Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Siemens Gigaset M740 AV je super!

raal (31)|30.6.2005 12:50
Tak jsem nakonec sestrelil masinu, sama si o to rekla, a po nove instalaci mam jiz PC dostupne. Diky. RAAL
raal (31)|30.6.2005 15:09
:-D Kdyz jsem konecne prekousal vsechna uskali, rozjel samotny prijimac, spustil komunikaci s PC :-?, udelal prvni zkusebni nahravku, tak mne pekvapil spusob ukladani na disk. Podle toho co vidim, uklada mi po 10 minutach zapisu. Tohle davat dohromady bude celkem fuska. Neni mozno nekde nastavit, jak ukladat. Diky. RAAL :-((
Radeq (277)|30.6.2005 15:33
Ne, neboj, fakt to fuska neni, ale musis to delat utilitou CridManager (free), ktera to vsechno krasne zmanageruje a rovnou predhodi do ProjectX (free), kde to uz pak jen sestrihas a mas hotovo (spojovat to ruco nemusis, i kdyz to taky jde). Je to fakt pohoda, uvidis 8-).
raal (31)|30.6.2005 15:37
Nenasal by se cesticka, kam sahnout. Pro finalizaci pouzivam Pinnacla, ale je to trochu prace navic. Diky. RAAL
Radeq (277)|30.6.2005 15:41
Zkus http://www.sourceforge.net a hledej CridManager. Pinnacle muzes pouzit taky, ale az po ProjectX (taky tam). Fakt doporucuju. :BB:
raal (31)|30.6.2005 15:53
[quote=Radeq]Zkus http://www.sourceforge.net a hledej CridManager. Pinnacle muzes pouzit taky, ale az po ProjectX (taky tam). Fakt doporucuju. :BB:[/quote]

Tak na těchto souborech končim. Němčina je pro mně tabu, co s tim, fakt nevim. raal
Radeq (277)|30.6.2005 16:02
Tak to mas teda blby, zkus http://slovnik.seznam.cz. Zase tolik slov tam neni a myslim, ze to za trochu namahy fakt stoji.
Ja ti to prekladat nebudu. Gudlak. :-E
raal (31)|4.7.2005 08:06
:-E Tak se mi konečně podařilo celé zařízení bez problémů rozjet, musím říct, že jsem si na zkoušku zmákl i nějaký ten filmeček, akorát s finalizací jsem měl trochu problémy. Zvládl jsem dokonce i CridManager, a přípravu pro Pinnacle dělám v PVAStrumento. A pohoda. Akorát bych možná měl jěště dotaz, jestli někdo neví, jak velký disk je možno oužít. Nikde jsem tuto informaci nenašel. Díky. RAAL :BB:
Radeq (277)|5.7.2005 12:00
Jasne, takhle to jde taky, i kdyz je to trochu pres ruku. Musis nejdriv meziukladat spojeny *.ts, z nehoz pak delas A/V streamy, zatimco kdyz pouzijes CridManager a z neho to rovnou hodis do ProjectX (rovnou, bez meziukladani), v nem to sestrihas i opravis pripadne chybky (ev. rozdelis dualni stereo do dvou stop) a pak uz jen ulozis vysledek. Zautorizovat a vypalit to pak muzes v cemkoli (ja pouzivam Ulead DVDWorkShop2, ale ten Pinnacle bude asi taky docela dobrej, to je jen otazka zvyku).

To jako myslis jakej nejvetsi jde k M740 pripojit? Nevim na jak velkej disk chces nahravat, ale ja jsem byl mesic pryc, naprgal jsem toho hafo, ale 80 GB disk jsem nezaplnil ani z 2/3. Myslim, ze 120 GB (ze Synology DS-101) mu bohate staci, a vic uz hajzlik nedostane 8-).

P.S. Ja jsem taky dlouho odolaval ProjectX, protoze strihani je tam napr. proti Mpeg2Schnitt fakt hooodne pomaly, ale jeho popularizator exTNT me presvedcil, ze ve finale se ta casova ztrata pri strihani bohate vrati jinde, a dneska musim uznat, ze mel pravdu (timto zdravim a diky za tip). Navic mi PVAStrumento par filmiku slusne zmrvil, takze uz ani nema mou plnou duveru. ProjectX mi zatim nic takovyho neudelal, je na nej proste spoleh (ted uz si DVD s zivotopisem M740-CridManager-ProjectX-DVDWorkshop2 pred vypalenim ani pro kontrolu nepoustim, je to zbytecny), a to je zasadni. :-)
raal (31)|6.7.2005 00:46
Pročital jsem diskuzi, a zatím jsem nenašel, jakým způsobem je vlastně epg vysíláno. Prima je bez hacku - carek, ČT1,2 zase v diakritice, a nova tam radši dala jen čas. Těžko se potom v tom vyznat. Díky za info. RAAL
exTNT (1421)|6.7.2005 05:53
Radeq
Potěšení je na mé straně... :-E
Radeq (277)|6.7.2005 09:40
[quote=raal]Pročital jsem diskuzi, a zatím jsem nenašel, jakým způsobem je vlastně epg vysíláno. Prima je bez hacku - carek, ČT1,2 zase v diakritice, a nova tam radši dala jen čas. Těžko se potom v tom vyznat. Díky za info. RAAL[/quote]
No, jestli se chces podrobne bavit o tomhle hnusu fialovym, tak radsi zaloz samostatnou diskusi, tahle stranka ceskyho (prazskyho) zkusebniho vysilani je FAKT STRASNA! :((
Jen ve zkratce: CRa i CDG vysilaj EPG texty kazdej v jiny kodovy strance, nejaky stanice jsou s diakritikou, nektery bez, obcas neco vypadne uplne a nektery stanice (mysilm, ze Ocko a CT24) nemaj EPG vubec. Nejhorsi na tom je, ze se na tom zadnejma diskusema nic nezmeni. Dokud bude DVB-T vysilani jen zkusebni, budou se na to moct CRa i CDG vymlouvat. :-G.
Abych jim zase tak nekrivdil: Uprimne receno, vysilat 5 let uplne zadarmo (dosud jedou na vlastni naklady, ktery jim nikdo nikdy nezaplati) je docela slusnej vykon, takze za to muzou stejne jen ty kreteni v parlamentu! Pokud by to mohlo byt hodnocena jako urazka na cti, pripadne utok na verejnou instituci, diky Bohu za ty dary, aspon se mozna neco pohne, jinak uz nevim, co by pro to mel slusnej clovek (neterorista) udelat. 9-)
raal (31)|6.7.2005 09:48
[quote=Radeq][quote=raal]Pročital jsem diskuzi, a zatím jsem nenašel, jakým způsobem je vlastně epg vysíláno. Prima je bez hacku - carek, ČT1,2 zase v diakritice, a nova tam radši dala jen čas. Těžko se potom v tom vyznat. Díky za info. RAAL[/quote]
No, jestli se chces podrobne bavit o tomhle hnusu fialovym, tak radsi zaloz samostatnou diskusi, tahle stranka ceskyho (prazskyho) zkusebniho vysilani je FAKT STRASNA! :((
Jen ve zkratce: CRa i CDG vysilaj EPG texty kazdej v jiny kodovy strance, nejaky stanice jsou s diakritikou, nektery bez, obcas neco vypadne uplne a nektery stanice (mysilm, ze Ocko a CT24) nemaj EPG vubec. Nejhorsi na tom je, ze se na tom zadnejma diskusema nic nezmeni. Dokud bude DVB-T vysilani jen zkusebni, budou se na to moct CRa i CDG vymlouvat. :-G.
Abych jim zase tak nekrivdil: Uprimne receno, vysilat 5 let uplne zadarmo (dosud jedou na vlastni naklady, ktery jim nikdo nikdy nezaplati) je docela slusnej vykon, takze za to muzou stejne jen ty kreteni v parlamentu! Pokud by to mohlo byt hodnocena jako urazka na cti, pripadne utok na verejnou instituci, diky Bohu za ty dary, aspon se mozna neco pohne, jinak uz nevim, co by pro to mel slusnej clovek (neterorista) udelat. 9-)[/quote]
:-((( :(( :-((( V jádru věci máš pravdu, procházel jsem i parlamentní návrhy k digitálnímu vysílání, a pomalu mi to přijde tak, že někdo musel ty naše skvělé zástupce lidu podmáznout, aby drželi digitál v pozadí. Po finanční stráínce mám za to, že by to bylo určitě přínosem i vrámci příjmu pro státání kasu. Ale to je skutečně jiná kapitola. A ostatně naši zástupci lidi jsou takl zmoženi prací, že si museli vzít za mrzký peníz parlamentní prázdniny. Jak já je lituji.... :-(( RAAL
mirekv (7169)|6.7.2005 10:19
raal
Koho volíš, toho máš.
Radeq (277)|6.7.2005 10:39
[quote=mirekv]raal
Koho volíš, toho máš.[/quote]
Mozna jsem si s tim tak trochu zacal (asi jsem nemel, sorry), ale prosim vas, uz ty politiky nechme, jo? Tohle je tema o M740. Pokud je pro vas zajimavejsim tematem politika, patri to fakt jinam 8-). Dik much.
exTNT (1421)|6.7.2005 11:02
Radeq
Promiň, jenom bych odpověděl na příspěvek raala a dám s tím pokoj: zájem udržet digitální vysílání mimo ostrý provoz má v první řadě TV Nova. Má k tomu jeden podstatný důvod - protože má majoritní podíl na spotřebě výdajů do TV reklamy (navíc podle nově schválený novely z tohoto týdne se reklama ve veřejnoprávní televizi zruší úplně), rozhodně nepotřebuje, aby se prachy, který jim z reklamy tečou, drobily mezi desítky digitálních kanálů.
Takže rozhodně v tom nehledej nějakej státní zájem - jde jen o to, že poslanci, kteří se snaží udržet status quo, jsou zkorumpovaní TV Nova - možná, že třeba ne finančně, ale třeba jenom tím, že jejich mediální obraz vytvářený touto TV je pozitivní nebo aspoň jsou ignorovány jejich prohřešky.
Ale to jen tak na okraj. :-(
Radeq (277)|6.7.2005 11:55
Jo, to je mi uplne jasny, korupce uz davno nemusi byt jen kufrik s prachama, ale i trvale dobre vztahy, proste JE TO PRUUUSER! :(( :(( :((
raal (31)|6.7.2005 13:27
Politiku hoďme za dveře, užívejme toho co máme. Jinak jsem byl na vynikajícím obídku, krůtí plátky na grilu, zalité v nivě s česnekem a ktokety. Prostě boží. To mi dalo další sílu začít zpracovávat videa nahraní M740AV. Tak hurá doto ať to frčí. RAAL :-E
raal (31)|12.7.2005 11:16
Nevite někdo, z jakého důvodu mi na Prime nenahrává zvuk. Ani když pouštím záznam přímo z disku. Je to bez zvuku ????? :-((( Díky. RAal
Salada (3)|13.7.2005 15:44
Tak uz mam tento prijimac taky. Celkem spokojenost, jen obcas jsou pomalejsi reakce a pri dualnim zvuku nejde vybrat ten spravny. Ale mam jiny problem. Koupil jsem externi HDD WD (160G, ten nejlevnejsi model) a bohuzel ten ma tu nectnost ze stale bezi (i kdyz je odpojeny USB kabel). Nema nekdo vyzkousen externi box na HDD ktery by pri ztrate napeti na USB zastavil HDD? Vyresil bych to i externim spinacem (relatko napajene z USB spinajici napajeci napeti) ale tento muj model ma vypinaci tlacitko ovladajici zap/vyp disku pres elektroniku takze po zapnuti napajeni je defaultne disk vypnuty. Zatim se mi moc nechce investovat do nejakeho NASu (ceny oproti ext. HDD jsou stale docela vysoke). Nejradeji bych dokoupil nejaky ten externi box USB ktery umi vypnout HDD.
Diky za radu.
Jo a jakou mate zkusenost z posledni verzi od Lemmiho? Me se prijimac po zapnuti casto kousne a nereaguje na DO i kdyz aktualni program zobrazuje.
Salada (3)|25.7.2005 09:24
Chtel bych se jeste zeptat na konverzi pomoci Cridmanageru a ProjectX. Je mozny pomoci teto utility primo export do .MPG? Mam na mysli klasicky MPEG i se zvukem v jednom souboru abych to mohl otevrit ve Studiu 9. Nebo musim video a zvuk spojit treba ve VirtualDubu?
Radeq (277)|25.7.2005 09:59
[quote=Salada]Chtel bych se jeste zeptat na konverzi pomoci Cridmanageru a ProjectX. Je mozny pomoci teto utility primo export do .MPG? Mam na mysli klasicky MPEG i se zvukem v jednom souboru abych to mohl otevrit ve Studiu 9. Nebo musim video a zvuk spojit treba ve VirtualDubu?[/quote]
No jasne, ProjectX umoznuje vystup jako demux (m2v+mp2), transport stream (ts), ale i program stream (m2p, staci to pak jen prejmenovat na mpg). Ale bacha! Opravu a synchronizaci streamu dela jen pri demuxu (pri ts a m2p to neni treba, ty maj casove znacky), takze pro prehravani *.mpg je to sice uplne v pohode, ale pro dalsi zpracovani si udelej radsi ten demux a pak vysledek muxni na mpg treba pomoci TMPGEnc (MPEG tools -> simple multiplex).
Expander (3)|25.7.2005 11:39
Zdravím všechny! Měl bych dva dotazy:
1. Tuhne mi nový firmware od Lemmiho v1.49.5. Resp. jde o to, že nereaguje na DO - diody blikají jako, že přijímají signál, ale nic se neděje. Pomůže až reboot a někdy až nové nahrání FW. Zkoušel jsem verze 1.49.5-02, 1.49.5-03, 1.49.5-04, 1.49.5-05, ale furt je to stejné. Nevíte někdo, co s tím? Pokud to bude trvat, vrátím se zpět asi na v 1.37.4.lemmi-10.
2. Menu jsem si přepsal do češtiny podle svého, ale nemohu přijít na to, ale rád bych zlepšil češtinu v EPG a Teletextu. Resp. jde v EPG vypnout diakritika a do Teletextu nahrát nějakou jinou kódovou stránku nebo fontovou sadu, aby se rozeběhla diakritika, příp. to také dostat do podoby bez české diakritiky?

Jinak jsem koukal, že v balíčku Lemmiho je i textový soubor obsahující překlad menu do češtiny, i když v nevalné kvalitě a žádné instrukce k tomu. Že by se začalo blýskat na lepší časy při podpoře češtiny :-) ???

Díky předem za odpovědi ! :BB:
Radeq (277)|25.7.2005 12:26
Re: Expander:

Ja teda furt jeste pouzvam 1.29.5 Lemmi 2 a vsechno je v pohode. Co by jako mely ty novy firmwary umet navic? Umej uz snad prepinat i zvuk L/R/STEREO? Nebo i rozhlasovy stanice? Diky za info.

EPG je fakt problem, ale jde jen o to, aby mel kodovou stranku (ISO 8859-2) zaregistrovanou a neignoroval ji. Odstraneni hacku a carek, ktery povazuju za uplne idealni reseni je jeste o fous slozitejsi. Zatim nevim o tom, ze by se neco takoveho chystalo. Zkus se zeptat na cesky pobocce Siemens (resp. v Allcomu, coz je dvorni distributor v CR) co oni na to.
Expander (3)|26.7.2005 19:39
Tenhle stroj jsem si koupil spis proto, ze jsem vedel, ze do nej obcas nahraju no SW, zkusim propojit s PC apod. Proste takova trosku hracicka. Proto tam vzdy zkousim novy SW.

Jinak ty nove verze neprinasi nic az tak zavratneho (tedy pro bezne uzivani, pro nejake programovani apod. mozna ano). Treba ta verze 1.49.5 ma lepe viditelne OSD jako je play, pauza apod. nebo treba to, ze pri trideni kanalu je videt, na jakem multiplexu kanal jede, coz se drive dalo odhadnout jen podle stejne sily a kvality signalu a skladby programu na jednotlivych multiplexech.

Ja tam soupnul zpet verzi 1.37.4-lemmi-10 a po case uvidim, jestli to zasekavani bylo jen tim novym softem (nic jineho mne ale nenapada).

Co se tyka oficialni cestiny, tak se jen divim, ze Siemens vydal v cervnu tiskovou zpravu a uvedeni toho M740AV na cesky trh a moznost stazeni FW z adresy http://www.siemens.cz, ale kdyz tu stranku clovek navstivi, tak krome tehle tiskove zpravy nenajde o M740AV vubec nic krome tri malych fotek :-( :-? Tomu rikam trochu zaspat...


Jinak jsem s tim strojem celkem spokojen, co se funkci tyka. Jedine, co mne vytaci, je rychlost, at uz jde o dobu pri zapinani nebo odezvu na povely z DO, ktera je az divne dlouha. Jo a jeste me stve prohlizeni fotek (z USB-HDD nebo pres sit), ktere je prakticky nepouzitelne, protoze se na kazdy obrazek vytvari dalsi soubory, aby sel prohlednout. Kdybych si takhle chtel pripravit cely adresar nebo katalog, tak to je zraly na dovolenou. Nevite nekdo, jestli neni nejaka oklika, jak to rychle zobrazit primo z PC do televize (tedy pres ten Siemens), aby to netrvalo vzdy nekolik desitek vterin na kazdou foto o velikosti cca 1 MB? Kdyby to nejak slo, tak by to byla parada, protoze to bych vyuzil casto, jelikoz ukazuju dost fotek navstevam...
pegecko (11)|27.7.2005 17:42
Umi Synology DS-101 spolupracovat s M740 jenom po USB, jako s externim HDD, nebo je potreba jej pouzit pouze v siti ?? P.
Radeq (277)|27.7.2005 18:02
[quote=pegecko]Umi Synology DS-101 spolupracovat s M740 jenom po USB, jako s externim HDD, nebo je potreba jej pouzit pouze v siti ?? P.[/quote]
Tak ted teda fakt nerozumim co tim myslis a hlavne o co ti jde :-? To jako chces udelat z file serveru za 8 tisic normalni USB disk za 4 tisice? :-E To je jako bys chtel z Mercedesa na naftu udelat Skodovku na benzin. Samozrejme ze TO NEJDE, ale PROC TO DELAT??? Mozna ale jenom nechapu tvuj motiv (takhle na prvni pohled to fakt vypada jako uzeh z vedra). Tak se kdyztak vyjadri jasnejc. A nebo koukej z toho paraku zmizet nekam do stinu (nebo rychle zajit na jedno)! :BB:
pegecko (11)|27.7.2005 22:45
Uzeh to fakt neni a v osvezovne jsem byl vcera :BB: a vlastne i tak trochu dneska, no trochu... ale na muj dotaz to vliv fakt nema.
Teprve ho pozvolna otukavam, jeste se klepe strachy...Slo mi jen o to, jestli by to makalo jak jsem to mel puvodne s ex. hdd.
Jelikoz to mam vse pres router vcetne internetu a prave kvuli tomu to komletne vypinam. - je to pohodlne..,tim padem jsem bez, tak sem smeroval muj dotaz. jinak je to strojek perfektni maka to jako magor.
Radeq (277)|28.7.2005 08:16
:-) Stejne ale nejak nevim o co ti jde. Vypnutej router ti prece pro praci v LAN nevadi? Kup si nejakej switch (treba 5xLAN od Edimaxu za cca 3 kila) a mas to vyreseny. Presne to mam zapojeny takhle:[code] PC1 PC2
\ /
WIFI - ROUTER - SWITCH - (NB)
/ \
M740 DS101[/code]Provozuju to uz asi 3 nebo 4 mesice (s DS-101 asi mesic, predtim tam byl jinej file server) a fakt doporucuju. Router pak muze bezet nebo nemusi, to na praci v LAN nema zadnej vliv. LAN switch jsem koupil 8xEdimax za 3 kila, tusim v Alzaci (byl to bazar, ale novej taky nestoji moc).
Gud lak! :BB:
pegecko (11)|29.7.2005 00:05
Dik za odpoved,vyzkousim.ted testuji utiliku ktera mi vypina internet,
-cdma-, tim muzu nechat router v behu, ale cvak na ovladanou zasuvku je fofrnik. Zdravim.
hufhendr (3)|29.8.2005 00:32
Prošel jsem si diskusi, ale nikde jsem nenašel žádnou stopu po DivX nebo Xvid? Umí tento přístroj přehrávat mpeg4 nebo vůbec? Stačil by na to jeho HW?
Děkuji
clee (6592)|29.8.2005 00:37
ne dvb-t zatim vysila jen v mpeg2
hufhendr (3)|29.8.2005 21:03
To ano, ale umí to snad přehrávat filmy "ze sítě" (?)
Radeq (277)|1.9.2005 18:51
[quote=hufhendr]To ano, ale umí to snad přehrávat filmy "ze sítě" (?)[/quote]
Jasne, ale ne MPEG-4 (XVid, DivX, 3ivX, a co ja vim jakej BlivX jeste existuje...), ale jen slusne vychovany standardni MPEG-1 (VCD) a MPEG-2 (vida, tak me napada, prehrat treba SVCD primo z externi CD/DVD mechaniky jsem jeste nezkousel, zkusim...). 8-)
serych (6)|20.9.2005 09:39
A jak je to s radiama? Existuje uz nejaky firmware, ktery by umel na Gigasetu prijimat i radia nebo jsou pro tenhle prijimac stale jeste tabu?

Diky

Jakub
Radeq (277)|20.9.2005 11:27
...radio pokud vim firmware M740 zatim neumi. Problem je, ze Nemci rozhlas *) v ramci DVB-T vubec nemaji (pouzivaji DAB), takze to proste nejak neresi...

*) V DVB-T je rozhlasova stanice v podstate televizni stanici bez obrazove stopy, takze fyzicky to jit musi, jen holt nekdo musi mit motivaci to naprgat.
msw (1)|10.10.2005 21:58
Je mozne sledovat tv vysilani i na PC privojenych v siti? V navodu se tim nechlubi, ale to by snad nemla byt prilis slozita fce, nebo jo?
Panthers (1)|20.10.2005 22:05
Cus.

Dal jste nekdo dohromady spravne zobrazovani CJ v EPG?

Diky
imported_George (3)|21.10.2005 14:29
Prosím o radu,nebo odkaz na návod jak nainstalovat Cridmanager a jak
s ním pracovat.Nedaří se mi spustit,i když mám nainstalovanou javu.Možná je nějaký konflikt s aplikací pro Nokii.Návody od exTNT jsem četl.Děkuji.

P.S. Nový firmware už má rozhlasové stanice
Radeq (277)|22.10.2005 14:34
George
CridManager se nemusi instalovat, staci jen zkopirovat. A spustit pod Java runtimem. Pokud ti funguje ProjectX, bude ti fungovat i CridManager. Ja mam runtime Kavy 1.5.0 (z http://www.java.com) a funguje to naprosto bez problemu. Pokud to instalacka nenastavi sama, spustis to prikazem:

java -jar CridManager.jar

Diky za info ohledne rozhlasovych stanic, dobra zprava :-). Co to je vlastne za verzi (presne oznaceni) a kde jsi ji stahnul? Mas ji i s podporou telnetu a ftp? Cestinu v TXT a EPG ale asi jeste neumi, co?
imported_George (3)|22.10.2005 19:57
Nový firmware 2.0.25 češtinu neumí.Jsem začínající uživatel proto zatím s telnetem a ftp nepracuji.Firmware jsem našel přes Google a možná že to je zatím jen betaverze.
ProjectX i Cridmanager mě před časem fungovaly,ale nyní nic.Nahrané programy jdou přehrávat v programu Media Player Clasic.
Radeq (277)|22.10.2005 20:09
George
Dik za info. Tak zkus jeste Cridical. To je normalni exe soubor. Je to sice nemecky, ale to CridManager vlastne taky :-). Gudlak!
imported_George (3)|23.10.2005 18:02
Další betaverze 2.0.36 je na stránce:http://now-portal.c-lab.de/project/showfiles.php?group_id=13

na německých stránkách se zmiňují o novém komerčním programu pro M740
PVR pilot
alessi (5)|10.11.2005 18:54
A už je tam i verze 2.0.43 to je ficak :)
Aiwan (4)|28.11.2005 11:15
Zdar majitelé M740AV,
můj stroj ukazuje z EPG, z druhé stránky, která by měla asi popisovat vysílaný pořad, pouze jeden řádek, který končí třema tečkama...
Mám nejnovější fw od Siemensu 2.0.48 a stále to dělá. Nevíte, čím to je? Dělá to na multiplexu A i CDG. Je to na fotce.

Zmršená čeština je taky lahůdka, hlavně že "Nejnovější verze softwaru je k dispozici na adrese http://www.siemens.com a od července 2005 také na adrese www.siemens.cz." (výtah z tiskové zprávy Siemensu z 9.6.2005)
- žádný soft tam dodnes není a na českou verzi s korektní češtinou asi budeme čekat do nekonečna. Pokud bych byl běžný masový uživatel, M740AV už bych ze spousty důvodů reklamoval, je to těžká beta, dělají si z nás testery. Např. reakce na dálkové ovládaní až 3 sekundy je brutální
Radeq (277)|28.11.2005 13:38
Aiwan
Rozsirenou cast EPG casto urezavaj sami poskytovatele. Ja teda nevim, stezovat si lze na vsechno mozne, ale vis snad o necem lepsim (aspon za tyhle penize)? Mne osobne po prechodu CRa na EPG v ISO 6937 a instalaci fw s podporou rozhlasovych stanic a rychleho startu uz u M740 nechybi prakticky nic.
Aiwan (4)|28.11.2005 22:10
Myslis, ze kdyz uz to do toho EPG nekdo napise, ze to pak orezou na jeden radek? Proc by to delali? Vzdyt je to par bajtu, to urcite moc mista v toku nezabere. Nejsem v DVB-T/S/C specialista, ale ocekaval bych od EPG neco lepsiho, nez spatnou cestinu a neuplne popisy. Treba fotku, popis aspon par radek.
Nejsem maximalista, ale pokud uz tam daji nejakou funkci, tak by mela fungovat. No, ostatne mel jsem to cekat po skusenosti s katastrofalnimi softwary pro ovladani mobilu Siemens na PC. Siemens mozna dela dobry hardware, ale software neumi ani na mobilech, ani na PC, ani zde. Vzdyt jim delame betatestery (mimochodem na nemeckem foru na M740 jsem videl hezke osloveni dalsich diskutujicich Liebe Beta testers :-)

Ty uz jsi rozchodil cestinu v ISO 6937? A cestinu v teletextu? A nestane se ti obcas, ze se naprogramovany porad nenahraje a jen zobrazi cerveny vykricnicek? A neuvazujes nekdy, jestli ti nechciply baterky v dalkovem ovladaci, kdyz krabice nereaguje 5 sekund? A nemyslis, ze podpora Etherenetu by byla bez podpory tretich firem uplne na nic? (snad PVR Pilot pomuze, podle popisu se to blizi tomu, co bych cekal od M740AV vybalenemu z krabice)
Nezda se ti divny pristup Siemensu ktery se upenlive snazi, aby nikdo jiny nemohl delat firmware? Nastesti se mu to nedari. Neni divne, ze nepodporuji nativne ext3 fs, ktere nema omezeni souboru 2GB? Ze nejde k disku pristoupit pres sit pomoci NFS nebo samby? Ze je CPU load standardne 4? Ze se cesky Siemens k M740AV nezna (cesky manual, cestina v EPG,Teletextu)?
Mozna neni nic lepsiho na trhu, ale fakt bych ocekaval vyssi kvalitu a vice funkci (predevsim ty pres ethernet). Kdyz to porovnam s podobnou krabickou WIFI AP Asus 500gx, kteri borci naucili prehravat MP3, delat web server, FTP server, samba server, merit teplotu...

Samozrejme prezijeme, neni to takova hruza, jak by se z meho seznamu mohlo zdat, jeste tak rok dva vyvoje softwaru, nalezeni sikovnych vyvojaru, kteri zacnou do firmwaru dulezite veci a ne skiny a podobne pitomosti a bude to super stroj. Jestli ale Siemens nezacne produkovat novou krabici s 4 tunery (2 DVB-T, jeden DVB-S a jeden analog), silnejsim CPU, aby to umelo DivX (prehravat, behem idle cyklu i konvertovat z MPEG2 do DivX), fungovat jako domaci fileserver, WiFi accesspoint, melo by to umet CI, melo to displej (pro prehravani hudby bez zapinani TV), byl tam prostor na volitelne moduly, pro veci, ktere v dobe navrhu nebyly znamy (HDTV, externi hw akceleratory pro nove kompresni algoritmy atd..) .
No nic spatky na zem. Umite zobrazit cestinu v EPG?


:-)
Radeq (277)|28.11.2005 22:41
Aiwan
Ale ale, a co takhle treba oblikat ponozky, to uz si budes sam? Siemens je panickovi neoblikne. To je ale nerad. :-E :-E :-E

Ne, ale ted vazne. Kde konkurence neexistuje, logicky neni motivace ji predcit. To prece musis pochopit. A ten Asus je sice peknej, ale je uplne k necemu jinymu a neumi ani polovinu toho co M740 ano (tj. primarne prijimat 2xDVB-T a ukladat ho na USB nebo LAN disk). Ver nebo ne, ale stavajici cesky EPG je fakt ukousnuty kompletne na vsech stanicich a projevuje se to na vsech prijimacich (tvrdim, ze ho delaj blbe, viz obrazek, a vyvrat mi to). Ja narozdil od tebe, troufam si tvrdit, jsem DVB-T specialista, a muzu te ujistit, ze tak dobre spolehlivych a rozhranimi vybavenych PVR jako je Siemens M740 fakt na svete moc neni (a v tehle cenove kategorii uz vubec ne). Jsem osobne zastancem orezane diakritiky v EPG, ale kdyz uz tam je, zaplat Buh, ze se zobrazi aspon se zkomolenou diakritikou stejne jako u vsech ostatnich set-top boxu (ani to driv nebyvalo). Mouchy pochopitelne najdes na vsem, pokud mas zajem. Zda se, ze mas, tak klidne hledej dal. :BB:
MDOS (1)|6.12.2005 22:35
[quote=Salada]Tak uz mam tento prijimac taky. Celkem spokojenost, jen obcas jsou pomalejsi reakce a pri dualnim zvuku nejde vybrat ten spravny. Ale mam jiny problem. Koupil jsem externi HDD WD (160G, ten nejlevnejsi model) a bohuzel ten ma tu nectnost ze stale bezi (i kdyz je odpojeny USB kabel). Nema nekdo vyzkousen externi box na HDD ktery by pri ztrate napeti na USB zastavil HDD? Vyresil bych to i externim spinacem (relatko napajene z USB spinajici napajeci napeti) ale tento muj model ma vypinaci tlacitko ovladajici zap/vyp disku pres elektroniku takze po zapnuti napajeni je defaultne disk vypnuty. Zatim se mi moc nechce investovat do nejakeho NASu (ceny oproti ext. HDD jsou stale docela vysoke). Nejradeji bych dokoupil nejaky ten externi box USB ktery umi vypnout HDD.
Diky za radu.
Jo a jakou mate zkusenost z posledni verzi od Lemmiho? Me se prijimac po zapnuti casto kousne a nereaguje na DO i kdyz aktualni program zobrazuje.[/quote]

Mám vyzkoušen 2.5" 60GB (typicky disky pro notebooky) v USB rámečku. Tomu stačí pro fungování nápájení, které dává USB port, takže se zapíná a vypíná současně s M740. Nevýhodou je samozřejmě nižší kapacita (max. cca 120GB) oproti 3.5" diskům.
raal (31)|7.12.2005 08:36
Delal jsem update FWod Lemiho, cely prijimac mi zkolaboval uplne. Kdyz jsem jej pracne rozchodil, tak mi jde nahraveni pouze se zapnutym prijimacem. Pri vypnutem prijimaci mi nahravani proste nejde. Poradte mi prosim. ktery FW od lemihi je nejstabilnejsi. Diky. RAAL