Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vysoky datovy tok z TP (Skylink HDTV, UPC Direct)

jarino1978 (8045)|4.10.2010 12:52
takže podľa borcov z Panasonicu, problém vysokých dátových tokov je problémom providera a nie ich. Tak to je krásna zábava. Ešte by sa mohol ozvať niekto, kto abonuje HDTV od UPC z 1W, nech sa im to v Panasonicu pekne zbiera....:D Potom sa následne môžu dohadovať s 1/2 EU... :D
dunaj (1030)|4.10.2010 12:56
[quote=mpilch;299574]

Osobně…Zatím bych chvíli ještě vydržel… dle zdělení dovozce se snaží domluvit s poskytovatelem SKYLINK aby upravili své vysílaní dle norem..[/quote]

Uff, toto vidim ako nepriechodne. Leda ze by dnes vecer tak zaprsalo, ze to vsetkym padne, kedze nova modulacia ma vyssie naroky na kvalitu prijmu, co nie kazdy splna.
Vychadzam z dvoch faktov:
1. Skylink nema peniaze na dalsi TP
2. Ak by sa zase preladovalo, nastval by uz uplne vsetkych, takto je nas este relativne malo.
jarino1978 (8045)|4.10.2010 13:04
[quote=dunaj;299585]Uff, toto vidim ako nepriechodne. Leda ze by dnes vecer tak zaprsalo, ze to vsetkym padne, kedze nova modulacia ma vyssie naroky na kvalitu prijmu, co nie kazdy splna.
Vychadzam z dvoch faktov:
1. Skylink nema peniaze na dalsi TP
2. Ak by sa zase preladovalo, nastval by uz uplne vsetkych, takto je nas este relativne malo.[/quote]

tvoje úvahy majú šamanské korene...
1. Skylink má prachy na ďaľší TP, oficiálne aj o ňom jedná. Ale ak si myslel na HDTV, tak tam nemá čo dať, lebo nič nie je zaujímavé s lokalizáciou.
2. Zmena TP nebude a ani nebude dôvod. Ak si niekto myslí, že Skylink porušuje nejakú normu, tak nech si prečíta toto :
http://www.etsi.org/deliver/etsi_en/302300_302399/302307/01.02.01_60/en_302307v010201p.pdf


Ak sa opäť niekto chytá stebla trávy v podobe toho, že ak zaprší, tak to nepôjde... To je už naozaj zábavné.
mpilch (5)|4.10.2010 13:06
[quote=dunaj;299585]Uff, toto vidim ako nepriechodne. Leda ze by dnes vecer tak zaprsalo, ze to vsetkym padne, kedze nova modulacia ma vyssie naroky na kvalitu prijmu, co nie kazdy splna.
Vychadzam z dvoch faktov:
1. Skylink nema peniaze na dalsi TP
2. Ak by sa zase preladovalo, nastval by uz uplne vsetkych, takto je nas este relativne malo.[/quote]
další kecy tentokrát ze Skylinku:Dobrý den, pane Pilchu,



uvedený televizor není potřeba přelaďovat.

Bohužel tento konkrétní typ obsahuje softwarové omezení, které způsobí nefunkčnost HD programů z frekvence 12 109 MHz s novými parametry.

Skylink přikročil k přechodu na vyspělejší typ modulace 8PSK, aby zefektivnil satelitní distribuci HD programů. Modulaci 8PSK používají běžně i jiné satelitní platformy v Evropě.

Naši zákazníci si kupují různé satelitní přijímače a různé dekódovací moduly. Tyto hardwarové komponenty nejsou pod naší kontrolou a za jejich funkčnost nemůžeme ručit.

Některé satelitní přijímače na změnu parametrů reagovaly automaticky a zákazník nemusel přelaďovat. U jiných přijímačů bylo nutné přeladění příslušné frekvence.

Některé přijímače bylo nutno po přeladění odpojit na chvíli od elektrické energie. A mohly nastat i jiné případy, o kterých nevíme.



Z dosavadní komunikace se zákazníky vyplývá, že některé televizory Panasonic se satelitním tunerem prodávané v loňském roce nedovedou nové parametry HD transpondéru zpracovat.

Nyní jsme ve fázi, kdy získáváme od zákazníků informace, takže momentálně nejsme schopni vydat obecné doporučení, jak postupovat.

Domníváme se, že uvedený problém není v kartě Skylink ani v komunikaci karty Skylink s dekódovacím modulem.

Zřejmě bude problém v komunikaci modulu se satelitním tunerem – tedy v modulu nebo v CI rozhraní televizního přijímače.

Abychom mohli našim zákazníkům pomoci, jednáme s Panasonicem, který se snaží problém lokalizovat a vydat příslušné doporučení.
Doktor1962 (214)|4.10.2010 13:22
mpilch:

přesně tohle jsem dostal také a ještě doporučení, že si mám zatím HD zrušit, než se to vyřeší. Tohle mělo být vyřešeno, než se to spustilo.
dunaj (1030)|4.10.2010 13:29
Myslim, ze nastal cas na uvolnenie servisneho manualu a schem.
Kto si trufa a chce sa v tom so mnou prehrabavat, tak heslo je k mani cez PM.

Pravdepodobne zodpovedny za sposobene problemy: IC8401 Level shifter C1AB00002913
MarecekSVK (84)|4.10.2010 14:38
[quote=MarecekSVK;299533]A tiez totalne ignoruju akekolvek dotazy/staznosti zaslane elektronickou cestou (inu som zatial neskusal) - mailova adresa [email]panasonic.bratislava@eu.panasonic.com[/email] zatial pre mna vyznieva ako formalne mrtva. :-(([/quote]

Hello again,
tak si predstavte, ze z Panasonicu sa mi prave pred chvilkou ozvali, takze pre objektivnost "beriem spat" svoju dnesnu spravu (vid citat).

Jarino mal si pravdu, ked si pisal, ze sa treba obracat na ceske zastupenie, lebo prave od nich mi prisla odpoved a to napriek tomu, ze svoj dotaz som adresoval na bratislavske zastupenie.
A tu je samotna reakcia:

Vážený zákazníku,
na základě Vašeho dotazu:
TX-P42V10E - problém s DVB-S ladením
Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,
Dne 29.9.2010 došlo k navýšení datového toku ve vysílání HDTV programů satelitní služby Skylink. Někteří majitelé televizorů značky Panasonic se mohli po této změně setkat s problémy při příjmu programů, kterých se tato změna týká. Tyto komplikace společnost Panasonic nezpůsobila a její televizory korektně zpracovávají satelitní signál v souladu s platnými standardy pro vysílání v EU, tedy i v ČR a SR.

Společnost Panasonic nabídne pomoc všem majitelům televizorů Panasonic,
kterým změna technických parametrů provedená provozovatelem vysílání
satelitní služby Skylink znemožnila příjem satelitního vysílání některých programů
. Konkrétně se jedná o majitele těchto modelů vyrobených v roce
2009: TX-P54Z11, TX-P46Z11, TX-P50V10, TX-P42V10, TX-L37V10, TX-L32V10,
TX-P46G15, TX-P42G15, TX-L37G15.

V současné době hledáme ve spolupráci s provozovatelem vysílání satelitní služby Skylink technické řešení, které by u výše uvedených modelů z roku
2009 umožnilo problém s přechodem na nové parametry modulace vyřešit.

Návod na to, jak postupovat a na koho se obrátit při výše uvedených obtížích, bude uveřejněn v nejbližších hodinách na našich stránkách http://www.panasonic.cz.

Modely vyrobené v roce 2010, tzn. všechny aktuálně prodávané modely s
integrovaným satelitním tunerem, jsou schopny signál Skylinku i po
provedených změnách přijímat. Plnou kompatibilitu a bezproblémový provoz garantujeme i u všech televizorů, které budou naší společností na český trh teprve uvedeny.


...zvyraznil som pasaze, ktore ma zaujali, resp. az prekvapili.
Som fakt zvedavy, ci sa v tych "NAJBLIZSICH HODINACH" na strankach Panasonic.cz nieco objavi.
dunaj (1030)|4.10.2010 14:45
Znie to optimisticky. Z tej spravy je citit, ze musia byt pod peknou palbou. Nakoniec mozno predsalen budeme mat stastie a opravi sa to zmenou FW. Vychadzam z toho, ze Skylink pisal v tom maile o softwerovej blokacii a oni uz medzi sebou pred tym komunikovali...

BTW: Zaujimave, ze ked ludom nejde TV, tak je to horsie, ako keby nebolo co jest:-)
MarecekSVK (84)|4.10.2010 14:50
[quote=dunaj;299624]Znie to optimisticky. Z tej spravy je citit, ze musia byt pod peknou palbou. Nakoniec mozno predsalen budeme mat stastie a opravi sa to zmenou FW. Vychadzam z toho, ze Skylink pisal v tom maile o softwerovej blokacii a oni uz medzi sebou pred tym komunikovali...[/quote]

Mal si pravdu, ze v pondelok sa to "prevali" :OO
Tiez ma to naplna optimizmom, ale na druhej strane to este nemusi nic znamenat.
V kazdom pripade som presvedceny, ze VSETKY podnety treba "zmysluplne" posielat do Panasonicu.

BTW: To preto, ze sme sa v takej situacii este realne neocitli....
...ale uz nam k tomu vela nechyba :-(
mpilch (5)|4.10.2010 15:10
Chlapi ,po dopisu co jsem dostal od panasonicu jsem plný dojetí! šel jsem ven ,lehnul jsem si do trávy a mám to 3D a jak jde kolem pes tak i 4D.Tuž včil sa ukáže.
MarecekSVK (84)|4.10.2010 15:14
[quote=mpilch;299635]Chlapi ,po dopisu co jsem dostal od panasonicu jsem plný dojetí! šel jsem ven ,lehnul jsem si do trávy a mám to 3D a jak jde kolem pes tak i 4D.Tuž včil sa ukáže.[/quote]

:-D :-D :-D
65pavouk (255)|4.10.2010 15:33
tak už mi taky z Panasonicu došel ten samý e-mail co uživateli "MarecekSVK", kdo jste tam psal, tak vám to taky pošlou, no a nyní bude každý každou minutou štrachat na jejich stránkách až padnou
65pavouk (255)|4.10.2010 15:41
Doktor1962 (214)|4.10.2010 15:53
Poslali to asi všem, kteří jim napsali. Také jsem to dostal. Pokud těch pár hodin bude tento týden tak budu spokojen.. Bude k tomu ale asi zapotřebí servisák. A to bude další problém. Plzmu nikam nepotáhnu
jarino1978 (8045)|4.10.2010 16:00
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Tiskov%C3%A9+centrum/Skylink/6068427/index.html#anker_6068443

Inak sami sebe si protirečia v tom, že modely 2009 = K.O. a modely roku 2010 = O.K. Hlavne, že panasonic za to nemôže a ich Tv z oboch ročníkov spĺňajú nejaké normy EBU a EU. To tie tohtoročné spĺňajú nejakú extra normu ?
milda67 (12)|4.10.2010 16:39
Taky se mi to moc nezdá.Tvrdit,že je to problem Skylinku a přitom problem mají jen určité řady televizorů a i konkrétně vědí které řady, tak to nebude asi moc důvěryhodné.Spíš bych řekl, že moc dobře vědí proč jim to nejede a vina bude bude na jejich straně!
dunaj (1030)|4.10.2010 16:42
[quote=milda67;299670]Taky se mi to moc nezdá.Tvrdit,že je to problem Skylinku a přitom problem mají jen určité řady televizorů a i konkrétně vědí které řady, tak to nebude asi moc důvěryhodné.Spíš bych řekl, že moc dobře vědí proč jim to nejede a vina bude bude na jejich straně![/quote]

Budme radi, ze sa to aspon chystaju riesit. Niekto na Parabole pisal, ze mu telefonicky potvrdili, ze nove FW budu coskoro.
milda67 (12)|4.10.2010 16:53
No to je taky pravda, mrtvých brouků už je dost,takže pokud to budou řešit tak všechna čest..doufám, že zdárně.
65pavouk (255)|4.10.2010 17:58
Ideální stav (pokud pomůže nový FW):
1. na www Panáků bude dialogový list, ve kterém vyplníš údaje o své TV (serial. No.,...)
2. po ověření správnosti uvedených dat (výr. číslo) tě to pustí dále (pokud nemáš Tv určený pro CZ trh, tak asi tady skončíš)
3. a pak si stáhneš nový FW s návodem jak nainstalovat (SD...)
4. s resetem a nebo bez něj na TV rozchodíš Skylink HD

No možná, že jsem idealista, ale jinak nemám důvod válet se se psem v trávě ani ve 2D...
milda67 (12)|4.10.2010 18:59
Tak ted jsem jinde četl,že Humax 5000 to má již vyřešené. Bohužel my s Panáky budem asi poslední komu to nejede...
dunaj (1030)|4.10.2010 19:06
[quote=milda67;299714]Tak ted jsem jinde četl,že Humax 5000 to má již vyřešené. Bohužel my s Panáky budem asi poslední komu to nejede...[/quote]

Mozno nam ako bonus pustia aj EPG:-)

Udalosti v zivote su relativne. Kto sa najprv tesil na rozsirenie programov Skylinku, tak teraz bude rad, ked mu aspon pojde to, co predtym.
Doktor1962 (214)|4.10.2010 19:10
i když budeme poslední, tak hlavně že to půjde a že nebudu muset kupovat další bedýnku,která by mi navíc degradovala obraz z Panáčka
ludva10 (121)|4.10.2010 19:26
To sem taky zvědav. Pokud se nevyřeší, prohodím karty a do Paňáka dám CSlink, tam problémy nejsou.
dunaj (1030)|4.10.2010 19:39
[quote=ludva10;299721]To sem taky zvědav. Pokud se nevyřeší, prohodím karty a do Paňáka dám CSlink, tam problémy nejsou.[/quote]

Nechcem ta sklamat, ale CS link do tohto TV nie je vhodny. Testujem tu kartu uz 2 den a kvoli znizenym datovym tokom je obraz o poznanie horsi ako zo Skylinku. Tiez perspektiva tejto platformy je otazna, kedze je v dlhoch a na predaj.
milda67 (12)|4.10.2010 19:45
Cs Link má opravdu menší datový tok a tudíž o poznání horší obraz, navíc teda nabídka programův HD je dost ubohá, řekl bych skoro žádná...S tím těšením se na nové programy máš stopro pravdu,nakonec budem rádi když pojede to co dřív :-)))
vivid.sk (11472)|4.10.2010 19:53
Cs Link má opravdu menší datový tok a tudíž o poznání horší obraz.

Nie su nahodou vsetky programy zo zakladnej free skupiny zdielane pre oboch providerov (okrem nova HD, JOJ a JOJ+)?
milda67 (12)|4.10.2010 19:57
no já mluvil hlavně o té Nově HD,ta je daleko horší...
vivid.sk (11472)|4.10.2010 19:59
milda67> to sa predpokladam coskoro zmeni, kedze to ide na orbit 2x. Coskoro bude len jedna Nova HD (snad ostane ta kvalitnejsia) a bude sa zdielat pre [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
milda67 (12)|4.10.2010 20:04
to je otázka pokud se spolu domluví, zatím tomu nic nenasvědčuje..bohužel, bylo by místo pro jiné stanice
Dagy2 (3153)|4.10.2010 20:32
[quote=dunaj;299716]Mozno nam ako bonus pustia aj EPG:-)
[/quote]

Sorry za otázku, fakt nepoznám tieto TV - ale to si nechcel povedať že na tom Panaku nejde EPG ?
dunaj (1030)|4.10.2010 20:34
[quote=Dagy2;299753]Sorry za otázku, fakt nepoznám tieto TV - ale to si nechcel povedať že na tom Panaku nejde EPG ?[/quote]

V CZ lokacii ide iba aktualny a nasledujuci program. V DE,CH,AT lokacii zase chyba CZ/SK diakritika. SE zase nema DVB-S tuner. Takze asi tak. Made in Panasonic. Len ten obraz je furt dobry...
Dagy2 (3153)|4.10.2010 21:12
[quote=dunaj;299755]V CZ lokacii ide iba aktualny a nasledujuci program. V DE,CH,AT lokacii zase chyba CZ/SK diakritika. SE zase nema DVB-S tuner. Takze asi tak. Made in Panasonic. Len ten obraz je furt dobry...[/quote]
To je ako zlý sen
vivid.sk (11472)|4.10.2010 21:21
[quote=Dagy2;299761]To je ako zlý sen[/quote]

....este ze je len 1 ovladac :)
dunaj (1030)|4.10.2010 21:22
[quote=Dagy2;299761]To je ako zlý sen[/quote]

Preco ako? Ale napr. Sony ma SW ovladanie riesene este o triedu horsie...
Holt tieto veci zatial velkym vyvojom nepresli.
Dagy2 (3153)|4.10.2010 21:42
[quote=dunaj;299765]Preco ako? Ale napr. Sony ma SW ovladanie riesene este o triedu horsie...
Holt tieto veci zatial velkym vyvojom nepresli.[/quote]
No máš pravdu, že pred 10 rokmi sme nemali ani EPG a prežili sme to a aj mobilné telefony boli vtedy hlavne na telefonovanie a aj bez facebooku slnko vychádzalo na východe a zapadalo na západe.
Ale mať dnes prístroj, ktorý zo 7-dňového full programu vyčíta len nasledujúci program alebo zase nevie prečítať diakritiku to by som asi fakt oželel to NeoPDP.
Keď si na to človek zvykne, ťažko potom hľadá program v časopisoch.

Ale to už sa dostávame úplne mimo témy vlákna. Čakajme, čo vyparatí výrobca s vysokým datovým tokom.

P.S. Sony mám v spálni. Ovládanie je otrasné, úplný súhlas. Našťastie ja tam hlavne spím.
dunaj (1030)|4.10.2010 21:46
[quote=Dagy2;299768]No máš pravdu, že pred 10 rokmi sme nemali ani EPG a prežili sme to a aj mobilné telefony boli vtedy hlavne na telefonovanie a aj bez facebooku slnko vychádzalo na východe a zapadalo na západe.
Ale mať dnes prístroj, ktorý zo 7-dňového full programu vyčíta len nasledujúci program alebo zase nevie prečítať diakritiku to by som asi fakt oželel to NeoPDP.
Keď si na to človek zvykne, ťažko potom hľadá program v časopisoch.[/quote]

Hehe, zisti si, kolko tych nasich programov ponuka korektne plnohodnotne EPG na 2 tyzdne dopredu, alebo aspon na tyzden, alebo len den... Trochu ti to poopravi nazor.:-)
Dagy2 (3153)|4.10.2010 21:48
[quote=dunaj;299769]Hehe, zisti si, kolko tych nasich programov ponuka korektne plnohodnotne EPG na 2 tyzdne dopredu, alebo aspon na tyzden, alebo len den... Trochu ti to poopravi nazor.:-)[/quote]

Na 2 týždne žiadna, na týždeň Okrem STV3 všetky. Na HDD mám okolo 150 nahrávok a ani jedna z nich nie je mimo.
milda67 (12)|4.10.2010 21:53
Právě z toho důvodu jsem druhou televizi už nechtěl Panááka,ale šel jsem do Philipse i když má taky příšerné ovládání,ale zatím docela spokojenost
65pavouk (255)|5.10.2010 12:19
To se nám ty "panákovský následující hodiny" nějak táhnou, že ano?
panasonic650 (1124)|5.10.2010 12:21
Predtym nez precitam vsetko co k teme bolo napisane len zahlasim ze mam Panasonic TX-P42G15E a Nova HD mi neide. Akurat som volal do Skylinku a nechal si zrusit HD program co mi nabehne formou kreditu zeevraj. V HTPC kde mam TechniSat SkyStar HD2 + CI slot mi to ide s tou istou kartou a de-cryptovacim modulom. Idem citat dalej...

EDIT: Po telefonate do Panasonicu to vyzera ze bude novy FW ale len tak narychlo (mozno tento tyzden) opravney = bez korektneho EPG
ludva10 (121)|5.10.2010 16:06
Tak dneska jsem zjistil, že mě nefunguje ani History Channel SD. Jak je to u Vás?
dunaj (1030)|5.10.2010 16:33
[quote=ludva10;299855]Tak dneska jsem zjistil, že mě nefunguje ani History Channel SD. Jak je to u Vás?[/quote]

Normalka, vsak ten isty transponder...
RoPo (6061)|5.10.2010 16:53
[quote=dunaj;299860]Normalka, vsak ten isty transponder...[/quote]

Píše o History Channel SD ne o History Channel HD, který je na stejném transpordéru jako Nova HD.
dunaj (1030)|5.10.2010 17:07
[quote=RoPo;299863]Píše o History Channel SD ne o History Channel HD, který je na stejném transpordéru jako Nova HD.[/quote]

Pardon, prehliadol som...
Mne to ide. Tam zvykla byt akurat ta hlaska s cervenym modulom, ale inak O.K.
milda67 (12)|5.10.2010 17:50
..a z hodin se staly dny...z dnů se staly týdny...a po roce už nikdo ani nedoufal a raději se dal na tekuté panáky než by řešil tu zaprášenou bednu,co má doma v koutě s nápisem PANASONIC :-(
dunaj (1030)|5.10.2010 18:06
[quote=milda67;299873]..a z hodin se staly dny...z dnů se staly týdny...a po roce už nikdo ani nedoufal a raději se dal na tekuté panáky než by řešil tu zaprášenou bednu,co má doma v koutě s nápisem PANASONIC :-([/quote]

U nas sa hovori: Co sa babe chcelo, to sa babe prisnilo.
A tiez: Najlepsia radost - skodoradost.
RoPo (6061)|5.10.2010 18:18
[quote=milda67;299873]..a z hodin se staly dny...z dnů se staly týdny...a po roce už nikdo ani nedoufal a raději se dal na tekuté panáky než by řešil tu zaprášenou bednu,co má doma v koutě s nápisem PANASONIC :-([/quote]

Sám přeci nevěříš, že to skutečně bude skutečně několik hodin (cca do 10-ti hodin)...
Dejte jim tak týden spíše měsíc. Důležité je, že Paňác vydal tiskové prohlášení, ve kterém se k problému nějak staví.

Jinak opětovně bombardovat e-maliy CZ zastoupení Paňáce s odkazem na "staré" tiskové prohlášení slibující "pár hodin" do vyřešení.
milda67 (12)|5.10.2010 18:22
Záleží v čem je problem, podívej na Humax,ti vydali nové FW během pár hodin a bylo po problému..Mám spíš tušení,že to nepůjde jen výměnou FW,u těch našich panáků se asi bude muset jít do železa...
panasonic650 (1124)|5.10.2010 18:31
Ja teda neviem co za firmu je Humax ale kazda velka a ronomovana firma ako Panasonic musi prejst spustou "procedur" birokratickeho charakteru pre kazdu hovadinu. Poznam... viem si predstavit.... Firmicka co doma na kolene (mozno v kancelarii) niekto sadne kukne do neba... cucne prst a vyda novy firmware to bude mat vzdy jednoduchsie. A tym nechcem povedat ze ten firmware je horsi alebo ze ten z Panasonicu bude fungovat. Len "proces" uvolnenia je iny... a znacka ktora je tym ohrozena ked to dodrbu je tiez inej hodnoty (v $$$). Len tolko som chcel.
milda67 (12)|5.10.2010 18:44
Jo, to máš pravdu.I podle toho co jsem slyšel jak to chodí tu v Plzni, tak máš stopro pravdu,to je opravdu procedura na velmi dlouho...