Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube D850H

dipol100 (104)|28.2.2012 19:54
Koupil jsem si S850H a mám ho připojené k TV v režimu 16:9. Ke vstupu AV jsem připojil satelit, který také vysílá ve formátu 16:9, ale MMC S850H ho zobrazuje a nahrává ve formátu 4:3. Netuším, jak nastavit, aby ho S850H ze vstupu AV nahrávalo, zobrazovalo a nahraný pořad přehrávalo ve formátu 16:9. Mám vadný přístroj, nebo je to normální, nebo to lze nějak nastavit? Předem moc dík za rychlou odpověď.
KamilZ (10277)|28.2.2012 20:23
Co to znamená "zobrazuje a nahrává ve formátu 4:3", můžeš to upřesnit? Je to nějak ořezané či co? Víš jistě, že je problém na straně MMC? Máš správně nastaven výstup na DVB-S (pokud se to dá nastavit)? Zkoušel jsi DVB-S přijímač připojit přes AV vstup do TV, jak to vypadá tam?

Stejně je celkem nesmysl nahrávat přes AV vstup. Raději pouvažuj nad DVB-S přijímačem s PVR, ať to zbytečně nehoníš přes analog tam a zpět.
bastlir (3245)|28.2.2012 20:34
Jak to do MMC leze, tak to i nahrává. Na ostatní musíš zkoušením přijít sám.
dipol100 (104)|28.2.2012 20:59
Satelit mám nastaven na výstupu na zobrazování v 16:9 a přes cinche ho mám připojený do MMC S850H. S850H mám nastaveno na výstupu také na 16:9. TV zobrazuje z S850H vše co je 16:9 v tomto širokém formátu až na ten satelit, kterým mám k S850H připojen přes cinche. Ten se připojen přes S850H zobrazuje v TV a nahrává v S850H ve formátu 4:3. Pokud ale satelit připojím přímo k TV, zobrazuje ho TV správně ve formátu 16:9. Myslel jsem si, že jde někde v S850H nastavit, zda je přes cinche připojen obraz ve formátu 4:3 nebo 16:9. Zatím vše co přes tento vstup do S850H připojím má po stranách napevno černé pruhy :-(
bastlir (3245)|29.2.2012 01:21
Tak to potom v PC zkonvertuj do 16:9.
KamilZ (10277)|29.2.2012 09:11
[QUOTE=dipol100;399999]připojím má po stranách napevno černé pruhy [/QUOTE]
Po stranách? Zkus sem hodit fotku...
dipol100 (104)|29.2.2012 15:14
Pusť si z S850H do TV film ve formátu 4:3 a budeš mít po stranách také černé pruhy. Úplně stejně to mám, když do S850H pouštím signál přes cinche do AV vstupu.
dipol100 (104)|1.3.2012 17:47
Ještě jsem se zapomněl zeptat, jaké máte kdo nastavené - Text Encoding (kódování textu), aby nahrávané pořady byly správně pojmenované. Já měl donedávna "Středoevropské" a nyní má tuším "Unicode" a zdá se to být lepší. Snad to nebude mít vliv na spolehlivost nahrávaní naprogramovaných pořadů.
petrmet (55)|1.3.2012 22:11
[QUOTE=dipol100;400235]Ještě jsem se zapomněl zeptat, jaké máte kdo nastavené - Text Encoding (kódování textu), aby nahrávané pořady byly správně pojmenované. Já měl donedávna "Středoevropské" a nyní má tuším "Unicode" a zdá se to být lepší. Snad to nebude mít vliv na spolehlivost nahrávaní naprogramovaných pořadů.[/QUOTE]

Mám nastavené Unicode, ale u nějakého filmu jsem kvůli titulkům musel přehodit na Středoevropské, pak jsem taky měl u nahraných programů z TV nečitelné názvy, takže jsem zase přepnul na Unicode. Asi je to společné pro titulky a názvy nahrávek a musí se na to myslet a vždy to hned vrátit zpátky na Unicode.
petrmet (55)|1.3.2012 22:18
[QUOTE=neomichel;399748]Od koho resp. kde jste koupili svůj Movie Cube D850H? Z Emtecmedia, Mall, Korunka? Nevím co je nejlepší a teď nemyslím cenu, ale vše kolem (zákaznická podpora, rychlé vyřízení a případná reklamace kdyby byl přístroj poruchový).
Měl jsem LG a reklamace byla peklo, takže bych se nerad znovu spálil.[/QUOTE]

Koupil jsem ho na MALL.CZ, nakupuji u nich už asi 12 let bez jakýchkoli problémů, dá se to vyzvednout osobně, platit kartou. Rychlost je výborná, když mají skladem, tak někdy ještě týž den si to mohu vyzvednout, maximálně následující. Podpora je na internetu, kde jsou i hodnocení uživatelů. Reklamaci jsem zatím žádnou neměl.
lipOs (3)|5.3.2012 11:24
[QUOTE=lipOs;394690]Zdravím všechny.
........................

Mám ale jeden dotaz: Stalo se vám, že po nainstalování nového firmware se nabídka programů (přes volbu OK) zobrazí jakoby dvakrát (nebo se stínem)? Jedna ve které se dá listovat a druhá jakoby pod ní. V předchozím firmware mi to nedělalo. Díky za odpověď[/QUOTE]

K problémům s nabídkou programů se mi při přidal další problém a to s kopírování dat z USB na HDD, kdy se chvíli kopírovalo a následně se restartovalo zařízení. Oba problémy vyřešilo opětovné přeinstalování firmware.
petrmet (55)|16.3.2012 23:55
Rád bych se zeptal majitelů Emteca, jaké programy používají na vystřihování reklam a kompresi pořadů nahraných z TV. Každý 2 hodinový pořad mi zabírá cca 4 GB místa, což mi připadá zbytečně moc, rád bych ale pokud možno uchoval původní kvalitu. Vyzkoušel jsem pár programů, ale bez většího úspěchu, např. Avidemux mi rozhodil obraz a zvuk. Nejsem znalec teorie o videu a výhod jednotlivých kodeků a proto bych přivítal jednoduchý návod a nějaký free software, který umí konkrétně zpracovat transport stream vytvářený Emtecem. Díky za vyzkoušené rady a postupy.
bastlir (3245)|17.3.2012 00:58
Odpověď najdeš v jiném vlákně o střihu, konverzi .... videa.
petrmet (55)|17.3.2012 17:33
[QUOTE=bastlir;402283]Odpověď najdeš v jiném vlákně o střihu, konverzi .... videa.[/QUOTE]

Chtěl jsem jednoduchou radu, tak jsem ji dostal, díky. Taky fungujou rady "použij Google" a Wikipedia, to by mě fakt nenapadlo, holt člověk se pořád učí.;-)
OHMus (3)|27.9.2012 12:35
Dobry den, zvazuji koupi tohoto MMC a rad bych se zeptal - jde nastavit automaticke vypnuti po nejake dobe (trebas pri poslechu MP3 pred spanim, ze se vypne za 1hodinu)..z EN manualu na netu to bohuzel vycist nejde..diky moc..
bastlir (3245)|27.9.2012 22:34
[QUOTE=OHMus;426445]Dobry den, zvazuji koupi tohoto MMC a rad bych se zeptal - jde nastavit automaticke vypnuti po nejake dobe (trebas pri poslechu MP3 pred spanim, ze se vypne za 1hodinu)..z EN manualu na netu to bohuzel vycist nejde..diky moc..[/QUOTE]

Tento požadavek je dost neobvyklý a myslím si, že by neměl být při výběru MMC limitující, protože toto lze technicky vyřešit univerzálně jinak. Emtec tuto funkci nemá.
OHMus (3)|8.10.2012 13:16
Mno, ja posloucham pred spanim hudbu/radio velmi casto a co mi vadi, je prave to, ze nejde nastavit aut. vypnuti. Chci MMC nejak propojit (nabastlit, ne kabelove) s ATXove spinanym zesilovacem a kdyz uzsnu, tak se to bude zhavit (a sycet) az do rana..a na tvrdo to vypinat (coz by bylo pokazde jako kdyz vypadne proud) se mi nechce..mno jeste uvidime..jinak spokojenost? Kazdopadne i tak moc diky za odpoved..
bastlir (3245)|8.10.2012 18:49
V obchoďáku si můžeš za pár korun koupit programovatelnou zásuvku, která Ti může oboje vypnout.
OHMus (3)|9.10.2012 12:21
Mno ta prave udela to samy, jako kdyz to vytrhnes ze zdi..nacasovane..a to tehle technice (v podstate PC) nedela moc dobre..
KamilZ (10277)|9.10.2012 13:11
Tak si kup programovatelné dálkové ovládání, za 199,- Kč to zvládne.
bastlir (3245)|11.10.2012 19:23
[QUOTE=OHMus;427960]Mno ta prave udela to samy, jako kdyz to vytrhnes ze zdi..nacasovane..a to tehle technice (v podstate PC) nedela moc dobre..[/QUOTE]

No to úplně pravda není, respektive by byla, kdyby spínání bylo přes nějaký mechanický kontakt, např. relé. Ale elektronického spínání bych se nebál. Koneckonců já mám doma veškerou elektroniku zapojenou přes spínané zásuvky. To má sice tu nevýhodu, kdyby náhodou vypli proud, samo se to sice nenastartuje, ale na druhou stranu to ochrání před rázem. A také .... když např. satelit náhodou někdy potřebuje studený reset, nemusím lézt dozadu k vypínači. No a když chci někdy nahodit jistič a měl vše připojené, bude mně pořád vypadávat. Takto mohu vše dálkově připojovat postupně.
dipol100 (104)|29.10.2012 17:44
Prosím o informaci, jaké máte nastavení času a časové zóny teď po změně času. respektive ve kterém menu to děláte. V menu je na výběr: Časová zóna, Ručně, Auto (přes DTV) a Mezinárodní čas. Laboroval jsem různě, ale buď mi neseděl čas s časem EPG, nebo seděl, ale pořad se nahrál o hodinu později.
bastlir (3245)|30.10.2012 01:25
[QUOTE=dipol100;430033]Prosím o informaci, jaké máte nastavení času a časové zóny teď po změně času. respektive ve kterém menu to děláte. V menu je na výběr: Časová zóna, Ručně, Auto (přes DTV) a Mezinárodní čas. Laboroval jsem různě, ale buď mi neseděl čas s časem EPG, nebo seděl, ale pořad se nahrál o hodinu později.[/QUOTE]

Musíš nastavit GMT+1 a restartvat. Pro letní čas je GMT+2.
dipol100 (104)|30.10.2012 16:20
A mám nastavit GMT+1 v nabídce Časová zóna, nebo Mezinárodní čas? A co Letní čas, ten mám vypnout?
bastlir (3245)|30.10.2012 19:24
Sorry, na vypnutí letního času jsem zapomněl. Logiku to sice nemá, ale trpí s tím snad všechny FW Emtec.
LeFatorek (3)|31.10.2012 09:17
Zdravim vsechny. Po dlouhem vybirani jsem poridil D850H a dokoupil Wifi modul, ktery byl doporucovan (abych se vyhnul pripadnym komplikacim pri instalaci). Bohuzel se mi nedari zarizeni pripojit. v menu mam u polozky Nas. Wired LAN - Zap: DHCP neni pripojeno (vysvteluju si to tak ze pristroj nedetkoval adapter wifi. Dalsi moznosti nastaveni i kdyz dam vse automaticky tak se nepripoji. Zkousel jsem i rucni zadani IP adresy, take bez uspechu. Problem si vysvteluju ze pristrojem neni detekovan adapter Wifi a tim padem je jasne ze se ani nepripoji do site. Zkousel jsem adapter dat i do jineho USB, ale vysledek stale stejny. Prosim o radu jak spúravne zapojit a hlůavne nastavit. Diky vsem za rady.
dipol100 (104)|31.10.2012 15:14
[QUOTE=bastlir;430142]Sorry, na vypnutí letního času jsem zapomněl. Logiku to sice nemá, ale trpí s tím snad všechny FW Emtec.[/QUOTE]

Letní čas mám tedy vypnout? Obě změny (Letní čas a GMT+1) jsi dělal ve volbě "Mezinárodní čas" ? Tím následným restartem myslíš jenom vypnout a zapnout Emtec, nebo vytáhnout z elektriky? Předem moc dík za odpověď na všechny otázky.
bastlir (3245)|31.10.2012 19:09
[QUOTE=LeFatorek;430204]Zdravim vsechny. Po dlouhem vybirani jsem poridil D850H a dokoupil Wifi modul, ktery byl doporucovan (abych se vyhnul pripadnym komplikacim pri instalaci). Bohuzel se mi nedari zarizeni pripojit. v menu mam u polozky Nas. Wired LAN - Zap: DHCP neni pripojeno (vysvteluju si to tak ze pristroj nedetkoval adapter wifi. Dalsi moznosti nastaveni i kdyz dam vse automaticky tak se nepripoji. Zkousel jsem i rucni zadani IP adresy, take bez uspechu. Problem si vysvteluju ze pristrojem neni detekovan adapter Wifi a tim padem je jasne ze se ani nepripoji do site. Zkousel jsem adapter dat i do jineho USB, ale vysledek stale stejny. Prosim o radu jak spúravne zapojit a hlůavne nastavit. Diky vsem za rady.[/QUOTE]
Začal bych asi tím, že bych ten adaptér vyzkoušel v PC, jestli se serverem vůbec spojí. Ale to jsi snad už udělal. Podmínkou je Emtec-wifiadaptér.
bastlir (3245)|31.10.2012 19:15
[QUOTE=dipol100;430240]Letní čas mám tedy vypnout? Obě změny (Letní čas a GMT+1) jsi dělal ve volbě "Mezinárodní čas" ? Tím následným restartem myslíš jenom vypnout a zapnout Emtec, nebo vytáhnout z elektriky? Předem moc dík za odpověď na všechny otázky.[/QUOTE]

Ano, je to tak, jak píšeš. Ten restart není bezpodmínečně nutný, ale já to dělám jen prostřednictvím DO. Ještě k tomu nastavení času, .... sice nevím proč, ale jedním nastavením se zřejmě nastavuje nastavuje sytémový čas a EPG a druhým časovač. Jelikož na to vždy zapomenu, vždycky při změně času mi něco uteče a já opakovaně se divím a pátrám proč.:-I
LeFatorek (3)|1.11.2012 09:07
Zkusil jsem ten adapter v PC (xp) detekovan, pripojeno. Jo je to emtec. Vcera jsem take pripojil externi HDD a vubec ho to nenaslo. Disk je exFAT, tak nevim jestli to nevadi.
bastlir (3245)|1.11.2012 17:56
[QUOTE=LeFatorek;430319]Zkusil jsem ten adapter v PC (xp) detekovan, pripojeno. Jo je to emtec. Vcera jsem take pripojil externi HDD a vubec ho to nenaslo. Disk je exFAT, tak nevim jestli to nevadi.[/QUOTE]

Je těžká rada, pokud Emtec wifinu "nevidí". Pokud ano, pak je to vždy rukama. :-) Vzpomínám si, že jsem měl kdysi podobné problémy u staré osmistovky, ale pak jsem si pořádně přečetl manuál a šlo to.:-R Už si nevzpomínám, byla to ale blbost. Mimochodem, vykašlal bych se na wifinu a natáhnul bezproblémový kabel.
Co se týká ex hdd, nejsem si jist, zda to vůbec FW podporuje, když má šuplík na výměnný HDD. Já bych to asi řešil tak, že bych ten externí HDD nejdřív vrazil do šachty a tam ho naformátoval. A pak se na PC podíval, jak to formátuje. Je pravda, že se tím nezabývám a jsem líný zase číst manuál, ale mám dojem, že Emtec exFAT podporuje spolu s NTFS.
Mě tedy zase nejvíc štve, že se nedá v EPG trochu "lidsky" listovat.
petrmet (55)|6.11.2012 13:59
[QUOTE=LeFatorek;430319]Zkusil jsem ten adapter v PC (xp) detekovan, pripojeno. Jo je to emtec. Vcera jsem take pripojil externi HDD a vubec ho to nenaslo. Disk je exFAT, tak nevim jestli to nevadi.[/QUOTE]

Já používám externí HDD naformátovaný v PC na NTFS a Emtec s ním pracuje bez problémů.
natalina (2)|27.11.2012 21:52
Ahoj, potřebuji poradit. Mám toto MMC a pokud si nastavím v plánovaném nahrávání (např. Novy, Primy....) opakované nahrávání, poprvé se většinou, ale také není pravidlem, provede, ale v době kdy se má spustit v rámci nastaveného cyklu nahrávání znovu, je u toho napsáno pauza a pokud ručně neaktivuji, záznam se neprovede. Co s tím??? u některých pořadů se to nestává, ale je to docela problém, když pokaždé musím kontrolovat, zda se to nezapauzovalo..... Nemáte nějaký fígl, jak opakované nahrávání spolehlivě nastavit??? Skoro vždy se to stává třeba u novácké ordinace...
LeFatorek (3)|4.12.2012 16:10
tak po upgrade FW se mi wifi rochodilo. ale teda nez to neco najde na youtube, tak mam pocit jestli to vubec neco dela, strasne pomale. dlasi zklamani prislo nedavno, kdyz sem si chtel pustit oblibenou MP3. nastavim prehravani skladeb a td a prehravam. proc by mi u toho mela bezet televoze s obalem, a infomacemi o albu, vypnu tedy televizi. v tu ranu se ztraci zvuk, ktery posilam optickym kabelem do hifi veze. to jako vazne musim mit u poslechu hudby (tedy zvukoveho zaznamu) pustenou TV? wtf?!
natalina (2)|15.12.2012 10:07
[QUOTE=natalina;433808]Ahoj, potřebuji poradit. Mám toto MMC a pokud si nastavím v plánovaném nahrávání (např. Novy, Primy....) opakované nahrávání, poprvé se většinou, ale také není pravidlem, provede, ale v době kdy se má spustit v rámci nastaveného cyklu nahrávání znovu, je u toho napsáno pauza a pokud ručně neaktivuji, záznam se neprovede. Co s tím??? u některých pořadů se to nestává, ale je to docela problém, když pokaždé musím kontrolovat, zda se to nezapauzovalo..... Nemáte nějaký fígl, jak opakované nahrávání spolehlivě nastavit??? Skoro vždy se to stává třeba u novácké ordinace, Vyprávěj...
Luis_III (2)|9.1.2013 01:28
Zdravim potřeboval bych rychlou pomoc, mám pocit že emtec přestal přehrávat soubory které dřív zvládal bez problémů, proto bych potřeboval aby někdo kdo má d850h doma testnul jeslti dokáže otevřít soubor který jsem přiožil. Emteca mám ještě v záruce ale jen do 14.1. proto nato celkem spěchám všem dík
KamilZ (10277)|9.1.2013 08:52
Sám od sebe, to je divné. Nedělal jsi nějaký upgrade firmware?
Luis_III (2)|9.1.2013 14:21
Tak problém byl vyřešen. Firmware jsem instaloval už nějakou dobu z5 a problému jsem si všiml až teď. Pochopitelně mě napadlo že za problémem je nový FW udělal jsem downgrade a bohužel jsem si jako testovací soubor vybral film který nefungoval asi nikdy, proto jsem se začal domnívat že došlo k nějakému průšvihu, který by mohl mít i HW charakter a protože záruka je jen do 14.1. hned jsem sem hodil to video aniž bych to důkladněji prověřil. K důkladnému prověřování jsem se dostal až teď a výsledky jsou jednoznačné:
FW:

r5505 vyřadí z provozu divx + zdá se, že odstranil věčné problémy s nastavením času + youtube stále nefungovalo
r5483-netestováno
r5412-netestováno
r5382-divx funguje normálně, youtube nefunguje, a čas se nastaví pomocí manipulace s časovými pásmy :)

Takže díky všem kteří se oto zajímali a doufám že to třeba někomu pomůže.
pitrs67 (2)|24.2.2013 11:54
Zdravím,
přestal mi úplně fungovat DVB T tuner, nevidí žádné stanice.
Tušíte někdo kde by mohl být problém ?
případně kde se dá koupit tuner nový nebo kdo zajišťuje servis
Díky za odpověď
Pitrs
bastlir (3245)|24.2.2013 13:44
[QUOTE=pitrs67;446599]Zdravím,
přestal mi úplně fungovat DVB T tuner, nevidí žádné stanice.
Tušíte někdo kde by mohl být problém ?
případně kde se dá koupit tuner nový nebo kdo zajišťuje servis
Díky za odpověď
Pitrs[/QUOTE]

Asi bych se neukvapoval a nejdříve si vyzkoušel anténu. Na stejný konektor připoj nějakou přenosnou TV nebo PC USB tuner, pokud ho máš. Pak Emteca vytáhni ze zásuvky a asi po půlminutě ho zase zapoj. U nás autorizovaný servis není, přes prodejce se to posílá do Německa.
pitrs67 (2)|25.2.2013 15:34
To už jsem udělal několikrát :-( Ten anténní díl se dá dokonce volně vyndat, tak mne napadlo jestli to třeba není jen jím a jestli se samostatně nedá koupit. Kabel jsem vyzkoušel hned to bylo to první.
dík za odpověď

[QUOTE=bastlir;446612]Asi bych se neukvapoval a nejdříve si vyzkoušel anténu. Na stejný konektor připoj nějakou přenosnou TV nebo PC USB tuner, pokud ho máš. Pak Emteca vytáhni ze zásuvky a asi po půlminutě ho zase zapoj. U nás autorizovaný servis není, přes prodejce se to posílá do Německa.[/QUOTE]
bastlir (3245)|25.2.2013 18:19
[QUOTE=pitrs67;446776]To už jsem udělal několikrát :-( Ten anténní díl se dá dokonce volně vyndat, tak mne napadlo jestli to třeba není jen jím a jestli se samostatně nedá koupit. Kabel jsem vyzkoušel hned to bylo to první.
dík za odpověď[/QUOTE]

Já si ale vůbec neuvědomuji, o jakém anténním dílu píšeš. Mně tedy u starého Emtecu tuner odešel, jenže to mně do něj přes anténu prásklo. Jinak a zejména nyní to je dost nepravděpodobné. Pokud ale máš poškozený anténní vstup do tuneru, pak je vše jasné. Pokud ti nedrží konektor na kabelu, pak vlastně také.
dipol100 (104)|27.2.2013 16:29
Jakou rychlostí vám funguje kopírování souborů (filmů) z PC na HDD v Emtecu přes wifi a přes LAN? Já se nedostanu na vyšší rychlost než u wifi na 1,25 MB/s (10 Mb/s) a u LAN na 4 MB/s (32 Mb/s).
bastlir (3245)|27.2.2013 16:41
[QUOTE=dipol100;447048]Jakou rychlostí vám funguje kopírování souborů (filmů) z PC na HDD v Emtecu přes wifi a přes LAN? Já se nedostanu na vyšší rychlost než u wifi na 1,25 MB/s (10 Mb/s) a u LAN na 4 MB/s (32 Mb/s).[/QUOTE]
Proč to řešíš? Chceš-li řešit rychlý přenos souborů, tak prostě vysuň HDD a připoj ho k PC např. přes eSata. Stejně u wifiny neexistuje žádná zaručená rychlost, protože ta je daná rozdílnými podmínkami interiéru a radioprostoru. U Lan je to zase dané např. rychlostí routeru, nastavením priorit apod.
dipol100 (104)|27.2.2013 16:56
U wifi chápu, že to nebude nic závratnýho, ale jde mi o LAN, routr mám 100Mb/s, PC 1Gb/s, ale do Emtecu to jde rychlostí 32Mb/s, kamkoliv jinam to jede 100Mb/s, tak jen zjišťuji, jestli je pomalý jen ten můj kus, nebo je to u S850H standard.
bastlir (3245)|27.2.2013 19:33
[QUOTE=dipol100;447053]U wifi chápu, že to nebude nic závratnýho, ale jde mi o LAN, routr mám 100Mb/s, PC 1Gb/s, ale do Emtecu to jde rychlostí 32Mb/s, kamkoliv jinam to jede 100Mb/s, tak jen zjišťuji, jestli je pomalý jen ten můj kus, nebo je to u S850H standard.[/QUOTE]
Popravdě jsem to nikdy (ani u starého Emtecu) sice neměřil, ale jeden by u toho přenosu opravdu vyrostl. :-I
PaPe3814 (3)|25.3.2013 14:15
Ve spojení s EMTEC Movie Cube D850H mám D/A převodník FiiO D3 a stereo receiverem Denon. Fiio jsem kupoval proto, že analogový výstup z D850H není nic moc a receiver zase nemá digitální vstup. Takže jsem připojil D3. Hudebně to hraje docela obstojně, alespoň co můžu posoudit. Přes D850H můžu pouštět do zesilovače televizi, internetové rádio, přehrávat muziku z CD, z HD nebo přes WiFi ze serveru. A to všechno je supr.

Ale, je tam jedno velké zklamaní a to při přehrávání MP3 z HD. Při přechodu od jedné písničky ke druhé v té tiché mezeře se ozve takové nepříjemné křustnutí. Je to opravdu nepříjemné a nepodařilo se mi to odstranit. Nevím přesně, čím by to mohlo být, ale zdá se mi, že přehrávač posílá při každé skladbě nějaký digitální signál pro normalizaci zvuku každé skladby a FIIO ho normálně převede do analogu, takže to křustne.

Ale otázka je, jestli by se to dalo nějak odstranit? Mám D850H -> FiiO D3 připojené přes koaxiál, pomohla by tomu třeba optika? Nevíte někdo? Tohle je primární otázka.

Pak bych se rád zeptal, jak nastavit bittorrent? Nepřišel jserm na to, jak to udělat.

A další věc, jak najít internetové rádio "AB radio". Při hledání mi to našlo přes 1000 stanic, ale "AB radio" mezi nima nebylo. Síť mám připojenou před WiFi a síťové spojení je bez problému, přehrává to i filmy na serveru, přes SAMBA protokol. Na stejné síti je i router pro internet.

Ten firmware je zřejmě nějaká linuxová distribuce. Nechápu, proč to nemá nějaký web browser a nějaký přehrávač MP3, kde by se daly nastavit parametry pro tu zvukovou normalizaci. Nevíte o tom někdo?
bastlir (3245)|25.3.2013 17:40
Vezmu to od konce.... Když jsem míval starého Emteca, tak tehdy existoval editor firmwaru. Na nové typy jsem na netu už nic nenašel, čímž však nevylučuji, že to existuje. Netové rádio nemůžeš přijímat jiné, než jaké je ve FW předvolené. Toto rádio se naladit vlastně nedá, protože se ve skutečnosti připojíš na předvolené IP adresy jednotlivých stanic. Co se týká obrazu, D850H má obraz jako břitva a rovněž i zvuk. Jenže já jsem si kvůli tomu a nejen kvůli Emtecu koupil AVR s digitálními vstupy (HDMI, koaxiály, optiky) a stojí to za to. Bohužel je tam spousta v praxi nepotřebných nastavení, ale potřebné fajnovosti tam nejsou. S popisovanými zvukovými problémy jsem se nesetkal, takže v tomto ti asi neporadím. Jen bych vyzkoušel, jestli to zlobí u všech MP3, nebo jen u konkrétního alba. Pak by to bylo chybným grabováním z CD.
PaPe3814 (3)|26.3.2013 12:52
Tak jsem vyzkoušel optický kabel místo koaxiálu a světe div se, křustání komplet zmizelo. Podle mě ta analogová část u D850H není úplně bytelná, zřejmě se ze zdroje přenášely nějaké ruchy. Ale teď to hraje opravdu pěkně. Díky za dobrou myšlenku, někdo to totiž tady na předchozích stránkách zmiňoval, že elektrické rušení se může koaxiálem přenášet. Takže to můžu potvrdit.

Jinak sofwarově mi ta krabička připadá jako úžasný všeuměl. Respektive, mohla by být, kdyby byl nástroj, jak opravovat firmware. Ten kdyby se podařilo vyladit, tak nemá konkurenci. Např. problém s letním časem, nebo názvy při nahrávání filmů s diakritikou.

Ještě napíšu něco k firmwaru.
Díval jsem se, mám verzi r5412, tzn. předposlední. A jak se tady psalo, že poslední FW nepodporuje divx, tak myslím, že r5412 nepodporuje wmv. Zjistil jsem to dlouho potom, co jsem FW flashnul, mám jen 4 videa ve wmv, takže jsem si to ani do souvislosti nedával ani nepátral po příčině. Teprve s tím divx mi dojelo, že by to mohl být FW. Zkusím se vrátit o verzi zpět a dám vědět, jestli wmv začalo fungovat.

Neexistuje někdo, kdo by se zabýval volným FW pro D850H? Třeba pro smartphony existuje spousta volných distribucí Androida?
bastlir (3245)|26.3.2013 19:14
Jen drobnou poznámku - koaxiál není analog. Je však pravda, že neposkytuje galvanické oddělení dvou přístrojů jako optika. Někdy stačí v zásuvce jen otočit jednu vidlici.