Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

Eraser07 (53)|14.12.2011 23:26
som si myslel tiez, cital som nieco na nejakom fore eng. kde sa tam tiez o tom bavili
a spominali to trhanie z TV a z motion plus nieco... no to som skusil vsetky moznosti a nepomohlo
ja som si to zozaciatku tiez nevsimol ale teraz tusim len cakam kedy to sekne ...kua :)
Eraser07 (53)|15.12.2011 13:22
Tak vcera som defragmentoval disk a uz nesekne ani na milisekundu, len zauimave ze druhy HDD
som este nedefr. a tam mi tiez nesekne, hmmm tak zahada,ale veeelka spokojnost..
carlos10 (21)|15.12.2011 13:32
Defragmentoval si ten disk přímo v Prodigy nebo kabelem přes PC ???
Eraser07 (53)|16.12.2011 10:57
V pc ale ten co mam pripojeny cez usb ten v xtreamery som este nedefragmentoval ,preto zahada ze
ani na nom netrha obraz, ale aj ten defragmentujem ,overoval som si to trhanie najlepsie na filme
Kovboji a votrelci na zaciatku je hned taka dlhsia scena ked kamera ide z lava do prava a tam mi to predtym trhlo 2x, ale jasne ze aj ine som skusal vsade to ide bez trhnutia.
Pytkin (7947)|16.12.2011 13:57
ano trhanie najlepsie vydis vo svenkoch .. na na to pouzivam Indy 4 .. hned prvy zaber :)
jarino1978 (8045)|18.12.2011 15:10
adams1983 (16)|19.12.2011 17:45
Eraser07 (53)|20.12.2011 20:26
Neni to spatne ,ale drahsie ako ...Wireless Rii Mini PC Keyboard with Touchpad + USB Receiver aspon
na ebay, odkial si to asi neskor objednam, 22e aj z postovnym a hlavne je krasne cela podsvietena..

adams1983 (16)|25.12.2011 20:35
Toto vyzerá ešte lepšie, akurát som k tomu nenašiel žiadnu recenziu, tekže som si nie istý podporou a bolo by fajn vidieť to ako to funguje. Funkcia gyroskopu vizerá lepšie ako malý touchpad s ktorým sa pohybovať vrámci celej obŕazovky nie je práve najrýchlejšie. Cena je cca. 25 dolárov

http://www.ipazzport.com/16.html.
Eraser07 (53)|26.12.2011 13:11
no neviem,trochu moc tlacitiek natlacenych na takom malom mieste a este aj na druhej strane
mozno pre detske prstiky a o tu kompabilitu prave ide, podsvietenie nic moc, no a tu super cenu si kde nasiel, ja som najlacnejsu nasiel 40dolarov aj s postovnym..
Takychto produktov je strasne vela len ide o to ci to funguje z prodigy...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dengou (3)|29.12.2011 09:46
Prosim Vas neviete mi poradit?
Som cerstvy majitel Xtreamru Prodigy. Je to moje prve multimedialne centrum, takze nemam skusenosti s inymi.
Narazil som na vsetky problemy o ktorych sa tu pisalo a viac menej sa mi ich podarilo odstranit.
Jedna vec sa tu ale nespomenula a tu su titulky v mkvckach...
V ziadnom mkv mi nefunguju sprave titulky aj ked sa tvaria ze su nastavene na central european.
Mozno som len nenastavil nejaku drobnost. Nemate s tym niekto podobny problem?
bandiit (160)|29.12.2011 10:32
Zkontroluj jestli máš nastavené středoevropské jak v základním nastavení, tak přímo v nabídce titulků, kterou vyvoláš během filmu. Tam se to dá také měnit.
dengou (3)|29.12.2011 21:25
uz mi tie titulky funguju s UTF 8 unicode, alebo nieco take (s central european to neslo ...)
Inak mam na Vas este jednu prosbu, nejde mi moc rozchodit rychlost siete. mala by tam byt 1000, ale ide mi to ledva 100...
Mam to ale prepojene s iMacom. Predpokaldam ze ked to pripojim k PC tak to poslape rychlo. Skusali ste to ale cez ten ethernet ci to fakt slape ako ma? resp. nepouziva sa ku kopirovaniu dat nejake webove rozhranie?
dik
Pytkin (7947)|29.12.2011 23:02
preco by to s PC malo ist inak , ako s iMacom ? iMac ma rovnaku gigovu sietovku , ako PC ..
killerman27 (871)|30.12.2011 11:15
no ja to mam na 1GB routeru a jede to "normalne" tedy kopirovani dat po siti 9-12 MB/s.
Ta 1GB sit se spise kladne projevuje jen pri spousteni videii s vyssim datovym tokem jako je treba testovaci video od Samsungu.

Edit: jeste doplnim ze u gigove site je velice dulezite aby byl spravne "cvaknuty" kabel, jinak to pojede jen na 100MB.
dengou (3)|30.12.2011 11:35
Ano malo by to ist stejne, to som uz len nahlas spekuloval..., najprv to vyskusam.
Ale ide o to ze niesom schopny rozbehat na tom tu gigovu siet ...
zaujima ma ci tam kopirujete data tiez cez siet, alebo len cez USB a pod ...
Pretoze ma fakt nebude bavit stale vytahovat ten HDD alebo tam kopirovat data cez externe HDD...

Edit: OK uz zacinam chapat tej sietovke, cakal som ze mi bude fachat 60MB/s ako normalna gigova siet, ale ked som spravne pochopil tak ta siet je stavana na streamovanie
coz tych 9 - 12MB/s bude stacit.
Moja predstava bola ze si tam budem pohodlne dobrou rychlostou kopirovat data cez siet, ale to nepojde ... :-)

dakujem za prispevky
carlos10 (21)|30.12.2011 22:19
Doinstalovával jste někdo ten základní balík android aplikací ???
Já se o to dneska pokoušel, podle toho návodu co je na stránce UMAXU, ale nezdařilo se mi to.
Stáhnul jsem to do PC,rozbalené to překopíroval na 2GB flešku a flešku jsem připojil do přehrávače, ale v Prodigy s tím nešlo nic dělat.
Má někdo nějakou radu.........
neo001 (9)|31.12.2011 18:06
Mne sa darilo, ze treba nahrat na SD kartu a vlozis na prednom paneli ku citacke SD karty.
diamoond (3)|3.1.2012 23:12
Zdravim vsetkych,

mam zaujem kupit tento prehravac, ale pls o pomoc este pred kupou, mam zopar otazok:

1. Ked mam MKV v 1080p s viacerymi zvukovymi stopami (viac jazykov) - mozem ich v pohode menit pri prehravani? Tak isto zapinat/vypinat titulky co su priamo v ripe?

2. Interny disk je nutnost? Zo zaciatku ho chcem pouzivat len s 1TB externym diskom (Samsung s usb3)

3. Odporucate interny disk 2TB so Sata2 (WD20EARS) alebo Sata3 (WD20EARX)? Vyberam medzi tymito dvomi

Prehravac chcem vyuzivat len na prehravanie 1080p mkv z externeho/interneho disku s titulkami, je Prodigy pre mna vhodna volba?

Vopred velka vdaka za odpoved.
bandiit (160)|4.1.2012 10:22
Ahoj,

1)Ano můžeš
2)Interní disk není nutnost, stačí externí
3)Nad tímto jsem dumal zrovna včera (uvažuji o naprosto stejných discích, vzhledem k jejich ceně) a asi stačí SATA II, ale vzhledem k tomu, že je paradoxně levnější WD20EARX (SATA III) vzal bych ten.

Účel máš stejný jako já a v tom případě je prodigy v pohodě. Jen je potřeba vychytat mouchy v podobě řazení souborů a občas problém s jejich viditelností (dle zdejších příspěvků).
ozzy8 (34)|4.1.2012 14:56
Prosím majiteľov tohto prehrávača o info. Tým, že Prodigy má čip aj pre prehrávanie 3D HD programov, je potrebné mať aj TV s 3D funkciou? Alebo je možno pomocou Prodigy sledovať 3D programy aj na TV, ktorá nie je vybavená touto možnosťou a nahradí ju práve ten čip v Prodigy? Pretože mám ročnú LG LE8500 a tá je len klasickou TV. Čítam, že MMC ako je Prodigy s funkciou 3D je novinkou a myslím si, že predošlé generácie MMC poslali signál (dáta) 3D filmu cez HDMI do TV s funkciou 3D, kde to prekódovala a zobrazila ako 3D film.
Nie mi je to jasné, preto sa obraciam na vás, skúsenejších. Vďaka za objasnenie.
jarino1978 (8045)|4.1.2012 19:08
[quote=ozzy8;388789]je potrebné mať aj TV s 3D funkciou? [/quote]

samozrejme.
ozzy8 (34)|5.1.2012 07:50
OK, myslel som si to, ale zaujímalo ma to kvôli tomu novému čipu. Inde som čítal, že 3D dokážu prehrať aj iné MMC. ktoré nemajú takýto čip a že to dokážu aj cez HDMI 1.3. Preto som trochu dúfal, že Prodigy to umožní a nahradí chýbajúcu elektroniku v klasickom TV.
bandiit (160)|5.1.2012 11:15
A Prodigy má nějaký čip na 3D? Já myslím, že něco takového ani neexistuje. Prostě je postavený na výkonější platformě a má HDMI 1.4 Nedělá mu tak problém rozchodit 3D BD ISO a poslat ho do TV. 3D zvládají i některé přehrávače s HDMI 1.3 ale pouze Half SBS. TV musí být vždy 3D, protože MMC pošle do TV sidnál a ta si s ním musí nějak poradit.
ozzy8 (34)|5.1.2012 12:07
Teraz mi je to už jasné, len som bol trochu mimo z recenzie na DIGIlidi, kde autor článku píše: "Již jsme informovali o tom, že na trh míří první 3D multimediální přehrávače. Po několika změnách se mezi ně zařazuje i Prodigy". A ešte: "Xtreamer Prodigy patří do rodiny nových 3D MMC". Atď.....
Dík za Vaše info.
Billysk (109)|5.1.2012 12:11
Takze pre upresnenie:
- aj ine prehravace dokazu prehrat 3D, ale prodigy dokaze prehravat FULL 3D!!!
- prodigy dokaze pustit 3D film aj na TV bez 3D, akurat ze obraz nebude 3D. Starsie prehravace pustili len dva obrazy vedla seba, tu by sa to malo dat nastavit ze pozeras napr. len jeden obraz, takze to nebude 3D ale bude to pozeratelne
mirio (22)|5.1.2012 13:29
Má někdo zkušenost s připojením klasické bezdrátové klávesnice a myši k Prodigy? A pokud ano, s jakým typem přesně? Nechce se mi kupovat ty malé nesmysly, nelíbí se mi. Díky.
Eraser07 (53)|5.1.2012 13:46
včom vidim najvetšiu zmenu oproti prehravačom bez podpory 3D??..ked som prehrával 3D obraz vedla seba na Tvix6500 bud sa film na TV prepol sám do 3D ..alebo som ho prepol na TV do 3D ja....v Prodigy ked pustim 3D film a neprepnem v menu na obraz vedla seba sa nic nedeje, mozem to spravit na TV.. ale v tom prípade pri pretáčani alebo inom úkone, počas filmu bude menu rozhádzane a strašne.. to rozhádže oči ...takže pri pustení filmu ,si v Prodigy prepnem na obraz vedla seba a pri pretačani ,alebo nastavovani v menu, ma nerušia tabulky a písmena na pozadi filmu a všetko aj menu je prijemne pre oči a v3D.
semenec (5)|5.1.2012 15:16
Zdravím všetkých profíkov a majiteľov zariadenia PRODIGY. Tiež som tým šťastlivcom. Mám na Vás prosbu ohľadom nasledovných dotazov: - pri zapojení externého disku WD 3 TB cez USB mu to síce trvá, ale funguje. Pri prehrávaní filmov mi asi po 10 minútach - každých cca 10 sekúnd vynechá zvuk na cca 1 sekundu. Vypnem zariadenie a opäť zapnem a potom mi to už v tom filme nerobí. Mám niečo zle nastavené? Keď disk vymontujem z krabičky a vložím ho interného šuflíku zariadenia - vôbec mi ho nenájde. Vám to ide? A na záver sa chcem spýtať, či by sa našiel niekto, kto mi poradí v oblasti zapojenia zariadenia do siete. Mám Internet aj s komponentami od ORANGU. Už vopred ďakujem za Vaše odpovede.
bandiit (160)|5.1.2012 19:37
Ahoj,
ty výpadky zvuku mi nejsou jasné. Nemůžu to ovšem posoudit, jelikož vše tahám po síti a nemám problém. Co se týká viditelnosti disku - není třeba disk po vložení do Prodigy naformátovat? Co se týká zapojení do sítě mě se Prodigy po připojení kabelu nastavil automaticky a vše běželo. Myslím, že s tím by neměl být problém.
Eraser07 (53)|5.1.2012 22:38
nepises ako mas prepojeny zvuk ,cez kino ci len s TV? optikov ,alebo audio kablom,nastavenie
v audia v prodigy si skusal prehodit? ...HDD mas naformatovany NTFS ? 3TB HDD by som nehal vo vnutry prodigy ,rychlejsie nacita ,siet chces vifinov? alebo kablom? ja mam tiez ORANGE internet, mam ho cez vifi na Ebay som kupil... 300Mbps USB 2.0 Wireless Adapter WiFi za 7eur a ide super, aj ked ja to moc vyuzivat nebudem.To sekanie zvuku ti robi v kazdom filme? ja mam 2TB HDD v prodigy a druhy 2TB cez USB, uplne v pohode a nacitanie HDD je pomalsie len pri starte prodigy, potom uz mi prepina z jedneho na druhy za 2 sekundy...
carlos10 (21)|5.1.2012 23:03
Mám v Prodigy interní HDD 1GB a externě připojuji občas do USB druhý 1GB HDD nebo flešku.
Do USB portu jsem připojil 0,5m prodlužovací USB kabílek a vyvedl jsem ho do boku přehrávače, abych pokaždé nemusel Prodigy otáčet když chci něco připojit.
Chci se zeptat jestli může být externí HDD (nebo fleška) stále připojený do USB portu a nebo je
pro exter. HDD (flešku) lepší, když je zrovna nepoužívám, je mít odpojené ????
PetrVesely (11)|7.1.2012 09:23
Zdravim, jako novy v komunite.

Jako prvni vec bych se chtel zeptat, jak se dostat na Prodigi po siti. Kdyz zadam do prohlizece adresu, zobrazi se:

A simple html+cgi example
Enter first number
Enter second number
Calculate sum

Rad bych se na Prodigi dostal prez web jako tady: http://shop.xtreamer.net/Support/questions/743/+iPhone+Remote+Control

Je tato funkce poporovana u Prodigi?

Jako dalsi vec co mne trapi je, zda by nekdo poradil, jak vytvorit nahradni dalkove ovladani pro Xtreamer. Mam Xtreamer Media Player (verzi 1) ale stehovanim jsem prisel o ovladac a ted nemuzu prehravac ani zapnout :(

Zde: http://forum.xtreamer.net/mediawiki-1.15.1/index.php/IR_Codes
jsem nasel kody pro IR ovladac, ale nevim jak s tim pracovat ani jak a do ceho to nahrat.

Dekuji za kazdou radu a jdu se pokusit premluvit Prodigi aby videla ten HDD co ji uz druhy den cpu do suflete a on ne a ne :D
carlos10 (21)|8.1.2012 21:10
Sláva, snad se blýská na lepší časy.Nové firmwary jsou ohlášeny na únor a duben.
Plus možnost dokoupení DVB-T Dual Tuneru (asi březen).

Podrobnosti tady: http://www.xtreamer.net/2012/
kuko61 (257)|8.1.2012 21:46
Z toho co slubovali takto pred rokom, nacas nesplnili nic a celkove mozno 20%. Takze lepsie casy budu, ak tentoraz nebudu ziadne casove sklzy a splnia aspon 80% z toho co slubuju. Ja im zelam, nech sa to podari, dobra konkurencia by mohla zvysit kvalitu prehravacov.
jarino1978 (8045)|8.1.2012 21:49
ja si myslím, že tento rok bude vcelku zaujímavý pre naše Xtreamer mašiny. Uvidíme...
peatro (1054)|8.1.2012 22:52
Pekne demagogicke sracky, jsem precet tak 2 odstavce, tento rok bude zrovna takovy, jako ty dva predesle ...
Pytkin (7947)|9.1.2012 00:51
cital som to aj dalej a vselico sa tam pise .. nemaju to tiez lahke ..
bandiit (160)|9.1.2012 12:56
Mám dotaz na majitele Prodigy. Nějak se mi nedaří rozchodit 24p. Pokud zvolím video na HDMI AUTO a zapnu podporu 24p stejně se mi pokaždé přepne na 60Hz. Zatím se mi 24p nepodařilo rozchodit u žádného filmu.
killerman27 (871)|9.1.2012 13:18
Mam take HDMI AUTO, 24p podpora zapnuto a TV Panasonic TX-P42U30E a uplne v pohode to prepina
Pytkin (7947)|9.1.2012 14:14
AUTO mi robilo hluposti .. AUTO sa asi nastavi podla rozlisenia filmu .. ja som nastavil 1080p50 a 24P mod na ON a normalne to beha v pohode ..
majsoft (147)|9.1.2012 19:54
jarino1978 (8045)|9.1.2012 20:07
ľady sa pohli, myslím. Čochvíľa by to mohlo byť solídne žihadlo...
gonsa (208)|9.1.2012 21:12
Divím se Vašemu optimismu, po tom co xtreamer ukazuje poslední roky. Nemají odladěnou ani z 10 % SW2, ale už mají další smělé plány..Tak ať to nedopadne jak s podporou Opery a flash playeru včetně přehrávání videí apod. Já jsem zvědav jestli vyjde tento rok konečně nějaký funkční multimediální přehrávač všeobecně..Nejlepší je stále SW1.
majsoft (147)|9.1.2012 23:00
Tak na snad jedinou opravu jsem cekal : razeni souboru.
Ani tentokrat to neni nejlepsi ale alespon nejaky pokrok.
zda se mi ze kdyz ulozim adresar do oblibenych tak razeni souboru dle jmena funguje az v druhem adresari.
priklad:

na NASU mam adresar filmy a vnem dvd;mp3;foto;atd....
pokud dam do oblibenych rovnou adresar dvd tak slozky pod nim jsou neserazene dle jmena (po odejiti si nepamatuje) ale setrideni funguje az v druhem pod-adresari DVD.

takze jednoduse pamatuje si razeni souboru az v druhem pod-adresari.

pri prochazeni pres sit je to v poradku razene uz od zacatku.

to jen tak pro zajimavost kdo cekal na toto zprovozneni.
zde je to lepe napsano : http://forum.xtreamer.net/topic/27407-303-sorting-by-name-not-consistent/


jinak jsem celkem spokojen, co mu dam to zatim prehral a internetove funkce neocekavam od toho mam pc. takze az na razeni jsem s prodigy spokojen.
Odezva pristroje je taky sviznejsi.
Je to Beta verze tak doufejme a modleme se na UNOR a DUBEN :)
majsoft (147)|9.1.2012 23:57
[quote=gonsa;390142]Divím se Vašemu optimismu, po tom co xtreamer ukazuje poslední roky. Nemají odladěnou ani z 10 % SW2, ale už mají další smělé plány..Tak ať to nedopadne jak s podporou Opery a flash playeru včetně přehrávání videí apod. Já jsem zvědav jestli vyjde tento rok konečně nějaký funkční multimediální přehrávač všeobecně..Nejlepší je stále SW1.[/quote]

jj neni to s tou podporou zrovna nejlepsi ale vlastnil jsem i Xtreamer pro a byl jsem spokojenej, az na pozdni reakce pristroje. ve verzi 2.7.1 to uz bylo docela vyladeno.

co se tyka prodigy kdo si pocka ten se docka, taky me to stve ale co... pristroj uz je doma, vraceni temer nemozne a jine MMC maji taky problemy i kdyz treba jineho razu.

:)
Billysk (109)|10.1.2012 12:50
Ja som zase cakal ze uz konecne uvidim v adrasaroch svoje subory, ktore tam nevidim (niektore mkv), kdosi pisal ze staci dat zoradit subory a objavia sa, ale mne sa neobjavia ani tak. Pritom viem ze tam su, lebo cez Android ich tam vidim a aj ich tam viem spustit.
Naopak aspon konecne funguje siet, i ked nedokazem vyplnit ip pre nazdielany adresar vonku, lebo ak stlacim 9 - tak nepise ale skace.
bandiit (160)|10.1.2012 12:52
[quote=Pytkin;390003]AUTO mi robilo hluposti .. AUTO sa asi nastavi podla rozlisenia filmu .. ja som nastavil 1080p50 a 24P mod na ON a normalne to beha v pohode ..[/quote]

Hmm, tak nevím. Já když dám 1080p50 a 24p mod On, potom všechno běží na 50 Hz, pokud dám na HDMI AUTO všechno běží na 60 Hz. Ne že by s tím byl nějaký problém, vše je plynulé, nic se neseká, ale chtěl bych tomu přijít na kloub.
Pytkin (7947)|10.1.2012 12:55
ja to mam odskusane na Xtreamer SW a Xtreamer Pro .. 1080p50 , 24p dane na ON .. a obraz ide von 1080p50 a ked sa pusti film (23/24) , tak to ide von 24 ..

ale mozno na Prodigy je s tym nejaky problem .. ten som nemal v rukach ..