Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

wardo (44)|15.4.2011 09:46
[quote=wardo;339188]Da, ale objavil som jeden problem, len teraz neviem cim to bude. Skusal som z USB flashdisku prehrat vacsi mkv subor (11,2GB) a nejde to :( Ostane len cierna obrazovka.

Dokonca aj cca 8GB film nejde prehrat, seka to tak divne, zvuk ide normalne, ale obraz prehra 2sekundy, potom zasekne a potom skoci a tak stale dookola, skusim urobit video a hodit to tu.[/quote]

Tak upresnujem, vcera som pozeral 12GB film cez USB, takze problem bude naozaj len s tym, ako bol stiahnuty :) a prekodovany, ci ripnuty ...
Karel72 (428)|15.4.2011 10:26
Zkuste prohnat video programem mkvmerge jestli to nepomůže.Párkrát se mi stalo u multimediálního přehrávače že nechtěl přehrát potom už v pohodě.
wardo (44)|15.4.2011 12:49
OK, dakujem... vyskusam, potom dam feedback, ci to pomohlo...
placa (24)|15.4.2011 18:26
MERGE je to program na editaci MKV souboru. Pokud ale nejaky 12GB film prehrajes a nejaky neprehrajes, tak ti rozpuleni nefunkcniho filmu urcite nepomuze.

Tady je to o tom, co konkretni osoba zvolila za kodovaci profil a co kde zatrhla pri vytvareni HD ripu.
DVD ripy jsem drive delal, HD ripy do MKV uz jsem nikdy nevytvarel.
krilo (8)|15.4.2011 20:32
no, moje obavy spocivaju v nasledovnych zalezitostiach ...
trosku sa bojim vypalovania, ale asi to az take kriticke nebude ako som cital rozne fora ...
tv chcem pozerat samozrejme aj cez den a vsade sa pise, ze plazmy hlavne do tmy ... bude to pozeratelne aj za denneho svetla?
G20 tusim bola bez ventilatorov, G30 ich zas ma, preco? nehuci to?
ale najviac sa bojim asi toho, ze vymenim lcd philips za plazmu panasonic a rozdiel v obraze nebude moc velky ... :-)
asi som paranoidny, ze :-)
garb7 (1189)|15.4.2011 20:38
Vypalování bych se neobával
G30 je odost placatější tudíš samovolné ochlazování je v té placce problém a je potřeba tomu pomoci větráčky.

Rozdíl v obraze bude je jen otázka jak a co vidíš, někomu obraz na LCD příde v pohodě , nedavno jsem byl v bazaru a tam cca 37 LCD obraz byl příšerný a chtěli za ní 8000,- dle mého názoru neprodejný, ale někdo se určitě najde kdo to koupí.
Ladys (1829)|15.4.2011 20:57
Ma nekdo zkusenost s hlucnosti G30 diky tem vetrackum ?
Kisch (14)|15.4.2011 22:05
No ze 2m je neslyším. Když si poslechnu z blízka, tak při zapnutí telky jsou slyšet, ale pak hned uberou otáčky a vlastně nevím určitě, jestli jedou, nebo ne. Musel bych na ně buď posvítit baterkou, nebo tam něco strčit. Ale zdá se mi, že když večer telku vypínám a dám ruku k otvoru s větrákem, tak mi to trošku na ruku fouká.
Ladys (1829)|16.4.2011 08:47
Tak aspon ze nejsou slyset a ze tomu tak bude i po x hodinach provozu.

Nevim jak pro vas, ale pro me je P50G30 horky kandidat.
Pitomec (10211)|16.4.2011 09:23
Honba za co největší "placatostí" odsouvá ten Panasonic do nepoužitelnosti. Ty větráky tam dřív nebo později začnou chrastit a celá TV bude dobrá akorát pro hluchý, kterým ten hluk nevadí :-k
krilo (8)|16.4.2011 10:47
a je nieco zasadne koli comu ist do G30 a nie G20? G20 sa este daju kupit ...
Pitomec (10211)|16.4.2011 10:53
Obrazový rozdíl čistá 0
SPAWN (744)|16.4.2011 14:57
[quote=krilo;340298]a je nieco zasadne koli comu ist do G30 a nie G20? G20 sa este daju kupit ...[/quote]

Mm podpora a dizajn. Obrazove si to musi porovnat sam.:-)
Ladys (1829)|16.4.2011 16:55
Presne tak, dle meho hlavne design bude lakadlem na novy model, jinak obrazove to bude asi stejne.
Cenovy rozdil je momentalne cca. 7tis.

Ty vetracky me hodne zklamaly, cekal jsem stejne provedeni jako u G20.Ze zacatku muzou byt v pohode, ale jak pise Pitomec, casem by to mohl byt problem.
peatro (1054)|16.4.2011 20:13
rekl bych, ze G30 maji sirsi medialni podporu, nekde jsem koukal, ze to ma prehrat take mkv kontejnery, tak cekam na reakce prvnich majitelu :-)
krilo (8)|18.4.2011 09:17
tak som bol tu G30ku pozriet v predajni, pozdava sa mi, obraz nadherny, pastva pre oci v porovnani s lcd co tam mali ... uz len, ci 42 alebo 50 ... sledovat to budem zhruba z 3m, nie je 50 moc velka?
SlavoF (834)|18.4.2011 09:40
palcov nie je nikdy dosť :)
Karel72 (428)|18.4.2011 09:52
Jj člověk něco koupí a za chvíli se mu to zdá malé :-)
Ladys (1829)|18.4.2011 11:26
Na 3m je 50" akorat.Resp. na SD skoro akorat, na HD by to sneslo jeste vetsi :)

Resim podobny problem a prave uhlopricka 127cm je na 3m naprosto idealni, bo 120cm je malo a 140cm zase moc :)

Puvodne jsem chtel kvuli svemu vyuziti (Bluray, TV, SAT, PS3) nejakou LEDku, ale ta se dela az na male vyjimky pouze v 47" nebo 55", takze to asi vyresim prave touto plasmou 50".
panasonic650 (1124)|18.4.2011 11:29
Uz som zazil 50-tku v byte kde to bolo moc blizko = vidiet az priliz nedokonalosti SD obrazu. Odporucam odmerat metrom presne a postat v obchode v spravnej vzdialenosti. Je to len na tebe.
Ladys (1829)|18.4.2011 11:31
Zalezi co hlavne na tom bude sledovat.Pokud prevazne SD, tak by se mu to mohlo znechutit, ale pokud vyuzije nejake HD, bluray atd, tak neni o cem.
SPAWN (744)|18.4.2011 11:42
Kazdy jsme jiny, mame odlisne pozorovaci schopnosti ktere se meni s vekem. Nemuzeme dat pokazde na nejake tabulky ktere mi urci pozorovaci vzdalenost. Ty jsou jen navodem nicim jinym. Rozlisovat SD/HD snad dovedem i bez tabulek.:)
krilo (8)|18.4.2011 11:54
a nie je to aj o tom, aby som mal celu plochu TV v zornom poli?
Ladys (1829)|18.4.2011 11:55
Otazka je, zda kupovat novou TV s ohledem na SD nebo s ohledem na HD, bo casem se karta jiste obrati a budem koukat vice na HD.Mam na mysli klasicky tv signal.

Na 3 metrech budes mit 50" celou v zornem poli, tomu ver :)

Do kina se taky chodi na mega platno a nikomu to nevadi, ze to cele nepobere.
SPAWN (744)|18.4.2011 11:57
Ale ano, hlavne aby to vyhovovalo tobe nikdo jiny z nas v tom obyvaku stebou sedet nebude.
Napr ja mam na 4m 42" a potreboval bych +50". Jenze to uz je jina kapitola. :cool:
Ladys (1829)|18.4.2011 12:09
Jako jsou lidi, co doma koukaj z 2m na 50" a jsou lidi, co koukaj z 4m na 32", takze je to opravdu o tom, co komu vyhovuje.
Nicmene pokud je treba clovek fanda do filmu a vyuzije HD, tak je potreba toto opravdu zvazit, abys pak nelitoval zes nevzal vetsi.Nebyl bys prvni ani posledni :)
bavorak (1494)|18.4.2011 14:06
z 3 metrov uz nerozoznas u 50" HD od fullHD, Ja pozeram 50" z gauca 2,5 m a niekedy z fotela aj blizsie a uplne v pohode. A ako ti pisu vsetci, po mesiaci dostanes pocit, ze mohla byt aj vacisa :-).
Ladys (1829)|18.4.2011 14:11
Je fakt, ze z cca 3m neni viditelny rozdil mezi 720p a 1080p.Vetsinou je to stejne ovlivnene bitratem, takze i nizsi rozliseni muze nekdy vypadat minimalne stejne.
bavorak (1494)|18.4.2011 14:50
niekedy dokonca lepsie ....
mila001 (149)|18.4.2011 15:10
Tak jsem si jel včera do Datartu pro VT20,prodavač se velmi podivil že chci tuto tv a že chci vůbec plazmu které jsou prý ve všem horší než LED a začal mi ukazovat co se stalo po 14ti dnech s obrazovkou kde byla opravdu vypálená lišta od ČT24 a to na všech plazmách co tam byly vystaveny.Ostatní nevýhody jako že to hrozně hřeje a že to má velkou spotřebu mě celkem nezájímalo ale ten vypálenej obraz mě dostal a tv jsem si neodvezl.Neumim si představit že by třeba přišla vnučka a pustila si tv a já ji musel chodit kontrolovat jestli tam nemá tu stanici dlouho zapnutou a nevypálilo se tam logo stanice.Nastává teď pro mě těžké rozhodnutí zda i přes tyto možné nedostatky jít do plazmy nebo dát přednost LED(philips 7605,lg 8500).Chci to hlavně na sport(Sky sport Germany) a tam třeba v sobotu běží tři utkání za sebou ve fotbalu a v levém horním rohu obrazovky je lišta která ukazuje kdo s kym hraje a stav zápasu a ta by tam po 5ti hod. taky mohla zůstat.Tak že teď nastává takové to otřepané babo raď.
Pitomec (10211)|18.4.2011 15:16
Tos byl asi v jiným Datartu než já před týdnem, protože na žádné Plazmě nic vypálenýho nebylo. Zřejmě není Datart jako Datart 9-)
Ladys (1829)|18.4.2011 15:23
Ani tak nejde o ten Datart jako o to vypaleni, ktere logicky kdekoho odradi.Samozrejme ze na krame asi neresi nejake zahoreni atd a bezi tam jedna stanice skoro nonstop, ale proste i tyto podminky muzou byt i u nekoho doma a vse ovlivnit nelze.
Pitomec (10211)|18.4.2011 15:25
To vypálení je bohužel akorát blábol majitelů LCD, kteří se toho roky starýho nesmyslu drží jak mucha ho*na a ne a ne se pustit :D
Ladys (1829)|18.4.2011 15:31
Ja bych to neskatulkoval jen na majitele LCD.Tohle ti muze tvrdit kdokoliv.

Mila001 co si tady pred chvili "stezoval", tak nevypada jako nejaky odpurce plasmy a dokonce chtel dle infa presedlat z LCD.
Nicmene zarazejici je, proc mu prodavac hnedka sdelil, ze plasmy se vypaluji a maji je stale vystavene.Zrejme pro vyssi prodej LED, coz z hlediska celkoveho prodeje pro dany obchod nechapu.Tem muze byt jedno zda prodaji plasmu nebo LCD a nebo dana motivace od vyrobce je vice nez lukrativni.
mila001 (149)|18.4.2011 15:41
Bylo to v Letňanech a podotýkám že jsem si pro ni jel protože VT20 za 24tis se mi zdála jako výborná koupě.Bylo mi řečeno že tam byl ten program ČT24 asi 3hod. a ta lišta tam byla opravdu zřetelně vidět.To mě tak rozhodilo že jsem odjel domů bez ní.Věřte že jsem z toho ještě teď špatnej a nevim co koupim.
Pitomec (10211)|18.4.2011 15:52
[quote=Ladys;340736]Ja bych to neskatulkoval jen na majitele LCD.[COLOR=red]Tohle ti muze tvrdit kdokoliv.[/COLOR]

Mila001 co si tady pred chvili "stezoval", tak nevypada jako nejaky odpurce plasmy a dokonce chtel dle infa presedlat z LCD.
Nicmene zarazejici je, proc mu prodavac hnedka sdelil, ze plasmy se vypaluji a maji je stale vystavene.Zrejme pro vyssi prodej LED, coz z hlediska celkoveho prodeje pro dany obchod nechapu.Tem muze byt jedno zda prodaji plasmu nebo LCD a nebo dana motivace od vyrobce je vice nez lukrativni.[/quote]Může. Ale naštěstí mám svoje oči a dokonce ani nenosím brýle, takže vidím dobře 8-)
Karel72 (428)|18.4.2011 15:52
Bohužel prodejci jsou ovlivnováni značkama a vychválí vám šmejd protože má na něm větší marži :-(
V okey kde jsem se nedávno byl mrknout na nějaké tv prodavač v tričku samsungu se mi snažil namluvit jak je samsung v kvalitě dál jak panasonic :-)Nevěřte nikomu a ničemu všechno si dobře otestujte a nenechejte se oblbnout
Pitomec (10211)|18.4.2011 15:54
[quote=mila001;340738]Bylo to v Letňanech a podotýkám že jsem si pro ni jel protože VT20 za 24tis se mi zdála jako výborná koupě.Bylo mi řečeno že tam byl ten program ČT24 asi 3hod. a ta lišta tam byla opravdu zřetelně vidět.To mě tak rozhodilo že jsem odjel domů bez ní.Věřte že jsem z toho ještě teď špatnej a nevim co koupim.[/quote]Já vidím Plazmy nonstop puštěný někde v hospodách a barech (vesměs na Eurosportu) a vypálenýho není nic. Takže lišta z ČT24 bude asi nějakej forichtung Datartu 9-)
jaudak (176)|18.4.2011 21:56
[quote=Pitomec;340734]To vypálení je bohužel akorát blábol majitelů LCD, kteří se toho roky starýho nesmyslu drží jak mucha ho*na a ne a ne se pustit :D[/quote]

Blábolíš tady akorát ty. Já, ač majitel LCD neshazuji plasmu a dokonce jsem si ji jako druhou TV do domácnosti chtěl koupit, ale jelikož jsem vypálené logo viděl na vlastní oči a blikání mi taky vadilo, tak zatím chodím a vybírám. Rozhodně bych si nedovolil psát o blábolech, když je tady spousta lidí co potvrzují vypálení loga a blikání. Přece neznamená, že když to nevidíš ty, tak to neexistuje. A znovu, argument, že na to koukáš někde v hospodě, to mi teda promiň.
Pitomec (10211)|18.4.2011 22:16
Spousta lidí co to údajně potvrzuje jsou pořád ti stejní (zakomplexovaní majitelé LCD), kteří sami Plazmu nemají a jenom třepou kraviny, který kdesi vyčetli na netu. Zrovna jako ty, protože v tom Datartu by museli být úplně na budku, kdyby chtěli prodat něco takovýho. A jestli na TV koukám v hospodě nebo u tebe v obýváku je úplně jedno, akorát v té hospodě si k tomu dám pívo od čepu :-)-
SlavoF (834)|18.4.2011 22:19
[quote=jaudak;340836]Blábolíš tady akorát ty. Já, ač majitel LCD neshazuji plasmu a dokonce jsem si ji jako druhou TV do domácnosti chtěl koupit, .....[/quote]
kup si ju a potom bude s teba ďalší spokojný majiteľ, uvidíš :), možno zmeníš názor, a aj na to čo je ozaj pekný obraz, atd..., na vypalovanie veľmo rýchlo zabudneš keď zistíš, že niet čo riešiť.
jaudak (176)|18.4.2011 22:34
No vidíš, třeba to blikání jsem nebral vůbec vážně, a všiml jsem si ho při vybírání plasmy a to jsem nešel sledovat jestli bliká, nebo ne. Prostě jsem vybíral TV a porovnával obraz. A to že spousta lidí nemá plasmu, může znamenat, že s ní mají prostě nějakej problém. To jen ty pořád tvrdíš, že se nevypaluje a nebliká. Ale já tě nepřesvědčuji, že bliká a netvrdím že je plasma horší než LCD, prostě to jsou důvody, proč zatím plasmu nemám a pořád hledám, jestli najdu model co mi bude vyhovovat. Argument , že jsem něco někde vyčetl a teď si tady obhajuji své LCD neberu, nemám to zapotřebí. Taky bych chtěl nevidět to blikání a neboj , nic jsem si nevsugeroval.
jaudak (176)|18.4.2011 22:42
SlavoF: Plasmu jsem nezavrhl, ale prostě ještě vybírám. Jelikož TV mám, tak mě nic nenutí řešit to zbrkle. Ale jelikož chci jít do větší uhlopřičky, tak pečlivěji vybírám. Viděl jsem totiž vedle sebe 40ku a 50ku uhlopříčku a ta 50ka při stejné vzdálenosti cca 3-3,5m blikala podstatně víc.
SlavoF (834)|18.4.2011 22:54
na blikanie ti určite odpovie P... , a musím povedať že mám ten istý názor ako on,
len chcem ešte doplniť, že keď som vyberal TV, tak som samozrejme zašiel do nákeho nay alebo kde a musím zodpovedne prehlásiť, že P. G20, (čo som nakoniec kúpil - a som šťastný majiteľ) mala najhorší obraz čo tam bol (vtedy to bola novinka), a aby som doplnil, je veeeeľmo takých nových malitelov TV, čo si mysleli, že keď má náke lcd so zdrojom bluray nádherný obraz v predajni, že to tak bude aj doma, keď tam štuchnú 20-ročný koax zo strechy ;)
SPAWN (744)|18.4.2011 23:01
Neco k tomu blikani:

Zvýšený framerate totiž přináší hned několik ohromných výhod. Pohyb je ostřejší (nejedná se ale o dopočet), odpadá „blikání“ obrazu a – což je nejdůležitější – pohyb se stává naprosto čitelný. Přínos má technologie obzvlášť pro 3D – Cameron tvrdí, že všechny ty stížnosti na bolesti hlav a nevolnosti u stereoskopických filmů byly způsobeny příliš nízkým frameratem (i když projektory promítají na každé oko s větší obnovovací frekvencí, než při 2D).

Zdroj: http://hdmag.cz/clanek/james-cameron-predvedl-budoucnost-filmu-vyssi-framerate

P.S: to neni problem PDP ale...
Ladys (1829)|19.4.2011 07:20
Ja myslim, ze tema "zvysovani frameratu" sem do tohoto vlakna vubec nepatri a neresi to momentalne problem blikani plasem, ktere nekdo vnima.

Ja sam to "pulsovani" obrazu taky vnimam, ale hodne zalezi na mistnosti jak je nasvetlena a take zda jsou v obraze zrovna svetle nebo jasne barvy.

I ja se musim pridat na tu stranu tech, kteri prave kvuli zminenym negativum nemaji doma plasmu, i kdyz bych moc rad.

Mas vsak v planu jet omrknout do kramu novou G30 a treba zmenim nazor.Do te doby vsak budu hodnotit lonske modely, ktere jsem videl a u nekterych modelu jsem proste dane "problemy" videl.
peatro (1054)|19.4.2011 12:38
on asi nemyslel FPS, ale obnovovaci frekvenci, ktera je u V rady vyssi, nevim jak u letostnich modelu, ale pointou je, ze pro lidske oko je kmitocet pri 100Hz zachytit nemozne, tak nevim jake blikani, jsou to kecy, u tech starsich nizsich rad to bylo myslim 60-70Hz stejne jak u PC, tam mohla byt drobna citlivost
co se tyce vypalovani u panasonicu pri beznem uzivani to neni mozne, pokud to nekdo nebude delat cilene, zkusil jsem bili napis z PC asi 12 h na plazme a sice mirne vypaleni bylo videt po urcitou dobu formou duchu, ale po vypnuti TV a uplynuti urcite doby tento duch zmizel
matusco (376)|19.4.2011 13:29
Co ma donutilo napisat prispevok bolo jedine tvoje slovo: kecy.

Viaceri tu dost casto pisu o tom, ze vypalovanie PDP vytahuju hlavne ti, ktori PDP ani nemaju a "mudrosti" o tom tahaju len kdesi z anonymnych diskusii...
To iste, ale v opacnom garde mi pride na um pri teme blikanie. Totiz, najviac proti nemu broja ti, ktori ho tiez nikdy nevideli a vytahuju "do boja" prakticke (vlastna = subjektivna skusenost) alebo teoreticke dokazy (napr. okom nezachytitelna 100 Hz frekvencia).

Najnepriestrelnejsim dokazom a argumentom je vsak to, ked sa niecie tvrdenie vyhlasi za "...blabol...", "...kecy..." a pod.

ad1. Blikanie - Teorii rozumiem aj nazory ostatnych ludi akceptujem. Moje oko vsak blikanie, ci pulzovanie obrazu u PDP vnima. Nie je to prilis rusive, na intenzite a neprijemnosti to vsak stupa s vacsou obrazovkou, vacsou blizkostou ale najviac, ked pracujem za stolom a po mojej pravej ci lavej ruke ide PDP - vtedy perifernym vnimanim PDP blika najviac.
Akekolvek "bohorovne" tvrdenie ci uz z tvojej alebo z inej strany o "neexistencii blikania" beriem za "mlatenie prazdnej slamy", v tomto doverujem a verim mojim vlastnym ociam...

ad2. Vypalovanie - V drvivej vacsine sa tu riesi IR = Image Retention, resp. docasne vypalenie. Toto je neduh aj sucasnych PDP. Nic strasne, ale "priznat farbu" treba...
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=340356&postcount=2050
EDIT:
K teme Image Retention doplnam info aj o teste najnovsej GT30 PDP (do pozornosti davam zhrnutie negativ + podrobnejsi popis na 3. strane recenzie):
http://www.trustedreviews.com/panasonic-viera-tx-p50gt30_TV_review
peatro (1054)|19.4.2011 13:45
[quote=matusco;340939]

Najnepriestrelnejsim dokazom a argumentom je vsak to, ked sa niecie tvrdenie vyhlasi za "...blabol...", "...kecy..." a pod.

[/quote]

To je tvuj nazor, bohuzel fyziku neoklames, to jen k te teorii :-)
panasonic650 (1124)|19.4.2011 14:20
[quote=matusco;340939]... ale najviac, ked pracujem za stolom a po mojej pravej ci lavej ruke ide PDP - vtedy perifernym vnimanim PDP blika najviac....[/quote]
Napriklad u mna toto je jediny sposob ako ho vnimam. Napriamo nie. Iba periferne. Teorii vzniku ze preco a ako nerozumime a ani sa mi nechce to zistovat :)