Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Siemens Gigaset M740 AV je super!

vlada2 (15)|14.3.2006 21:23
[quote=Tlachapoud]Nahravam na vzdaleny pocitac a problem s nahravanim jsem mel taky. U me to vyresil originalni firmware (s tim, ze jsem ozelel cestinu). Od te doby (musim zaklepat) se nikdy nestalo, ze by se neco nenahralo.[/quote]
taky tuším že mě to nemine. Ale na Německém foru o M740 FW lemi vůbec ( pokud to dobře překládám) o žádném problemu s nahráváním nepíšou a to je tam příspěvků víc
morlor (8)|14.3.2006 22:01
Zdravím všechny, pořídil jsem si m740 a mám na tři prosby: 1. Je podmínkou pro úpravu fontu update firmwaru ? Pokud ano, existuje spolehlivá (lemmi) verze ? Pro připojení použiji usb kabel. Zkusil jste někdo postup viz http://kantori.panska.cz/members/serych/ruzne/gigaset/tftp ? 2. Rád bych upravil font epg (případně i menu) - klidně oželím diakritiku. Máte prosím někdo řešení ? 3. Plánuji připojit externí hdd. Je tu někdo, kdo nemá problémy s nahráváním a může doporučit firmware atd. ? Většinu zmíněných věcí jste tady diskutovali, nicméně rád bych zjistil aktuální stav. Díky moc všem za případné odpovědi.
okam (17)|14.3.2006 22:14
to morlor. Postup update firmware podle výše uvedených stránek jsem zkoušel, naprosto bez problémů. Nahrávání zkouším právě teď, na disk v počítači přes síť.
Blabla (23)|15.3.2006 00:24
[quote=morlor]Zdravím všechny, pořídil jsem si m740 a mám na tři prosby: 1. Je podmínkou pro úpravu fontu update firmwaru ? Pokud ano, existuje spolehlivá (lemmi) verze ? Pro připojení použiji usb kabel. Zkusil jste někdo postup viz http://kantori.panska.cz/members/serych/ruzne/gigaset/tftp ? 2. Rád bych upravil font epg (případně i menu) - klidně oželím diakritiku. Máte prosím někdo řešení ? 3. Plánuji připojit externí hdd. Je tu někdo, kdo nemá problémy s nahráváním a může doporučit firmware atd. ? Většinu zmíněných věcí jste tady diskutovali, nicméně rád bych zjistil aktuální stav. Díky moc všem za případné odpovědi.[/quote]

Ahoj,
s nahráváním (a nejen s ním) problémy mám. Kvůli svým problémům (viz mé starší přispěvky) si dovolím tvrdit, že mám dost zkušeností s nahráváním nového FW. Jako nejjednodušší se mi osvědčilo uložit FW (soubor s koncovkou wsw) do podadresáře na připojený disk. Potom stačí udělat reset (4x Siemense připojit na několik vtřin k napájení) a v menu si vybrat update FW z USB zařízení. Jediné omezení to má, že z disku nabídne max. 3 verze FW, pokud jich tam je víc. Stejně je možné použít také USB klíčenku (Flash paměť).

Co se týče opravdu stabilní verze FW, to by mne také zajímalo. Nemáte někdo zkušenosti s OPEN verzí od Lemiho?

http://m740.steve-m.de/

L@
morlor (8)|15.3.2006 12:35
Díky moc za odpovědi. Mám pár dalších (pravděpodobně úplně stupidních) otázek:

1. Co všechno upravuje/přidává firmware ?
2. Je to tak, že nejdříve nahraju firmware a pak přidám např. češtinu nebo češtinu upravuje firmware ?
3. Pokud nechám menu např. v aj a rozhodnu se upravit pouze češtinu v epg (např. srovnat diakritiku / odstranit diakritiku) - existuje řešení ? Zkusili jste http://kantori.panska.cz/members/serych/ruzne/gigaset/skorocesky ?

Jinak podporuju myšlenku vytvoření webu s komplexní up-to-date informací o aktuálním firmwaru, zkušenostmi, soubory ke stažení atd...
morlor (8)|15.3.2006 16:08
Napadla mě jedna věc - nestačí pro úpravu diakritiky epg změnit kódování ?
D_V_D (5)|16.3.2006 20:21
[quote=morlor]Napadla mě jedna věc - nestačí pro úpravu diakritiky epg změnit kódování ?[/quote]

Mě se osvědčily soubory pro počeštění od ladislavf ze strany 13 této diskuze.
morlor (8)|17.3.2006 10:10
Dobry den, mam jeste jednu otazku - chci pripojit hdd v usb ramecku s napajenim pres usb port. Ma gigaset dostatecne napeti na usb vystupu nebo je treba mit hdd s vlastnim napajenim ?
okam (17)|17.3.2006 10:36
To morlor: z USB portu lze odebírat proud max 0.5A, napětí má 5V. Je třeba hledat takový disk (2,5"), který má maximální spotřebu do 0,5A. Např. některé modely WD, Seagate.
Co se týká nahrávání po síti, tak se mi to povedlo rozchodit a nahrávky se zdařily (dvě ze tří), ta první se nezdařila. Nevím jestli jsem něco neudělal špatně. Ovšem mám ještě jeden postřeh, při vymazání nahraného pořadu se z disku nevymažou všechny soubory, M740 smaže pouze jeden. Zbylé soubory musím na PC smazat ručně. Máte někdo s tímto zkušenost?
okam (17)|18.3.2006 22:04
Vyšla nová verze FW-2.02.24.lemmi-02, přikládám soubor osd_czech_... k této verzi. Je to doplněný původní soubor osd_czech.zip od ladislavf.
morlor (8)|19.3.2006 00:11
Vyborne - zkusim...dnes jsem zkousel nahravat na hdd pripojeny pres usb port a napr. pri timeshiftingu bylo slyset, ze gigaset pracuje a kvalita obrazu se v tu chvili zhorsila. Mate nekdo stejnou zkusenost nebo je propojeni s hdd 100% ?
Panther16 (2)|19.3.2006 11:42
Ahoj

Mam M740 skoro rok a jsem velice spokojen az na jeden detail. Nedari se mi prepinat mezi zvuky pri dualnim vysilani ( vestinou Nova jsou slyset oba zvuky najednou). Nevim jestli to je M740tkou nebo druhem vysilani. Nemate stim nekdo lepsi zkusenosti?

Diky
okam (17)|19.3.2006 17:58
Zdravím,

duální zvuk na NOVĚ: zmáčkni zelené tlačítko, pak výběr Stereo/AC3 a vyber požadovaný kanál mono levý nebo mono pravý. Bohužel se toto v případě duálního vysílání na NOVĚ musí provádět ručně.
Mám na ostatní dotaz, poraďte prosím. Pomocí ProjektX jsem zkonvertoval film - soubory *.VOB z DVD na jeden s příponou *.mpg. Windows Media Player to přečte včetně zvuku, ale na M740 mi nejde zvuk! Můžete prosím někdo poradit co dělám špatně? Děkuji.
Dan74 (3)|19.3.2006 20:17
Zdravím všechny,

jelikož zde jsou nějaké dotazy na fungující (klepu na dřevo :-) ) kombinace HW, dám k lepšímu tu mou:

Mám Wi-Fi AP Asus WL500q. K tomuto jsem připojil externí krabičku s HDD 120 GB. Propojeno metalikou (UTP). Zatím nemám problém s nahráváním ani přehráváním, tato konfigurace dokonce dovoluje se správným SW přehrávat internetová rádia přes upnp Gigaseta (teda pokud jste samozřejmě on-line).

Pro zprovoznění této varianty je potřeba rozběhnout sambu (likeWin sdílení pod linuxem), pak už všechno jede jak má.

Jediný problém jsem měl ve chvíli, kdy jsem měl na disku MP3 s českou diakritikou, na toto má samba nebyla připravena a šlo do kytek i nahrávání ze Siemense. Ale i toto lze fixnout úpravou kódové stránky na Asusu.

Takže pokud chcete zkombinovat vzdálené ukládání s Access Pointem a Routerem ve vaší domácí síti, toto spojení (zatím - klikám na dálkové ovládání - v pořádku :-) ) funguje.
morlor (8)|20.3.2006 21:41
Zdravim vsechny, zkusil jsem ke gigasetu pripojit pres usb port hdd do notebooku / 5400 RPM / 40 GB a vypada to, ze je hdd pomaly. Po mountu se zhorsuje obraz a hdd neustale pracuje. PO unmountu je vse ok. Co pomuze ? Vetsi rychlost ? Vetsi kapacita ? Desktop hdd ? Dik za pripadne odpovedi.
vq (19)|23.3.2006 21:31
[quote=Dan74]
Mám Wi-Fi AP Asus WL500q. K tomuto jsem připojil externí krabičku s HDD 120 GB. [/quote]
Planuju podobne spojeni, mam dotaz: Jde nejak pri spojeni WL-500 s externim diskem nastavit dobu, po ktere se disk 'vypne'? Nejak se mi nechce nechat ho tam trvale tocit - mj. to topi a zere elektriku.
FerdaS (23)|24.3.2006 08:21
[quote=vq][quote=Dan74]
Mám Wi-Fi AP Asus WL500q. K tomuto jsem připojil externí krabičku s HDD 120 GB. [/quote]
Planuju podobne spojeni, mam dotaz: Jde nejak pri spojeni WL-500 s externim diskem nastavit dobu, po ktere se disk 'vypne'? Nejak se mi nechce nechat ho tam trvale tocit - mj. to topi a zere elektriku.[/quote]
Už to tady bylo: Moje zkušenost je taková, že 3.5" disky nejdou vypínat (běželi mi pořád), takže se musí připojit 2.5", kterej bere napájení ze Gigasetu. Pozor ale na podmínku zmíněnou výše, že z USB portu lze odebírat proud max 0.5A, napětí má 5V - je třeba hledat takový disk (2.5"), který má maximální spotřebu do 0.5A - např. některé modely WD, Seagate. Já jsem s touhle konfigurací spokojen, protože je energeticky nejméně náročná :-).
FerdaS (23)|24.3.2006 08:28
[quote=morlor]Zdravim vsechny, zkusil jsem ke gigasetu pripojit pres usb port hdd do notebooku / 5400 RPM / 40 GB a vypada to, ze je hdd pomaly. Po mountu se zhorsuje obraz a hdd neustale pracuje. PO unmountu je vse ok. Co pomuze ? Vetsi rychlost ? Vetsi kapacita ? Desktop hdd ? Dik za pripadne odpovedi.[/quote]

Třeba je problém v odběru disku, pokud HDD nesplňuje podmínku odběru max. 0.5A; druhou možností je malá cache na disku (některé 2.5 HDD mají jen 2 MB), která může ovlivnit datový tok - k tomu není důležité RPM. Otázka je i čím je HDD připojen (USB2IDE interface). Doporučuji na Netu najít parametry disku (u výrobce).
Blabla (23)|24.3.2006 13:44
[quote=FerdaS][quote=vq]
Planuju podobne spojeni, mam dotaz: Jde nejak pri spojeni WL-500 s externim diskem nastavit dobu, po ktere se disk 'vypne'? Nejak se mi nechce nechat ho tam trvale tocit - mj. to topi a zere elektriku.[/quote]
Už to tady bylo: Moje zkušenost je taková, že 3.5" disky nejdou vypínat (běželi mi pořád), takže se musí připojit 2.5", kterej bere napájení ze Gigasetu. Pozor ale na podmínku zmíněnou výše, že z USB portu lze odebírat proud max 0.5A, napětí má 5V - je třeba hledat takový disk (2.5"), který má maximální spotřebu do 0.5A - např. některé modely WD, Seagate. Já jsem s touhle konfigurací spokojen, protože je energeticky nejméně náročná :-).[/quote]

Vypínání 3,5" disku je problém externího boxu, který disk napájí. Existují externí boxy, které mají funkci zastavení disku při dlouhodobém nepoužívání. Bohužel ty boxy, u kterých jsem tuto funkci viděl patří mezi ty dražší (s LAN rozhraním).
např.:

http://vgear.com/products/list.asp?ProdID=AMVG1-017-001http://www.sws.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=70207

http://www.synology.com/enu/products/diskstation/DS-101j/index.php?page=overview.htmlhttp://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=58244
imported_Miki (9)|26.3.2006 00:21
[quote=okam]Vyšla nová verze FW-2.02.24.lemmi-02, přikládám soubor osd_czech_... k této verzi. Je to doplněný původní soubor osd_czech.zip od ladislavf.[/quote]

Jenom poznamka v originalnich textech se pocita s nazvy dnu na 2 pismena. Kdyz je tam v prekladu cely jmeno dne, tak se blbe zobrazi den v tydnu a datum pri zmacknuti info - nekdy je orizlej zacatek nazvu dne a vetsinou z datumu zustanou jen 2 tecky. Kdyz se nazvy zkrati tak jak v originale je vse OK.

Jinak nechcete to pocesteni poslat Lemmimu? Koukal jsem, ze tam mezi souborama ma nejakou hodne historickou verzi OSD. Tak by to moh poupdatovat a asi spouste lidi by usnadnilo zivot, kdyby to prohazovani za turectinu dokonce nacpal do startovaciho menu...

M.
okam (17)|26.3.2006 13:01
Ano toho jsem si všimnul až po té co jsem ten soubor zde umístil. Líbilo se mi, že na info liště bude vypsán celý název dne v týdu a nenapadlo mne, že se tam nevejde datum. Takže opravená verze zde:
K tomu odeslání Lemmimu, ten soubor je původně od ladislavf, já jsem upravil jen pár řádků. Takže to nechám na autorovi.
Blabla (23)|27.3.2006 12:47
[quote=Miki]
Jenom poznamka v originalnich textech se pocita s nazvy dnu na 2 pismena. Kdyz je tam v prekladu cely jmeno dne, tak se blbe zobrazi den v tydnu a datum pri zmacknuti info - nekdy je orizlej zacatek nazvu dne a vetsinou z datumu zustanou jen 2 tecky. Kdyz se nazvy zkrati tak jak v originale je vse OK.

Jinak nechcete to pocesteni poslat Lemmimu? Koukal jsem, ze tam mezi souborama ma nejakou hodne historickou verzi OSD. Tak by to moh poupdatovat a asi spouste lidi by usnadnilo zivot, kdyby to prohazovani za turectinu dokonce nacpal do startovaciho menu...

M.[/quote]

V tom překladu je bohužel takovejch míst, kde se přeloženej text nevejde (a je oříznutej třema tečkama) víc.

L@
Expander (3)|29.3.2006 23:52
Zdravím všechny! Možná to je pro někoho banalita, ale mohu se zeptat, v jakém editoru upravujete ty texty OSD, aby to bylo v tom kódování 6937? Nějak se mi to nedaří... Díky moc za odpovědi !

Jinak mohu dát k dobru osobní zkušenost s firmwarem v2.02.22 od Lemmiho, který byl děsně pomalý, box tuhnul, nahrávání párkrát vůbec neproběhlo apod. Teď jsem tam šoupnul poslední v2.02.24-03 a vše je zatím o poznání rychlejší a spolehlivé (ačkoli i tak je rychlost bídná, ale to byla vždy). Počeštění OSD menu i Teletextu mi proběhlo také fajnově (jen bych si chtěl právě doladit ty texty)...
Blabla (23)|30.3.2006 00:19
[quote=Expander]Zdravím všechny! Možná to je pro někoho banalita, ale mohu se zeptat, v jakém editoru upravujete ty texty OSD, aby to bylo v tom kódování 6937? Nějak se mi to nedaří... Díky moc za odpovědi ![/quote]

Já jsem používal UltraEdit - podle mne můžeš použít jakýkoliv textový editor, který dodrží unixové zalamování řádek. Počítej s tím, že při editování jsou česká písmena dva znaky - znak interpunkce a vlastní znak. Znak interpunkce je vždy před českým znakem. Vložení znaku insrpunkce je nejjednodušší kopírovat z jiného místa v textu.

L@

PS.: Při troše snahy se dá použít i taková obluda jako je M$Word
Honzakr (1)|30.3.2006 10:44
[quote][quote="Blabla"][quote=FerdaS][quote=vq]
Planuju podobne spojeni, mam dotaz: Jde nejak pri spojeni WL-500 s externim diskem nastavit dobu, po ktere se disk 'vypne'? Nejak se mi nechce nechat ho tam trvale tocit - mj. to topi a zere elektriku.[/quote]
Už to tady bylo: Moje zkušenost je taková, že 3.5" disky nejdou vypínat (běželi mi pořád), takže se musí připojit 2.5", kterej bere napájení ze Gigasetu. Pozor ale na podmínku zmíněnou výše, že z USB portu lze odebírat proud max 0.5A, napětí má 5V - je třeba hledat takový disk (2.5"), který má maximální spotřebu do 0.5A - např. některé modely WD, Seagate. Já jsem s touhle konfigurací spokojen, protože je energeticky nejméně náročná :-).[/quote]

Vypínání 3,5" disku je problém externího boxu, který disk napájí. Existují externí boxy, které mají funkci zastavení disku při dlouhodobém nepoužívání. Bohužel ty boxy, u kterých jsem tuto funkci viděl patří mezi ty dražší (s LAN rozhraním).[/quote]

Mám jiné řešení: při vypnutí gigasetu ovladačem zmizí 5V v USB kabelu (lze ověřit voltmetrem) a na ně jsem připojil uvnitř externího HDD boxu miniaturní 5V relé (s ochranou diodou v závěrném směru !), které má dva spínací kontakty. Tímto poté vypínám +5V a +12V uvnitř externího HDD boxu.Při probuzení Gigasetu se nyní zapíná i externí disk. Za 40Kč a 2 hodiny hodinářské práce jsem s výsledkem spokojen.
ladislavf (12)|30.3.2006 16:00
Vidim, ze tady je nejaka diskuze ohledne toho pocestovani. To je super, ze i nekdo dalsi do toho dela, protoze ja mam na to cas jen sporadicky.

Co se tyce te noveho verze pocesteni OSD. Spatny je, ze ten soubor je trochu vice poupraven i na mistech, ktere nebyly upraveny. Takze kdyz si dam diff na mou verzi a upravenou verzi, tak mi to ukaze skoro cely soubor. Tak bych chtel pozadat, jestli neni mozne mi nejak poslat to, co bylo uvnitr zmeneno (nejak se mi to nechce cist znovu).

Co se tyce toho prekladu, ktery se nevejde a je nahrazen .... Bylo by dobre, kdyz nekdo toto zjisti, tak aby napsal u ceho se to stalo a co bylo zobrazeno. Nejake testiky provadim i ja, ale urcite se najdou i mista, kde proste nezalezu :-) Desne mi to pomuze k rychle opravne toho souboru OSD.

A posledni vec - odeslani souboru na Lemmiho. No to je docela problem, protoze jsem volil pro kodovani menu iso6937. K tomu, aby to nejak behalo je treba, aby tam byl i novy soubor s fontem. A to uz myslim, ze bude docela problem tam zaradit takovou zmenu do jeho vyvojove vetve. Ale za pokus to stoji. Co je prinosem toho noveho fontu - no pro cizince jen to, ze je trochu hezci, nez ten puvodni. Ale co pro cizince bude neprijatelne je to, ze je totiz trochu vetsi nez ten puvodni a zda se mi, ze to vykreslovani je viditelne pomalejsi.

Jak jsem tady cetl, ze se nejak zvedla rychlost a spolehlivost novym firmware. Zkusim a uvidim, jestli to nepomuze i k rychlejsimu vykreslovani fontu.
okam (17)|31.3.2006 22:09
To ladislavf: s těmi změnami v souboru osd_czech_... Upravoval jsem to v Poznámkovém bloku, takže myslím není třeba dále povídat o tom proč se celý soubor tváří jako změněný :-( . Změny se týkaly dnů v týdnu, které jsem v další verzi vrátil zpět, dále označení Interface, které jsem změnil na Grafika a asi posledních deset řádků- rozšíření z verze 2.02 :-)
pasekr (16)|4.4.2006 10:28
Jen trocha do mlýna ...
Siemense mám asi měsíc a za tu dobu jsem nasbíral tohle:
Z USB disku jsem rychle přešel na SYNOLOGY DS-101j s 300GB diskem.
Používám firmware od Lemmiho verzi 2.02.24-03 a zatím to vypadá, že to šlape. Čeština od Ladislava upravenou Okamem (moc děkuji :-)).
Pro přehrávání nahraných pořadů po síti na PC se mi osvědčil CowFish Streamingserver 0.7.8 v kombinaci s VLC. Vypnul jsem TIMESHIFT, protože se mi zdá, že to moc nesvědčí disku. Navíc u SYNOLOGY se dá nastavit doba vypnutí disku při nečinnosti a tak si chudák občas odpočine. Nahrané programy dál zpracovávám kombinací CridManageru, Xprojectu nebo M740Wizardu. Nemám s tím ještě dostatek zkušeností, takže někdy trochu plavu, ale to se poddá. Jinak jsem velmi spokojen a děkuji tomuto fóru za mnohou inspiraci.
clip_287.jpg
Jach (4)|5.4.2006 20:04
Moje zkušenosti
Mám Siemense od srpna, nyní s fw 2.01.0.lemmi-01. Potíže s nahráváním mám po celou dobu. Nejdříve jsem zkoušel disk NDAS Ximeta avízovaný jako síťový a USB, protože mě lákala možnost upravovat nahrané programy přes síť v počítači. Bohužel se nejednalo o síťový disk ale o disk připojovaný přes síť do počítače ale bez síťové adresy, takže jsem si naběhl. Pro stažení programů do PC je nutno přepojit ručně z USB do sítě a naopak. Bohužel občas v této kombinaci nenahrává. Vypadá to, že MV740 se občas neshodne s USB Ximety. Pak jsem zkoušel Synology DS 101, tam mi také občas program nenahrál. Navíc MV 740 síťový disk neregistruje pro timeshift a přehrávání pořadů se občas zadrhává. Poslední verze je USB rámeček a externí HDD. Tím jsem zatím spokojen, nedošlo k výpadku nahrávání. Bohužel procesor řídící činnost HDD má nějaký cyklus který bez ohledu na provozní stav (nahrávání nebo klid) rozběsní HDD na několik desítek vteřin, kdy HDD má větší odběr proudu a větší hluk což v noci je docela nepříjemné. A to i po odpojení kabelu USB. Nevyřešila to ani výměna rámečku za jiný typ. Tak jsem se inspiroval v jednom z výše uvedených příspěvků a zapojil vše přes přepěťovou ochranu Infosec s řízeným spínáním 1+5 zásuvek. Tak se mi po vypnutí Siemense vypne vše ostatní včetně televize a napaječe USB HDD. Když potřebuji zkopírovat pořady do PC tak tam HDD přenesu a připojím. Připojení přes FTP je pomalé.
pasekr (16)|6.4.2006 06:06
Nevím, ale s TIMESHIFTEM jsem u síťového DS101j problém neměl. Jen se pořád točil a trochu hlučel. Ale to se dá řešit jeho umístěním. Jinak je FTP přístup rychlejší než přes M740AV a pro běžné použití dostačující. Problémy s výpadky nahrávání zatím ustaly s Lemmiho verzí 2.02.24-03. Možná je to náhoda, ale od doby, co ho používám, se mi nahrává vše bez problémů.
vlada2 (15)|6.4.2006 20:23
Ahoj
po delší odmlce se zapojuji. Doufám že jsem měl taky problémy s nahráváním. Trochu jsem experimentoval a tady jsou moje poznatky: odpojil jsem síť a nešahám na 740 po síti. FW jsem neměníl (2.00.51.lemmi-02 ) a zkusil jsem: disk naformátovat a týden nechat nahtávat ( 4dny 2x, 2dny 3x a 1den 4x) potom jsem disk přenesl zpracoval na PC a v Gigasetu naformátoval. Toto praktikuji od 5 března. Poslední 2 týdny (ze čtyř) jsem změnil FW na 2.02.24.lemmi-03 tam je podle mne lépe naznačeno proč se program nenahrál. již 2x se mi stalo že u nahrávky byl červ. trojúhelník a ve výpisu časovače byla poznámka že seriová nahrávka má chybu, z důvodu výpadku signálu. Ale nahrávka byla ok - pravděpodobně proto že jsem časové nahrávání zastavil ručně. Tento týden snad ok. Rámeček USB to snad ani nebudu popisovat interní rámeček USB pro PC Wipower a z bazaru externí 5/4 jednotku k počítači Schneider (50,-) která má ovládanej zdroj 5V z externího počítače ( pokud se zapojí na 5V z USB tak vypíná) a má ventilátor ( šuplík)
připadá mi že m740 vadí defragmentovaný disk a možná že taky ne.
ladislavf (12)|6.4.2006 23:21
Taky já něco dodám.
Jednak jsem se dostal k překladu 2.02.24.lemmi03 verze FW. I když se to moc od verze od Okama neliší - jen jsem tam udělal opravdu drobné úpravy. Co však bych rád ještě dodal je "zdrojový kód" překladu (je to soubor, který je kódován v UTF8 a který mi slouží pro vytroření souboru s kodováním ISO6937. Kdyby někdo chtěl něco měnil, měl by použit tento UTF8 soubor, zachovat mezery a odsazení častí - z důdovu toho, ať se lépe hledají diference mezi verzemi. Byla tady ještě otázka, jakým způsobem se konvertuje, např. UTF8, do ISO6937. No omlouvám se, ale pro Windows nevím. Já osobně dělám pod Linuxem a tam to jde jednoduše - pro ty, kteří jsou v linuxu jako ryba ve vodě tak nic nového, ale jen pro úplnost dodám, jak do dělám.

#!/bin/bash

cat $1 | sed s/\\$/\\*/g | iconv -f utf8 -t iso6937 | sed s/\\*/\\$/g > $1.6937

Ještě malinko k číslování souborů.

Měl bych takový navrh:
soubor_kodovani_RRMMDDVVV.txt

označení je asi jasné, jen asi ty VVV - což je verze v rámci dne - kdyby náhodou se někdy povedlo, že během jednoho dne vydáme několik verzí :-)
Panther16 (2)|7.4.2006 15:39
Ahoj
Diky za soubory s cestinou, ale mel bych prosbu. Mohl byste nekdo popsat jak tyto soubory pouzit (navod na pocesteni)? Bohuzel neumin chodit v Linuxu a rad bych 740 pocestil (jak OSD tak EPG).
Diky moc
pasekr (16)|7.4.2006 17:13
[quote=Panther16]Ahoj
Diky za soubory s cestinou, ale mel bych prosbu. Mohl byste nekdo popsat jak tyto soubory pouzit (navod na pocesteni)? Bohuzel neumin chodit v Linuxu a rad bych 740 pocestil (jak OSD tak EPG).
Diky moc[/quote]

Už to tady bylo.

Přes FTP přehrát v adresáři DATA tyto soubory: SISAN06.TTF a vt1518.pgm, v adresáří DATA/TEXT pak soubory: osd_turkish.txt a help_turkish.txt

Pak restartovat M740AV a v menu zvolit jazyk TURKISH.

A je to hotovo. Přikládám potřebné soubory.
ladislavf (12)|7.4.2006 23:11
Tak mě pasekr předběhl. Ale donutil mě k jedné věci, kterou jsem už chtěl dávno udělat, ale nějak jsem se k tomu neměl. Vše složit do jednoho souboru - vše co potřebuju tak najdu v jednom souboru. Tak jsem to napravil. A ještě k tomu jsem uděla u sebe na webu stránku, která integruje vše, co človek potřebuje k počeštění této mašinky . Stranka je http://foldyna.computers.cz/m740av/ . Zde bude k nalezení - návod k počeštění a k tomu nutné soubory. Doufám, že to bude k prospěchu. Do tohoto fóra bych pak, po vzoru Lemmiho, dával jen upozornění, že se tam něco změnilo. Myslím si, že tento způsob bude pohodlnější pro nově příchozí lidi, kteří uz nebudou muset různě po fóru hledat fragmenty souborů.
Radeq (277)|9.4.2006 10:13
Tak jsem po hoodne dlouhe dobe udelal upgrade na verzi 2.02.24 Lemmi-03, zkopiroval jsem vsechno pres FTP a vysledek je nasledujici:
Fonty v pohode, ceske znaky v EPG i teletextu bez problemu. Ale at prepnu na jakykoli jazyk, OSD menu je porad jen anglicky. Predpokladam, ze bude nejaka chybka primo u Lemmiho (jine OSD nez turecke jsem fakt nekopiroval). Nemate napad jak to resit? Vam to fakt funguje? Taky me napadlo, jestli uz nemam nejaky jiny HW (precejen uz je to vic nez rok, co M740 mam), ale kompatibilni by to snad byt melo. Jeste prilezitostne zkusim jestli to nedela uz i puvodni verze 2.02.24-L03 (pred pocestenim), ale zatim to neresim (anglicky menu mi nevadi, horsi kdyby to bylo natvrdo turecky :-E). Jen proste hlasim, ze v mem pripade OSD nefunguje.
ladislavf (12)|9.4.2006 19:33
[quote=Radeq]Tak jsem po hoodne dlouhe dobe udelal upgrade na verzi 2.02.24 Lemmi-03, zkopiroval jsem vsechno pres FTP a vysledek je nasledujici:
Fonty v pohode, ceske znaky v EPG i teletextu bez problemu. Ale at prepnu na jakykoli jazyk, OSD menu je porad jen anglicky. Predpokladam, ze bude nejaka chybka primo u Lemmiho (jine OSD nez turecke jsem fakt nekopiroval). Nemate napad jak to resit? Vam to fakt funguje? Taky me napadlo, jestli uz nemam nejaky jiny HW (precejen uz je to vic nez rok, co M740 mam), ale kompatibilni by to snad byt melo. Jeste prilezitostne zkusim jestli to nedela uz i puvodni verze 2.02.24-L03 (pred pocestenim), ale zatim to neresim (anglicky menu mi nevadi, horsi kdyby to bylo natvrdo turecky :-E). Jen proste hlasim, ze v mem pripade OSD nefunguje.[/quote]



Zajimave. Jedine, kde jsem mel problem s tim FW a lokalizaci je pripad, kdyz jsem to prepnul z anglictiny to "turectiny", tak mi zustala jedina polozka anglicky - Update EPG. Ale to se okamzite napravilo, kdyz jsem dal Exit z menu a znovu jsem menu vyvolal. Takze nevim, kde by mohl byt problem.
dvdlama (21)|18.4.2006 13:55
Zkoušel někdo wifi síťovku zastrčenou přímo do USB Gigasetu. Mohlo by to fungovat?
pasekr (16)|18.4.2006 20:20
[quote=dvdlama]Zkoušel někdo wifi síťovku zastrčenou přímo do USB Gigasetu. Mohlo by to fungovat?[/quote]

Leda, že bys vytvořil vlastní verzi firmware :-)
raal (31)|20.4.2006 08:50
Mám problémy s přístupem po síti. Pokud použiji ping, odezva bez problémů, ale púokud chci přes FTP, nebo Comandra, tak nejsem scopen se připojit. Díky za info. Používám XP Homy a router.
pasekr (16)|20.4.2006 20:17
[quote=raal]Mám problémy s přístupem po síti. Pokud použiji ping, odezva bez problémů, ale púokud chci přes FTP, nebo Comandra, tak nejsem scopen se připojit. Díky za info. Používám XP Homy a router.[/quote]
Pro začátek seznam hesel:
uživatel heslo cesta
root root /
media media /var/media
usb usb /var/media/USB-HDD
usb1 usb1 /var/media/USB-HDD-1 od FW 2.00.43.lemmi-02
usb2 usb2 /var/media/USB-HDD-2 od FW 2.00.43.lemmi-02
epg epg /data/SI
timer timer /data/.timer
skin2 skin2 /data/skin2
raal (31)|20.4.2006 21:16
Kdyz jsem zkousel přístupy, tak po zadani media media /var/media/ jse se připojil přes FTP, ale rozchodut CridManager ani náhodou. To samé platí i o opačném směru M740AV na PC, ve kterém mám sdílený adresář s videem. Díky. RAAL
Tlachapoud (4)|21.4.2006 10:16
Podarilo se nekomu rozchodit streamovani z PC pres UPnP? Nejlepsi vysledky jsem dosahnul s Nero MediaHome, kdy bylo PC videt, ale po rozkliknuti se to marne snazilo nacist obsah. Zkousel jsem to s ruznymi FW podle postupu na m740.de, ale porad nic :-(
pasekr (16)|21.4.2006 10:33
[quote=raal]Kdyz jsem zkousel přístupy, tak po zadani media media /var/media/ jse se připojil přes FTP, ale rozchodut CridManager ani náhodou. To samé platí i o opačném směru M740AV na PC, ve kterém mám sdílený adresář s videem. Díky. RAAL[/quote]

V CridManageru vyber Folder\Add directory nastavení FTP:

Address: IP_adresa_M740

Username: root

Password: root

Filename: /usb1/adresar_pro_nahravani


pro přístup k adresáři v XP musíš adresář nasdílet, vytvořit nějakého uživatele s heslem a v nastavení síťových prostředků PC v menu M740 zadat IP, uživatele, heslo, pracovní skupinu a adresář.

Snad jsem někde neudělal chybu, píši to z hlavy, nejsem doma u Siemense.

:-D
pasekr (16)|21.4.2006 10:45
[quote=Tlachapoud]Podarilo se nekomu rozchodit streamovani z PC pres UPnP? Nejlepsi vysledky jsem dosahnul s Nero MediaHome, kdy bylo PC videt, ale po rozkliknuti se to marne snazilo nacist obsah. Zkousel jsem to s ruznymi FW podle postupu na m740.de, ale porad nic :-([/quote]

Nero MediaHome je na nic, mám stejné problémy.
Zkus TVersity Media Server, Windows Media Connect 2.0 nebo Cidero.

Ale jednoznačně Ti neřeknu, co je nejlepší. Nějak jsem to zatím opustil.
Pokud se Ti něco osvědčí, dej vědět.
raal (31)|22.4.2006 11:17
Ať jsem dělal co jsem dělal podle tvé rady, nepovedlo se mi přístup pustit. Zkus prosím hodit udičku. Díky. RAAL
pasekr (16)|22.4.2006 14:30
[quote=raal]Ať jsem dělal co jsem dělal podle tvé rady, nepovedlo se mi přístup pustit. Zkus prosím hodit udičku. Díky. RAAL[/quote]

Promiň, jak jsem říkal, bylo to z hlavy a blbě.
USB již nepoužívám, mám síťový disk SYNOLOGY.
Trochu jsem si to zopakoval a opravil postup, mrkni se zpět.
Snad je to už dobře.
9-) 9-)
Tlachapoud (4)|23.4.2006 08:58
[quote=pasekr]
Nero MediaHome je na nic, mám stejné problémy.
Zkus TVersity Media Server, Windows Media Connect 2.0 nebo Cidero.

Ale jednoznačně Ti neřeknu, co je nejlepší. Nějak jsem to zatím opustil.
Pokud se Ti něco osvědčí, dej vědět.[/quote]

Diky za typy :-) Podarilo se mi to rozbehnout jen s TVersity, ale bohuzel vysledek nic moc. At jsem to nastavoval jak jsem chtel, cukal se zvuk a rozjizdel se oproti obrazu :-(
pasekr (16)|23.4.2006 11:26
Jak jsem říkal, opustil jsem to.
Podle mne nestíhá Siemens a taky potřebuješ výkonné PC na druhé straně.
Pokud to ale přehráváš na jiném výkonném PC, tak to celkem fungovalo.
Já dnes raději přehrávám nahrané pořady na PC přes CowFish server a VLC.
Je to ale něco jiného, než máš na mysli Ty.
raal (31)|23.4.2006 13:22
Neexistuje jiný nástroj, jak data z toho HDD stáhnout. Nedaří se mi Crid Manager připojit. A skoušel jsem všechny možné varianty. Dík za info. RAAL