Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

Billysk (109)|10.1.2012 13:31
Navod na xLive pre Prodigy: http://forum.xtreamer.net/topic/27425-xtreamer-live-for-prodigy-guide/

(v praxi treba oproti staremu xLive skopirovat menu.rss aj von do adresara /scripts - odskusane to ale nemam, ale uz sa nemozem dockat az pridem domov)
majsoft (147)|10.1.2012 13:42
killerman27 (871)|10.1.2012 14:34
ono defacto teoreticky staci vzit a zkopirovat czech.rss z xlivecz jeste do sripts primo a pojmenovat ho menu.rss a po zvoleni z GUIpolozky Xtreamering se vam spusti primo xlivecz, ale take nemam overeno
majsoft (147)|10.1.2012 14:43
[quote=killerman27;390289]ono defacto teoreticky staci vzit a zkopirovat czech.rss z xlivecz jeste do sripts primo a pojmenovat ho menu.rss a po zvoleni z GUIpolozky Xtreamering se vam spusti primo xlivecz, ale take nemam overeno[/quote]

to jsem chtel testnout ale nemam to nainstalovane pouze rozbalene na disku v adresari scripts ale czech.rss tam nemuzu najit.
no to bude tim ze mam nainstalovanou jen xlive od prodigy ale xLiveCZ se nepodarilo nainstalovat takze ani nemuzu mit czech.rss :)))
majsoft (147)|10.1.2012 15:08
Jinak ohledne klavesnice a myši : na prodigy dobre funguje sada Logitech Wireless Desktop MK710.
Pokud teda nepozadujete ty mini klavesnice....
Billysk (109)|10.1.2012 18:49
Ano, vykopiroval som ...scripts\xLiveCZ\category\czech.rss do ...scripts\ a premenoval na menu.rss a naozaj to funguje.
bandiit (160)|10.1.2012 20:44
Tak beta 3.0.3 nainstalován. Všechno naštěstí šlape jak má. Jen se mi zdá, že nabíhá o trochu déle než před tím. řazení složek zdá se funguje jak má a menu je trochu svižnější.V nastavení přibyla mimo jiné položka DVB pro případný TV tuner. Oceňuji možnost vybrat ze seznamu titulků a teď si nejsem jistý, ale když zvolím tlačítko subtitles tak se pauzne film a můžu si v klidu vybírat - dříve se film myslím nezastavil.
killerman27 (871)|10.1.2012 21:20
tak malá změna už to jede
velice, ale velice a opravdu hodne dekuji Martinimu za cenné rady

xLiveCZ na Prodigy
Billysk (109)|10.1.2012 21:43
Vie niekto ako v prodigi pripojim zdielanyt disk z rootra? \\mojaiprootra\filmy\ - cez dialkove sa mi nepodarilo nic nastavit, lebo ak som stlacil 9 - tak mi nepisal, ale prepinal rozlisenie TV. Da sa to niekde rucne v nejakom subore nastavit?
Billysk (109)|10.1.2012 21:45
killerman27: Pri rozbaleni to chce heslo - ok uz som na to prisiel.
diamoond (3)|10.1.2012 22:32
Vysvetli mi niekto preco je obraz tak uzky? Pozeram 1080p filmy na 40" LCD, ale z vrchu/zo spodu mam 6,5cm cierny pas. Size obrazovky som samozrejme nastavil v options, pred tym som mal cierne pasy aj z bokov, FAIL :)

ked prepnem do 720p rezimu, tak sa asi o 1cm obraz rozsiri a je to pozeratelne
carlos10 (21)|10.1.2012 23:19
,,Rozbalte soubor na Flash disk do rootu´´ CO JE TO TEN ROOT ?? Kde ho najdu ?? Nebo se má vytvořit ?? Prosím o radu.....
killerman27 (871)|10.1.2012 23:33
to znamena ze na flashce mas mit install.img primo ze nesmi byt v zadnem dalsi adresari, tedy:

pokud se ti mapuje flash disk v PC jako pismeno H tak musi byt install.img primo na disku H
buzzfuzz (30)|11.1.2012 08:20
killerman27: no bez problemov som to nahodil aj urobil update. Vsimol som si ze napr archiv joj a ct isiel bez problemov, markiza, nova ani prima nesla. JE to problem iba v prodigy alebo vseobecne teraz v xtreameroch ?
killerman27 (871)|11.1.2012 08:36
markiza momentalne po zmenach jeste neni zprovoznena, n*** a prima mi jela vcera OK
bandiit (160)|11.1.2012 18:40
Mě Nova i Prima jedou v pohodě. Jinak moc děkuji za skvělou práci.
jarino1978 (8045)|11.1.2012 20:30
[quote=peatro;381120]podpora flash rovnez php a rss neni v rezii xtreamru, jest-li to bude, tak to bude az neco zmeni realtek...[/quote]

[quote=peatro;381242]tak je to RTD 1186 a pokud tu vetu napsal ten, co se tam predstavuje jako director, tak to neznamena vubec nic...je to apsolutni demagog, nechci ho nazvat primo lharem, staci cist vsechny jeho prispevky
na to si zvyknes, chce to jenom vice casu :-)
tim nechci tvrdit, ze to nebude, ale bez Realteku a zmeny SDK to nepujde a sam se tesim, ptze tento predstavitel ma nejvic slibu za xtreamer a realita byla vzdy jina a akorat pokazde sklidil kritiku, jaky pan.....takova spolecnost :D[/quote]

[quote=peatro;378476]a jak Xtreamer tak ty cinske playery se bez koderu Relteku ani nevyserou, pokud to neopravi primo dadavatele a nepozmeni SDK, tak to bude tak porad
proto Xtreamer neopravuje zadne chyby, ceka az to opravi realtek a ti na to serou, [/quote]

[quote=peatro;377786]chtel bych upozornit nove zajemce Prodigy, ze vam nepojede zadna napsana rss aplikace na tomto zarizeni, tzn. zadny xtreamering nebo xLiveCZ, ceske archivy, jukebox atd.[/quote]

[size=+2]xLiveCZ na Prodigy[/size]

no vidíš pán veľkomožný, neprešli ani 2 mesiace a sám si sa pochoval aj s tými tvojimi drístami....
Pevne verím, že ti to prirastie k srdcu a začneš sa konečne správať ako chlap.

PS : No nemohol som si to odpustiť...:D
jarino1978 (8045)|11.1.2012 20:35
no ale poďme k veci....
Na prodigy, čo som skúšal, mi fungovala aj klávesnica a myš, čo je teraz v akcií v Kauflande za 15 Euro ako celý set.
Druhá vec...
Bittorent teraz funguje, až sa z neho práši, pamätá si aj ťahanie po vypnutí a spoľahlivo ťahá až do konca.
No počkám si na black edition a asi ho zoberiem...
bandiit (160)|11.1.2012 20:38
No po tom co úplně odstavili SW2 jsme popravdě taky vůbec nevěřil, že se s Prodigy něco pohne, ale stejně jsem ho koupil jelikož na moje využití byl v pohodě. Každopádně jsem rád, že se podpora Prodigy začíná rozjíždět, začínají se vychytávat mouchy a samozřejmě je super, že chodí xliveCZ, i když jsem tomu před tím nepřikládal moc důležitost je to velice příjemné. Nakonec se z Prodigy třeba vyklube super přehrávač.
bandiit (160)|11.1.2012 20:40
[quote=jarino1978;390659]
No počkám si na black edition a asi ho zoberiem...[/quote]

Black edition se mi moc líbí vzhledově. Asi si půjdu koupit černý sprej:) Jinak DVB-T tuner a WI-Fi bych nevyužil, ale vypadá super.
majsoft (147)|11.1.2012 21:12
[quote=bandiit;390661]Black edition se mi moc líbí vzhledově. Asi si půjdu koupit černý sprej:) Jinak DVB-T tuner a WI-Fi bych nevyužil, ale vypadá super.[/quote]

souhlas, taky pujdu pro sprej :) :) :)
Eraser07 (53)|11.1.2012 23:49
Tak ja uz som maximalne spokojny, vsetko co som chcel uz funguje,subory co sa mi nezobrazovaly
tak to uz funguje ako omega a vsetko ostatne ,este aj kopec inych ktore mozno ani nebudem moc
pouzivat ...no ale skusal som AirPlay z ipadom ...tak fakt to je bomba ,to som ani necakal...
tak teraz cakam na tie prispevky ,ktore tu pochovavali prodigy pod zem aj na 2 roky a smiali sa majitelom Prodigy
killerman27 (871)|12.1.2012 08:47
[quote=buzzfuzz;390502]no bez problemov som to nahodil aj urobil update. Vsimol som si ze napr archiv joj a ct isiel bez problemov, markiza, nova ani prima nesla. JE to problem iba v prodigy alebo vseobecne teraz v xtreameroch ?[/quote]

jeste k te prime a tyka se to i stream.cz

nektere videa na prodigy nepujdou protoze jsou v kodeku VP6, ktery prodigy nepodporuje.

Prima ale zacla zase uz davat porady do mp4 takze novejsi dily uz zase funguji
jayd (117)|12.1.2012 13:06
jeste k tomu xlive, jde nějak udělat, aby se seznam stanic radií načítal lokálně z disku? Že bych si udělal jen svoje rádia a nemusel procházet celý seznam?

šlo by ověřit jestli funguje Kiss proton, případně opravit link, mně to nehraje, pouze zčerná obrazovka, ale ani po několika minutách to nezačne hrát.

u počasí jsem si změnil město tlačítko Search-vpravo dole, tlačítko 5 nefunguje,ale myslim, ze pak kdyz vypnu zapnu Prodigy, tak je tam zase jako mesto nastavena Karviná. Jde to nějak natvrdo změnit v konfiguračním souboru, aby to tam zůstávalo město, které chci, dokud se to nepodaří odladit---tak už se mi to podařilo najít (soubor weather.conf) :-)

takže ještě pořešit to rádio:-)

díky
Eraser07 (53)|12.1.2012 20:47
No zo zauimavosti som skusil to cz live ,postupoval som podla toho navodu ,ale asi som niekde
nepostupoval spravne ,stiahol som si ten script a skopiroval na hdd v prodigy ale ked idem v
prodigy na app a xtreamering ci ako to tam je ,vyskoci tabulka ze nemam czlive nainstalovane
niekde robim asi chybu .... v pc som rozbalil ten subor a skopiroval na hdd ,v prodigy ale polozka sa neukaze v menu app ...kde robim chybu?
dimensionone (54)|12.1.2012 21:42
Ahoj,

boril som sa s rovnakým problémom a po prečítaní nejakých fór na forum.xtreamer.net som sa dočítal, že býva problém s napapovaním zdrojov. Ak máš pripojený interný disk a pre upgrade prodigy firmware si použil USB kľúč (ja som ho dal do ľavého portu, keď sa na to pozriem zozadu), tak z nejakého dôvodu sa USB namapuje do SD1 a HDD na SD2 (keď sa pripojíš na xtreamer cez Explorer, tak že zadáš ip adresu uvidíš, že USB bude mať priradené písmeno c: a disk písmeno e:). Čiže v tomto prípade, že potrebné scripts nakopírovať na USB kľúč. A potom vyskúšaj ísť do APP - Xreamering a uvidíš, že to pôjde nainštalovať. Samozrejme, že sa potom všetko nainštaluje na USB kľúč. (má to aj svoju výhodu, lebo sa nemusí zbytočne roztáčať disk, keď budeš používať xLive).

Otázkou však zostáva, ako urobiť, aby HDD bol napapovaný ako sd1.

Už som našiel aj odpoveď - to mapovanie je bug verzie 3.0.3. Ak chceš inštalovať xLive na disk, pred bootovaním vytiahni všetky pripojené zdroje (USB kľúč, sd kartu ... ) a potom by mal HDD dostať SD1 a malo by byť možné xLive nainštalovať.
carlos10 (21)|12.1.2012 22:11
Přesně toto se stalo včera mě.Mám připojený interní HDD, instaloval jsem xLive přes USB Flešku.
Instalace proběhla v pořádku (podle návodu).Vyndal jsem Flešku, vypnul a zapnul Prodigy a xLive nejde a dokonce zmizel i z položky APP - Xtreamering (při instalaci tam xLive byl).
bandiit (160)|13.1.2012 00:04
To je proto ze se ti xLive nainstalovalo na Flashku pak je jasne ze kdyz ji odpojis tak tam xLive nemuze byt.Postupuj podle prispevku dimensionone.
Eraser07 (53)|14.1.2012 15:58
ja neviem, neide mi to, ja som nahral firmwer tak, ze som odpojil vsetko... este aj hdd v prodigy som
vybral, tak neviem ,no nic nevadi aj tak to pravdepodobne nebudem pouzivat...
dimensionone (54)|14.1.2012 17:06
Skús si scripts nakopírovať na USB kľúč, pripoj ho, nabootuj a potom skús vybrať Xtreamering.
mephis (25)|16.1.2012 07:06
Ahoj,
zajímalo by mě, jestli po aktualizaci na nový firmware už funguje přístup přes webové rozhraní. Děkuji za info.
carlos10 (21)|16.1.2012 15:43
Já se přes notebook (web) připojim na HDD Prodigy a můžu Prodigy soubory v notebooku otvírat (přehrávat).
Chtěl bych ale Prodigy přes web ovládat, ale to se mi zatím nepodařilo.Na youtubu jsou nějaké návody kde to funguje u starších verzí Xtreamerů.Budu to dál zkoušet.
Využil bych to např. při pouštění hudby, abych nemusel zapínat TV.Pustil bych jen Prodigy a přes NTB bych ho ovládal a posílal muziku do AV receivru.Na youtubu to zkoušejí i s mobil. telefonama.
semenec (5)|16.1.2012 19:40
Zdravím odborníkov Prodigy, pomôžte pri xLiveCZ, stiahol som si Scripts - prekopíroval na SD kartu - vložil do Prodigy a ďalej neviem........... . Mám nainštalovanú beta W 3.0.3 v Prodigy. Prosím o radu.
killerman27 (871)|16.1.2012 20:39
hlasi se ti SD karta jako sda1? pokud ano tak das v menu APP-Xtreamering atd.....
XLiveCZ na Prodigy

pokud ne zkus to radeji s flash diskem, nevim jak se SD karta chova kdyz neni v prodigy disk, tedy pod jakym znacenim se prihlasi
krystf1 (9)|18.1.2012 09:53
Zkousel jste nekdo jestli jde k Extreamer Prodigy pripojit normalni externi DVD mechanika? Nebo bych to musel nejak posilat pres normalni pocitac pres sit abych si prehral DVD?

Za odpoved predem diky,

Filip
Kawex (69)|18.1.2012 10:19
Mě by zajímalo jak je to s propojením s PC, když ho propojim přes USB 3.0 tak se mi ukáže rovnou v PC v připojenejch zařízeních? A jaký obraz produkuje Xtreamer prodigy, četl jsem že ne všechny MMC mají stejný obraz...
carlos10 (21)|18.1.2012 11:21
Prodigy se ukáže stejně jako by si připojil k PC externí harddisk.
Někdo na diskuzi psal, že měl starší MMC a nahradil ho Prodigy a obraz se mu zlepšil.
Já nemám s čím porovnávat, ale u mě je obraz i zvuk naprosto v pořádku.
Kawex (69)|18.1.2012 11:28
[quote=carlos10;392030]Prodigy se ukáže stejně jako by si připojil k PC externí harddisk.
Někdo na diskuzi psal, že měl starší MMC a nahradil ho Prodigy a obraz se mu zlepšil.
Já nemám s čím porovnávat, ale u mě je obraz i zvuk naprosto v pořádku.[/quote]
A jak je to s firmwarem, je alespon trochu odlaďený? Kopírování, třídění souborů atd. to vše je bezproblému?
killerman27 (871)|18.1.2012 11:49
kdo hledal to webove ovladani, zkuste si projit tenhle topic:

http://forum.xtreamer.net/topic/23697-mobile-remote-control-for-xtreamer/

nemam to odzkouseno, ale snad se k tomu o vikendu dostanu
carlos10 (21)|18.1.2012 12:21
[quote=Kawex;392031]A jak je to s firmwarem, je alespon trochu odlaďený? Kopírování, třídění souborů atd. to vše je bezproblému?[/quote]

Záleží co v něm máš za HDD.Já mám Western D. a tam ty soubory trochu zlobí.U někoho je to v pořádku, já menší problémy mám.V únoru a vdubnu vyjdou nové fimwary, odkaz: http://www.xtreamer.net/2012/
Tak doufám že to vyladí.

Jinak co připojím externě (flash disk,exter. HDD) tak bez problémů.
mephis (25)|19.1.2012 07:09
[quote=killerman27;392039]kdo hledal to webove ovladani, zkuste si projit tenhle topic:

http://forum.xtreamer.net/topic/23697-mobile-remote-control-for-xtreamer/

nemam to odzkouseno, ale snad se k tomu o vikendu dostanu[/quote]

To vypadá dobře. Hned jak ho budu mít tak vyzkouším. Je to přesně můj případ. Xtreamer bych chtěl ovládat z ipadu.

carlos10: děkuji moc za všechny informace ohledně prodigy
Eraser07 (53)|19.1.2012 15:06
na Prodigy to ale neni..........inac mne po novom firmweri ide vsetko super ,ale uz sa mi stalo asi 5x, ze sa mi nechcel prodigy vypnut,
musel som ho vytiahnut zo siete....
carlos10 (21)|19.1.2012 20:54
Tak se mi podařilo ovládat Prodigy přes netbook i přes telefon (obě wifi).Pohyb v menu byl stejný jako když ho ovládáte původním dálkovým ovl.Horší ale je, že se nezobrazí ani na NTB ani na telefonu menu Prodigy,zobrazí se jenom ten ovladač.Je to vidět na přiloženém obrázku.
Musel jsem to sledovat normálně na TV.Je to asi dělané na starší verze Xtreameru.
Takže ovládání funguje,nicméně bez zapnuté Tv ten pohyb stejně nevidíte.
V tom webovém prostředí je položka SETUP, kde se dá cokoliv nastavit.
Možná se to někomu povede rozchodit - kdyžtak sem dejte návod.
1.JPG
Kawex (69)|21.1.2012 19:10
Tak od včerejška jsem taky šťastný majitel prodigy a zatim jsem spokojenej, vše maká jak má i když zatim jen z ext. hdd. Interní Terabit bude až příští měsíc :)
Mam tam fw 3.0.0 ten je poslední nebo je už novější? A ještě mi zajímá jak přepnu obraz z 3D na normální, mam nějaký dokumenty a ty se automaticky spustí "side by side" a nějak na to nemůžu přijít..
Eraser07 (53)|22.1.2012 00:04
fw je uz 3.0.3 beta a opravuje dost veci ... a z 3D na 2D ja to mam v nastaveni na TV... v prodigy
som to neskusal ale tusim tam das z 3D na 2D v menu ale obraz bude 2x ...na tv prepnem 3D na 2D a
prehrava jeden obraz
Kawex (69)|22.1.2012 11:22
Díky.. Nakonec ty 3D přepnout asi nejdou jelikož už je to přímo 3D na pevno. Když dam menu při přehrávání tak tam možnost 2D vůbec neni..
111a111 (139)|22.1.2012 16:05
z half SBS chces 2D? v prehravaci zapni SBS->3D a na TV vypni 3D rezim
z 3D ISO bud v TV alebo v prehravaci (settings, myslim ze to je aj v menu pocas filmu)
bigronek (6)|23.1.2012 20:59
Mám velkou prosbu. V Prodigy mám 500GB HD, na něm asi 100GB filmů a nyní jsem upgradoval firmware na 3.0.3. Chtěl jsem nainstalovat Xtreamering a další. Soubor jsem stáhl, rozbalil, ale nevím jak to dostat do Prodigy. Připojím se sice přes IP adresu na Prodigy, ale na disku vidím jen složku "Filmy" (kterou jsem si vytvořil a v ní jsou všechna videa), potom nějakou složku ".Theater" a soubor ".part".
Když si vytvořím složku "scripts" (jak se radí), tak sice vytvořit jde, hodím do ní rozbalený Xtreamering, ale opět se nic nechce nainstalovat.
Také tady čtu výrazy jako "sda1" "sda2" ... Nevím tedy, jestli mi na HD něco nechybí. Formátoval jsem to přímo v Prodigy. Poradí někdo? Díky.
killerman27 (871)|23.1.2012 21:20
pres putty muzes zjistit jak se ti disk v xtr hlasi, jestli jako sda1......

pokud nevis jak pouzivat putty kontaktuj me na skype: killerman27, neco s tim provedem
Kawex (69)|24.1.2012 12:16
šel by k Prodigy tenhle HDD? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

otáčky má jen 5400 ale to by nemělo vydit že?