Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vysoky datovy tok z TP (Skylink HDTV, UPC Direct)

Pytkin (7947)|2.10.2010 20:30
kuknem .. ale na ne nemam zaznam na karte .. i ked momentalne ani na tu NOVU HD ..
jarino1978 (8045)|2.10.2010 20:39
myslím, že máš Dreama 800-ku. postni PM tuto : https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=299109&postcount=23
-Vl- (366)|3.10.2010 09:00
[quote=jarino1978;299220]myslím, že máš Dreama 800-ku. postni PM tuto : https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=299109&postcount=23[/quote]

PM posílat nemusí. Chyba bude nejspíše mezi židlí a DO. Naladil jsem to již na několika DM800 a všude na první pokus to naskočilo.
MarecekSVK (84)|3.10.2010 16:47
[quote=dunaj;299089]BD slape perfektne, teraz mal vypadok so Skylinkom, ale uz bezi zase s CS linkom:-) A chysta sa na DSF Sport 1 v HD od 1.11.

Co sa tyka TV, uz mam plan, ako z toho vytazime, ale nenapisem to sem.

[/quote]

dunaj, zacinas byt tajnostkarsky, to ma znervoznuje... :-?
Ak mas plan, ktory by mohl vyriesit situaciu majitelom Panakov serie V10, nebud lakomec.
A ak ta znervoznuju mameluci, ktori nemaju na to, aby si kupili poriadny TV a teraz sa tu snazia dokazovat aki su prezieravi vizionari, tak mi mozes pokojne napisat PM.

Ak to stoji za to, flasa cerveneho od Mrvu a Stanka ta neminie B-)
Pytkin (7947)|3.10.2010 17:34
no .. NOVA HD je mi na nic , ked nemam zaznam na karte ..
jarino1978 (8045)|3.10.2010 17:46
@Pytkin : ak by si mal zápis, tak ti to určite pôjde, ako mnohým majiteľom Dreama....
jarino1978 (8045)|3.10.2010 17:48
[quote=MarecekSVK;299375]
A ak ta znervoznuju mameluci, ktori nemaju na to, aby si kupili poriadny TV a teraz sa tu snazia dokazovat aki su prezieravi vizionari, tak mi mozes pokojne napisat PM.
[/quote]

-ak chceš nazvať NEO PDP názvom : poriadny TV , tak ani nemáš šajnu o tom, čo za shit to doma máš.
- inak máš pravdu. napr. ja osobne naozaj nemám na to, aby som si mohol dovoliť kúpiť tú NEO PDP. Mám totiž rád kvalitné veci...\\/
MarecekSVK (84)|3.10.2010 17:56
[quote=jarino1978;299399]-ak chceš nazvať NEO PDP názvom : poriadny TV , tak ani nemáš šajnu o tom, čo za shit to doma máš.
- inak máš pravdu. napr. ja osobne naozaj nemám na to, aby som si mohol dovoliť kúpiť tú NEO PDP. Mám totiž rád kvalitné veci...\\/[/quote]

A ty sa co ozyvas?
Narazal som na ironicke poznamky "lososa".
Ale to o tej trafenej husi asi poznas, ze?
jarino1978 (8045)|3.10.2010 18:02
nazvi si ma ako chceš, podľa tvojich predstáv. Ale bude ti to prd platné, pretože píšem na rozdiel od Vás pravdu. Tak ako aj Losos. Nepíš o druhých, že nemajú na poriadnu TV, zvlášť v tom prípade, keď ju nemáš ani ty sám . Ibaže si môžeš biť hlavu o stenu preto, lebo si dal hnusné prachy, za obyčajný shit. A to si samozrejme nepriznáš...
MarecekSVK (84)|3.10.2010 18:13
[quote=jarino1978;299402]nazvi si ma ako chceš, podľa tvojich predstáv. Ale bude ti to prd platné, pretože píšem na rozdiel od Vás pravdu. Tak ako aj Losos. Nepíš o druhých, že nemajú na poriadnu TV, zvlášť v tom prípade, keď ju nemáš ani ty sám . Ibaže si môžeš biť hlavu o stenu preto, lebo si dal hnusné prachy, za obyčajný shit. A to si samozrejme nepriznáš...[/quote]


Nemam v umysle ta nejako nazyvat - nepotrebujem to.
A nemam problem priznat si, ze z hladiska satelitneho prijmu V10-ka mozno nebola najlepsia volba (v kontexte so situaciou, ktora nastala momentalne u Skylinku), ako sa mozes presvedcit vo vlakne venujucom sa tymto konkretnym TV.

Mne zacina vadit, ze sa uplne trapne odbavujete vo vlakne, ktore dunaj zalozil pre specificky okruh uzovatelov, ktori maju problem s prijmom po zmenach u SL. Tie vase hlasky typu "Mne to ide a vy ste blbci" totiz nikomu nepomozu.
MmLl (3)|3.10.2010 18:14
[quote=MarecekSVK;299375]
[QUOTE=dunaj;299089]BD slape perfektne, teraz mal vypadok so Skylinkom, ale uz bezi zase s CS linkom:-) A chysta sa na DSF Sport 1 v HD od 1.11.

Co sa tyka TV, uz mam plan, ako z toho vytazime, ale nenapisem to sem.[/quote]

dunaj, zacinas byt tajnostkarsky, to ma znervoznuje... :-?
Ak mas plan, ktory by mohl vyriesit situaciu majitelom Panakov serie V10, nebud lakomec.
A ak ta znervoznuju mameluci, ktori nemaju na to, aby si kupili poriadny TV a teraz sa tu snazia dokazovat aki su prezieravi vizionari, tak mi mozes pokojne napisat PM.

Ak to stoji za to, flasa cerveneho od Mrvu a Stanka ta neminie B-)[/QUOTE]

Suhlasim s Mareckom. Dunaj, nenechaj sa znechutit, to niekto len nepochopil co je podstatou tohto vlakna.
jarino1978 (8045)|3.10.2010 18:21
pre tých menej chápavých je záver ten, že s tým už nič nespravíte. Máte shity, ktoré nedokážu spracovať datarate viac, ako 59 Mbit/s. A máte 3 riešenia :
- reklamácia
- nekonečné čakanie na reakciu od výrobcu, čo s tým
- kúpiť si konečne normálny externý STB

Písať si tu môžete do nekonečna....Či lepšie je to nazvať, že utešovanie a čarovanie. No neberte to osobne, že sa Vám smejem, ale toto je realita...Aj keď sa Vám nepáči !
losos (2977)|3.10.2010 18:43
[quote=MarecekSVK;299401]
Narazal som na ironicke poznamky "lososa".
[/quote]

Televizor Panasonic bych nechtěl ani zadarmo (to myslím opravdu vážně !). Nevím, čím to je, ale pro mé oči je jeho obraz nevyhovující a proto jsem si pořídil 47" LCD Philips a jsem spokojený.
(Na rozdíl od majitelů Panáků, že ?) Tož tak... :D
MarecekSVK (84)|3.10.2010 18:44
[quote=jarino1978;299410]pre tých menej chápavých je záver ten, že s tým už nič nespravíte. Máte shity, ktoré nedokážu spracovať datarate viac, ako 59 Mbit/s. A máte 3 riešenia :
- reklamácia
- nekonečné čakanie na reakciu od výrobcu, čo s tým
- kúpiť si konečne normálny externý STB

Písať si tu môžete do nekonečna....Či lepšie je to nazvať, že utešovanie a čarovanie. No neberte to osobne, že sa Vám smejem, ale toto je realita...Aj keď sa Vám nepáči ![/quote]

OK, tak ti teda srdecne dakujeme za tvoje vystizne (aj ked uplne zbytocne) vykreslenie reality, ktore sme si tu na forach mali moznost precitat uz aspon 200x. A teraz ta poprosim:
"Skus aj nieco zmysluplne...!
Pytkin (7947)|3.10.2010 18:45
[quote=jarino1978;299398]@Pytkin : ak by si mal zápis, tak ti to určite pôjde, ako mnohým majiteľom Dreama....[/quote]

no ved verim tomu , ze mi ju nenaladilo , kvoli tomu ze tam neni zapis .. otazka je ale , preco tam neni zapis ..
MarecekSVK (84)|3.10.2010 18:45
[quote=losos;299411]Televizor Panasonic bych nechtěl ani zadarmo. Nevím, čím to je, ale pro mé oči je jeho obraz nevyhovující a proto jsem si pořídil 47" Philips a jsem spokojený.
(Na rozdíl od majitelů Panáků, že ?) Tož tak... :D[/quote]

Tak a uz tu mame husky dve :-D
Pytkin (7947)|3.10.2010 18:47
[quote=losos;299411]Televizor Panasonic bych nechtěl ani zadarmo. Nevím, čím to je, ale pro mé oči je jeho obraz nevyhovující a proto jsem si pořídil 47" Philips a jsem spokojený.
(Na rozdíl od majitelů Panáků, že ?) Tož tak... :D[/quote]

kazdy ma ine preferencie .. Philips je najhorsia firma na trhu .. Dokonca aj strojcek na strihanie je uplne na hovno ..
65pavouk (255)|3.10.2010 18:51
[quote=jarino1978;299399]-ak chceš nazvať NEO PDP názvom : poriadny TV , tak ani nemáš šajnu o tom, čo za shit to doma máš.
- inak máš pravdu. napr. ja osobne naozaj nemám na to, aby som si mohol dovoliť kúpiť tú NEO PDP. Mám totiž rád kvalitné veci...\\/[/quote]

zalez někam
-Vl- (366)|3.10.2010 18:55
[quote=Pytkin;299413]no ved verim tomu , ze mi ju nenaladilo , kvoli tomu ze tam neni zapis .. otazka je ale , preco tam neni zapis ..[/quote]

Skenování programů se zápisy na kartě nemá nic společnýho. Chyba bude někde jinde.
StD (8612)|3.10.2010 18:56
[quote=losos;299411]Televizor Panasonic bych nechtěl ani zadarmo. Nevím, čím to je, ale pro mé oči je jeho obraz nevyhovující a proto jsem si pořídil 47" Philips a jsem spokojený.
(Na rozdíl od majitelů Panáků, že ?) Tož tak... :D[/quote]

[OT]Nedělejte z toho zase zbytečný flame - já mám také v Londýně u dcery vedle krbu ve dvacetimetrové hale (na mé doporučení) Panasonica a spokojenost, doma nemám raději nic, jen S-IPS panely a PC, a kupodivu také svět nepadá s tím, co vy na tom chcete/platíte/musíte sledovat. :BB:[/OT]
jarino1978 (8045)|3.10.2010 19:06
[quote=Pytkin;299413]no ved verim tomu , ze mi ju nenaladilo , kvoli tomu ze tam neni zapis .. otazka je ale , preco tam neni zapis ..[/quote]

ak si mal staršiu kartu, tak NOVA HD sa musí doplatiť. Na webe Skylinku máš inštrukcie a cenu...
jarino1978 (8045)|3.10.2010 19:07
[quote=65pavouk;299416]zalez někam[/quote]

nakoľko máš výstižný nick, tak už máš po sezóne:)
65pavouk (255)|3.10.2010 19:22
[quote=jarino1978;299424]nakoľko máš výstižný nick, tak už máš po sezóne:)[/quote]

dej si mne do IGNORE LISTU a nemusí tě to vzrušovat
jarino1978 (8045)|3.10.2010 19:26
no ver mi, že takéto veci idú mimo mňa...
Pytkin (7947)|3.10.2010 19:27
[quote=-Vl-;299419]Skenování programů se zápisy na kartě nemá nic společnýho. Chyba bude někde jinde.[/quote]

tak porad postup .. dal som skenovat aj transponder .. nenaslo nic .. dal som prescanovat celu druzicu , a novu HD mi nenaslo ..
Pytkin (7947)|3.10.2010 19:29
[quote=jarino1978;299422]ak si mal staršiu kartu, tak NOVA HD sa musí doplatiť. Na webe Skylinku máš inštrukcie a cenu...[/quote]

starsiu= ako staru ? mam ju asi 2 roky .. k olympiade zimnej som to kupoval tusim ..
jarino1978 (8045)|3.10.2010 19:38
dúfam, že si scanoval ten správny TP so správnymi parametrami. Ak ani potom nemáš signál, daj si nastaviť poriadne parabolu.

http://www.skylink.sk/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_82
-Vl- (366)|3.10.2010 19:47
[quote=Pytkin;299431]tak porad postup .. dal som skenovat aj transponder .. nenaslo nic .. dal som prescanovat celu druzicu , a novu HD mi nenaslo ..[/quote]

Systém - DVB-S
Satelit - Astra3A(23,5)
Frekvence - 12110
Inverze - Auto
SR - 27500
Plarita - H
FEC - 3/4
Modulace - 8PSK
Rolloff - 0,35
Pilot - Zapnute
Prohledavani sitě - Ne
Vymazat před skenováním - Ano (důležité)

Po skenování se hned objeví nalazené programy. Pokud to nic nenajde tak jedině seřídit parabolu.
Pytkin (7947)|3.10.2010 19:48
jarino : hmm .. su to kokoti .. v zozname maju ine parametre http://www.skylink.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_59
Pytkin (7947)|3.10.2010 19:57
jo uz sa to chytlo .. ale nehra samozrejme ..
Pytkin (7947)|3.10.2010 20:02
jarino : aha uz to vidim .. 24 EUR chcu za tu NOVA HD .. na to sa im mozem vysrat ..
stepz (23)|3.10.2010 22:31
Mám laický dotaz, jak jsou na tom po tehle změně televize SONY ze sat. tunerem DVB-S2 (vlastním typ: KDL32-W5800) zda je nutná změna nstavení ? Nikde v menu jsem nenašel nic z parametru co mi přisly od Skylinku. V tuto chíli mám Jen zakladní balík nova HD jde, mám to nějak řešit (měnit) ?
vivid.sk (11472)|3.10.2010 22:52
stepz> ak ti to ide, nic neries a nemen. Je mozne ze si mal tieto parametre nastavene na "Auto".
dunaj (1030)|4.10.2010 00:57
Marecek: S tymi dvomi sa netrap, daj si ich ignorovat a je to. Len ich prosim Ta necituj, lebo potom tie sracky vidim aj ja.

BTW: Panasonic
Trosku som sa v tom zase prehrabaval a zistil som, ze tutu normu EN 50221 strikne dodrziavaju iba v Nemecku, Svajciarsku a Rakusku.
No a cuduj sa svete, ked si otocis nas TV, na zadnej strane najdes, ze DVB-S je povolene prave pre tieto 3 krajiny. Vobec mi nie je jasne, ako sa medzi ne dostalo Cesko, kde sa da DVB-S tuner zapnut cez moznosti DVB-T ladenia.
Tie telky sa tusim montovali v Plzni, tak zrejme nejaky lobbing zamestnanca...
Na zaklade tohoto konstatujem, ze sme zrejme v p., lebo neverim tomu, ze vnutri TV je nejaky nafukovaci HW. Riesenie ak vobec, bude v HW zasahu v servise, ak taky vobec najdeme.
Proste Panasonic velmi dobre vedel, preco zakazal DVB-S v Spanielsku, Polsku, Norsku, Svedsku a dalsich krajinach, kde sa tato norma veselo prekracuje.

Tu je uvedena norma v cestine. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

takze ked zistim, s ktorou to ide...
P1050439.jpg P1050442.jpg P1050443.jpg
Doktor1962 (214)|4.10.2010 06:58
ahoj Dunaj, ty snad ani nespíš...napadlo mě, nezkoušel si nastavit krajinu na Německo....třeba se změní i parametry sat příjímače v Panáku...vždyť v Německu určitě vysílají s vyššími toky než tady u nás..
jarino1978 (8045)|4.10.2010 07:09
@Dunaj : to, že budeš práve v tej p.... , som ti napísal ešte pred rokom a to ťa teraz zrejme jasne žerie. Vylievaš si svoju vlastnú naivitu na druhých. Vtedy si tomu nechcel veriť a ohováral si, ako to robíš aj teraz. Máš dva výrobky, ktoré ti teraz nejdú. Oba som sa ti snažil vyhovoriť, zrejme dnes, keď to nevieš asi žene vysvetliť, že prečo to nejde, keď to stálo toľko prachov, len očierňuješ tých, ktorí do toho vidia oveľa viac, ako ty sám. Keď som si prečítal tvoje reakcie tu, na Parabole a na Cssf, sú presne rovnaké. Na každého štekáš, kto ti jasne napíše, že tie tvoje riešenia, ktoré si pred rokom spravil, stáli za ho....
To, že naše reakcie pokladáš za sračky, je tvoje právo, ale ja to nazvem, tvojou hlúposťou.
Dagy2 (3153)|4.10.2010 09:32
[quote=Doktor1962;299516]ahoj Dunaj, ty snad ani nespíš...napadlo mě, nezkoušel si nastavit krajinu na Německo....třeba se změní i parametry sat příjímače v Panáku...vždyť v Německu určitě vysílají s vyššími toky než tady u nás..[/quote]

To Doktor: nepozorne čítaš Dunaja. Práve v Nemecku sa vysiela podstatne NIŽŠIMI tokmi než u nás !
Je na to potreba viac transpondérov a teda viac peňazí než u nás. Preto to v nemecky hovoriacich krajinách asi fachčí a u nás niekedy ano a niekedy nie.

To Dunaj: na toto presne som "dojel" s DVD/HDD. Než som ho kupoval, tak som študoval všetky parametre rôznych prístrojov. Kúpil som si časopis s testami, z ktorého mi vyšiel DMR. Pred kúpou v obchode som si prečítal návod. Nakoniec to čo som hľadal nefungovalo.
- návod mi bol šalamúnsky vysvetlený tiež tým spôsobom, že v niektorých krajinách áno, v niektorých nie. Ale to bol špeciálne návod s extra knižkou v slovenčine, ktorá sa líšila od poľského, nemeckého a anglického. Tak prečo preboha niekto priložil v slovenčine manuál, ktorý neplatil pre Slovensko?
- do časopisu som volal, šéfredaktor sa ospravdelnil, že pre krátkosť času testy nevykonali ale dáta opísali z návodu.

Zdá sa mi teda, že táto firma neposkytuje seriózne informácie svojim zákazníkom. A nehanbí sa predávať na našom trhu niečo, čo sa neskôr ukáže ako vysoko problematické. Navyše zdá sa, že tiež poriadne zavarí aj iným.
MarecekSVK (84)|4.10.2010 09:45
A tiez totalne ignoruju akekolvek dotazy/staznosti zaslane elektronickou cestou (inu som zatial neskusal) - mailova adresa [email]panasonic.bratislava@eu.panasonic.com[/email] zatial pre mna vyznieva ako formalne mrtva. :-((
jarino1978 (8045)|4.10.2010 09:56
treba otravovať českú pobočku a nie slovenskú.
sufko (28)|4.10.2010 10:04
[quote=MarecekSVK;299533]A tiez totalne ignoruju akekolvek dotazy/staznosti zaslane elektronickou cestou (inu som zatial neskusal) - mailova adresa [email]panasonic.bratislava@eu.panasonic.com[/email] zatial pre mna vyznieva ako formalne mrtva. :-(([/quote]

Ja som sa dnes dovolal do Panasoniku na servisné oddelenie mám 50V10. Technik povedal, že Skylink porušil dohody týkajúce sa normy DVB S2 / datový tok zvýšil nad 58,8 Mbps čo už je údajne CI+, ale teraz údajne Panasonic hľadá riešenie ako tento problém odstrániť. Nevedel povedať kedy to bude, ani akým spôsobom tento problém vyriešia. Reklamácia nepripadá do úvahy pretože TV je funkčný a tuner spľňa normu DVB S2.
stepz (23)|4.10.2010 10:17
[quote=vivid.sk;299496]stepz> ak ti to ide, nic neries a nemen. Je mozne ze si mal tieto parametre nastavene na "Auto".[/quote]

Dik za nazor
Taky si rikam ze u teto Sonky je vse na auto. Pukd bych mel s tim problemy tak by nesel ani jeden HD kanal ano? (jede mi ve free Nova HD)
MmLl (3)|4.10.2010 10:47
[quote=MarecekSVK;299533]A tiez totalne ignoruju akekolvek dotazy/staznosti zaslane elektronickou cestou (inu som zatial neskusal) - mailova adresa [email]panasonic.bratislava@eu.panasonic.com[/email] zatial pre mna vyznieva ako formalne mrtva. :-(([/quote]

Ak kontroluju e-mail tak casto ako aktualizuju slovenske www stranky, este sa nacakas.
Sidlo firmy uvedene pre Slovensko je asi nejaka garaz. Celkovo pristup k slovenskemu zakaznikovi ma Panasonic zaujimavy. Znackova predajna v AVIONE je ubohost. Prazdne regale a o odbornosti personalu pomlcim.
Preto Ti odporucam pisat do Ciech, tak som to urobil aj ja. [email]panasonic.praha@eu.panasonic.com[/email]
Ak sa Ti nahodou podari kontaktovat niekoho z Panasonicu na Slovensku, tak to bude nanajvys vratnik a ten Ta odporuci na podporu v Cechah.
RoPo (6061)|4.10.2010 11:04
[quote=MmLl;299546]Ak kontroluju e-mail tak casto ako aktualizuju slovenske www stranky, este sa nacakas.
Sidlo firmy uvedene pre Slovensko je asi nejaka garaz. Celkovo pristup k slovenskemu zakaznikovi ma Panasonic zaujimavy. Znackova predajna v AVIONE je ubohost. Prazdne regale a o odbornosti personalu pomlcim.
Preto Ti odporucam pisat do Ciech, tak som to urobil aj ja. [email]panasonic.praha@eu.panasonic.com[/email]
Ak sa Ti nahodou podari kontaktovat niekoho z Panasonicu na Slovensku, tak to bude nanajvys vratnik a ten Ta odporuci na podporu v Cechah.[/quote]

Prostě ber to tak, že ČR je malý trh a Slovensko pidi trh....

O jiných značkách v TV technice si s podporou nedělejte iluze. Jsou na tom podobně. Ještě Samsung občas uvolní nejaký firmware pro daný model, ale to je tak vše.

Já jsem zvědav jak Paňas s DVB-S2 a Skylinkem dopadne. Chci pořídit druhou PDP ale s DVB-S2 tunerem + Skylink a měl jsem vyhlídlého Paňáse. Teď vyčkávám, jaké a zdali bude nějaké řešení.
dunaj (1030)|4.10.2010 11:04
[quote=sufko;299537]Ja som sa dnes dovolal do Panasoniku na servisné oddelenie mám 50V10. Technik povedal, že Skylink porušil dohody týkajúce sa normy DVB S2 / datový tok zvýšil nad 58,8 Mbps čo už je údajne CI+, ale teraz údajne Panasonic hľadá riešenie ako tento problém odstrániť. Nevedel povedať kedy to bude, ani akým spôsobom tento problém vyriešia. Reklamácia nepripadá do úvahy pretože TV je funkčný a tuner spľňa normu DVB S2.[/quote]

Ako som uz pisal: Mam doma druhy prijimac s CI 1.1, cize CI+. Podla normy musi zvladat 96 Mbps. Nejde ani ten=zahada.

Velmi rad by som vyskusal tu vyssie odfotenu dosku kontroleru vymenit za rovnaku ale z modelu V20. Taky "maly" upgrade z V10 na V20. Asi zbehnem do obchodu a nieco im tam rozoberiem:-)
RoPo (6061)|4.10.2010 11:06
[quote=dunaj;299551]Velmi rad by som vyskusal tu vyssie odfotenu dosku kontroleru vymenit za rovnaku ale z modelu V20. Taky "maly" upgrade z V10 na V20. Asi zbehnem do obchodu a nieco im tam rozoberiem:-)[/quote]

Podle mě narazíš na úpravy firmware, které ve V10 nemáš. Tzn. nepojede. Jestli to však vyzkoušíš, tak napiš jak jsi dopadl.
dunaj (1030)|4.10.2010 11:08
[quote=MmLl;299546]Znackova predajna v AVIONE je ubohost. Prazdne regale a o odbornosti personalu pomlcim.[/quote]

He, ked sa prehrabes v obchodnom registri, tak zistis, ze ta firma predtym predavala kravaty. Tusiim sa aj volali Kravaty s.r.o. Takze tak...
dunaj (1030)|4.10.2010 11:11
[quote=RoPo;299552]Podle mě narazíš na úpravy firmware, které ve V10 nemáš. Tzn. nepojede. Jestli to však vyzkoušíš, tak napiš jak jsi dopadl.[/quote]

Nie je take iste. Na tejto doske je totiz uplne vsetko vcitane FW. Je to srdce celeho TV. Zvysok su napajacie zdroje a samotny zobrazovaci panel made in Japan. Zial obchod s tymito hrackami nevlastnim, takze nemam matros na vyskum:-)
jarino1978 (8045)|4.10.2010 11:28
ten technik mlel dve na tri. CI+ nie je žiadna nadstavba, resp. prostriedok na dosiahnutie zvýšenia dátovej priepustnosti. Je to len trik na spotrebiteľov, ako ich obrať o peniaze, keďže CI+ si vymyslela Astra spolu s vysielateľmi, aby zamedzili napr. kopírovaniu programov na HDD, preskakovanie reklám a pod. S podstatou problému to nemá nič spoločné.
mpilch (5)|4.10.2010 12:42
[quote=dunaj;299512]Marecek: S tymi dvomi sa netrap, daj si ich ignorovat a je to. Len ich prosim Ta necituj, lebo potom tie sracky vidim aj ja.

BTW: Panasonic
Trosku som sa v tom zase prehrabaval a zistil som, ze tutu normu EN 50221 strikne dodrziavaju iba v Nemecku, Svajciarsku a Rakusku.
No a cuduj sa svete, ked si otocis nas TV, na zadnej strane najdes, ze DVB-S je povolene prave pre tieto 3 krajiny. Vobec mi nie je jasne, ako sa medzi ne dostalo Cesko, kde sa da DVB-S tuner zapnut cez moznosti DVB-T ladenia.
Tie telky sa tusim montovali v Plzni, tak zrejme nejaky lobbing zamestnanca...
Na zaklade tohoto konstatujem, ze sme zrejme v p., lebo neverim tomu, ze vnutri TV je nejaky nafukovaci HW. Riesenie ak vobec, bude v HW zasahu v servise, ak taky vobec najdeme.
Proste Panasonic velmi dobre vedel, preco zakazal DVB-S v Spanielsku, Polsku, Norsku, Svedsku a dalsich krajinach, kde sa tato norma veselo prekracuje.

Tu je uvedena norma v cestine. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

takze ked zistim, s ktorou to ide...[/quote]
Ahoj,poslal jsem dotaz do značkového servisu ,zda je možné vyměnit desku TP model 2009 za model 2010 a došlo mi toto:
Momentálně nejsem schopen Váš problém vyřešit..nejedná se o závadu TV ale problém nekompatibility vysílaní skylink ..

Záměna signalové/ tunerové částí modelové řady 2009 na 2010 není technický možná..

Osobně…Zatím bych chvíli ještě vydržel… dle zdělení dovozce se snaží domluvit s poskytovatelem SKYLINK aby upravili své vysílaní dle norem..
Doktor1962 (214)|4.10.2010 12:49
Hlavně, aby se nějak domluvili, jinak budu pořád koukat do zdi, když si nekoupím ext přijímač