Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 10 z 11 PrvníPrvní ... 891011 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 164

Téma: Dočkáme se starších českých filmů na Blu-Ray, potažmo nějak jinak v HD?

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

tak je to asi dobrý obchodní tah
    Tak to zcela určitě. Co jeden neudělá pro mamon.
    Proč myslíš, že značná spousta německých filmů, natočených v Německu v letech 1933 až 1945 je v samotném Německu zákonem zakázána? (V Rakousku platí obdobný zákon) Určitě v tom nehraje roli možný obchodní tah (a ten by tedy byl opravdu velký)
    V Německu se ony zakázané filmy smějí promítat pouze pro určitý okruh lidí (historici, apod.)
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    ...
    Kdo chce, ten si takové filmy dokáže opatřit - já mám i pár takových kousků ve sbírce - namátkou např. německý Titanik (1943), Quax der Bruchpilot (1941) a i něco od Leni Riefenstahlové.

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    ...
    Já si myslím, že je to myšlenka dobrá, když do toho začnou jít hlouběji. Vůbec by neškodil vznik takového "malého českého Criterionu", ještě vedle nabídky Filmexportu, která je v této oblasti také celkem dost široká.

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

ČT chce do dvou let přepsat 200 filmů do 3D.

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od tesla15 Zobrazit příspěvek
    ČT chce do dvou let přepsat 200 filmů do 3D.
    3D mě nebere. Ocenil bych, kdyby ČT nechala některé černobílé skvosty alespoň obarvit a napříště vysílat ve vysokém rozlišení, jako například pohádku "Pyšná princezna" apod.

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    3D mě nebere. Ocenil bych, kdyby ČT nechala některé černobílé skvosty alespoň obarvit a napříště vysílat ve vysokém rozlišení, jako například pohádku "Pyšná princezna" apod.
    Vysoké rozlišení beru, s obarvením nesouhlasím Na první pohled mi to nebere. To s věrností barev nemá a z podstaty nemůže mít nic společného. Ale, to již po několikáte popisuji, nutno by Váš " televizor " uměl černé podání.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Vysoké rozlišení beru, s obarvením nesouhlasím Na první pohled mi to nebere. To s věrností barev nemá a z podstaty nemůže mít nic společného. Ale, to již po několikáte popisuji, nutno by Váš " televizor " uměl černé podání.
    [OT]Co takhle se nejprve naučit psát česky, když už se někdo odhodlá někam psát na veřejnost? Nebo je pán další dislektik genius, kterého okolí nechápe?[/OT] Tady je koukám zapotřebí Slabikář ve 3D.

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Co člověk, to jiný vkus. Mě zase nebere černobílá "Pyšná princezna". Neporozuměl jsem poslední větě.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Seznam 200 českých filmů určených k digitalizaci.
    http://blog.3tecky.cz/65-200-ceskych...o-digitalizaci

Další info:
    http://www.mediadeskcz.eu/uploaded/n...movych_del.pdf
    http://www.mediadeskcz.eu/uploaded/2...zura_final.pdf - doporučuji

Přijde mi, jakoby komise, jenž vybírala "elitních" 200 českých filmů, byla poněkud odtažena od reality. Kvůli filmům, které sice zřejmě mají vysokou uměleckou hodnotu, což ovšem ocení mizivé % populace, se nedostane na filmy, těšící se neskutečné divácká popularitě (a raději ještě upozorním, že nemám na mysli "Slunce, seno...")

Filmy, jenž mají pomyslného Černého Petra (btw: film Černý Petr Černého Petra nemá )

Pension pro svobodné pády
    Hříšní Lidé města Pražského (4x)
    Hogo Fogo Homolka
    Homolka a Tobolka
    6 Medvědů s Cibulkou
    Princ a Večernice
    Jak utopit dr. Mráčka
    Pane, vy jste vdova
    Zabil jsem Einsteina, pánové.
    Čtyři vraždy stačí, drahoušku
    Noc na Karlštejně
    Jáchyme, hoď ho do stroje
    Holky z porcelánu
    Trhák
    Což takhle dát si špenát
    Básníci (3x)
    Já to tedy beru, šéfe
    Jen ho nechte, ať se bojí
    Zítra to roztočíme, drahoušku
    Co je doma, to se počítá, pánové
    Kamarád do deště
    Vrať se do hrobu
    Tajemství hradu v Karpatech
    Příště budeme chytřejší, staroušku
    Dobří holubi se vracejí

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

To já jsem spokojený s novými přepisy starších filmových snímků, ať už ČB nebo barevných, vysílaných v SD rozlišení. Vypadají skvěle (pokud je někdo příliš nedosaturuje, viz chalupáři teď vysílaní na nově .-) ). V HD pouze vyleze veškerý bordel, který na těch filmových pásech u těch starších je (a který i přes retuše nečistot okénko po okénku tam zůstane). Retuše mají smysl na velké škrábance a velké nečistoty, malé s nimi přes veškerou snahu zlikvidovat prostě nelze.

Podle kvality dochovaného filmového pásu jsou výsledky nových přepisů vždy buď menším (u těch hodně poškozených) nebo dokonce velkým zlepšením (u těch zachovalejších) nové TV kopie.

Obarvené u.s. snímky jsem viděl, výsledek byl velmi solidní, ale ty náklady musely být značné (taky to je několik málo snímků). U nás se tuším obarvoval kreslený večerníček "Rumcajs", první řady byly ČB, ale to bylo jednodušší (z hlediska analýzy obrazu, částí k obarvení).

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Pave1 Zobrazit příspěvek
    V HD pouze vyleze veškerý bordel, který na těch filmových pásech u těch starších je (a který i přes retuše nečistot okénko po okénku tam zůstane).
    Tak možná ve Vlaku dětství a naděje, který byl natočen na 16mm nějaký ten nevěstinec ( ) vylezl, ovšem na seriály a filmy točené na 35mm film se to HD vyplatí. A vyplatí se i na tu 16mm, mne nějaký "bordel" nevadí. Beru to prostě jako vlastnost filmu, říkám, že prostě ta chemie "žjie". ;-)

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

"Bordel na páse" je vliv stárnutí a používání filmového pásu, týká se všech druhů (záleží spíš na té míře poškození a stáří).

Pokud vidíš nově naskenovaný film v HD a v SD, tak dost často vítězí ta "SD distribuce", pokud je snímek víc poškozený. Ony i ty snímací a retušovací techniky mají své limity .

Dopl.: Souhlasím ale, že je dobře to naskenovat do HD vše, protože v budoucnu mohou přijít výkonnější retušovací technologie, takže pak bude lepší mít kvalitnější už zdigitalizovaný zdroj (protože ty filmy budou mezitím pořád stárnout a další přepis po letech může být horší).
    Naposledy upraveno uživatelem Pave1: 24-07-2010 v 12:16

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Mělo by se skenovat v mnohem vyšším rozlišení - na úrovni velikosti (nebo pod úrovní) zrna filmového materiálu, což u 16mm bude někde na vodorovných aspoň 4096, a u 35 mm někde na dvojnásobku.
    A teprve pak zpracovávat.

V HD toho vyleze hodně.
    Kromě chlupů třeba prokládání, když to pak nějaký zoufalec nechá pomršit do "i"
    .-)
    Je jasné, že na starých CRT by to vidět nebylo.
    (BTW: k promítání SD jsou bezvadné.)

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Proklad na filmu nevyleze nikdy, protože pokud je snímek (okénko) snímaný neprokládaně tak oba půlsnímky (na TV kopii) nemají různé fáze pohybu ale stejné (takže jdou opět bez problému spojit bez jakékoliv degradace).

S tím skenováním 35mm "do 6K a výše" jde jen o peníze na technologii a úložné servery (pokud pošleš 2 až 3mld, tak není žádný problém )

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Blbost.
    Žádné miliardy na to dnes nejsou potřeba.
    Film i v RAW formátu 4096x4096 bude mít velikost řádově v jednotkách TB. Kde jsou jaké miliardy?
    Jeden GB uložného prostoru stojí řádově korunu...
    Drahý je čas skenování a hlavně čas zpracování a ten nebude o tolik rozdílný.
    A pro budoucnost to evidentně bude potřeba hned pro několik účelů.
    (Ale hlavní je ta otázka definitivného bezztrátového uložení, filmy "hnijou". A to má smysl jedině tehdy, když sken bude jemnější než zrno, jinak se bude skenovat někdy ještě jednou...)

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Jednotky TB ?

Ty jsi komik, plácáš "o 4K a víc" a netušíš. Zálohované profi pole pro několik pracovišť pro RT práci v tomhle rozlišení, retuš počítadla, které to přehrají v RT (což je nutnost), ty profi disková pole na min dva roky práce (retuš okénko po okénku) nebo spíš víc, lidi co to dělají (aby to nebylo na deset let .-) ), zaplatit snímače, korektory, vybudovat na to speciální pracoviště, špičkové monitory, přenosové sítě, myslím, že nemáš nejmenší představu. o čem tady mluvíš.
    Vem si externí disk za dva litry a můžeš se hlásit .

Strana 10 z 11 PrvníPrvní ... 891011 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kvalita českých programu
    Od Donuts v sekci DVB-C
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 07-04-2009, 23:46
  2. LCD 37" pre starších ľudí do 21 000 Sk-700€
    Od milanides v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 03-01-2009, 23:14
  3. Reakcí: 2