Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer PRO - Media Player & Streamer

lexxxa (271)|26.6.2010 19:10
[quote=Lbr76;287317]500GB mkv?????? co to prohoha je? :OO:OO:eek::OO:OO[/quote]

[quote=Pytkin;287319]asi to bude 500GB mkv suborov .. nebude to jeden subor ..[/quote]

:D:D presne tak-muj nejoblibenejsi vyber filmu,zbytek necham na externim,nez si koupim 2TB;)
Lbr76 (45)|27.6.2010 08:22
[quote=lexxxa;287328]:D:D presne tak-muj nejoblibenejsi vyber filmu,zbytek necham na externim,nez si koupim 2TB;)[/quote]

tak to jo, já z toho jaxi pochopil, že to je jeden soubor :)

já s mkv teprve začínám, mám jenom Avatara 1080p cca 12-13BG a to si už myslí, že je to macek ;)

všechno ostatní mám v avi jako DVD nebo BR ripy
leas (71)|1.7.2010 20:05
hm tak sem se toho zrneni nezbavil,at to nastavim jak chci tak to tam proste je furt :-(( a proc nejde to "live!" to nikdo nevi? a zrneni nikdo nema? :-O
misiak.pb (93)|25.7.2010 21:17
Beta firmware - zrychlenie xtreameru cca 25 %
srato (56)|25.7.2010 21:23
ja osobne cekam na ofiko verzi fw 2.4, ale to zrychleni mne zaujalo. To je az takhle znatelne? Tak to cumim a pochvalne kvituji a velmi se tesim
misiak.pb (93)|25.7.2010 21:51
U mna sa to zrychlenie prejavilo oproti poslednej oficialnej verzii celkom slusne
nexus.sro (4)|28.7.2010 20:02
Zdar, chci se zeptat, Jak velký je časový rozdíl mezi zapnutím a spuštěním přehrávače z standby a "full power down" módu?
klobasoid (62)|29.7.2010 08:36
Zdarec,uvazuju o koupi tohoto prehravace,ale je me zahadou,kde jste ho sehnali.Vsude je dostupnost neznama.Nevite,kde by se ta masinka dala poridit.
A jde k tomu prehravaci pripojit externi dvd mechanika a poustet pres ni dvd filmy?
martycflycz (13)|29.7.2010 09:24
alza.cz cau Jirka
klobasoid (62)|29.7.2010 12:18
Diky.Nechal jsem si to pred tim vypsat jen ve zbozi a tam nikde nebyla dostupnost.Jo a kdyz ptipojim tu externi dvd mechaniku,mohl bych pres ten prehravac sledovat dvd v tv??
martycflycz (13)|29.7.2010 13:06
ještě sice xtreamer nemám...ale to s tou DVD by tak mělo fungovat.. Prostě připojíš externí DVD usb a normálně přehráváš DVD na TV. Jirka
DD_ (7)|29.7.2010 16:29
Jj, pripojis USB mechaniku a pak to DVDcka v pohode prehrava. Mam to tak sam doma pripojene.
jirmond (22)|1.8.2010 00:06
Poohlížím se taky po nějakém schopném multimediálním přehrávači a tohle mi padlo hodně do oka. Nicméně potřeboval bych i funkci nahrávání záznamu z TV na disk. Bude tenhle přístroj fungovat s nějakým klasickým usb dvb-t tunerem prostřednictvím kterého bych pak nahrával z TV?
Pytkin (7947)|1.8.2010 01:07
nebude ..
jirmond (22)|1.8.2010 01:28
Vlastní zkušenost nebo nějak jinak podložené info? A existuje tedy nějaká jiná možnost, že by to tenhle přístroj zvládl?
Pytkin (7947)|1.8.2010 10:54
tento pristroj nema ziadnu ambiciu nahravat... takze neni dovod , aby to zvladal .. tento pristroj je PREHRAVAC ..
jirmond (22)|1.8.2010 17:05
Tak to holt budu muset pořešit jinak...a ještě jedna otázečka, Xtreamer nebo Popcorn Hour A-200?
Pytkin (7947)|1.8.2010 17:33
ja mam doma popcornhour a110 ale keby som dnes kupoval , tak kupil xtreamer ..
Lbr76 (45)|2.8.2010 09:52
Nevíte někdo jak změnit název pracovní skupiny ?
Petrcep (75)|2.8.2010 10:18
[quote=Pytkin;291275]ja mam doma popcornhour a110 ale keby som dnes kupoval , tak kupil xtreamer ..[/quote]

Tak zrovna a110 bych vůbec nepřirovnával k Xtreameru když Popcorn 110 se už nákej pátek neprodává a má vnitřnosti už dost zastaralý.Jinak A 200 už je jiné kafe,taky jsem o nim přemýšlel ale jelikož Xtreamer je na 2HDD a já mám moc Gb filmů tak mě ani nic jiného nezbývalo.
Pytkin (7947)|2.8.2010 12:17
petrcep : podla mna je A200 rovnaka srajda ako A110 .. ale to je offtopic tuna ..
thundercz (69)|2.8.2010 20:10
Fungovala by Blu-ray mechanika připojená k Xtreameru ? Nejlíp asi interní sou levnější
misiak.pb (93)|3.8.2010 16:36
Isto ano ale original BR disk asi neprehras, ale data ano
thundercz (69)|3.8.2010 23:21
Jde mi hlavně o to zkopírovat obsah BD disku na HDD
H.Umberto (214)|4.8.2010 19:52
[quote=misiak.pb;291466]Isto ano ale original BR disk asi neprehras, ale data ano[/quote]

Jestli tomu rozumím tak pokud si stáhnu film blu-ray na disk tak mi ho Xtreamer PRO přehraje v tom formátu?
Umí to i první Xtreamer(krabička)?
misiak.pb (93)|4.8.2010 21:05
Prvy xtreamer som netestoval ci vie prehravat stiahnute BRD filmy, Pro stiahnute na HDD prehrava bez problemov.
klobasoid (62)|4.8.2010 21:39
Tak uz mam prehravac doma.Celkem dobra masinka.Vsechno funguje jak ma,dvd pres externi vypalovacku taky.Jen me zklamala jedna vec.Tento prehravac jsem chtel pouzivat take na mp3.Vlastnim 5+1 reproduktory s analogovym vstupem.Tv mam propojenou pomoci hdmi kabelu.reprodoktory jsem propojil s prehravacem pomoci analogoveho vystupu(bananky).Myslel jsem,ze na tv pustim album,ci playlist a tv muzu vypnout a repro me bude hrat z toho analogu.a ejhle ono to nejde!!!To opravdu musim poslouchat hudbu s pustenou 127mickou plazmou???Prosel jsem zbezne nastaveni a ono nic.Kdyz vypnu prenos audia pres hdmi,tak me nejde ani ten analog.Nevite s i s tim rady?A jeste jheden dotaz.Jde prehrat komplet cele album bez oznacovani jednotlivych pisnicek???Diky moc za rady.
srato (56)|5.8.2010 08:41
[quote=klobasoid;291607]Jde prehrat komplet cele album bez oznacovani jednotlivych pisnicek???[/quote]

Nejsem si jistý zda moje rada pomůže, ale není to dáno rozdílem když pustím písničku ENTREM a přehraje se jen ta jedna popřípadě jen ty oznyčené a když ji pustím stisknutím PLAY kde se mně přehrávají postupně? (případně dát PLAY na složku alba)
klobasoid (62)|5.8.2010 08:50
No az prijdu domu tak zo zkusim,ale play na slozku alba nefunguje.(Alespon myslim ze me to neslo.)Jinak zvuk jsem uz vyresil.Pochopitelne to funguje.Jen jsem mel spatne preplej subwofer,ze bral zvuk s tv a ne z prehravace.Uz je to v poho.
Pytkin (7947)|5.8.2010 10:21
ked stlacis na prvej pesnicke play , tak bude hrat kontinualne vsetky za sebou .. enter pusti len tu konkretnu ..
misiak.pb (93)|5.8.2010 16:58
[quote=klobasoid;291607].....Vlastnim 5+1 reproduktory s analogovym vstupem.Tv mam propojenou pomoci hdmi kabelu.reprodoktory jsem propojil s prehravacem pomoci analogoveho vystupu(bananky).Myslel jsem,ze na tv pustim album,ci playlist a tv muzu vypnout a repro me bude hrat z toho analogu.a ejhle ono to nejde!!!To opravdu musim poslouchat hudbu s pustenou 127mickou plazmou???Prosel jsem zbezne nastaveni a ono nic.Kdyz vypnu prenos audia pres hdmi,tak me nejde ani ten analog.....[/quote]

Na tuto masinku je idealny receiver ... (ja som mal tiez analog 5.1, vymenil som akurat subwofer zo setu a kupil receiver)
Na starom Xtreamery my slo ked som zapol v nastaveniach PCM tak do analogu to slo v pohode stereo. Neviem preco ti to nejde ....
klobasoid (62)|5.8.2010 21:32
Uz jsem to vyresil.Mam 5+1 od geniuse,urcite je znas.Ty ve dreve.No a ja idiot to mel prepnuty na zvuk z TV,takze to slo pres HDMI do tv a pak z tv do analogu subwoferu.Docela dlouho me trvalo,nez jsem si toho vsiml,prepl jsem to na vstup primo z prehravace a jede to v pohode.
Navikeco (1)|5.8.2010 22:15
Ahojte.

Vie mi niekto povedat ci XtreamerPro vie prehravat a zaroven poskytovat data aj pre iny prehravac cez LAN? Teda ci vie pracovat ako prehravac a NAS zaroven.
Chcel by som totiz kupit aj XtreamerSidewinder bez HDD do detskej izby kde by si decka mohli prehravat svoje oblubene DVDcka skopirovane na XPro cez LAN.
Alebo treba kupit nejaky NAS + 2xXtreamerSidewinder. To by bolo ale drahsie.

Vdaka
Pytkin (7947)|6.8.2010 00:27
no sak sa tvaria ze Xtreamer Pro je NAS .. to nemoze nijak ovlivnovat ci na nom prehravas alebo ne .. Zavisi ale , ci ti v NAS stacia dva disky .. mne by to bolo malo ..
thundercz (69)|6.8.2010 11:07
Než sem si Pro koupil tak sem pročítal různý fora a na AVmanii psali že současně přehrávat a používat NAS nejde
Pytkin (7947)|6.8.2010 11:41
neviem.. moc som to neskusal .. v xtreameri HD nemam .. moj popcorn funguje ako NAS aj pri prehravani . .nejak si to neviem predstavit .. to akoze by Xtreamer pri prehravani vypol sambu a FTP ? alebo ako ? ved to je linux .. to neni stupidita ako windows .. na linuxe vsetko funguje paralelne a neni dovod nejake sluzby vypinat ..
Kamelot (19)|6.8.2010 12:56
tak zítra si pro něj taky jedu - chtěl jsem si k němu zároveň koupit 1TB Samsung Ecogreen F2 5400prm, kterej je tady vychvalovanej ( sice ve verzi F3, ale to je jedno, je to snad podobná řada )
.
zabrousil jsem ještě na potvrzení správnosti výběru na diskusi na CZC, a hrůza - podle této diskuse naprostý křáp !
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
.
verze F3 mám věřit, že je proti tomu už mnohem lepší ? No tak teď nevím co do toho koupit, zatím to nechám prázdný a připojím ext. disk, dokud nebude jasno, jaký tichý disk vybrat, kterej nebude vrčet jak turbína a po měsíci provozu milion vadnejch sektorů......

no a 2Terabytová verze se 4 plotnama to musí bejt rachot jak blázen, když 2plotnová dělá tohle
Pytkin (7947)|6.8.2010 13:52
Kamelot : F2 a F3 este lepsie su idealne disky do takehoto zariadenia .. mal som F1 a vymnil som ho za F2 .. omnoho menej sa to hreje ..

aha .. jo start disku je hrozny .. ale ked bezi je tichsi ako F1 .. sam som o tom robil porovnanie http://www.pytkin.sk/samsung/ .. vypocuj si F1 a F2 .. je tam aj start aj beh ..
Kamelot (19)|6.8.2010 14:12
a co tahle Seagate Barracuda LP - 1TB s divnýma otáčkama 5900 prm ? mnjegativa jsem se zatím nedočetl i dle testu je rychlejší než ecogreen - vyrovná se těm ecogreenům od Samsungu ? Spíš teda dle diskuse na czc k ecogreenům by je měla převálcovat .....

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|6.8.2010 15:38
rychlost je uplne zbytocna .. inak skoda ze dakto nerobi 4500 otackove disky .. tie by boli uplne idealne ..
misiak.pb (93)|6.8.2010 16:26
[quote=thundercz;291746]Než sem si Pro koupil tak sem pročítal různý fora a na AVmanii psali že současně přehrávat a používat NAS nejde[/quote]

Ja mam v Xtreameri HDD a ked prehravam s neho nejake data, tak na PC po sieti ho mam dostupny, mozem citat aj zapisovat.
Otazka znie ako to bude medzi 2 xtreamermi ale podla mna v pohode pojde aj to.
Pytkin (7947)|6.8.2010 17:20
druhy xtreamer pristupuje uplne rovnako ako PC .. ak ide teda o sambu .. ale nfs je principialne to iste .. to tiez ide na pozadi .. cize ziadny problem .. jedine by sa mohlo stat , ak to neni distatocne rychle , ze prehravanie na NASe by mohlo trhat .. ak by malo obe videa moc velky datovy tok a moc by to zatazovalo CPU a disky ..

Kto to ma nastudovane .. Xtreamer pro ma na NAS iny procesor , alebo to cele robi ten Realtec ?
Kamelot (19)|6.8.2010 21:52
[quote=Kamelot;291776]a co tahle Seagate Barracuda LP - 1TB s divnýma otáčkama 5900 prm ? mnjegativa jsem se zatím nedočetl i dle testu je rychlejší než ecogreen - vyrovná se těm ecogreenům od Samsungu ? Spíš teda dle diskuse na czc k ecogreenům by je měla převálcovat .....

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

tak jsem zjistil, že ruské ruletě se nelze vyhnout - tenhle Seagate je rozenej umíráček, jak je vidět z hodnocení
http://www.newegg.com/Product/ProductReview.aspx?Item=22-148-411&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&SelectedRating=1&PurchaseMark=&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&Page=1&Keywords=

WD byl vyřazen ještě před výkopem, nezbývá než zkusit ten samsung ecogreen F3 - ovšem verzi 1TB - když zdechne, tak to člověka tak nenaštve jako když umře disk napěchovanej dvěma terabajtama :-)
peatro (1054)|6.8.2010 23:17
nevim co je spatneho na WD ? je tiszi nez samsung ma nizsi spotrebu a s tim i souvisi jeho zahrivani
a ja kdyz jsem kupoval disk pred rokem tak sem to tak neresil, koupis ten ci onen si myslim ze ty ecogreeny jsou vsechny dobre do prehravace, ja jsem si vybral WD pro jeho tichost zvlast pri startu
misiak.pb (93)|7.8.2010 08:53
Musim nesuhlasit
Mam 1T GP WD 5400/7200
a teraz som kupil 2T Samsung F3 a je tichsi. Teploty su +- rovnake
Kamelot (19)|7.8.2010 12:08
Tak jsem si ho právě dovezl ( Xtreamera Pro) - no a k němu jsem se odhodlal teda nakonec přikoupit ten 2TB F3 5400prm Ecogreen Samsung, když už jsem usmlouval cenu pod 2750,-

- teď jdu pátrat jak tam dostanu poslední firmware a pak jsem zvědavej, co teda umí :-)
peatro (1054)|7.8.2010 13:37
[quote=misiak.pb;291865]Musim nesuhlasit
Mam 1T GP WD 5400/7200
a teraz som kupil 2T Samsung F3 a je tichsi. Teploty su +- rovnake[/quote]

tak jo, ale ja jsem psal, ze sjem kupoval ten HDD pred rokem a to zadne F3 nebyli, to je jako by jsi chtel dat Janu Ziskovi na koni do ruky kulomet:-) a kazdy ten ecogreen je dobrej, nedelal bych z toho takovou debatu, spis mi tady vice chybi postrehy o samotnem prehravaci
misiak.pb (93)|7.8.2010 20:04
Ja mam ten 1T WD GP tiez uz nejaku dobu , ale predaval som aj 2T WD a tie su horucejsie ako F3 :-)

Ja s prehravacom nemam ziadne problemy, vsetko funguje podla mojich predstav :-)
Kamelot (19)|8.8.2010 11:44
Hmm, tak jsem skončil hned při upgradu firmware - poraďte co dělám blbě - jedu přesně podle návodu, na naformátované 1GB flashce FAT32 mám soubor posledního firmware Xtreamer_2.4.0b20.xtr - strčím do USB host streamera, najedu na settings system upgrade firmware vyberu USB a pak už se mi jen objeví C: nebo prázdná složka s dvěma tečkama - žádný výběr toho souboru nemohu provést - mohu klapat ENTER po libosti - vyzkoušeno na dvou flashkách ......z USB nic nepřečte

EDIT: jo díky misiak, aha, v samé horlivosti jsem stáhl firmware normální verze non pro - po stažení "Xtreamer-Pro_2.4.0b20.xtr_pro" je vše O.K. Tím se sice Číňani ujali vedení 1:0, ovšem šel jsem ihned do protiútoku s těžkým kalibrem!

Přehodil jsem USB kabel z externího WD napojeného do svého satelitu HD Golden, na kterém se mi ukládají HD filmy, do XtreameraPRO zvědav, kterak Číňani dostojí svému slovu v čínsko-anglickém origo návodu :-R, že prý Xtreamer přehrává soubory .trp ( do kterých všechno Golden ukládá a jak jsem viděl i Vantage ).

Hohoho - Xtreamer si ani neškrtl a ohlásil očekávanou chybu :-E-sice jsem s tím počítal, bo zatím bylo nutno vždy film s několika .trpy překonvertovat softem v PC, ovšem zase nemuseli Číňani machrovat, že to Xtreamer umí :((
misiak.pb (93)|8.8.2010 12:46
[quote=Kamelot;291980]Hmm, tak jsem skončil hned při upgradu firmware - poraďte co dělám blbě - jedu přesně podle návodu, na naformátované 1GB flashce FAT32 mám soubor posledního firmware Xtreamer_2.4.0b20.xtr - strčím do USB host streamera, najedu na settings system upgrade firmware vyberu USB a pak už se mi jen objeví C: nebo prázdná složka s dvěma tečkama - žádný výběr toho souboru nemohu provést - mohu klapat ENTER po libosti - vyzkoušeno na dvou flashkách ......z USB nic nepřečte
[/quote]

Mas stiahnuty zly firmware Xtreamer-Pro_2.4.0b20.xtr_pro takto to musi vyzerat