Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

111a111 (139)|5.5.2011 06:28
nema fotak HDMI vystup? canony tusim maju
sd.sdf (4)|5.5.2011 08:39
je to nikon d5100 samozdrejme ze HDMI vystup ma,ale soubory bych chtel prehravat pres DLNA server
wardo (44)|5.5.2011 09:10
Mozno tato otazka patri inde, ale chcem sa spytat, ci funguje prehravanie externych titulkov cez DLNA, ak ano, pouzivate nejaky specialny softver na DLNA? Mne sa na mojej G30 podarilo prehrat cez zabudovany DLNA server vo WIN7 nejake filmy, ale bez titulkov a myslim, ze mi sli prehrat len nejake formaty.
Harris23 (180)|7.5.2011 11:30
Zdravíčko páni,

tak som sa stal majiteľom Panasonicu TX-P46G30e. Či však šťastným, to v tejto chvíli nie som schopný zhodnotiť. Prakticky na tej telke momentálne neriešim nič iné ako problematiku bzučania. Bzučanie je na môj vkus neprípustné. Všetko ostatné ide momentálne bokom, obraz som poriadne ani nenastavoval (aj z dôvodu, že pre istotu idem radšej v tom "zahorovacom režime"). Moja pozorovacia vzdialenosť je 3m. Tv mam momentálne na stojane, a toto celé položené na takom nízkom kusu nábytku. Miestnosť je veľká a viac menej vcelku prádzna. (rozumenj nezacápaná nábytkom) V okolí telky nie je žiadny nábytok. Tv je od steny momentálne asi 30cm, avšak plán je zavesiť ju držiakom o stenu. (takže bude 4cm či koľko to je) Toľko opis miestnosti. A teraz čo s tým. Kupované cez internet, takže mi plynie zákonná lehota, dokedy by som to mohol eventuálne vrátiť bez udania dôvodu. Takže čas plynie. Ak sú tu nejakí majitelia G30tky, poprosím Vás, ako ste natom so bzučaním?
Umna: pri hovorenom slove (čítanie správ napr, tzv že okrem reči žiadne iné doprovodné zvuky), a pri úrovni hlasitosti 10 (pri tejto úrovni už vnímam to hovorené slovo a rozumiem mu) je bzučanie natoľko silné že sa stále prebíja s rečou. Až pri vyššej hlasitosti prevládne reč. Tým pádom, samozrejme, pre hlasitosti 0 je bzučanie registrovateľné absolútne. A to všetko z 3metrov.

Téma vetráky: Áno sú tam, a tiež ich je počuť. Akurát je to neporovnateľné so bzučaním, lebo vetráky vydávajú taký kvázi prirodzený zvuk ľahko zameniteľný s miernym vánkom vonku. Proste neruší, aj ked viete, že tam je. Bzučanie je však otravné a neznesiteľné.


Ach jaj, schválne som šiel do 30tky, s nádejou, že problémy so bzučaním u G20 sa hádam podarilo aspon eliminovať, a ako tak vidím, ono je to ešte horšie. A nadôvažok ako bonus vetráky.

Za akékoľvek podnety a nápady budem veľmi povďačný.

[quote=sd.sdf;343826]bzuci stejne jako G20....[/quote]
Mohol by si to troška rozpísať? Vzhľadom nato, že podľa všetkého je intenzita rozna kus od kusu, tak by som sa chcel nejak dopátrať, či tá moja bzučí viac než iné. Alebo som moc citlivý?

Ešte doplním, že najlepšie to ide zaregistrovať pri prepínaní kanalov. Lebo vtedy mi na ten zlomok sekundy telka stíchne, a zase sa rozobzučí, natom najlepšie vidieť aká silná tá intenzita je oproti stavu 0.
111a111 (139)|7.5.2011 21:09
dnes som bol pozret v elektre, bola tam p42G30e , zvuk vypnuty a bzucanie absolutne ziadne, vetraky, keby neviem ze nejake ma tak by som povedal ze to bola niekde v predajni klimatizacia, to je fakt len taky sum ktory je problem pocut aj z 10cm

btw mali tam pustene TA3 v SD a hned nad tou G30 bola nejaka LG asi 50pk350 a na nej vyzeral signal o kus lepsie, uhladenejsie. G30 mala v obraze take flaky ako keby to bolo v 256 farbach, a hlavne na tvarach ked tam boli moderatori ...
z toho upscalingu som sklamany teda... asi radsej pojdem do tej LG 50pz570 , je to skoro o 100€ lacnejsie a s 3D, minimalne rovnaky upscaling,
Pitomec (10211)|7.5.2011 22:05
[quote=111a111;344381]dnes som bol pozret v elektre, bola tam p42G30e , zvuk vypnuty a bzucanie absolutne ziadne, [COLOR=red]vetraky, keby neviem ze nejake ma tak by som povedal ze to bola niekde v predajni klimatizacia[/COLOR], to je fakt len taky sum ktory je problem pocut aj z 10cm

btw mali tam pustene TA3 v SD a hned nad tou G30 bola nejaka LG asi 50pk350 a na nej vyzeral signal o kus lepsie, uhladenejsie. G30 mala v obraze take flaky ako keby to bolo v 256 farbach, a hlavne na tvarach ked tam boli moderatori ...
z toho upscalingu som sklamany teda... asi radsej pojdem do tej LG 50pz570 , je to skoro o 100€ lacnejsie a s 3D, minimalne rovnaky upscaling,[/quote]
U nové TV se to dá čekat, ale co za rok nebo dva :-?
jarino1978 (8045)|7.5.2011 23:06
[quote=Harris23;344314]Bzučanie je na môj vkus neprípustné. .[/quote]

vrátiť v zákonnej lehote, resp. požiadať o výmenu kusa.
lerby (906)|15.5.2011 17:46
Moze niekto potvrdit alebo vyvratit fluktuaciu jasu/gammy asi sekundu po vyraznejsej zmene jasu sceny na novych G[T] a VT30?

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20420359#post20420359

Takto si vylepsovanie urovne ciernej veru nepredstavujem. Ked uz... tak by mala telka zmenit obrazove parametre zaroven so zmenou sceny a nie si davat az takto nacas.
jarino1978 (8045)|15.5.2011 18:47
ono sa ten jas mení skokovo, procesor reaguje na zmenu scény dosť necitlivo, možno by to chcelo vylepšiť vo FW. každopádne ak chceš, môžem to potvrdiť, ale cez deň to tak nevnímaš, večer je to rušivé, pokiaľ sa často strieda záber ( kontrasty ).
lerby (906)|15.5.2011 18:57
[quote=jarino1978;345842]ono sa ten jas mení skokovo, procesor reaguje na zmenu scény dosť necitlivo, možno by to chcelo vylepšiť vo FW. každopádne ak chceš, môžem to potvrdiť, ale cez deň to tak nevnímaš, večer je to rušivé, pokiaľ sa často strieda záber ( kontrasty ).[/quote]


Dost sa na to v Amerike uzivatelia hnevaju a pocitam ze to nakoniec Panasonic doladi vo FW. Tusim nieco podobne robi aj nova ficurina od Samsungu LCE (Local Contrast Enhancer) na novej PSXXD8000, ale tam sa to myslim da vypnut.
jarino1978 (8045)|15.5.2011 19:01
[quote=lerby;345847]Tusim nieco podobne robi aj nova ficurina od Samsungu LCE (Local Contrast Enhancer) na novej PSXXD8000, ale tam sa to myslim da vypnut.[/quote]

tá somarina je spravená trošku ináč. Majú to lepšie vymyslené, procesor sleduje scénu a upravuje parametre len pre konkrétnu plochu a nejde to tak skokovo. Skôr si toho ani nevšimneš, akurát to maže detaily v tmavých scénach.
Panasonic to má ako vždy nahovno dotiahnuté, kde dochádza k zmene obrazu aj tam, kde to jednoducho nechceš.
lerby (906)|15.5.2011 19:11
Hej Samsung sa v kriveni obrazu priam vyziva :)
macikhu (17)|15.5.2011 22:24
[quote=lerby;345835]Moze niekto potvrdit alebo vyvratit fluktuaciu jasu/gammy asi sekundu po vyraznejsej zmene jasu sceny na novych G[T] a VT30?

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20420359#post20420359

Takto si vylepsovanie urovne ciernej veru nepredstavujem. Ked uz... tak by mala telka zmenit obrazove parametre zaroven so zmenou sceny a nie si davat az takto nacas.[/quote]
tohle ale delaji jenom v Professional modu a THX mod je ok (bez zmeny jasu) ze?
jsou to jenom modely G(T)30 a VT30?
lerby (906)|15.5.2011 22:30
To prave neviem. Preto sa pytam majitelov. By ma zaujimalo ci sa da tomuto efektu vyhnut.
macikhu (17)|15.5.2011 22:38
[quote=lerby;345926]To prave neviem. Preto sa pytam majitelov. By ma zaujimalo ci sa da tomuto efektu vyhnut.[/quote]
tohle psal tester tady tohoto testu (na konci v komentech)
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htm
Personally, I found the shifting gamma that the “Professional” modes on the 2011 models show is slightly more noticeable than the “floating blacks” of 2010. It’s a tough choice: the 2010 models showed floating blacks in all modes; in 2011 the shifting gamma is (IMO) more noticeable, but the THX mode appears to be free of it.
lerby (906)|15.5.2011 22:41
[quote=macikhu;345927]tohle psal tester tady tohoto testu (na konci v komentech)
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htm
Personally, I found the shifting gamma that the “Professional” modes on the 2011 models show is slightly more noticeable than the “floating blacks” of 2010. It’s a tough choice: the 2010 models showed floating blacks in all modes; in 2011 the shifting gamma is (IMO) more noticeable, [COLOR=#ff0000]but the THX mode appears to be free of it[/COLOR].[/quote]

Aspon ze tak... kazdopadne je Professional profilov skoda :(
macikhu (17)|15.5.2011 22:49
[quote=lerby;345928]Aspon ze tak...[/quote]
no ale jak to tam ctu dal tak i THX mod tim trpi...
resi to tam dokonce nekdo z CR, nick: Johnny B...

Hello David, I wonder how could you NOT see the “shifting brightness” in THX mode?? I can easily reproduce it in ANY display mode (including THX) no matter what options I set on or off! Steps to reproduce: (computer required)
1) use some dark wallpaper as a background image on your HTPC’s desktop
2) open some white window (like Create a new text file) and resize it so it is not maximized but let’s say 2/3 of the whole screen only
3) now Minimize / Restore the window and see for yourself – apparently the brightness is changing in several steps to darker / brighter as a reaction to minimizing / restoring
I can also see this “fluctuation” when watching movies / TV programs; although it is not THAT much visible, it is still there and I spot it even if not looking for it.
It is really disappointing and now I wonder whether to keep this (otherwise fairly good) TV or not…

Anyway, as I already mentioned I do notice the fluctuation issue while watching movies / TV programs too and no matter what is causing it, it is bad…
I very easily found a 100% reproducible scenario:
Movie “Avatar”, chapter 2 – the “security brief” scene (starting around 6:30). It is interesting that depending on the display mode (I compared Professional and THX), the shifts come in slightly different moments, nevertheless in both modes the gamma IS shifting like hell (e.g. several times, 3-4x only in that one scene), which is NOT what I would call “subtle” at all!

Today I visited local Panasonic showroom (I live in Prague, Czech Republic). Unfortunately they did not have G/G30 models there yet but what they did have was 55″ VT30. Once we turned off the lights and made the room as dark as possible (still some light and reflections there though), I could see the very same issue I am experiencing on my G30 in my living room e.g. “shifting gamma” during “security briefing” scene in Avatar (chapter 2), depending on display mode (THX vs. Professional) happening in slightly different moments. So I showed and explain this issue to the sales rep and he DID confirm he can see it too (naturally he was very surprised and had no idea why is it happening). He promised me to show and consult this with the technician and eventually to report this to the Czech development team or to Japan if needed (to my surprise I was told that not only the sets for Europe are manufactured in Czech Republic, but there are also Research & Development teams here incl. Software team).
All in all it seems to be obvious / confirmed that ALL new plasma models from Panasonic this year suffer from this “shifting gamma” issue incl. the top VT model (I saw P50G30E and P55VT30E for myself). Let’s hope this can be fixed with just a newer firmware…

I just had a call with the local sales rep. He told me that today they had a meeting with some Panasonic sales / technical guy who travels the whole Europe introducing all new models etc. (in other words a competent person) and he confirmed that this issue is in fact a FEATURE (supposedly some “enhanced brightness perception”) and that for this moment Panasonic has no plans to fix / tweak it at all!
The only recommendation I got was to pass this to all the people affected:
if you notice the shifting brightness and you are not happy about it, please contact the Technical Support and let them know – the more complaints they get, the more probably Panasonic will change their mind and fix it eventually…
lerby (906)|15.5.2011 23:05
Nieco podobne, ale iba vo svetlach robila aj moja Sam plazma s jednou starsou verziou FW, no nastastie to skoro odstranili. Bolo to dost otravne. Snad to predsa len Panasonic nejako vyriesi.
C.I.S.I. (132)|15.5.2011 23:29
Mno, docela neprijemne...
wardo (44)|16.5.2011 13:16
... musim si zohnat avatara :)
ucetni (312)|16.5.2011 19:32
ako vidím same negatíva. oplatí sa isť do nej? nebude lepšie lg? .(
cyberpank (13)|17.5.2011 23:24
No ja mam doma asi 14 dnu p42g30 a myslim si ze je v poho. Jedine co mam, ze bzuci :( tento tyden ji musim reklamovat, protoze todle urco neni normalni vlastnost, je to slyset nepravidelne, podle me je to podle odberu a asi vrci nejaky trafo nebo co ja vim. Jinak problemy zadne jine nemam, jedine co mi prijde zvlastni je zvysovani hercu (nejaky to intelligent frame creation) pri sportu je to fajn, ale u beznych filmu vznika neprijemne zrychlovani sceny, hlavne na vysoke. Jinak filmy mi to prehrava vsechny, jen jsem porad neprisel na to jak upravit titulky, aby se korektne zobrazovala cestina a tak sem proste pripojil pc pres hdmi a bylo po problemu :)
pd25 (3)|18.5.2011 00:30
Aj ja som po dvoch mesiacoch intenzívneho sledovania fora pre G20 aj tohto pre G30 riadne na pochybách či neprejsť na inú znčku. Moje dojmy a to aj na základe osobných postrehov z predajní zhrnem následovne.
1. Je pre mňa nepochopiteľné že tak často kritizované vrčanie trafa u G20 nebol výrobca schopný odtrániť ani u nových typov G30 / samozrejme viem že nevrčia všetky, ale aby a človek modlil aby sa nestal práve on tým náhodným šťastlivcom/.
2. Návrat k ventilátorom u G30 oproti G20, ako som sa dočítlal z dôvodu zmenšenia hrúbky TV. Myslím, že nevýhody tohto riešenia /ďalší potencionálny zdroj porúch a vrčania/ prevyšujú pre zákaznika nepodstatné stenšenie hrúbky TV o neaké 3cm.
3. Očakával by som skôr, že sa zamerá na riešenie problémov vypaľovania obrazovky a to jak dočasného tak aj permanentného /toľko rozoberané aj na týchto fórach/. Značkový výrobok / za ktorý si predajca pýta v prípade 42G30 aj 860 eur, čo je pre veľa ľudí nemalý peniaz/ u ktorého je laicky užívateľ nabádany k zložitému zahorovaniu, ktoré mu v konečnom dôsledku aj tak negarantuje, že pri dlhšom sledovaní niektorých programov mu neostane vypálené logo, čierné pásy pri formáte 4:3, alebo informčný pás športových kanálov, mi pripadá mierne povedané čudné.
4.Večné a problematické prehrávanie rôznych formátov z externého HDD. Mýslím, že to boli jedný z hlavných očkávaní u G30 no opak je pravdou. Prinisol som na odskúšanie nahrávku z SONY kamery vo formáte m2ts. G30 ho vôbec nenačíta / asi che PANASONIC predať viacej blu-ray prehrávačov/ . Vedľajší SMSUNG bez problémov prehral.
A to nehovorím o ďalších nedostakoch o ktorých sa tu píše a j v posledných príspevkoch.

Zhrnutie: Progres výrobcu pri uvedení novej rady G30 oproti G20 ja osobne hodnotím ako minimálny. V takomto prípade je potom asi lepšie rozhodnutie pre výber G20. Aj keď si myslím, že tieto výrobky patria k špičke, považujem "inovatívny" prístup výrobcu za hazard s dôverou zákzníka a to zvlášť s ohľadom na rozvíjajúcu sa konkurenciu.
Harris23 (180)|18.5.2011 08:31
pd25: Vezmi si však, že i cena medzi G20/G30 je minimálna (v niektorých obchodoch dokonca totožná). Takže taký bude aj kvalitatívny skok. Inak, tiež som (naivne) čakal, že výrobca v 30tke aspon troška porieši bzučiak, aj som si G30 kúpil, ale radšej som to vrátil. Opak je pravdou, čo tak čítam (+ vlastná skúsenosť) tak bzučanie je ešte horšie. Umna bolo bzučanie také rušivé, že z 3metrov prehlučalo hlasitosť telky na stupni 10.
Lenže vieš čo Ti poviem? Výrobca má takéto veci drsne na háku. Daj si otázku, komu to bzučanie vadí? Mne, tebe a pár extrémistom, čo píšu na takéto špecializované fora. Ked som tú telku vracal, tak sa tam dobre že so mnou nehádali, že to je v norme, že bzučia všetky plazmy a že sa im nato nikto nikdy nesťažoval. A ja im verím. Ludia majú rôznu citlivosť vnímania a posudzovania kvality toho čo kupujú. A tipujem že 99% ludom je to bzučanie ukradnuté.
Apropo, dilema pokračuje, a vypadá to že začína mať G20 navrch.
australan (35)|18.5.2011 17:27
Zdravim,

chcem sa opytat majitelov GT30 ci pri prehravani MKV z externeho HDD nemaju problem pri niektorych filmoch, mne niektore ide uplne ok, a niektore sa zasekavaju, skusim nahrat na cisto naformatovany HDD a zistit ci to nie je tym.
SlavoF (834)|18.5.2011 19:59
nie je to tým
australan (35)|19.5.2011 07:53
[quote=SlavoF;346553]nie je to tým[/quote]

pls a vies mi vysvetlit cim ?
C.I.S.I. (132)|19.5.2011 09:10
Par tydnu uz koukam po televizi, ktera se koupi tatkovi k narozeninam. Vsichni mi doporucuji G20 / G30. Posledni dobou ale na tu 30ku slysim a ctu same negativa. Docela me to odrazuje od koupe, kua...
SlavoF (834)|19.5.2011 09:11
[quote=australan;346614]pls a vies mi vysvetlit cim ?[/quote]
samotným mkv - zlými parametrami (zlou kombináciou parametrov) vo vnútri súboru mkv - takými/takou ktoré sa s tvojou TV nemajú radi :-(
ak ti niektoré mkv nejde tak to nerieš a zožeň si druhé
SlavoF (834)|19.5.2011 09:14
[quote=C.I.S.I.;346624]Par tydnu uz koukam po televizi, ktera se koupi tatkovi k narozeninam. Vsichni mi doporucuji G20 / G30. Posledni dobou ale na tu 30ku slysim a ctu same negativa. Docela me to odrazuje od koupe, kua...[/quote]
dúfam, že tými negatívami si nemyslel to že nejdú niektoré mkv 9-)
C.I.S.I. (132)|19.5.2011 09:24
SlavoF: samozrejme ze ne. K TV dostane jeste multimedialni centrum, takze prehravani pres USB neni prioritou. Jde mi spise o to bzuceni, o ty vetracky, o ten problem s kontrastem o stranku drive :/
Ladys (1829)|19.5.2011 09:27
To jsou proste plazmy, clovek to s tim vedomim dopredu kupuje.
tesla15 (505)|19.5.2011 11:42
[quote=Ladys;346633]To jsou proste plazmy, clovek to s tim vedomim dopredu kupuje.[/quote]
Přímá úměra: padají ceny, padá kvalita....
A tlouštka??? Pro mnohé bohužel jedna z priorit... Potom ve stěně dělat díry pro přečnívající konektory.... Jsem 100% přesvědčen o úmyslu nepoužívat síťový vypínač pro předem zkrácenou životnost obvodů ( za předpokladu, že na TVP v obývacím pokoji se dívám cca 1/4 času, zde chci opravdu kvalitu, v jídelně malá šunka sloužící jako info zbývající čas ). I zde se názory podstatně různí, podom se nedivte kupujícím věřícím reklamám. Většinu bzučení způsobují zdroje pocházející z D. východu. K zamyšlení, uvědomujete si, většinou jako první z trhu mizí ti nejlepší výrobci??? Nemouhou a ani nechtějí konkurovat spotřebce. Vždy bude každému z nás na TVP něco vadit, je ovšem možnost ( za jiné peníze ) jít do profesionálních zařízení.U nich se mohu právem rozčilovat když neplní slíbené. Jeden z velkých problémů, stále přibývající formáty. Takový univerzál v plné kvalitě neexistuje a ani nemůže. Vše začít od začátku, i s nelepšími normami....
cyberpank (13)|19.5.2011 15:52
[quote=C.I.S.I.;346631]SlavoF: samozrejme ze ne. K TV dostane jeste multimedialni centrum, takze prehravani pres USB neni prioritou. Jde mi spise o to bzuceni, o ty vetracky, o ten problem s kontrastem o stranku drive :/[/quote]

bzuceni je hold na reklamaci, nevim co kdo ma za problem s vetrakama, ale imho ani normaln nebezej a jestli jo, tak opravdu nejsou slyset a to co tady porad nekdo placa je uplna kravina. Ja mam v pc taky 5 vetraku a opravdu o nich nevim, max vecer za naprosteho ticha, takze je to opravdu kravina resit a problem s kontrastem je imho jen kdyz si nastavis nejake automaticke stragory a jeste jen v jednom rezimu (imho je za tim automaticke nastaveni gamy) takze zase uplna blbost resit :)
mikem101 (8)|20.5.2011 09:56
Zdravím všetkých majiteľov (či budúcich majiteľov) G30E.
Nechcem byť len využívateľ informácií z tohto fóra ale pokúsim sa aj niečim prispieť (i keď som IT a HD "blb").
Najskôr chcem podotknúť, že túto plasmu som mal vyhliadnutú dávno, ale vzhľadom na cenu mi ju manželka zamietla. Takže sme najprv v TPD kúpili Samsung plasmu PS43D450 (http://www.samsung.com/sk/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS43D450A2WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=). Cena 500€ v kamennom obchode po dohode s manažérom. Manželka spokojná, ja už menej. Bol to len základný model s HD Ready rozlíšením a minimom možností v nastaveniach. Zodpovedne môžem povedať, že ma z neho boleli oči. Nie, nebolo to nastavením obrazovky (s tým som sa neustále hral ale nepomohlo) ani vzdialenosťou pozerania TV. Jednoducho mi nesedel. Ale jedno, v čom bol super bola skutočnosť, že prehral všetko. Všetky koncovky filmov (aj .mkv z USB HDD), dokonca aj moje HTC HD.
No nakoniec sa mi podarilo prehovoriť manželku k výmene TV.

Takže teraz k samotným postrehom a poznatkom.
TV mám od pondelka 16.5. Stála ma 770€ v už spomínanom TPD. Po príchode domov som ju ihneď primontoval na stenu. Vzdialenosť pozerania 42" TV je u mňa takmer 4m. Uživila by sa aj 46". A čo sa nestalo? Aj oči ma už prestali bolieť. Je to úplne iná káva.

.mkv
Je pravda, že nie všetky .mkv filmy mi prehrá.Neviem, čím to je ani aké hodnoty mám v príspevkoch v info o filme sledovať, aby bolo všetko ok. Zrejme pomôže len nejaký converter.Ani to však neviem, do akého formátu to mám konvertovať tak, aby to šlo. Nevadí, skúsim "pokus-omyl".Filmy prehrávam cez USB z prenosného HDD.

DLNA
Tak na túto vec som sa tešil, i keď som o nej mal iba minimum info. Ale na nete je dostatok informácií. TV som spojil LAN káblom s wifi routrom a začal som hľadať vhodný media server. Takisto štýlom pokus-omyl som prešiel niekoľkými SW a narazil som na http://www.serviio.org/download. Super vec, ihneď sme si porozumeli. Naviac je v ponuke jazykov čeština. Určil som si foldre či rovno disky, ktoré chcem zdieľať a potom už len voľbou VieraTools na ovládači TV som vybral poslednú voľbu vpravo a "vymaľované". Našiel mi môj laptop s logom W7, potom serviio. Po potvrdení serviia som si pekne prečítal v TV obsah zdieľaných zložiek a priamou voľbou som si spúšťal filmy. Zázrak.
Nedalo mi to a skúsil som vtiahnuť do siete aj moje HTC. Po stiahnutí programu Skifta z android marketu a následných pár potvrdení som si našiel aj svoje HTC na obrazovke Viery. A dokonca som prostredníctvom HTC púšťal filmy v TV. Ďalší zázrak.
Problém s prehrateľnosťou niektorých .mkv filmov však stále pretrváva. Aspoň som vylúčil chybu USB HDD. Nakoľko mám router iba g)-čkový, tak veľké filmy idú dosť sekane. Asi by to chcelo n)-kový router. Časom.

ventilátor.
Ako vidím, dosť diskutovaná téma. Ja s tým problém nemám. Keď vypnem zvuk a nalepím si ucho k zadnému panelu tak veľmi slabo počujem ventilátor.

DVB-C
Používam UPC, takže som si zakúpil modul aj s novou kartou a mám to bez zbytočného set top boxu. Odbúral som tým niekoľko káblov a zrejme aj pomohol kvalite obrazu.

Takže toľko zatiaľ moje skúsenosti a postrehy.
Prajem pekný deň.
Harris23 (180)|20.5.2011 10:47
[quote=mikem101;346839]Je pravda, že nie všetky .mkv filmy mi prehrá.Neviem, čím to je ani aké hodnoty mám v príspevkoch v info o filme sledovať, aby bolo všetko ok.

ventilátor.
Ako vidím, dosť diskutovaná téma. Ja s tým problém nemám. Keď vypnem zvuk a nalepím si ucho k zadnému panelu tak veľmi slabo počujem ventilátor.
[/quote]
mkv. môžem potvrdiť. Viac mi ich nešlo ako šlo. Jak bol vyšší bitrate, už to sekalo. Moc som za tým ale nepátral, mám htpc, i ked, skoda. Prehrávanie mi prišlo vskutku jednoduché.

Ventilátor nie je moc diskutovaná téme. Mne napríklad tiež vôbec nevadil. (tým ale nevylučujem, že by sa to nezmenilo za rok - nevypadal valnej kvality)
Diskutovaná téma je bzučanie. Ak máš chuť, skús troška poreferovať o tomto. Umna bol stav.: 46palcov, z 3metrov bzučak prerušil hlasitost telky 10.
slart (65)|20.5.2011 10:47
Má na tuto TV zálusk (42palcový model) - chci přejít ze své HD ready na FullHD. Dokonce jsem byl už rozhodnut si G30 koupit, když jsem před pár dny zašel na toto fórum (a pak na AVS fórum) a začaly pochybnosti. Hlavně se obávám těch ventilátorů. Je jasné, že po koupi asi nebudou hlučet. Ale co po několika letech provozu? V PC je to taky vždy na začátku OK a po nějaké době začnou hlučet. Takže stále váhám, jestli jít do G30... Navíc ten problém s kolísáním jasu - jak to vidíte vy, majitelé G30 modelů? Vnímáte to kolísání a je to tak strašné jako to bylo ukázáno na jednom videu?

Ohledně nepřehrávání některých MKV. Podobný problém jsem měl na svém BD přehrávači. Nakonec jsem zjistil, že přehrávač nepodporoval jednu vlastnost MKV - tzv. "header removal compression" - viz zde.
Naštěstí to výrobce v některém z dalších firmwarů spravil a je to.
Takže zkuste někdo prohnat MKV, které vám G30 nepřehrává, znovu programem mkvtoolnix s vypnutou kompresí hlaviček - ve verzi 4.1 a novější se to musí nastavit, ve starších verzích mkxtoolnix to nebylo, takže komprese tam nebyla. Právě to, jakou verzí mkvtoolnixu bylo MKV vyrobeno, může být vodítkem, zda MKV bude nebo nebude fungovat: 4.1 a novější = pravděpodobně nebude (ale záleží na tom, jestli byla nastavena komprese hlaviček), starší než 4.1 = mělo by fungovat. Samozřejmě toto vše za předpokladu, že zádrhel je v nepodpoře "header removal compression" televizema Panasonic.
mikem101 (8)|20.5.2011 11:05
[quote=Harris23;346850]
Diskutovaná téma je bzučanie. Ak máš chuť, skús troška poreferovať o tomto. Umna bol stav.: 46palcov, z 3metrov bzučak prerušil hlasitost telky 10.[/quote]

Aha, tak nejaké bzučanie som zatiaľ ani nepostrehol. Prídem domov, popočúvam. Ale zrejme by som si to už všimol, keď píšeš, že z 3 metrov preruší hlasitosť telky.

S tým bitratom som si nie celkom istý. SAW s bitratom 16,1 Mbps mi prehrá vpohode. Ale napríklad Zabitie Jesseho jamese s bitratom 12, Mbps mi seká. Nebude to náhodou tým, že akým SW a kedy bol uvedený film enkódovaný? SAW bol enkódovaný v marci 2011, kdežto ten druhý v decembri 2008. Veď vtedy ešte ani v Panasonicu nevedeli, že vyrobia tento model.
wardo (44)|20.5.2011 13:12
[quote=mikem101;346839]
ventilátor.
Ako vidím, dosť diskutovaná téma. Ja s tým problém nemám. Keď vypnem zvuk a nalepím si ucho k zadnému panelu tak veľmi slabo počujem ventilátor.
[/quote]


Bzucanie pocujem, ked som 10-20 cm od TV a je vypnuty zvuk, inak ho z gauca vobec neregistrujem ani pri vypnutom zvuku a tichu v miestnosti.
Vetraciky pocut este menej... Moc by som neporovnaval vetraky v PC, urcite maju ine parametre, co sa tyka otacok / prietoku vzduchu atd...
Jedno je iste, ze casom ich bude pocut o nieco viac (pocitam X rokov), ich pripadna vymena nebude financne narocna. Aj ked si osobne myslim, ze skor kupim novu telku, ako zacnem pocut vetraky.

Zmeny jasu som nejak nepostrehol, este som stale nestihol stiahnut toho Avatara :)

Zatial som s TV velmi spokojny, az na to, ze som ju kupil o par eur viac, ako stoji teraz... :( :( :(
Ale s tym musi clovek ratat...
Karel72 (428)|20.5.2011 13:25
Nj kdyby měl člověk pořád na něco čekat tak se dočká jen smrti :-)
Harris23 (180)|20.5.2011 13:48
Wardo, ktorý typ si si kupil? zachytil som ze G30 ale koľko palcov?
thx.
wardo (44)|20.5.2011 13:54
[quote=Harris23;346880]Wardo, ktorý typ si si kupil? zachytil som ze G30 ale koľko palcov?
thx.[/quote]

Ja som kupil 42''... TV pozeram cca z 3m
panasonic650 (1124)|22.5.2011 14:00
Ja mam G15 s ventilatorom 1r a par mesiacov a zatial bez problemov. Uvidime ako to pojde dalej...
slart (65)|22.5.2011 14:38
S temi vetracky to teda snad nebude tak horke, i kdyz... A jak je to s updatovanim firmwaru u rady G30? Lze to jen pres pripojeni na sit nebo lze update provest i pres USB? USB by to pro me bylo idealni. Pripojeni k siti mam vazane na MAC adresu...
Nevim teda, jak casto vychazeji firmwary do TV a jak moc jsou potreba - TV neminim pouzivat na prehravani videosouboru, takze pripadne problemy s tim spojene by mi nevadily.

Nyni mam 37 palcu, takze jsem pocital, ze si koupim 42 palcu, jenze tu ted nemaji. Ale objevil jsem P46G30 za dobrou cenu, tak o ni uvazuju. TV sleduju z cca 2,8 az 3 metru. Myslite, ze 46 palcu uz je pro tuto vzdalenost moc? Pro sledovani HD by to melo byt ok, ne?
panasonic650 (1124)|22.5.2011 14:53
[quote=slart;347154]A jak je to s updatovanim firmwaru u rady G30? Lze to jen pres pripojeni na sit nebo lze update provest i pres USB? USB by to pro me bylo idealni.[/quote]
Vrelo odporucam stiahnut si manual a pocitat si trochu. Vela odpovedi tam najdes. Ja som G15 updatoval cez SD kartu.
mikem101 (8)|23.5.2011 07:34
Zdravím všetkých.
Takže ja som nespozoroval žiadne bzučanie TV, obrazovka ja ventilátory sú tichučké.
Ale čo ma najviac dožralo cez víkened bolo, že som si stiahol cca 30GB .mkv filmov a z toho mi polovica nešla. Doteraz som neprišiel na systém, podľa ktorého by som sa mal riadiť pri sťahovaní filmov. Skúšal som v popise filmov odsledovať verzie mkvmerge pri Writing application, takisto verzie libebml či libmatroska pri Writing library, porovnať ich s filmami ktoré mi išli a nešli ale ani to nie je zrejme smerodatné. Sústredil som sa aj na Format profile a viem, že High@4.1 je v poho v spojitosti s Format settings menší alebo rovný 5x frames. Ale Format profile High@5.1 v kombinácii s Format settings 7 frames mi seká. Overall bitrate v tomto prípade zrejme nehrá rolu, nakoľko v obidvoch prípadoch bol porovnateľný. Poradí mi niekto ???
Dúfam, že firmware update to časom vyrieši. Mám zatiaľ tuším verziu 1.304 a stále mi píše, že je aktuálna. Akú verziu máte Vy?
Ladys (1829)|23.5.2011 07:47
Kupovat TV s podporou MKV je sice hezka vec, ale zadna ti nezaruci prehrani cehokoliv, proto existuji MMC a ja myslim ze otazka 2tis v dnesni dobe je celkem smesna.
Karel72 (428)|23.5.2011 07:57
Přesně jak píše Ladys multimediální centrum a máš po starostech jinak ti zbývá jen laborování s konvertováním videí které bývá časově náročné a ještě de kvalita do kytek.
mikem101 (8)|23.5.2011 07:59
[quote=Ladys;347309]Kupovat TV s podporou MKV je sice hezka vec, ale zadna ti nezaruci prehrani cehokoliv, proto existuji MMC a ja myslim ze otazka 2tis v dnesni dobe je celkem smesna.[/quote]

Dakujem za trefnú odpoveď. MMC myslíš multimediálny HDD? Ak áno, tak poraď nejaký.
Aha, takže multimediálne centrum. OK. A to je čo? Nejaký tip? Vďaka.