Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 47lw5500

Saltze (63)|28.8.2011 21:52
czrocha : já jsem koupil 4ks těchto ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) a jsem zcela spokojen a taky můžu pozorovat obraz i ze stran aniž by se ztrácel 3D efekt 'pouze zvrchu se ztrácí a nebo z menší blízkosti tak cca 0,5m) ale kdo by na tv koukal z tak velké blízkosti ne :-))) jinak s tebou souhlasím, protože jsem vyzkoušel i aktivní brýle k samsungu a mít je na očích hodinu tak asi zešílím, takže pro mne jasná volba tento pasiv.
softak1 (3)|4.9.2011 13:38
[quote=d3x;363773]Porblem s DVR (rec) funkciou 47lv5500
Dnes som volal do podpory priamo do LG a spytal sa na teto problem. Oficialna odpoved - HDD musi byt min 40GB, napajany s USB a !!! suffix nazvu modelu TV musi byt APN !!! co nie je moj pripad, takze budem sa musiet dohodnut s predajcom, kedze som po "skusobnej" lehote produktu ale v zaruke.

Neveite nahodou ako sa dostat do service menu lv5500? Cital som na nete, ze by bolo mozne odblokovat lockunte funkcie, co moze byt aj tento pripad.
Na dodanom ovladaci rec tlacidlo nemam ale da sa to riesit cez uz spominanu Androidd app kde je aj talcidlo rec. LG TV remote https://market.android.com/details?id=com.clipcomm.WiFiRemocon[/quote]

Takhle se to udela na modelu LV570S (i kdyz ze satelitu nahravat nechce a jeste nevim jak to obejit nebo jestli je to "feature"), predpokladam, ze to pujde stejne i u jinych modelu:

1. potrebujes programovatelny dalkovy ovladac (ja mam Logitech Harmony 555)
2. podle postupu naprogramujes ovladac pro pristup do EZ_ADJUST menu
3. az se tam dostanes, potrebujes submenu Tool Options3, nastav hodnotu DVR Ready na 1
4. funguje to hned, restart neni potreba; pak zkus pripojit disk bez oddilu, melo by jej to normalne naformatovat a nahravat na nej
Skeltor (13)|5.9.2011 18:33
Zdar,chtěl bych se zeptat,zda se někde na internetu dají stáhnout aktualizace do TV,momentálně totiž nemám možnost připojit k TV internet.Děkuji předem a přeji pěkný den.
mistral (18)|6.9.2011 11:57
[quote=Saltze;361858]Potřeboval bych pomoc s DTS zvukem z ext. HDD v mkv filmech. Tv mám propojenou optickým kabelem i HDMI kabelem v ARC a stále při přehrávání DTS zvuku mi TV napíše nepodporovaný formát zvuku a unknown, Dolby optikou normálně jede ať už z mkv i TV pořadů, ale DTS nemohu rozchodit. Děkuji všem za odpovědi a nápady[/quote]

Znate nekdo pls odpoved na tuto otazku? Take by me to zajimalo. Chapu, ze DTS format TV sama o sobe nepodporuje, ale je schopna takovouto zvukovou stopu poslat dale pres optiku ci HDMI (ARC)?
Jarda.Bar (1238)|6.9.2011 13:16
Skeltor: kdysi jsem stáhnul firmware někde na UK stránkách LG, protože pro ČR k dispozici přes net nebyl, ale stejně mi ho TV nenačetla. Mám dojem, možná se pletu, že jiná cesta aktualizace v té TV nefunguje, nejspíš jedině přes Inet
edit: Tak upgradovat lze i z flashky: http://us.lgservice.com/vchip_html/V-chip_upgrade_for_your_set.html
ale nemohu najít firmware na netu :/

Mistral: ani optikou to ven nedostaneš, TV DTS stream ven nepustí
Skeltor (13)|6.9.2011 21:43
Jinak jak se tu někdo ptal na to,jaká je odezva této TV při hraní her na konzilích Xbox 360 nebo PS3,tak jsem zkoušel Xbox a zprvu tam byla docela velká odezva.Tak jsem poté přepnul TV do tzv.game modu a odezva se o trochu zmensila,ale stale byla docela viditelna.Tak jsem nakonec zkusil prejmenovat HDMI vystup na PC a ted mi jede Xbox v pohode bez lagu.Sice pokazde kdyz ted zapnu tento HDMI vystup tak se obraz zobrazuje v 1920x1080,ale tam neni viditelny temer zadny rozdil oproti klasickemu zobrazeni(pokud nekdo bude chcit tak klidne mohu poridit fotky a ukazat rozdily mezi temito zobrazenimi).Slysel jsem sice,ze LG na opravu techto lagu vydala nejaky update ktery to opravoval,takze clovek nemusel mit nastaveny HDMI vystup na PC,ale jak jsem jiz psal,bohuzel ted nemam moznost zapojit TV k internetu a pres PC jsem zadny update nevidel ke stahnuti.
Jarda.Bar (1238)|6.9.2011 22:43
Tak možná se již dočkáme slíbené změny v 3D projekci.
http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forumr.cgi?fid=2679&cid=2675&tid=3357&pg=1&sc=20
Jarda.Bar (1238)|6.9.2011 23:01
Tady je test TV po upgrade firmware http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1313938337

The new firmware applies to all models !
LW650, LW550, LW450 ...
Skeltor (13)|7.9.2011 20:42
Jarda.Bar:Tak ohledně toho stahování těch aktualizací přes net-tak jsem napsal na LG Zákaznický servis a dostal jsem tuto odpověď:
"Dobrý den,
aktualizace softwaru v tomto modelu je možná pouze v autorizovaném servisu. Aktualizace však neslouží k přidání nových funkcí, ale k odstranění nedostatků softwaru. Pokud Vaše televize vykazuje poruchu, obraťte se prosím na nás ohledně vyřízení reklamace.

S přátelským pozdravem

Dawid Nowak
Zákaznický servis LG"
Tak nevíte náhodou někdo,kde jsou ty "autorizované servisy"?
BTW:Možná že ty updaty přes net ještě půjde přes PC stáhnout,protože jak jsi Jardo psal,tak ten nový update by měl být k dispozici i pro LW4500 které pokud vím nemá připojení k internetu.
KamilZ (10277)|7.9.2011 21:20
[quote=Skeltor;365415]Tak nevíte náhodou někdo,kde jsou ty "autorizované servisy"?[/quote]

http://www.lmgtfy.com/?q=autorizovan%C3%BD+servis+lg

(pokud jsem nepochopil dotaz, tak předem sorry)
Jarda.Bar (1238)|7.9.2011 21:33
Dělal jsem někde chybku, firmware tam nahrát přes USB rozhraní jde. WarriorCZ ve vedlejším tématu našel nový firmware pro LW650S. LW5500 ho z USB načte, ale protože nevím, jestli LG vyrábí firmware pro všechny modely zvlášť a nebo jestli je společný a až na základě přítomnosti specifického hardware se software rozhodne co se kde povolí a zakáže, bál jsme se ten firmware načíst.
Ale TV ho zobrazí a nabídne jeho instalaci. Pokud najdem na netu firmware pro LW5500 můžem to zkusit.

Nový firmware 4.0.0.38 by měl přidat možnost při vypnutém True Motion zobrazovat ve 3D v 1080i, namísto 540p. Zajímalo mě, jak to bude vypadat a nakolik se projeví crosstalk.

Nakonec ten foïrmware stejně TV stahne, jen to trvá déle, než ho uvolní pro ČR.


edit: Ještě mě napadlo, že jakmile TV napíše, že je firmware k dispozici, mohl bych pustit nějaký síťový sniffer a mrknout, odkud to TV tahá. Zkusím to, uvidíme.
konas (66)|8.9.2011 10:11
FW pro LW5500 je stejný jako pro LW650S
tomz007 (1)|8.9.2011 11:25
Zdravim vsechny co mate tuto TV, muj dotaz spociva v prehravani filmu z ext. zdroje. Mam TV pripojenou pres sitovy kabel do me site, vyberu misto v siti, kde mam film MKV ale nejde mi rozchodit titulky. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?

Diky Tomz
laco.sk (16)|9.9.2011 16:53
Dobry den prajem, chcel by som sa opytat, ci mate skusenosti s prepojenim na WiFi cez adapter LG AN-VF100. Jedna sa o to, ze momentalne je dost tazko zohnat a mna by zaujimalo, ci sa da prepojit z hociakym USB WiFi adapterom.

Dakujem za odpoved.

S pozdravom
Laco
jaudak (176)|10.9.2011 21:13
Jakej je rozdíl v 4.0.0.38 oproti 4.0.0.18 ?
razghor (8)|11.9.2011 12:27
Ahoj. Mám doma 32LW570S. Firmware 4.00.18. Mám problém s nahráváním. Když k televizi připojím externí nesformátovaný usb disk (2,5'', 320 GB) tak se mi nabídne možnost zformátování pro PVR. Když ji zvolím, okmažitě dostanu hlášku "Nejsou dostupná žádná úložná zařízení". Zkoušel jsem nastavení jiných zemí i jazyka (Španělsko, Rusko) ale výsledek je stejný. Na ovladači tlačítko "rec" je ale když jej stisknu, tak se nic neděje. Už jsem měl televizi jednou v servisu, nebot nefungoval kabelový tuner (DVB-C). Může mi někdo poradit. Dík.
Skeltor (13)|11.9.2011 14:08
Pokud jsem to tedy dobře pochopil,tak FW auktualizace jsou uplne stejne jak pro LW 650S,Tak pro LW 5500 tak i pro LW 4500 atd...?
Saltze (63)|11.9.2011 18:26
No tohle by mě taky teda zajímalo, může někdo potvrdit, zda-li ten firmware už přehrál na 47LW5500 a funguje??? Nechtěl bych televizi poslat do věčných lovišť :-))))
konas (66)|11.9.2011 22:29
[quote=Skeltor;365938]Pokud jsem to tedy dobře pochopil,tak FW auktualizace jsou uplne stejne jak pro LW 650S,Tak pro LW 5500 tak i pro LW 4500 atd...?[/quote]

Pro LW4500 je jiný.
laco.sk (16)|12.9.2011 07:20
Zdravím, chcem sa ešte opýtať, ohladne modelu LW5500, skušal niekto pripojiť myšku ku telke cez USB port ? je to v podstate jedno, či drátovu, alebo bezdrátovu, len či to ide by ma zaujímalo.

Edit : Tak mi nedalo, a zavolal som na zákaznícku linku.

Odpoveď : NIE, nie je možné pripojiť žiadnu USB myš a ani klávesnicu. Na lepšie ovládanie internetu slúži ovládač LG Magic Motion, označený AN-MR200.

Zároveň som na nete objavil videá, kde sa dá TV ovládať pomocou mobilu. Môžete mi prosím povedať, aká je to aplikácia a či ju budem vedieť rozchodiť pod Sony Ericsson Vivaz ? Myslím že ten má OS Symbian.
pert_tvf (10)|12.9.2011 11:16
[quote=laco.sk;366051]
Zároveň som na nete objavil videá, kde sa dá TV ovládať pomocou mobilu. Môžete mi prosím povedať, aká je to aplikácia a či ju budem vedieť rozchodiť pod Sony Ericsson Vivaz ? Myslím že ten má OS Symbian.[/quote]

Pokud vim, tak existuji ovladce primo od LG na telefony s Android OS a pro iPhone . O Symbianu jsem neslysel, ale to nevylucuje, ze neexistuje. Popripade ho muze nekdo napsat. Me osbone ten od LG taky moc nevyhovuje, takze uvazuji, ze si napisu vlastni.
laco.sk (16)|12.9.2011 11:43
[quote=pert_tvf;366070]Pokud vim, tak existuji ovladce primo od LG na telefony s Android OS a pro iPhone . O Symbianu jsem neslysel, ale to nevylucuje, ze neexistuje. Popripade ho muze nekdo napsat. Me osbone ten od LG taky moc nevyhovuje, takze uvazuji, ze si napisu vlastni.[/quote]

Ak by som to dokazal, bol by som iny macher ... ale napisat vlastny software, to je nad moje sily ...

Takze ak niekto ma tuto telku rozchodenu cez mobil s OS Symbian, prosim, dajte mi vediet.
weiss88 (15)|12.9.2011 12:04
Jak mám aktualizovat firmware přes usb?Nedaří se mi to.Díky
razghor (8)|12.9.2011 16:35
[quote=razghor;365924]Ahoj. Mám doma 32LW570S. Firmware 4.00.18. Mám problém s nahráváním. Když k televizi připojím externí nesformátovaný usb disk (2,5'', 320 GB) tak se mi nabídne možnost zformátování pro PVR. Když ji zvolím, okmažitě dostanu hlášku "Nejsou dostupná žádná úložná zařízení". Zkoušel jsem nastavení jiných zemí i jazyka (Španělsko, Rusko) ale výsledek je stejný. Na ovladači tlačítko "rec" je ale když jej stisknu, tak se nic neděje. Už jsem měl televizi jednou v servisu, nebot nefungoval kabelový tuner (DVB-C). Může mi někdo poradit. Dík.[/quote]

Tak vyřešeno. Prostě mi při výměně základní desky v servisu již nenastavili DVR Ready v servisním menu. Nastavil jsem a vše ok.
Vfly (1)|12.9.2011 17:00
Při aktualizaci TV s USB je třeba na flešce vytvořit složku “LG_DTV” a do té dát soubor firmware.
Připojuju orig. návod od LG v angličtině.Pro ty co se bojí aktualizace 4.00.38 zde nabízené připojuju obr. aktualizované TV 42LW5500.
weiss88 (15)|13.9.2011 09:01
[quote=Vfly;366095]Při aktualizaci TV s USB je třeba na flešce vytvořit složku “LG_DTV” a do té dát soubor firmware.
Připojuju orig. návod od LG v angličtině.Pro ty co se bojí aktualizace 4.00.38 zde nabízené připojuju obr. aktualizované TV 42LW5500.[/quote]

Aktualizace se mi sekla při 99%.Musel jsem tv vypnout ze sitě.Naštěstí se nic nestala a tv se zaktualizovala. :-D
Saltze (63)|14.9.2011 09:42
Tak já radši aktualizovat nebudu :-)
laco.sk (16)|15.9.2011 11:21
Ahojte, tak som rozhodnutý kúpiť LG.

Ale nikde som na nete nenašiel rozmery balenia a tak neviem, či mi vojde do auta ... Jedná sa o model LG 42LW5500.

Ešte sa chcem opýtať, môžem ho položiť horizontálne (naležato) ? Lebo viem, že napr. plazmy sa nesmú naklápať, ale neviem, ako je to u LEDky.

Ďakujem za skoré reakcie, nerád by som precestoval 120km a zistil, že mi nevleze do auta :(
erik555 (776)|15.9.2011 12:55
Skus zavolat do predajne, ci by ti s rozmermi krabice nepomohli. Mozno to este niekto riesi aj vybalenim z krabice a tak dat TV do maleho auta, ale ani pre mna to nie je ono :)
bavorak (1494)|15.9.2011 18:00
a nebyva to v katalogu, ze rozmery s obalom? U Sama to je uvedene.
Saltze (63)|15.9.2011 19:00
[quote=laco.sk;366468]Ahojte, tak som rozhodnutý kúpiť LG.

Ale nikde som na nete nenašiel rozmery balenia a tak neviem, či mi vojde do auta ... Jedná sa o model LG 42LW5500.

Ešte sa chcem opýtať, môžem ho položiť horizontálne (naležato) ? Lebo viem, že napr. plazmy sa nesmú naklápať, ale neviem, ako je to u LEDky.

Ďakujem za skoré reakcie, nerád by som precestoval 120km a zistil, že mi nevleze do auta :([/quote]

a jaký máš auto, já jsem 47LW5500 narval do Fiata Marea Weekend sice jsem sklopil zadní sedačky ale byla tam :-)
Kdyby jsi chtěl rozměry od té 47ky tak ti krabici klidně změřím víc udělat nemohu.
slart (65)|15.9.2011 23:12
[quote=laco.sk;366468]Ahojte, tak som rozhodnutý kúpiť LG.

Ale nikde som na nete nenašiel rozmery balenia a tak neviem, či mi vojde do auta ... Jedná sa o model LG 42LW5500.

Ešte sa chcem opýtať, môžem ho položiť horizontálne (naležato) ? Lebo viem, že napr. plazmy sa nesmú naklápať, ale neviem, ako je to u LEDky.

Ďakujem za skoré reakcie, nerád by som precestoval 120km a zistil, že mi nevleze do auta :([/quote]

Rozměry balení: výška 77 cm, šířka 119,7 cm, hloubka 12,5 cm. Hmotnost 24 kg. Mám to odtud.
Naklápět TV se smí - např. v návodu k LW650s přímo doporučujou při připojování ke stojanu TV položit obrazovkou na rovnou plochu a stojan k ní přišroubovat v této poloze. No, nutné to není, ale je to tak asi snadnější než držet celou TV a "honit" s ní stojan, aby do sebe zapadly packy :)
Při transportu autem bych ale TV rozhodně nepokládal - vše bude při drncákách namáháno víc než když bude ve svislé poloze.
Saltze (63)|17.9.2011 10:48
Tak jsem zavřel oči a strčil jsem USB s aktualizací do TV - aktualizace 4.00.38 proběhla až do konce a TV je nyní aktualizována, sice změny žádné zatím nevidím, ale aktualizace 4.00.38 je tam a vše OK, takže kdo chce může si jí bezpečně do TV nainstalovat (byl jsem skoro jako pokusný králík :-))
valkomail (9)|17.9.2011 19:01
sorry to je google prekad :D

Pred kina 3D technológií pracuje asi takto: Za dobu 1 / 200 sekundy TV ukázal, 2 snímky, 540 riadkov na ľavom oku a 540 liniek na pravé oko.
Nový algoritmus ukazuje 4 snímky namiesto 2 za 1 / 200 sekundy časového rámca. Ukazuje 1080i na ľavé oko a 1080i na pravé oko.

Pri kombinácii týchto dvoch obrázkov vytvoriť obraz s rozlíšením 1080p v závislosti od LG. LG verí, že táto aktualizácia zlepšuje kvalitu obrazu na televízoroch 3D kino súťažiť priamo s aktívnym 3D televízory, ako sú 3D plazmové televízory. Musíte vypnúť TruMotion využiť nový algoritmus. Pozrite sa na obrázok nižšie.
m@te (5)|18.9.2011 21:22
[quote=laco.sk;366468]...
Ale nikde som na nete nenašiel rozmery balenia a tak neviem, či mi vojde do auta ... Jedná sa o model LG 42LW5500.([/quote]

Vcera mi dosla, tak tu mas rozmer krabice:

V 76 cm
S 119,5 cm
H 12 cm


Este by ma zaujimalo, ci sa niekomu podarilo prepojit Android mobil s touto TV cez aplikaciu LG TV Remote?

Mam HTC Desire a v nom LG TV Remote v. 2.2 a pri hladani zariadeni na TV vyskoci okno s nazovm TV a namiesto parovacieho kluca su len * a mobil akoby ziadnu TV nenasiel.
matoh123 (8)|19.9.2011 08:34
[quote=m@te;367134]

Este by ma zaujimalo, ci sa niekomu podarilo prepojit Android mobil s touto TV cez aplikaciu LG TV Remote?

Mam HTC Desire a v nom LG TV Remote v. 2.2 a pri hladani zariadeni na TV vyskoci okno s nazovm TV a namiesto parovacieho kluca su len * a mobil akoby ziadnu TV nenasiel.[/quote]


A wifi adapter mas?
m@te (5)|19.9.2011 23:47
nie, TV je pripojena kablom na router a nan mobil cez wifi. TV vie, ze ju hlada mobil, lebo vyskoci to male okienko, ale nevypise ziaden kluc a mobil sa tvari akoby nic nevidel.
d3x (5)|20.9.2011 15:33
Mam ten isty setup: TV -> ethernet -> wifi router -> 802.11 b/g -> samsung galalxy S (android 2.3.4) a funguje (teda nie uplne vzdy ale stale castejsie)

1) pred parovanim stlac Exit na TV Remote co je k TV
2) vypni a o5 zapni wi-fi na androide
3) spusti aplikaci a vyhladaj TV
4) zadaj do TV Remote Aplikaci kod ,co sa zjavi na TV

Ak tam mas zakazdym hviezdicky tak to ti neviem poradit mne ich tam hadze tiez ale ked spravim bod 2) ide to vsetko ok. Skus pingnut TV z telefonu alebo rovno pozri nastavenie a routry ci tam nieco neblokuje komunikaciu, neviem na ktorom porte to beha ale ak je nieco ako wireshark pre android tak to zistis :P

vela zdaru
d3x (5)|20.9.2011 15:38
razghor: gratulujem, ja mam 47lv5500 suffix ZE a pouzil som na service menu N95 8G pomocou spominanej stranky, v Option 3 som dal DVR 1 a NIC :( pripojil som external HDD 60GB nenaformatovany. Aj sa ma spyta ci chcem pripojene zariadenie naformatovat ale potom ta ista story - no external storage found (v tom duchu) asi to fakt budem musiet reklamovat.
m@te (5)|21.9.2011 02:26
[quote=d3x;367504]Mam ten isty setup: TV -> ethernet -> wifi router -> 802.11 b/g -> samsung galalxy S (android 2.3.4) a funguje (teda nie uplne vzdy ale stale castejsie)
[/quote]

pingnut TV ide, nastavenia routra som presiel x-krat a nic co by mohlo blokovat tam nemam zapnute.
Skusal som presne podla tvojho postupu a nic. Cital som aj v diskusii aplikacie, ze s pripojenim su nejake problemy.

Aku mas verziu firmware v TV a verziu aplikacie v mobile?
Ja mam v TV 04.00.35 a LG TV Reote je 2.2(2011.08.03)
valkomail (9)|21.9.2011 11:42
Zdravím tak už včera konečne dorazil 42LW5500 došlo mi k nemu 12 ks okuliarov 7 v balení a 5 od obchodu.Moc som toho neskúsil ale keď zapnem teletext napíše to Služba nedostupná mám k tom pripojený hd satelit cez HDMI 1.4 nevite niekto poradiť?
erik555 (776)|21.9.2011 12:58
Ked mas externy sat prijimac, tak teletext mozes sledovat iba z toho sat. prijimaca! TXT z TV iba z jeho tunerov.
111a111 (139)|21.9.2011 20:01
zdar, videl som na cnet recenziu kde je black level 0,0082 lm.
To je dost podorzive, ked top plazma LG (PZ950) ma 0,0219, a plazmy samsung 0,006-7.
Pravdepodobne to testovali s ciernym obrazkom.

No a otazka na majitelov - ked je na ciernom pozadi nejaky svetly objekt, pokazi to nejak vyrazne uroven ciernej?
kamzikjardo (36)|21.9.2011 20:59
dnes mi tv stiahla new soft 04.04.06 a nikde som nenasiel to vylepsene 3d.a este ked dam spravit s 2D na 3D tak mam po okrajoch cca 1 az 2cm cierny pas.robi to aj vam?
Jarda.Bar (1238)|21.9.2011 21:25
Ty černé pruhy zestran vzniknou po změně hloubky 3D. Pokud si vlezeš do menu TV pro 3D režim, můžeš měnit zdali obraz "poleze" více z TV a nebo do TV, tím se vytvoří i ty pruhy a nebo se jich zbavíš, pokud budeš na výchozí hodnotě.
Jarda.Bar (1238)|21.9.2011 21:26
111a111: "No a otazka na majitelov - ked je na ciernom pozadi nejaky svetly objekt, pokazi to nejak vyrazne uroven ciernej? "

TV má jen 16 zhášecích zón, takže pokud Local Diming nevypneš, při scéně o které píšeš bude pozadí nerovnoměrně osvícené.
Saltze (63)|21.9.2011 21:29
To mohu potvrdit :-)
kamzikjardo (36)|21.9.2011 21:46
[quote=Jarda.Bar;367763]Ty černé pruhy zestran vzniknou po změně hloubky 3D. Pokud si vlezeš do menu TV pro 3D režim, můžeš měnit zdali obraz "poleze" více z TV a nebo do TV, tím se vytvoří i ty pruhy a nebo se jich zbavíš, pokud budeš na výchozí hodnotě.[/quote]

tak to ma nenapadlo.lenze to nastavenie hlbky funguje len pri konverzii 2D na 3D a neviem teda ze by to nejak do popredia.....skor len dovnutra.proste mi ten 3D efekt pride slaby.a vobec nechapem ze sa neda nastavit 3D efekt pre 3Dfilmy.Mam sice lg 47lw 650s ale ono je to rovnake ako 5500.
Jarda.Bar (1238)|21.9.2011 22:06
Špatně jsem se vyjádřil, bavím se o nastavení pozice obrazu v ose Z.
Nejde měnit rozsah hloubky jako takový, tedy obraz protahovat a nebo ztahovat do "placata" :), to snad ani není třeba, hloubku předmětů definuje samotný záznam, nemělo by se to měnit (krom konverze 2D-3D). Mění se jen posun obrazu v ose Z, posun od díváka k divákovi. To funguje. Pro větší hloubku potřebuješ větší TV.

Pokud by si hloubku zvětšoval, deformoval by si scénu. V jiných směrech přeci obraz taky nedeformuješ (stranově a výškově).
Saltze (63)|21.9.2011 22:18
Jarda.Bar - už jsi stáhnul ten novej update 04.04.06? Jen bych chtěl vědět co je v něm nového - zda-li má cenu ním nahrazovat stávající 04.00.38 ???