Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Siemens Gigaset M740 AV je super!

pasekr (16)|23.4.2006 15:39
[quote=raal]Neexistuje jiný nástroj, jak data z toho HDD stáhnout. Nedaří se mi Crid Manager připojit. A skoušel jsem všechny možné varianty. Dík za info. RAAL[/quote]
Odpověz mi na pár otázek:
1) jakou máš verzi CridManageru
2) přes FTP vidíš M740ku a její obsah ?
3) používáš nějaký firewall ?
4) zmínil jsi se o routeru, je M740 na stejné síti ?
5) nedaří se ti připojit, co to znamená a co to hlásí ?

Ještě pozor, přes FTP musíš nejprve soubory přes CridManager zkopírovat na lokál a potom teprve demuxovat třeba pomocí ProjectX.
raal (31)|23.4.2006 16:26
[quote=pasekr][quote=raal]Neexistuje jiný nástroj, jak data z toho HDD stáhnout. Nedaří se mi Crid Manager připojit. A skoušel jsem všechny možné varianty. Dík za info. RAAL[/quote]
Odpověz mi na pár otázek:
1) jakou máš verzi CridManageru
2) přes FTP vidíš M740ku a její obsah ?
3) používáš nějaký firewall ?
4) zmínil jsi se o routeru, je M740 na stejné síti ?
5) nedaří se ti připojit, co to znamená a co to hlásí ?

Ještě pozor, přes FTP musíš nejprve soubory přes CridManager zkopírovat na lokál a potom teprve demuxovat třeba pomocí ProjectX.[/quote]

Tak CridManager ma verzi 1.2.7. ,
přes FTP obsah vidím, firewal nemám, jedině ten co je v XP, používám stejnou síť, PC 192.168.2.10, m740av 192.168.2.100.

Pokud se připojuji přes Comandra, tak mi píše chybu připjení login failure. V Crid MAnager mi píše hlášku The given directory does not exist. Tím jsem skončil. Díky za pomoc. RAAL
pasekr (16)|23.4.2006 18:42
[quote=raal][quote=pasekr][quote=raal]Neexistuje jiný nástroj, jak data z toho HDD stáhnout. Nedaří se mi Crid Manager připojit. A skoušel jsem všechny možné varianty. Dík za info. RAAL[/quote]
Odpověz mi na pár otázek:
1) jakou máš verzi CridManageru
2) přes FTP vidíš M740ku a její obsah ?
3) používáš nějaký firewall ?
4) zmínil jsi se o routeru, je M740 na stejné síti ?
5) nedaří se ti připojit, co to znamená a co to hlásí ?

Ještě pozor, přes FTP musíš nejprve soubory přes CridManager zkopírovat na lokál a potom teprve demuxovat třeba pomocí ProjectX.[/quote]


Tak CridManager ma verzi 1.2.7. ,
přes FTP obsah vidím, firewal nemám, jedině ten co je v XP, používám stejnou síť, PC 192.168.2.10, m740av 192.168.2.100.

Pokud se připojuji přes Comandra, tak mi píše chybu připjení login failure. V Crid MAnager mi píše hlášku The given directory does not exist. Tím jsem skončil. Díky za pomoc. RAAL[/quote]

Ještě mi řekni do jakého adresáře se Ti ukládají data z M740, jaký máš firmware a zkus taky vypnout XP firewall.
raal (31)|23.4.2006 19:13
[quote=pasekr][quote=raal][quote=pasekr][quote=raal]Neexistuje jiný nástroj, jak data z toho HDD stáhnout. Nedaří se mi Crid Manager připojit. A skoušel jsem všechny možné varianty. Dík za info. RAAL[/quote]
Odpověz mi na pár otázek:
1) jakou máš verzi CridManageru
2) přes FTP vidíš M740ku a její obsah ?
3) používáš nějaký firewall ?
4) zmínil jsi se o routeru, je M740 na stejné síti ?
5) nedaří se ti připojit, co to znamená a co to hlásí ?

Ještě pozor, přes FTP musíš nejprve soubory přes CridManager zkopírovat na lokál a potom teprve demuxovat třeba pomocí ProjectX.[/quote]


Tak CridManager ma verzi 1.2.7. ,
přes FTP obsah vidím, firewal nemám, jedině ten co je v XP, používám stejnou síť, PC 192.168.2.10, m740av 192.168.2.100.

Pokud se připojuji přes Comandra, tak mi píše chybu připjení login failure. V Crid MAnager mi píše hlášku The given directory does not exist. Tím jsem skončil. Díky za pomoc. RAAL[/quote]

Ještě mi řekni do jakého adresáře se Ti ukládají data z M740, jaký máš firmware a zkus taky vypnout XP firewall.[/quote]

FW M740AV je 2.1 , adresář do kterého se ukládá je Video. Jeden z problémú je ten, že nejsem schopen se přihlásit jako root. Nevím, jaké je heslo, popřípadě login. Díky. RAAL
pasekr (16)|24.4.2006 07:45
No možná bude problém právě ve firmware.

Používám firmware od Lemmiho verzi 2.02.24-03.
Najdeš ho tady: http://m740.steve-m.de/

FTP login: root heslo:root

Taky pozor na Linux, rozlišuje malá a velká písmena, takže doufám, že zadáváš adresář Video s velkým V.
morlor (8)|24.4.2006 10:03
Zdravim, u popisu poradu v epg se mi zobrazuje jenom jeden radek, který konci ... Je to standard nebo je treba neco zmenit ? Jinak ocenuji vyvoj teto diskuse a snahu nekterych ucastniku o poskytnuti podpory ostatnim...jste super!
pasekr (16)|24.4.2006 10:16
[quote=morlor]Zdravim, u popisu poradu v epg se mi zobrazuje jenom jeden radek, který konci ... Je to standard nebo je treba neco zmenit ? Jinak ocenuji vyvoj teto diskuse a snahu nekterych ucastniku o poskytnuti podpory ostatnim...jste super![/quote]
Taky čekám, jestli to Lemmi nějak udělá. zatím se s tím asi musíme smířit.
ladislavf (12)|24.4.2006 17:13
[quote=pasekr][quote=morlor]Zdravim, u popisu poradu v epg se mi zobrazuje jenom jeden radek, který konci ... Je to standard nebo je treba neco zmenit ? Jinak ocenuji vyvoj teto diskuse a snahu nekterych ucastniku o poskytnuti podpory ostatnim...jste super![/quote]
Taky čekám, jestli to Lemmi nějak udělá. zatím se s tím asi musíme smířit.[/quote]

Obavam se, ze s tim Lemmi moc nenadela. Problem je v tom, ze Siemens neuvolnit vse, co je treba a zrovna, a tato chyba, podle meho nazoru, je soucasti zrovna te Siemens utajene casti. Ale mozna se situace uz zmenila a jen doufam, ze nemam pravdu.
raal (31)|24.4.2006 20:12
[quote=pasekr]No možná bude problém právě ve firmware.

Používám firmware od Lemmiho verzi 2.02.24-03.
Najdeš ho tady: http://m740.steve-m.de/

FTP login: root heslo:root

Taky pozor na Linux, rozlišuje malá a velká písmena, takže doufám, že zadáváš adresář Video s velkým V.[/quote]
Díky za info, FW jsem přehrál, pustil jsem se do nastavení CridManageru a zadával jsem následující :

Adress : 192.168.2.100 - adresa M740AV, komunikace bezproblémová, přes TotalComandra přihlášen jako root
Login : root
Passwd : root

Filename : /Video/

Po odklepnutí mi napíše jak výše uvedeno, adresář neexistuje. Skoušel jsem různé možnosti, ale opravdu nevím, co tam napsat. Díky za trpělivost a pomoc. RAAL


Tak jsem k tomu opět celej nasr... sedl, dal jsem si panáka dobrý slivovičky na žal, v sobotu mi shořelo auto, a povedlo se. Přístup je nahozen. Tak ještě jednou díky za trpělivost. Raal
pasekr (16)|24.4.2006 20:35
[quote=raal][quote=pasekr]No možná bude problém právě ve firmware.

Používám firmware od Lemmiho verzi 2.02.24-03.
Najdeš ho tady: http://m740.steve-m.de/

FTP login: root heslo:root

Taky pozor na Linux, rozlišuje malá a velká písmena, takže doufám, že zadáváš adresář Video s velkým V.[/quote]
Díky za info, FW jsem přehrál, pustil jsem se do nastavení CridManageru a zadával jsem následující :

Adress : 192.168.2.100 - adresa M740AV, komunikace bezproblémová, přes TotalComandra přihlášen jako root
Login : root
Passwd : root

Filename : /Video/

Po odklepnutí mi napíše jak výše uvedeno, adresář neexistuje. Skoušel jsem různé možnosti, ale opravdu nevím, co tam napsat. Díky za trpělivost a pomoc. RAAL


Tak jsem k tomu opět celej nasr... sedl, dal jsem si panáka dobrý slivovičky na žal, v sobotu mi shořelo auto, a povedlo se. Přístup je nahozen. Tak ještě jednou díky za trpělivost. Raal[/quote]

Jestli jsem správně pochopil, tak to už funguje.
Tisíce děkovných dopisů :-E
raal (31)|24.4.2006 20:38
[quote=pasekr][quote=raal][quote=pasekr]No možná bude problém právě ve firmware.

Používám firmware od Lemmiho verzi 2.02.24-03.
Najdeš ho tady: http://m740.steve-m.de/

FTP login: root heslo:root

Taky pozor na Linux, rozlišuje malá a velká písmena, takže doufám, že zadáváš adresář Video s velkým V.[/quote]
Díky za info, FW jsem přehrál, pustil jsem se do nastavení CridManageru a zadával jsem následující :

Adress : 192.168.2.100 - adresa M740AV, komunikace bezproblémová, přes TotalComandra přihlášen jako root
Login : root
Passwd : root

Filename : /Video/

Po odklepnutí mi napíše jak výše uvedeno, adresář neexistuje. Skoušel jsem různé možnosti, ale opravdu nevím, co tam napsat. Díky za trpělivost a pomoc. RAAL


Tak jsem k tomu opět celej nasr... sedl, dal jsem si panáka dobrý slivovičky na žal, v sobotu mi shořelo auto, a povedlo se. Přístup je nahozen. Tak ještě jednou díky za trpělivost. Raal[/quote]

Jestli jsem správně pochopil, tak to už funguje.
Tisíce děkovných dopisů :-E[/quote]


Když už tak klábosíme o věcech, které naše polovičky nechápou, jak je to s připojovací rychlostí přes síť. Podle statistiky mi to jede 1MB, a to jsem šťastný,. V PC mám 1GB, router 100MB, a M740AV taky 100MB. Tak proč to sakra nefrčí. Díky. RAAL
pasekr (16)|25.4.2006 07:17
Předpokládám že Ti to jede na 10Mbit/s (to je asi 1MB/s) i když máš 100Mbit síť.
Tak to Ti povím přesně, nevím.
Taky mne to štvalo, takže jsem hledal a protože si na to stěžovalo víc lidí, pochopil jsem, že problém je v M740. Takže jsem koupil již výše zmiňovaný SYNOLOGY a dostal jsem se aspoň průměrně na 5MB/s. To už dá vstřebat.

PS:
někdo to řeší tak, že odpojí disk a připojí ho k PC. Pro mne nepředstavitelné.
Waladir (5)|25.4.2006 12:10
Ja jsem to vyresil kompem, ktery mam zavreny v komore (tam si muze delat kraval a mam ho i na jine veci nez je streamovani z Gigasetu). Beha to neco kolem 70 Mbit/s. Bohuzel to kopirovani samozrejme zatezuje procesor a Siemens nema vykonu nazbyt :-(
pasekr (16)|25.4.2006 12:13
[quote=Waladir]Ja jsem to vyresil kompem, ktery mam zavreny v komore (tam si muze delat kraval a mam ho i na jine veci nez je streamovani z Gigasetu). Beha to neco kolem 70 Mbit/s. Bohuzel to kopirovani samozrejme zatezuje procesor a Siemens nema vykonu nazbyt :-([/quote]

Já bohužel nemám komoru :-E
jazz27 (1)|4.5.2006 20:41
Zdravim,

narazil jsem pri praci s Womble MPEG Video Wizard DVD na mensi problem. Nahral jsem si porad napr. z TV Nova, nebo CT. Pres cridmanager jsem sloucil haldu souboru do jedno .ts souboru.

Kdyz se podivam ve womble na "Clip information" poradu nahraneho z CT ci novy je tam bitrate 15000kbps, kdyz se ale podivam na informace poradu nahraneho z TV Prima je tam bitrate 6000kbps.

Womble pri exportu do DVD hlasi jaka cast se bude re-encodovat, u poradu nahraneho z TV Prima rika ze to je stream copy o stejne velikosti jako je zdrojovy soubor. Potud fajn, jenomze u programu nahranych z CT ci Novy to hlasi ze bude re-encodovat celej soubor a ze bude mit zhruba 2x tak vetsi velikost nez ma ted na disku.

Pochopitelne takovyto export po 1h 30m behu stale hlasi 5h do dokonceni procesu. U poradu z TV Prima je ten cas okolo 15 minut...

Nahravam to na Siemens M740AV s pripojenym USB diskem. Verze fw je 2.1 orig.

Nemel jste nekdo podobny problem ?

Diky
Rados_tvf (7)|26.5.2006 17:29
[quote=Waladir]Ja jsem to vyresil kompem, ktery mam zavreny v komore (tam si muze delat kraval a mam ho i na jine veci nez je streamovani z Gigasetu). Beha to neco kolem 70 Mbit/s. Bohuzel to kopirovani samozrejme zatezuje procesor a Siemens nema vykonu nazbyt :-([/quote]

Tomuhle nerozumim, muzes mi to prosim vysvetlit?
Rados_tvf (7)|26.5.2006 17:32
[quote=Tlachapoud][quote=pasekr]
Nero MediaHome je na nic, mám stejné problémy.
Zkus TVersity Media Server, Windows Media Connect 2.0 nebo Cidero.

Ale jednoznačně Ti neřeknu, co je nejlepší. Nějak jsem to zatím opustil.
Pokud se Ti něco osvědčí, dej vědět.[/quote]

Diky za typy :-) Podarilo se mi to rozbehnout jen s TVersity, ale bohuzel vysledek nic moc. At jsem to nastavoval jak jsem chtel, cukal se zvuk a rozjizdel se oproti obrazu :-([/quote]

Ja s uspechem pouzivam Nero. Ovsem musim slevit z kvality obrazu a streamuju s nizkym bitratem. Jinak to totiz nestiha sit...
Waladir (5)|29.5.2006 07:12
[quote=Rados][quote=Waladir]Ja jsem to vyresil kompem, ktery mam zavreny v komore (tam si muze delat kraval a mam ho i na jine veci nez je streamovani z Gigasetu). Beha to neco kolem 70 Mbit/s. Bohuzel to kopirovani samozrejme zatezuje procesor a Siemens nema vykonu nazbyt :-([/quote]

Tomuhle nerozumim, muzes mi to prosim vysvetlit?[/quote]

Jelikoz streamuju na sitovy disk, tak je potom stazeni do kompu, kde to zpracovavam je relativne rychle. U Siemense bude prenosy brzdit patrne HW. Na ukladani streamu po siti to samozrejme zvlada v pohode.
Rados_tvf (7)|29.5.2006 10:29
[quote=Waladir][quote=Rados][quote=Waladir]Ja jsem to vyresil kompem, ktery mam zavreny v komore (tam si muze delat kraval a mam ho i na jine veci nez je streamovani z Gigasetu). Beha to neco kolem 70 Mbit/s. Bohuzel to kopirovani samozrejme zatezuje procesor a Siemens nema vykonu nazbyt :-([/quote]

Tomuhle nerozumim, muzes mi to prosim vysvetlit?[/quote]

Jelikoz streamuju na sitovy disk, tak je potom stazeni do kompu, kde to zpracovavam je relativne rychle. U Siemense bude prenosy brzdit patrne HW. Na ukladani streamu po siti to samozrejme zvlada v pohode.[/quote]

Aha, tak to jo. Me pali opacny problem - mam na kompu film, pres Nero ho chci streamovat do Siemense, ale bohuzel se to seka, protoze neco v Siemensu nestiha, nevim co. Videa ze Siemense na kompu neupravuju, na to nemam cas ;-)
Waladir (5)|29.5.2006 10:45
[quote=Rados]

Aha, tak to jo. Me pali opacny problem - mam na kompu film, pres Nero ho chci streamovat do Siemense, ale bohuzel se to seka, protoze neco v Siemensu nestiha, nevim co. Videa ze Siemense na kompu neupravuju, na to nemam cas ;-)[/quote]

Zajimalo by me, ja se Ti to Nero povedlo zprovoznit (mne to nefungovalo). Chodilo to pres TVersity, ale vysledek podobny. Nejak jsem to nezkoumal, ale nejspis nebude stihat CPU.
Tlachapoud (4)|6.6.2006 07:16
Zdravim, nabizim plne funkcniho Siemense za 7000,- (pri rychlem jednani sleva!). Zaruka je jeste 1.5 roku. Ne ze bych nebyl spokojen, ale nakonec jsem se rozhodl audio-video reseni domacnosti vyresit jinak. Pokud ma nekdo zajem, poslete prosim soukromou zpravu.
melman (3)|14.6.2006 11:12
Zdravim.

Taktez prodam plne funkcni Siemens GigaSet M740 AV. Rok stary. Zaruka jeste rok. Cena dohodou. Duvod prodeje: prechod na satelitni prijem.

V pripade zajmu me kontaktujte pres soukromou zpravu.

S pozdravem

Melman
raal (31)|7.7.2006 14:35
Může mi někdo prosím poradit, co způsobuje zasekávání nahraného filmu v obraze i zvuku. Který FW je nejstabilnější. Díky. Raal
Radeq (277)|8.7.2006 18:43
[quote=raal]Může mi někdo prosím poradit, co způsobuje zasekávání nahraného filmu v obraze i zvuku. Který FW je nejstabilnější. Díky. Raal[/quote]
Ja jsem za ten rok a pul co M740 mam pouzil uz ruzne firmwary a zatim zadny nemel vliv na stabilitu prijmu (vetsi nebo mensi vypadky obrazu ci zvuku). Na to ma vliv fakt akorat zdroj signalu a pritomnost ruseni v okoli pristroje. V tomhle smeru doporucuju dat USB disk aspon pul metru od pristroje (rozhodne ne na nej nebo hned vedle nej), protoze hlavne behem zapisu vetsina disku vyzaruje ruseni v UHF pasmu. Nektere disky, resp. USB boxy, prenaseji dokonce ruseni i po USB kabelu, coz je dost prusvih a tezko se s tim da bojovat, ale nastesti jich je malo. Pokud neni sance vylepsit antenu (zasadne venkovni), zkus pouzit jiny USB disk, nebo ho aspon premistit jinam. Ja pouzivam sitovy disk Synology, ktery je v uplne jine mistnosti (pres 10m LAN kabel a switch).

Co se tyce FW, aktualne pouzivam 2.2.24 Lemmi #3 s pocestovacim patchem jak uz tady nekdo sikovny popsal (timto dekuji), a nemam s nim problem.

P.S. Se samotnym pocestovanim jsem trochu problemy mel (viz muj predposledni prispevek), ale nakonec to spravil tvrdy reset pristroje a nasledne nahrani 2.2.24 Lemmi#3 z USB disku. Od te doby funguje i cestina v OSD. :BB:
Blabla (23)|10.7.2006 23:14
[quote=raal]Může mi někdo prosím poradit, co způsobuje zasekávání nahraného filmu v obraze i zvuku. Který FW je nejstabilnější. Díky. Raal[/quote]

Se zastavením přehrávání jsem se setkal ve dvou situacích, buď šlo o špatnou nahrávku - výpadek nebo rušení signálu při nahrávání tak, že při přehrávání se nedělaly ani kostičky.

Druhý případ bývá na začátku nahrávky - zobrazí se černá obrazovka a v informační liště se to tváří, jako že přehrávání běží (čas se posouvá) ale na obrazovce nic. V tomto případě pomůže posunout se kousek v nahrávce - zastavit přehrávání (||), zadat číslem počet minut posunutí a potvrdit tlačítkam rychloposuvu (>>). Tato situace nastává trochu častěji ale moc to nevadí, protože stejně potřebuju přeskočit úvodních 5 minut. Další přehrávání pak už běží bez problému.

Jinak používám FW 2.2.24 Lemmi 3 + české fonty

L@
okam (17)|27.7.2006 18:18
Zdravím, poraďte prosím. Při převodu filmu z DVD, (*.VOB souborů) pomocí ProjectX (to M2P) mi po přejmenování přípony výsledných souborů na *.mpg na M740AV nejde zvuk. Ovšem na počítači to hraje bez problémů. M740AV je propojen síťovým kabelem s počítačem. Mám vyzkoušeno, že některé video klipy stažené z NETU a uložené na sdíleném disku počítače přehrává včetně zvuku. Už jsem z toho jelen. Může prosím někdo poradit co dělám špatně? Případně mě navést správným směrem?
děkuji
Zabak_tvf (1)|30.8.2006 10:05
Zdravím,
nemá někdo zkušenosti s propojením M740AV a Asus WL500gx?
Jde o to, připojit USB HD do routeru a data sdílet přes LAN z M740AV. Gigaset "vidí" disk v notebooku připojeného také přes router, ale nenajde USB disk. Přitom tento USB disk můžu normálně používat s NB zaké přes router. Problém zřejmě bude v nastavení M740AV - jméno-heslo-názav-složka v tabulce sdílených disků. Zkoučel jsem už hodně kombinací a nic. V nabídve media lokatoru je PC1 zastřené.
Už si nevím rady, díky za jakokoli radu.
Blabla (23)|11.9.2006 02:15
Tak máme novou verzi FW.
raal (31)|11.9.2006 08:21
[quote=Blabla]Tak máme novou verzi FW.[/quote]
A včem je zajímavá. Německy neumím,zkousel jsem jej nahrat, pridal nejake nove veci, ale muj problem to stejne nevyresilo. Nejde mi zformatovat disk na USB a neprenasi z EPG casy nahravani do TIMER. RAAL
Blabla (23)|12.9.2006 02:05
[quote=raal]
A včem je zajímavá. Německy neumím...
[/quote]

Němčina mi taky nic neříká ale popis změn lze najít anglicky například v readme


[quote=raal]
Nejde mi zformatovat disk na USB a neprenasi z EPG casy nahravani do TIMER.[/quote]

Siemens mi dělá řadu věcí, které se mi nelíbí, ale ani jednu z věcí, které popisuješ.

S USB diskem jsem měl na začátku jen jednou problém, když jsem se pokusil připojit najednou dva USB disky (oba 300GB, každý v jednom USB portu) a Siemens je oba viděl jako jeden - k dispozici mi nabídnul jen jeden USB disk který ale obsahově odpovídal tomu druhému. Každý z těch dvou disků samostatně přitom fungoval dobře včetně formátování. Teď používám současně jiné dva USB disky bez problému.

A bez výběru nahrávání v EPG si neumím nahrávání představit. Co ti to přesněji dělá. Já mám občas problém u opakovaného nahrávání, že se přestanou přidávat nové časy - pořady v dalším týdnu se najednou nepřidají - pomůže když v timeru zvolím změnit a uložit - pak se najdou i nové výskyty pořadu

To co mne docela rozčiluje je EPG na Nově (nevím jestli je problém v Siemensovi nebo ve vysílání) ale docela často vidím v EPG pro Novu jen aktuální a následující pořad a nic víc, jindy v EPG třeba chybí půlden a pod.

A ještě taková divná věc, co se mi stala 2x cca před dvěma týdny - po tom, co jsem ukončil přehrávání záznamu a vrátil se do nahrávek, tak právě přehrávaný záznam zmizel. Začal jsem přehrávat další záznam, ukončil přehrávání a záznam opět zmizel. Po restartu Siemense záznamy mizet přestaly, ty zmizelé jsem již neobjevil.

L@ (FW 2.02.24 L3)
kem (2)|9.10.2006 11:33
Zdravím,

uvažuji o koupi Siemens Gigaset M740 AV. Nechce se mi k tomu kupovat externi HDD. Máte někdo zkušenosti s tím, zda lze nahrávat i na USB memory stick?
ptak (25)|9.10.2006 13:23
[quote=kem]Zdravím,

uvažuji o koupi Siemens Gigaset M740 AV. Nechce se mi k tomu kupovat externi HDD. Máte někdo zkušenosti s tím, zda lze nahrávat i na USB memory stick?[/quote]
A kolikagigovy stick mas? Pocitej, ze 1h je vice jak 1,25GB
Blabla (23)|9.10.2006 14:53
[quote=ptak]Pocitej, ze 1h je vice jak 1,25GB[/quote]

No to bych trochu přidal. 1 hodina nahrávky bývá více než 2 GB dat.
raal (31)|9.10.2006 18:18
[quote=Blabla][quote=ptak]Pocitej, ze 1h je vice jak 1,25GB[/quote]

No to bych trochu přidal. 1 hodina nahrávky bývá více než 2 GB dat.[/quote]
Pokud bys měl zájem, prodal bych M7140AV za cca 6000 s 80GB HDD. Raal
kem (2)|9.10.2006 21:24
[quote="ptak"]
A kolikagigovy stick mas? Pocitej, ze 1h je vice jak 1,25GB[/quote]

Přemýšlel jsem o 4GB USB flashce (cca 1600Kč bez DPH) s tím, že cokoli zajímavého bych si tejně stahnul po LAN na disk. Jde mi hlavně o to, jestli na takové USB flashce rozběhám timeshift. Pokud by 4GB znamenaly 2-3 hodiny záznamu, pak by to mohlo fungovat. Nechce se mi investovat do externiho HDD, když mám v PC dost velký interní.
JardaV (0)|10.10.2006 20:34
No já mám 8GB LaCie, záznam je cca 3,5 hodiny. Tedy není to flash v pravém slova smyslu, ale je uvnitř 1´ disk. funguje super, a není trvale "pod proudem" jako USB HDD
dvdlama (21)|20.10.2006 11:02
Moje nadšení pro M740AV už ochladlo. Myšlenka dobrá, ale provedení bídné.

Že pomalu startuje a má dlouhou odezvu na stisk tlačítka jsem věděl už před koupí, ale má i další nevýhody -

-nepřehledné menu
-čeština v teletextu bez úprav nepoužitelná
-katarstofální EPG
-špatná odolnost proti rušení (hlavně při použití USB disku)
-samovolně se vypíná
-velmi nespolehlivé nahrávání, klidně i více než 50% vynechaných nahrávek

Předpokládám, že podobné problémy nemám sám. Řešením bude jedině reklamace - uspěl jste s ní někdo? Reklamovat se samozřejmě dají jen poslední dva body.

Zkoušel jsem různé verze FW, USB disk i LAN, nic nepomohlo. Náhodou jsem se před časem hrabal v levném STB Digipal - to byla paráda, bohužel ale nemá nahrávání.
Radeq (277)|29.10.2006 12:09
Neves hlavu, chce to vychytat. Nevim o jakych chybach v TXT a EPG mluvis, ale po pocesteni podle navodu, ktery tu probehl, je EPG, TXT i menu uplne v pohode. Na obcasne nenahrani planovaneho zaznamu jsem narazil jen v pripade klasickeho dlouheho bootovani (mozna pripojeny disk nestihne namountovat, taky je dulezite, jaky cas si nastavis potrebny pro start pristroje, doporucuju aspon 2 minuty), zatimco v rezimu rychly start mi nevypadlo jeste ani jednou za cca pul roku. Fakt velmi doporucuju. Samovolne vypnuti se mi taky parkrat stalo (naposledy tak pred ctvrt rokem) a tusim, ze to bylo vzdycky hlavne signalem nebo jeho rusenim (zvlast na muxu B ani neni divu). Aktualne pouzivam FW 2.02.24.lemmi-03 s ceskym doplnkem viz nekolik stranek zpet (uz jsou jiste novejsi, ale tenhle funguje, takze proc zbytecne pokouset osud? 8-)) a jsem (ja i cela rodina) spokojen.
vlada2 (15)|2.11.2006 22:50
Používám Gigaset již cca 1rok a dost úspěšně. A po počátečních problemech jsem zjistil čeho je třeba se vyvarovat. Pokud chci bezproblémové nahrávání tak do Gigasetu neštourat! nezkoušet různá vylepšení, taky jsem měl problemy s USB rámečkem teď používám ICY Box a taky jsem vyměnil HDD za Maxtora a tím jsem docela vyřešil problemy. Pokud chci něco nahrát tal přístroj nechám aby se zapnul sám, párkrát jsem sledoval jestli začne nahrávat a zbytečne jsem se snažil zapnout nahrávání ( neblikal HDD) ručne. Nahrávání začne cca o 30sec později než je nastaven předběh, v té době už zuřivě bliká led na gig. Pokud stahuji po lan nebo jsem připojen lan tak z 80% nahrávání nezačne, tak pokud chci nahrávat tak nestahovat! Po stažení filmů je dobré provést kontrolu disku ( už pravidelně nedělám a taky to jde). Pokud nahrávám dva programy současně nechávám Gigaseta nastaveného na programu který začíná jako druhý ale i tak tady je cca 50% úspěšnost. Podle Lemmiho Siemens zatím chybu v FW s nahráváním ze dvou tunerů neopravil. Pokud se na gigaseta dívám delší dobu tak je šance že se nepodaří nahrát, tak ho vypnu nechám zapnout na nahrávání a po rozblikání HDD zapnu a dívám se. Je pravda ze za poslední měsíc u jednoho nahrávání nahrál pouze 4MB a tvrdil že je vše v pořádku ale je to přece počítač. Pokud se někdy nepodaří nahrávka skoro vždy jsem porušil některé z pravidel.
Teď si dovolím citaci našich "kolegů" z dreamboxu :
" Je to počítač a tak na něj nahlížejte. Někdy se chová nevyspytatelně a když Vám zamrzne nebo se něco sem tam nenahraje podle nastaveného timeru, není to nic co by se mohlo po restartu opakovat"
Ale je pravda že video bylo spolehlivější.
honzasa (1)|3.11.2006 09:32
Vážení, mám problém s HD, naformátuje se, ve statusu je zaznamenáno,, že tam je, ale řádky kapacita a délka jsou proškrtnuty. V menu je řádka Záznam šedá, v řádku USB je HD aktivní. Zkoušel jsem už 3 HD, několik verzí firmwaru (od Lemmiho), ale výsledek je stejný. Dříve mi to fungovalo....Nevíte, kde by mohl být problém?
Díky. Honza
Blabla (23)|3.11.2006 14:26
[quote=honzasa]Vážení, mám problém s HD, naformátuje se, ve statusu je zaznamenáno,, že tam je, ale řádky kapacita a délka jsou proškrtnuty. V menu je řádka Záznam šedá, v řádku USB je HD aktivní. Zkoušel jsem už 3 HD, několik verzí firmwaru (od Lemmiho), ale výsledek je stejný. Dříve mi to fungovalo....Nevíte, kde by mohl být problém?
Díky. Honza[/quote]

Napadá mne, jetli máš nastavený adresář pro nahrávání.

L@
ptak (25)|4.11.2006 03:04
Jak koukam na prispevek od vlada2, tak jsem rad, ze jsem si hi nekoupil.
Takoveto blbinky jsem musel resit na PC a DVB-T PVR jsem chtel prave pro to, abych takove kravoviny resit nemusel a mel spolehlive nahravani ze 2 tuneru najednou.
Atkins (447)|4.11.2006 08:41
Ja bych to nekoupil, prave proto, ze je to od "Semence" - Musel by se SW casti chopit nejaky velmi schopny Tucnakovec a postavit to co nejusporneji vzhedem k pouzite RAM a vykonu CPU. To si myslim, ze "Semenecaci" opravdu neumeji. Myslim, ze to mohu tvrdit, neb jsem u "Semence" pracoval plnych devet let :-G
vlada2 (15)|4.11.2006 20:34
Bohužel spolehlivé zařízení asi neexistuje ( pokud se nepoužijí dva VCR) kamarád má takové problemy z DVD/HDD record ( reklamace, špatné uzavírání DVD ) že tohle je brnkačka. A ani Dreambox není bez problémů a bez slušné znalosti Linuxu je nezvladatelný ( ale lze ho naučit víc) ale stejně na nahrávání je nespolehlivé. Siemens zase proti tomu je jednoduchý ale taky má mouchy. S tou spolehlivostí nahrávky, nahrával jsem M*A*S*H a z 250 dílu nemám cca 20 dvoudílu než jsem přišel na chybu nekomp. USB rámečku a HDD po odstranění problemu. Pak 97% ok - výpadek proudu a špatný demux (výpadky v TS). Pri příjmu na PC to bylo podstatně horší. Teď se Gigasetu nevšímám ( není čas) a nahraje vše. Zlaté pravidlo pokud to chodí nevrtat do toho. Teď jsem se díval za 14 dní je nahráno 38 záznamů a jeden nepovedený ( nějaká kolize při přechodu času STB začal nahrávat a stahnul EPG nařídil čas zjistil že už má skončit a na jiném programu nahral neco jiného ) poučení - nastavit na jiný čas na denní kontrolu EPG ( standart 02:00 - čas se přeřizuje až ve 03:00)
ptak (25)|12.11.2006 15:23
[quote=vlada2]Bohužel spolehlivé zařízení asi neexistuje ( pokud se nepoužijí dva VCR) kamarád má takové problemy z DVD/HDD record ( reklamace, špatné uzavírání DVD ) že tohle je brnkačka. A ani Dreambox není bez problémů a bez slušné znalosti Linuxu je nezvladatelný ( ale lze ho naučit víc) ale stejně na nahrávání je nespolehlivé. Siemens zase proti tomu je jednoduchý ale taky má mouchy. S tou spolehlivostí nahrávky, nahrával jsem M*A*S*H a z 250 dílu nemám cca 20 dvoudílu než jsem přišel na chybu nekomp. USB rámečku a HDD po odstranění problemu. Pak 97% ok - výpadek proudu a špatný demux (výpadky v TS). Pri příjmu na PC to bylo podstatně horší. Teď se Gigasetu nevšímám ( není čas) a nahraje vše. Zlaté pravidlo pokud to chodí nevrtat do toho. Teď jsem se díval za 14 dní je nahráno 38 záznamů a jeden nepovedený ( nějaká kolize při přechodu času STB začal nahrávat a stahnul EPG nařídil čas zjistil že už má skončit a na jiném programu nahral neco jiného ) poučení - nastavit na jiný čas na denní kontrolu EPG ( standart 02:00 - čas se přeřizuje až ve 03:00)[/quote]
To je zname pravidlo u vsehoKdyz to chodi, nevrtej se v tom.
Ja take o tomto boxu uvazoval, odradila mne jen absence RGB (Linux mne zivi, tak mne Siemens lakal, protoze v Linuxu se relativne vyznam). Nakonec jsem koupil klasiku Topfield TF5000PVRt. Dokud jsem do nej nenahral TAP aplikaci UK Timers fungoval na 100% (problem se signalem nepocitam + jeden HW problem - odesel tuner nebo co ...).
Proste u vseho plati Kdyz to chodi, nevrtej se v tom.
Kdyz jsem nainstaloval do PC Motherboard Monitor, tak zase mi padalo nahravani na Hauppauge DEC 2000-T.

Je videt, ze prehnane experimentovani dokaze rozhodit cokoliv. U Gigasetu jsem se prave take nskoro nejvice bal prave toho experimentovani, ktera kombinace USB ramecku + HDD mu nebude cinit potize. Na to uz v posledni dobe nejak nemam cas a ani naladu.

Diky za Vase postrehy zde. Jen mne to utvrzuje v tom, ze s Gigasetem bych mel vice problemu nez s TopFieldem. :-D
Atkins (447)|12.11.2006 18:56
Je to tak trochu zacarovany kruh - da se rici, ze i sofistikovanejsi [drazsi]modely renomovanych znacek se jevi ponekud "srackoidne" mineno komercne az konzumne. Napr. Pioneer ve svem strojecku ma velmi nekvalitni - malo citlivy tuner. :-((( Takze nejen kvalita DVB-T vysilani ale i prijimace pusobi jaksi konzumne, mineno srackoidne :-(((
jiripp (1)|15.11.2006 08:58
Nazdar vsichni.
Poridil jsem Gigaset M740 AV a zajimalo by mne jak ho premluvit, aby nahraval na sdileny HDD notebooku po siti. Dostal jsem se az k tomu, ze v Nastaveni je videt pouzitelna kapacita s delkou mozneho zaznamu. Na notebooku pak vidim M740 AV, muzu pingovat. V PVR nic (kdyz pripojim USB HDD tak PVR ano). Dal si nevim rady. Muze mi nekdo postrcit?

Dik, Jirka
dvdlama (21)|4.12.2006 09:47
Komu z vás chodí UPnP (video)?

Použil jsem Windows Media Connect, PC i Gigaset se navzajem vidí. Jak se spouští přehrávání? Předpokládám, že z Gigasetu - Knihovna médií. Když to udělám, dostanu černou obrazovku a Gigaset se tváří, že přehrává, ale žádný provoz na síti.

V čem je problém?
Radeq (277)|4.12.2006 20:10
[quote=jiripp]Nazdar vsichni.
Poridil jsem Gigaset M740 AV a zajimalo by mne jak ho premluvit, aby nahraval na sdileny HDD notebooku po siti. Dostal jsem se az k tomu, ze v Nastaveni je videt pouzitelna kapacita s delkou mozneho zaznamu. Na notebooku pak vidim M740 AV, muzu pingovat. V PVR nic (kdyz pripojim USB HDD tak PVR ano). Dal si nevim rady. Muze mi nekdo postrcit?
Dik, Jirka[/quote]
Udelat pro M740 na PC specialni uzivatelske konto a pridelit mu vsechna prava na ten sdileny adresar. V M740 spravne zadat uzivatelske jmeno a heslo. Kdyz to nepujde prostrelit, zkus vypnout firewall na PC (ne jen vsechno povolit, ale uplne vyhodit). Tim bych asi zacal. Pak se uvidi.
snekon (1)|21.12.2006 15:32
[quote=dvdlama]Komu z vás chodí UPnP (video)?

Použil jsem Windows Media Connect, PC i Gigaset se navzajem vidí. Jak se spouští přehrávání? Předpokládám, že z Gigasetu - Knihovna médií. Když to udělám, dostanu černou obrazovku a Gigaset se tváří, že přehrává, ale žádný provoz na síti.

V čem je problém?[/quote]


Po delšim laborování jsem UPnP rozchodil. Zkoušel jsem několik softů (mezi nimi i WMC), ale jediný funkční jsem našel TVersity Media Server. Ani ten není úplně bezproblémový, ale v podstatě dělá co má. Jediné, co jsem přes něj pořádně nerozchodil je přehrávání DVD z PC mechaniky.
Nakonec jsem se ale stejně uchýlil ke koupi DVD přehrávače, který umí DivX a podobně, protože myšlenka videa přes UPnP je sice moc hezká a osobně ji fandím, ale v současnoti ještě moc v plenkách na to, aby to bylo běžně použitelné.