Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 42LE8500 - zkušenosti, rady...

radho1121 (23)|2.12.2010 18:57
chcem sa spýtať aký lan hdd odporúčate k tomuto TV? alebo aký je dobrý hardisc ktorý budem používat ako mediálne centrum +zálohy po lan +usb../niečo ako server/ za rozumnú cenu tak do 120eury.
juradeus (7)|3.12.2010 14:32
[quote=ozzy8;311570]to juradeus: a ako Ti funguje txt teraz? Diakritika je v poriadku? Lebo mne bez aktualizácie firmwaru nefunguje správne,má problémy s mäkčeňmi a dĺžňami. Práve toto by som chcel odstrániť novým firmwarom, pravda,ak je to možné.[/quote]

vies ze ani neviem, doma pozriem..(musim tu napisat aj internetove stranky, som slubil ktore to dokaze). takto, som aktualne prepnuty na krajinu nemecko - koli DVB-T, pretoze pri country slovensko nejde. Ak txt=teletext, tak mam dojem, ze diakritika je spravna (pravda je, ze som na text moc ale necumel). Pri tom infe o kanaloch a programoch z digitalu je diakritika zla - ale to je mozno tym, ze frcim pod nemeckom, mozem skusit prehodit na svk(aha, to je vlastne somarina, pretoze pri svk nenaladim zas dig.terestrial :), mozem czk skusit)..(akurat, ze pri zmene krajiny to zmaze zoznam programov). Co sa tyka obycajne teletextu, trosku mi chyba, ze nejde spriesvitnit, resp. dat ho iba na polovicu obrazovky..
ozzy8 (34)|3.12.2010 21:23
UKRAJINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to je tá správna krajina pre diakritiku nášho teletextu! Nie Nemecko!
Rozbehal som aj internet. Nakoniec nebolo treba ani router, ani mac adresu, ani priamy kábel. Stačil aj ten krížený, ktorý používam na iné prepojenie a ten jednoduchý modem. TV vygenerovala IP adresu a potom stačilo zadať už len správnu kombináciu čísel pre ostatné položky.
Kyselinka (8)|3.12.2010 21:43
[quote=ozzy8;311975]UKRAJINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
:D :D :D
RoPo (6061)|4.12.2010 10:26
[quote=ozzy8;311975]UKRAJINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to je tá správna krajina pre diakritiku nášho teletextu! Nie Nemecko!
Rozbehal som aj internet. Nakoniec nebolo treba ani router, ani mac adresu, ani priamy kábel. Stačil aj ten krížený, ktorý používam na iné prepojenie a ten jednoduchý modem. TV vygenerovala IP adresu a potom stačilo zadať už len správnu kombináciu čísel pre ostatné položky.[/quote]

Ahá... slovák, toho jsem si nevšimnul (sic je vás tady na CZ fórech mraky). No, Slovensko je spíše vedle Ukrajiny než Německa :)

Tak hlavně, že jede :)
ozzy8 (34)|4.12.2010 15:33
[quote=RoPo;312071]Ahá... slovák, toho jsem si nevšimnul (sic je vás tady na CZ fórech mraky). No, Slovensko je spíše vedle Ukrajiny než Německa :)

Tak hlavně, že jede :)[/quote]

Ešte to funguje aj pri nastavení pre Slovinsko (Slovenija)

Ale EPG má ešte s týmto problémy.
juradeus (7)|4.12.2010 22:06
Takze robil som teda nejake testy tiez. Najskor k tunerom. TV disponuje troma tunermi: klasicky analog, dvb-t,dvb-c. Problem vsak je, ze nie vsetky tieto tunery su spristupnene pre kazdu krajinu, napriklad:
svk - len analog
cz - analog+dvb-t
nemecko,ukrajina,slovinsko - analog+dvb-t+dvb-c.
Diakritika: svk mne koli analogu vobec nevyhovuje, takze napriklad ked som dal czk a naladil programy cez dvb-t, tak txt a epg absolutne bez problemov. Problem je, ze ja potrebujem hlavne DVB-C. Teraz som dal teda slovinsko, epg diakritika je zla,to iste bolo aj pri ukrajine a nemecku. txt sa zda ze gut, ale ten ma nejak netrapi vobec.
Este teda tie inet stranky:
slovensko(zaroven aj slovinsko, vlastne najchudobnejsia ponuka):
mlb.tv --nejaky sport inet tv
facebook
accedo --nejake flash hry
picasa --fotkova klasika
youtube
twitter
vtuner --vsetky mozne inet radia (namatkovo som tam hladal aj slovenske a boli tam)
acu weather --pocasicko (zaroven aj background sa da nastavit z acc weather)

czk: navyse O2 --mobilny operator asik
nemecko: navyse viewster a maxdome. su to nejake inet tv, moznost pozerat trailer free. moznost si vybraty film hned zaplatit via paypal.
uk: bbc tv a nejaka dalsia inet tv..
ukrajina: nejaka stranka v azbuke navyse :)

No kedze aktualne pouzivam DVB-C, tak v epg diakritika je zla. skoda ze do CZ nedali dvb-c, tam je epg dobre.

ps: v menu sa nastavuje krajina a aj jazyk..cize ked si nastavite jazyk napriklad svk a akukolvek inu krajinu, menu tv bude stale v svk..
psv1 (458)|5.12.2010 21:10
Zkus jako zemi nastavit Švédsko. DVB-C by měl být aktivní a EPG bez problémů.
RoPo (6061)|5.12.2010 21:23
Švédsko a Finsko funguje u Panasonicu. LG to má stejné?
psv1 (458)|5.12.2010 21:44
[quote=RoPo;312545]Švédsko a Finsko funguje u Panasonicu. LG to má stejné?[/quote]

Ano. Pokud si vzpomínám na SWE funguje i to EPG.
juradeus (7)|5.12.2010 21:47
chlapi mali ste pravdu..tak som dal svedsko a EPG funguje s diakritikou super..V txt sice diakritika uz nejde, ale to mi nevadi.vdaka
k.karel (23)|6.12.2010 15:29
Poradite kde sehnat nejnovější firmware to tuto TV?
RoPo (6061)|6.12.2010 15:40
Připojit TV na internet a provést update.

Menu - Nastavení - Akt.softwaru - Zkontrolovat aktuální verzi
nikond200 (1)|6.12.2010 21:00
.... a jak to u vás vypadá se zmíněným proužkováním? U mého kusu je obraz pruhovaný jako zebra. Pruhy jsou viditelné při pohybu obrazu na světlích barvách, bílá je naprosto katastrofální. Local dimming ani zdroj signálu na kvalitu obrazu nemá vliv. Máte stejnou zkušenost?
RoPo (6061)|7.12.2010 08:01
[quote=nikond200;312861].... a jak to u vás vypadá se zmíněným proužkováním? U mého kusu je obraz pruhovaný jako zebra. Pruhy jsou viditelné při pohybu obrazu na světlích barvách, bílá je naprosto katastrofální. Local dimming ani zdroj signálu na kvalitu obrazu nemá vliv. Máte stejnou zkušenost?[/quote]

Reklamuj!
Milan C (191)|7.12.2010 09:23
[quote=RoPo;312830]To je fakt! Slováka jsem tam potkal jen jako obsluhu. Jinak samej Rus nebo Polák :-E
Ale to sem nepatří, absolutně mimo téma![/quote]

Ja len tak, teraz som bol v Prahe na Vianočných trhoch a všetci predajcovia rozprávali po rusky,či ukrajinsky. Všetky obchody so suvenírmi , zase ruština... A keď som v stánku novín kupoval lístok na hromadnú dopravu, zase lámaná ruština....Tak sa mi zdalo, akoby tí Rusi v Prahe po odsune zoslali :) Skoro som zmrzol...:)
romanezska (8)|8.12.2010 21:47
Mám LG 55LE8500 jsem hodně spokojen jen pár much co by mohli vychytat ještě nové aktualizace Firmware. např.že při připojení k DLNA se musí po zapnutí tv pokaždé znova projet nastavení sítě projede test (ok) a pak se prolikat spět a pak teprve multimédia a funguje to.Je to trochu otravné a zdlouhavé. Jak tv vypnu a pak zapnu tak to musím projet znova. Mohlo to dělat automaticky.
U přehrávaní multimédii jde jen režim celé obrazovky nebo původní velikost takže třeba mam film ještě v černém rámečku a nejde to roztáhnout jedině překonvertovat. Je to problém jen u některých souborů které jsou blbě nakonvertované a u vob.
A dálkový ovladač trochu blbě komunikuje jak sedím víc na levo od tv tak DO musím přesně namířit. Čím víc na levo tak to je horší. Ovladačem to není jíny DO to taky dělal. Je to na reklamaci?
Jinak tv je pěkna obraz funkce super přehrava avi, mkv, divx, ts,vob .Zvuk DD optikou.
valderon (4)|9.12.2010 06:42
Lidi,jednu 47-ku mam v inzerci,kdyby mel nekdo zajem,ozvete se,urcite se dohodneme!!Je fakt upne nova,jen odzkousena,musim koupit 42-ku,to je cely.Jinak musim rict,ze nema chybu.
tom300 (14)|9.12.2010 22:21
Ahoj.

Pošli mi prosím nabídku na: [email]k1team@email.cz[/email] potřebuji něco pro otce.

Díky.
roman67 (1)|10.12.2010 08:41
Ahoj,prosím nemá někdo info. jakou verzi HDMI má tato LG.Děkuji.
voodoo123 (8)|10.12.2010 19:32
[quote=valderon;313561]Lidi,jednu 47-ku mam v inzerci,kdyby mel nekdo zajem,ozvete se,urcite se dohodneme!!Je fakt upne nova,jen odzkousena,musim koupit 42-ku,to je cely.Jinak musim rict,ze nema chybu.[/quote]

Preco 42"? nemas dostatocnu vzdialenost?
RoPo (6061)|10.12.2010 21:36
[quote=voodoo123;314027]Preco 42"? nemas dostatocnu vzdialenost?[/quote]

Asi se mu nevleze do nábytkové stěny (podle mě sice přežitek, ale někomu vyhovuje), kterou už má.
valderon (4)|11.12.2010 18:44
Ano,je to o vzdalenosti.Pri HD nebo dvd je to super.Vcera na NovaHD Kraska a zvire...jeste ted mi tecou sliny.Super.Ale jak je tam SD,je to horsi,ale jak ktery program.Nektery SD jsou moc kvalitni.Divam se ze vzdalenosti 2,5-2,7m.Ja si uz i zvykl,ale zena me asi zabije,pokud nedotahnu 42 palcu....Jeste jsem si pohral s nastavenim obrazu.Je tam toho mraky,a diky ruznym pokrocilym funkcim se mi podarilo vyhladit "sum" u sd kanalu,takze je to koukatelny.Dalsi vychytavka je u Topfield 2050 , prepnu ho na 4:3 Letterbox , a na tv se udelaji cerny pruhy jako u sirokouhle verze filmu,takze se to zmensi a zena tolik nerve :-)
A jeste nekdo tu psal , ze je pri HD maly obraz,ruzne orizly,Ano,ale to zase zvetsim pri prepnuti 4:3 Centralni orez , a na TV je to pres cely obraz.Jinak ji mam v inzerci za 32 tisic,opravdu ji nikdo nechce?Nebo je cena vysoka?Tak cenu navrhnite.Pokud ji prodam,jdu do stejne,ale 42 , protoze je to super Tv.A odlesky nevnimam.Pokud tam chci videt odraz ,tak ho najdu.Ale pokud se divam na obsah vysilani,vidim jen obraz.
voodoo123 (8)|11.12.2010 21:53
[quote=valderon;314201]Ano,je to o vzdalenosti.Pri HD nebo dvd je to super.Vcera na NovaHD Kraska a zvire...jeste ted mi tecou sliny.Super.Ale jak je tam SD,je to horsi,ale jak ktery program.Nektery SD jsou moc kvalitni.Divam se ze vzdalenosti 2,5-2,7m.Ja si uz i zvykl,ale zena me asi zabije,pokud nedotahnu 42 palcu....Jeste jsem si pohral s nastavenim obrazu.Je tam toho mraky,a diky ruznym pokrocilym funkcim se mi podarilo vyhladit "sum" u sd kanalu,takze je to koukatelny.Dalsi vychytavka je u Topfield 2050 , prepnu ho na 4:3 Letterbox , a na tv se udelaji cerny pruhy jako u sirokouhle verze filmu,takze se to zmensi a zena tolik nerve :-)
A jeste nekdo tu psal , ze je pri HD maly obraz,ruzne orizly,Ano,ale to zase zvetsim pri prepnuti 4:3 Centralni orez , a na TV je to pres cely obraz.Jinak ji mam v inzerci za 32 tisic,opravdu ji nikdo nechce?Nebo je cena vysoka?Tak cenu navrhnite.Pokud ji prodam,jdu do stejne,ale 42 , protoze je to super Tv.A odlesky nevnimam.Pokud tam chci videt odraz ,tak ho najdu.Ale pokud se divam na obsah vysilani,vidim jen obraz.[/quote]

Diky za odpoved. Pytal som sa, lebo dost uvazujem o 47ke a mam podobnu vzdialenost (2.7-2.9m) a tiez mam zenu, tak nerad by som dopadol podobne. Na druhej strane pozerat HD pripadne full HD na 42 nebude to prave orechove. Idealne by bolo na 47ke SD obraz zmensit zoomom na velkost 40-42 s ciernymi pruhmi dookola, ak to je mozne nastavit...? Alebo menit pozorovaciu vzdialenost, co je dost neprakticke.
valderon (4)|12.12.2010 09:34
No,v tvem pripade,ikdyz se jedna o par centimetru,uz to asi nebude tolik problem.Pkud si odstoupim o par cm dal , je to opravdu lepsi.Tech 20-30 cm dela sve.Zoom tam je,ale jde jen zvetsovat,bohuzel,zkousel jsem to,ale nejde to zmensit.,kdyby ano,tak bych neresil prodej,to bych si ji urcite chtel nechat.Zase kdyz sleduji dvd s pruhy,tak to krasne umi zvetsit,a pak to nema chybu!Vecer jsem se dival na Sifru mistra...a na HBO HD Zrcadla , oboje v HD , a mas pravdu,nedovedu si predstavit,ze bych to videl na 42-ce.A sport je taky v pohode,mel jsem strach z rozmazlych pohybu atd. a nic takovy se nekona.200Hz dela sve. A rezim THX , bomba.Pri prvnim prepnuti vypada nic moc,nezaujme,a po chvili clovek prepne jinam,a zjisti,ze uz jen THX,maji to dobre nastavene.Tak co,nikdo ji porad nechcete?
X_Ljuke (3)|13.12.2010 17:52
Dobrý den,
zajímalo by mě jestli je absence DTS u LG dost velkým problémem?
Drtivá většina HiDef. videí v MKV má audio stopu v DTS. Tahle LG umí DD a AAC.

Jde mi o to, jestli se mi vyplatí pokaždé převádět audio stopy z filmů do DD, či AAC, nebo jestli si radši nemám zakoupit LCD SAMSUNG UE46C6500, které DTS v základu zvládá.

Mám v plánu si pouštět po LAN síti právě filmy ve full HD se vším všudy...
Kyselinka (8)|13.12.2010 18:02
[quote=X_Ljuke;314780]Dobrý den,
zajímalo by mě jestli je absence DTS u LG dost velkým problémem?
Drtivá většina HiDef. videí v MKV má audio stopu v DTS. Tahle LG umí DD a AAC.
Jde mi o to, jestli se mi vyplatí pokaždé převádět audio stopy z filmů do DD, či AAC, nebo jestli si radši nemám zakoupit LCD SAMSUNG UE46C6500, které DTS v základu zvládá.
Mám v plánu si pouštět po LAN síti právě filmy ve full HD se vším všudy...[/quote]

Zalezi ako casto, resp. kolko filmov tahas (kolko ich uz mas s DTS)..prerobenie 1 filmu do AC3 trva cca 10min. No keby som mal vsetky moje filmy prerabat, tak by som asi porodil. Ked pozeravas filmy s ENG dubingom, tak to mas pravdu, drviva vacsina je v DTS. Ale CZ DTS nie je az tak vela, takze sa musis ty rozhodnut, ci bude pre teba absencia DTS problemom. Ja napr. mam Xtreamer, takze prehravanie cez TV vobec nepouzivam. No je to na kazdom, ci si dokupi nejaku multimedialnu krabicku, alebo mu staci to co TV poskytuje.
schenid (2)|13.12.2010 19:51
[quote=eldorado09;289565]http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1272872392

http://hdtelevizija.com/2010/06/09/recenzija-lcd-lg-infinia-47le8500-47in119cm/[/quote]

Chci se zeptat mate zkusenosti se servisnim menu pro LCD LG32 LD420? LCD ma usb vstup,ale prehrava pouze foto a hudbu.Potreboval bych najit zpusob,jak se dostat do servisniho menu,abych mohl nastavit video a filmy.Chci pouzit pouze original ovladac na TV.
Pitomec (10211)|13.12.2010 20:47
Obávám se, že toto nepůjde jenom nastavit v servisním menu (proč by to výrobce blokoval?), ale bude to chtít změnu firmwaru.
RoPo (6061)|14.12.2010 08:11
[quote=schenid;314803]Chci se zeptat mate zkusenosti se servisnim menu pro LCD LG32 LD420? LCD ma usb vstup,ale prehrava pouze foto a hudbu.Potreboval bych najit zpusob,jak se dostat do servisniho menu,abych mohl nastavit video a filmy.Chci pouzit pouze original ovladac na TV.[/quote]

Tohle nějaké servisní menu nevyřeší. Aby TV zvládala video musí mít pro to uzpůsoben HW, tedy takový výkon, aby zvládala dekóddovat daný film (buď speciálním chipsetem nebo vlastním výkonným procesorem - neplést s procesourem, tak jak jej znáte z PC). Pak samozřejmě musí být i patřičně upraven firmware, aby tento spec. HW mohla TV používat.
X_Ljuke (3)|14.12.2010 15:21
[quote=Kyselinka;314782]Zalezi ako casto, resp. kolko filmov tahas (kolko ich uz mas s DTS)..prerobenie 1 filmu do AC3 trva cca 10min. No keby som mal vsetky moje filmy prerabat, tak by som asi porodil. Ked pozeravas filmy s ENG dubingom, tak to mas pravdu, drviva vacsina je v DTS. Ale CZ DTS nie je az tak vela, takze sa musis ty rozhodnut, ci bude pre teba absencia DTS problemom. Ja napr. mam Xtreamer, takze prehravanie cez TV vobec nepouzivam. No je to na kazdom, ci si dokupi nejaku multimedialnu krabicku, alebo mu staci to co TV poskytuje.[/quote]

Tak asi to budu muset překousnout a konvertovat... Moc filmů v HD zatím nemám, nicméně pokud budou přibývat, tak ve většině s anglickým dabingem.

Ještě se chci zeptat, jak vážné to je s odlesky na tom skleněném povrchu televize.
Pokud mám např. slabé světlo za sedačkou (cca 4m od televize), budou mi večer vadit odlesky???
k.karel (23)|14.12.2010 21:20
Snad jedině pokud by šajnovalo přímo do TV. Pokud TV nedáte tak aby to ni oknem pralo slunce nevidím problém, pravda mám jí teprve pár týdnů, ale zatím jsem si nevšiml jediného problému s odlesky.
Teď jsem cvičně zapnul holou 10W úsporku cca 5m naproti zaple TV a minimalně v kriminálce Nový York na Nova HD jsem při nejlepší snaze nenašel nic co by se dalo nazvat odlesk.
Jinak problém s DTS mě také trochu mrzí, na druhou stranu, pokud něco lze označit jako slabinu této TV, je to zvuk, i kdyby ho 1000x ladil Mark Levinson fyzika je neúprosná do par cm široké TV prodtě solidně hrající repro nenarvete. Ne že by to bylo k neposlouchání, ale prostě chybí tomu hloubka a dynamika.
Osobně teď řeším jak ten zvuk pořešit za rozumné peníze a pro přehrávání filmu pak použiji Satelit s Limuxem.
Tvarosh (13)|6.1.2011 11:02
Ahoj, můžete mi poradit jaký používáte program na převod audio stopy z DTS do takové, kterou TV přečte? Děkuji
killeriq (68)|6.1.2011 11:46
[quote=Tvarosh;320529]Ahoj, můžete mi poradit jaký používáte program na převod audio stopy z DTS do takové, kterou TV přečte? Děkuji[/quote]

http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/
Tvarosh (13)|6.1.2011 12:39
[quote=killeriq;320548]http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/[/quote]
Díky :)
icebee (35)|7.1.2011 15:59
Ahoj, chci se zeptat jak jste spokojeni s obrazem a se zvukem (mate podelne pruhy). 2x jsem reklamoval Samsung UE40C6500 a samsung UE40C6900 - problem pri nocnim sledovani (Clouding). Mam znameho u SAmsungu interne o problemu vedi. Udajne je to u 80% LED. Uz nechci neustale kupovat LED TV a zase reklamovat...
Sleduji zejmena HD video (mkv) + signal Topfield 7700 HD programy.


Diky
lanege (11)|10.1.2011 12:42
podelny pruhy urcite jsou , ale krom reklamy na google prohlizec (bylej podklad a texty si toho v beznym zivote nevsimnes ... horsi jsou podle me odleslky pokud nema dokonalou tmu vzdy se v cernych barvach "vidis" ale i to se da prekousnout ... osobne sem to kupoval jako imagovku do obyvaku takze me tento zrcadlo efekt musi nechat chladnym :)
acepek (8)|10.1.2011 21:00
Ahoj měl někdo z Vás možnost přímého srovnání kvality obrazu mezi LG 42LE8500 a Sharp LC-46LE824E či LC-46LE814E? Tyto Sharpky sice nemají fullLED, ale zato mají RGBY. Další co je na Sharp dobré je integrovaný DVB-S2 tuner. Zatím pořád u mě vede LG, ale to RGBY mě láká. Měl jsem možnost porovnání Sharp Quattron a jiných LCD od různých výrobců a tam měl Sharp jasně navrch, ale bohužel tam neměly LG LE8500. Díky za jakékoliv info
Decado (9)|11.1.2011 16:54
Zdravim,
posledny decembrovy tyzden som kupil LG 42LE8500, upgrade zo starsej CRT :-) dlho (5 dni) som sa rozhodoval, porovnaval, cital aj tu na fore a nakoniec medzi Samsung LCD 40/46'' (model uz neviem) zvitazilo toto LG.
podotykam, ze nie som ziadny fajnsmeker ani puntickar, co nahana pixely ci pozoruje mikroskopicke vady...som bezny spotrebitel po 30tke.

doterajsie skusenosti:
- odlesky su viditelne, ked to je vypnute (nevadi). ked bezi, tak to ani nevnimam, ono oko si zvykne a zaostri sa skor na obraz ako odlesk. TV mame bokom ku velkemu oknu na celu stenu (juhovychod). ked je silne svetlo, tak to vidno, ale staci prehodit rezim na vyssi jas/kontrast a je to ok
- zvuk. tu som mal velke obavy, vzhladom na diskusie vo fore a tiez na skusenost s LCD TV+monitor od LG, ktory som mal doma. tam bol zvuk bieda hroza, ledva som pocul a musel som to casto davat na maximum. Najhorsie obavy sa nenaplnili, zvuk pocut v pohode aj v nasej 70m obyvacke. Kvalita, resp. vernost podania je druha vec, chybaju tomu hlbky, proste v TV do 3cm asi dnesne tech. lepsie nespravia. nastastie ani ja ani zena nie sme v tomto smere velmi narocny a ked, tak dokupime komplet domace kino
- obraz - kompletna spokojnost. na moje prekvapenie slusne zvlada aj bezne TV vysielanie v SD kvalite (zdroj kablovka analogova). Slusne v porovnani s LCD/plazmami u susedov ci znamych. Obraz z BDripov v 1080p (mkv) je super, oplati sa pohrat s nastaveniami. BD prehravac nemame zatial, tak original neporovnavam.
- prehravanie z USB je spolahlive, ci z flashky alebo z externeho HDD. aj 1080p mkv idu bez problemov a trhani, prehrava aj titulky, musia vsak mat zhodny nazov s filmom, co zial vylucuje viacere jazyky (zatial som neprisiel, ako na to, mozno sa to da). Browsovanie vo foldroch, kde je vela obsahu, chvilu trva, ale cez USB sa to da. Prepinanie zvukovych stop v mkv ide bez problemov. Mohli vsak nejake skratky na ovladaci dorobit, treba to skoro vsetko cez menu.
- wifi ready - dokupil som LG USB dongle (kt. ide b/g/n 2,4/5GHz, zial domaci router je len b/g/n 2.4GHz) a pripojilo sa okamzite po zadani SSID a hesla a zostalo to nastavene aj po vypnuti TV, pripaja sa automaticky
- prehravanie filmov cez wifi dongle z NAS storage je horsie. TV je na prizemi, wifi router na poschodi a prehrava to s velkym sustavnym sekanim aj bezne dvdripy. zrejme bude chyba v sieti, este musim otestovat/doladit/dokupit 5GHz wifi.
- DLNA nehodnotim, nakolko aj vdaka zrejme nekvalitnemu pripojeniu bude problem zrejme v tom.
- vyborny je otocny stojan, pristup ku konektorom to vyrazne ulahcuje.
- Netcast - lokalizaciu som si nastavil rovno na Svedsko, ako bolo doporucene vo fore. V Netcaste je viacero aplikacii, zatial pouzivame len pocasie, ostatne ide velmi pomaly (opat pripojenie..)
- TV programy vyhladalo automaticky velmi rychlo (par minut) a organizacia (poradie, nazvy) je velmi jednoducha. TV dokaze nove kanaly doladit sama, da sa to nastavit
- dialkovy ovladac reaguje z mojho pohladu velmi zle - musite byt prakticky pred TV alebo mierne vpravo od nej. akonahle som nalavo co len 1 meter, aj ked smerujem na senzor v pravej casti TV, tak to nejde. senzor je totiz pod sklom a este aj pod ciernym naterom a tym uhol dopadu IR ziarenia je velmi uzky. VELKA CHYBA, lebo z jedalne ci nebodaj z kuchyne sice na TV vidim, ale neprepnem nic. na starej telke aj na LCD samsung, co mam v pracovni, to ide z vacsich uhlov (Samsung vsak nema take sklo vpredu). je to o nervy.
- USB sloty su 2 (mam 1xWIFI, 1xUSB/HDD), kludne by som uvital este dalsi slot.

uvital by som skusenosti inych s DLNA / wifi / prehravanim viacjazycnych titulkov, aj ine dobre rady.
ghost000 (10)|12.1.2011 07:39
Zdravím všechny, mám sice LX9500, ale kromě 3d jsou si tyto televize velmi blízko a je tady živěji tak se zkusím zeptat Vás. Mám připojený přes USB externí HDD a na něm převedené filmy z DVD do AVI ( VOB překonvertované do avi ). A teď k problému: u takto převedených filmů nemůžu pak následně při sledování měnit titulky nebo zvukovou stopu ( volby jsou zašedlé a nejde na ně vůbec najet ). Přitom když se na stejny film podivám přes PC ( např. přes VLC, nebo KM PLayer apod. ) tak se zvuková stopa a titulky měnit dají. Netuší někdo proč to tak je a čím to je ? Zkoušel jsem AVI v DivX, XViD, zkoušel jsem i samotné VOBčka, které ta televize přečíst a spustit umí, ale u žádného mi to nefungovalo ...
Natuší někdo jestli by to muselo byt překonvertované v nějakém konkrétní verzi konkrétního formátu ? Nebo v čem se skrývá to tajemství ? Už si s tím hraji 2 dny a jsem zoufalý ...

díky za každou radu
RoPo (6061)|12.1.2011 09:56
Proč to nejde:
- nejde to, protože změna titulků či audistopy není ve firmware TV LX9500 implementována
- formát jména souboru neodpovídá požadovanému formátu identifikující různou jazykovou verzi audiostopy a titulkové stopy
ghost000 (10)|12.1.2011 12:23
[quote=RoPo;322693]Proč to nejde:
- nejde to, protože změna titulků či audistopy není ve firmware TV LX9500 implementována
- formát jména souboru neodpovídá požadovanému formátu identifikující různou jazykovou verzi audiostopy a titulkové stopy[/quote]


Takže doporučení by mohlo být:
1. vytahnout pomoci subrip titulky z VOB do *sub
2. prevest VOB na AVI + prilozit k nim vytazene titulky ...

docela pracne, ale porad lepsi nez nic ...

Jeste to jde resit XSTREMERem a podobnyma zarizenima, ktery si poradi s formatama, ale nechci pripojovat zbytecne na TV milion veci ...

Kazdopadne dekuji za informaci, jsem zase o neco malilinkato chytrejsi :-)
RoPo (6061)|12.1.2011 13:13
[quote=ghost000;322730]Takže doporučení by mohlo být:
1. vytahnout pomoci subrip titulky z VOB do *sub
2. prevest VOB na AVI + prilozit k nim vytazene titulky ...

docela pracne, ale porad lepsi nez nic ...

Jeste to jde resit XSTREMERem a podobnyma zarizenima, ktery si poradi s formatama, ale nechci pripojovat zbytecne na TV milion veci ...

Kazdopadne dekuji za informaci, jsem zase o neco malilinkato chytrejsi :-)[/quote]

Ad 1. jsem předpokládal, že titulky jako SUB jsi před napsáním dotazu zkoušel
Ad 2. jsem předpokládal, že jsi před napsáním dotazu zkoušel.
ghost000 (10)|12.1.2011 16:53
[quote=RoPo;322743]Ad 1. jsem předpokládal, že titulky jako SUB jsi před napsáním dotazu zkoušel
Ad 2. jsem předpokládal, že jsi před napsáním dotazu zkoušel.[/quote]


Nezkoušel, protože jsem se snažil o co nejjednodušší a nejrychlejší převod ...
RoPo (6061)|12.1.2011 21:27
[quote=ghost000;322784]Nezkoušel, protože jsem se snažil o co nejjednodušší a nejrychlejší převod ...[/quote]

Hmmmm.... nejjednodušší a nejrychlejší způsob je vyzkoušet známé postupy než psát do fóra a čekat na možnou odpověď... Pro příště jsi snad poučen.
ghost000 (10)|13.1.2011 07:14
[quote=RoPo;322849]Hmmmm.... nejjednodušší a nejrychlejší způsob je vyzkoušet známé postupy než psát do fóra a čekat na možnou odpověď... Pro příště jsi snad poučen.[/quote]

ale já jsem psal, že jsem si s tím hrál 2 dny a že jsem z toho byl zoufalý a účel fóra je přece poradit nebo ne ? Když převádíš filmy, tak musíš počkat až ten převod proběhne a teprve pak to můžeš prověřit jak to jede nebo nejede na TV, tzn. musím odpojit externí HDD od PC a připojit k TV a pořád dokola a proto, že už jsem nevěděl kudy kam tak jsem se obrátil na toto fórum.

Tak si myslím, že jsem udělal správně a žes mi tak skvěle poradil :-), protože kdybych sem nanapsal, tak bych nevěděl to co vím teď ... :-)
Mishack (20)|13.1.2011 11:47
Rozhoduji se mezi 42" a 47". TV jsou naprosto totozne. A i kdyz plocha tv je o ctvrtinu vetsi (http://displaywars.com/42-inch-16x9-vs-47-inch-16x9), porad váham. Ptze rozdil v cene - 10k je prece jenom dost penez. Chci se zeptat, jestli se to podle vas vyplati.

Diky za nazory.

(tv bude z 90 % hlavne na filmy v HD, prijde do obyvaku)
ghost000 (10)|13.1.2011 11:54
[quote=Mishack;322988]Rozhoduji se mezi 42" a 47". TV jsou naprosto totozne. A i kdyz plocha tv je o ctvrtinu vetsi (http://displaywars.com/42-inch-16x9-vs-47-inch-16x9), porad váham. Ptze rozdil v cene - 10k je prece jenom dost penez. Chci se zeptat, jestli se to podle vas vyplati.

Diky za nazory.

(tv bude z 90 % hlavne na filmy v HD, prijde do obyvaku)[/quote]

Stručně řečeno, čím větší tím lepší, já mám 47" a po měsíci bych bral i větší ... strašně rychle se na to zvykne. Sleduju to z cca 2,2-2,3m vzdlaenosti od obrazovky a v nicem neni zadyn problem, krome HD kanalu sleduji i SD kanaly a taky nevidim problem ve vzdalenosti ...
Ladys (1829)|13.1.2011 12:08
Koupis 42" a budes po paar dnech litovat, tady opravdu plati pravidlo cim vetsi tim lepsi, samozrejme v ramci snesitelnych moznosti.
Tech 10tis je sice rozdil, ale je to spis jista dan za uplnou spokojenost:)
jarod72pm (841)|13.1.2011 12:27
[quote=Mishack;322988]Rozhoduji se mezi 42" a 47". TV jsou naprosto totozne. A i kdyz plocha tv je o ctvrtinu vetsi (http://displaywars.com/42-inch-16x9-vs-47-inch-16x9), porad váham. Ptze rozdil v cene - 10k je prece jenom dost penez. Chci se zeptat, jestli se to podle vas vyplati.

Diky za nazory.

(tv bude z 90 % hlavne na filmy v HD, prijde do obyvaku)[/quote]

Pokud je to do 2-3 metry stačí 42" a pokud je to dál jak 3 metry bral bych už 47" (je to už v rámci toho cenového rozdílu !)
Jde o to pobraz celý obraz očima tedy vnímat komplet obraz než mít doma podle možností co největší obrazovku a pak lítak očima sem tam.