Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LED TV UE40C6500 - rady, postřehy,zkušenosti

michel_n (9)|26.8.2010 12:27
[quote=vanion;292294]Dobrý den, jsem majitelem UE32C6500, displej SQ01.

Mám dva problémy:

1) Připojení UE32C6500 přes DLNA server, který běží na routeru Netgear WNDR3700.
- Zde mám problém s přehráním jakéhokoli MKV souboru. Napíše to vždy - typ souboru není podporován, nebo něco podobného. Přes PC Share Manager 4.2 nemám jediný problém. Ostatní média (Např. DIVx) přes tento způsob připojení (DLNA na routeru) jsou OK.

2) Při vložení USB 2.0 disku není asi dostatek šťávy. Zkoušel jsem dva disky (Seagate a Toshiba). Oba dva potřebují asi dodatečné napájení. Prosím o zkušenosti, případně jaký typ disku toto nevyžaduje..

3) Jakým způsobem mohu zprovoznit Yahoo widgety, tj. kde co mám přepnout, abych měl možnost tuto funkci alespoň vyzkoušet. Vím, že se někde musí změnit země na UK, ale to mi bohužel nenabízí. Pouze východní státy.

4) Případně jaké obrazové nastavení se Vám osvědčilo nejlépe.

Díky moc za Vaše reakce!

Martin[/quote]


1) Mám UE40C6510 (bílá verze) a přehraju MKV soubory i přes DLNA. Konkrétně používám TVMOBiLi v release-candidate verzi 1.4.0.2196 pro MacOSX (http://www.tvmobili.com/release-candidates.php). Starší stabilní verze 1.4.0.1907 (OSX/Linux/Windows), které mají na webu ke stažení (http://www.tvmobili.com/download.php) také umějí přehrávat MKV soubory, ale zase nepodporují přehrávání titulků na letošních céčkových televizích Samsung. Z toho je patrné, že i váš DLNA server na routeru by vyžadoval aktualizaci, neboť některé formáty, které Samsung podporuje, nejsou součástí univerzálních DLNA specifikací a vyžadují od vývojářů velmi aktivní přístup.
Mimochodem narazil jsem také na MKV video, které televize nepřehraje ani z USB a to nejspíš kvůli tomu, že obsahuje SSA titulky včetně dvou vlastních fontů.

2) USB jsem zkoušel jen s flashkami. Ty fungují bez problémů. I HDD by měly fungovat, u mého modelu jsou ale dvě zásuvky, dolní je přímo označena HDD, takže by měla zvládnout adekvátní průtok proudu. Obecně USB harddisky fungují dobře jen s kabely do jednoho metru. Aktuálně k mému přenosnému harddisku byl přibalen kabel krátký jen 40 cm. S delšími kabely vypadává spojení i v počítači.

3) Taky by se mi hodil Flickr, ale na serveru Digizone.cz je napsáno tohle:
>>Vše je opět řešeno přes widgety, které jsou pro tu kterou zemi (region) dostupné podle IP adresy (pro nás nyní např. Facebook či počasí). Každá země má tedy přístup k jiným widgetům, což umožňuje lépe zaměřit lokalizovaný obsah, který je dlouhodobým cílem Samsungu.<<
Pokud to není blábol, tak to lze obejít leda přes přesměrování proxy na routeru nebo IP tunneling. Nastavení televize na UK by na tom nic nezměnilo. Fakt že software nejde nastavit na UK nebo Německo možná souvisí s tím, že se tam prodávají televize s podporou DVB-T2, které k nám zatím Samsung nedodává.
Mida (3)|28.8.2010 02:18
Dobrý den, vlastním tuto televizi a chtěl jsem se Vás zeptat, jestli Vám svítí v LAN portu po připojení kabelu a po připojení do sítě ty dvě ledky ukazující aktivitu sítě??? Myslím přímo v tom konektoru, ta zelená a žlutá.
Předem díky za odpověď.

EDIT: Haloo, lidi, Koukněte se mi někdo prosím jak to vypadá na Vaší televizi!!! Děkuji za laskavost!
Mayki07 (185)|29.8.2010 23:00
Tak já mám UE40C6540 a nic mi u síťového konektoru nesvítí, samozřejmě ho mám zapojený a DLNA používám denně...
michel_n (9)|30.8.2010 08:43
[quote=Mida;294371]Dobrý den, vlastním tuto televizi a chtěl jsem se Vás zeptat, jestli Vám svítí v LAN portu po připojení kabelu a po připojení do sítě ty dvě ledky ukazující aktivitu sítě??? Myslím přímo v tom konektoru, ta zelená a žlutá.
[/quote]

Nesvítí a je to jen dobře. Rušilo by to sledování flmů, kdyby to osvicovalo zeď.
Mida (3)|2.9.2010 09:34
Děkuji za odpovědi,
bylo mi to divné a nevěděl jsem, jestli jsem ten konektor při zapojování síťového kabelu třeba nepoškodil, neboť tam jde hrozně z tuha!

Protože např. řada LE40B6500 má normálně tento konektor osvětlený (svítí zelená a oranžová LED).

Ale pokud to nesvítí ani Vám,tak je to v pořádku. Asi na LED televizím a slim verzích tyto diody nezapojily. Jak jste psali už výše...aby to neosvětlovalo zeď...
Tom373 (12)|3.9.2010 13:31
Vyšel nový fw 2001.2 nevíte co je nového? Mohli by přidat nahrávani na flashdisk jako u c66xx ale pochybuji že něco uvolní syčáci, raději si nechaji zaplatit za vyžší model.
kolci (24)|3.9.2010 20:04
Da sa do C-series dostat NetSurf? Skusal to niekdo?
Mohol by mi niekdo doporucit ake usb wifi zakupit? Bol by som moc vdacni :)
dik
Mida (3)|6.9.2010 13:12
[quote=Tom373;295181]Vyšel nový fw 2001.2 nevíte co je nového? Mohli by přidat nahrávani na flashdisk jako u c66xx ale pochybuji že něco uvolní syčáci, raději si nechaji zaplatit za vyžší model.[/quote]

Také by mě zajímalo, když je tam takový skok ve verzích...z 1016 na 2001 ,co tam udělali
za takovou změnu?? Škoda že není někde o tom log?
igi76 (24)|6.9.2010 17:37
Takže od mojho posledneho prispevku ma už navštivil servisak a skonštatoval ze odysiel HDMI panel.Kedže som nesuhlasil z opravou tak čakam na novu TV lebo zevraj 46C6500 nie su na sklade.Tak uvidím ci dalsi kus už bude ok.Skoda lebo na obraz som si už zvykol a už som ju mal aj zavesenu na stene.
Tom373 (12)|6.9.2010 17:51
Ja jsem si vsimnul jedne negativni zmeny u noveho fw a to ze prestava reagovat DO musi se vselico pomackat pak se spamatuje, jinac jsem nic noveho nespozoroval log by meli davat.
igi76 (24)|6.9.2010 20:39
len po angl.lebo translator to preklada ako sa mu zachce

Description
T-VALDEUC-2001.2
. Add alternative FRC Ics (Zoran)
. SPDIF is not working if sub-dtv sound is selected in PC-DTV PIP mode.
. Watching ''picture'' on media play error with new s/w of I-phone/I-pad.
. OSD Wrapping issue on wireless pop-up window

Nič prevratne co by nas poťešilo si myslím
igi76 (24)|11.9.2010 13:03
Takže po mojom probleme z HDMI doskou mam konecne doma novu TV.Teraz fšetko funguje a dufam že dlho bude :)Všimol som si že mam novší panel SQO5,pred tym som mal SQO2.Sice som žiadne rozdiely zatial nepostrehol ale hadam bude kvalitnejší.Ešte ho otestujem večer a uvidím či nezmyzli tie biele flaky pri tmavom obraze.Pozorovací uhol je rovnaký čiže stale bieda.
igi76 (24)|12.9.2010 19:34
Po večernom testovyní je vysledok rovnaký flaky su presne tam ako pred tym.Najviac ma štve taky biely 4listok za panelom kde su konektory ako keby bol ten panel viac dotiahnuty a potom to tak presvedcuje,Nestretol sa stym tiež niekkto,dá sa to nejak odstraniť?
vanion (4)|13.9.2010 09:40
Po delší době přináším svoje postřehy:
- USB disk už má dostatek "šťávy". Je tam skutečně speciální USB pro HDD, který to stíhá:-) Díky za příspěvek! Hned ale dotaz na Vás všechny, k čemu jsou pak zbylá dvě USB?? Asi na Flashku, případně wifimodul?

- DLNA a NetGear router WNDR3700. Problém je v routeru. Kontejner MKV není podporován v aktuální verzi fw routeru, resp. verzi MiniDLNA. Problém byl už vyřešen, pouze se čeká na vydání dalšího fw pro router (poslední byl vydán v červnu:-(

- Yahoo widget jsem zatím nevyzkoušel přeroutováním do zahraničí, ale je to asi jediná možnost, jak to vyzkoušet. České "widgety" jsou opravdu velmi osekená.

- Musel jsem nastavil manuální DNS server na televizi, samotné nastavení DNS v routeru mi nezafungovalo. Nešlo mi youtube přehrávání videí. Tak jsem hledal, až jsem našel:-)

- Největší problém je, že nejdou zobrazovat TITULKY integrované do MKV. Prosím o zaslání tipu na SW, který umožní extrakci do SRT nebo jiný způsob, který to vyřeší.

- Mám panel SQ01, bílé fleky všude. Jsem zklamán, čekal jsem od LED technologie mnohem více. Reklamace asi nemá cenu, viz. příspěvek od někoho, že neuspěl.

- Zvuk je zvláštní. Někdy si mi zdá, že super, někdy to je jak robot. Takovej kovovej přízvuk.. Záleží na typu vysílání. U přehrávání MKV mám někdy velmi utlumená audio, zejména řeč.

- Nový firmware (2000..) nic nového zásadního neřeší. Časovač je stále po půlhodině, nechápu. U Internet@tv též nelze časovač nastavit. Takové blbosti, ale to chybí. Nechápu..

- Zítra jdu s kámošem zkusit smartphone Samsung Galaxy S a funkci AllShare, pak napíšu..


Zatím vše.

PS: Jak máte nastaven obraz? Případně máte někdo link na nějaké videonastavení, které se dá např. večer použít, abych neměl na obrazu takového dalmatina v tmavších scénách?
Díky.

Martin.
igi76 (24)|13.9.2010 11:20
Ja to mam nastavene podla tohto http://cid-9c09d09ec80b78d1.office.live.com/browse.aspx/Public/Temp/32C6000?uc=3
na vecerne sledovanie OK ale musel som pridať trošku podsvietenia aby sa to dalo pozerať aj cez den.Farby sa mi zdaju byť nastavene dobre už to nieje take do červena.U mna DLNA ide v pohode,mam net do TV kablom a notebook cez Wifi.Niektore filmy mi neprehrá alebo nenajde ale to bude asi problem v PC Share manageri.Použivam ešte aj Ps3 media server verzia 1.20 BETA ten toho najde automaticky viac,nemusim zadavať manualne cestu odkial to ma ťahať.(kurna ten "štvorlistok"ma se...!.:)
1lomeno3 (10)|17.9.2010 07:24
Zdravím,

pořídil jsem si UE40C6000 (tzn. tu stejnou ale bez netu), zatím spokojenost až na malý detail - lze nastavit, aby po každém přepnutí na jiný tv kanál automaticky ukazoval Info? Pátral jsem všude, ale na nastavení této možnosti jsem nikde nenarazil :(

Mmch včera vyšel nový firmware - "T-VAL6DEUC-1013.0 To remove the message of ''USB Overload''. Toto info jsem našel na nějakém německém fóru, kde lze tyto údaje o vylepšení, popř. úpravách sehnat oficiálně od Samsungu?

Díky!
maku2 (6)|17.9.2010 18:43
Ahojte kluci ,mam mozna blbou otazku ale porad se rozhoduju mezi verzi 6000 a 6500 ,koumam a nemuzu najit nejake rozdily velke krom pripojky na internet kterou asi nijak nevyuziju ,muzete mi prosim poradit a poukazat rozdily ??? diky moooc
kolci (24)|17.9.2010 22:26
Aj vam zamrzne niekedy tv pri pozerani filmov z HDD? (hdd bez napajania) Stava sa mi to pri 1080p filmoch.
lerby (906)|17.9.2010 23:13
[quote=1lomeno3;297146]Zdravím,

pořídil jsem si UE40C6000 (tzn. tu stejnou ale bez netu), zatím spokojenost až na malý detail - lze nastavit, aby po každém přepnutí na jiný tv kanál automaticky ukazoval Info? Pátral jsem všude, ale na nastavení této možnosti jsem nikde nenarazil :(

Mmch včera vyšel nový firmware - "T-VAL6DEUC-1013.0 To remove the message of ''USB Overload''. Toto info jsem našel na nějakém německém fóru, kde lze tyto údaje o vylepšení, popř. úpravách sehnat oficiálně od Samsungu?

Díky![/quote]

Na UK stranke Samsungu davaju k aktualizaciam FW aj popis:
http://www.samsung.com/uk/support/main/supportMain.do
maku2 (6)|19.9.2010 10:38
Ahojte ,tak jsem si poridil UE40C6000 ,je supr ale trosku si nemuzu zvyknout na obraz ,vypada jak telenovela ,nevite jak to upravit jestli to vubec nejak jde ??Diky moc za rady a odpovedi
Vok (8)|19.9.2010 14:39
[quote=maku2;297418]Ahojte ,tak jsem si poridil UE40C6000 ,je supr ale trosku si nemuzu zvyknout na obraz ,vypada jak telenovela ,nevite jak to upravit jestli to vubec nejak jde ??Diky moc za rady a odpovedi[/quote]

Ahoj podívej se v menu na obrazové možnosti motion plus já to mám nastavený na čístý. Snad ti to pomuže.
armin2010 (17)|19.9.2010 21:36
[quote=igi76;296472]Po večernom testovyní je vysledok rovnaký flaky su presne tam ako pred tym.Najviac ma štve taky biely 4listok za panelom kde su konektory ako keby bol ten panel viac dotiahnuty a potom to tak presvedcuje,Nestretol sa stym tiež niekkto,dá sa to nejak odstraniť?[/quote]

mám podobný problém s UE 40 b 7000. S těmi fleky jsem 2 x uspěl a vyměnili mi obrazovku, po třetí reklamaci mi odpověděli, že to vlastně závada není takže nemám šanci na výměnu tv. Ale chystám se ji sundat ze zdi a podívat se na ty šrouby. Já mám světlé fleky podél spodní části rámu a to rovnoměrně 4 x vedle sebe.
armin2010 (17)|19.9.2010 21:43
má někdo zkušenosti s net surf na ue 40 b 7000 ? mě se ho podařilo zprovoznit, ale zvuk nějak nefunguje. Tak mě napadlo jestli to nechce nakrmit nějakým přehrávačem. Chtěl bych nějakým způsobem ( bez použití pc ) dostat do tv internet. rádia. Poradí někdo?
maku2 (6)|19.9.2010 22:06
Tak jsem taky pripojil TV k internetu ,test hlasi ze je vse ok ale ted nevim jak dale toho vyuzit a kcemu je to poradne dobre ? prosim o rady diky moc predem
Vok (8)|20.9.2010 18:46
[quote=maku2;297490]Tak jsem taky pripojil TV k internetu ,test hlasi ze je vse ok ale ted nevim jak dale toho vyuzit a kcemu je to poradne dobre ? prosim o rady diky moc predem[/quote]

Nic moc je to tak pro pubertáci co stahují YouTube.
maku2 (6)|20.9.2010 19:05
Uz sem castecne to propojil z pc ale porad me blokuje FIREWALL a nemuzu ho tam obejit ,jen kdyz ho vypnu tak jede bez problemu , a k netu pez tv jsem taky nenasel jak na to
1lomeno3 (10)|21.9.2010 11:34
[quote=Vok;297448]Ahoj podívej se v menu na obrazové možnosti motion plus já to mám nastavený na čístý. Snad ti to pomuže.[/quote]

Jo Motion plus je svine, taky jsem si chvili s hral nastavenim, nez jsem na nej narazil a hned ho vypnul - totalni zbytecnost, filmy pak opravdu vypadaji jako telenovely.
igi76 (24)|22.9.2010 17:40
[quote=armin2010;297485]mám podobný problém s UE 40 b 7000. S těmi fleky jsem 2 x uspěl a vyměnili mi obrazovku, po třetí reklamaci mi odpověděli, že to vlastně závada není takže nemám šanci na výměnu tv. Ale chystám se ji sundat ze zdi a podívat se na ty šrouby. Já mám světlé fleky podél spodní části rámu a to rovnoměrně 4 x vedle sebe.[/quote]

Super,ak sa ti podari tie "flaky"eliminovať miernym povolením tych skrutiek tak daj vedieť,rozkuchám ho aj ja :)
jito (999)|26.9.2010 18:42
Mám doma model UE40C6510-bílá.
Na netu čtu dost zavádějících informací.Proto jsem se rozhodl,něco málo doplnit.
Přijímám signál z kab.televize UPC Digital.Některé konkurenční modely při ladění této kab.televize musí být nastaveny pro místo příjmu Finsko atd.U tohoto modelu jsem zvolil nečekaně Českou republiku a vše-138 programů-se korektně naladilo a uložilo.EPG je samozřejmě také česky.To je ten případ ladění jako Finsko a pak je nekorektní zobrazení EPG.
DLNA-TV je kabelem spojena s routerem,do kterého je kabelem připojeno PC(Vista) a po Wifi notebook(Win7).Notebook jede v pásmu N a není problém přehrávat videa i v 1080p.Jediné mínus je,že v DLNA nejdou vybírat zvukové stopy.
To neplatí pro připojené ext.HDD nebo flash.Mám připojený ext.HDD WD 2TB a 2,5 A-Data 320Gb současně.Výběr zvukových stop je bezproblémový,rychlé přetáčení obrazu a vytváření kapitol-to dělá TV automaticky,celkem 5.Co jsem zkusil podporu formátů,tak funguje MKV až 1080p,VOB(DVD Video) a MPEG2.Více nepotřebuji.
Z optického výstupu je podporován výstupní formát zvuku DD i DTS.A to jak z ext.HDD,tak DLNA.Formát výstupního zvuku DTS nebo PCM je nutno nastavit při přehrávání v Tools.
Zjistil jsem "problém" s titulky.Když jsou v MKV souboru titulky,tak se někdy nezobrazují.Vyřešil jsem to tak,že soubor s titulky se pojmenuje stejně jako film a pouze dají do složky,kde je uložen film.Po spuštění filmu se automaticky v Tools objeví nabídka na spuštění titulků,jejich velikost a samozřejmě i časování.

Obraz nebudu popisovat.Pokud je dodán kvalitní signál,tak je vyníkající.Samsungu je vytýkáno špatné(nerovnoměrné) podsvícení.Ano,mají pravdu-když se zvolí např.AV vstup bez signálu,tak jsou vidět "mapy"-světlejší nebo tmavší místa.Ale....pokud se pustí obrazová scéna naprosto černá nebo bílá,tak po "mapách" ani stopa.Nejsem odborník,abych to posoudil,ale vše je OK.
radekradek (12)|29.9.2010 10:31
Zdravim,
kolega ma doma led LCD samsung nejakou sestkovou radu a ma probelm pri analogu ci digitalu ci kabelovce mu jde obraz pouze cernobile.Pouze z externiho disku ci ze satelitu je obraz barevnej.
nevite kde co a jak nastavit>
diky
Tomasek1234 (92)|29.9.2010 11:24
Zdravim mam dotaz.
TV UE40C6540 + wifi dongle http://www.alza.cz/samsung-wis09abgnx-802-11-a-b-g-n-d134794.htm
jaky k tomu koupit router. Pujde na tom fullHD v Gcku a nebo to musi mit Nkovej router ? Jde o to aby na tom routeru sel i notebook.

diky
vivid.sk (11472)|29.9.2010 11:45
[quote=1lomeno3;297645]Jo Motion plus je svine, taky jsem si chvili s hral nastavenim, nez jsem na nej narazil a hned ho vypnul - totalni zbytecnost, filmy pak opravdu vypadaji jako telenovely.
[/quote]

Ked rozumne nastavis intenzitu, zistis, ze to zbytocnost nieje. Skor naopak.
ludweek_ce4you (1)|29.9.2010 17:12
Dobry den,
dovolete mi zasahnout do teto diskuse. Hledam recenzi, nebo test televize Samsung UE40C6620, proto jsem si procetl tohle vlakno, jelikoz se nejvice blizi memu cilu. Mam par otazek/nejasnosti, ktere bych rad uvedl v nekolika bodech.

- Asi se dostatecne neorientuji v rozdilech mezi tridou 5 a 6 nebo 9 a vubec ne tim ostatnim. Jestli 500 a 600 je rozdil v datumu uvedeni a 20 nebo 10 ve vybave. Pokud je to vubec podstatne a nekdo mi to objasnite budu rad.

- Pochopil jsem z prispevku, ze model B je lonsky model proti letosnimu modelu C. Je to tak?

- Jediny rozdil co jsem nasel je ten, ze C6620 (nebo vseobecne 66XX) umi nahravat na USB zarizeni. Ale, upravi si USB na vlastni FileSystem, ktery jde nacist opet jenom v Samsungu?

- WiFi je u obou modelu stejne tzn. priprava pro wifi. Proste umi jenom pracovat s USB wifi adapterem (predpokladam jenom tim od samsungu). Neba vlastni adapter?

- Prehrava vsechny bezne pouzivane formaty jako .avi .mkv .vob, ale uplne vyuzit to lze pouze prs USB. Pokud pripojim do site (ve ktere bude i TV) externi disk a nasdilim slozku s temito formaty a nektery z .mkv bude mit dve zvukove stopy tak funkce DLAN mi neumozni zmenit zvukovou stopu?

- model C6500 umi taky Picture in picture? Ale nemuzu pouzit PIP pro dva TV kanaly?

- rozlisuji se jeste zvlast panely? SQ01 CN01...co to znamena? koupim TV a az doma zjistim zda ma panel SQ01 nebo CN01? neda se to zjistit pred koupi?

To je asi vse co me tak po precteni tohoto vlakna a nekolika clasnku na netu napada a neni janse. Budu rad za rady a vysvetleni.

Dekuji
vivid.sk (11472)|29.9.2010 18:09
ludweek>

Hledam recenzi, nebo test televize Samsung UE40C6620,
nie je presne na tento model, ale snad pomoze:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue32c6000-ue32c6530-20100630763.htm



- Asi se dostatecne neorientuji v rozdilech mezi tridou 5 a 6 nebo 9 a vubec ne tim ostatnim. Jestli 500 a 600 je rozdil v datumu uvedeni a 20 nebo 10 ve vybave. Pokud je to vubec podstatne a nekdo mi to objasnite budu rad.

prve cislo znamena triedu (cim vyssie cislo, vyssi model, lepsia funkcionalita, atd)
4 miestne modely su s LED podsvietenim, 3 ciselne su s CCFL.
- posledne 2 ciferne cislo mozu byt rozdiely vo vybave (sat tuner atd)
- posledne cislo su rozdiely len v designe.



- Pochopil jsem z prispevku, ze model B je lonsky model proti letosnimu modelu C. Je to tak?
ANO

- Jediny rozdil co jsem nasel je ten, ze C6620 (nebo vseobecne 66XX) umi nahravat na USB zarizeni. Ale, upravi si USB na vlastni FileSystem, ktery jde nacist opet jenom v Samsungu?
ANO

- WiFi je u obou modelu stejne tzn. priprava pro wifi. Proste umi jenom pracovat s USB wifi adapterem (predpokladam jenom tim od samsungu). Neba vlastni adapter?
ANO, len original. V pripade ze mas "B" model, je mozna alternativa patchnutim fw. Predpokladam ale ze stary B model si uz nekupis.

- model C6500 umi taky Picture in picture? Ale nemuzu pouzit PIP pro dva TV kanaly?
PIP nemozes pouzivat pre 2 kanaly z interneho zdroja. Vzdy len kombinacia exerneho zdroja + interneho tunera. Napriklad pustis nieco z HDMI1-HDMI3 + k tomu sa da dat PIP interny tuner, napr. kanal c.1


- rozlisuji se jeste zvlast panely? SQ01 CN01...co to znamena? koupim TV a az doma zjistim zda ma panel SQ01 nebo CN01? neda se to zjistit pred koupi?
Zistis to na nalepke, ktora je nalepena boku TV. V kamennm shope to teda zistis velmi lahko.
Tieto cisla oznacuju vyrobcu panelu, viac info si vygoolis.
jito (999)|29.9.2010 18:17
Odpovím na to,co vím.
Model 6620 je umí nahrávat na flash nebo ext.HDD.Ale pozor-tato nahrávka jde přehrát pouze na TV,na které byla tato nahrávka pořízena.Nelze ji tedy přenášet mezi různými televizory.

Wifi adaptér musí být(nečekaně) od firmy Samsung.

Při přehrávání po DLNA nejdou měnit(bohužel) zvukové stopy.Také nejdou dělat kapitoly a zrychlené přetáčení.Z připojeného HDD víše uvedené "neduhy" odpadají.Funguje kompletní výběr jaz.stop,titulků atd.

Funkce PiP funguje z ext.zdroje.Tedy jeden z tuneru a druhý externí zdroj.Dva obrazy z tuneru jdou pouze u dvoutunerových TV.

Jaký je model panelu netuším,ani mě to nezajímá.Po nastavení korekcí je obraz výborný.
radekradek (12)|29.9.2010 20:31
[quote=radekradek;298546]Zdravim,
kolega ma doma led LCD samsung nejakou sestkovou radu a ma probelm pri analogu ci digitalu ci kabelovce mu jde obraz pouze cernobile.Pouze z externiho disku ci ze satelitu je obraz barevnej.
nevite kde co a jak nastavit>
diky[/quote]

tak jsem jiz zjistil typ je to UE32C6620
nevite prosim proc jde cernobile?
dekuji moc
vivid.sk (11472)|29.9.2010 20:33
[quote=radekradek;298679]tak jsem jiz zjistil typ je to UE32C6620
nevite prosim proc jde cernobile?
dekuji moc[/quote]


Ako to ma prepojene? Vyzera to na problem s farebnou zlozkou pri prepojeni.

Pripadne skontrolovat, ci mu niekto nestiahol v menu "farbu" na nulu :)
radekradek (12)|29.9.2010 20:37
No normalne antena koax. Na stare CRT nebyl zadny problem. Jak analog tak digital pres koax jede cernobile. kabelovka taky cernobile. pouze satelit a externi disk barevne. Jeste tusim rikal ze dvd pres scart cernobile a pres hdmi barevne
vivid.sk (11472)|29.9.2010 20:42
Pokial je obraz aj z interneho digitalneho/analogoveho tuneru ciernobiely, tak zrejme reklamacia (a samozrejme predtym skontrolovat nastavenie farieb :)).
vanion (4)|7.10.2010 21:01
Dobrý den, mám dotaz, zda někdo z Vás nepozoruje trochu useknutý obraz dole a zejména nahoře. Mám UE32C6500, panel SQ01. Prostě ve všech formátech, co jsem zkoušel se mi to nezdá OK. Jsou v seriálech useknuty zejména části hlavy (část vlasů). Díval jsem na rám a skutečně obraz svítí jakoby pod ním. Prostě obrazovka se mi zdá větší, než samotný rám televize.. Vím, je to trochu zvláštní, ale zpozoroval jsem to v delších scénách, kde jsou pořád mírně useknutý hlavy herců, což mi začalo nějak vadit. Porovnál jsem např i vysílání čt24 a na obrazovce a je tam znatelný to, že ten jejich informační pruh je v tom ivysílání čt mnohem vyšší než na obarzovce. Díky za reakce, pokud někdo má podobný problém.

Jinak čt archiv stále nic:-(
vanion (4)|8.10.2010 09:14
Dobrý den, mám dotaz, zda někdo z Vás nepozoruje trochu useknutý obraz dole a zejména nahoře. Mám UE32C6500, panel SQ01. Prostě ve všech formátech, co jsem zkoušel se mi to nezdá OK. Jsou v seriálech useknuty zejména části hlavy (část vlasů). Díval jsem na rám a skutečně obraz svítí jakoby pod ním. Prostě obrazovka se mi zdá větší, než samotný rám televize.. Vím, je to trochu zvláštní, ale zpozoroval jsem to v delších scénách, kde jsou pořád mírně useknutý hlavy herců, což mi začalo nějak vadit. Porovnál jsem např i vysílání čt24 a na obrazovce a je tam znatelný to, že ten jejich informační pruh je v tom ivysílání čt mnohem vyšší než na obarzovce. Díky za reakce, pokud někdo má podobný problém.

Jinak čt archiv stále nic:-(

V přílohách zasílám ještě obrázkové přílohy problému s neúplným obrazem.
Samsung UE32C6500.jpg
Freelanders (19)|10.10.2010 09:55
[quote=vanion;300405]Dobrý den, mám dotaz, zda někdo z Vás nepozoruje trochu useknutý obraz dole a zejména nahoře. Mám UE32C6500, panel SQ01. Prostě ve všech formátech, co jsem zkoušel se mi to nezdá OK. Jsou v seriálech useknuty zejména části hlavy (část vlasů). Díval jsem na rám a skutečně obraz svítí jakoby pod ním. Prostě obrazovka se mi zdá větší, než samotný rám televize.. Vím, je to trochu zvláštní, ale zpozoroval jsem to v delších scénách, kde jsou pořád mírně useknutý hlavy herců, což mi začalo nějak vadit. Porovnál jsem např i vysílání čt24 a na obrazovce a je tam znatelný to, že ten jejich informační pruh je v tom ivysílání čt mnohem vyšší než na obarzovce. Díky za reakce, pokud někdo má podobný problém.

Jinak čt archiv stále nic:-(

V přílohách zasílám ještě obrázkové přílohy problému s neúplným obrazem.[/quote]

Nelze nastavit formát obrazu jako je 16:9 NEBO 4:3 ... u mé starnoucí televize je ještě možnost tzv zvětšení obrazu když je program vysílan širokouhle tak se da tímto roztáhnout obraz na celou obrazovku , ovšem když to zapomenu vypnout je to u neširokouhlého vysílaní to samé jako by byl obraz za ramem TV ... Podle mě je to chyba v nastavení
lerby (906)|10.10.2010 11:24
[quote=vanion;300405]Dobrý den, mám dotaz, zda někdo z Vás nepozoruje trochu useknutý obraz dole a zejména nahoře. Mám UE32C6500, panel SQ01. Prostě ve všech formátech, co jsem zkoušel se mi to nezdá OK. Jsou v seriálech useknuty zejména části hlavy (část vlasů). Díval jsem na rám a skutečně obraz svítí jakoby pod ním. Prostě obrazovka se mi zdá větší, než samotný rám televize.. Vím, je to trochu zvláštní, ale zpozoroval jsem to v delších scénách, kde jsou pořád mírně useknutý hlavy herců, což mi začalo nějak vadit. Porovnál jsem např i vysílání čt24 a na obrazovce a je tam znatelný to, že ten jejich informační pruh je v tom ivysílání čt mnohem vyšší než na obarzovce. Díky za reakce, pokud někdo má podobný problém.

Jinak čt archiv stále nic:-(

V přílohách zasílám ještě obrázkové přílohy problému s neúplným obrazem.[/quote]

Vysvetlenie najdes tu: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1185528
jano101 (45)|10.10.2010 23:21
Mám Samsung 46C6500 a položil by som dotaz ohladne SAMSUNG PC Share Manager

Tv je pripojený do routru cez LAN cabel

SAMSUNG PC Share Manager som nainštaloval do veľkého PC (musel som vypnúť firewall) áno ide to ale nazdielať 1000 fotiek je tak na 30min. ak nie viac je toto možné ??? proste ide to neuveriteľne pomaly ako slimák celý program!!!

SAMSUNG PC Share Manager som skúšal nainštalovať na notebook a cez wifi na router a následne káblom do TV výsledok je rovnaký pomaly ako slimák celý program!!!

mkv. sa mi nedá nazdielať prečo ?

otázka :
1. je to normálne aby SAMSUNG PC Share Manager išiel tak pomaly ?
2. prečo mi nejdú nazdielať mkv
3. ak nemám v TV wifi modul ale je káblom pripojený k routeru zdielať čokoľvek z nokie cez wifi sa dá nejak ?(pomocou routera)?
Tom373 (12)|22.10.2010 17:55
Pozor na to at si neodrovnate telku jako ja!!! Tak jsem dneska zjistil ze maji novy fw 2004 na moji 6510 tak jsem si rikal ze si ho aktualizuji, stahnu nahraju na flash disk strcim a vesele dam aktualizovat. TV nasla novy verze 2004 potvrdte OK cca 2 minuty se zobrazoval status z 0% pote se vypl obraz tv se jevila jako zapnuta link ve switchi svitil cervena led ne.Tak jsem asi hodku cekal a nic. Tak jsem rekl ze to je moc ovldac nereagoval pouze problikla kontrolka, tak jsem ji natvrdo vypnul z el. no a ted kdyz ji zapnu tak cvakne jak by se mela zapnout chvili blika cervena kontrolka a pak zase cvakne porad dokola, tak jdu odpojit kabely a vsimnu si ze jsem mel v TV zapomenutou jeste druhou flashku z minulym fw 2003, telka v haji tak jsem volal na samsung domluvili se mnou servis na miste tak uvidime :(
jito (999)|22.10.2010 18:31
Jano101:MKV sdílení v mém případě funguje normálně.A mám stejnou kombinaci PC-kabel a notebook-Wifi.Přenosová rychlost 2-5MB/s bez problémů,funguje i 20M po Wifi,ale občas načítá.

Tom373-je mi jasné,že za důvod problému považuješ zasunutou druhou flashku.Ale nejde mi to do "hlavy" proč tento problém vznikl.Já jsem ten firmware dal taky a v druhém USB mám trvale zasunutý ext.HDD.
Tom373 (12)|22.10.2010 19:21
No za problem nepovazuji tu druhou flashku, ale spise to ze na te jedne byl fw 2003 a druhou jsem chtel aktualizovat na fw 2004 takze na ni byl ten 2004
jito (999)|22.10.2010 19:27
To mi je právě divné,proč by to mělo vadit.Když instaluješ nový firmware,tak se TV "ptá",že byla nalezena nová verze firmwaru a zda jí chceš nainstalovat.Pak jí už nezajímá jakákoliv jiná verze.
Nemohlo dojít k špatnému kontaktu flash a TV,nebo k poklesu napětí při načítání?A rozbalení souboru T-Valdeuc proběhlo bez problémů?
melo001 (1)|3.11.2010 22:01
dnes prvy den tiez mam v rohu stvorlistok z podsvietenia problem modelu pri pozerani filmu neregistrujem obraz perfektny tak ako len na Led tv s najslabsou technologiou zobrazovania moze byt zatial spokojnost nic proti samsung je jednoducho spicka v LCD komu sa nepaci nech si kupi CRTecko ;)
detrhomer (6)|10.11.2010 23:10
Zdravím dnes mi přišla tato tv ue40c6000
S obrazem jsem spokojen,akorát nechápu proč mi bere jen 1x MKV z 10, myslel jsem,že je to kodekem,ale když použiji jiný Film,který používá identické nastavení,jako ten funkční tak mi to napíše nepodporovaný kodek :( nechápu.
Jinak pouštím to z Flashdisku,tak s napájením problém snad není.

Jinak mohl by být kompatibilní wifi dongle TP-LINK TL-WN321G?
Používá také chipset Ralink rt73