Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

bavorak (1494)|19.4.2011 14:39
ja to bohuzial vidim aj na priamo ale periferne este viac ..... takze ja nijaku fyziku klamat nemusim, ja to vidim :-)
Ladys (1829)|19.4.2011 14:56
Taky bohuzel patrim mezi ty, kteri to vnimaji a verte, nema to nic spolecneho se zrakem, ja vidim jinak jako rys :)

Blikani / pulsovani proste je a ten kdo ho nevidi by nemel tvrdit at si ostatni zajdou k ocnimu nebo ze blikani neexistuje.Mel by brat veci objektivne a povazovat se za stastlivce.

Kdyz si proctete vlakna na tohle tema i dva roky zpet, tak se o tom debati v podstate porad, to same o vypalovani a neni to o tom, ze je to zazita vec z dob pocatku plasmy.
jirije (4)|19.4.2011 15:44
Schválně jsem se (nejen) na blikání při výběru TV zaměřil. Bohudík s tím problém nemám - zbytek mé rodiny také ne. Tak to bude asi dost individuální záležitost. Po prvním týdnu provozu zatím s plazmou P50GT30 spokojenost. Příjem TV DBS přímo v televizi, Skylink, karta Irdeo, modul Mascom Irdeo - všechno šlape jak má. Ventilátory slyšet nejsou (je fakt, že TV stojí volně, na stěně a v létě by to mohlo být jiné), nějaké hlasité trafo jsem taky neobjevil.
panasonic650 (1124)|19.4.2011 15:53
[quote=Ladys;340967]Blikani / pulsovani proste je a ten kdo ho nevidi by nemel tvrdit at si ostatni zajdou k ocnimu nebo ze blikani neexistuje.[/quote]
Naprosty suhlas... Jednoducho su ludia ktori budu kazdemu kto ma iny nazor nadavat a budu sa tvarit ako majstri sveta a este sa potlapkaju po pleciach pridavanim si bodikov a uberanim zvysku. Oni to potrebuju. Inac by si ich nikto nevazil... Predsa len preto ze ja nieco nevidim alebo nevnimam to neznamena ze to neexistuje ked je nie mala skupina ludi ktori tvrdia (nedokazem overit kedze ja nie) ze ten jav vidia. Ale tolerancia ineho nazoru je pre zopar ludi cudiza. ;)
Pitomec (10211)|19.4.2011 16:10
Jasně - někdo tady napíše naprostý blábol a jenom proto, že se to pár jedincům nehodí do krámu, tak začnou remcat s poznámkama o tom, že "alebo nevnimam to neznamena ze to neexistuje", příp. to doplní ještě svým komplexem z reputačních bodů. On má jistě každý právo na svůj názor, ale problém je bohužel v tom, že zdejší fórum čtou i lidé neznalí, kteří díky těm žvástům o blikání apod. nabývají dojmu, jak je Plazma špatná a LCD vynikající, i když to tak ve skutečnosti pochopitelně není :-k
matusco (376)|19.4.2011 16:30
[quote=Pitomec;340987]ale problém je bohužel v tom, že zdejší fórum čtou i lidé neznalí, kteří díky těm žvástům o blikání apod. nabývají dojmu, jak je Plazma špatná a LCD vynikající, i když to tak ve skutečnosti pochopitelně není :-k[/quote]

Plazma je obrazovo vynikajuca. Je len velmi malo oblasti (ak vobec su), v ktorych LCD obrazovo nad PDP vedie (nove technologie OLED, LASER sem zatial neratam)

Lide neznali tu na fore vsak skor mozu nadobudnut dojem, ze PDP je aj bez chyb a neduhov. A to v ziadnom pripade nie je (rovnako je to u LCD a tiez OLED ci LASERtv). Preto okrem vynikajucich obrazovych kvalit PDP vsak treba objektivne priznat aj jej neduhy a pripadnych uzivatelov o vhodnom pouzivani poucit.
Pitomec (10211)|19.4.2011 17:04
Lidi už dobře vědí, že když si chtějí koupit novou TV, tak je jenom Plazma nebo LCD (o projektoru asi nikdo neuvažuje, stejně jako CRT s velikostí max. 55cm už zřejmě taky nikoho neosloví). Takže i když je Plazma (stejně jako každá jiná technologie v jakémkoliv oboru na světě) s chybama, tak se s tím holt nic nenadělá, protože je to pořád menší zlo než LCD, kde je těch chyb mnohem víc a fatálních. A poučovat někoho o způsobu používání je nesmysl, protože k tomu si má každý přečíst návod na obsluhu (což platí o všech výrobcích, nejenom o TV).
Karel72 (428)|19.4.2011 18:26
Když mám čas a opravdu si chci film užít tak použiju můj projektor panasonic jinak jsem spokojený se svou plasmou panasonic jen mi u ní bohužel chybí tuner dvb-c takže bude asi brzo obnova protože settopbox nechci,G30 nebo gt30 zdá se jako dobrý kandidát jen vybrat kterou a přesvědčit manželku :-)
SlavoF (834)|19.4.2011 19:02
manželku o takýchto veciach presvedčujem zásadne až "po funuse" a to spôsobom "lepšia kúpa už ani NEMOHLA byť" , samozrejme bločky a faktúry sa jej zásadne nedostanú do rúk :D
PetrStan (16)|19.4.2011 20:27
Chci se zeptat uživatelů, jaké máte zkušenosti s přehráváním mkv kontejnerů. G30 mám teprve pár dní, ale zatím mi přehrála většinu HD filmů, které jsem sehnal. Některé ovšem nezvládne, takže bych si rád udělal přehled o tom, které parametry jsou rozhodující. V zásadě mi jde o to, ať zbytečně netahám 15GB, které pak nepřehraju. Zvažoval jsem pořízení přehrávače (xtreamer, egreat apod.), ale zatím to vypadá tak, že to pro mne namá smysl, jsem vcelku spokojen. Odhadem mám 20 hratelných a 3, které nehrají. Z těch spustitelných jsem ale zatím shlédl celých jen pár, ostatní jsem vždy zkusil spustit a zkontroloval, zda necukají. Nemůžu tedy vyloučit, že se chyby objeví během přehrávání.
Ladys (1829)|19.4.2011 20:47
Ja myslim ze spousta lidi co se tady pohybuje dokaze objektivne rict, ze plasma ma sve mouchy a LCD ma sve mouchy a tvrdit zde ""novackum", co je a neni lepsi rozhodne neni nasi vysadou.

Ale jak psal Matusco, rozhodne nemuzem delat, ze dana technologie dane mouchy nema.

A kdyz uz nekdo kritizije plasmy nebo LCD, tak by to mel delat ze sveho pohledu a nehazet to vsechno do jednoho pytle, bo kazdy z nas to evidentne vnima jinak.
peatro (1054)|19.4.2011 21:27
[quote=PetrStan;341038]Chci se zeptat uživatelů, jaké máte zkušenosti s přehráváním mkv kontejnerů. G30 mám teprve pár dní, ale zatím mi přehrála většinu HD filmů, které jsem sehnal. Některé ovšem nezvládne, takže bych si rád udělal přehled o tom, které parametry jsou rozhodující. V zásadě mi jde o to, ať zbytečně netahám 15GB, které pak nepřehraju. Zvažoval jsem pořízení přehrávače (xtreamer, egreat apod.), ale zatím to vypadá tak, že to pro mne namá smysl, jsem vcelku spokojen. Odhadem mám 20 hratelných a 3, které nehrají. Z těch spustitelných jsem ale zatím shlédl celých jen pár, ostatní jsem vždy zkusil spustit a zkontroloval, zda necukají. Nemůžu tedy vyloučit, že se chyby objeví během přehrávání.[/quote]

s tema mkv by me to taky zajimalo jak to to je, co presne podporuje ? h264, DTS ,titulky, lze menit audio stopu ?.........lepsi nez cist ty blaboly porad dokola, LCD vs. PDP
PetrStan (16)|19.4.2011 21:42
Přehrává x264, lze přepínat audio stopy i titulky. DTS to přehrává také, alespoň když dám vybrat zvukovou stopu, tak nabízí "angličtina (DTS)".

Toto např. hraje a nenarazil jsem na žádnou vadu:
Formát : Matroska
Velikost souboru : 14,9 GiB
Duration/String : 2h 41mn
Celkový BitRate : 13,2 Mbps
Název filmu : Avatar
Encoded date : UTC 2010-04-24 12:12:49
Použitý software : mkvmerge v2.9.9 ('Tutu') built on Nov 25 2009 21:13:32
Enkódoval : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frame
MuxingMode : Container profile=Unknown@4.1
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 41mn
BitRate_Nominal/String : 8 171 Kbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 23,976 fps
PetrStan (16)|19.4.2011 21:46
Vypadá to nějak takto
avatar.jpg
PetrStan (16)|19.4.2011 22:08
A např. toto jsem nepřehrál vůbec, ani se nerozjede:

Formát : Matroska
Velikost souboru : 6,37 GiB
Duration/String : 1h 37mn
Celkový BitRate : 9 322 Kbps
Použitý software : Lavf52.32.0
Enkódoval : Lavf52.32.0

Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : Baseline@L4.0
Format_Settings_CABAC/String : Ne
Format_Settings_RefFrames/String : 1 frame
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 1h 37mn
BitRate_Nominal/String : 9 000 Kbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 30,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.145
Jazyk : Czech

Audio
ID : 2
Formát : AAC
Formát/ : Advanced Audio Codec
Format_Profile : LC
CodecID : A_AAC
Duration/String : 1h 37mn
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
Jazyk : Czech
Ladys (1829)|20.4.2011 06:30
A jak jsi spokojenej s obrazem ?

Mas moznost provnat s tvou predchozi TV ?

Jak jsou slyset / neslyset vetracky, prip. trafo ?
wardo (44)|20.4.2011 12:23
[quote=Ladys;341111]A jak jsi spokojenej s obrazem ?

Mas moznost provnat s tvou predchozi TV ?

Jak jsou slyset / neslyset vetracky, prip. trafo ?[/quote]

Ja som velmi spokojny s obrazom, ked som pustil 12GB blue ray rip, tak som bol z roho inak v prdeli :)))
Ale paci sa mi aj to, ze ked som pozeral naposledy tenis, tak to nie je ako u kamarata na LCD, kde je dost vidno tu odozvu.
Ale to je mozno len moj subjektivny pohlad.

Co sa tyka hlucnosti vetrakov, tak to vazne nepocujem, skusim vsetko povypinat a popocuvat z blizka, ci ich pocut...
SlavoF (834)|20.4.2011 12:46
[quote=wardo;341171]....ked som pozeral naposledy tenis, tak to nie je ako u kamarata na LCD, kde je dost vidno tu odozvu. Ale to je mozno len moj subjektivny pohlad.[/quote]
je to tvoj subjektívny pohľad, ale všetci ostatní majú ten istý :D
Ivo Mašek (10205)|20.4.2011 13:07
[quote]
kamarata na LCD, kde je dost vidno tu odozvu.
[/quote]
Můj "sharpík" žádné šmouhy nezná :) . To byl jeden z bodů, který musela TV splnit, abych si ji mohl přivléct domů. Dalším z bodů byl boční "nedeformovatelný" pohled. Televizi jsem vybíral skoro rok, a také z toho důvodu jsem kupoval minulý rok TV modelové řady z roku předminulého. Absolutně vůbec jsem nekoukal na spotřebu.
Ty body, kde nesmí být kompromis, by si měl každý určit a neslevit z nich. .... a jde to. Proto jsem tu několikrát psal: všímejte si také "neznámých" značek, o kterých se nepíše na každém rohu. A nemusí to být nutně high-end přístroje od 100 000 a více peněz.
SlavoF (834)|20.4.2011 13:32
:) ale no šak teda dobre , tak nie všetci
len aby wardo ešte tak nebodaj nedopísal, že kamarát má 46LE600E :rolleyes:
potom ho už budeme muset nejako prehovoriť na ten "subjektivny pohlad" :D
Ladys (1829)|20.4.2011 13:43
to Ivo Masek:
Jakej mas typ Sharpa kdyz jsi tak dlouho vybiral ?

Ja vybiram uz taky nejakej patek a situace se meni kazdym okamzikem.Jeden den je to plasma, druhy ten LED LCD a tedka to vypada spis na lonske nadupane modely CCFL LCD.

Nechci totiz resit pri koupi nove TV problemy jako je vypalovani, bzuceni, clouding atd.Pres to proste nejede vlak a od nikoho si tyto negativa nenecham vymluvit.
Ivo Mašek (10205)|20.4.2011 14:54
Lc-40le600e (obrázky jsou v albu)
peatro (1054)|20.4.2011 18:53
[quote=PetrStan;341075]Vypadá to nějak takto[/quote]

a jak to mas s titulkama, umi to interni uvnitr zapecene v mkv ?
ten druhy vypada jako nic moc rip, v cem je problem nevim, frames ma nizke, mozna profil mu nesedi..... a nebo ze by neumel 60Hz ? to ani nespustis?
Goore (48)|20.4.2011 21:41
1. Měl bych ještě jednou dotaz k větráčkům. Kolik jich vlastně doopravdy je? Myslím, že je možné, že se počet liší i podle velikosti úhlopříčky...a měnit po 2-3 letech (dle zkušenosti z PC možná i dříve) 4-6 větráků mi přijde na hlavu.
2. Nevíte někdo něco o podpoře HbbTV na Panácích (zda se plánuje nějaký FW s touto funkcionalitou)? Zatím jsem nic konkrétního nevygooglil, kromě infa, že Samsung by to měl mít v letošní "D" řadě implementované.
PetrStan (16)|20.4.2011 22:20
to Peatro:
titulky přehrává jak interní v mkv, tak i externí - u těch ale ještě bojuji s kódováním. Mkv, které nepřehraji se chovají různě, některé prostě na pokus o spuštění nereagují, jiné se snaží a skončí hláškou "soubor nelze přečíst". Na PC hraje vše, filmy do TV pouštím z externího 2,5" disku.
Já moc velký kinofil nejsem, takže těch několik málo nefunčních filmů jsem si nakonec našel v hratelné verzi, nicméně by mě zajímalo, který parametr je kritický.
wardo (44)|21.4.2011 09:07
[quote=PetrStan;341269]to Peatro:
titulky přehrává jak interní v mkv, tak i externí - u těch ale ještě bojuji s kódováním. Mkv, které nepřehraji se chovají různě, některé prostě na pokus o spuštění nereagují, jiné se snaží a skončí hláškou "soubor nelze přečíst". Na PC hraje vše, filmy do TV pouštím z externího 2,5" disku.
Já moc velký kinofil nejsem, takže těch několik málo nefunčních filmů jsem si nakonec našel v hratelné verzi, nicméně by mě zajímalo, který parametr je kritický.[/quote]

Mne sa zatial podarilo prehrat vsetky externe titulky aj s diakritikou.
Len treba dat pozor na postup:
- skopirovat titulky, film na dane medium. (titulky musia mat rovnaky nazov ako film a priponu *.SRT)
- otvorit titulky na danom HDD (flash...) v text editore (napr. PS-Pad) a zmenit kodovanie na UTF8
- pocas prehravania titulkov vybrat kodovanie UNICODE

o tom postupe hovorim preto, ze ja som to pozeral z USB kluca a kodovanie som zmenil a ulozil na PC, ale nejakym zazrakom sa mi to vzdy po skopirovani na USB vratilo na to kodovanie windows a nie UTF8...
Ladys (1829)|21.4.2011 09:29
Pozorujete nekdo co mate novou G30ku nejake castecne vypalovani nebo vubec nic, ani naznak ?

A jak casto na TV koukate a co vsechno na tom provozujete ?

Nejsou videt treba ani cerne pruhy po skonceni mkv filmu v 16:9 ?

dik za info.
wardo (44)|21.4.2011 12:38
[quote=Ladys;341307]Pozorujete nekdo co mate novou G30ku nejake castecne vypalovani nebo vubec nic, ani naznak ?

A jak casto na TV koukate a co vsechno na tom provozujete ?

Nejsou videt treba ani cerne pruhy po skonceni mkv filmu v 16:9 ?

dik za info.[/quote]


Pozeram TV kazdy den cca 5 - 6 hodin. TA3, Markiza, JOJ, proste klasicke slovenske sracky, co su dostupne v terajsom byte :D
Zatial nemam satelit, ale casom aj to bude...
Dva krat za tyzden nejaky ten filmik. Naposledy Robin Hood, cca 2,5hod a cierne pruhy hore a dole, po skonceni filmu som nic nevidel vypalene, ani vecer, ked vypinam TV nic nevidno, ziadne logo ani nic podobne, skusim teda nejaky nuteny test vypalovania po sviatkoch...
Ale ako vravim pri beznom dennom pozerani zatial nic.
Ladys (1829)|21.4.2011 13:47
Provadel jsi nejake zahoreni ?

Jako stale se nemohu rozhodnout, zda prave G30 nebo nejake kvalitni CCFL LCD typu Samsung C650 nebo Sony EX505, ktere jsou velmi dobre hodnoceny a obraz maji taky dobrej.
jaudak (176)|21.4.2011 14:01
Mám úplně stejné dilema. Rozhoduji se mezi le650 , G30, PK950.
Ladys (1829)|21.4.2011 14:45
Nekdo tady psal, ze LG PK950 uz jde tezko sehnat a ja jsem si rekl, ze kdyz uz plasmu, tak jedine Panasonic.

LG PK550 nedopadla spatne, ale preci jen kapanek zaostava za G20 a ma az moc lesklou obrazovku.
PetrStan (16)|21.4.2011 18:45
to Wardo:
Dík za tip s titulkama. Úprava kódování až na přenosném disku pomohla.

Jinak já na své TV také vypalování nepozoruji, přičemž zahořování jsem neprováděl. Zezadu je slyšet cvrčení, ale jen pokud se nad televizi nakloním, takže to neřeším. Většinou sleduji běžné DVB-T vysílání, HD filmy jen zřídka, ale s novou telkou se to možná změní. Předtím jsem měl 12let 63cm.
SPAWN (744)|21.4.2011 21:43
[quote=Ladys;341307]Pozorujete nekdo co mate novou G30ku nejake castecne vypalovani nebo vubec nic, ani naznak ?

A jak casto na TV koukate a co vsechno na tom provozujete ?

Nejsou videt treba ani cerne pruhy po skonceni mkv filmu v 16:9 ?

dik za info.[/quote]

Vcera jsem byl po praci v jednom marketu a prochezel jsem kolem elektra ve kterem bylo vystaveno mnoho LCD a PDP ruznych znacek. Ale PDP 50'' jsem si vsim hned z nekolika mentru. A hned ti reknu proc. TV byla umistena cca 2m od podlahy. Proc do takove vyska nedavj LCD?;) Modely PDP G30, GT30, X30 a LG tusim V350 a Samsungy a LCD s (CCFL a EDGE LED). Jednoznacny vitez po strance obrazove na tom byl model G30 v pomeru cena/kvalita.
Zadne vyplovani na tom panely nebalo videt jak castecne tak trvale. Tak nechapu tu paniku kdyz nekteri jedinci blazni s vypalovanim, bzucenim, atd. Nenechte se uz proboha oblbovat!!:cool:
Ladys (1829)|22.4.2011 06:42
Neni to zadna panika, jen obavy.Sam Panasonic mi potvrdil, ze stale muze k vypalovani dochazet a kdyz uz clovek kupuje novou TV za vice nez 30tis, tak by rad vedel do ceho jde a nerad bych resil po pul roce problem s nejakym vypalenym logem, to bych to musel rozsekat.
Jinak co se tyce obrazu bych bral G30ku vsema deseti.

Ale priznam, ze jsem ji dosud nevidel, v pristim tydnu delam okruzni jizdu na vybrane typy TV, tak podam me osobni reference.
mirio (22)|22.4.2011 11:31
Jaké teda vidíte zásadní rozdíly mezi G20 a G30, když v obraze "je to prý nula", jak jsem tady četl? Chci novou TV (v příštím týdnu, protože začíná MS v hokeji :-)) ) a vypadá to, že nejlepší varianta je asi Panasonic. Jo a ještě je pro mně rozhodující uhlopříčka - pod 127 cm nejdu, proto asi jedině plasma.

U TV mně absolutně nezajímá nic jiného než obraz, proto např. mnohem vymakanější design u G30, tuner DVB-C (řešitelné set top boxem), větší podpora přehrávaných formátů (řešitelné mediacentrem), atd. pro mně nejsou důvodem k připlácení poměrně velké částky při koupi G30 proti G20.

Nebo to vidíte jinak?

Díky.
Ladys (1829)|22.4.2011 12:00
Rozdil je akorat v novejsim panelu v G30, ktery ma dle oznaceni G14, za to lonsky model ma oznaceni G13, vicemene jen rozliseni noveho modelu.

Jinak krome designu a multimedii bych tam taky zadny rozdil necekal.

Mozna novejsi system proti IR.

Rozdil ceny je cca. 7tis, coz je znat.
radik11 (12)|22.4.2011 13:27
Taky uvažuju taky o koupi toho typu TV ale ve 50". Jelikož byldím blízko polských hranic, zkusil jsem se podívat, kolik vyjde TX-P50G30E u sousedů. A je to pořádný rozdíl. Mají akci i s držíkem na zeď + nějaký voucher v hodnotě 2400kč a to všechno při dnešním kurzu vyjde cca na 25 tis. Kč!!! + je možno dokoupit 3 nebo 5 letou záruku za rozumné peníze... uf je to nějakých 7 tis. rozdílu. Zajímavá cenová politika fy Panasonic pro evropu :-)
Ladys (1829)|22.4.2011 13:34
Tak tomu rikam cenova politika a velmi vyhodny nakup u severnich sousedu.

Taky mam v merku 50" a kvuli tem 7tis bych snad vyrazil i do Polska na nakupy :)
radik11 (12)|22.4.2011 13:37
Pro mně nebude problém ani v případě reklamace, mám to opravdu kousek. Ono je na zvážení když pro to pojede člověk přes půl republiky, ale pro příraniční je to vynikající nabídka....Zajímavý je ale fakt, že ceny ostatních plazmových TV (LG, SAMSUNG) jsou +- stejné jako u nás... viz odkaz http://www.electro.pl/produkt-PANASONIC_Plazma_PANASONIC_TX_P50G30E_-413855,1.html
mirio (22)|22.4.2011 14:26
radik11: To jako myslíš vážně??? Já jsem z Havířova, do Polska to mám kousíček. To je rozdíl, jako blázen. Kde ses díval na ceny? Navíc - reklamace jsou v rámci EU, ne?

Taky chci minimálně 50-ku. Teď jsem byl koukat v Datartu, kde jsou vedle sebe VT20, G20 a G30 a moc velký rozdíl, jsem nezaznamenal. Jedině ta VT20 je opravdu obrazově výše. G20 = G30, aspoň pro mne, teda.
radik11 (12)|22.4.2011 15:19
Je tam odkaz v předchozím příspěvku. Je to nějaký polský eshop, první co jsem trefil. Myslím si, že tam ale nebudou moc velké změny cen i v kamenných obchodech. Konkurence je tam nohem větší než u nás. Jinak co se týká záruky, to si nejsem jistý.. píšou na webu (gwarancja PANASONIC Polska), ale jak říkám, kdo to má kousek, tak je to bezpředmětné...takhle jsem ušetřil na sedačce z IKEI cca 6500,- a to stačilo zajet jenom do Katowic :-) Pokuď by to bylo +-2 tis,- tak to neřeším a koupím u nás, ale 7 tis. je dost. Druhá věc je jak se budou vyvíjet ceny u nás a ceny tam, jestli třeba nemají jenom nižší zaváděcí ceny a během roku se ta cena upraví pro oba trhy....jo a taky záleží na kurzu, ten je momentálně něco kolem 6,15 +-
Tady je odkaz na ofic Panasonic prodejce v Gliwicich, což neni tak daleko http://www.panasonic.gliwice.pl/txp50g30e-panasonic-telewizor-plazmowy-polska-dystrybucja-lata-gwarancji-p-2386.html
Ale myslím že by se něco našlo i blíž....
mirio (22)|22.4.2011 15:29
Jo, to vím, já myslel kamenný obchod, kde bych koupil za hotové. Co se týká nábytku, tak to je stará známá věc, poláci ti to dokonce přivezou a namontujou...

S tou zárukou máš asi pravdu, cituji: "Zakoupíte-li si zboží např. v Německu, budete ho muset v Německu v případě potřeby reklamovat. Má-li prodejce provozovnu i na území České republiky, můžete zkusit při prodeji domluvit místo reklamace v ČR, prodejce to pak musí zaznamenat na záruční list."
radik11 (12)|22.4.2011 15:32
[quote=mirio;341501]Jo, to vím, já myslel kamenný obchod, kde bych koupil za hotové. Co se týká nábytku, tak to je stará známá věc, poláci ti to dokonce přivezou a namontujou...

S tou zárukou máš asi pravdu, cituji: "Zakoupíte-li si zboží např. v Německu, budete ho muset v Německu v případě potřeby reklamovat. Má-li prodejce provozovnu i na území České republiky, můžete zkusit při prodeji domluvit místo reklamace v ČR, prodejce to pak musí zaznamenat na záruční list."[/quote]
tady máš kamenný obchod.... http://www.panasonic.gliwice.pl/txp50g30e-panasonic-telewizor-plazmowy-polska-dystrybucja-lata-gwarancji-p-2386.html
Ladys (1829)|22.4.2011 16:15
Cena je opravdu velmi lakava, ale hnat se takovou dalku a pak resit pripadne reklamace na takovou dalku, no nevim nevim.
mirio (22)|22.4.2011 18:15
Dálku? Vše je to v okolí do 50-ti, max 80-ti km. Podívej, je to mám v tuto chvíli poměrně jednoduché - koupil jsem nový byt, potřebuju nabýtek, na kterém v Polsku ušetřím tak 30% oproti cenám tady (a zboží v OBI, IKEA, atd. je stejně dovezené z Polska), což mi udělá tak 20 000 "slevu" na tom, co ještě musím dokoupit a když k tomu přijednom vemu i u tuhle plasmu, na které ušetřím aktuálně cca 9 000,- (viz. cena např. tady http://www.mall.cz/plazmove-televize-30000-kc/panasonic-viera-tx-p50g30e vs. odkaz, co postoval radik11), tak si myslím, že není co řešit...

Jediné, co mně ještě napadá je to, jaká je tam lokalizace (co třeba přehrávání titulků u filmů?, jazyk v menu může být klidně anglicky nebo i polsky, to je mi fuk) a jestli by nemohly dělat nějaké problémy standardy vysílání v Polsku vs. ČR, v tom se vůbec nevyznám. Mám někdo zkušenost?
Kisch (14)|23.4.2011 13:07
[quote=wardo;341302]Mne sa zatial podarilo prehrat vsetky externe titulky aj s diakritikou.
Len treba dat pozor na postup:
- skopirovat titulky, film na dane medium. (titulky musia mat rovnaky nazov ako film a priponu *.SRT)
- otvorit titulky na danom HDD (flash...) v text editore (napr. PS-Pad) a zmenit kodovanie na UTF8
- pocas prehravania titulkov vybrat kodovanie UNICODE

o tom postupe hovorim preto, ze ja som to pozeral z USB kluca a kodovanie som zmenil a ulozil na PC, ale nejakym zazrakom sa mi to vzdy po skopirovani na USB vratilo na to kodovanie windows a nie UTF8...[/quote]

Mi se zatím teda žádné externí titulky přehrát nepovedlo. Ani když je uložím s kódováním UTF8. :(
peter181 (2)|23.4.2011 21:15
kupil som G30, obraz vyborny, zvuk vyborny.... len bolo pocut silne bzucanie cca zo 4 m som to pocul a co je horsie pocula to aj manzelka:)... tak sme ho vratili a zobral som znovu ten isty model ale z inej predajne... to bzucanie uz nie je take zle aj ked trosku to pocujem (hlavne ked sa na to sustredim) ale obraz je perfektny
Ladys (1829)|23.4.2011 21:35
Obavam se, ze tomu bzuceni hodne napomahaji ty vetracky, co jsou z druhe strany nahore.

Ale taky to je evidentne kus od kusu, bo ostatni majitele si tady na foru nijak na bzuceni nestezovali.

Po nedeli se jdu konecne na G30ku podivat a rozhodnu se, zda bych pro ni nemel doma misto.
Pitomec (10211)|23.4.2011 21:39
Dokud z toho nezmizí ty větráky, tak bych o té TV ani neuvažoval :-I
Ladys (1829)|23.4.2011 21:51
Lonsky model G20 je dle meho nema, tak proc je dali do noveho.

Kvuli bzuceni jsem vracel jednu Philipsku a to bylo LCD, bo nic neni otravnejsiho, nez bzucici TV :)