, urceny pro tento typ pouziti? Nekdo v jinem foru psal, vyjadreni vyrobce, ze tento typ TV to nepodporuje, ackoliv se to v specifikaci uvadi. Podivne. V jednom videu od Jardy jsem v menu pro vyber vstupu zahlidl DVR ikonu u USB1 disku (G2 Portable), takze pokud mas, Jardo, tento model TV, zjevne to funguje. Ale sakra jak to zprovoznit, jak naformatovat disk, kde najit "cervene REC tlacitko"? :)

Predem diky za odpoved, jsem zoufaly :(

[EDIT: Tak jsem jeste zkusil disk naformatovat pod WIN jako exFAT nebo NTFS. To se v TV inicializace DVR disku zapocala, potvrdil jsem, ze chci naformatovat, pote mne vsak naskocila hlaska, ze nebyly nalezeny zadne zarizeni pro nahravani. Takze jsem na zacatku. Nevim, jestli je to diskem nebo necim jinym, kazdopadne zalohovat jiny, cca 500 GB disk, abych to zkusil s jinym HDD, se mne jednak nechce, jednak ani nemam kam :-P. Pls, podelte se o sve zkusenosti. Diky moc.][/quote]

1) Možná by stálo za to fdiskem či jiným toolem na PC smazat všechny oddíly na disku, aby TV disk poznala jako čistý a naformátovala ho pro své užití.

2) Standardní ovladač u LW5500 vypadá následovně:


3) Disk musí mít přes 40GB. To je snad jediná podmínka. Já používám 320GB Samsung G2 2,5"

Kde si TV kupoval? U nás, přes nějaký důvěryhodný obchod a nebo nějaký dovoz z Polska či jiné země? Měla TV český návod? (ptám se proto, že se výbava Tv může lišit dle regionu prodeje)
dudeone@gmail.com (6)|12.8.2011 18:29
[quote=Jarda.Bar;361928]1) Možná by stálo za to fdiskem či jiným toolem na PC smazat všechny oddíly na disku, aby TV disk poznala jako čistý a naformátovala ho pro své užití.

2) Standardní ovladač u LW5500 vypadá následovně:


3) Disk musí mít přes 40GB. To je snad jediná podmínka. Já používám 320GB Samsung G2 2,5"

Kde si TV kupoval? U nás, přes nějaký důvěryhodný obchod a nebo nějaký dovoz z Polska či jiné země? Měla TV český návod? (ptám se proto, že se výbava Tv může lišit dle regionu prodeje)[/quote]


Ahoj. Diky za odpoved!
Takze muj ovladac se lisi prave v tom miste, kde je cervene REC tlacitko (mam tam jinou funkci, nejaka audio volba nebo neco - nemam ho ted u sebe v kanclu - Vecer ho nafotim a prilozim). Kupoval jsem to v ceskym internet shopu (akcenaelektro.cz), cesky navod tam je (je to takova tlusta bychle s navodem asi v 15 jazycich, cestina i slovenstina mezi nima je).

Problem by tedy mohl byt v tomto. Ackoliv srandovni je, ze kdyz ho dokopu (naformatovanim pod neznamym filesystem) k tomu, aby nabidl moznost formatovani pro DVR, tak to zahuci, ze neni zadne zaznamove medium. Mam tam 100 GB disk s jedinou partition. Fakt divne bez ohledu na jiny ovladac.

EDIT:
Jinac, Jardo, tobe se moznost nahravani nekde v menu zpristupni az kdyz je pripojeno a spravne inicializovano DVR medium/HDD, je tak?
Jarda.Bar (1238)|12.8.2011 18:53
Zkus tu partition vymazat.

A nahrávání můžeš iniciovat z EPG. Klikneš na pořadu tlačítkem OK, ukáže se menu a tam zvolíš nahrávat.

Ale trochu se bojím, že možná máš nějaký šedý dovoz (viz. ten kšeft kde si koupil), a že s tím nahráváním bude problém. No zkus výše napsané a uvidíš.
Jarda.Bar (1238)|12.8.2011 19:00
Když se podíváš na tuto recenzi, tak ta TV na DO také tlačítko pro nahrávání nemá. http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1301662476
houbas (16)|13.8.2011 11:57
[quote=Jarda.Bar;361923]Ty kráso! :)) "2300 lokálních zatmívacích zón" "pasivní 3D" .... no možná předčasně vyměním LW5500.[/quote]

jjj vypadá to opravdu dobře :) uvidíme na kolik bude stanovena cena a kdy bude k dostání.
Peteu (19)|21.8.2011 18:10
Pani, mozno ze som az prilis velky laik, ale chcel som si pustit internet priamo v TV a to sposobom napojenia priamo cez LAN z modemu do TV.
TV sa tvarila, ze nema ziaden signal. Ked som kabel vytiahol z TV o opat ho tam zapojil, tak sa objavilo kablove nastavenie internetu, ktore po spusteni sa tvarilo ako akceptovane, ale ked som nasledne isiel pustit internet, tak to opat vyhadzovalo hlasku o ziadnom signale.
V com asi robim chybu.
signal v zastrcke je, lebo som paralelne pripojil notebook.
Vdaka
dudeone@gmail.com (6)|22.8.2011 12:11
[quote=Jarda.Bar;361935]Když se podíváš na tuto recenzi, tak ta TV na DO také tlačítko pro nahrávání nemá. http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1301662476
[/quote]

Takze problem s nahravanim hlasim VYRESEN. TV jsem vratil (byla to nejaka divna distribuce, snad pro nemecky trh), koupil novou v Datartu. Momentalne bezi jak po masle, disk se hned naformatoval, tlacitko REC na ovladaci zapne nahravani, parada.

Uz mne stve pouze to, ze pri nahravani nemuzu prepinat na jiny vstup (dalo by se pochopit) ani na jiny kanal (!).

Vsem diky za snahu pomoct. Hezky den!
Jarda.Bar (1238)|22.8.2011 12:26
Tak prima, ještě že se ti povedlo vrácení!

V rámci jednoho multiplexu by přepínat šlo, ale bohužel si výrobci často myslí opak a nepovolí to. Je to škoda, jednoznačně.
d3x (5)|26.8.2011 10:06
Porblem s DVR (rec) funkciou 47lv5500
Dnes som volal do podpory priamo do LG a spytal sa na teto problem. Oficialna odpoved - HDD musi byt min 40GB, napajany s USB a !!! suffix nazvu modelu TV musi byt APN !!! co nie je moj pripad, takze budem sa musiet dohodnut s predajcom, kedze som po "skusobnej" lehote produktu ale v zaruke.

Neveite nahodou ako sa dostat do service menu lv5500? Cital som na nete, ze by bolo mozne odblokovat lockunte funkcie, co moze byt aj tento pripad.
Na dodanom ovladaci rec tlacidlo nemam ale da sa to riesit cez uz spominanu Androidd app kde je aj talcidlo rec. LG TV remote https://market.android.com/details?id=com.clipcomm.WiFiRemocon
czrocha (9)|28.8.2011 20:03
http://www.tridakt.cz/bryle/bryle.htm
Tady na té stránce mají široký výběr brýlí různé kvality, myslíte, že by se dalo něco vybrat? Zatím nejsem vlasníkem této TV, ale doufám že brzo budu. Vím, že z koukání po obchodech si nejlepší úsudek udělat nemůžu (zvlášť když jsem v tomto oboru laik), ale na mě toto pasivní 3D působilo nejpřirozeněji a i při změnách polohy před obrazovkou byl 3D efekt krásný.
Zaujaly mě tyto brýle http://www.3dakt.cz/internetovy-obchod/polarizacni-3d-bryle-plastove-s-kruhovou-polarizaci pro sledování v poloze ležmo :-)
Dělám si legraci, ale myslím, že zpracováním jsou tyto brýle jinde, než ty co mi půjčili v obchodě k TV.