Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 47lv5500

robbien (20)|31.5.2011 22:01
[quote=Jarda.Bar;348842]Na EXA.cz přes mail za 1500kč.[/quote]

Můžeš mi prosím prozradit, co bylo obsahem dodávky? Já jsem si dnes z autorizovaného servisu LG v Brně donesl Magic Remote typ AKB732955 (850 CZK s DPH) a začínám mít pocit, že je k tomu ještě zapotřebí ten RF dongle. Ovladač zaregistruju, funguje zapínání, HOME, přepínání programů, změna hlasitosti, MUTE, ale žádný kurzor se neobjevuje, natož abych s ním hýbal. Jak tak nad tím uvažuju, tak je to jasný...

Poradíš?

Díky
konas (66)|1.6.2011 01:50
K LCD TV by měl být ještě HW klíč (dongle). U PDP je to zabudované v TV a stačí ovladač. Celý set se jmenuje AN-MR200 (DO, klíč, návod, kabel).
robbien (20)|1.6.2011 06:28
[quote=konas;348974]K LCD TV by měl být ještě HW klíč (dongle). U PDP je to zabudované v TV a stačí ovladač. Celý set se jmenuje AN-MR200 (DO, klíč, návod, kabel).[/quote]

Hmm, paráda. Chtěl jsem po servisu, ať mi seženou Magic Remote AN-MR200 pro 42LV5500 a dodali mi pouze ten ovladač a HW klíč RF nikde. Navíc je pakárna, že ten dongle sežere jeden USB port, už teď mám oba obsazené (Flash disk + USB HDD pro DVR). S USB hubem to samozřejmě nepracuje. Tak to jim ten ovladač můžu jít zase pěkně vrátit...
Jarda.Bar (1238)|1.6.2011 09:30
robbien: V balení byl ovladač a přijímač, který se zapojil do USB. Přijímač se nalepuje na zadní stranu TV.
robbien (20)|1.6.2011 10:57
[quote=Jarda.Bar;349000]robbien: V balení byl ovladač a přijímač, který se zapojil do USB. Přijímač se nalepuje na zadní stranu TV.[/quote]

Díky, to sedí k tomu, co píšou v manuálu. Zrovna jsem mluvit opět s infolinkou LG a tam mi řekli, že mi měl prodejce dodat balení ovladače spolu s RF modulem. Pěkně mu to vrátím a bude klid.

UPDATE: Magic Remote jsem vrátil a fakt mám klid :-)
Mr.Katana (71)|2.6.2011 19:46
[quote=robbien;348141]LG 42LV5500
------------

Novinky: dnes ráno jsem jako obvykle zapnul TV a kontroloval fmw update. A vida, nalezena verze 03.07.04 a začla se stahovat. Pak reboot, nastavil jsem zkušebně kód země na ČR, dal ladit programy a pak se začal radovat. USB HDD byl bez problémů nalezen i s nahrávkama, co na něm byly, nahrávání funguje. A jaké jsou jiné změny? Zatím jsem si jen všiml, že se zmenšil seznam prémiových aplikací, nyní je k dispozici:

Picasa, funspot, facebook, MLB.tv, Dailymotion, Accu weather, Youtube, Twitter, vTuner

JInak nic moc nového, ale fakt je, že to, co mi nejvíc vadilo, se povedlo LG odstranit/napravit ještě v 14 denní lhůtě na vrácení zboží.[/quote]
Tak teprve dnes se mi podařilo si pro televizi zajet, updatoval jsem FW a chtěl naladit a prdlačku :( Co máš za poskytovatele? Já mám UPC... Co jsi nastavoval za údaje? Frekvence 163500?

A dokonce mi to nechce naladit už nic ani přes Slovinsko, přes které jsem jel na minulém FW v pohodě.
robbien (20)|2.6.2011 22:46
[quote=Mr.Katana;349381]Tak teprve dnes se mi podařilo si pro televizi zajet, updatoval jsem FW a chtěl naladit a prdlačku :( Co máš za poskytovatele? Já mám UPC... Co jsi nastavoval za údaje? Frekvence 163500?

A dokonce mi to nechce naladit už nic ani přes Slovinsko, přes které jsem jel na minulém FW v pohodě.[/quote]

No jak jsem možná napsal v jiném příspěvku - mám inet od UPC, ale ne TV (čili nemám modul ani kartu), nicméně když připojím anténní vývod do TV, tak jsem schopen najít cca 110 DVB-C programů, kromě UPC Promo kanálu a pár českých je vše kódováno/šifrováno. A taky jsem psal, že při nastavení na ČR se nedá naladit projitím celého pásma, ovšem při nastavení na Španělsko to není problém. Zkus tedy nastavit např. na Španělsko, dej ladit KABEL a celé pásmo a uvidíš.

DODATEK: Zkusil jsem cvičně nastavit na Slovinsko, dal při ladění volbu KABEL, pak ladění PLNÉ ... a po snad 20 minutách mi TV vyladila následující

110 digi kabelových TV
28 kabelových rádií
16 analogových kabelových TV (ve skutečnosti je to méně)

Blbý je, že není zřejmě možné zároveň mít naladěno DVB-T a DVB-C, a to ani tak, že se naladí DVB-C a pak se ručně přidají DVB-T - to prostě TV odmítá. Je to škoda, protože se dá z DVB-C naladit několik rádií. TV tedy používám tak, že mám naladěno na 'anténu'

Nakonec jsem si dal ještě tu práci a při ladění jsem si opisoval frekvence DVB-C, na kterých TV něco našla [MHz] - 170,178,666,674,682,690,698,714,730,738,746,754,762 a 802. Snad ti to bude ku prospěchu.

A jak jsem již psal, PLNÉ vyhledávání nejde při nastavení na ČR. Bůh ví proč... Uložit si seznam kanálů při experimentování by se taky šiklo. Nakonec všichni děláme výrobcům betatestery, takže by nám to mohli usnadnit, ne?
vyladeno_kabel.jpg seznam_1.jpg nastaveni_dvb-c_kanalu.jpg
Mr.Katana (71)|3.6.2011 13:13
Tak už se mi to na Slovinsko chytlo, trochu na jinou frekvenci, než minule (konkrétně 170500). Na česko ale DVB-C stále nefunguje. Tedy už je to schopné naladit asi jeden multiplex, protože chytám 13 kanálů. Tak nevím, co si o tom mám myslet.
wendyj (1)|16.7.2011 17:25
Dobrý den, prosím o radu jak nahrávat na televizi LG 42lv5500. a zda-li mi to bude nahrávat na flash disk 8gb nebo HDD?
Jarda.Bar (1238)|16.7.2011 21:14
Na 8GB flashku TV nahrávat nebude. Musíš zapojit zařízení o kapacitě vyšší než 40GB, dle návodu.
mkoblic (1)|17.7.2011 02:17
dobrý den, mám tento model TV od LG, jsem s ním nad míru spokojenej vše funguje až na jeden malej detail a to ten, že mi nejdou přehrát videa z Youtubu - ať už z aplikace a nebo přes webovej prohlížeč. Aplikace se tváří, že video načítá, po dokončení načítání se objeví rámeček s informací, co se konkrétně přehrává, ale nic se neděje je jen černá obrazovka. Jinak všechny aplikace choději na výbornou, videa ze streamu fungují. Nevěděl by někdo čím by to asi mohlo bejt? Firmware je aktualizovanej na nejnovější verzi, na podpoře LG mlčeji a nikterak mi neporadili. TV mám doma 5 dní, tak by mě zajímalo jestli je to vinou TV nebo celé modelové řady. K netu jsem připojenej kabelem, poskytovatel netu je O2. Díky moc za odpovědi.
dcart (21)|21.7.2011 09:29
Mám tuto televizi cca měsíc. Zatím se vyskytly následující problémy:
1. občas cca na 2 sekundy zčerná obrazovka a vypadne zvuk, pak vše naběhne.
2. DLNA server připojený na síti občas není detekován - stačí jen v nastavení potvrdit zadané nastavení ip adresy a vš funguje. Internet funguje, takže připojení je vpořádku... Jen to DLNA je nějak nedotažené..

používám kabelový tuner, připojena karta UPC, naprostá spokojenost i s kanály v HD kvalitě
WarriorCZ (82)|21.7.2011 09:53
[quote=dcart;357704]Mám tuto televizi cca měsíc. Zatím se vyskytly následující problémy:
1. občas cca na 2 sekuncy zčerná obrazovka a vypadne zvuk, pak vše naběhne.
2. DLNA server připojený na síti občas není detekován - stačí jen v nastavení potvrdit zadané nastavení ip adresy a vš funguje. Internet funguje, takže připojení je vpořádku... Jen to DLNA je nějak nedotažené..

používám kabelový tuner, připojena karta UPC, naprostá spokojenost i s kanály v HD kvalitě[/quote]

Zeptam se na to UPC + karta ve slotu..... Vse funguje jak ma??? EPG, cestina??

Mas nastaveno zeme CR nebo jsi ladil pres jinou zemi???

Diky za odpoved
Mr.Katana (71)|21.7.2011 11:25
[quote=WarriorCZ;357708]Zeptam se na to UPC + karta ve slotu..... Vse funguje jak ma??? EPG, cestina??

Mas nastaveno zeme CR nebo jsi ladil pres jinou zemi???

Diky za odpoved[/quote]

EPG v češtině fungovat nebude, zatím stále není nový FW, který by opravoval tuhle chybu a při nastavení země na Česko nejde DVB-C naladit (najde myslím jeden nebo dva multiplexy z cca deseti). Já teď používám Španělsko, u kterého to najde kanály všechny a jde používat i nahrávání na disk, což u Slovinska nešlo. EPG je ale samozřejmě pořád rozhozené :(
dcart (21)|21.7.2011 12:33
[quote=WarriorCZ;357708]Zeptam se na to UPC + karta ve slotu..... Vse funguje jak ma??? EPG, cestina??

Mas nastaveno zeme CR nebo jsi ladil pres jinou zemi???

Diky za odpoved[/quote]

vše funguje
možnost nastavení Česká republika, čeština
EPG bez chybičky

podotýkám, že mám model 37LV5500, ale myslím, že FW je u jedné řady stejný...
robbien (20)|21.7.2011 15:27
[quote=wendyj;357102]Dobrý den, prosím o radu jak nahrávat na televizi LG 42lv5500. a zda-li mi to bude nahrávat na flash disk 8gb nebo HDD?[/quote]

Mám 42LV5500 s posledním dostupným fmw (21-7-2011) a můžu k tomu říct následující:

* Na USB flash disk se nahrávat nedá
* Je třeba mít externí HDD, je jedno zda 2,5'' či 3,5'', kapacita má být mezi 40GB a 1TB
* Disk je třeba připojit k TV nenaformátovaný, čili veškeré případné diskové oddíly musí pryč, nejlépe připojit k PC a všechny oddíly se musí zrušit. Zcela nenaformátovaný disk tedy TV dovolí naformátovat po svém a při příštím připojení bez problémů použije pro záznam.
* Není tedy možná ani varianta mít jeden oddíl "televizní" a jiný pro použití s PC.
* Filesystem, který TV při formátování použije, není v běžných Windows rozpoznatelný, zatím jsem se do experimentů např. v Linuxu nepouštěl

Osobně používám stařičký 60GB 2,5'' SATA disk v USB rámečku. Díky tomu, že nahraná data nejsou pokud vím (snad prozatím) pro zpracování v PC použitelná, stačí mi tato kapacita jak pro TimeShift (Einstein by se divil - v českém překladu 'Stroj Času' :-) tak pro občasný záznam pořadů.
robbien (20)|21.7.2011 19:36
[quote=Mr.Katana;357729]EPG v češtině fungovat nebude, zatím stále není nový FW, který by opravoval tuhle chybu a při nastavení země na Česko nejde DVB-C naladit (najde myslím jeden nebo dva multiplexy z cca deseti). Já teď používám Španělsko, u kterého to najde kanály všechny a jde používat i nahrávání na disk, což u Slovinska nešlo. EPG je ale samozřejmě pořád rozhozené :([/quote]

Mr. Katano, zřejmě mám pro tebe dobré zprávy. Dnes mi LG 42LV5500 oznámila, že je nový fmw a to 4.0.18. Dal jsem ho tedy stáhnout a nainstalovat a marně jsem hledal, co je nového. Nakonec jsem zkusit právě kabelový tuner a ejhle, již lze při nastavení na ČR dát vyhledat všechny frekvence. Tuner mi naladil asi 74 DVB-C kanálů + asi 16 rádií (UPC Brno)

Tak dej vědět, zda to můžeš potvrdit.
dcart (21)|22.7.2011 06:19
[quote=robbien;357842]Mr. Katano, zřejmě mám pro tebe dobré zprávy. Dnes mi LG 42LV5500 oznámila, že je nový fmw a to 4.0.18. Dal jsem ho tedy stáhnout a nainstalovat a marně jsem hledal, co je nového. Nakonec jsem zkusit právě kabelový tuner a ejhle, již lze při nastavení na ČR dát vyhledat všechny frekvence. Tuner mi naladil asi 74 DVB-C kanálů + asi 16 rádií (UPC Brno)

Tak dej vědět, zda to můžeš potvrdit.[/quote]

Vždyť o tom tady píšu několik přízpěvků zpět.
Už cca 3 týdny příjmám programy přes kabelový tuner s nastavením pro ČR.
vše funguje
robbien (20)|22.7.2011 07:27
[quote=dcart;357901]Vždyť o tom tady píšu několik přízpěvků zpět.
Už cca 3 týdny příjmám programy přes kabelový tuner s nastavením pro ČR.
vše funguje[/quote]

No jo, píšeš že Ti to na 37'' verzi šlape dle představ. Škoda, že nenepíšeš verzi fmw, nebo jsem něco přehlídl?

Ovšem Mr. Katanu trápí tento zásadní problém již od prvního dne, co TV koupil. Téma v tomto fóru založil 3. května a ještě včera (21.7.2011) potvrzoval, že má uvedené problémy. Navíc se zdá, že jeho 47LV5500 provází stejné potíže jako moji 42LV5500 a odstraňují se vždy současně. Proto předpokládám, že informace o dostupnosti fmw 04.00.18 je pro něj zajímavá.

Potvrdí nám to?
dcart (21)|22.7.2011 07:41
[quote=robbien;357904]No jo, píšeš že Ti to na 37'' verzi šlape dle představ. Škoda, že nenepíšeš verzi fmw, nebo jsem něco přehlídl?

Ovšem Mr. Katanu trápí tento zásadní problém již od prvního dne, co TV koupil. Téma v tomto fóru založil 3. května a ještě včera (21.7.2011) potvrzoval, že má uvedené problémy. Navíc se zdá, že jeho 47LV5500 provází stejné potíže jako moji 42LV5500. A ty byly odstraněny u mé TV včera s fmw 04.00.18, tak předpokládám, že je to pro něj skutečně průlomová informace.

Potvrdí nám to?[/quote]

ale to dozajista potvrdí, já jen, že všíchni pláčou jak jim kabel nejede, tak jsem předal info
verze fw: 03.07.07.
Mr.Katana (71)|23.7.2011 00:38
Tak bohužel nepotvrdím, televize ještě stále hlásí jako aktuální FW v 03.07.04 a update mi nenachází. Kontroloval jsem teď. To mě ovšem trochu štve, když na verzích 37" a 42" to jede a na 47" nikoli, vůbec nechápu takové rozdíly v FW stejného modelu.
dcart (21)|23.7.2011 20:37
[quote=Mr.Katana;358074]Tak bohužel nepotvrdím, televize ještě stále hlásí jako aktuální FW v 03.07.04 a update mi nenachází. Kontroloval jsem teď. To mě ovšem trochu štve, když na verzích 37" a 42" to jede a na 47" nikoli, vůbec nechápu takové rozdíly v FW stejného modelu.[/quote]

Zrovna se mi aktualizoval fw na 4.00.18
Mr.Katana (71)|24.7.2011 01:37
Tak už také můžu potvrdit, že i na 47" verzi je ode dneška dostupná aktualizace 4.00.18, na které opravdu sviští DVB-C naprosto bez problémů a se všemi 110 kanály :) Takže konečně po skoro třech měsících opravili tuhle zásadní chybku a já už teď nemám, co bych téhle TV ještě mohl vytknout, za což jsem moc rád :) Pár drobností se sice najde, ale to jsou opravdu maličkosti a ty jsou u každé značky, sice u každé jiné, ale to si člověk nevybere.

Díky moc za echo, poslední dobou už jsem kontroloval jen příležitostně, tak co dva týdny, takže bych se k tomu dostal až později. I když tragédie by to samozřejmě nebyla, ale těší mě to, že už se nemusím dívat na paznaky v EPG :)
kuba78 (39)|5.8.2011 14:03
Zdravim,
rozmyslim nad porizenim LG 47LV5500. precetl sem toto vlakno a zda se ze by mela splnovat vsechny me ksromne pozadavky. mzuete mi zdejsi uzivatele potvrdit pls nasledujici?

1) chapu tedy dobre, ze s poslednim fw je jiz plne pouzitelna s UPC televizi, ceskym nastavenim, funguje i EPG? i sifrovane kanaly typu HBO bez problemu nahrava?
2) nahravani na USB - pouze na HDD, ne flash. nebo je limitace minimalni velikost 40 GB?
3) prehravani videa ze site. zvlada i mkv? fullHD? titulky? umi sdileny adresar ze site nebo dlna? mam QNAPa a na nem vsechny veci. nebo prehrava jen z USB?
4) pocitam ze s Harmony One to asi nikdo neprovozujete, ze?
5) konektory HDMI a pod - jsou obracene vzadu do strany nebo dozadu? potrebuju ji dat na VESA drzak a priplacatit ke zdi co se da..

diky
sayen (3)|6.8.2011 11:44
[quote=kuba78;360659]Zdravim,
rozmyslim nad porizenim LG 47LV5500. precetl sem toto vlakno a zda se ze by mela splnovat vsechny me ksromne pozadavky. mzuete mi zdejsi uzivatele potvrdit pls nasledujici?

1) chapu tedy dobre, ze s poslednim fw je jiz plne pouzitelna s UPC televizi, ceskym nastavenim, funguje i EPG? i sifrovane kanaly typu HBO bez problemu nahrava?
2) nahravani na USB - pouze na HDD, ne flash. nebo je limitace minimalni velikost 40 GB?
3) prehravani videa ze site. zvlada i mkv? fullHD? titulky? umi sdileny adresar ze site nebo dlna? mam QNAPa a na nem vsechny veci. nebo prehrava jen z USB?
4) pocitam ze s Harmony One to asi nikdo neprovozujete, ze?
5) konektory HDMI a pod - jsou obracene vzadu do strany nebo dozadu? potrebuju ji dat na VESA drzak a priplacatit ke zdi co se da..

diky[/quote]

Odpovím ti jen na některé otázky.
ad 2) Nahrávání na USB funguje od začátku,ale je velmi nepraktické. Asi tu nikdo nebude mít 64GB flash aby to vyzkoušel. Na menší nahrávat nejde. Jinak v manuálu je uveden limit ,že jde USB používat s maximálně 1TB diskem. Není to pravda . Mám 2TB disk a bezproblému mi s ním TV spolupracuje. Nahrávání funguje bohužel tak , že ti systém TV naformátuje celý disk bez ohledu na to jestli jsi tam měl jiná data nebo ne.Bohužel na takto zformátovaný disk nejdou nahrávat data z PC,protože je disk pro Win neviditelný.Nezkoušel jsem to pod Linuxem. Zkoušel jsem změnit velikost takto chráněného disku-oddílu i speciálním programem ovšem bez výsledku. Dokonce jsem volal i na infolinku LG, kde mi bylo řečeno , že nejsem sám kdo si stěžuje,ale výsledek je zatím v nedohlednu.
Takže já nahrávání vyzkoušel.Funguje ,ale nepoužívám ho,protože nemám druhý-menší USB disk.

ad 3) Přehrávání několika mkv proběhlo v pořádku,ale nemám dostatečně velký vzorek. Přehrávání filmu s titulky bylo taktéž bez problému.Přehrávání přes síť funguje dobře. DLNA ti TV najde do 20 sekund po spuštění serveru na PC. Ovšem pokud ti můžu radit nasdílej jen to nejnutnější, protože se mi stávalo, že po nasdílení mnoha souborů docházelo po čase k tomu,že se při přehrávání začal rozcházet zvuk s obrazem.Když jsem sdílení osekal zmizelo to.
ad 5) Konektory HDMI jsou do strany ,ale TV by sis měl i tak prohlédnout v obchodě.

Brzo se tu najde někdo , kdo ti odpoví lépe.

Jinak u této TV mě zklamal internet. Ne že bych chtěl surfovat ,ale chtěl jsem přehrávat pořady s ČT a Novy apod. Jenže FW nemá zatím aktualizaci přehrávače,takže nic.
kuba78 (39)|6.8.2011 12:31
diky za odpoved.
2) preformatovat HDD me netrapi, nejaky externi 2,5ky 250 nebo 500 GB se mi tu vali takze je muzu dedikovat. ze nejde udelat dva oddily a vykopirovat nahrane porady mi take nevadi, bylo by to opravdu jen na nahrani poradu ktere se chci podivat pozdeji - je to nahrada STB od UPC /uz me sejri mit krabicku navic/, nahravani vyuzivam minimalne, ale prece jen. pokud bych chtel nejaky film uchovat, stahuju si je v HD ripech samostatne. Je to nahravani jednoduche co s tyce pusteni? jen oznacit v EPG nebo tak nejak? bude to vyuzivat hlavne pritelkyne.
3) prehravani videa pokud pujde bude to bonus, pokud nepujde nevadi, mam WDTV live ktery pouzivam uz dlouho ke spokojenosti. DLNA server mam spusteny na domacim QNAPu, je pusteny porad. mam nasdileno nekolik TB tak bud to projde nebo ne.. se uvidi. Sdileny adresar z NTFS nebo EXT4 zarizeni to teda nenajde, jen pres DLNA?
4) Internet - serfovat nepotrebuju, ale bodnul by archiv Nova nebo CT - teda ne ze by v ty TV davali neco kloudnyho, ale prece jen.. rozumim tomu tak ze by fungovat mel ale zatim nefacha?
6) razeni kanalu - je mozne nalezene kanaly seradit dle libosti, nebo se to musi delat nejak krkolomne - skupiny, oblibene atd?

jeste by me zajimalo - nehuci, nebruci, nebzuci nebo nevydava nejake jine prapodivne pazvuky? negativni zkusenosti s timto me zatim odradily od panasonica GT30.. Spotrebu si take nemeril?
erik555 (776)|6.8.2011 17:54
[quote=kuba78;360778].. Spotrebu si take nemeril?[/quote]
V teme 47LW5500 (3D TV) majitel nameral 75W +-5W pri beznom pouzivani s vypnutym rezimom uspory, pri 3D 75-135W.
Mr.Katana (71)|7.8.2011 19:17
Spotřebu jsem neměřil, nahrávání je velmi jednoduché, stačí označit v EPG (ale nahrává podle času, takže se vyplatí nastavit o pár minut delší čas, aby to neuseklo konec programu) a nebo jednoduše zmáčknout tlačítko REC. Televize nahrává i když je vypnutá.

Filmy to přehrává, ale překvapivě u hodně HD filmů hlásí chybějící podporu pro zvukový kodek (obraz mi jel zatím u 100% filmů). Podle mých dosavadních poznatků se asi jedná o nějaký konkrétní typ šestikanálového zvuku, protože u sterea se mi to ještě nestalo a u všech šestikanálových zvukových stop to chybu taky nehlásí.

S nejnovějším FW funguje UPC bez nejmenších problémů, HBO sice nepředplácím, ale nějaké placené balíčky navíc mám a jedou. HD kanály jakbysmet.

Brouzdání po netu na TV mě nezajímá a nemám jí ani na síti, takže zkušenosti s přehráváním po LAN nemám žádné. Vše nosím na flashce nebo na disku.
dcart (21)|8.8.2011 12:42
[quote=kuba78;360659]Zdravim,
rozmyslim nad porizenim LG 47LV5500. precetl sem toto vlakno a zda se ze by mela splnovat vsechny me ksromne pozadavky. mzuete mi zdejsi uzivatele potvrdit pls nasledujici?

1) chapu tedy dobre, ze s poslednim fw je jiz plne pouzitelna s UPC televizi, ceskym nastavenim, funguje i EPG? i sifrovane kanaly typu HBO bez problemu nahrava?
2) nahravani na USB - pouze na HDD, ne flash. nebo je limitace minimalni velikost 40 GB?
3) prehravani videa ze site. zvlada i mkv? fullHD? titulky? umi sdileny adresar ze site nebo dlna? mam QNAPa a na nem vsechny veci. nebo prehrava jen z USB?
4) pocitam ze s Harmony One to asi nikdo neprovozujete, ze?
5) konektory HDMI a pod - jsou obracene vzadu do strany nebo dozadu? potrebuju ji dat na VESA drzak a priplacatit ke zdi co se da..

diky[/quote]

1. UPC vpořádku, HBO bez problému i v HD, čeština OK (jen u slovenských pořadů pbčas paznak -např vokáň)
2. Nahrávání jsem neřešil
3. jen DLNA, občas ale server nevidí - zatím jsem neobkjevil příčinu - stačí ale znovu zadat test serveru a je vše OK, správce programů kostrbatý, pohyb ve filmu - solidní, pamatuje si pozici přerušení sledování filmu jen do vypnutí TV, Zatím jely všechny zkoušené formáty bez problému - vč mkv, titulky jsem nezkoušel...
4. všechny konektory jsou uzpůsobeny k velmi těsnému pověšení na zeď

PS - píšu o 37", ale mám zato, že je to to samé...
RobertR (1)|12.8.2011 17:03
mohl by mi někdo z přítomných kdo už vlastní tuto TV vysvětlit, jestli je možné pokud připojím nový HDD k této televizi a budu jí využívat na nahrávání pořadů zároveň na tento HDD zkopírovat i jiné filmy - to znamená jestli budu moci pro můj archiv filmů a zároveň pro nahrávání z TV moci využívat pouze jeden HDD, nebo jestli budu muset mít připojené dva ??
všem díky za odpovědi
Mr.Katana (71)|12.8.2011 21:38
[quote=RobertR;361914]jestli je možné pokud připojím nový HDD k této televizi a budu jí využívat na nahrávání pořadů zároveň na tento HDD zkopírovat i jiné filmy[/quote]

Na to je jednoduchá odpověď - NENÍ :) Disk na nahrávání není ve Windowsech ani vidět. Na filmy budeš muset mít něco zvlášť.
Seidl (73)|13.8.2011 00:04
Dobrý den,
mám jeden dotaz ohledně HDD. K TV připojím HDD o velikosti 40GB, ale TV ukazuje že volných mám pouze 18GB, nevíte kde je chyba? Mám sice model LW570s, ale myslím, že je to podobné jako u tohoto modelu. Děkuji za názor.
KamilZ (10277)|13.8.2011 21:00
[quote=Seidl;361978]TV připojím HDD o velikosti 40GB, ale TV ukazuje že volných mám pouze 18GB..[/quote]
Vůbec neznám tu TV, tak jen střílím - neměl jsi třeba dřív na HDD nějakou spec. partition? Dá se v TV spustit formátování HDD? Ukazuje i celkovou kapacitu, nebo jen volnou?
Seidl (73)|14.8.2011 11:12
Před použitím jsem HDD nově zformátoval v PC (40GB), pak jsem ho inicializoval v TV a ukazuje velikost 18GB. Disk nemám rozdělený, je na něm pouze jeden oddíl.
erik555 (776)|14.8.2011 11:16
[quote=Seidl;362116]Před použitím jsem HDD nově zformátoval v PC (40GB), pak jsem ho inicializoval v TV a ukazuje velikost 18GB. Disk nemám rozdělený, je na něm pouze jeden oddíl.[/quote]
Pre zapnutu funkciu "Timeshift" to takto nerozdeluje?
Seidl (73)|15.8.2011 01:07
Stejná velikost HDD se zobrazuje i když timeshift zakážu. A ani v manuálu se o tom nic nepíše.
brendy (3)|15.8.2011 18:33
dobrý den. Mám prosbu. Dcera si koupila tv Lg 47lv5500. Tv vysí na stěně ale po zasunutí anténní šňůry jsme zjisti že v domě kde bydlí není funkční společná anténa. Satelit ani set top box nemá. V této televizi je integrován tuner. Dále je v zadní části televize nějaký slot na nějakou kartu. údajně prý na skylink a tp. No a mně zajímá jak tedy naladím nějaké programy.Co vše je ještě třeba dokoupit. Zda set top box, satelit s príjmačem nebo kartu skylink s parabolou. Prostě nevím. Kabelovku nechci. Prosím poradí někdo jak chytit signál? Co k tomu třeba a td? Mnohokrát děkuji.
eevil (92)|15.8.2011 18:56
[quote=brendy;362313]dobrý den. Mám prosbu. Dcera si koupila tv Lg 47lv5500. Tv vysí na stěně ale po zasunutí anténní šňůry jsme zjisti že v domě kde bydlí není funkční společná anténa. Satelit ani set top box nemá. V této televizi je integrován tuner. Dále je v zadní části televize nějaký slot na nějakou kartu. údajně prý na skylink a tp. No a mně zajímá jak tedy naladím nějaké programy.Co vše je ještě třeba dokoupit. Zda set top box, satelit s príjmačem nebo kartu skylink s parabolou. Prostě nevím. Kabelovku nechci. Prosím poradí někdo jak chytit signál? Co k tomu třeba a td? Mnohokrát děkuji.[/quote]

Ten slot bude právě na tu kabelovku. Jestli vám (dceři) stačí pár programů, stačí dokoupit pokojovou TV anténu, která dokáže chytit DVB-T signál. Pak už jedině satelit...
brendy (3)|15.8.2011 19:06
[quote=eevil;362318]Ten slot bude právě na tu kabelovku. Jestli vám (dceři) stačí pár programů, stačí dokoupit pokojovou TV anténu, která dokáže chytit DVB-T signál. Pak už jedině satelit...[/quote]

Děkuji za rychlou reakci na mou prosbu. Nevím ale zda koupit parabolu a set top box nebo parabolu a satelitní příjmač.Já myslel že bude stačit jen parabola a karta např. skylink která se zasune do slotu v tv bez nutnosti zakoupit set top box. No, každopádně jsem z toho jelen.V dnešní době kupovat TV abych si na to vzal specialistu a pěkný balík peněz abych ho zaplatil a pak se s odporem díval na tv stím jak to bylo drahé.
eevil (92)|15.8.2011 19:27
[quote=brendy;362320]Děkuji za rychlou reakci na mou prosbu. Nevím ale zda koupit parabolu a set top box nebo parabolu a satelitní příjmač.Já myslel že bude stačit jen parabola a karta např. skylink která se zasune do slotu v tv bez nutnosti zakoupit set top box. No, každopádně jsem z toho jelen.V dnešní době kupovat TV abych si na to vzal specialistu a pěkný balík peněz abych ho zaplatil a pak se s odporem díval na tv stím jak to bylo drahé.[/quote]

No TV nemá vestavěný DVB-S tuner, takže musíte koupit celý sat.komplet (i set top box). Ten slot se používá na kartu, kterou byste dostal od vašeho poskytovatele kabelové TV a nemusel byste mít set top box.
brendy (3)|15.8.2011 19:30
[quote=eevil;362323]No TV nemá vestavěný DVB-S tuner, takže musíte koupit celý sat.komplet (i set top box). Ten slot se používá na kartu, kterou byste dostal od vašeho poskytovatele kabelové TV a nemusel byste mít set top box.[/quote]

Aháá tak takhle je to. No v každém případě moc děkuji za informace.
dcart (21)|18.8.2011 07:15
Nemůžu přijít na to, proč mi v přehrávači nejedou titulky. Mám je se stejným názvem ve stejném adresáři. Zkoušel jsem zatím jen srt....

No tak už to vím. ze zařízení, zapojeného do USB titulky jedou. Z DLNA serveru (NAS, ne Nero nainstalovaný na PC) to titulky neumí... bohužel
KamilZ (10277)|19.8.2011 08:49
[quote=brendy;362320]Děkuji za rychlou reakci na mou prosbu. Nevím ale zda koupit parabolu a set top box nebo parabolu a satelitní příjmač.[/quote]
Ahoj, nechápej to teď špatně, ale pokud máš takovéto dotazy, tak raději sám nic nekupuj (a ne přes internet, pak bys stejně nevěděl, co s tím), ale nech si to od někoho celé dodat, namontovat, naladit a zprovoznit.
ladislavf (12)|27.8.2011 11:22
[quote=dcart;362605]Nemůžu přijít na to, proč mi v přehrávači nejedou titulky. Mám je se stejným názvem ve stejném adresáři. Zkoušel jsem zatím jen srt....

No tak už to vím. ze zařízení, zapojeného do USB titulky jedou. Z DLNA serveru (NAS, ne Nero nainstalovaný na PC) to titulky neumí... bohužel[/quote]

Neb se v DLNA specifikaci moc titulky neřeší, tak to každý implementuje v TV jak chce. Proto je nutné najít ten správný DLNA server, který je schopen obsloužit tu danou TV. Proto LG dodává Nero DLNA, kde garantuje funkčnost titulků. Ale naštěstí je tu dost lidí kolem open source projektů, takže existuje i DLNA server, který titulky pro LG umí.

Já jsem toto také řešil a přes různé verze Twonky DLNA (které titulky také nezvládají) a jiné jsem zakotvil u miniDLNA serveru. Je hodně jednoduchý, žádné GUI to nemá, ale jak se to jednou dobře nakonfiguruje, tak to jede bez problémů i s titulkama pro LG (dokonce i pro Samsung). Špatná zpráva je, že miniDLNA dost často není v NAS instalacích, takže se to musí překomilovat pro danou NAS, což pro běžné uživatele už může být problém.
DiaJee (8)|29.8.2011 16:50
Má tahle TV už i v nabídce Skype?
dcart (21)|30.8.2011 09:47
[quote=ladislavf;363893]Neb se v DLNA specifikaci moc titulky neřeší, tak to každý implementuje v TV jak chce. Proto je nutné najít ten správný DLNA server, který je schopen obsloužit tu danou TV. Proto LG dodává Nero DLNA, kde garantuje funkčnost titulků. Ale naštěstí je tu dost lidí kolem open source projektů, takže existuje i DLNA server, který titulky pro LG umí.

Já jsem toto také řešil a přes různé verze Twonky DLNA (které titulky také nezvládají) a jiné jsem zakotvil u miniDLNA serveru. Je hodně jednoduchý, žádné GUI to nemá, ale jak se to jednou dobře nakonfiguruje, tak to jede bez problémů i s titulkama pro LG (dokonce i pro Samsung). Špatná zpráva je, že miniDLNA dost často není v NAS instalacích, takže se to musí překomilovat pro danou NAS, což pro běžné uživatele už může být problém.[/quote]

no to samozřejmě problém bude - pro mne teda jo - obejdu se bez titulků
dcart (21)|30.8.2011 09:49
[quote=DiaJee;364175]Má tahle TV už i v nabídce Skype?[/quote]

Zatím ne, a pochybuju, že bude mít...
nevím, že by existovaly nějaké kamery a mikrofony, připojitelné k tomuto typu...
DiaJee (8)|30.8.2011 17:37
Chci se zeptat, musí být kabel pro net Křížený nebo rovný a nebo si stím poradí a sám si přehodí elektronicky?
KamilZ (10277)|30.8.2011 21:42
[quote=DiaJee;364285]Chci se zeptat, musí být kabel pro net Křížený nebo rovný a nebo si stím poradí a sám si přehodí elektronicky?[/quote]
Teoreticky záleží na tom, do čeho to budeš připojovat. Zjednodušeně řečeno, jestli do nějakého switche/routeru, tak je správně nekřížený, jestli např. do jiné síťové karty, tak je správně křížený.
Prakticky je to ale jedno, 99.9% dnešních zařízení má autodetekci MDI/MDI-X.
dcart (21)|2.9.2011 06:42
Včerejší aktualizace firmware mi rozházela kanály do původního stavu. Budu je muset znovu přečíslovat... GRR