Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 42LE8500 - zkušenosti, rady...

milbin (22)|22.11.2010 21:19
Naproti tv mám okno takže lesklou nechci.
Mrkni na toto
Ty odlesky jsou tam strašny.
RoPo (6061)|22.11.2010 21:33
[quote=milbin;309049]Naproti tv mám okno takže lesklou nechci.
Mrkni na toto YouTube - LG 47LE8500
Ty odlesky jsou tam strašny.[/quote]


S tím souhlasím. Opravdu děs běs. Mám však za to, že to je problém LCD a umělého zvýšení kontrastu právě lesklým panelem. Mám PDP a tam je také sklo. Avšak po odlescích ani památky. Právě PDP má vyšší svítivost o které se LCD jen může zdát. Tato svítivost tyto odlesky "přebije".
Jak jsem psal výše LCD jsem měl, viděl i novější kousky, ale vůbec mě nepřesvědčují (chybějící reálná barevnost, barevný gammut, pozorovací úhly - změna barevného podání, i když malá ale je, atd... já u LCD stále vidím více negativ než u PDP).

Je to těžké rozhodování... Já jsem chtěl právě řadu 8500 do dalšího pokoje, protože potřebuji menší uhlopříčku ve které se PDP nedělá. Asi skončím opět u PDP u nejmenší uhlopříčky 42".
garb7 (1189)|23.11.2010 05:30
[quote=RoPo;309051]
Je to těžké rozhodování... Já jsem chtěl právě řadu 8500 do dalšího pokoje, protože potřebuji menší uhlopříčku ve které se PDP nedělá. Asi skončím opět u PDP u nejmenší uhlopříčky 42".[/quote]

Nejmenší je 37" P37X20
RoPo (6061)|23.11.2010 07:49
[quote=garb7;309109]Nejmenší je 37" P37X20[/quote]

Jasně to vím, ale není FullHD...
Mishack (20)|23.11.2010 12:14
Polozim asi hloupy dotaz...
Nekdo se tu zminuje o problemu TV s prehranim DTS zvuku. Je mysleno primo z USB nebo obecne? Tzn i z PC (pripadne z neceho jineho - Boxee Box konkretne)?
SPAWN (744)|23.11.2010 12:22
[quote=Mishack;309171]Polozim asi hloupy dotaz...
Nekdo se tu zminuje o problemu TV s prehranim DTS zvuku. Je mysleno primo z USB nebo obecne? Tzn i z PC (pripadne z neceho jineho - Boxee Box konkretne)?[/quote]

Ano je ty mysleno prevazne z USB v kontejneru MKV atd.. Od prehravani je tu blu-ray(PS3),pc, nb nebo jiny multimedialni pristroj ktery to zvladne hrave.
jarod72pm (841)|23.11.2010 12:46
Když to tak čtu co tedy bude obrazově lepší LG 42LE5300 nebo 42LD650 ?
Nechci skrz tuner nebo doplňky ale jde čistě o obraz ,předpokládám že obojí je IPS panel
(někde jsem v recenzích četl že IPS mají horší statický kontrast a lepší by měl být Samsung 40C630 ale kde je pravda netuším)
Mishack (20)|23.11.2010 12:59
[quote=SPAWN;309172]Ano je ty mysleno prevazne z USB v kontejneru MKV ...[/quote]
Diky. Myslel jsem si, ze to tak funguje. Ale lina huba... :)
psv1 (458)|23.11.2010 13:10
[quote=jarod72pm;309179]Když to tak čtu co tedy bude obrazově lepší LG 42LE5300 nebo 42LD650 ?
Nechci skrz tuner nebo doplňky ale jde čistě o obraz ,předpokládám že obojí je IPS panel
(někde jsem v recenzích četl že IPS mají horší statický kontrast a lepší by měl být Samsung 40C630 ale kde je pravda netuším)[/quote]

Ta pravda je zpravidla někde úplně jinde, než na papíře. Porovnával jsem 47" verze těchto modelů a o prsa u mě vyhrála LD650. Spíš jen tak, že za 3 litry mě LE5300 nic navíc nedá.
Pokud se nepletu, tak Ty jsi ale chtěl původně Philips?
jarod72pm (841)|23.11.2010 13:36
To ano ale dostal jsem se do fáze jako každý druhý tady že cenově vím asi co koupit někde kolem 15000.- +- 2000 ale krom toho Philipse jsou další kandidáti a dnes opět půjdu do terénu se kouknout na obrazy TV (datart).
Už se rozhoduju mezi těmito:
Philips 42pfl5405H
LG 42LD650
Samsung 40C630

a jak jistě někteří ví je to hodně těžké rozhodování když jde o to koupit ASI to nej za tu cenu a u mě opět noční můra.(mám takové tušení že asi skončim u toho Philipsu který mě oslovit už před nějakým měsícem)
psv1 (458)|23.11.2010 14:17
Myslím, že ani s jednou neuděláš chybu. No a doma už potom bude každá nejlepší.
radho1121 (23)|23.11.2010 20:38
Ako je možné že na mojej TV LG47le8500- niektoré .avi idu prehrať a niektoré nie?
,a po aktualizácii mate aj skype?
killeriq (68)|23.11.2010 20:54
[quote=radho1121;309247]Ako je možné že na mojej TV LG47le8500- niektoré .avi idu prehrať a niektoré nie?
,a po aktualizácii mate aj skype?[/quote]

rozne codecy...AVi by som dnes uz rozhodne neriesil, najviac ma serie ze MKV nezvlada DTS, tento problem mala uz LH seria a seru na to aj pri tejto, co je skoda zbytocne dalsia krabica k TV, nakolko vacsina releasov v MKV na DTS zvuk a zakazdym to konvertovat sa mi vazne nexce...:(
RoPo (6061)|23.11.2010 22:27
[quote=killeriq;309253]rozne codecy...AVi by som dnes uz rozhodne neriesil, najviac ma serie ze MKV nezvlada DTS, tento problem mala uz LH seria a seru na to aj pri tejto, co je skoda zbytocne dalsia krabica k TV, nakolko vacsina releasov v MKV na DTS zvuk a zakazdym to konvertovat sa mi vazne nexce...:([/quote]

Pro přehrávání DTSka je nutná licence výrobce k danému modelu a tu LG pravděpodobně nemá požízenou.

Jinak jsem se po tom nepídil, ale ty víš o nějaké TV, která umí dekódovat DTS a downmixovat na stereo v TV z MKV? Mě nějak nejde do hlavy k čemu by to bylo dobré, když DTS je hlavně pro vícekanál (více jak 2).
killeriq (68)|23.11.2010 23:30
[quote=RoPo;309297]Pro přehrávání DTSka je nutná licence výrobce k danému modelu a tu LG pravděpodobně nemá požízenou.

Jinak jsem se po tom nepídil, ale ty víš o nějaké TV, která umí dekódovat DTS a downmixovat na stereo v TV z MKV? Mě nějak nejde do hlavy k čemu by to bylo dobré, když DTS je hlavně pro vícekanál (více jak 2).[/quote]

niekto spominal ze Samsung s tym nema problemy takze neviem :( ale vyzera to tak ze je to jedina znacka. DTS je dobre pre viac kanal toje jasne ale ked tv nepozna codec takze ti myslim nepomoze aj ked tam tu viac kanalovu zostavu zapojis,nie?
RoPo (6061)|24.11.2010 08:46
[quote=killeriq;309317]niekto spominal ze Samsung s tym nema problemy takze neviem :( ale vyzera to tak ze je to jedina znacka. DTS je dobre pre viac kanal toje jasne ale ked tv nepozna codec takze ti myslim nepomoze aj ked tam tu viac kanalovu zostavu zapojis,nie?[/quote]

Kam vícekanálovou sestavu do TV zapojíš???

TV by musela umět DTS passthrough (na což je potřeba další licence) do optiky kde připojíš DTS receiver a bedny.
killeriq (68)|24.11.2010 09:59
[quote=RoPo;309366]Kam vícekanálovou sestavu do TV zapojíš???

TV by musela umět DTS passthrough (na což je potřeba další licence) do optiky kde připojíš DTS receiver a bedny.[/quote]

takze vo finale aj ked do optiky sustavu zapojim zvuk nepojde ziadny, cize mi treba mat zapojene cez comp alebo nejaky externy prehravac napr Extreme a to napojit na 5.1 zostavu, spravne?
RoPo (6061)|24.11.2010 10:13
[quote=killeriq;309380]takze vo finale aj ked do optiky sustavu zapojim zvuk nepojde ziadny, cize mi treba mat zapojene cez comp alebo nejaky externy prehravac napr Extreme a to napojit na 5.1 zostavu, spravne?[/quote]

Ano .
RoPo (6061)|24.11.2010 10:23
Já vím, že v DVB-T např. rakušáci občas vysílají DD 5.1 (koncerty, hudbu, apod.) a Samsung PS50A756 toto umí optikou poslat do receiveru, ale dekódovat musí samozřejmě receiver.

A pravda je, že Samsung umí DTS z MKV posílat do optického výstupu. Mám dojem, že např. Samsung UE-46B8000, ale vyčetl jsem, že DTS passthrought je podporováno u modelů 2010.
killeriq (68)|24.11.2010 12:11
[quote=RoPo;309386]Já vím, že v DVB-T např. rakušáci občas vysílají DD 5.1 (koncerty, hudbu, apod.) a Samsung PS50A756 toto umí optikou poslat do receiveru, ale dekódovat musí samozřejmě receiver.

A pravda je, že Samsung umí DTS z MKV posílat do optického výstupu. Mám dojem, že např. Samsung UE-46B8000, ale vyčetl jsem, že DTS passthrought je podporováno u modelů 2010.[/quote]

ahaa takze ked mam repro alebo reciever s optickym vstupom tak by mi dal ist DTS zvuk. Hmm co mam LG LH4000 doma tak hned ako pustim MKV s DTS z USB zahlasi chybu audia ale film prehrava.

Takze teoreticky by sa to malo spravat tak ze TV rozpozna ze to reviecer zvlada a tuto xybu nezahlasi?

Moze to niekto potvrdit?
RoPo (6061)|24.11.2010 12:40
[quote=killeriq;309408]ahaa takze ked mam repro alebo reciever s optickym vstupom tak by mi dal ist DTS zvuk. Hmm co mam LG LH4000 doma tak hned ako pustim MKV s DTS z USB zahlasi chybu audia ale film prehrava. [/quote]

Pokud TV umí DTS passthrought - tím že umí detekovat DTS - tak pošle z MKV kontejneru audio do optiky. Receiver potom má správně detekovat DTS nebo DD apod. na daném optickém vstupu. Ještě je možné, že toto také závisí na nastavení audia v TV. Zda je výstup směrován do repro nebo do optiky (optical OUT) a brát zvuk jako PCM nebo AC3 (starší označení pro DD). Jedině co takhle nemůže jít je TrueHD či MasterHD - to lze posílat jen přes HDMI. Je však možné, že díky ARC bude možné toto posílat z TV do receiveru v budoucnu přes aktuálně již v praxi používané HDMI 1.4.

[quote=killeriq;309408]Takze teoreticky by sa to malo spravat tak ze TV rozpozna ze to reviecer zvlada a tuto xybu nezahlasi?

Moze to niekto potvrdit?[/quote]

TV nemůže "vědět" kam je optický výstup z TV připojen a co dané zařízení umí. Přeposílá jen stream, žádná obousměrná komunikace jako např u CEC standardu u HDMI po optice neprobíhá.
ozzy8 (34)|25.11.2010 17:03
Tak aj ja mám túto TV. Doviezli ju včera, takže mám len pár postrehov. Hlavne som bol zvedavý na kvalitu obrazu z SD zdrojov prepojených cez scart kábel. Som rád, že sa dá aj na tento signál pozerať. Keďže som vrátil dva kusy Panasonic G20 kvôli nepríjemnému bzučaniu, mal som teraz možnosť porovnať kvalitu obrazu u obidvoch technológií. Myslím, že LG sa môže smelo postaviť tejto plazme. Aj G20 pomerne jasne ukazovala rozdiely v kvalite prijímaného signálu. To čo bolo obrazovo slabé, tak bolo zlé aj na plazme. Tu je tak isto. Horší signál je jasne odlíšený od toho dobrého, ale stále je to pozerateľné. Myslel som si, že pri starých klipoch na Retromusic budem pozerať len na šmuhy, ale práveže som milo prekvapený, ako ich táto LCD zobrazí. A cez moderný satelitný prijímač by to cez HDMI malo byť ešte lepšie. Nikde som zatiaľ nenašiel, kde je možné (ak to táto TV dovoľuje) stiahnuť novší firmware pre tento model. Dá sa nastaviť jas, alebo podsvietenie pre pozeranie teletextu? Lebo keď vyvolám txt, tak mi vadí ten vysoký jas, alebo podsvietenie. Kde sa dá nastaviť zobrazenie txt čo sa týka správneho zobrazovania diakritiky? Zbežne som pozrel do návodu, ale som sa v ňom zatiaľ nezorientoval.
Nevýhodu oproti Panasonicu G20 vidím v povrchovej úprave panela, kde hoci G20 má tiež sklo, tak je nejaké matné a odrazov je minimum. LG má tie odrazy maximálne. Treba spustiť žalúzie za bieleho dňa, inak to trochu ruší.
Ešte mi na DO od LG vadí krížový ovládač, viackrát sa mi stalo za tých pár hodín, že som zatlačil na nesprávnu časť a vybehol z menu. Budem si na to musieť zvyknúť, prípadne naprogramovať jednoduchší ovládač z Lidla, ktorý má tlačítka toho kríža oddelené.
RoPo (6061)|25.11.2010 19:20
[quote=ozzy8;309721]
Nevýhodu oproti Panasonicu G20 vidím v povrchovej úprave panela, kde hoci G20 má tiež sklo, tak je nejaké matné a odrazov je minimum. LG má tie odrazy maximálne. Treba spustiť žalúzie za bieleho dňa, inak to trochu ruší.[/quote]

Ohledně odlesků zde již zmíňka padla. A opravdu ty odlesky jsou hrůza. Ty to vidíš prakticky a potvrzuješ nevyhovující odlesky. Což mě osobně tedy mrzí... měl jsem ji vyhlídnutou...
ozzy8 (34)|25.11.2010 22:15
to RoPo: nenechaj sa ale odradiť od svojho rozhodovania. Ja som tie odrazy myslel za bieleho dňa a pri vypnutej telke, že sa tam všetko odráža. TV mám len od včera a keď prídem z roboty a potom ju neskôr zapnem, tak už je vonku vlastne tma a pozerám len pri zapnutej malej lampe. Keď ju zapneš cez deň, tak sa pozerať samozrejme dá, len ak chceš mať úplne nerušené pozeranie (aby si sa nezameriaval na tento jav), tak si vonkajšie osvetlenie zatlmíš. A porovnal som ju len s Panasonicom G20, ktorý má ten panel špeciálne povrchovo upravený. Napísal som to len preto, že som mal možnosť tieto dva modely doma odskúšať. LG 8500 je naozaj dobrá telka, neboj sa do nej ísť. Ak chceš LCD, tak budeš spokojný.
RoPo (6061)|26.11.2010 08:34
Nojo, ale já na TV koukám i ve dne a nechci sledovat zrcadlo. I když tato TV by byla podružná. Já prostě odlesky jak jskou vyobrazeny na tom videu u TV neznám. Jako hlavní TV mám PDP. :)
LCD chci kvůli malé uhlopříčce, kde se PDP s FullHD nevyrábí i když vím, že je to "jen LCD".
solido (4)|26.11.2010 22:23
sewa

Tak dnes som robil taký malý test z DTS -napojil som cez optiku TV reciver /onkyo/ na priamo a pustil film vo formáte DTS bol to film 2012 obraz v pohode ,a zvuk nič len jedna stopa a to KOMENT k filmu ..neišiel zvuk ani po prepnutý na dolby D ..film som prehrával z harddiscu /ice box 350G/ film bol nahraný z blueray ...
juradeus (7)|26.11.2010 22:53
Som uz asi 24hodinovy majitel 42le8500. Obraz povazujem za vyborny, pripadne odrazy nejak neregistrujem. Prijemne prekvapilo, ze po aktualizovani fw sa namiesto troch ocakavanych internetovych stranok zjavilo osem. Oproti predoslemu TV (lcd samsung) si pochvalujem ovladanie, i ked niektore napady zo samsungu mi chybaju. Co je horsie, doteraz mi neprehralo ani jedno full hd mkv (zaujimave, ze ikonku zmenilo za sreenshot z videa, ale video neprehra), divx zatial vsetky bez problemov, titulky tiez OK. Dokonca prehralo mi nejake avi, co mi ani icy box nechcel prehrat. Celkom sa mi pozdava snimac svetla, kedy sa v istom rezime automaticky stmavuje obrazovka. Pre pozeranie v noci je to pre oci o dost prijemnejsie.
Na tych inet strankach som skusal vsetko mozne, nemozne a vsetko funguje ako ma..som cakal ze to bude zabugovane..
KemaBV (42)|28.11.2010 18:36
Ahoj všichni.

Velmi intenzivně hledám televizi. LCD LG 42LE8500 je jednou z vážných kandidátek...

Nejsem tak znalý technický typ proto potřebuji radu.

Tato televize nemá TV tuner (DVB-C), TV tuner (DVB-C MPEG-4), TV tuner (DVB-S), TV tuner (DVB-S2 MPEG-4).

Co to pro mě jako uživatele znamená? Chci si totiž k tv pořídit programy v HD od Sky link...

Může mi někdo poradit? Předem děkuji.
RoPo (6061)|28.11.2010 20:47
Potřebuješ buď externí SAT DVB-S2 HD tuner nebo TV s DVB-S2 tunerem.
juradeus (7)|28.11.2010 23:14
Tak dnes som skusil vyhladavat cez DVB-T. Nejak nic nenaslo, co mi bolo podozrive. V menu pri ladeni proste sa ani nedalo vybrat dtv, stale to ladilo len analog. Prepol som krajinu na nemecku a uz to ladilo aj cez DVB-T. V BA naslo 8 dig kanalov. Potom som zapol internet a dalsie prekvapko, uz tam je az 12 internetovych stranok..pribudlo napriklad google maps..No kazdopadne je blbe, ze ked dam slovensko, tak je menej inet stranok a je vypnuty dvb-t.
psv1 (458)|28.11.2010 23:23
Možné je, že pokud jsi kupoval na netu, tak to může být kus dotažený z venku, který není určen pro SVK.
Jaký máš záručák?
juradeus (7)|29.11.2010 00:32
[quote=psv1;310556]Možné je, že pokud jsi kupoval na netu, tak to může být kus dotažený z venku, který není určen pro SVK.
Jaký máš záručák?[/quote]
Kupovane na slovensku v jednom z velkych kamennych elektroobchodov (z netu, tam som si ho len prisiel zobrat. zabookovanie tv z netu usetrilo 200e oproti kamennej cene).
Ono to bude tym, ze menu tv sa upravuje podla krajiny. Priamo v manualy je napriklad pisane, ze dvb-c nie je mozne pouzit v tychto krajinach (tu su vymenovane) a v tycho ano(zase zoznam)..proste prepnes krajinu a ide aj dvb-c.. napr. ked prepnem cesko, tak ide aj dvb-t. Podla mna je uplne jedno kde sa dany tv kupuje,,pretoze ako prve po zapnuti netu nasiel novy FW a ten tipujem ze je plne internacionalny. Proste v LG si myslia, ze na svk este nie je dig.terestrial tv a tak pre zvoleni krajiny svk odpalili z menu ladenie dvb-t.
PS: dnes som nasiel v menu feature, ktore vypne usb kluc a potom sa moze bezpecne vybrat. doteraz som ho vzdy vybral len tak. tv to vyberanie nastastie prezil bez ujmy.
Kyselinka (8)|29.11.2010 08:09
[quote=k.karel;306120]Zvažuji nákup 42LE8500 a mám několik dotazů

- jaké čudo se skrývá pod nic neříkajícím označením WIFI Ready?
- dokáže TV přehrát přes USB z HDD nebo přes LAN
DVD tedy soubory *.vob
BR tedy soubory *..m2ts
HDTV soubory v *.MKV

Děkuji za info[/quote]

DVD subory som neskusal, lebo nemam uz ziadne DVD-cko:)
M2TS subory nerozpozna vobec.
MKV rozpozna a bezproblemov prehra (no kontajner nesmie obsahovat DTS zvuk, ale AC3), konkretne som skusal film s bitrate 12Mbps.
Kyselinka (8)|29.11.2010 08:11
[quote=voodoo123;308264]Ahoj, chstam sa kupit tento TV ale neviem sa rozhodnut ci 42 alebo 47 palcovu uhlopriecku. Aku minimalnu vzdialenost so skusenosti doporucujete pri jednej alebo druhej? dik[/quote]

Ja mam 42 a pozeram ju z 3m. pri SD signale mi to staci, ale pri HD vysielani a BluRay filmoch by som prijal aj vacsiu uhlopriecku.
Kyselinka (8)|29.11.2010 08:16
[quote=radho1121;308687]tak už som šťastný majiteľ tejto TV aj ja 42le8500,,mam jednu otázočku ako sa prihlasujete na facebook ? nieaky pin tam treba ,, kde ho zistím ?? ďakujem ..prehra vám súbor mkv?[/quote]

Pri prihlasovani na TV do facebooku ti na lavo hore pise ze sa mas zaregistrovat na nejakej stranke. Je to neco ako lg-facebook, alebo neviem presne ako to je tam napisane. V PC si otvor tu stranku a riad sa podla pokynov, nakoniec ti to da PIN, ktorym sa prihlasis do facebooku na TV. Sice ten PIN mam, ale ked ho do TV zadam, tak asi 10 min nacitava a potom vyhodi chybu, Zrejme nejaky bug, este to nemaju vychytane.
Kyselinka (8)|29.11.2010 08:28
[quote=juradeus;310066]Co je horsie, doteraz mi neprehralo ani jedno full hd mkv (zaujimave, ze ikonku zmenilo za sreenshot z videa, ale video neprehra)[/quote]

Zalezi mozno aj od toho aka verzia MKVmerge bola pouzita pri tvojich MKV kontajneroch. Viem ze obcas byvaju problemy s niektorymi verziami. Ja konkretne pouzivam v4.0.0 a ziadny problem jak v TV, tak aj v Xtreameri.
lanege (11)|29.11.2010 13:44
cau mladezi ,
nemate nekdo LX9500 , minimalne v recenzi na me pusobi ze to ma snad polovicni ramecek nez zminovana 8500 a to uz je Vaze paradni vzheld ...
mala_zaba (6)|1.12.2010 08:48
Mám dotaz k této televizi. Všiml jsem si toho při sledování s většího úhlu. Při scéně kdy na černém pozadí svítí třeba hvězdy, nebo běží titulky, je kolem světlého textu viděl taková podsvětlená mlhovina. Připisuju to na úkor lokálnímu podsvětlení. Dotaz zní: Dá se s lokálním podsvětlením něco dělat....nastavoval velikost těch lokálních polí, vypnout lokální a podsvětlit to celý stejně,......

Podle recenzí co jsem o tom četl jsem se domníval, že je to nastavitelné, ale v praxi jsem se k tomu nikde neproklikal.

Dík
RoPo (6061)|1.12.2010 09:24
mala_zaba: Gratuluji! :-E To je tzv. clouding - necnost LCD (díky změně obrazu závislém na pozorovacím úhlu) a principu LCD. U LED se projevuje ještě více. Můžeš maximálně snížit intenzitu podsvětlení a tím snížit tuto mlhu/mrak kolem světlých obrysů.
jarod72pm (841)|1.12.2010 10:34
Dělá to na hodně modelech je to daň edge podsvícení ,co jsem u tchána tak má SAMSUNG UE40C6000 a tam je to taky krásně vidět po obvodu takové tmavé mapy.Pokud je to výrazné mělo by to být na reklamaci ale pokud jsou to jemné stíny co málokdy postřehneš tak si časem zvykneš.
Mishack (20)|1.12.2010 10:57
[jarod72pm] - Tj, ale on se pta na LE8500 (jestli jsem to dobre pochopil), ktera ma Local Diming, ne Edge...
RoPo (6061)|1.12.2010 11:02
[quote=Mishack;311201][jarod72pm] - Tj, ale on se pta na LE8500 (jestli jsem to dobre pochopil), ktera ma Local Diming, ne Edge...[/quote]

Ale to je jedno. Právě u podsvětlení Local Dimingu tento efekt může být naopak výraznější.

U EDGE podsvětlení bývá navíc bleeding efekt = nerovnoměrné podsvětlení.
RoPo (6061)|1.12.2010 11:02
[quote=jarod72pm;311196]Dělá to na hodně modelech je to daň edge podsvícení ,co jsem u tchána tak má SAMSUNG UE40C6000 a tam je to taky krásně vidět po obvodu takové tmavé mapy.Pokud je to výrazné mělo by to být na reklamaci ale pokud jsou to jemné stíny co málokdy postřehneš tak si časem zvykneš.[/quote]

To je tzv. bleeding
jarod72pm (841)|1.12.2010 11:12
jo tak či onak je tam prostě problém ať s tmavým nebo jasným flekem.
U mé pozoruji spíš jasnější okraje a tmavší střed (podsvícení lampama)ale zase je fakt že je to 3 roky staré lcdčko.
ozzy8 (34)|1.12.2010 17:31
To čo popisuje "mala zaba" som si všimol aj ja. Je to viditeľné pri pohľade zboku. Keď sa pozerám priamo na obrazovku, tak je všetko OK. Na LCD sa skrátka treba pozerať v osiach televízora, tj. mať oči vo výške stredu obrazovky, vešať ju niekde hore na stenu len aby som bol "in" a pre efekt, je blbosť.
Mne robí problém pripojiť TV k internetu. Mám dsl po telefónnej linke a neviem, či to robím správne.
Krížený kábel som zapojil do modemu a TV, ale IP adresu mi automaticky nepriradilo, vypisuje, že má problém s bránou. Postupoval som podľa návodu aj zadať ručne, ale bez úspechu.
Môžete poradiť?
radho1121 (23)|1.12.2010 19:59
to ozzy8 neviem či to môže vadiť,, ale ja nemám krížený kábel mam rovný ..a net ide v pohode
RoPo (6061)|1.12.2010 22:56
[quote=ozzy8;311272]To čo popisuje "mala zaba" som si všimol aj ja. Je to viditeľné pri pohľade zboku. Keď sa pozerám priamo na obrazovku, tak je všetko OK. Na LCD sa skrátka treba pozerať v osiach televízora, tj. mať oči vo výške stredu obrazovky, vešať ju niekde hore na stenu len aby som bol "in" a pre efekt, je blbosť.
Mne robí problém pripojiť TV k internetu. Mám dsl po telefónnej linke a neviem, či to robím správne.
Krížený kábel som zapojil do modemu a TV, ale IP adresu mi automaticky nepriradilo, vypisuje, že má problém s bránou. Postupoval som podľa návodu aj zadať ručne, ale bez úspechu.
Môžete poradiť?[/quote]

Křížený kabel nepoužívaej, ale použij normálně zapojený UTP kabel, pokud zapojuješ do routeru/modemu. Pokud je ADSL jen transparentní modem bez routeru, tak musíš požádat svého ISP poksytovatele o uvolnění MAC adresy tvé TV, protože blokuje všechny síťová zařízení, která nemá u sebe "uložena/povolna". Nebo pořiď router a ten "vlož mezi" ADSL modem a TV.
ozzy8 (34)|2.12.2010 06:24
Dobre, skúsim sa s tým popasovať.
A nie je náhodou možnosť firmware stiahnuť z nejakej stránky, aby som nemusel zháňať kábel, prípadne router. Nový firmware chcem stiahnuť len kvôli tomu, aby som odstránil chyby v teletexte, lebo v nastaveniach samotnej tv som nenašiel možnosť upraviť zobrazovanie TXT-u. A prípadne nejaké ďalšie chyby odstránené novým firmwarom.
juradeus (7)|2.12.2010 11:57
[quote=ozzy8;311414]Dobre, skúsim sa s tým popasovať.
A nie je náhodou možnosť firmware stiahnuť z nejakej stránky, aby som nemusel zháňať kábel, prípadne router. Nový firmware chcem stiahnuť len kvôli tomu, aby som odstránil chyby v teletexte, lebo v nastaveniach samotnej tv som nenašiel možnosť upraviť zobrazovanie TXT-u. A prípadne nejaké ďalšie chyby odstránené novým firmwarom.[/quote]

No ja ti neviem, mam najnovsi FW (predvcerom bola aktualizacia), ale txt mam dojem ze sa sprava tak isto ako s FW po kupe. Proste len txt na full screen, ziadne ine moznosti...alebo mozno to len neviem ovladat :)
ozzy8 (34)|2.12.2010 18:13
to juradeus: a ako Ti funguje txt teraz? Diakritika je v poriadku? Lebo mne bez aktualizácie firmwaru nefunguje správne,má problémy s mäkčeňmi a dĺžňami. Práve toto by som chcel odstrániť novým firmwarom, pravda,ak je to možné.