Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer PRO - Media Player & Streamer

Kamelot (19)|8.8.2010 21:47
wow, to je geniální mašinka za tu cenu - a ty vychytávky náhledů foto a video klobouk dolů :-))
- kdyby uměla ty dvě věci, o kterých píšu dole, tak ji navrhnu na Nobelovu cenu v kategorii cena/výkon :BB:

1. neumí přehrát film nahraný ze satu a uložený ve složce s několika rozdělenými .trpy - když to umí potom kdykoli přehrát z externího disku můj satreceiver, nechápu, co tak složitýho na tom je, že to nemohli aplikovat i v tomhle Xtreameru :eek:

2. neumí si vůbec poradit s mým domácím videem, které jsem kdysi přehrával na DVD rekordéru ze všech VHS na placku DVD-RAM a přenášel postupně do PC - ovšem u každého filmu je to vždy složka DVD-RTAV a v ní jsou soubory VR_MANGR.IFO, VR_MANGR.BUP a VR_MOVIE.VRO. Na PC to dám, tady čínští soudruzi zklamali :-I
Pytkin (7947)|9.8.2010 00:13
kamelot : staci sa s tym trosku pohrat a je to .. tie satelitne nahravky staci mozno premenovat .. tie dvd-ramky trosku premuxovat .. ziadna veda ..
re0076 (1)|9.8.2010 14:56
Upgradoval jsem ve svem xtreameru firmware na posledni 2.4b20RC3 a prestal mi fungovat zvuk skrz HDMI do TV. V nastaveni A/V uplne chybi polozka HDMI Audio a jakekoliv kombinace Digital Output a HDMI Compatibility Set nezabira. Mam xtreamer pripojeny k Philips 32PFL9603D. Neresil jste nekdo takovyto problem?

Dale se mi po upgradu firmware nabizi v A/V pouze omezene mnozstvi rozliseni 480p, 720p/60Hz a 1080i/60Hz. Pritom TV urcite zvlada i ostatni rozliseni jako 1080p/60Hz.

Ve starsich verzich firmwaru (2.3.3. a 2.3.2.) se mi HDMI Audio nabizi a funguje, mohu take nastavit i dalsi rozliseni.

Dalsi problem, ktery mam se vsemi verzemi firmwaru, ktere jsem zkousel souvisi s prehravanim z harddisku. Do xtreameru jsem si poridil HDD Samsung F3 2TB. Prehravani prakticky jakehokoliv filmu z HDD ale po par minutach samo od sebe skonci a zobrazi se mi obsah slozky. Kdyz ten samy film zkusim prehravat z USB, tak vse funguje. Jeste budu laborovat s novym formatem disku, presunutim do druhe sachty, a otestuju jiny harddisk, ale kdyby nekdo mel podobne zkusenosti a reseni, budu rad. Diky.
Frogggy (25)|9.8.2010 15:06
Chci se zeptat jastli je možnost přepínat při přehrávání Blu-Ray disku verzi filmu /kino, režisérská verze/, pokud tam jsou tyto verze. Díky
Petrcep (75)|9.8.2010 15:35
[quote=Kamelot;292086]1. neumí přehrát film nahraný ze satu a uložený ve složce s několika rozdělenými .trpy - když to umí potom kdykoli přehrát z externího disku můj satreceiver, nechápu, co tak složitýho na tom je, že to nemohli aplikovat i v tomhle Xtreameru :eek: [/quote]

Stačí si stáhnout program "H264TS_Cutter" a tam to převýst do TS a mělo by to šlapat.
jarino1978 (8045)|9.8.2010 18:08
1. Je možné si vyvolať cez OSD pri prehrávaní videa aktuálny dátový tok videa a audia ?
2. Skúste niekto prehrať stream z NOVA HD alebo HBO HD od Skylinku, ktoré sú MBAFF. Napíšte, či to prehráva korektne.
THX.
misiak.pb (93)|9.8.2010 18:23
[quote=re0076;292169]Dalsi problem, ktery mam se vsemi verzemi firmwaru, ktere jsem zkousel souvisi s prehravanim z harddisku. Do xtreameru jsem si poridil HDD Samsung F3 2TB. Prehravani prakticky jakehokoliv filmu z HDD ale po par minutach samo od sebe skonci a zobrazi se mi obsah slozky. Kdyz ten samy film zkusim prehravat z USB, tak vse funguje. Jeste budu laborovat s novym formatem disku, presunutim do druhe sachty, a otestuju jiny harddisk, ale kdyby nekdo mel podobne zkusenosti a reseni, budu rad. Diky.[/quote]
Mam ten isty Samsung 2TB F3 vsetko slape ako ma, formatoval som ho ale v PC
dimensionone (54)|10.8.2010 15:06
Do Xtreamer Pro uvažujem o disku WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache (na Alze za 85 EUR), prosím, máte s ním nejaké skúsenosti v Xtreameri? Má 64 MB cache, rýchlosť 5400 - 7200.
peatro (1054)|10.8.2010 15:12
do hdd prehravace si ber 5400 otackovy (nemas to na OS), mensi vytizeny + teplota = to je to co potrebujes - jedine ecogreeny :-) a jest-li zvolis samsunga nebo WD tam uz takovy rozdil nebude
dimensionone (54)|10.8.2010 15:21
S ktorým sú lepšie skúsenosti? Cenu majú veľmi podobnú...
peatro (1054)|10.8.2010 15:25
ja jsem kupoval HDD pred rokem, tehdy se jevil nejtiszi WD, ale ted rikaji, ze je lepsi ta nova F3 od samsungu
Kamelot (19)|11.8.2010 09:29
Já mám Xtreamera 4 dny a strčil jsem do něj F3 samsung ecogreen 2TB 5400prm ( to je brutal, otevřu dvířka od "trouby", strčím do něj disk a zaklapnu, to je jiný kafe než to strkat do rámečku :-) )- vůbec o něm nevím, WD neznám, nehodnotím, otáčky větráku jsem zatím hodil na middle, to stačí -

ty -vro přípony z DVD-RAM jsem přejmenoval na .mpeg a už to chodí jak hodinky, ještě zkusím ty trpy tím H264TS_Cutter

Jediný, co zatím trochu zlobí je, že při každým zapnutí mýho Xtreamera mi TV Sharp hned na obrazovce oznámí, že byl přijat nekompatibilní audiosignál a mám zkontrolovat výstupní zařízení (mám připojeno přes HDMI, činče jsem zatím nezkoušel ).

Nastavil jsem TV systém na HDMI auto, ale po opětovném zapnutí další den Xtremera už tento režim pro zvuk nefungoval a přepl jsem proto na 720p 50Hz, hned zvuk naskočil u všeho - další den ovšem při zapnutí opět ohlášen nekompatibilní audio, znovu jsem přepl na HDMI auto a zvuk šel v pohodě. Další den ovšem znovu nutno přeponout na 720p 50Hz a tak bych mohl popsat 10 stran. Prostě vždy když zapnu Xtremera, je ohlášen nekompatibilní audiosignál a vždy nejdříve musím měnit režim TV systému aby zvuk naskočil :eek:
Invin (34)|11.8.2010 10:32
Tak TV uz je doma (Samsung PS50C550) a ted jen cekam, az mi doruci Xtreamera Pro. TV zvlada prehrat tak 80% x264 ripu co mam, ale u zbytku hlasi nepodporovany kodek (vysoky datovy tok) a tak doufam, ze me Xtreamer nezklame, ale podle toho co tady ctu, tak urcite ne a 2x 3.5" Sata pozice se vzdy hodi, zvlast s jednoduchou manipulaci pri vymene disku :) Muze mi nekdo potvrdit, ze non-Pro a Pro maji stejny FW, tedy i moznost custum upravy pomoci XMP modu? torrent klient atd? Nemeril nekdo spotrebu prehravace pri prehravani filmu/ v klidu/stand-by mode? Predem dik za odpoved.
Kamelot (19)|11.8.2010 19:45
[quote=re0076;292169]Upgradoval jsem ve svem xtreameru firmware na posledni 2.4b20RC3 a prestal mi fungovat zvuk skrz HDMI do TV. V nastaveni A/V uplne chybi polozka HDMI Audio a jakekoliv kombinace Digital Output a HDMI Compatibility Set nezabira. Mam xtreamer pripojeny k Philips 32PFL9603D. Neresil jste nekdo takovyto problem? [/quote]

tenhle problém jsem přesně měl jak ho popisuji hned výše ( nekompatibilní audiosignál při každém zapnutí Xtreamera ) a vyřešil jsem to tím, že jsem ten šméčkový firmware 2.4.0b20 beta downgradoval na 2.3.3. - objevila se mi konečně zpátky nabídka HDMI audio a jede všechno jak po másle.

Dotyčného autora nové beta verze bych za takový paskvil roztrhl jako hada :D
misiak.pb (93)|12.8.2010 16:32
[quote=Kamelot;292556]
Dotyčného autora nové beta verze bych za takový paskvil roztrhl jako hada :D[/quote]

Co chcec koho trhat. Je to beta veria cize je to beta. Ked to spravia na finalnej tak potom ti s trhanim pomozem :D LOL
Pytkin (7947)|12.8.2010 19:29
no .. RC3 uz moc beta neni .. tam uz by nic noveho nemalo byt .. len ladia chyby .. cize to nastavenie HDMI audia asi vo verzi 2.4 nebude ..
efriko (32)|13.8.2010 14:48
prosim,kdo ma tento přehrávač s DVD mechanikou ať vyzkouší přehrávání origo dvd s ochranou
diky
pekak (12)|14.8.2010 19:46
Zdravim,jsem cerstvym majitelem Xtreameru Pro ,vsechno slape ,az na videa Youtube, funguje nekomu jejich prehravani? Napise me to jen " Cannot play this media " nekde jsem se docetl ,ze je to kvuli nejake licenci od googlu.Docela me to stve ,prototoze zrovna tahle funkce me bude chybet .Nejde to nejak zprovoznit po prehrani firmwaru,ted tam mam z vyroby 2.3.4
Invin (34)|16.8.2010 08:47
Tak uz jsem taky majitelem Xtreameri Pro a mam na Vas otazku. Obcas se stava, ze pustim pres power tlacitko Xtreamer a ze zacatku jakoby porad vypadava obraz tak na 0.5s (jak v menum, tak pri prehravani filmu) a po nejake dobre to ustane. Nesetkal se z vas nekdo s timto probleme a jak tomu predejit? Dale otazku, zda nemate nejake ruchy, protoze obcas vidim takove bile tecky, jak ruzne blikaji na TV a to jen v pripade, ze prehravam nejaky film z Xtreamera, takze bud TV nezvlada pobrat signal z Xtreameru nebo Xtreamer spatne dekoduje .mkv videa.

Samsung PS50C550 + Xtreamer Pro (1TB Samsung HDD).
dimensionone (54)|19.8.2010 00:03
Ahojte, mám otázku - dokáže Xtreamer PRO prehrať streamy z fun radia?
Z linky http://www.funradio.sk/play. Je to vo formáte mp3 alebo ogg.
RossiD (1271)|21.8.2010 06:27
Rozhoduji se mezi verzi PRO a SW.U modelu PRO mne velmi laka funkce NAS,je pravdou ze pri prepnuti do modu NAS pristroj prestane fungovat jako player?Muzete mi nekdo kdo Xtreamer PRO vlastnite popsat jak sitove zalezitosti vcetne NASu pracuji?Jde mi hlavne o to,zda pro sdileni slozek na instalovanem HDD budu muset po prehrani filmu zapinat /a zrejme i pote Xtreamer resetovat/ rezim NAS a obracene?Predem velke diky za osvetu a rady pred koupi!
Pytkin (7947)|21.8.2010 12:13
ja som PRO nemal v ruke .. ale predpokladam ze tam ziaden mod NAS neni .. proste to funguje ako NAS .. sak to je linux .. tam nie su mody .. proste vsetko funguje naraz .. to neni zalezitost od microsoftu .. na popcorne to aspon takto funguje .. a neverim ze hosi z Xtreamer temu su trotli ..
RossiD (1271)|21.8.2010 12:22
Dekuji za nazor,presto bych rad slysel to same primo od uzivatelu PRO verze.
Invin (34)|23.8.2010 09:48
jval (38)|23.8.2010 19:33
[quote=pekak;292853]Zdravim,jsem cerstvym majitelem Xtreameru Pro ,vsechno slape ,az na videa Youtube, funguje nekomu jejich prehravani? Napise me to jen " Cannot play this media " nekde jsem se docetl ,ze je to kvuli nejake licenci od googlu.Docela me to stve ,prototoze zrovna tahle funkce me bude chybet .Nejde to nejak zprovoznit po prehrani firmwaru,ted tam mam z vyroby 2.3.4[/quote]

Ted jsem ho vybalil, zapojil a hned prozkousel, z youtube nechtel take prehrat zadne videa. Tak jsem na oficialnich strankach stahnul novy firmware 2.4 a z youtube uz mi prehral zatim vse.
Kamelot (19)|24.8.2010 17:43
[quote=Kamelot;292556]tenhle problém jsem přesně měl jak ho popisuji hned výše ( nekompatibilní audiosignál při každém zapnutí Xtreamera ) a vyřešil jsem to tím, že jsem ten šméčkový firmware 2.4.0b20 beta downgradoval na 2.3.3. - objevila se mi konečně zpátky nabídka HDMI audio a jede všechno jak po másle.

Dotyčného autora nové beta verze bych za takový paskvil roztrhl jako hada :D[/quote]

lol, tak jsem nahrál tohle 2.4.final fm v očekávání že se mi stejně jako v betě rozdrbe a zmizí HDMI audio a olala - HDMI audio tam zůstalo a všechno fachá :-!!!
Interista (31)|24.8.2010 19:07
ahoj po precteni fora jsem se rozhodl ze pujdu do toho krasavce...jen mam jeden problem potreboval bych poradil jakej hadr mam zajem o ten samsung 2TB muzete nekdo poslat nejakej odkaz na nej?? dekuji
Kamelot (19)|24.8.2010 20:49
čus - já mám ten Samsung F3 2TB 5400 Ecogreen a tak bych se neodvážil doporučit jiný disk než tento, protože ostatní neznám - ale tady ten jsem koupil, strčil dovnitř a vůbec o něm nevím - maká jak hodinky B-) - ostatně dalšího ecogreena 500GB mám dlouho v PC a jede bez problémů a bezhlučně - asi mám kliku, proto jiné značky nezkouším
.
bral jsem ho osobně v tsbohemia - současná cena 2 714,- je luxusní - navíc má rozsáhlou síť prodejen a tak se dá osobním vyzvednutím ještě ušetřit ......
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
.
já jsem koupil jen jeden, druhý budu kupovat (prostě ho rovnou prubnu) už rovnou verzi F4 2TB, která má 3 plotny po 667GB :BB: - tenhle F3 má 4 plotny po 500GB.
.
F4 se má naskladňovat počátkem září, ale než bude fakt dostupná F4 v kapacitě 2TB, to bych odhadoval tak ještě na měsíc :-)-
Interista (31)|24.8.2010 21:10
diky moc jdu do nej
RossiD (1271)|25.8.2010 08:57
Nikdo z uzivatelu PRO nema primou zkusenost s NAS/player /muj predchozi dotaz/ a jeho soucasnym provozem?
srato (56)|25.8.2010 09:38
může mně někdo vysvětlit funkci přepínače HDD A-B? Mám v xPro jeden HDD a chtěl bych si dokoupit druhý a doufám, že to neznamená, že bych musel manuálně přepínat disk ze kterého chci přehrávat. Jiné vysvětlení nemám, ale tohle by byl (pro mně) slušný opruz :(
peatro (1054)|25.8.2010 09:56
to bude pravdepodobne pro prepinani disku ktery je pripojen jako externi k PC pres USB nebo ESATA
peatro (1054)|25.8.2010 09:58
to by me taky zajimalo jak je to s tim NASem behem prehravani?? to nikdo nemuze vyzkouset............na av mania rikaji v tom videu , ze to nejde i kdyz tam rikaji nekdy pekne nesrovnalosti, ktere se rozchazeji s realitou, tez recence na dve veci
RossiD (1271)|25.8.2010 12:30
Jsem rad,ze problem NASu zajima vice lidi.Odpoved je pro mne prioritni,chtel bych si Xtreamera PRO v pondeli objednat a volba All in One /NAS+player/ nebo NAS+Xtreamer SW stale visi ve vzduchu ... Neverim,ze nikdo z majitelu tuto moznost verze PRO nezkousel :(
RossiD (1271)|25.8.2010 12:44
Nedalo mi to a zavolal jsem si na technicke oddeleni Umaxu,kde mi bylo zdeleno,ze NAS+player funguji soucasne.Recenzi,kde byl tvrzen opak jsem technikovi zminoval,on vsak prohlasil,ze recenzent uvedl mylnou informaci.
Presto bych rad jeste jednou poprosil o vyjadreni uzivatelu.Dekuji !
matusco (376)|25.8.2010 13:22
V skratke: recenzent mal podla podla mna pravdu a technik na telefone ciastocne tiez. Player+NAS funguje, NAS+Player nie.

A teraz obsirnejsie:

Nemam Xtreamer PRO iba Xtreamer a NAS mode som zatial netestoval, ale dal som si tu namahu namiesto teba (!) a precital si manual k Xtreamer PRO:

str. 22
NAS Mode - Speed and stability of stream are improved by optimizing its function of network application as setting off PLAYER mode internally. The allotted memory for PLAYER function is set to Off mode which enables the system to reserve 90 percent of the memory for NAS Mode.

str. 61
NAS Mode - It blocks TV output from Xtreamer so that more stable network environment can be provided.


Primarnou f-ciou Xtreamer-a PRO je PLAYER. Pocas prehravania mozes pristupovat k nemu ako k NAS-u, ale jeho cinnost nie je na tuto funkciu optimalizovana. Preto mas moznost namiesto vypnutia uviest Xtreamer do specialneho modu NAS, avsak pocas neho nebudes mat moznost pouzivat ho ako player. A zase opacne: ak ho ponechas v mode "PLAYER" (jednoducho ho nedas do modu NAS, nevypnes ho, nechas ho ist) tak ti bude fungovat ako NAS (FTP, web server, share folders,...) ale nie vsetky systemove prostriedky budu k dispozicii pre tento mode - praca zo sietovymi diskami bude pomalsia.



Nehnevaj sa na mna za mierne nasrdeny ton, ale odporucam precitat si najprv manual. Tam je to cierne na bielom - NAS mod je len specialnym stavom Xtreamer-a pre lepsie alokovanie pamate a systemovych prostriedkov pre funkciu sietoveho uloziska, pricom prepnutie do NAS modu zablokuje TV vystup a vypne vsetky PLAYER funkcie. Opacne to neplati.

Pokial ti toto vysvetlenie nestaci, tak som ochotny pocas vikendu toto odskusat (mam vsak len Xtreamer Mk1) - podla mna sa len potvrdi to, co je napisane v manuali.

Kazde podobne zariadenie ma primarnu funkciu a potom sekundarne. Stanov si sam, ktora funkcia je pre teba primarna a potom kupuj. Aj ja som stal pred podobnym rozhodovanim ako ty a velmi som chcel jednym vrzom poriesit aj prehravac aj NAS. Rozhodol som sa radsej pre oddelene zariadania a tak som si kupil radsej lacnejsi Xtreamer Mk1 Player a teraz chcem dokupit eTrayz. V tomto pripade som jednoducho upustil od All-In-One riesenia, akokolvek by sa mi to pacilo (paci).
RossiD (1271)|25.8.2010 15:58
2 matusco
Ok,proc bych se mel zlobit za nazor?Jsem rad,ze mi nekdo odpovedel.Manual jsem samozrejme cetl (!),ale slo mi o to zda pozdejsi verze FW toto nejakym zpusobem neosetrila,coz by mohl byt duvod one klamne informace z recenze.Preci jen vydany manual nejde ruku v ruce s kazdym novym upgrade FW,to byl a je duvod meho volani po konkretnich zkusenostech od uzivatelu !
Nemam ve zvyku zbytecne otravovat okoli necim co si mohu vygooglit,ale kdyz uz potrebuji nutne /casovy pres/ informaci, ktera je na internetu notabene podavana ruznorode,tak se ozvu na foru k tomuto urcenemu ...
Lbr76 (45)|25.8.2010 16:24
Může te mi někdo prosím někdo poradit, jak se na něm provádí update firmware?
peatro (1054)|25.8.2010 16:33
ale tak streamovat ti to bude, pokud chces 2 zarizeni na 2 Tv, pokud to nemas primo jako server na neustaly provoz na net
thundercz (69)|25.8.2010 17:44
[quote=Lbr76;294062]Může te mi někdo prosím někdo poradit, jak se na něm provádí update firmware?[/quote]

Settings - System - System update a tam si vybereš jestli máš firmware na flash disku nebo na HDD
Lbr76 (45)|25.8.2010 18:14
[quote=thundercz;294071]Settings - System - System update a tam si vybereš jestli máš firmware na flash disku nebo na HDD[/quote]

Díky,
tak to jsem dělal správně, ale nejdřív jsem to dělal podle návodu na stránkách http://www.xtreamer.net, ale byl jsem z toho zmatenej a přejmenoval jsem ten fw soubor, takže proto mi to nešlo podle toho Settings - System - System update, nic jsem na flešce neviděl...

už vše OK - dík.
RossiD (1271)|27.8.2010 11:52
Mno nic,dnes objednana verze PRO,hald budu experimentovat po nedeli sam :).V kazdem pripade vsem dekuji za cenne rady a zkusenosti primo od pramene ...
Interista (31)|30.8.2010 14:39
jeste bych se chtel zeptat kde a jak muzu naformatovat ten disk co mi prijde?
matusco (376)|30.8.2010 21:29
[quote=Interista;294633]jeste bych se chtel zeptat kde a jak muzu naformatovat ten disk co mi prijde?[/quote]

Chlape, ma nestvi...

Ked mas dost filipa na to, aby si sa zaregistroval na toto forum a napisal don prispevok, tak hadam budes mat aj dost filipa, aby si si na nete vyhladal manual k Xtreamer-u, kde sa tieto zakladne veci docitas.

Co tak zacat napr. (ake prekvapenie) na http://www.xtreamer.cz ?

EDIT:

P.S. Sorry za ironicky podton, ale mi to nedalo - kazdy uzivatel cohokolvek by si mal najprv skusit precitat (zohnat) manual k pozadovanemu zariadeniu a az potom sa prip. pytat. A do buducna: tuto na fore su ludia, ktori radi pomozu, ale v prvom rade treba najprv potrapit seba, inac toto forum bude zahltene otazkami podobneho typu ako je ta tvoja.
PEACE...
Interista (31)|31.8.2010 12:18
ne v poho...jasne ze si vsechno prectu a prostuduji ale zatim je disk a prehravac na ceste tak se jen tak do predu orientacne ptam no :)) omlouvam se
Interista (31)|31.8.2010 15:14
tak mam prehravac doma ale disk jeste neprisel...jde prehravac bez disku?Asi ne ze protoze jak to zkousim tak to me nejde
Pytkin (7947)|31.8.2010 17:05
Internista : ked je zariadenie na ceste , to je najlepsi cas stiahnut si z netu manual a studovat ho .. i ked samozrejme manualy citaju len zbabelci ..

Xtreamer ide samozrejme aj bez disku .. staci nakopirovat film na usb kluc a uz pozeras .. a samozrejme vsetko z internetu mozes pozerat tiez ..
Interista (31)|31.8.2010 17:46
jj tam v tom manualu toho zas tak neni...kdyz si pustim ten stejnej klip z pc jako z prehravace tak je v pc hezci jasnejsi obraz...nevis cim to je? A jeste mam jeden problem kdyz se chci prihlasit na wifinu a mam napsat heslo tak mam k dispozici pouze hexadecimalni znaky a nevim jak to prepnout na klasickou abecedu

televizi mam http://lcd-televize.heureka.cz/samsung-le46a686/specifikace/#section
a kdyz dam 1080P 60Hz tak se mi obraz porad dokola zapina a vypina a obraz je takovej nazloutlej
1080i 60Hz obraz neblika ale je porad stejne nazloutlej
mozna uz vas seru tak se omlouvam :)
leas (71)|31.8.2010 22:48
K funkci přepínače HDD A-B -pri zapojeni prehravace se dvema internimi disky k pocitaci se zobrazi vzdy jen jeden,tedy prepinacem prepneme zobrazeni druheho(za behu-prvni se odpoji a nacte druhy). Pri zapojeni k tv se vam samozrejme zobrazi oba dva ,bez prepinani cehokoli!

k Invin- ruzne ruchy v obraze,popr.cerna obrazovka apod.-mel jsem stejny problem pokud jsem mel v nastaveni prehravace HDMI na Auto u me tv neni kompatibilni s timto modem a dost sem ses tim natrapil,pritom stacilo "rucne" prepnout ma 720/50 a bylo po problemu-tedy doporucuji vyzkouset, ted je obraz naprosto cisty!

k diskum mam taky ty samsungy,ale ted mam problem a jeden sem poslal na reklamaci,delal me to ze pri pripojeni k netbooku (z duvodu kopirovani dalsich dat) mi zniceho nic zacly naskakovat hlasky ze na disk nelze zapisovat,ze se zapis se zpozdenim nezdaril,ze neni zformatovany(!)apod. takze nevim kde a v cem je problem ,uvidime az prijde jiny...

celkove by to chtelo nejakou spolehlivou metodu zalohovani dat,neumim si prestavit az mi jednou "kleknou" oba disky -to nerozdejcham(4TB dat). disky dlouhodobe spolehlive nejsou a jine metody neznam..


Jinak me vadi ze neumi pri prehravani zobrazit aktuálny datový tok videa a audia ,coz stary egreat umi normalne.
Samozrejme stale cekam na ceskou databazi filmu v jukeboxu a zprovozneni archivu nasich tv(nova atd.) by bylo super,take streamy vsech ceskych radii nejak hezky snadno ve vlastni slozce..

jo a vadi mi moc ,ze nedokaze (buh vi proc) prehravat z ext.mechaniky napalena dvd s filmama v avi. mam takhle desitky dvdcek a ted sou na nic :-(