Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 47lv5500

romana51 (355)|30.9.2011 21:24
J.Bar - Dám v pondělí až budu doma z chalupy, mám to doma u stolního PC. Jsem rád že se někdo ozval. Také ještě zkusím telku napojit na satelit, koupil jsem jí v pondělí a zkoušel jen napojení na PC.
Mr.Katana (71)|30.9.2011 21:58
A nemáš tam náhodou nastavený jiný režim barev? V quick menu.... Pro každý druh vstupu se ti myslím ukládá nastavení, takže když zapojíš HDMI, můžeš mít jiné barvy, než máš třeba při sledování TV. To bych viděl jako nejpravděpodobnější.

S grafikou to nemá určitě nic společného a s údajem 1GB RAM už vůbec ne. Bude to nastavení nějakého software (ovladače grafiky, nastavení windows, nastavení TV)
Nibiru (1)|1.10.2011 14:25
Tak už ji mám také doma.
Přešel jsem z 63 cm CRT, takže jsem velmi spokojen.
Obraz v HD je super, u rychlých scén trošku tahá za oči ale není to nic nesnesitelného.
Obraz v nižších rozlišeních satelit,divx, ... je hnus ale za to televize nemůže.
Zvuk je obstojný. Včera jsem si pouštěl 1080 BRRip Armageddon a při výbuších, repráky nestíhaly. Takže pro domací kino to chce něco lepšího.
Nechápu proč neumí DTS??
Spotřeba je luxus, 50 -85 W při sledování tv programů. Při HD filmech to je 110 W. Výrobce udává max spotřebu 150 W což jsem nenaměřil.
Internet nic moc. Je to pomalé. Bez myši a klávesnice na nic.
TV Přehraje hodně formátů. Jen mám problémy se synchronizací obrazu a zvuku. Hlavně v divxech. Při tv a mkv jsem si toho nevšiml.
Taky mám problémy s rozběháním DLNA sdílení. Co používáte za DLNA server?
kubiii (4)|1.10.2011 18:39
Mám v hledáčku 37lv5500 (předpokládám, že je to až na úhlopříčku stejný model) a rozumím tomu dobře, že s touto televizí a digitv od UPC už nebudu potřebovat ten jejich stb? Díky.
Mr.Katana (71)|1.10.2011 21:13
[quote=kubiii;369542]Mám v hledáčku 37lv5500 (předpokládám, že je to až na úhlopříčku stejný model) a rozumím tomu dobře, že s touto televizí a digitv od UPC už nebudu potřebovat ten jejich stb? Díky.[/quote]

Ne, ale budeš potřebovat CI modul s UPC kartou.
romana51 (355)|3.10.2011 18:48
J.Bar - už je to v pododě, konfiguroval jsem TV přes satelitní HD přijímač a po přepnutí na PC je to lepší obraz než na monitoru. Před tím jsem ale nainstalil nové Catalysty, možná že to také pomohlo.
Bruso (11)|5.10.2011 16:34
btw novy firmware 04.04.10
Mr.Katana (71)|5.10.2011 18:43
[quote=Bruso;370236]btw novy firmware 04.04.10[/quote]

Bezva :) Co je nového?
Austinek (4)|7.10.2011 02:10
DTS neni a nepomuze ti ani domaci kino, jelikoz TV neumi ani DTS passthrough. Jedina moznost jak si pustit film s DTS je mit z kompu (nebo nejakeho jineho prehravace, ktery DTS umi) natazeny hdmi rovnou do receiveru a z nej az pak do TV, kde uz jde jen video.
S DTS se nejspise rozlucte, do zadnych modelu z roku 2011 to neplanujou a pry to bude jen v nekterych modelech pro rok 2012. Je to fakt bida, serialy to prehraje uplne vsechny ktere mam, od vselijakych avi v sd po HD mkv, jelikoz nic z toho nema DTS, ale holt 80-90% vsech filmu jsou uz jen v DTS. Ten Plex media server sice umi za behu konvertovat do sterea, ale kvalita to je castecne dostacujici jen pro ty co pouzivaji interni repro (coz mi teda prijde jako masochismus).

Jinak dost veci se da pocist primo na foru plexu http://forums.plexapp.com/index.php/forum/78-lg-medialink/
trefegd (3)|12.10.2011 22:43
Nazdárek.
Pořídil jsem si 37LV570s. Myslím, že bude identická s LV5500, jen má satelitní tuner.
Podařilo se někomu rozběhnout archiv čt? Mně hlásí zastaralý adobe flash.

Kdyby měl někdo dotaz, můžu poradit.
bastlir (3245)|12.10.2011 23:30
[quote=trefegd;371492]Nazdárek.
Pořídil jsem si 37LV570s. Myslím, že bude identická s LV5500, jen má satelitní tuner.
Podařilo se někomu rozběhnout archiv čt? Mně hlásí zastaralý adobe flash.

Kdyby měl někdo dotaz, můžu poradit.[/quote]

To mně na Samsungu hlásí také. :-)
MS02 (13)|12.10.2011 23:54
Muzete, prosim, vsichni kterym se pri nahravani nebo timeshiftu rebootuje TV uvest jmeno programu, typ vysilani (SD/HD) a zdroj signalu (DVB-C/T/S)? Predem dekuji za ochotu poskytnout informace, snad se neceho dopatrame. U me je problem s prima HD/HD/DVB-C a HD+3/HD/DVB-C, u jinych kanalu jsem si problemu (zatim?) nevsiml.
stefos (57)|13.10.2011 05:53
Zdravim
Mam takovy dotaz ohldne tv LV5500 37 okud se nemylim tak pred updatem nove verze jsem uplne v pohode pracoval s DLNA po update se me to vubec nerozsviti,,,,Neni treba nahodou udelat neco nac jsem zapomnel???A taky jsem se docetl ze pokud mame vpichnutou flasku v tv je i moznost nahravani Bohuzel jsem na to neprisel ..Muzete me nekdo poradit ???
Diky mockrat preji hezky den
trefegd (3)|13.10.2011 10:59
Já jedu na 320GB HDD 2,5 a zatím naprosto bez problémů. Žádný reboot. Měl jsem teda představu, že co si nahraju, budu moct i někam uložit (DVD, PC), ale HDD je v jiných zařízeních neviditelný :-(
A jakým způsobem vypínáte TV s externím HDD? Zdá se mi, že když jen vypnu TV dálkovým, tak to v HDD nějak hlasitě cvakne. Asi by se měl pokaždé "bezpečně odpojit". Ale na to bych neměl nervy.
Karosa (6)|13.10.2011 18:45
Zdravim , konečně jsem pořídil 55LW650S , potřeboval bych poradit s nahráváním ze satelitniho tuneru, zakoupil jsem CA modul irdeto CI+ značky SMITH a kartu SKYLINE IRDETO , programy chytam bez problemu jak volne tak kodované , nahrávaní při DVB-T funguje , ale ze satelitu nejde nahravat nic, hlasí hlašku : signál nejde nahrávat . Myslel jsem že to muže být CA modulem ale tuto hlášku to hlásí i při vyndaném modulu s kartou a zkouškou nahráváním na volném vysílání 24 nebo TV3 a jiné, tak si myslím že to bude záležitost omezení nahrávání ze satelitu v softu TV , nevíte nějakou radu, či zkušenost ,díky.
etj (6)|26.10.2011 14:31
Pokukuju po této TV předevšímna hraní her... Nevíte, jak je na tom s input lagem?? Má mód na hry? Je to nějak přehnaný? Díky!
KamilZ (10277)|26.10.2011 22:23
[quote=etj;374139]Pokukuju po této TV předevšímna hraní her... Nevíte, jak je na tom s input lagem?? Má mód na hry? Je to nějak přehnaný? Díky![/quote]
Game mode (Specifications -> Video): http://www.lg.com/us/tv-audio-video/televisions/LG-led-tv-47LV5500.jsp
Input lag a doporučení na hry: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20457940#post20457940 (hry nehraju, takže neposoudím, jestli je 16-33ms použitelné).
etj (6)|28.10.2011 16:28
Díky az info :)
kuman (131)|29.10.2011 11:28
Udělal sem si svojí blbostí problém.Při prohlížení co je obsaženo v servisním menu, se mi u "Tool options 4" podařilo upustit ovladač na zem a při zvednuti jsem nechtě zmáčknul nulu.Takže to horní číslo se vynulovalo.Několik údajú jsem si pamatoval,tak jsem je navolil zpět, ale nejsem si jistý zda mám všechno správně nastaveno.Našel by se prosím někdo,kdo se umí dostat do servisního menu a v Tool options 4 to horní číslo opsal.Slibuju,že příště budu opatrnější.
kuman (131)|3.11.2011 19:44
Nikdo nepomůže?
sanchez13 (1071)|4.11.2011 21:31
[quote=kuman;375652]Nikdo nepomůže?[/quote]

ani navrat do tovarnych nastaveni nepomoze ? pripadne reset do originalneho firmware ?
Puamik (229)|5.11.2011 00:19
jdou u této televize zvětšit písmo titulků? (u filmů hraných přes USB)
kuman (131)|5.11.2011 08:43
[quote=sanchez13;375910]ani navrat do tovarnych nastaveni nepomoze ? pripadne reset do originalneho firmware ?[/quote]

Tak s toho mám trochu strach,ostatní položky v servis menu jsou v pohodě.Televize normálně hraje,jde mi o tu jistotu,že v tom tool options 4 mám nastavení správné.Pomohla by fotka,ale stačí to konfigurační číslo v prvním řádku.
Mr.Katana (71)|6.11.2011 18:15
Já bych i pomohl, ale ani netuším, jak se do servisního menu dostat. Respektive někdo tady psal, že potřebuji buď speciální servisní dálkáč či telefon s OS a IR, což ani jedno nemám.
KamilZ (10277)|6.11.2011 18:30
kuman (131)|6.11.2011 20:28
Já jsem postupoval podle návodu a funguje to.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Jenom bacha ať se vám nestane něco podobnýho jako mě.Ideální je si jednotlivý položky ofotit.Teď už to vím.
krokous72 (3)|11.11.2011 10:06
[quote=trefegd;371492]Nazdárek.
Pořídil jsem si 37LV570s. Myslím, že bude identická s LV5500, jen má satelitní tuner.
Podařilo se někomu rozběhnout archiv čt? Mně hlásí zastaralý adobe flash.

Kdyby měl někdo dotaz, můžu poradit.[/quote]

Ahoj, zkoušel jsi prosím nahrávání na HDD přes satelit? Vím že přes DVB-T to funguje, ale satelit je prý zablokován. Případně nezkoušel to někdo odblokovat třeba podle tohoto http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forumr.cgi?fid=2676&cid=2674&tid=3397&pg=1&sc=20&x=0?. Nechápu proč je to zablokované.
crompl (5)|12.11.2011 19:17
Nemate nekdo prosim jakykoliv firmware na tuto TV ke stazeni treba na ulozto. Nutne potrebuji nahrat pres USB diky vubec me nejde s tahnout s orig stranek v04.04.11. Budu rad kdyz me neco data abych mohl updatovat pres usbcko
kuman (131)|12.11.2011 23:09
Na uložto se vloudila se chyba.
crompl (5)|12.11.2011 23:26
bohuzel to nejde stahnout :-(
[quote=kuman;377440][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
kuman (131)|13.11.2011 00:00
[quote=crompl;377443]bohuzel to nejde stahnout :-([/quote]

Dal jsem tedy na edisk.Tam stažení funguje.Na uložto to opravdu nejde,ani nevím proč.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
king555 (52)|25.11.2011 12:44
Dnes sa objavila aktualizácia firmware pre LG 42LV5500, verzia 5.1.10, bohužiaľ zatiaľ iba cez TV pripojenú na net (automatická aktualizácia), changelog nie je k dispozícii...
robbien (20)|25.11.2011 19:18
Za chvilku si pustím aktualizaci, nechám děti dokoukat ze záznamu večerníček. Snad to nebude to poslední, co na TV uvidí ;-)
robbien (20)|25.11.2011 19:38
Tak jsem zaktualizoval svou LG 42LV5500 na fmw 05.01.10, TV naběhla v pohodě, žádnou změnu jsem při rychlém průchodu menu nezaznamenal.
Snah (48)|28.11.2011 11:19
Mám necelé 2 měsíce 37lv5500 a chci se poptat na následující věci:

1: Používám kabel UPC (koupil jsem CIM modul od LICA) a mám problém s jedním multiplexem (Nova Cinema, Cool atd.) síla signálu přes 90% jako u ostatních, ale kvalita lítá 5-30% což někdy způsobuje kostičkování až výpadky. Měl jsem tu i techniky z UPC, vše přeměřily (síla i chybovost signálu výborné), vyloučili chybu kabeláže, na settop boxu to nedělá a vidí to na problém TV. Dokonce jsem první TV vrátil a vzal jiný kus - to samé. Ostatní multiplexy-programy bez problémů. Nemá někdo podobný problém s UPC a tímto typem? Momentálně to prý UPC konzultuje přímo s LG v Praze.

2:Koupil jsem HDD pro nahrávaní a stává se, že někdy při nahrávání se TV dokola vypíná a zapíná (jako by to dělalo při nahrávání na PriměHD, ale nejsem si jistý) po vypnutí nahrávání to přestane, někdy taky disk nevidí a musím jej odpojit/připojit. Ale většinou nahrává bez problémů, divné...

3:Mám ji připojenou přes router k síti, adresu přiděluje DHPC, a někdy mi nesmyslně napíše, že nemůže získat IP adresu, přestože když hned zkusím test je vše OK. Zkouším teď používat pevnou IP a uvidím jestli to pomůže. Někdy taky napíše, že je dostupný nový software, ale když se podívám žádný nový není.

4:No a nakonec to nejhorší, včera mi přestalo správně fungovat dálkové ovládání. Zareaguje tak na jeden z 5-7 stisků. Stejné je to i s univerzálním DO, které do teď taky fungovalo v pořádku. Zkusil jsem vyměnit baterky, očistit senzor na TV, vypnout ji z el. - nic nepomohlo, asi vadný senzor. Ovládání přímo na TV a mobilem (Android) funguje. Zvláštní je, že to začalo blbnout po té, co se děcka dívali na video (připojené přes SCART) i když mi uniká souvislost. Tak objednávám servis, ale chtějí potvrzený záručák (POZOR ne knížečku, ale A4 s hologramem), který jsem z DATARTu nedostal, pošlou mi ho poštou. Tak pokud chcete servis doma (uhl. >=37), tak se ujistěte, že ho máte.

Obrazově jsem spokojený, zvlášť HD je nádherné (pozor neumí DTS, AC3 v pohodě), na DLNA používám Serviio, jede i přiložené Nero, ale ty ostatní problémy mě s..rou.
kuman (131)|28.11.2011 19:01
Odpovědět mohu na otázku č3.Nastavení IP adresy mám "pevné" ,režim IP a DNS je "automaticky" a vše maká bez problému.Co se týče aktualizací,tak většinou se to týká aplikací LG.Po aktualizaci SW televize následuje restart.Ostatní otázky nevím ,UPC nemám,disk taky jakžtakž funguje,s tím ovládáním to je teda prekérka.To bych opravdu nechal na servis.
KamilZ (10277)|28.11.2011 21:10
Ad 2) Předpokládám, že máš poslední verzi firmware. Nemůžeš mít problém s napájením HDD (TV ho nemusí utáhnout)? Nebo máš HDD napájený externě?
Snah (48)|29.11.2011 08:07
Tak 4: vyřešeno. Budu za blba, ale třeba pomůžu někomu jinému. Problém s DO byl způsobený tím, že manželka položila knížku na ovladač od DVD pod stolkem (a nikdo si toho nevšiml) a ten asi pořád něco vysílal, a tím rušil ovládání TV. Přišel jsem na to náhodou, ovladač uvolnil a ovládání TV zase funguje. No alespoň budu mít platný záručák :-)

ad 3: s pevnou IP mám jiný problém, nefunguje mi pak ovládání z Androida a ani DLNA (nevidí TV, ani ping nejde) což je divné, protože IP je stejná, při automatice mám rezervaci v DHCP, ale to může být i zálažitost levného routeru. Když jsem to vrátil na automatiku, DLNA i mobil opět fungují - divné.
Používáte někdo Android mobil na ovládání? Blbne mi ubírání zvuku a programů, ostatní je OK, zvlášť na ovládání internetu a aplikací v TV je to super.

ad 2: firmware poslední 5.1.10, napájení bude OK zapojené je do obou USB (ale funguje i v jednom), a z CT a NOVY jsem nahrával i několik hodin bez problémů, jakoby se něco nelíbilo na PRIME HD z kabelu, ale jak kdy. Ale vím že tu někdo psal, že se mu TV s HDD taky restartuje, tak to může být záležitost nekompatibilních disků, škoda že LG nemá seznam otestovaných HDD nebo nějaký testovací nástroj, který by kompatibilitu potvrdil.
KamilZ (10277)|29.11.2011 11:39
Ad 3: - zadáváš při manuální IP správně i další věci (hlavně maska, brána, dns, ...)?
Snah (48)|30.11.2011 08:08
[quote=KamilZ;381043]Ad 3: - zadáváš při manuální IP správně i další věci (hlavně maska, brána, dns, ...)?[/quote]

Ano, zvláštní je, že internet jede.
emato (1)|3.12.2011 20:45
Zdravim.

presiel som cele toto vlakno, ktore mi pomohlo pri rozhodovani a vybere a zaroven ma povzbudilo ku kupe tohto TV, takze som vcera nadobudol model 42LV5500-ZC a za dva dni mam tieto skusenosti:
Pripojenie zatial len na DVB-T (antenna), a pripojenie na net (kabel zatial).
Kvalita obrazu samozrejme dost zavisi na kvalite nahravky, resp. TV v HD a nie-HD kvalite je pri tejto velkosti a rozliseni dost viditelna, to iste plati o filmoch z HDD.
Prvy den TV bezal na starej verzii softu 4.4.11, bez ohladu na to, ze bol napojeny na net.
Jedine, co ma prekvapilo, bola nutna inicializacia Premium TV aplikacii, ale i bez toho islo spustit youtube, facebook, gmaps, skype a ostatne v pohode.
Po inicializacii sa naistaloval len web-browser a smart guide.

Dalsou vecou je povodny dialkovy ovladac, ktory nie je uplne idealny, najma stredne pole so smerovym kurzorom vyzaduje trocha zvyku, ale da sa. Web-browser a zadavanie web adries sa tiez da, vyzaduje trocha viac klikania, nechapem preco sa v tomto mode neda prepnut numericka klavesnica na pismennu, dost by to pomohlo a ulahcilo zadavanie znakov. Mam obavy, ze tie smerove tlacidla tymto sposobom asi dlho nevydrzia.
Uz som mal skoro objednany ovladac s pointerom, ale natrafil som na aplikaciu LG TV remote,
v mojom pripade pre iphone. Musim priznat, ze tato aplikacia vybornym sposobom nahradza pointer ovladac, plus na zadavanie web adries je virtualna klavesnica na iphone neporovnatelne rychlejsie.
Aplikacia vlastne ponuka plnohodnotny ovladac+pointer, a som velmi milo prekvapeny ako dobre vsetko zvlada. Jedinou nevyhodou je len jeden iphone v domacnosti, ktory tym padom ziskava na dalsej atraktivite a bude on bitka. :)

Web-browser je sice trosku pomalsi, ale na citanie statickych textovych webov uplne postacuje, dokonca sa mi podarilo spustit videa vramci stranky (kodovane v divx myslim), samozrejne nie tie kodovane pre flash 10 a vyssie, browser stale podporuje len flash 9. (teda vacsina live TV, resp. archivov TV este nespustite, predpokladam, ze je otazkou casu kedy LG urobi update flash)

Prehravanie z HDD pripojeneho cez USB, zatial uplne bez problemov, az som prekvapeny, kolko toho zvlada.

Ostatne veci este nebol cas vyskusat, ale zatial som prijemne prekvapeny z toho, ze vsetko co som vlastne od tohto modelu ocakaval, tak bezi bez problemov.
Bruso (11)|6.12.2011 18:35
mate niekto pripojenu TV s domacim kinom? Dolby Digital (ac3) passthrough (zvuk sa digitalne posiela do receivru a az ten ho dekoduje) funguje do receiveru pri prehravani cez DLNA/USB/Medialink v pohode alebo ste ho museli zapnut v servisnom menu? Dakujem
DiaJee (8)|21.12.2011 20:04
zkoušel někdo už ovládání pomoci LG TV Remote (android)? dám vyhledat zařízení na TV se mi zobrazí okýnko s nápisem párovací klíč ale telefon pak napíše nic nenašlo ani když zmáčknu něco na ovladači tak to zmizí. Co dělám špatně?
sanchez13 (1071)|22.12.2011 11:58
[quote=DiaJee;386056]zkoušel někdo už ovládání pomoci LG TV Remote (android)? dám vyhledat zařízení na TV se mi zobrazí okýnko s nápisem párovací klíč ale telefon pak napíše nic nenašlo ani když zmáčknu něco na ovladači tak to zmizí. Co dělám špatně?[/quote]

ja pouzivam verziu LGTV remote pre iPhone (pre LW5500 a LW650s), ale obcas mi to robi to iste... Pomohlo, ked som nastavil TV aj mobilu priradovanie konkretnej IP podla MAC adresy na DHCP. Od vtedy sa to obcas stane, ale ked na mobile stlacim "re-scan" tak to na vzdy niekolky pokus prejde.
Pri niektorych android telefonoch este na forach pisali, ze pomohlo, ked deaktivovali a znovu aktivovali WiFi na telefone...
kuman (131)|25.12.2011 10:16
Už nějakou dobu je na lg stránkách ke stažení nová aktualizace ver. 05.10.02
kojot33 (2)|26.12.2011 10:08
Zdravíčko vlastním tuto 37 palcovou tv a potřeboval bych radu jak dostat z televize zvuk i při přehrávání z hdd. Mám pouze kvalitní věž s aux vstupem. Takže jediný způsob je přes sluchátkový výstup takto propojený. Mě to bohatě stačí, zvuk je mnohokrát lepší , ale nepoužívám to pořád. Když chci zvuk pouze z televize musím konektor zase vytáhnout a to je pro mě velmi nepraktické. Neporadí někdo jak s tím nějak odrbat. Bohužel nemám nějaký zesilovač či kino s optikou. Děkuji za radu . J.
KamilZ (10277)|26.12.2011 12:31
[quote=kojot33;386712]Mám pouze kvalitní věž s aux vstupem[/quote]
To si trochu protiřečí :-)

Možná (opravdu možná) může být výstup audia na SCARTu, můžeš to vyskoušet vzít z něj. Jsou i převodníky Optika->CINCH, ale to už koupil raději nový receiver....
kojot33 (2)|26.12.2011 14:05
To je možné - já když píšu, tak se špatně vyjadřuju. Myslel jsem tím prostě vzít zvuk ze sluchátkového výstupu tv , nebo jak píšete ze skartu. ( ale tam si myslím , že to nebude to pravé). Teda jestli to někdo nemá vykoumané. U toho sluchátkového výstupu vím, že jede všechno ven co právě přehrává. Jen když se prostě konektor zastrčí dovnitř , tv přestane přehrávat zvuk a komplet zmizí nastavení zvuku. Vím , že je to běžná záležitost. Jen jsem si myslel jestli to nejde třeba nějak přenastavit ve firemním nastavení- nebo tak nějak. Nebo jestli třeba neexistuje nějaký 3,5 jack , který je nějaký zkosený a nespínal by tu nožku a tv by nepoznala , že je něco ve sluchátkovém výstupu.
No asi fakt ,ale nebude asi jiná možnost , než se poohlédnout po nějakém převodníku optika - cinch. Co se týče zesilovače s optikou je pro mě prozatím nereálná možnost ( finanční stránka věci). Jinak díky za odpověď. J.
KamilZ (10277)|26.12.2011 15:09
Nic takového (zkosený jack apod.) není.

Tady se řeší to samé, také pro LG: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.mironet.cz/prevodnik-z-digitalniho-signalu-spdif-a-optickeho-toslink-na-2x-cinch+dp162316/

Ale jestli máš hlouběji do kapsy, tak nevím, jestli to kupovat. Bude to přeci jenom specialitka, kterou pravděpodobně v budoucnu nevyužiješ.
TomyB (3)|28.12.2011 23:59
Zdravím všechny vespolek.Stal jsem se díky Ježíškovi majitelem 42LW5500 a trochu s tím bojuji.Prosím poraďte : po připojení k síti se mi automaticky povýšil sw na poslední verzi 05.01.10, to je OK.Před koupí všude psali,že tato TV podporuje nahrávání pořadů na USB, jenže já v menu vůbec nemám možnost nastavení nahrávání,resp. začátek a konec pořadu i když mám připojený HDD,vždycky se mi nastaví jenom upozornění na pořad a ne nahrávání.Na dálk.ovladači ani nemám tlačítko REC,v návodu jsou popsány snad 2 druhy ovladačů s jinými tlačítky a já mám asi zrovna ten špatný - že by to má TV nepodporovala? A druhá věc:při zapnutí EPG tam nejsou zobrazené všechny TV programy u dig.kanálů, u některých je prázdné pole.Když ten program otevřu a pak spustím EPG,najednou se to tam objeví,ale při listování zase není u všech a dost mě to otravuje.Je to zralé na reklamaci? Díky za váš čas chlapi.