Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte s výběrem TV pro příjem kabelovky

vivid.sk (11472)|14.6.2010 15:20
Toto oni nepoznajú.
Ale nepoznaju ani prehravanie HD zdrojov (v tejto kvalite), korektne zobrazenie 24p bez cukania, prehravanie zaznamov z USB, prehravanie digitalnych zdrojov videa cez HDMI, ine druhy tunerov ako analogovy atd atd, ....Skratka male moznosti - malo problemov.
To mas so vsetkym podobne.

Taktiez si treba uvedomit, ze navrh a specifikacia DVD bol prisposobeny danym existujucim pomerom (a teda prevod 23.976->25 pri PAL/resp 23.976->29.97 pri NTSC, a dalsie).
Co je nastastie uz pri novych LCD/PDP technologiach minulostou (myslim tym rozmanistost podpory roznych rozliseni a roznych frekvencii aj v ramci kontinentov).

Nechcem aby to vyznelo ako klise, no ja by som napriek nedostatkom technologie LCD, nikdy za CRT nemenil.
geronimoh (2327)|14.6.2010 15:33
[quote=vivid.sk;285713]
Nechcem aby to vyznelo ako klise, no ja by som napriek nedostatkom technologie LCD, nikdy za CRT nemenil.[/quote]

Ani já ne. :-)-:-)-:-)-
Pitomec (10211)|14.6.2010 15:39
[quote=vivid.sk;285713]Toto oni nepoznajú.
[COLOR=red]Ale nepoznaju ani prehravanie HD zdrojov (v tejto kvalite), korektne zobrazenie 24p bez cukania, prehravanie zaznamov z USB, prehravanie digitalnych zdrojov videa cez HDMI, ine druhy tunerov ako analogovy atd atd, ....Skratka male moznosti - malo problemov.[/COLOR]
To mas so vsetkym podobne.

Taktiez si treba uvedomit, ze navrh a specifikacia DVD bol prisposobeny danym existujucim pomerom (a teda prevod 23.976->25 pri PAL/resp 23.976->29.97 pri NTSC, a dalsie).
Co je nastastie uz pri novych LCD/PDP technologiach minulostou (myslim tym rozmanistost podpory roznych rozliseni a roznych frekvencii aj v ramci kontinentov).

Nechcem aby to vyznelo ako klise, no ja by som napriek nedostatkom technologie LCD, nikdy za CRT nemenil.[/quote]
Ty seš vážně Lojza, protože třeba já mám v PC cca 500GB HD materiálů a kdykoliv si je přehraju na 24" LCD monitoru. Ale pro TV vysílání mám 16/9 82cm CRT, protože to se na výše uvedeném LCD prostě sledovat nedá (ani přímo DVB-T z tuneru, který v PC je) 9-)
geronimoh (2327)|14.6.2010 15:45
[quote=Pitomec;285719] třeba já mám v PC cca 500GB HD materiálů a kdykoliv si je přehraju na 24" LCD monitoru. Ale pro TV vysílání mám 16/9 82cm CRT, protože to se na výše uvedeném LCD prostě sledovat nedá (ani přímo DVB-T z tuneru, který v PC je) 9-)[/quote]

To je právě to. Pro spoustu lidí včetně mě je 24" úhlopříčka příliš malá na sledování HD materiálu. Se zobrazením SD TV vysílání na LCD televizoru jsem taky spokojen a myslím, že LCD oproti CRT i šetří oči (neprodukuje rentgenové záření). 8-)
vivid.sk (11472)|14.6.2010 15:48
Pitomec, tvoje odpovede su vzdy "priamo k veci", takze ani nema zmysel reagovat.

Evidentne ak vidis, ze sme jemne odbocili k CRT TV a ich schopnostiam. A ty sem zasa pripleties
nejaky pidi LCD monitor a riesis opat nieco ine. Ale na to sme si uz zvykli.
Pitomec (10211)|14.6.2010 15:51
[quote=vivid.sk;285724]Pitomec, tvoje odpovede su vzdy "priamo k veci", takze ani nema zmysel reagovat.

Evidentne ak vidis, ze sme jemne odbocili k CRT TV a ich schopnostiam. A ty sem zasa pripleties
nejaky LCD monitor a riesis opat nieco ine. Ale na to sme si uz zvykli.[/quote]
A u tebe už jsme zase všichni zvyklí, že si nějak naivně myslíš, že seš asi jedinej na světě, kterej kdy viděl HD a snažíš se tím ohromit okolí. Tak se prober, většina ze zde přítomných měla HD ještě v době, kdys říkal ho*nu koko a tlačil kačera po betonu :-)-
geronimoh (2327)|14.6.2010 15:54
[quote=Pitomec;285727]A u tebe už jsme zase všichni zvyklí, že si nějak naivně myslíš, že seš asi jedinej na světě, kterej kdy viděl HD a snažíš se tím ohromit okolí. Tak se prober, většina ze zde přítomných měla HD ještě v době, kdys říkal ho*nu koko a tlačil kačera po betonu :-)-[/quote]

Nešlo by zachovat určitou úroveň diskuze ? :-?
Pitomec (10211)|14.6.2010 15:54
[quote=geronimoh;285722]To je právě to. Pro spoustu lidí včetně mě je 24" úhlopříčka příliš malá na sledování HD materiálu. Se zobrazením SD TV vysílání na LCD televizoru jsem taky spokojen a myslím, že LCD oproti CRT i šetří oči (neprodukuje rentgenové záření). 8-)[/quote]
Na to sledování z půl metra mně to stačí a kdyby nestačilo, tak si klidně skočím pro 50" - ale jelikož se dívám převážně na běžný TV vysílání, tak to opravdu nemá smysl řešit :)
A oči si spíš zkazím při sledování mazanic na LCD, než u jakýhosi údajnýho záření z CRT :D
Pitomec (10211)|14.6.2010 15:55
[quote=geronimoh;285728]Nešlo by zachovat určitou úroveň diskuze ? :-?[/quote]
To je normální přirovnání, co se ti nelíbí? :D
geronimoh (2327)|14.6.2010 15:57
[quote=Pitomec;285730]To je normální přirovnání, co se ti nelíbí? :D[/quote]

Normální u nás ve vesnické hodpodě, ale sem mi to nějak nepasuje \\/
Pitomec (10211)|14.6.2010 15:58
[quote=geronimoh;285732]Normální u nás ve vesnické hodpodě, ale sem mi to nějak nepasuje \\/[/quote]
To přirovnání není ani vulgární a je to běžná mluva všude - nedělal bych z toho drama 8-)
geronimoh (2327)|14.6.2010 16:03
[quote=Pitomec;285729]Na to sledování z půl metra mně to stačí a kdyby nestačilo, tak si klidně skočím pro 50" - ale jelikož se dívám převážně na běžný TV vysílání, tak to opravdu nemá smysl řešit :)
A oči si spíš zkazím při sledování mazanic na LCD, než u jakýhosi údajnýho záření z CRT :D[/quote]

Já ti to neberu. Nikomu neberu CRT televizor, když mu to stačí. Já mám ale úplně jiný prožitek u filmu puštěném na 46" úhlopříčce (s adekvátním audiodoprovodem), než jsem měl na 29" CRT televizoru (4:3).
CRT obrazovky prostě produkují rentgenové záření. Otázka nezní jestli ano nebo ne, ale jak silné...:-(
Pitomec (10211)|14.6.2010 16:13
[quote=geronimoh;285737]Já ti to neberu. Nikomu neberu CRT televizor, když mu to stačí. Já mám ale úplně jiný prožitek u filmu puštěném na 46" úhlopříčce (s adekvátním audiodoprovodem), než jsem měl na 29" CRT televizoru (4:3).
CRT obrazovky prostě produkují rentgenové záření. Otázka nezní jestli ano nebo ne, ale jak silné...:-([/quote]
RTG záření může produkovat kde-co, ale nevidím důvod se tím zabývat, protože to je asi stejný bluf jako teorie o škodlivosti vyzařování mobilních telefonů 9-)

A skutečný prožitek z filmu mám jenom v kině a ne u jakýchsi home-trpasličích zobrazovatel velikosti v palcích :D
jarino1978 (8045)|14.6.2010 16:16
takto chlopi...
- niekedy mám možno pocit, že všetci si myslia, že to, čo je nové, musí byť lepšie, ako to staré.
- ja už ani neviem, od kedy sledujem HD zdroje. Ale bude to už asi aj 5 rokov, od PC monitora, cez HD ready PDP až po full hd lcd. Prvú HD kameru som mal pred 4 rokmi... Taktiež to bol zo začiatku taký elán, až pokiaľ človek triezvo neprišiel na to, že to Há-Dé je vlastne taký menší podvod. Ale už som to asi niekoľkokrát písal a nechce sa mi tu popísať pár opätovných riadkov.
- ja som možno tiež známy HD maniak, ale to, čo sa deje za posledné 2 roky, s HDTV má už spoločné len veľmi málo.... Bežný mainstream je vlastne len také obyčajné kvalitnejšie SD, ale hlavné, že to má 1080 riadkov, tak to musí byť aj zákonite bohovo dobré... :-k
- keby nejaký spolok chmuľov nepretlačil placky placaté a nepochoval CRT , som si istý, že dosť ľudí by tie placky placaté vyhádzalo z okna a išlo si kúpiť opäť babičku CRT. :-E
geronimoh (2327)|14.6.2010 16:24
[quote=Pitomec;285740]RTG záření může produkovat kde-co, ale nevidím důvod se tím zabývat, protože to je asi stejný bluf jako teorie o škodlivosti vyzařování mobilních telefonů 9-)

A skutečný prožitek z filmu mám jenom v kině a ne u jakýchsi home-trpasličích zobrazovatel velikosti v palcích :D[/quote]

Jak v kterém kině, v některém je ten zážitek horší než doma. Kino nám podražilo, do dobrého kina to mám kus cesty a celkem by se mi ten večer prodražil, při omezeném výběru filmů a ještě abych se bál, že až vyjdu z kina, už tam moje auto nebude, nebo bude vykradené. Takže jsem rád, že to mám doma a pořád.

V devadesátých letech předváděli na nějakém veletrhu v Brně filtry před CRT monitory k PC a měli namířený nějaký měřák, ale po těch letech už nevím co měřil a v jakých jednotkách a hodnotách, ale nějaké záření naměřil i přes filtr (bez filtru vyšší). Něco se o tom píše i tady : http://cs.wikipedia.org/wiki/Ionizující_záření
Pitomec (10211)|14.6.2010 16:24
[quote=jarino1978;285741]takto chlopi...
- niekedy mám možno pocit, že všetci si myslia, že to, čo je nové, musí byť lepšie, ako to staré.
- ja už ani neviem, od kedy sledujem HD zdroje. Ale bude to už asi aj 5 rokov, od PC monitora, cez HD ready PDP až po full hd lcd. Prvú HD kameru som mal pred 4 rokmi... Taktiež to bol zo začiatku taký elán, až pokiaľ človek triezvo neprišiel na to, že to Há-Dé je vlastne taký menší podvod. Ale už som to asi niekoľkokrát písal a nechce sa mi tu popísať pár opätovných riadkov.
- ja som možno tiež známy HD maniak, ale to, čo sa deje za posledné 2 roky, s HDTV má už spoločné len veľmi málo.... Bežný mainstream je vlastne len také obyčajné kvalitnejšie SD, ale hlavné, že to má 1080 riadkov, tak to musí byť aj zákonite bohovo dobré... :-k
- keby nejaký spolok chmuľov nepretlačil placky placaté a nepochoval CRT , som si istý, že dosť ľudí by tie placky placaté vyhádzalo z okna a išlo si kúpiť opäť babičku CRT. :-E[/quote]
S HD je to (bohužel) jako kdysi s DVD - napřed se objevovaly filmy, kde byl kvalitní přepis a původní filmový formát - pak to celé spadlo do žumpy ve stylu, že se přepis udělá z analogové Bety a klidně i v 4/3 Pan&Scan, hlavně aby to moc nestálo a šup s tím na stánek za 50 :-k

A samotný prodej HD zobrazovačů je kapitola sama, protože nikdy předtím se napřed neobjevila TV s nějakým formátem a pak se k tomu shánělo TV vysílání, ale vždycky to bylo opačně - napřed se v něčem začalo vysílat a až pak přišla na trh TV, která to uměla zobrazit. A bylo po problémech, resp. ani žádné nevznikly.
Pitomec (10211)|14.6.2010 16:27
[quote=geronimoh;285742]Jak v kterém kině, v některém je ten zážitek horší než doma. Kino nám podražilo, do dobrého kina to mám kus cesty a celkem by se mi ten večer prodražil, při omezeném výběru filmů a ještě abych se bál, že až vyjdu z kina, už tam moje auto nebude, nebo bude vykradené. Takže jsem rád, že to mám doma a pořád.

V devadesátých letech předváděli na nějakém veletrhu v Brně filtry před CRT monitory k PC a měli namířený nějaký měřák, ale po těch letech už nevím co měřil a v jakých jednotkách a hodnotách, ale nějaké záření naměřil i přes filtr (bez filtru vyšší).[/quote]
Tak to je jasný, že když ti někdo za hlavou chroustá Popcorn a párkrát poleje Colou a domů pak jedeš stopem a bez peněz (protože ti ještě stihli potáhnout šrajtofli), tak že to asi není moc ideální kino nebude :D
Duncan66 (140)|14.6.2010 16:29
[quote=Pitomec;285740]RTG záření může produkovat kde-co, ale nevidím důvod se tím zabývat, protože to je asi stejný bluf jako teorie o škodlivosti vyzařování mobilních telefonů 9-)[/quote]

jenom proto ze nejake vyzkumy dosud nebyly prukazne neznamena, ze to zadny vliv nema. Mobily jsou ve svete masove rozsirene cca 10-15 let a ty ucinky zareni se muzou kumulovat a projevit se treba po 30 letech apod. a navic delat objektivni test po takovou dobu na dvou testovacich skupinach, aby zili ve stejnych podminkach atd. je prakticky nemozne, takze tvoje nekompromisni odmitani skodlivosti cehokoli je velice omezeny pristup, ktery nevyplyva z nejakych relevantnich vysledku ale prave z nedostatku informaci dlouhodobeho ucinku. Takovych pripadu jsou v historii desitky napr. ruzne chemicke latky.

ale resit to s clovekem co se zaseknul v roce 1989, ktery bude tvrdit, ze CRT je best, stejne nema valny vyznam. V dobe, kdy kabelove televize maji v nabidce desitky HD programu a kazdy druhy ma doma PC, BD nebo nejaky prehravac HD videi apod., je to prinejmensim usmevne. :)
Pitomec (10211)|14.6.2010 16:40
[quote=Duncan66;285746]jenom proto ze nejake vyzkumy dosud nebyly prukazne neznamena, ze to zadny vliv nema. Mobily jsou ve svete masove rozsirene cca 10-15 let a ty ucinky zareni se muzou kumulovat a projevit se treba po 30 letech apod. a navic delat objektivni test po takovou dobu na dvou testovacich skupinach, aby zili ve stejnych podminkach atd. je prakticky nemozne, takze tvoje nekompromisni odmitani skodlivosti cehokoli je velice omezeny pristup, ktery nevyplyva z nejakych relevantnich vysledku ale prave z nedostatku informaci dlouhodobeho ucinku. Takovych pripadu jsou v historii desitky napr. ruzne chemicke latky.

ale resit to s clovekem co se zaseknul v roce 1989, ktery bude tvrdit, ze CRT je best, stejne nema valny vyznam. V dobe, kdy kabelove televize maji v nabidce desitky HD programu a kazdy druhy ma doma PC, BD nebo nejaky prehravac HD videi apod., je to prinejmensim usmevne. :)[/quote]
No právě proto, že nikdo nic neprokázal, tak nebudu věřit babským povídačkám (jako ty) :-)-

A že mám CRT není tvoje starost, protože mně vyhovuje a nemusím koukat na nějaký mazanice jako ty (což je samozřejmě zase tvoje věc) 9-)

Pokud jde o kabelovku, tak ty tvoje "HD stanice" jsou v nativu tak možná 3 nebo 4 (z nich polovina sport, což mě nezajímá a ten zbytek tak Filmbox, který dává pořád dokola totéž + TN na Nově) a ostatní jenom upscaling z SD, což je o ničem úplně 9-)
geronimoh (2327)|14.6.2010 16:51
[quote=Gepi;285748]wow tak ty si opravdu vůl to se nedá jinak napsat, lidi tady čekají pomoc a pak přijde nějaký PITOMEC a mele kraviny, uráží ostatní a všechni kdo mají jiný názor jsou špatní... Takové lidi přímo "zbožnuji"

Možná tomu rozumíš, možná ne, ale trochu slušného chování by neuškodilo,

Meleš blbosti že tu má někdo rodiče sourozence?! Spíš zajdi za těma svýma a zeptej se jich proč z tebe vychovali takového vola... pak dej vědět co jsi se dozvěděl...[/quote]

Opravdu by to nešlo bez toho napadání a hospodského stylu?
Pitomec pokud můžu soudit tomu opravdu rozumí a denně na tomto fóru lidem radí, jen je prostě zastánce CRT a PDP technologií a odpůrce LCD. Někdy mu ta mluva taky ujede. :BB:
Duncan66 (140)|14.6.2010 17:00
[quote=Pitomec;285749]No právě proto, že nikdo nic neprokázal, tak nebudu věřit babským povídačkám (jako ty) :-)-

A že mám CRT není tvoje starost, protože mně vyhovuje a nemusím koukat na nějaký mazanice jako ty (což je samozřejmě zase tvoje věc) 9-)

Pokud jde o kabelovku, tak ty tvoje "HD stanice" jsou v nativu tak možná 3 nebo 4 (z nich polovina sport, což mě nezajímá a ten zbytek tak Filmbox, který dává pořád dokola totéž + TN na Nově) a ostatní jenom upscaling z SD, což je o ničem úplně 9-)[/quote]

ad. babske povidacky. jak rikam, mluvi z tebe akorat nevedomost. O RTG taky nejdrive mysleli, ze nic nedela. Az z dusledku ozareni RTG pri jeho vyzkumu zkapalo par lidi, tak se to resilo a takovych pripadu jsou samozrejme mraky, ale tohle s tebou evidentne resit cenu nema a uzaviram toto tema ;)

CRT a jeho mala uhlopricka, na dnesni dobu neskutecne nizke nativni rozliseni je pro univerzalni pouziti v dnesni dobe zcela nevyhovujici. Mozna bys mohl tedy napsat na co se vlastne divas na tom svem "skvostu", abysme pochopili tvoji oddanost. Pokud jsi zamrznul na filmech pred HD erou, tak neni ocem, tam ti CRT muze opravdu stacit(ikdyz jsem videl par HD predelavek co udelali digitalizaci z originalniho filmu a SD se muze jit zahrabat). Ja osobne z 90% sleduju v HD kvalite, takze SD opravdu neresim. A ten piskajici zaric, co vypaluje oci, bych domu uz nechtel ani za nic, ale proti gustu .... :)
geronimoh (2327)|14.6.2010 17:05
[quote=jarino1978;285741]takto chlopi...
- niekedy mám možno pocit, že všetci si myslia, že to, čo je nové, musí byť lepšie, ako to staré.
...
- keby nejaký spolok chmuľov nepretlačil placky placaté a nepochoval CRT , som si istý, že dosť ľudí by tie placky placaté vyhádzalo z okna a išlo si kúpiť opäť babičku CRT. :-E[/quote]

Oni to moji sousedé dodnes kupují a po ničem novém netouží, nebo na to nemají. Jezdí nakupovat do PLANEO ELEKTRO a vozí si různé 21" CRT Hyundai a podobně, k tomu DVB-T STB nebo DIGI a jsou spokojení. Já jsem zase spokojený s LCD TV a po CRT už se mi nestýská.
geronimoh (2327)|14.6.2010 17:09
[quote=Duncan66;285753]
CRT a jeho mala uhlopricka, na dnesni dobu neskutecne nizke nativni rozliseni je pro univerzalni pouziti v dnesni dobe zcela nevyhovujici. [/quote]

To není až tak přesné, podívej se na tento CRT televizor, který jsem měl kdysi vyhlédnutý :
http://www.diga.cz/vyrobek.aspx?id=AAF_143&pohled=vyrobky_stare

( SONY prodávalo něco podobného )
Duncan66 (140)|14.6.2010 17:15
[quote=geronimoh;285756]To není až tak přesné, podívej se na tento CRT televizor, který jsem měl kdysi vyhlédnutý :
http://www.diga.cz/vyrobek.aspx?id=AAF_143&pohled=vyrobky_stare

( SONY prodávalo něco podobného )[/quote]

Na cenu se radsi ptat nebudu :)
Nicmene uhlopricka 86cm je dneska podprumer, navic kdybys na to koukal ze stejne dalky jako na plasmu/lcd, tak prumernemu cloveku oci unavi rychleji. Myslim, ze bys ze sve 46" LCD nechtel prejit na 33" palcovou CRT ani za zlate prase :D
geronimoh (2327)|14.6.2010 17:28
[quote=Duncan66;285759]Na cenu se radsi ptat nebudu :)
Nicmene uhlopricka 86cm je dneska podprumer, navic kdybys na to koukal ze stejne dalky jako na plasmu/lcd, tak prumernemu cloveku oci unavi rychleji. Myslim, ze bys ze sve 46" LCD nechtel prejit na 33" palcovou CRT ani za zlate prase :D[/quote]

Přejít zpět k CRT bych nechtěl. Ten Panasonic TX-36PD50F/P se ale prodával v době, kdy se ještě ani snad LCD televizory neprodávaly a PDP byly ještě drahé a ani obrazově na ten CRT Panasonic asi nestačily. Jako novinka stál něco přes 90tisíc korun, ale po pár měsících už cena spadla někam na 30-40 tisíc Kč a záhy zmizel z trhu, aby nekonkuroval PDP (stejně tak podobný model od SONY). Uvedl jsem ho hlavně kvůli tomu vyššímu rozlišení 2376x833 bodů.
Duncan66 (140)|14.6.2010 17:33
[quote=geronimoh;285763]Přejít zpět k CRT bych nechtěl. Ten Panasonic TX-36PD50F/P se ale prodával v době, kdy se ještě ani snad LCD televizory neprodávaly a PDP byly ještě drahé a ani obrazově na ten CRT Panasonic asi nestačily. Jako novinka stál něco přes 90tisíc korun, ale po pár měsících už cena spadla někam na 30-40 tisíc Kč a záhy zmizel z trhu, aby nekonkuroval PDP (stejně tak podobný model od SONY). Uvedl jsem ho hlavně kvůli tomu vyššímu rozlišení 2376x833 bodů.[/quote]

rozliseni je zajimave. predpokladam ale, ze Pitomec televizor s takovymto rozlisenim nema a hlavne na trhu dnes takove CRT nejsou k mani.
Pitomec (10211)|14.6.2010 17:40
[quote=Duncan66;285753]ad. babske povidacky. jak rikam, mluvi z tebe akorat nevedomost. O RTG taky nejdrive mysleli, ze nic nedela. Az z dusledku ozareni RTG pri jeho vyzkumu zkapalo par lidi, tak se to resilo a takovych pripadu jsou samozrejme mraky, ale tohle s tebou evidentne resit cenu nema a uzaviram toto tema ;)

CRT a jeho mala uhlopricka, na dnesni dobu neskutecne nizke nativni rozliseni je pro univerzalni pouziti v dnesni dobe zcela nevyhovujici. Mozna bys mohl tedy napsat na co se vlastne divas na tom svem "skvostu", abysme pochopili tvoji oddanost. Pokud jsi zamrznul na filmech pred HD erou, tak neni ocem, tam ti CRT muze opravdu stacit(ikdyz jsem videl par HD predelavek co udelali digitalizaci z originalniho filmu a SD se muze jit zahrabat). Ja osobne z 90% sleduju v HD kvalite, takze SD opravdu neresim. A ten piskajici zaric, co vypaluje oci, bych domu uz nechtel ani za nic, ale proti gustu .... :)[/quote]
CRT TV jsou tady několik desetiletí a nikdy nikdo žádný zhoubný vliv neprokázal (vyjma negativního vlivu z vysílaného obsahu) - a právě u LCD se neví, jak to je, protože tyto TV jsou na trhu jenom krátce :-)-

82cm (což mám já) je dostačující úhlopříčka (ostatně LCD TV se taky nakupují ve stejné velikosti) a u CRT existuje i 95cm. A sleduju běžné TV vysílání, kde je naprostá většina obsahu v SD - těch pár HD filmů, kde hodně z nich je právě nepovedená překopávka z SD, klidně vynechám, protože to mně opravdu nic neříká. Takže zbude tak 1%, kde se HD vyplatí (např. Novoroční koncert na ORF2HD), což klidně zkouknu na 24" LCD monitoru 8-)
Pitomec (10211)|14.6.2010 17:42
[quote=Gepi;285758]Uklidnovat se nebudu bobe... ptát se jestli můžu něco napsat? raději bez komentáře

Pokud vadí že jsem nepozdravil tak to se tedy omlouvám, ale co tak koukám tak když reaguješ na nějaké příspěvky taky nezdravíš, ale to je fuk.

určitě si asi dost lidem i pomohl, ale prostě když si přečtu urážky typu rodiče apod. tak mi to nepřijde moc korektní...

Hospodské vyjadřování si klidně odpustím, ale na to co sem si přečetl v tomto tématu moc slušně reagovat nešlo...

Přeji všem hezký den[/quote]
Až tady budeš aspoň desetinu doby co já, tak už taky zdravit nemusíš - nazdar :-)-
Pitomec (10211)|14.6.2010 17:47
[quote=geronimoh;285755]Oni to moji sousedé dodnes kupují a po ničem novém netouží, nebo na to nemají. Jezdí nakupovat do PLANEO ELEKTRO a vozí si různé 21" CRT Hyundai a podobně, k tomu DVB-T STB nebo DIGI a jsou spokojení. Já jsem zase spokojený s LCD TV a po CRT už se mi nestýská.[/quote]
Takovýchto lidí je spousta, protože pro běžného usera není TV alfou a omegou života a jejich priority jsou úplně jinde (třeba cpát prachy do baráku). Ostatně já když k němu přijdu namontovat satelit, tak vidím v bytě buď jenom všude CRT, anebo jednu Plazmu/LCD v obýváku a v ostatních místnostech (kuchyň, dětský pokoj, ložnice) právě CRT. Samozřejmě existují výjímky, kdy má nějaký úchyl všude LCD (i na WC jsem to už zapojoval :D ), ale to je tak 1 člověk z 10.000.
Duncan66 (140)|14.6.2010 19:04
[quote=Pitomec;285767]CRT TV jsou tady několik desetiletí a nikdy nikdo žádný zhoubný vliv neprokázal (vyjma negativního vlivu z vysílaného obsahu) - a právě u LCD se neví, jak to je, protože tyto TV jsou na trhu jenom krátce :-)-

82cm (což mám já) je dostačující úhlopříčka (ostatně LCD TV se taky nakupují ve stejné velikosti) a u CRT existuje i 95cm. A sleduju běžné TV vysílání, kde je naprostá většina obsahu v SD - těch pár HD filmů, kde hodně z nich je právě nepovedená překopávka z SD, klidně vynechám, protože to mně opravdu nic neříká. Takže zbude tak 1%, kde se HD vyplatí (např. Novoroční koncert na ORF2HD), což klidně zkouknu na 24" LCD monitoru 8-)[/quote]

ad. zareni, bez komentare, uzavrene tema.

tvych 82cm = pozorovatelna uhlopricka cca 77cm takze i tak zaostavas za dnes podprumerne velkym LCD do kuchyne, na hajzl atd. Jeste napis, ze na to koukas ze 4 metru a je uplne hotovo. Pro tebe je to mozna dostacujici zazitek, ale ver mi, ze na velikosti zalezi :D Pokud se clovek rad diva na filmy, sport, dokumenty a chce si to uzit co mozna nejvice, tak pokud pominu kino a nemoznost mit doma projektor, tak se drtiva vetsina urcite nespokoji s uhloprickou 80cm jako maximalnim zazitkem, resp. kdyz uz nekomu z duvodu mista, penez atd. nic jineho nezbyva, rozhodne tu vsem po milionte neomyla dokola, jak on to ma best a vsichni ostatni maji "mazanice". Kdyz narozdil od jinych cucis z 99% na SD, tak se pak nediv ze z toho mas mazanici v hlave. Ja jsem novejsi film v SD nevidel ani nepamatuju, to same nejaky serial atd. V SD cucim maximalne na zpravy a debaty apod., kde SD/HD nema cenu resit a na sport, kdyz v HD neni. Takze tezko se najde nekdo, kdo by mi krome tebe, pri mem slozeni zhlednuteho obsahu mohl doporucit nejaky CRT zaric. Jinak jako zdroj signalu pro TV existujou i jine zdroje signalu krome televizniho vysilani a tam je v dnes nabidka HD siroka a prakticky veskery novy obsah je mozsnost mit v HD, ale to nesmis cekat az verejnopravni tel. stanice zacnou vysilat v HD novorocni koncert ;-)

Suma sumarum jsi normalni nenarocny divak, kteremu z urcitych duvodu staci nekvalitni zdroj, rozumej SD kvalita a proto vsem vnucuje nazor, ze nad CRT neni. Aspon v necem mame jasno a netreba se nadale vzrusovat nad tvymi vykriky a blaboly ohledne "mazanic" atd. :D
Ivo Mašek (10205)|14.6.2010 19:11
Kdybys takhle mluvil o plasmě, což je adekvátní náhrada za CRT (jistě, tady asi budou názorové rozpory), tak to beru. Ale LCD? .....no, nevím.
Duncan66 (140)|14.6.2010 19:17
[quote=Ivo Mašek;285778]Kdybys takhle mluvil o plasmě, což je adekvátní náhrada za CRT (jistě, tady asi budou názorové rozpory), tak to beru. Ale LCD? .....no, nevím.[/quote]

Vec nazoru. v nativnim FullHD jsou si obe technologie hodne blizko kazda ma svoje pro a proti milionkrat omylane do aleluja, tak proc to znovu vytahovat? A tu jeho CRT v HD udela kazde normalni FullHD LCD.
Ivo Mašek (10205)|14.6.2010 19:27
[quote]
tak proc to znovu vytahovat?
[/quote]
No protože když se tu vytahuje jen a jen LCD, tak je nutné připomenout také plasmu (v rámci objektivity)
Pitomec (10211)|14.6.2010 19:33
[quote=Duncan66;285777]ad. zareni, bez komentare, uzavrene tema.

tvych 82cm = pozorovatelna uhlopricka cca 77cm takze i tak zaostavas za dnes podprumerne velkym LCD do kuchyne, na hajzl atd. Jeste napis, ze na to koukas ze 4 metru a je uplne hotovo. Pro tebe je to mozna dostacujici zazitek, ale ver mi, ze na velikosti zalezi :D Pokud se clovek rad diva na filmy, sport, dokumenty a chce si to uzit co mozna nejvice, tak pokud pominu kino a nemoznost mit doma projektor, tak se drtiva vetsina urcite nespokoji s uhloprickou 80cm jako maximalnim zazitkem, resp. kdyz uz nekomu z duvodu mista, penez atd. nic jineho nezbyva, rozhodne tu vsem po milionte neomyla dokola, jak on to ma best a vsichni ostatni maji "mazanice". Kdyz narozdil od jinych cucis z 99% na SD, tak se pak nediv ze z toho mas mazanici v hlave. Ja jsem novejsi film v SD nevidel ani nepamatuju, to same nejaky serial atd. V SD cucim maximalne na zpravy a debaty apod., kde SD/HD nema cenu resit a na sport, kdyz v HD neni. Takze tezko se najde nekdo, kdo by mi krome tebe, pri mem slozeni zhlednuteho obsahu mohl doporucit nejaky CRT zaric. Jinak jako zdroj signalu pro TV existujou i jine zdroje signalu krome televizniho vysilani a tam je v dnes nabidka HD siroka a prakticky veskery novy obsah je mozsnost mit v HD, ale to nesmis cekat az verejnopravni tel. stanice zacnou vysilat v HD novorocni koncert ;-)

Suma sumarum jsi normalni nenarocny divak, kteremu z urcitych duvodu staci nekvalitni zdroj, rozumej SD kvalita a proto vsem vnucuje nazor, ze nad CRT neni. Aspon v necem mame jasno a netreba se nadale vzrusovat nad tvymi vykriky a blaboly ohledne "mazanic" atd. :D[/quote]
Ty seš hochu zjevně mladej rybízek a moc nepamatuješ, třeba to, jak se kdysi člověk díval na přenosnýho č/b Merkura a liboval si, co za obraz má. Takže pokud mně stačí na sledování téhož vysílání (s rozdílem, že je to v barvě) 82cm, tak věř tomu, že to tak je a že opravdu nepotřebuju nějaký metrový a větší hovada, na kterých to vysílání sice bude větší, ale bohužel i mnohem horší vizuálně, protože mazanice to prostě je a můžeš se vztekat, můžeš kolem sebe kopat nožičkama, ale nic s tím nenaděláš :-)-

A nějaký svoje nový filmy si strč akorát mezi půlky a cvakni, protože když se podívám na programový schéma prakticky všech TV co tady na trhu jsou a filmy/seriály vysílají, tak vyjma nějakýho HBO (a to ještě s vyjímkou, kdy tam lze vidět starší filmy) se všichni orientují na reprízování filmů a seriálů z dřívějších dob a staví na tom základ. Stačí se jenom podívat do televizního programu a nemlet svoje nesmysly, který si vybásníš někde na WC nebo kde :-)-:-)-:-)-

P.S. ten Novoroční koncert je na AT veřejnoprávní TV v přímém přenosu, takže jedině bys mně někde zašmidlal, abych to viděl dřív :D :D :D
Pitomec (10211)|14.6.2010 19:37
[quote=Duncan66;285780]Vec nazoru. v nativnim FullHD jsou si obe technologie hodne blizko kazda ma svoje pro a proti milionkrat omylane do aleluja, tak proc to znovu vytahovat? [COLOR=red]A tu jeho CRT v HD udela kazde normalni FullHD LCD[/COLOR].[/quote]
Jenomže 95% TV vysílání v žádném HD není a ještě dlouho nebude (a část nebude nikdy), takže zbývá SD, kde zase moje 15 let stará CRT TV udělá tu tvoji LCD-mazanici kdykoliv ze ji zamane :D:D:D
Pitomec (10211)|14.6.2010 19:40
[quote=Duncan66;285779]jestli myslis co se odezvy panelu tyce, tak bych si dovolil tvrdit, ze s rychlosti na tom bude lepe LG. Sharp je casto v recenzich co se odezvy panelu tyce jako pomalejsi vzhledem k prumeru. Videl jsem v akci model 700E, [COLOR=red]kdyz davali tenis a smouha za mickem byla rozhodne vetsi[/COLOR] nez za Samsungy a LG. Ale nevim jak moc velky pokrok udelali u modelu 705e, takze mozna uz je to jinak. LG panely jsou ale hodne rychle, nekdy je ta odezva ale vykoupena mensim ci vetsim overdrivem.[/quote]
Aneb káže vodu, pije víno :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=285779#post285779)
geronimoh (2327)|14.6.2010 19:44
Hodně lidí je spokojených s LCD televizory i s jejich obrazem (včetně mne). Neberu PDP věrnější barvy, kterým mohou konkurovat asi jen LCD televizory s FULL RGB LED podsvícením. Takže proč by LCD televizory nebyly adekvátní náhrada za CRT televizor. Zajímavé by bylo porovnat spolu PDP a LCD s FULL LED podsvícením a místním stmíváním ve stejné cenové hladině. ( např. SONY KDL-46X4500 a PDP v cenové hladině 50tis., ale nevím, jestli se ta SONY ještě dá sehnat).
Pitomec (10211)|14.6.2010 19:50
[quote=geronimoh;285788]Hodně lidí je spokojených s LCD televizory i s jejich obrazem (včetně mne). Neberu PDP věrnější barvy, kterým mohou konkurovat asi jen LCD televizory s FULL RGB LED podsvícením. Takže proč by LCD televizory nebyly adekvátní náhrada za CRT televizor. Zajímavé by bylo porovnat spolu PDP a LCD s FULL LED podsvícením a místním stmíváním ve stejné cenové hladině. ( např. SONY KDL-46X4500 a PDP v cenové hladině 50tis., ale nevím, jestli se ta SONY ještě dá sehnat).[/quote]Ale hodně lidí taky spokojených není, protože si LCD pořídili v domnění, co za nádheru to bude a ono ejhle - je to hrůza. A SONY není nic extra, pokud jsem kdy viděl LCD s nejlepším SD obrazem, tak to byl nějaký Philips (i tak ale na Plazmu a CRT neměl).
Ivo Mašek (10205)|14.6.2010 19:59
[quote]
Hodně lidí je spokojených s LCD televizory i s jejich obrazem (včetně mne).
[/quote]
To je naprosto v pořádku a je to normální. Tak, jako je v pořádku spokojenost lidí s CRT, spokojenost lidí s Plasmou. Až tohle budou všichni brát jako normální, tak to bude fajn a paráda. ..............jenže to se nestane (viz AMD vs. Intel., Atina vs. GeForce., ...)
Já osobně mám BlackTrinitron SONY CRT z 90-tých let. Jsem s ní spokojený, i když hledám náhradu. Osobně bych bez rozpaků bral Plasmu., ovšem protože já TV opravdu moc nesleduji (u mě se vše točí okolo PC), zato syn o sto šest (hokej, fotbal, dětské kanály, atd.), tak to asi vyhraje LCD a bude to úhlopříčka 32 (nebydlím na ranči, ani ve vile, na zámku - nemám přijímací salon, ani bůh ví jak velké místnosti)
geronimoh (2327)|14.6.2010 20:03
[quote=Pitomec;285789]Ale hodně lidí taky spokojených není, protože si LCD pořídili v domnění, co za nádheru to bude a ono ejhle - je to hrůza. A SONY není nic extra, pokud jsem kdy viděl LCD s nejlepším SD obrazem, tak to byl nějaký Philips (i tak ale na Plazmu a CRT neměl).[/quote]

Nemyslím ledajakou SONY, ale tento model s RGB LED podsvícením. Věřím, že jsou někteří lidé rozčarovaní z LCD televizorů a jiní zase z PDP. U LCD je nutné pohrát si s nastavením a kalibrací barev, což u PDP třeba není nutné, já nevím. Jak už jsem psal, neberu PDP věrnější barvy, lepší pozorovací úhly, nezměřitelnou odezvu, ale pak jsou tu taky neduhy jako vypalování, blikání, greenghosting atd.
geronimoh (2327)|14.6.2010 20:10
[quote=Ivo Mašek;285791]To je naprosto v pořádku a je to normální. Tak, jako je v pořádku spokojenost lidí s CRT, spokojenost lidí s Plasmou. Až tohle budou všichni brát jako normální, tak to bude fajn a paráda. ..............jenže to se nestane (viz AMD vs. Intel., Atina vs. GeForce., ...)
[/quote]

Souhlasím. Nikomu CRT ani PDP ani projekční TV nehaním a beru to jako normální. Každý si vybere televizor podle svých požadavků a je to. 8-)
lerby (906)|14.6.2010 20:24
[quote=geronimoh;285793]Nemyslím ledajakou SONY, ale tento model s RGB LED podsvícením. Věřím, že jsou někteří lidé rozčarovaní z LCD televizorů a jiní zase z PDP. U LCD je nutné pohrát si s nastavením a kalibrací barev, což u PDP třeba není nutné, já nevím. Jak už jsem psal, neberu PDP věrnější barvy, lepší pozorovací úhly, nezměřitelnou odezvu, ale pak jsou tu taky neduhy jako vypalování, blikání, greenghosting atd.[/quote]

Ja sa trochu o RGB LED obavam, pretoze je s nim spojenych dost konstrukcnych/technickych problemov a vysoka cena. Pravdepodobne pride OLED skor ako bude RGB LED cenovo dostupne.
geronimoh (2327)|14.6.2010 20:33
[quote=lerby;285797]Ja sa trochu o RGB LED obavam, pretoze je s nim spojenych dost konstrukcnych/technickych problemov a vysoka cena. Pravdepodobne pride OLED skor ako bude RGB LED cenovo dostupne.[/quote]

Každá nová technologie má zpočátku problémy a vysokou cenu. Vzhledem k tomu, že LCD televizory s RGB LED podsvícením mizí z trhu, tak se asi dříve dočkáme OLED televizorů, to máš pravdu.
jarino1978 (8045)|14.6.2010 20:36
[quote=Duncan66;285746]ale resit to s clovekem co se zaseknul v roce 1989, ktery bude tvrdit, ze CRT je best, stejne nema valny vyznam. V dobe, kdy kabelove televize maji v nabidce desitky HD programu a kazdy druhy ma doma PC, BD nebo nejaky prehravac HD videi apod., je to prinejmensim usmevne. :)[/quote]

- to nie je o tom, že sa vraj niekto zasekol v roku 1989, ale o tom, že človek uvažuje rozumne a s nadhľadom. To je príklad aj Pitomca. To, že sa nehrnie do HD sveta ešte neznamená to, že je nejaký retard, alebo neviem čo. Mnohí sa len hrniete do každej novej kraviny, pričom využiteľnosť tej novej hračky je maximálne tak na 5-10 %. Takže ak Pitomec odmieta HDTV, tak je to jeho vlastné rozhodnutie, jeho skúsenosti a jeho dlhoročná prax. Nikto Vám nedáva právo ho urážať len preto, že píše pravdu, ktorá je pre mnohých značne nepríjemná.

[quote=Duncan66;285753]CRT a jeho mala uhlopricka, na dnesni dobu neskutecne nizke nativni rozliseni je pro univerzalni pouziti v dnesni dobe zcela nevyhovujici. Mozna bys mohl tedy napsat na co se vlastne divas na tom svem "skvostu", abysme pochopili tvoji oddanost. Pokud jsi zamrznul na filmech pred HD erou, tak neni ocem, tam ti CRT muze opravdu stacit(ikdyz jsem videl par HD predelavek co udelali digitalizaci z originalniho filmu a SD se muze jit zahrabat). Ja osobne z 90% sleduju v HD kvalite, takze SD opravdu neresim. A ten piskajici zaric, co vypaluje oci, bych domu uz nechtel ani za nic, ale proti gustu .... :)[/quote]
- ale prdlajs.
- CRT je stále na dnešnú dobu ideálny zobrazovač, pretože v HD sa u nás nevysiela nič. Tých pár BD diskov to nezachráni a tie mazanice , ktoré kradnete z netu taktiež. Ani tie BD disky nemajú nativ 1080 lines.
- taktiež budeš jeden z tých, ktorý len kradnú videá z netu a každému sa s tým nezabudnú pochváliť s detskou výhovorkou, že nebudú kupovať drahé originály. V opačnom prípade vôbec neverím, že sa na to HD aj dívaš.
- kecáš blbosti, pretože 90% v HD ani nemáš vo sne...

[quote=geronimoh;285763]Jako novinka stál něco přes 90tisíc korun, ale po pár měsících už cena spadla někam na 30-40 tisíc Kč a záhy zmizel z trhu, aby nekonkuroval PDP (stejně tak podobný model od SONY). Uvedl jsem ho hlavně kvůli tomu vyššímu rozlišení 2376x833 bodů.[/quote]
- no ja som si kedysi počkal , až ceny išli dole a pyšný som si viezol v aute Thomson Hi-Pix, 82 cm, 100 Hz CRT. Obraz a zvuk špička. Dal som zaň 36 000 Sk, bol to posledný kus v NAY a gratis bol k tomu originálny TV stolík. Inak po tom Panase som šiel ako ďábel...
jarino1978 (8045)|14.6.2010 20:46
[quote=Duncan66;285777]Kdyz narozdil od jinych cucis z 99% na SD, tak se pak nediv ze z toho mas mazanici v hlave. Ja jsem novejsi film v SD nevidel ani nepamatuju, to same nejaky serial atd. V SD cucim maximalne na zpravy a debaty apod., kde SD/HD nema cenu resit a na sport, kdyz v HD neni. Takze tezko se najde nekdo, kdo by mi krome tebe, pri mem slozeni zhlednuteho obsahu mohl doporucit nejaky CRT zaric. Jinak jako zdroj signalu pro TV existujou i jine zdroje signalu krome televizniho vysilani a tam je v dnes nabidka HD siroka a prakticky veskery novy obsah je mozsnost mit v HD, [/quote]

- samozrejme len kecáš
- od vrchu až po spodok
- daj už konečne zdroje videa, ktoré sleduješ a nezabudni napísať zopár tipov na tvoje obľúbené disky

[quote=lerby;285797]Pravdepodobne pride OLED skor ako bude RGB LED cenovo dostupne.[/quote]
- celé OLED skôr ani nepríde a zanikne
lerby (906)|14.6.2010 20:51
[quote=jarino1978;285804]
- celé OLED skôr ani nepríde a zanikne[/quote]

Hod o tom nejake info...
geronimoh (2327)|14.6.2010 20:53
[quote=jarino1978;285804]
- celé OLED skôr ani nepríde a zanikne[/quote]

Nestraš. To už by jsme se neměli na co těšit. :-)-:-)-:-)-

Kdyžtak se složíme a pošleme jeden OLED minimonitor od SONY do Číny a za rok to tu bude. :-)-:-)-:-)-
lerby (906)|14.6.2010 21:03
[quote=geronimoh;285810]Nestraš. To už by jsme se neměli na co těšit. :-)-:-)-:-)-

Kdyžtak se složíme a pošleme jeden OLED minimonitor od SONY do Číny a za rok to tu bude. :-)-:-)-:-)-[/quote]

Podla mna OLED potiahnu mobilne zariadenia a do dochodku sa dockame pouzitenlych uhlopiecok :D
jarino1978 (8045)|14.6.2010 21:03
[quote=lerby;285807]Hod o tom nejake info...[/quote]

- sleduj pozorne chronológiu posledných 3 rokov, koľko hlasných výkrikov tu bolo.

[quote=geronimoh;285810]Nestraš. To už by jsme se neměli na co těšit. :-)-:-)-:-)-
[/quote]

- neviem, čo všetci čakáte od OLED ? Nechápem. Že bude SD kvalitnejšie ? Omyl. Že bude HD viac HD ? Omyl...

Teraz sa snažia výrobcovia nabaliť na pseudo 3D + škulky, čo potrvá ešte 1-2 roky, potom to už nebude nikoho baviť. Po tom možno prídu akési pokusy s OLED, ale dopadne to presne tak, ako s PDP/LCD.
lerby (906)|14.6.2010 21:10
[quote=jarino1978;285813]- sleduj pozorne chronológiu posledných 3 rokov, koľko hlasných výkrikov tu bolo.

- neviem, čo všetci čakáte od OLED ? Nechápem. Že bude SD kvalitnejšie ? Omyl. Že bude HD viac HD ? Omyl...
.[/quote]

No... marketing je svina. Ja od OLED cakam iba odstranenie nevyhod sucasnych technologii. Zatial si vystacim s CRT+LCD+PDP