Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LED TV UE40C6500 - rady, postřehy,zkušenosti

sysel1 (16)|26.11.2010 11:40
Asi budu jediny ale ja mam typ SS07.Obraz je super.Zatim:)
KemaBV (42)|26.11.2010 18:00
Dnes jsem se rozhodl, že tuhle loterii nechci prohrát...proto ji nebudu ani hrát. Prostě půjdu do jiné televize, pravděpodobně do jiné značky.

Dnes jsem dostal od kamaráda (který by mě doufám nijak neklamal) informaci, že Clouding a Samsung jsou velcí kamarádi. Samozřejmě sto lidí, sto chutí, každopádně mi řekl, že pokud nechci být zklamaný, tak mám značku Samsung úplně vypustit z hlavy. Řekl mi, že můžu mít štěstí na krásný obraz v televizoru Samsung, ale za rok už to tak být nemusí a pak teprve začínají potíže. Servis, záruka apod...

Nevím no...Do současné doby byla má rodina věrná zn. Panasonic, každopádně jsem dostal typ na televizi Sony KDL-40EX705. Dostal jsem minimálně půlhodinovou přednášku s názornou ukázkou televizoru, kdy bylo všechno skvělé.

Pouvažuju, znovu projdu prodejny a uvidím...

Může mi tuto televizi Sony KDL-40EX705 někdo zhodnotit co se týče vybavenosti a parametrů?

Děkuji za všechny rady a názory.
lubost (48)|26.11.2010 19:40
[quote=KemaBV;309991]Dnes jsem se rozhodl, že tuhle loterii nechci prohrát...proto ji nebudu ani hrát. Prostě půjdu do jiné televize, pravděpodobně do jiné značky.

Dnes jsem dostal od kamaráda (který by mě doufám nijak neklamal) informaci, že Clouding a Samsung jsou velcí kamarádi. Samozřejmě sto lidí, sto chutí, každopádně mi řekl, že pokud nechci být zklamaný, tak mám značku Samsung úplně vypustit z hlavy. Řekl mi, že můžu mít štěstí na krásný obraz v televizoru Samsung, ale za rok už to tak být nemusí a pak teprve začínají potíže. Servis, záruka apod...

Nevím no...Do současné doby byla má rodina věrná zn. Panasonic, každopádně jsem dostal typ na televizi Sony KDL-40EX705. Dostal jsem minimálně půlhodinovou přednášku s názornou ukázkou televizoru, kdy bylo všechno skvělé.

Pouvažuju, znovu projdu prodejny a uvidím...

Může mi tuto televizi Sony KDL-40EX705 někdo zhodnotit co se týče vybavenosti a parametrů?

Děkuji za všechny rady a názory.[/quote]

Uvažuji též o SONY, ale větší KDL-55EX715.
Dnes jsem se dozvěděl zajímavou informaci. To, že panely pro SONY vyrábí SAMSUNG je věc známá, mají společnou fabriku. Ale SAMSUNG panel do TV SAMSUNG je úplně jiný, než SAMSUNG panel do TV SONY. Je to úplně oddělená výroba s jinou výrobní technologií, panely pro SONY jsou úplně něco jiného. A hlavně, u SONY není žádná loterie s panely, jiný, než SAMSUNG panel tam nedávají.
Jinak vybavení řady EX7xx je bez připomínek. Elektronika je na vyšší úrovni než SAMSUNG, aby využili kvalitnějšíhoho panelu a mají asi nejširší nabídku internetových služeb.
KemaBV (42)|26.11.2010 20:52
[quote=lubost;310013]Uvažuji též o SONY, ale větší KDL-55EX715.
Dnes jsem se dozvěděl zajímavou informaci. To, že panely pro SONY vyrábí SAMSUNG je věc známá, mají společnou fabriku. Ale SAMSUNG panel do TV SAMSUNG je úplně jiný, než SAMSUNG panel do TV SONY. Je to úplně oddělená výroba s jinou výrobní technologií, panely pro SONY jsou úplně něco jiného. A hlavně, u SONY není žádná loterie s panely, jiný, než SAMSUNG panel tam nedávají.
Jinak vybavení řady EX7xx je bez připomínek. Elektronika je na vyšší úrovni než SAMSUNG, aby využili kvalitnějšíhoho panelu a mají asi nejširší nabídku internetových služeb.[/quote]

Šlo by, že by jsi mi zaslal svůj mail, rád bych s tebou něco probral. Týká se to však už značky Sony což je mimo toto téma.

můj: [email]musilkamil@seznam.cz[/email] (popř. odepiš na tento mail, ať ho zde nemusíš uveřejňovat)
thiew (1)|28.11.2010 19:54
Zdravím, asi před týdnem jsem si koupil skoro totožný model UE40C6000.Po návštěvě známeho který si pořídil model SAMSUNG LE40C650 (není LED) jsem byl ohromen jejím obrazem hlavně při sledovaní FULLHD filmu např. Avatara.Řekl jsem si že tuhle TV prostě musím mít a že si trochu připlatím a koupím rovnou LED abych měl zážitek ještě lepší.
Bohužel k mému překvapení když jsem UE40C6000 přivezl domů a vyzkoušel zmiňovaný film Avatar ve FullHD jsem byl celkem zklamán protože jsem si na 100% jistý že obraz není tak ,,dech beroucí,, jako v případě modelu který si známy pořídil.
Štve mě že jsem za víc peněz dostal podstatně nižší kvalitu.Zkoušel jsem vyladit obraz všemožně ale stejně filmy na mé TV nevypadají tak dobře, nebo jak by asi měli na LED tv vypadat.Pročítal jsem tihle diskuzi od prvního příspěvku a na moji tvpozoruju taky lehký clouding hlavně v rozíc obrazovky.
Nevím jestli mam TV jít vyměnit za jiný kus nebo jestli mam uplně vyměnit za jinou značku.
libor11full (81)|28.11.2010 20:36
ja bych to urcite nedelal vymenu, mluvim za sebe.
lubost (48)|28.11.2010 22:37
[quote=thiew;310478]Zdravím, asi před týdnem jsem si koupil skoro totožný model UE40C6000.Po návštěvě známeho který si pořídil model SAMSUNG LE40C650 (není LED) jsem byl ohromen jejím obrazem hlavně při sledovaní FULLHD filmu např. Avatara.Řekl jsem si že tuhle TV prostě musím mít a že si trochu připlatím a koupím rovnou LED abych měl zážitek ještě lepší.
Bohužel k mému překvapení když jsem UE40C6000 přivezl domů a vyzkoušel zmiňovaný film Avatar ve FullHD jsem byl celkem zklamán protože jsem si na 100% jistý že obraz není tak ,,dech beroucí,, jako v případě modelu který si známy pořídil.
Štve mě že jsem za víc peněz dostal podstatně nižší kvalitu.Zkoušel jsem vyladit obraz všemožně ale stejně filmy na mé TV nevypadají tak dobře, nebo jak by asi měli na LED tv vypadat.Pročítal jsem tihle diskuzi od prvního příspěvku a na moji tvpozoruju taky lehký clouding hlavně v rozíc obrazovky.
Nevím jestli mam TV jít vyměnit za jiný kus nebo jestli mam uplně vyměnit za jinou značku.[/quote]

Já už řeším odstoupení od smlouvy a vrácení UE55C6500. Kromě cloudingu z rohů jsou jěště další fleky v ploše (viz předchozí fotky). Nechci se dočkat toho, že by na vyměněné TV byly fleky znovu (relativně vysoká pravděpodobnost). Toť můj názor.
vivid.sk (11472)|28.11.2010 23:42
[quote=thiew;310478]
Bohužel k mému překvapení když jsem UE40C6000 přivezl domů a vyzkoušel zmiňovaný film Avatar ve FullHD jsem byl celkem zklamán protože ....[/quote]


Neviem preco kazdy musi vyskusat na vlastnej kozi to, co ja davno zname. Pricom staci jedina review, alebo par minut pohladat a citat. Ale marketing je svina a kuzelne slovicko LED (i ked je to EDGE LED) dnes ako vidno leti .....

sami pani z hdtvtest.co.uk, ktori testuju tieto TV pri porovnani LED modelu s C750 (top model s CCFL) pisu toto (uz som to sem pisal niekolko krat):

[quote]

The Samsung LE40C750 is the second 3D-capable LCD TV we’ve reviewed, and has its own strengths and weaknesses compared to the others we’ve tested so far. There appears to be more 3D crosstalk on this display when compared to the Samsung UE46C8000 3D LED LCD we reviewed recently, but this is really the only weakness. All other aspects of picture quality were actually better on the Samsung LE40C750, despite it being similarly-sized and around half the price. So, why the huge savings? Because the Samsung LE40C750 uses tried and tested CCFL backlighting instead of LED sidelighting. If you can simply give up the ultra-slim chassis that the C8000 and C9000 models offer, you’ll net yourself these advantages:

  • better “actual” black levels
  • better viewing angle
  • better screen uniformity
  • no annoying auto-dimming
  • half the price

[/quote]A co sa tyka SONY, prave tam by som sa cloudingu sakra bal (obzvlast pri vacsich uhloprieckach). Ak chces mat istotu, vyber si kus na predajni a otestuj vzadu niekde v tmavej miestnosti.

a pre porovnanie - mam minulorocny model a ziadne problemy s cloudingom (v tom case prave modely Sony W5500 mali vacsi clouding ako samsung. Novsi testovany model KDL40EX503 by uz nemal mat tieto problemy v takom rozsahu)
ucho1212 (4)|29.11.2010 10:04
zdravim ako to tu tak citam, tak ta led nema nejaku vyhodu.
Co by ste poradili ? UE46C6000 alebo LE46C650? Dakujem.
jupol (94)|29.11.2010 11:15
Čo sa týka verzií panelov TV Samsung:
SS01,02,03,04, SQ01,02,03,04 atď vyrába: S-PVA Samsung
CN01,02,BN01,02,05,06.................... " : CMO CHi Mei Optoelectronic
AA01,02,03,04,AC02......................... " : AUO AU Optronic
BA01................................................." : CLT Chi Lin Technology

Nie som si istý, ale na paneloch SQ som zatiaľ ešte zjavný clouding nevidel...

Myslím si, že 6000 a 650 panely používajú obe rovnaké, iba v podsvietení bude rozdiel
Vok (8)|29.11.2010 13:36
Ahoj mám UE40C6530 panel FB04 asi tři mesíce clouding skoro žádnej,zatím spokojenost. Ale jak to tady čtu mám ztoho hruzu!
jurajc (8)|29.11.2010 19:32
Zdravim mame UE32C6510 panel SQ01 asi mesiac tiez zatial spokojnost. Cital som toto vlakno a normalne som sa zlakol. Nakoniec nic take u nas zatial sme neobjavili.
Pablo2 (41)|30.11.2010 12:27
Pokud chce někdo posuzovat televizní přijímač jakékoliv značky, tak si musí uvědomit, že na fora se obracejí převážně lidé, kteří mají problémy s přístrojem. Spokojení uživatelé se obracejí na fora jen vyjímečně. Televizní přijímače se vyrábějí v obrovském množství a tak počet nespokojených uživatelů je ve srovnání se spokojenými zanedbatelný. Žádná firma si nedovolí prodávat výrobek, který je standartně vadný, to už by ta firma dávno zkrachovala.
Odstranění vad je otázka servisů a bohužel ty české (až na malé vyjímky) nestojí za nic.
Já jsem často řešil závady u různých výrobků přímo se zahraničním výrobcem.
Tomas81 (10)|1.12.2010 05:18
Zdravím všechny majitele UE40C65xx

Mám UE40C6510 asi týden a trošku jsem ji otestoval, jen tak lehce jako laik uživatel.

V této diskuzi jsou opravdu zajímavé názory a proto bych se svámi chtěl podělit o mé zkušenosti.
Našel jsem zde opravdu hodně o cloudingu , verze panelů atd ...

Telka made in SVK, můj panel je CN01 a přiznám se , že i na tomto panelu jsou vidět ty světlé fleky,ale málo /chtělo by to asi poslat fotku/ , není to žádná brutalita jako jsem viděl obrázek zde na foru , neměl jsem možnost sledovat tolik TV v noci abych usoudil , jestli mě clouding opravdu vadí při sledování a nebo pouze si toho člověk všimne při přepínání kanálů. Jednoduše řečeno clouding mě zatím netrápí. uvidíme .... napišu později.

Obraz : mám UPC HD PVR STB a pres HDMI jsem opravdu spokojen, HD vypadá fakt suprově a ostatní taky dobré. Třeba zprávy na nově HD ...síla.... ALE ..

Připadají Vám filmy taky jako by byly natočeny amatéry, ostrý obraz bez akce ?. Nevím, někdo tomu říká asi plasticky, možná to je funkce obrazu "přorozeně" , zjistím později.

Nastavení TV je opravdu jednoduché, nepotřebujete ani manual, ovladač hezky svítí, padne do ruky.
InternetTV : zatím jsem zkoušel youtube a vyhledal krteček a kalhotky , na zadavání písmen si rychle zvyknete ale ostatní podpora nic moc, člověk si musí přečíst co to vlastně ty widgety jsou.

Sdílení dat z PC ... po nainstalování TVmobili vše valí jak má pres port tcp 30888 , jen jsem nepobral ,že nefunguje přetáční dopředu ale pauza ano :-). RJ45 LAN konektor nesvítí jak se zde někdo ptal a je to dobře , podíval bych se spíše jestli svíti na straně modemu/switchi/routeru :-).

Při nákupu jsem řešil ještě jednu věc, a to ochrana panelu proti předmětům co u nás lítají v obyváku , když si hraje synátor, smůla ... jen SONY má ochranu zapuštěného panelu u vyšší řady s 3x vyšší cenou. Takže kdyby něco ,snad to pořeší pojištění odpovědnosti :-).
orhor (25)|1.12.2010 06:58
bohuzel musim potvrdit, je to zle, zapojil jsem k UE40C6500 pc pres hdmi a ve fullscreen zobrazil obrazek vyplneny cernou barvou (RGB 0,0,0). Vysledkem byly mapy svetlejsich a tvavsich fleku nerovnomerne rozmistene po obrazovce. Dale me vydesil pozorovaci uhel. Pri primem sledovani fleky nejsou patrne, pokud se clovek odchyli jen o kousek (na 3m vzdalene sedacce se presedne na vedlejsi misto), uz jsou fleky velmi vyrazne. Dnes budu tv balit a povezu reklamovat (popripade vratit) tak sem jeste uvedu typ panelu.
jen uvedu, ze asi rok jsem k plne spokojenosti pouzival Samsung 2333HD, coz bylo hlavni vstupni kriterium pro porizeni UE40C6500. Domnival jsem se, ze vse bude lepsi. Ale evidentne jsem naiva :)

jeste subjektivni poznamka: pri pc zapojenem pres hdmi se nedaji naladit (nebo se mi to alespon nepodarilo) prijemne barvy. I pri volbe Teple1 nebo Teple2 pusobi obraz ve vysledku chladne. Na PC jsem barvy nijak nekorigoval.
KemaBV (42)|1.12.2010 14:48
Můžete někdo poradit odkud a hlavně jak stahujete filmy v HD kvalitě?
Tomas81 (10)|1.12.2010 17:00
Prosím poradí někdo jak přes TVmobili dá měnit zvuk u mkv filmu ,pokud má více zvukových stop ... ?
Tomas81 (10)|1.12.2010 17:01
[quote=KemaBV;311234]Můžete někdo poradit odkud a hlavně jak stahujete filmy v HD kvalitě?[/quote]

zadek do vyhledávače czech torrent tracker sekce HDTV , zaregistruj se a přečti si podmínky. ..
BigSandy (163)|3.12.2010 07:58
Nějaky šikovny DLNA server ??????
SAMSUNG PC Share Manager 4.03 nezobrazí všechny filmy i když je TV dovede přehrát.
Mayki07 (185)|3.12.2010 08:38
To je nějaká blbost, share manažer zobrazí všechno co mu ukážeš, pak to ale v TV nemusí hrát. Sám ho používám denně a přehrávám spoustu filmů. Problém bych viděl spíše v aktualizaci filmů v PC, tam to má slabiny. Film smažu a v TV pořád vidím jeho složku.
qw (2)|8.12.2010 18:41
Nedávno jsem si koupil UE40C6500, můžete mi poradit (případně napsat odkaz):
1. Jak co nejoptimálněji vykalibrovat obraz - nastavení parametrů obrazového režimu
2. Lze na TV přehrát .mkv soubory nebo musí být použit spec.zař. (např. WD TV Live Hub)?
Předem díky moc za radu
Mayki07 (185)|8.12.2010 21:37
Tak dneska jsem se do toho obul a provedl hack mé TV. Pak následoval downgrade firmware, změna modelu na UE40C6620 aby se aktivovala funkce PVR a nakonec jsem aktualizoval firmware na poslední verzi 3003. Řeknu vám, byla to fuška, strávil jsem u toho cca 4hodiny, počítač jsem restartoval asi dvacetkrát (změna W7 za Linux a naopak), ale stojí to za to. Kdo se bojí nesmí do lesa. Až se z toho oklepu tak napíšu pár rad jak na to. Nešlo to tak hladce jak to vypadá... :D
Tom373 (12)|9.12.2010 13:31
Tak to jsi frajer doufám že sem dáš návod myslíš že to půjde i na 6510 a co záruka asi padá že?
Mayki07 (185)|9.12.2010 14:45
[quote=Tom373;313688]Tak to jsi frajer doufám že sem dáš návod myslíš že to půjde i na 6510 a co záruka asi padá že?[/quote]

Frajer teda nejsem, jen mě iritovalo, že na mé TV není aktivní funkce PVR i když podobný model 6620 to už umí. Na tvou 6510 to taky normálně půjde bez problému, jenom to chce trochu vědět co děláš. Návod je už dávno krásně sepsaný uživatelem Lacib (kterému tímto děkuji) a najdeš ho na téhle stránce : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23491-samsung-le40c650-zkusenosti-a-vse-okolo
jakub1978 (3)|13.12.2010 18:37
PVR funkci lze aktivovat jednodušeji bez nějakých zásahů. Viz níže nalezeno ve vlákně u LE40C650 - vyzkoušeno, funguje :-)
[quote=FreeriderCZ;314287]Aktivace PVR na TV SAMSUNG řady C přes servisní menu bez downgradu FW a změny modelu (vyzkoušeno na LE40C653)

1. Vyvoláme hotelové menu při zapnuté televizi namačkáním na DO: MUTE-1-1-9-ENTER a nastavíme HOTEL MODE na ON a vypneme TV.

2. Vyvoláme servisní menu stisknutím při vypnuté televizi na DO: INFO-MENU-MUTE-POWER (MUTE-1-8-2-POWER u mě nezafungovalo, když nepůjde první kombinace tak zkuste tuto).

3. Vložíme USB disk/flashdisk naformátovaný na FAT32

4. V servisním menu jdeme do položky Control - Hotel Option a zde klikneme na položku Clone TV to USB, po dokončení kopírování zmáčkneme na DO tlačítko return pro návrat do předchozí nabídky a zde zvolíme položku Sub Option.

5. Přepneme položku PVR na ON, vypneme hotelový mód a můžeme vypnout televizi s funkčním PVR. (Pozor posouvejte se v menu šipkou dolu a ne doprava, jinak hrozí nechtěná změna nastavení, jako se stalo mě!)

Snad je to vše a jakž takž srozumitelné. Kdyžtak dejte vědět jak vám to funguje či nefunguje.
A mohl by prosím někdo vyfotit a uploadnout výše zmíněné servisní menu kde se mění položka PVR? Jedná se mi hlavně o nastavení položek PnP Language a Data Service Support - nechtěně sem s tím hýbnul a nejsem si jistý co tam bylo defaultně nastaveno. Díky[/quote]
jirka.zbrna (34)|15.12.2010 19:07
[quote=jakub1978;314792]PVR funkci lze aktivovat jednodušeji bez nějakých zásahů. Viz níže nalezeno ve vlákně u LE40C650 - vyzkoušeno, funguje :-)[/quote]
Povedlo se mi PVR zapnout podle tohoto návodu na SAMSUNG UE46C6000,akorát teda nevím,jak to mám udělat,abych taky něco nahrál na USBčko :( Sorry,že su za lamu,ale napsal by mi někdo,jak se to dělá?Dík,Jirka.
KemaBV (42)|16.12.2010 09:46
Ahoj všichni. Potřebuju radu, protože už si vážně nevím rady.

Chci si na TX-P42GT20E pouštět filmy ve vysokém rozlišení (720p a 1080p). Proto jsem si koupil externí HDD. Nechal jsem ho tak jak je (naformátovaný NTFS), nakopíroval tam film o velikosti cca 8 GB, vložil do tv a video to vůbec nenašlo.

Pak jsem se dočetl, že je potřeba disk naformátovat FAT32. To jsem udělal, snažím se nakopírovat stejný film o stejné velikosti a v průběhu kopírování mi to napíše, že disk je plný.

Může mi někdo poradit co s tím? Předem děkuji.
jito (999)|16.12.2010 12:51
Za prvé-jsi v špatné sekci,tady se řeší Samsung
Za druhé-HDD v Fat32 nezná soubory větší než 4Gb.S formáty a Panasonic si nejsem jistý.Vím,že znal AVCHD a soubory takto vytvořené.
danjeee (1)|16.12.2010 17:46
[quote=jirka.zbrna;315309]Povedlo se mi PVR zapnout podle tohoto návodu na SAMSUNG UE46C6000,akorát teda nevím,jak to mám udělat,abych taky něco nahrál na USBčko :( Sorry,že su za lamu,ale napsal by mi někdo,jak se to dělá?Dík,Jirka.[/quote]

Zdravím!
1.Mám podobný problem!Samsung UE32C6000,všetko som spravil podla návodu,v serv. menu PVR je ON,potom Hotel menu som vypol,reštart a nič!Ani v menu ,ani na tlačítko červené REC nereaguje.USB klúč 2GB formátovan na FAT32 zastrčený do USB/HDD ,ani neponúkne preformátovanie na XFS!
Som bezradný,všetko som vrátil naspät.
2.Mám Samsung USB WiFi pre Samsung LED-LCD,po inštalácií všetko pôjde OK IP pridelené manuálne,pri prehrávaní vela krát zruší spojenie s routrom Belkin N,možem prehrávat od začiatku,skúšal som vypnut ECO mod, ale nepomohlo!Všetky ostatné zariadenia fungujú cez router cez WiFi bezvadne! hrrrr
Možno že by som mal vymenit router na napr.TP Link,počul som že D-Link má tiež problémy!
jito (999)|16.12.2010 19:49
Nainstaloval jsem poslední firmware 3005.Vše funguje a jako největší přednost považuji-při hraní her v InternetTV je zobrazen aktuální program i s zvukem.To pořešilo.
Víc jsem zatím nezkoušel.
martin-x (7)|17.12.2010 22:20
[quote=jupol;310657]Čo sa týka verzií panelov TV Samsung:
SS01,02,03,04, SQ01,02,03,04 atď vyrába: S-PVA Samsung
CN01,02,BN01,02,05,06.................... " : CMO CHi Mei Optoelectronic
AA01,02,03,04,AC02......................... " : AUO AU Optronic
BA01................................................." : CLT Chi Lin Technology
[/quote]

Mam ho cca tyzden, poctivo sledujem, aky v skutocnosti je :). Takze vlastne dojmy vs dojmy z fora:
- mam SQ01 - asi naozaj treba kupovat S-PVA panel
- obraz vyborny, aj zo 45° uhlu obraz a farby bezproblemove
- analogovy obraz mam z UPC ( ok HD BOX, ale analog by mal nim iba prechadzat ) - kvalita velmi dobra, cakal som horsiu
- kvalita ditalneho TV signalu z HD boxu cez HDMI - vyborna
- prehravanie z USB - 720p HD Divx animovany film - nadhera
- po precitani tejto temy som hladal ten clouding, ktoreho sa tak vsetci boja:
. bezne pozeram format 4:3 takze cierne okraje vidim velmi casto
. cez HD box sa mozem vratit a zastavit na tmavych scenach
. pri slabom osvetlenie ( tak pozeram TV ja ) je obraz aj v tmavych scenach bezproblemovy
. v uplnej tme a uplne ciernej obrazovke ( toto casto naozaj nepozeram, tento program sa mi zda dost nezaujimavy :)) - lavy spodny roh je trochu svetlejsi ( ked to hladas, tak to najdes ) a slaby naznak smuhy v hornej casti.
. fotky, ktore su su uverejnene, su s maximalnym jasom ( zaregistrovali ste to? ) a naozaj sluzia len na demonstraciu cloudingu, inak s takym nastavenim TV predsa nikto nepozera

Zhrnutie:
- moj vlastny nazor: s TV som ( zatial ) velmi spokojny, ale C650 je mozno lepsia.

TV som pripojil k internetu ( chcem pozerat a posielat fotky rodicom cez Picasu ), podarilo sa mi ho bezdratovo pripojit bez originalneho USB adaptera za polovicnu cenu :)

Aktualizoval som soft TV, zrusilo mi to vsetky kanaly ( poradie, nazvy analogovych stanic ), takze zalohovat!

Doplnene: typ UE32C6540
jupol (94)|18.12.2010 11:13
Nevieme aký typ si kúpil, zabudol si to napísať...
Mayki07 (185)|18.12.2010 11:24
A taky nevíme jaký typ USB wifi adaptéru jsi použil když píšeš že není originál Samsung a stál polovinu... :-)
jirka.zbrna (34)|18.12.2010 14:01
[quote=jirka.zbrna;315309]Povedlo se mi PVR zapnout podle tohoto návodu na SAMSUNG UE46C6000,akorát teda nevím,jak to mám udělat,abych taky něco nahrál na USBčko :( Sorry,že su za lamu,ale napsal by mi někdo,jak se to dělá?Dík,Jirka.[/quote]
Tak PVR na UE46C6000 nefunguje,jenom se mi to podařilo v servisním menu nastavit dle návodu.Prošel jsem SamyGo a i jiné fora a zatím se PVR C6000 nikomu nepodařilo zprovoznit.Prej to ani nejde.Tak smůla.
prasovsky (14)|18.12.2010 20:18
Dobrý den,
mám ji zatím den tak spíš takové tři začátečnické dotazy:
1) zobrazení - používate 16:9 s černými pruhy nahoře a dole, nebo Široký zoom ?
2) kde a jak se nastavuje Picasa účet ?
3) kde najdu verzi panelu

Děkuji
bellows (16)|18.12.2010 20:18
Taky mam problem s PVR. Zapnuto v hotelovem modu, vsechno se tvari jak ma i tlacitko nahravat v EPG. Ale porad mi to hlasi (po naformatovani v TV), ze moje USB fleska neni vhodna a ze mam pouzit USB disk... Co s tim?
Fleska 4GB nebo 2GB (zkousel jsem dve), firm 3005.1, UE37C6540
jeste si od nekoho zkusim pucit najakou jinou
diky za rady
bellows (16)|18.12.2010 20:20
[quote=jirka.zbrna;315907]Nikdo mi neporadí? Aspon kde najít nějaký srozumitelný návod.Dík.[/quote]

zastrc USB a zmakni cerveny puntik na ovladaci nebo pauzu pro timeshift nebo zkus naplanovat nahravani v EPG
rado.h (52)|19.12.2010 05:42
Zdravim, chcel by som vediet z akeho zdroja telka nahrava, je to iba z tuneru alebo aj z hdmi, scart? Dakujem za odpoved.
qw (2)|19.12.2010 09:28
Můžete mi někdo poradit (případně napsat odkaz), jak co nejoptimálněji vykalibrovat obraz?
Předem díky moc za reakci.
bonvivan (3)|19.12.2010 11:55
[quote=bellows;315985]Taky mam problem s PVR. Zapnuto v hotelovem modu, vsechno se tvari jak ma i tlacitko nahravat v EPG. Ale porad mi to hlasi (po naformatovani v TV), ze moje USB fleska neni vhodna a ze mam pouzit USB disk... Co s tim?
Fleska 4GB nebo 2GB (zkousel jsem dve), firm 3005.1, UE37C6540
jeste si od nekoho zkusim pucit najakou jinou
diky za rady[/quote]

Dobry den, chcem sa Vas opytat, mam TV UE40C6540 a chcel by som aktivovat PVR, mam ale stary firmware 1001.1, uz somstiahol najnovsi firmware 3005.1, v diskusiach sa pise ze je to testovane na firmwareoch 3001.1, neviete mi poradit, ci ked aktivujem TV na najnovsi firmware tak budem moct aktivovat PVR?
Vopred dakujem za pomoc
PS. neviete mi poradit kde by som pripadne stiahol starsiu verziu firmware? napr. 3002.1, alebo 3001.1
jirka.zbrna (34)|19.12.2010 14:37
[quote=jakub1978;314792]PVR funkci lze aktivovat jednodušeji bez nějakých zásahů. Viz níže nalezeno ve vlákně u LE40C650 - vyzkoušeno, funguje :-)[/quote]
Původně odesláno od FreeriderCZ
A mohl by prosím někdo vyfotit a uploadnout výše zmíněné servisní menu kde se mění položka PVR? Jedná se mi hlavně o nastavení položek PnP Language a Data Service Support - nechtěně sem s tím hýbnul a nejsem si jistý co tam bylo defaultně nastaveno. Díky
Mám Samsung UE46C6000 a PnP Language mám '' ENG.'' a DATA SERVICE SUPPORT mám '' OFF''
snad to pomůže
jito (999)|19.12.2010 14:54
[quote=jirka.zbrna;316150]Původně odesláno od FreeriderCZ
A mohl by prosím někdo vyfotit a uploadnout výše zmíněné servisní menu kde se mění položka PVR? Jedná se mi hlavně o nastavení položek PnP Language a Data Service Support - nechtěně sem s tím hýbnul a nejsem si jistý co tam bylo defaultně nastaveno. Díky
Mám Samsung UE46C6000 a PnP Language mám '' ENG.'' a DATA SERVICE SUPPORT mám '' OFF''
snad to pomůže[/quote]

PnP Language má být na ENG a Data Service Support na OFF.
jirka.zbrna (34)|19.12.2010 22:32
[quote=qw;316092]Můžete mi někdo poradit (případně napsat odkaz), jak co nejoptimálněji vykalibrovat obraz?
Předem díky moc za reakci.[/quote]

třeba tady: http://audiovision.de/Test-Archiv/Tests/2010/06/Test-Samsung-UE-46-C-6700-LED-TV-fuer-1800Euro/Seite-2

nebo tady: http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-13665.html

já používám nastavení Davida Katzmaiera (CNET)

''I use the settings of David Katzmaier (CNET)
the calibration was made on the 46'er, but the us model.

Ask for David, he could not tell me what panel version be used in his model was, as this test after 4-5 days / calibration sent back to samsung. it is the panel "lottery" is known, however, this is not specified in the reviews, as it would provide for readers (average-joe/otto-normalo) only to confusion. (My opinion of course, but too bad)

david used for its calibration, a CS-2000 Spectroradiometer Konica Minolta.''

Below you'll find the settings we found best for viewing the Samsung UN46C6500 in a dark room via the HDMI input with a 1080p, film-based source. Your settings may vary Depending on source, room conditions, and personal preference. Check out the Picture settings and calibration

- Picture menu
Fashion: Movie
Backlight: 9
Contrast: 93
Brightness: 44
Sharpness: 0
Color: 48
Tint: G50/R50

Eco Solution submenu:
Energy Saving: Off
Eco Sensor: Off
No Signal Power Off: Off

Auto Adjustment screen and submenus: [grayed out]

Advanced settings submenu
Black tone: Off
Dynamic contrast: Off
Shadow Detail: +2
Gamma: +1
Expert Pattern: Off
RGB Only Mode: Off
Color space: Auto
White Balance [see below]
10p White Balance: On
Flesh tone: 0
Edge enhancement: Off
xvYCC: Off
LED Motion Plus: Off

White balance submenu
R-Offset: 25
G-Offset: 23
B-Offset: 25
R-Gain: 25
G-Gain: 25
B-Gain: 19

10p White Balance submenu
Interval 1: Red 0, Green 1, Blue 0
Interval 2: Red 0, Green 0, Blue 0
Interval 3: Red 0, Green 0, Blue 0
Interval 4: Red 0, Green 0, Blue 0
Interval 5: Red 0, Green -1 Blue 0
Interval 6: Red 1, Green 0, Blue 0
Interval 7: Red 0, Green -1 Blue -1
Interval 8: Red 0, Green -2, Blue 0
Interval 9: Red 0, Green -3, -1 Blue
Interval 10: Red 2, Green -1 Blue 0

Picture options submenu
Color tone: Warm2
Size: Screen Fit
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]
Film mode: Off [grayed out]
Auto Motion Plus: Custom
- Custom settings:
Blur reduction: 10
Judder Reduction: 0
Auto Protection Time: 2 hours

I am very satisfied with the settings.
bonvivan (3)|20.12.2010 08:37
Tak spojazdnil som usb na funkcu PVR, najprv mi to stale vypisovalo ze usb nieje vhodne na tuto funkciu, potom som usb naformatoval na FAT 32, a podla mna podstatna vec, ktoru som urobil inak ako inokedy bola ta ze usb som zastrcil do tv ked bola vypnuta, nie ked bola zapnuta a potom naformatoval USB nie cez mediaplayer (tak to nikdy nenaformatovalo), ale cez EPG.
Vyskusajte, mne to tym sposobom naformatovalo taku usb ktoru mi nechcelo naformatovat.
jito (999)|20.12.2010 08:46
Naformátovat flashku není problém,ale po testu zařízení napíše,že není vhodná.
Dnes budu mít k dispozici rychlou a velkou flashku,tak dám vědět.
bonvivan (3)|20.12.2010 09:53
[quote=jito;316359]Naformátovat flashku není problém,ale po testu zařízení napíše,že není vhodná.
Dnes budu mít k dispozici rychlou a velkou flashku,tak dám vědět.[/quote]

Mne to tiez tak stale vypisovalo, a skusal som to vselijak, ale ako hovorim, ked som USB zasunul do vypnutej TV a naformatoval to USB nie cez mediaplayer , ale sposobom zapneme tlacitko guest, vyberies program ktory chces nahrat, stlacis nahravanie a ono sa ta potom opyta ze usb nieje naformatovane ci chces naformatovat, tak das ok , a vtedy mi to konecne naformatovalo usb a funguje to.
jito (999)|20.12.2010 13:28
Tak mám novou flashku Patriot 32Gb-zápis 25Mb.A s tou není problém naformátovat a nahrávat.
Tak problém je s starou flash,sice je 8Gb,ale zápis pouze 2Mb/s.
Proto asi používat flash s vyšší rychlostí zápisu.
drroat (2)|20.12.2010 19:28
zdravím, poprosil by som radu:

je nejaky badatelny rozdiel pre obycajneho uzivatela medzi 32 palcovym:
SAMSUNG UE32C6000

a 37 palcovym:

LG 37LE4500

cenovo su rovnake, ale laka ma vacsi aj ked iba 50 herzovy z horsou odozvou...

Ďakujem za radu.
prasovsky (14)|26.12.2010 13:39
Dobrý den, neví někdo v čem může být problém - při prohlížení fotek se fotky, které vidím na NTB nebo PC na výšku a jsou i na výsku focené, zobrazují naležato. Děkuji
lerby (906)|26.12.2010 14:24
[quote=prasovsky;317574]Dobrý den, neví někdo v čem může být problém - při prohlížení fotek se fotky, které vidím na NTB nebo PC na výšku a jsou i na výsku focené, zobrazují naležato. Děkuji[/quote]

Novsie fotoaparaty maju snimas polohy/orientacie a do obrazka, v ktorom su obrazove data ulozene nalezato zapisuje do metadat (EXIF) iba informaciu o tom s akou orientaciou sa ma tento obrazok zobrazovat (nalezato alebo nastojato).

Interny prehliadac v TV tieto metadata ignoruje a preto sa niektore obrazky zobrazuju nalezato. Treba ich rucne otocit v grafickom editore. To uz je ale tema pre ine forum.