Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LED TV UE40C6500 - rady, postřehy,zkušenosti

vivid.sk (11472)|15.1.2011 16:53
radekradek> ano, v pripade interneho media playeru TV neposiela von analog. Ale len digital (optikou) von. Prepoj si AVR optikou a ziskas lepsi zvuk (povodny stream) ako analog cez scart.
radekradek (12)|15.1.2011 17:16
ok diky tak to mam smulu pac mus stereo reciever nema opticky vstup :(
vivid.sk (11472)|15.1.2011 17:29
Heh, akurat som dopisal odpoved v jednom vlakne a uz je tu dalsi :)
Kde tie pristroje beriete? :D (Ved moj starucky AVR z roku 2003 ich ma az 4 (styri))
radekradek (12)|15.1.2011 17:38
Njn trochu jsem to nevychytal :(
http://www.korunka.cz/prijimace/yamaha-rx-797-b
prasovsky (14)|15.1.2011 19:03
Poradil by prosim nekdo jestli je nejaka jina a rychlejsi moznost jak z MKV souboru ktery ma dve a vice zvukovych stop prehravat tu kterou chci? Zatim to tak vypada ze jedine co mi funguje je "orezat" vse nepotrebne z MKVcka v programu mkvmerge GUI a nechat si tam napr. jenom cestinu. Dekuji
jito (999)|15.1.2011 19:18
[quote=prasovsky;323594]Poradil by prosim nekdo jestli je nejaka jina a rychlejsi moznost jak z MKV souboru ktery ma dve a vice zvukovych stop prehravat tu kterou chci? Zatim to tak vypada ze jedine co mi funguje je "orezat" vse nepotrebne z MKVcka v programu mkvmerge GUI a nechat si tam napr. jenom cestinu. Dekuji[/quote]

Pokud přehráváš film z USB vstupu,tak si jazykovou stopu můžeš zvolit.
Pokud ti to nevyhovuje,tak zrovna v MkvMerge si můžeš zvolit primární audio stopu.Tedy při puštění filmu,se automaticky pustí ta primární,a to i při přehrávání po síti.
prasovsky (14)|16.1.2011 00:03
[quote=jito;323598]Pokud přehráváš film z USB vstupu,tak si jazykovou stopu můžeš zvolit.
Pokud ti to nevyhovuje,tak zrovna v MkvMerge si můžeš zvolit primární audio stopu.Tedy při puštění filmu,se automaticky pustí ta primární,a to i při přehrávání po síti.[/quote]
Tak editor hlavicky souboru jsem uz nasel celkem rychle, nastaveni je taky jednoduche, jenom to porad nechce uplne fungovat. Zmenu ulozim, a pokud ten soubor prehravam z NTB tak se uz jako Vychozi nacita ceska stopa - ten soubor je na siti na Zyxel NSA210 (FW je updatovany) - pokud to ale pustim pres TV tak tam jede jako vychozi ENG stopa. Jelikoz jsem s tim Zyxelem ve fazi tastovani, tak uz delam i "Rebuild" Databaze, ale nepomaha ani toto.

V ramci testovani jsem si pak vsiml jeste jedne veci ktere nerozumim, a to ze mam slozku Video_TS tam mam ctyri soubory VTS a u dvou mi to napise "Nepodporovany videokodek" , pritom opet z NTB to jede.

Poradi nekdo? Dekuji
nin (388)|16.1.2011 00:22
Nevím jak u vás, ale u mně se přes DLNA nepřehrává defaultní (primární?) stopa, ale první. Což tedy není totéž.
vivid.sk (11472)|16.1.2011 00:28
nin> staci ju v mkvmerge presunut na prvu poziciu. (nestaci oznacit ako default track)
nin (388)|16.1.2011 02:00
Nechci být nezdvořilý, takže děkuji. Nicméně totéž (jinými slovy) jsem psal. ;)
jito (999)|16.1.2011 09:27
[quote=nin;323672]Nevím jak u vás, ale u mně se přes DLNA nepřehrává defaultní (primární?) stopa, ale první. Což tedy není totéž.[/quote]

Primární stopou se rozumí ta první.Pokud jí v Merge přesunu na první místo,tak vždy se pustí-tedy čeština.
A to jak při přehrávání z USB nebo DLNA.
prasovsky (14)|16.1.2011 13:42
Chlapi dik, opravdu ji staci presunout na prvni misto a soubor preulozit. Editace hlavicky nestaci. Chtel jsem se vyhnout tomu preukladani, ale je to celkem rychle.

Nahodou co se tyka toho problemu s tim ze nektere soubory VOB v ramci jednoho adresare Video_TS jdou a nektere nejdou prehravat, vas neco nenapada ? Je to taktez tahane po siti pres DLNA a u nekterych to napise ze videokodek neni podporovan. Jedine co jsem nasel je, ze se to resit RE-Authorem pomoci Shrinku a udelat z toho jeden soubor. Dekuji
jito (999)|16.1.2011 15:02
Podpora VOB v TV je jen "náhodná".A jak zprovoznit celé DVD jsem neřešil.Mám jich na HDD hodně,a něčím je předělat na formát který zvládne TV jsem hned vzdal.Raději jsem si koupil multimediální přehrávač.
voodoo123 (8)|18.1.2011 19:12
[quote=radekradek;323537]chci se zeptat zdali je to normalni :)
mam pripojene externi repro pres stereo receiver a to z vystupu miniscart-scart. Vmenu mam nastaveni externi repro tudiz je jsou ztlumene repro interni v tv. vse funguje ok az na to ze kdyz poustim film z mediaplayeru (ze flashky) tak to proste do externic repro nejde. tudiz musim zapnout interni repro :(

Ma nekdo take tuto zkusenost? jeste doplnim UE40C6000
diky[/quote]

Mam presne rovnaku skusenost. Vystup na scarte je aktivny iba pri prime z antenneho coaxu. Pri HDMI, USB, PC atd je nemy. Bol som zaskoceny ze taka telka nema obycajny stereo audio vystup, lebo tiez nemam na zosiku opticky vstup a kupovat konvertor mi pripadalo komplikvane. Nakoniec som pouzil sluchatkovy vystup. V menu TV je zvuk nastaveny na interne repro a uroven hlasitosti mam na 75. Bal som sa kvality-brumu, ale je to v pohode. Brum sa moze vyskytnut pri zemniacich sluckach. Ak by sa objavil je dobre zapojit vsetky pristroje do jednej zasuvky, pripadne pouzit antenny oddelovac.
Lukasneo (1)|22.1.2011 10:16
Dobré ránko přeji :) Stal jsem se majitelem této pro mě luxusní TV, předtím jsem vlastnil LE37M87BD- taktéž veliká spokojenost,ale do většího bytu -větší TV :) A teď k věci, vlastním konzoli PS3 a všechno se pouští pouze přes ní, proto se ptám, nemůžete mě někdo poradit optimální nastavení této tv pro hry? V návodu píšou , že Game mode může snižovat kvalitu obrazu? Mám tedy vůbec hrát přes Game mod nebo ho nepoužívat? Hodil by se mě nějaký podrobný návod, či nastavení, abych z tv tahal maximum po obrazové stránce :) ... díky za rady:)
xpool (16)|25.1.2011 14:42
Měl bych dotaz ohledně externích pevných disků formátu 2.5" s USB rozhraním. Chci ho za účelm nahrávní pro tuhle TV a zajímá mě jestli někdo nějaký disk na tom provozuje. Jde mi o zkušenosti zejména co se týče dostatečného napájení, že s tímto bývá u těchto disků a TV asi největší problém.
nin (388)|25.1.2011 16:15
[quote=xpool;325574]Měl bych dotaz ohledně externích pevných disků formátu 2.5" s USB rozhraním. Chci ho za účelm nahrávní pro tuhle TV a zajímá mě jestli někdo nějaký disk na tom provozuje. Jde mi o zkušenosti zejména co se týče dostatečného napájení, že s tímto bývá u těchto disků a TV asi největší problém.[/quote]

Pokud chces jistotu, jdi do 1,8" nebo naopak do nizkootackoveho se snizenou spotrebou (green) 3,5" s externim napajenim.
jito (999)|25.1.2011 16:45
[quote=xpool;325574]Měl bych dotaz ohledně externích pevných disků formátu 2.5" s USB rozhraním. Chci ho za účelm nahrávní pro tuhle TV a zajímá mě jestli někdo nějaký disk na tom provozuje. Jde mi o zkušenosti zejména co se týče dostatečného napájení, že s tímto bývá u těchto disků a TV asi největší problém.[/quote]

Osobně bych 2,5 na podobné věci nedoporučoval.
Mám tu zkušenost,že při přehrávání se cca.jednou za dvě -tři hodiny hdd odpojil.HDD s vlastním napájením to nedělá.Je to možná způsobené odběrem proudu HDD na hranici možnosti TV.
ji.dok (5)|25.1.2011 17:02
[quote=xpool;325574]Měl bych dotaz ohledně externích pevných disků formátu 2.5" s USB rozhraním. Chci ho za účelm nahrávní pro tuhle TV a zajímá mě jestli někdo nějaký disk na tom provozuje. Jde mi o zkušenosti zejména co se týče dostatečného napájení, že s tímto bývá u těchto disků a TV asi největší problém.[/quote]
Mám připojené dva externí disky Samsung 320 GB orig. kabely, chodí v obou USB.
icebee (35)|25.1.2011 18:07
[quote=xpool;325574]Měl bych dotaz ohledně externích pevných disků formátu 2.5" s USB rozhraním. Chci ho za účelm nahrávní pro tuhle TV a zajímá mě jestli někdo nějaký disk na tom provozuje. Jde mi o zkušenosti zejména co se týče dostatečného napájení, že s tímto bývá u těchto disků a TV asi největší problém.[/quote]

Používám od WD 2.5" 320GB a bez nejmenšího problému (přesně používal jsem - než jsem vrátil LED Samsung - clouding). Nicméně s HDD jsem neměl nejmenší problém. Nevím mě by nevyhovoval HDD s dalším napajením - zbytečné, další adaptér :-)
voodoo123 (8)|25.1.2011 20:59
Ja by som sa 2,5 nebal, keby bol problem, da sa pouzit Y kabel USB, ktory sa pripoji sucasne do obidvoch USB na TV a na HDD. Data idu len z/do jedneho USB a napajanie je zdvojnasobene paralelne z oboch.
martin-x (7)|26.1.2011 08:40
[quote=xpool;325574]Měl bych dotaz ohledně externích pevných disků formátu 2.5" s USB rozhraním. Chci ho za účelm nahrávní pro tuhle TV a zajímá mě jestli někdo nějaký disk na tom provozuje. Jde mi o zkušenosti zejména co se týče dostatečného napájení, že s tímto bývá u těchto disků a TV asi největší problém.[/quote]

Ja by som sa 2,5" usb diskov nebal. Sam prevadzkujem WD Elements SE - 500GB bez najmensich problemov ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mas tam aj recenziu ). Inak TV ma 2 USB konektory, jeden s oznacenim HDD, co znamena moznost pripojenia USB zariadeni ( v tomto pripade USB disku :) ) s vyssou spotrebou. Jedine, na co si daj pozor, je pouzitie dlhych USB kabelov k disku, ktore su zodpovedne za 80% problemov pri pouzivani usb diskov so zariadeniami spotrebnej elektroniky ( napr. TV ). Ja pouzivam kabel dodany s diskom ( cca 25-30 cm ) a ziaden problem som nemal.
xpool (16)|26.1.2011 10:19
Díky za info, a ještě bych měl jeden dotaz, který jsem nenašel v manuálu k TV. Když si nastavím nahrání nějakého pořadu přes PVR a pak TV vypnu, nahraje se mi tento pořad i při vypnuté TV? Asi je to dost blbý dotaz, ale jak jsem četl ty různé omezení u nahrávání Timeshift, tak bych se už ničemu nedivil :-)¨

P.S. - a ještě jeden dotaz k těm diskům. Když si externí disk rozdělím na dva logické disky a na jednom budu chtít NTFS a druhý budu mít na nahrávání z TV pomocí PVR, tak by mě zajímalo, jestli dokáže TV naformátovat jenom ten jeden oddíl?
klondike (1)|26.1.2011 11:48
Zdravím potřebuju poradit mám samsung 46C6500 a když přehrávám soubory z Flash Kingston Voyager 4GB tak pokud je soubor větší jak 2GB ukončí se přehrávání jakmile dojde do velikosti 2GB,dělá to u všech formátů ,dá se to řešit firmwarem nebo je chyba někde jinde,jo a ještě nepřehraje formát avi 720p.Díky za odpovědi.
nin (388)|26.1.2011 12:00
[quote=xpool;325761]Díky za info, a ještě bych měl jeden dotaz, který jsem nenašel v manuálu k TV. Když si nastavím nahrání nějakého pořadu přes PVR a pak TV vypnu, nahraje se mi tento pořad i při vypnuté TV? Asi je to dost blbý dotaz, ale jak jsem četl ty různé omezení u nahrávání Timeshift, tak bych se už ničemu nedivil :-)¨

P.S. - a ještě jeden dotaz k těm diskům. Když si externí disk rozdělím na dva logické disky a na jednom budu chtít NTFS a druhý budu mít na nahrávání z TV pomocí PVR, tak by mě zajímalo, jestli dokáže TV naformátovat jenom ten jeden oddíl?[/quote]

1) ad PVR: Nevím jak 6500, ale moje 8000 se v určenou dobu sama zapne.
2) ad Partitions: Mám 2 primární oddíly (NTFS pro player a XFS z TV pro record). Takže ano, TV dá na výběr, který oddíl chceš naformátovat.
xpool (16)|26.1.2011 12:03
[quote=klondike;325778]Zdravím potřebuju poradit mám samsung 46C6500 a když přehrávám soubory z Flash Kingston Voyager 4GB tak pokud je soubor větší jak 2GB ukončí se přehrávání jakmile dojde do velikosti 2GB,dělá to u všech formátů ,dá se to řešit firmwarem nebo je chyba někde jinde,jo a ještě nepřehraje formát avi 720p.Díky za odpovědi.[/quote]

Osobně jsem na takový problém zatím narazil jenom jednou (a nebylo to asi ani zrovna při velikosti souboru většího jak 2GB), ale prostě to bylo špatně zkomprimované video. AVI formát zvládá TV bezproblémově (pokud jsou tedy zakomprimovány podporovanými kodeky), jinak máš prostě smůlu, ať je to rozlišení 720p nebo full HD.
Kuruc Martin (2)|26.1.2011 12:57
Zdravím všechny, od pátku minulého týdne jsem vlastníkem této krásné televize. Avšak Po počátečním nadšení a emforii přišlo zklamání. Tv jsem si pořídil hlavně na přehrávání filmů jak z dvd, tak z externího disku. Až druhý den po zkoušení jsem si všimlul na čistě černé ploše tkzv. cloudingu. Není to nic extrémního, ale od takovéhle televize bych ani méně patrné bílé fleky nečekal. Bohužel tam jsou a bojím se hlavně do budoucna, jak tv bude vypadat po 2letém provozu. Zarozilo mě i přehrávání z exter. disku, jak už jsem četl v předchozích článcích, lidé ve filmech jsou jakoby nakreslené, divně se pohybující a vypadá to dost divně. Někdo tomu také řiká plastický obraz. Nevím jak je to možné, ale zkoušel jsem různé nastavení a nic nepomohlo. Přitom u přehrávání z klasického dvd přehrávače filmy vypadají krásně. Neví si s tím prosím někdo rady? Ještě doplním, že motion plus mám vypnutý. Předem děkuji za radu.
icebee (35)|26.1.2011 16:10
Clouding to je neřád! Jestli te to bude rozcilovat jako mne zejmena pri vecernim sledovani, vrat ji (nejpozdeji do 10 dnu) a vymen za jinou s panelem SQ1.
jirka.zbrna (34)|26.1.2011 17:10
[quote=Kuruc Martin;325811]Zdravím všechny, od pátku minulého týdne jsem vlastníkem této krásné televize. Avšak Po počátečním nadšení a emforii přišlo zklamání. Tv jsem si pořídil hlavně na přehrávání filmů jak z dvd, tak z externího disku. Až druhý den po zkoušení jsem si všimlul na čistě černé ploše tkzv. cloudingu. Není to nic extrémního, ale od takovéhle televize bych ani méně patrné bílé fleky nečekal. Bohužel tam jsou a bojím se hlavně do budoucna, jak tv bude vypadat po 2letém provozu. Zarozilo mě i přehrávání z exter. disku, jak už jsem četl v předchozích článcích, lidé ve filmech jsou jakoby nakreslené, divně se pohybující a vypadá to dost divně. Někdo tomu také řiká plastický obraz. Nevím jak je to možné, ale zkoušel jsem různé nastavení a nic nepomohlo. Přitom u přehrávání z klasického dvd přehrávače filmy vypadají krásně. Neví si s tím prosím někdo rady? Ještě doplním, že motion plus mám vypnutý. Předem děkuji za radu.[/quote]

Mám Samsung UE46C6000 a ten samej problém.Bohužel,asi to je ''vlastnost'' týhle serie.Pokud máš odvahu,tak problém cloudingu se řeší tady, http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-14431.html
ale nejspíš přijdeš o záruku.
xpool (16)|26.1.2011 20:16
Tak se taky přidám se svým modelem UE40C6500 CN01 (made in Slovakia), teď stáří cca půl roku a clouding jsem poprvné zpozoroval až když jsem se tady o tom dočetl a věděl jsem tedy co hledat :-). Při běžícím obrazu není žádný clouding sebemíň patrný, jedině při černé obrazovce se zaplým podsvícením je trochu patrný. Holt, asi mám štěstí na dobrý kousek.
Zajímavé je, že když jsem se teď šel dívat na zadní stranu TV za účelem zjištění výroce, tak jsem s panelem nechtě bouchl o zeď a nějak mu to asi pomohlo. Clouding se změnil a kupodivu k lepšímu, teď už není po tom nárazu tak moc patrný ani při černé obrazovce. Ale neberte to jako návod a tímto způsobem nezkoušejte clouding odstranit :-D.
Kuruc Martin (2)|27.1.2011 10:42
Clouding mě ani tak moc netrápí. Není to nic extrémního a na puštěném filmu si toho všimnu jen zřídka. Spíše mě mrzí kvalita filmu přehrávaného z flashky, obraz jako takový je i na tak velké uhlopříčce hezký, ale postavi jsou plastické a podle mě se prudké pohyby slijou v jeden plynulí. Což nevypadá hezky. Zkouším různé nastavnení a nic nepomáhá. Neví si s tím prosím někdo rady?
orhor (25)|31.1.2011 18:39
[quote=jirka.zbrna;325877]Mám Samsung UE46C6000 a ten samej problém.Bohužel,asi to je ''vlastnost'' týhle serie.Pokud máš odvahu,tak problém cloudingu se řeší tady, http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-14431.html
ale nejspíš přijdeš o záruku.[/quote]

muzete nekdo pls prelozit obsah toho nemeckeho threadu?
diky

edit:
PS: aspon uz vim, ze Samsung uz nebrat.
icebee (35)|1.2.2011 09:23
[quote=orhor;327541]muzete nekdo pls prelozit obsah toho nemeckeho threadu?
diky

edit:
PS: aspon uz vim, ze Samsung uz nebrat.[/quote]

Co takhle Google překladač
orhor (25)|5.2.2011 07:24
[quote=icebee;327683]Co takhle Google překladač[/quote]

odpust, ze jsem tak nizkym a troufalym zpusobem zkousel tvou trpelivost a moudrost, o mocny.

urychlene jsem vyhledal onen nastroj, jak's doporucil a byl unesen jeho silou a tvou nekonecnou moudrosti, z niz jsi mi kousicek predal a tim mi rozzaril nekolik jinak stejne predem promarnenych sekund meho zbytecneho zivota.

Pro ostatni uvadim kousek prekladu:

[quote]Odstranil jsem podložku a spojení, stejně jako panel pevně přišroubován znovu, to nemá jednoduché hry, a může tak prodloužit mírně oteplování. Pak jsem nasedl na zadní kryt televizoru a znovu připojit kabel. Teď jsem byl velmi nadšený, nyní obraz bude vypadat. Já jsem jen krát 2 hodiny spuštění televize, což umožňuje desce byl také opravdu horký, tmavé obývací pokoj a pak se obraz s tmavých scén šekem. 4 světelné plochy a černý křížek v levém horním zmizel.[/quote]

Pribeh mel, jak si troufam odhadovat, stastny konec, pisatel nasedl na zadni kryt, zapojil kabel a po kratkem rozehrivacim kole zastavil globalni oteplovani sekem, coz se ostatne dalo ocekavat jiz od chvile, kdy vyslo najevo, ze nema jednoduche hry.

sorry za jinak zbytecny post :)
diky
Mayki07 (185)|5.2.2011 09:57
[quote=orhor;328581]
Pribeh mel, jak si troufam odhadovat, stastny konec, pisatel nasedl na zadni kryt, zapojil kabel a po kratkem rozehrivacim kole zastavil globalni oteplovani sekem, coz se ostatne dalo ocekavat jiz od chvile, kdy vyslo najevo, ze nema jednoduche hry. [/quote]
Super... :D
icebee (35)|5.2.2011 16:50
PS: to mi fakt pobavilo :-)
fastf (29)|6.2.2011 11:06
Chci se zeptat USB bude nejpis 2.0? Mam totiz exteni hardisk USB 3.0 tak jestli ma cenu kupovat prodluzovaci kabel USB 3.0 pokud je v ledce USB 2.0 tak je to zbytecny dik za odpoved
garb7 (1189)|6.2.2011 11:25
Ano to je fakt zbytečný TV s USB2.0 to nevyužie . Časem určitě budou TV s USB3.0
roediger (9)|7.2.2011 09:40
Zdravím všechny,

minulý týden jsme si pořídili přes alza.cz LCD LED TV Samsung UE40C6510, když jsme si přivezli domů, při shlédnutí prvního filmu jsem objevil výrazný clouding. Dva dny po koupi jsme televizi vrátili do alzy na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu. Bez problémů převzato zpět a peníze vráceny.
Navštívili jsme prodejnu Planeo a zde koupili tu samou televizi, protože jsme hledali něco v bílé a tato je designově velmi povedená. Na prodejně jsme ji odzkoušeli, ale moc to nešlo, protože tam bylo hodně světla. Po příjezdu domů jsme večer zjistili, že televize má ten stejný neduh, akorát v jiných částech obrazovky. Takže nás čeká druhé odstoupení od smlouvy a nový výběr.... tentokrát se mi už ale do samsungu nechce. Co by jste vybírali v této výbavové kategorii, pokud možno aby to nebyla klasiká černá?
Samsung mne v tomto ohledu hooodně zklamal... jinak barvené podání bylo super, ostrost a kompatibilita se všemi kodeky také... ovšem podsvícení je jako kdyby bylo ve stádiu vývoje a ne dokončený produkt k prodeji.
roediger (9)|7.2.2011 10:01
Tak jsem si právě uvědomil, že od smlouvy nyní odstoupit nemůžeme, protože jsme kupovali televizi na prodejně. takže nám nezbývá nic jiného než reklamace. Máte někdo s reklamací cloudingu zkušenosti? V Samsungu mi nabídli, že pošlou jejich technika, aby se na to podíval u nás doma. Máte někdo s jejich technikem zkušenost? Kdybych technika objednal, on se na televizi podíval a zjistil, že tam clouding opravdu je, je možné aby mi vydal nějaké potvrzení o nalezení této vady. S potvrzením bych to pak asi jednodušeji reklamoval u prodejce a i samotná reklamace u smasungu by pak asi mohla proběhnout hladce ne? Díky za případné odpovědi
Ladys (1829)|7.2.2011 12:43
Nechci ti brat iluze, ale "clouding" neni povazovan za nejakou vadu, dle vyrobcu je to prirozeny obcasny jev a clovek proste s nerovnomernym podsvicenim musi u nejakych modelu pocitat.

Tedka uz jen zalezi, jak se k tomu postavi Samsung, ale jen abys dopredu vedel, ze te treba odpalkuji ani nevis jak.
Vadne body a pixely to uz je jina, ale s podsvicenim to bude tezke vyridit.To by muselo byt hodne atypicke, aby to jejich technik uznal.
roediger (9)|7.2.2011 14:54
Každopádně, podle mě by to tam být nemělo, jedná se o LED televizor, který by měl nerovnoměrné podsvícení do značné míry eliminovat... to co mám ale doma je horší než nejhorší "obyčejné" LCD. Že svítí rohy, no, mooožná, mooožná bych to dokázal překousnout (kdyby nesvítili rozdílně bylo to překousávání asi jednodušší), ale to že mám mezi levým dolním a levým horní rohem oblak průměru 25cm, to už je vážně hodně. Každopádně, televizi půjdu reklamovat příští pondělí, takže průběh a výsledek dám vědět. Mám to nafocené, vytištěné na fotopapír, tak to dám jako přílohu reklamačního dopisu. Z fotky je to zcela zřejmé, tak doufám že se k tomu Samsung postaví chlapsky.
Ladys (1829)|7.2.2011 15:13
Nevim jak moc sis zjistoval veskere info ohledne slavnych LED TV, ale to ze je to moderni TV a vsude na ni bezi reklama jak je tenka a usporna jeste neznamena, ze je to super TV.

Vetsina LED TV ma "edge podsviceni", cili ze stran a prave proto vznika ten nepopularni clouding.Kdyz uz nekdo musi mit LED, tak pokud mozno s "direct podsvicenim", jinak je opravdu lepsi snad klasicka LCD, kde ta nerovnomernost podsviceni tolik nehrozi.
roediger (9)|7.2.2011 16:16
Je mi jasné, že edge podsvícení bude vidět v rozích, taky jsem napsal, že to bych překousnul, ale ten flek je vážně trochu moc. Na lince Samsungu se k tomu staví tak nějak nijak, poslali by mi technika/opraváře. Nevim ale jestli má cenu ho zvát, pokud by přišel, podíval se na to a řekl, to je dobrý, já nic nevidim, co s tím pak? Už bude na Samsungu veden záznam, že mi poslali opraváře a že závadu neshledal a když to následně pošlu na reklamaci, už to asi moc řešit nebudou a šmahem to zamítnou. Nevim jestli nebude lepší to poslat rovnou na reklamaci. V tomto případě to vidím tak, že je lepší nakupovat přes ověřené větší internetové prodejce, protože si pak zboží vezmu domů, vyzkouším a případně bez udání důvodu vrátím. Tím pádem pro mne odzvonila hrana normálním obchodům.
Poginoah (4)|7.2.2011 18:54
Dobrý den, mám takový problém. Před týdnem jsem si zakoupil Samsung LED TV UE 40C6500 a všeobecně celkem spokojenost. Nicméně o víkendu jsem se konečně dostal k zakoupení kabelu na propojení s PC. Koupil jsem si klasický kabel HDMI [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] + klasický kabel na propojení zvuku 1.5m a na každé straně 3.5mm jack. Jedná se o to, že obraz mi jde v pohodě, ale zaboha nemohu rozchodit zvuk. Zkoušel jsem různá nastavení a nic. Ať udělám cokoliv, zvuk prostě nejde. Neporadil by jste mi někdo, co s tím?

Ještě jsem zkoušel propojení přes VGA kabel + ten samý kabel na propojení zvuku a to mi chodí bez problémů.

Děkuji za jakoukoliv radu
jito (999)|7.2.2011 19:14
Tak problém s propojením zvuku jsem ani po půl roce nevyřešil.
Myslím si,že nejsem zrovna začátečník práce s PC a ať jsem nastavoval zvukovku jakýmkoliv způsobem-nic.
nin (388)|7.2.2011 19:38
[quote=roediger;329047]Každopádně, podle mě by to tam být nemělo, jedná se o LED televizor, který by měl nerovnoměrné podsvícení do značné míry eliminovat... to co mám ale doma je horší než nejhorší "obyčejné" LCD. Že svítí rohy, no, mooožná, mooožná bych to dokázal překousnout (kdyby nesvítili rozdílně bylo to překousávání asi jednodušší), ale to že mám mezi levým dolním a levým horní rohem oblak průměru 25cm, to už je vážně hodně. Každopádně, televizi půjdu reklamovat příští pondělí, takže průběh a výsledek dám vědět. Mám to nafocené, vytištěné na fotopapír, tak to dám jako přílohu reklamačního dopisu. Z fotky je to zcela zřejmé, tak doufám že se k tomu Samsung postaví chlapsky.[/quote]

Muzes poslat obrazky s nastavenim TV a fotoaparatu?
Mayki07 (185)|7.2.2011 20:02
[quote=Poginoah;329104]Dobrý den, mám takový problém. Před týdnem jsem si zakoupil Samsung LED TV UE 40C6500 a všeobecně celkem spokojenost. Nicméně o víkendu jsem se konečně dostal k zakoupení kabelu na propojení s PC. Koupil jsem si klasický kabel HDMI [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] + klasický kabel na propojení zvuku 1.5m a na každé straně 3.5mm jack. Jedná se o to, že obraz mi jde v pohodě, ale zaboha nemohu rozchodit zvuk. Zkoušel jsem různá nastavení a nic. Ať udělám cokoliv, zvuk prostě nejde. Neporadil by jste mi někdo, co s tím?

Ještě jsem zkoušel propojení přes VGA kabel + ten samý kabel na propojení zvuku a to mi chodí bez problémů.

Děkuji za jakoukoliv radu[/quote]

Já mám propojenou TV s PC klasickým HDMI kabelem a jde mi krásně obraz i zvuk. Problém bude v grafické kartě. Já mám ATI 5800 a ta má v sobě i "zvukovku", takže pokud máš správně nainstalované ovladače jde přes grafickou kartu obraz i zvuk. Není ale jedno do jakého HDMI portu v TV kabel připojíš, jen jeden je označený něco jako HDMI-PC...
jito (999)|7.2.2011 20:06
To je sice pravda,ale GeForce neumí zvuk poslat z HDMI.Aspoň ty starší modely.
Poginoah (4)|7.2.2011 20:54
[quote=Mayki07;329121]Já mám propojenou TV s PC klasickým HDMI kabelem a jde mi krásně obraz i zvuk. Problém bude v grafické kartě. Já mám ATI 5800 a ta má v sobě i "zvukovku", takže pokud máš správně nainstalované ovladače jde přes grafickou kartu obraz i zvuk. Není ale jedno do jakého HDMI portu v TV kabel připojíš, jen jeden je označený něco jako HDMI-PC...[/quote]

Mno správně to nainstalováno mám, ale součástí grafické karty určitě nemám zvukovku ;-) Mám GeForce 9600 GT, což je starší model, jak je napsáno níže... :/ V jakém portu to máš ty? teda spíš kolikátém? ;-)

Pokud to teda nedořeším, myslíš, že jediné možné řešení bude VGA kabel s redukci na HDMI? ;-)

Díky