Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF M306 - zkusenosti

Dr.Bolito (40)|19.1.2011 09:08
Zde jsem našel všechno pěkně popsané: http://videoproduce.cz/videokamery.htm

"Hloubka ostrosti (Depth of field aneb DOF) - patří mezi významné umělecké výrazové prostředky. Hloubka ostrosti je výslednicí dvou parametrů - velikosti snímacího čipu (či okénka filmu) a nastavení clony (která je součástí objektivu). Čím větší je snímací čip a čím menší je nastavená clona, tím MENŠÍ je hloubka ostrosti. Parametr přiblížení (zoom) hloubku ostrosti nemění, ale dík menšímu zornému úhlu kamery ji opticky zvýrazní (zviditelní)"
Dr.Bolito (40)|23.1.2011 20:11
Dobrý den.
Mohlo by někoho zajímat, našel jsem jednoduchý program na spojení všech střihů z kamery do jednoho souboru.

http://sites.google.com/site/mtsfilejoiner/

Bohužel ať hledám jak hledám, nenašel jsem nic na jednoduchý střih bez rekomprese, jako třeba virtual dub.
jarino1978 (8045)|23.1.2011 21:01
[quote=Dr.Bolito;325202]Bohužel ať hledám jak hledám, nenašel jsem nic na jednoduchý střih bez rekomprese, jako třeba virtual dub.[/quote]

to sa ťažko hľadá. Vyskúšaj multiAVCHD, pred časom sľubovali aj strih videa so smart renderom. Vyskúšaj.
Dr.Bolito (40)|23.1.2011 23:43
Ten mám, něco tam je ale špatně se mě s tím pracuje a nemá to zvuk. Corel jsem taky zkoušel a je to hrůza, běs, ještě jsem nepochopil systém jak střihat a proč si při každé akci honí housenka vocas.
zemlicka23 (1)|11.4.2011 11:38
Zdravim toto super forum,

Na zaklade vasich odporucani som si kupil tuto kameru. Chcel by som sa spytat v prvom rade, ake ma byt nastavenie kamery ked tocim v miestnosti kde su iba svetla od ziarovky. Pretoze som bol natacany na tanecnej a nebolo to moc kvalitne sumy atd. pri dennom svetle vonku je to uplna parada a dalsia vec ako ju mam mat nastavenu ked sa nataca hokej ladovy.

diky moc za kazdu radu, pomohlo by mi keby ste mi poslali konkretne nastavenia pre dane situacie, pretoze je som uplny amater a vsetko mam na automatike.

a dalsia vec ako mam riesit archiv, pretoze je to natacam na pamatovu kartu 32gb pri najlepsom nahravani a tym padom mozem nahravat iba 3 hodiny. Aky by som mal pouzit program na nahravanie do kompu a ako to napalovat? pockat si kedy bude rozsirene blu ray alebo napalovat to na dvojvrstvove dvd?? aky by som mal pouzit program na ukladanie z kamery do kompu aby bola zachovana full kvalita. diky moc za kazdu radu! vase forum je super, ale zial som velky amater:)) kazda rada potesi.

s pozdravom rasto
1hroch (865)|11.4.2011 13:38
[quote=zemlicka23;339129]Chcel by som sa spytat v prvom rade, ake ma byt nastavenie kamery ked tocim v miestnosti kde su iba svetla od ziarovky. Pretoze som bol natacany na tanecnej a nebolo to moc kvalitne sumy atd. pri dennom svetle vonku je to uplna parada a dalsia vec ako ju mam mat nastavenu ked sa nataca hokej ladovy.[/quote]
Diky malemu chipu, tahle kamera vhodna pro nataceni v malem svetle moc neni. Nedostatek lze castecne eliminovat:
V lepsim svetle nastav 50i, Gain manualne na +18dB.
V horsim svetle 25f, Gain = +18dB.
Pro oboji zbytek auto, popr. manualne upravit expozici.
Rezim Kino - Cinema se mi moc neosvedcil, sice hodne ubere sum, ale obraz je hodne tmavy a barevna sytost je mala.
Prednastavene presety - zarovka, zarivka, ....atd. se mi neosvedcily, barevne podani bylo uplne sibnute.
Muzes nechat AWB nebo zkusit Custom - zamerit na dobre osvetlenou bilou plochu pres cely zaber.
25f neni vhodne na rychle svenky nebo rychle se pohybujici objekty - pohyb je trhany.
Omezeni zisku (Gain) na +18dB zmensi sum v nahravce, obraz bude ale tmavsi.

Ledni hokej - nemam osobni zkusenost. V kazdem pripade 50i, zkus preset Sport - zkrati se cas zaverky - > v rychlych pohybech bude ostre, muze dochazet k trhavemu pohybu pri prehravani. Pokud nechas auto, muze byt pohyb mirne rozostreny.
To jsou zaklady, od kterych se odpichnes, musis vyzkouset a porovnat, co ti bude nejvice vyhovovat.
V kazdem pripade toc vzdy na nejvyssi moznou kvalitu, tj. MXP 24Mbs.
[quote=zemlicka23;339129]dalsia vec ako mam riesit archiv[/quote]
Myslis-li to s tocenim trosku vazneji, ukladat vsechna surova videa na HDD, nejlepe na dva ruzne kusy, dale muzes vypalit jako datove DVD nebo datovy BD disk. Tak budes mit nekolikanasobne pojisteno zachovani zdrojovych videi.
[quote=zemlicka23;339129]aky by som mal pouzit program na ukladanie z kamery do kompu aby bola zachovana full kvalita.[/quote]
Zadny. Propojis kameru s PC USB kabelem - mini USB -> USB. Prepnes kameru do modu prehravani videa. Kamera se prihlasi jako Mass Storage, tj. stejne jako napr. flaska. Proklikas se strukturou adresaru az do adresare Stream, tam uz vidis soubory s priponou "mts", ocislovane od 00000.mts -cislovane vzestupne, jak jsi postupne natacel. Kazdy start -stop kamery je jeden soubor. Tyto soubory si pretahnes do PC. Je to proste kopirovani, k zadne degradaci kvality nedojde.
Pokud mas ctecku SDHC karet, muzes do PC prenest vyse zminene soubory touto cteckou.

Pro zakladni strih videa z teto kamery s doplnenim titulku, muziky, komentaru je velice vhodny Corel Video Studio Pro X3 nebo ted uz je verze X4.
1. Vysledek po strihu vyrenderujes do finalniho souboru se stejnymi parametry jako maji vstupni videa - mas soubor v puvodni HD kvalite, ktery muzes bud prehravat na PC, pres PC na TV, pomoci multimedialniho prehravace na TV. Tento soubor si zase nekolikanasobne zazalohujes - muzes ho pozdeji vyuzit jako zdrojovy pro - viz 3.
2. Muzes vyrobit DVD nebo BD primo z Corela.
3. popr. dalsimi externimi softwary soubor ziskany pomoci 1. prevest do formatu Mpeg2 SD pro vyrobu DVD v externim authorizacnim software nebo prevest do formatu vhodneho pro realizaci BD.
1hroch (865)|3.7.2011 16:26
Porad diskutujete o Sony 700, tak tady mrtvolky z Canon HF-M306
Still0703_00000.jpg Still0703_00001.jpg
Fricoolinek2 (675)|3.7.2011 18:35
Rozlišením pěkné, ovšem barevně nic moc...
jarino1978 (8045)|3.7.2011 18:50
máš rád omaľovávanky ?
Fricoolinek2 (675)|3.7.2011 19:34
[quote=jarino1978;355126]máš rád omaľovávanky ?[/quote]

Mám rád pěkné barvy. :-)
jarino1978 (8045)|3.7.2011 20:50
a to nie sú pekné farby ?
Fricoolinek2 (675)|3.7.2011 21:37
[quote=jarino1978;355153]a to nie sú pekné farby ?[/quote]

Přijde mi, že třeba HV je na tom lépe.
jarino1978 (8045)|3.7.2011 21:55
to by si musel mať obe kamery v rovnakom zábere.
Jerry.ab (47)|3.7.2011 21:57
Je zřejmé, že každý má jiné vnímání barev a i jiných parametrů. Mně se ty snímky barevně líbí, jsou přirozené.
jarino1978 (8045)|3.7.2011 21:59
[quote=Jerry.ab;355180]Je zřejmé, že každý má jiné vnímání barev a i jiných parametrů. Mně se ty snímky barevně líbí, jsou přirozené.[/quote]

súhlas.
Fricoolinek2 (675)|4.7.2011 02:05
[quote=Jerry.ab;355180]Je zřejmé, že každý má jiné vnímání barev a i jiných parametrů. Mně se ty snímky barevně líbí, jsou přirozené.[/quote]

http://www.camcorder-test.com/campair-DE.shtml

Video jsem nenašel, ale když si to tady dám side-by-side, tak se mi HV líbí více....
1hroch (865)|4.7.2011 07:13
To nebyl zamer - rozpoutat opet zabomysi valky.
1. zaber je na ostrem tropickem slunci - ten oblek byl uz vysusovany i na oko
2. zaber pro zmenu v docela temnem prostredi
Takze barevna sytost je ponekud potlacena
michal111 (9)|26.9.2011 08:44
Ahoj.Mám dotaz.
Všechny soubory jsem stahoval z karty do PC přímo v MTS.Jsou funkční a v pořádku.
Ale nyní když jsem chtěl zpátky na kartu přenést některý soubor a pustit z kamery do TV tak se mi ten soubor nezobrazí v playlistu ?
Jak na to ?
Bohužel jsem měl zálohovat pro archivaci asi celé složky z karty.

Díky předem
michal111 (9)|26.9.2011 09:25
A ještě proč mám viditelně lepší kvalitu obrazu když připojím přímo kameru k TV než když pustím z PC tentýž soubor ?
Může mít na to vliv to že mám 10m dlouhý HDMI kabel ?

Díky předem
1hroch (865)|26.9.2011 12:35
[quote=michal111;368530]Ale nyní když jsem chtěl zpátky na kartu přenést některý soubor a pustit z kamery do TV tak se mi ten soubor nezobrazí v playlistu ?[/quote]

Nekde v teto sekci se to resilo. Uz netusim, zda primo pro Canon, ale kdosi dospel k jakemusi reseni. Ted v rychlosti to nemuzu nalezt. Zkus pohledat.

Jinak reseni je Multimedialni centrum.
1hroch (865)|26.9.2011 12:54
[quote=michal111;368532]A ještě proč mám viditelně lepší kvalitu obrazu když připojím přímo kameru k TV než když pustím z PC tentýž soubor ?
Může mít na to vliv to že mám 10m dlouhý HDMI kabel ?[/quote]

Jak poustis soubor z PC? Pochopil-li jsem dobre, tak pomoci nejakeho softwaroveho prehravace (jaky?)prehravas a z vystupu graficke karty kabelem HDMI prenasis do TV.
Alfa a Omega je prehravac a jeho nastaveni. Samotne video z kamery je interlaced, prehravac muze provadet deinterlace, take se mrkni, zda ti prehrava v plnem rozliseni a neprovadi resize, atd.
Kabelem to byt nemuze - bud to jede nebo ne.
michal111 (9)|1.10.2011 17:05
Přehrávám to VLC playerem .
Jinak počítač : procesor Intel Core i3 540 3,07GHz,graf.karta RADEON HD6850 1GB,paměť RAM 8GB .
Myslíte že by se to vyřešilo tím multimediálním centrem ?
Někdy si tak říkám že už to asi nestíhá ten procesor .
1hroch (865)|3.10.2011 21:56
Zkus jiny prehravac. ATI neznam, nikdy jsem nepouzival, z nejakych prispevku zde jsem vyrozumel, ze je potrebne nastavit na vystupu ATI, aby nemenila rozliseni a posilala ven 1:1. K tomu se musi vyjadrit nekdo pouzivajici ATI.
MMC centrum je urcite pohodlnejsi, musis si vybrat takove, ktere dokaze prehrat "mts" soubory - nektera MMC se s timto formatem nepoperou.

Ja osobne prehravam na Q9400, GTX260, KMPlayer a nepozoruji zadny rozdil.
michal111 (9)|4.10.2011 08:39
To MMC by ale mělo asi stíhat datový tok 24MBit/s ve kterém všechno nahrávám na M306.
Což asi většina nemusí úplně stíhat.
1hroch (865)|4.10.2011 09:02
Datovy tok by mela zvladnout vsechna, mozna ne prime prehravani po siti. Spise je problem v codecu, popr. nektere nevezmou priponu "mts", musis prejmenovat na "m2ts", apod. Komunita zde je rozsahla, kdyz si nejake MMC vyberes, nemel by byt problem se s nejakym majitelem spojit, zaslat mu kousek suroveho videa, popr. upraveneho uz ze strizny, aby ti ho zkusil prehrat.
Osobne vim, ze Eaget M6 a M9 toto dokazi - zasilal jsem jim na zkousku. O ostatnich nemam prehled.