Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dočkáme se starších českých filmů na Blu-Ray, potažmo nějak jinak v HD?

Pitomec (10211)|9.2.2010 20:07
Za větší cenu než 50Kč si BR většina lidí prostě nekoupí, mimo jiné i proto, že každý bude očekávat stejný vývoj jako u DVD.

Já měl DVD palírnu už v roce 2001 a i s HW MPEG kartou a 10ks DVD-R stála 29.000Kč. BR mně bude zajímat, až bude palírna za pětikilo a médium pod 10Kč...
vivid.sk (11472)|9.2.2010 20:20
BR mně bude zajímat, až bude palírna za pětikilo a médium pod 10Kč...

:) tak to sa najblizsie roky na BD vobec nemusis tesit.

btw, pokial neprisli DVDcka na "za 50", tak sa tiez moc nepredavali. Skor ficalo oficialne poziciavanie a nasledne shrinkovanie a napalovanie.
Modena (1706)|9.2.2010 21:19
[quote=Pitomec;265069]Kupující v ČR se příliš neliší od kupujících kdekoliv jinde, takže toto téma můžeme klidně vynechat. Pokud jde o nákup nových filmů, tak právě tady je několik úskalí - jednak tolik nových filmů zase není, druhak každý druhý kdo po novém filmu nějak vehementně touží, tak si ho buď shlídne v kině, anebo stáhne z netu a za třetí hodně lidem pořád stačí, že ten film uvidí s nějakým zpožděním v TV a nemají potřebu investovat ani do DVD, natož do BR. Jinak poměrně početná skupina (vč. mě) kupuje nikoliv nové filmy, ale ty starší, které se prostě v TV nevysílají nebo vysílají málo - a jelikož už to je všechno na DVD, tak prostě BR nemá šanci.[/quote]
A pak je tady i taková skupina nadšenců, co ten film/koncert zná, často se k nim vrací a při těch návratech používá velkou TV a nechce se z obrazu poblinkat . . .
Pitomec (10211)|9.2.2010 22:46
... ovšem tato skupinka nadšenců to samozřejmě nevytrhne a kvůli nim si žádný výrobce spotřební elektroniky a producenti audiovizuálního materiálu rozhodně nebudou honit triko 8-)
StD (8612)|9.2.2010 22:55
Che che, a jsou tu i jedinci (mimo skupinky/skupiny), jako já, co mají z HD i třeba němý "Křižník Potěmkin" (1929, to že je tento thread k těm starým filmům...) - nově digitalizovaný a vyčistěný v německo/ruské koprodukci do 16:9 (tudíž s letterboxem po stranách, =celá plocha políčka filmu) a opatřený novou nahrávkou zvukového doprovodu v Dolby Digital... ;):rolleyes: Director's Cut, bez cenzurních prostřihů. :cool:
Fricoolinek2 (675)|11.2.2010 03:16
[quote=michal.kolesa;265195]Trochu mimo, ale hodí se to k tématu

http://technet.idnes.cz/kabati-a-nohavica-se-predstavuji-ve-vysokem-rozliseni-na-blu-ray-p8u-/tec_video.asp?c=A100208_135018_tec_video_nyv[/quote]

Ty Kabáti se prej točili na 26 kamer. Dokázal by mi někdo vysvětlit k čemu tolik kamer? Pokud bych si to nějak promítnul v hlavě, tak mi vychází 2x kamera na čelní pohled, 2x kamera pod pódiem na záběry hudebníků z podhledu, 2x kamera na podiu, 2x jeřáb, 1x jízda, 1x ruční kamera dole u publika, 1x ruční kamera na podiu a 1x steadycam, což je celkem 12 kamer. Kam mohli nacapat těch 14 dalších? Možná i tam, kde se kameře říká spíše kolonoskop.. XD
Modena (1706)|15.2.2010 14:41
[quote=Pitomec;265397]... ovšem tato skupinka nadšenců to samozřejmě nevytrhne a kvůli nim si žádný výrobce spotřební elektroniky a producenti audiovizuálního materiálu rozhodně nebudou honit triko 8-)[/quote]
Ano - pokud hovoříme o našem zuboženém českém dolíčku na řiti Evropy, máš pravdu. Jenže zaplaťbůh nepatříme ke špičce etalonu dění světového spotřebního koše a výrobci spotřební elektroniky se neřídí majnungem místních sedláků z Prdelákova, protože kdyby ano, nemáme dnes ani přenosný tranďák.
Takže věz, že tito výrobci techniky i potravy této techniky si velmi dobře spočítali, že BD ano !!!, protože další na řadě je 3D a BD kotouček je právě ten, na který se nechá tahle nová vylomenina vysmahnout pro HomeTheatery našich hamburgery přežraných bratří za oceánem ! A to je pro ně ten kšeft, protože s DVD by měli do budoucna leda hovno ! Chápeš ???
Pitomec (10211)|15.2.2010 15:29
Když to vezmeme z pohledu SRN (abych ti udělal radost a nedržel se jenom CZ kotliny), tak je to ještě horší a teprve teď s Olympiádou se rozhoupali a začali na ARD/ZDF vysílat v HD, natož aby je zajímal nějaký BR disk - ona ta věc se má totiž tak, že naprostá většina lidí jak u nás (tak ve světě) má úplně jiné priority než vyhazovat peníze za HD a BR a všechny ty "nesmysly" s tím související. Ty seš třeba vyjímkou a žiješ tím a ty peníze do doho nasypeš, ale to je opravdu jenom vyjímka :-)
ai (2993)|15.2.2010 17:11
[quote=Modena;266434]tahle nová vylomenina vysmahnout pro HomeTheatery našich hamburgery přežraných bratří za oceánem ! [/quote]
prosimte, uber plyn, ja se taky nevyjadruju o konkretnich ceskych narodnostnich rysech ...
tady nahlizeji lidi z celeho sveta
Modena (1706)|15.2.2010 17:36
[quote=ai;266462]prosimte, uber plyn, ja se taky nevyjadruju o konkretnich ceskych narodnostnich rysech ...
tady nahlizeji lidi z celeho sveta[/quote]
Promiň, jen jsem chtěl vhodně vystihnout pravou podstatu bytostí, řízených vývozcem lokálních konfliktů, který si sere do vlastního hnízda a nic příhodnějšího a poetičtějšího krom hvězd a pruhů mi nenanapadlo . . .

Pitomec
Kdyby nás bylo opravdu jen pár, jak může z toho Tvého příspěvku vyplynout, BD by se vůbec nenarodilo, nevydávalo a už vůbec by se nelisovalo v takových objemech.
Znovu opakuji, že díky své kapacitě má pro výrobce smysl a budoucnost nejen díky HD, ale i díky nastupujícímu 3D, což nás prostě a jednoduše nemine !!!
Tím ale nepopírám, že půjde nejspíš o poslední optické médium, pokud nenasadí holografii, či cosi podobného . . .
ai (2993)|15.2.2010 18:14
[quote=Modena;266465]Promiň, jen jsem chtěl vhodně vystihnout pravou podstatu bytostí, řízených vývozcem lokálních konfliktů, který si sere do vlastního hnízda a nic příhodnějšího a poetičtějšího krom hvězd a pruhů mi nenanapadlo . . . [/quote]
...nemeli se motat vubec do zadnych konfliktu, a ty bys mluvil plyne rusky, .., a vubec, ja taky nepohlizim na toto forum jako na Paroubkovic nazory, ani by me to nenapadlo, co to sem motas ...
Pitomec (10211)|15.2.2010 21:36
[quote=Modena;266465]Kdyby nás bylo opravdu jen pár, jak může z toho Tvého příspěvku vyplynout, BD by se vůbec nenarodilo, nevydávalo a už vůbec by se nelisovalo v takových objemech.
Znovu opakuji, že díky své kapacitě má pro výrobce smysl a budoucnost nejen díky HD, ale i díky nastupujícímu 3D, což nás prostě a jednoduše nemine !!!
Tím ale nepopírám, že půjde nejspíš o poslední optické médium, pokud nenasadí holografii, či cosi podobného . . .[/quote]
BR se rodí už přes 5 let a nějak se ten porod nepovedl :D A v jakých objemech se u audiovizuálního materiálu lisuje a prodává (v porovnání s DVD)? 1% 9-) Jinak u PC je to ještě tragičtější, tam po něm neštěkne ani pes a každý si radši za zlomek ceny koupí HDD, dneska už i v řádu TB 8-)
Fricoolinek2 (675)|16.2.2010 04:10
[quote=Pitomec;266519]...a každý si radši za zlomek ceny koupí HDD, dneska už i v řádu TB 8-)[/quote]

Tak tak, dneska už jsme někde na 1,70 Kč/GB. Příšítí rok se už asi prolomí ta magická hranice 1 Kč/1 GB.

PS: Kdy to bylo 1 Kč/ 1MB? Tipnu si: 1997?
mph1 (689)|16.2.2010 06:52
[quote=Pitomec;266519]BR se rodí už přes 5 let a nějak se ten porod nepovedl :D A v jakých objemech se u audiovizuálního materiálu lisuje a prodává (v porovnání s DVD)? 1% ...[/quote]Tohle je blabol, ktery nemas nicim podlozeny. Vyse jsem uvedl statistiky (nejde o lisovani, ale prodej - IMHO podstatnejsi udaj) - je to 1:4 az 1:3, u nekterych novych titulu uz je i obraceny.
Pitomec (10211)|16.2.2010 15:17
[quote=mph1;266558]Tohle je blabol, ktery nemas nicim podlozeny. Vyse jsem uvedl statistiky (nejde o lisovani, ale prodej - IMHO podstatnejsi udaj) - je to 1:4 az 1:3, u nekterych novych titulu uz je i obraceny.[/quote]
Ale samozřejmě, že to mám chlapče podložený - stačí si zajít do první prodejny s DVD a BR diskama a zeptat se prodavače. Nebo si zaběhni do nejbližší trafiky a poptej se tam, jaká je prodejnost BR oproti DVD diskům. V prodejnách s elektronikou se zase dozvíš, že DVD zcela jasně dominuje u stolních přehrávačů a rekordérů, zatímco BR přehrávače musí cpát k novým TV, aby vůbec z toho skladu mizely a neshnily tam. Taky můžeš navštívit nějakou PC prodejnu a jistě ti rádi prozradí, kolik prodají BR čteček nebo palíren a médií oproti témuž v DVD. Pak budeš v obraze jaká je realita a nebudeš tady třepat nějaký PR (ne BR!) kecy, kde se někdo snaží navodit dojem, jaký je BR trhák (když ve skutečnosti je to naprostý propadák) :-)-
maiki (154)|7.3.2010 02:07
Tak jistě, blu ray je poslední formát, protože už pomalu začíná doba digitální distribuce a ta je levnější než fyzické disky. Na PC bych si dovedl představit blu ray snad jen na zálohování dat, protože jak známo pevné disky mají vždy smazatelné záznamy a jsou mnohem zranitelnější na poruchu a ztrátu dat. Na tyto účely ale bohatě stačí DVD.

Na druhou stranu, jelikož internetová rychlost neodpovídá rychlosti optických mechanik (= je pomalá), těžko očekávat přes internet stejnou kvalitu. Proto podporuji blu ray a chci vidět co nejvíce české kinematografie převedené ze studiových původních nahrávek v opravdové a koukatelné kvalitě 1080p. DVD v tomto naprosto nedostačuje a nikdy nedostačovalo. Proto jsem si ho taky nikdy nepořídil.
StD (8612)|7.3.2010 08:21
[quote=maiki;270317]...DVD v tomto naprosto nedostačuje a nikdy nedostačovalo. Proto jsem si ho taky nikdy nepořídil.[/quote]

Hmm, tak to jsi asi skutečně kvalitní filmový digitální přepis na DVD nikdy neviděl - viz např. DVD disky Criterion Collection, ovšem ty jsou taky za 40 až 50, ale dolarů...
Pitomec (10211)|7.3.2010 08:39
[quote=maiki;270317]Na druhou stranu, jelikož internetová rychlost neodpovídá rychlosti optických mechanik (= je pomalá), těžko očekávat přes internet stejnou kvalitu. Proto podporuji blu ray a chci vidět co nejvíce české kinematografie převedené ze studiových původních nahrávek v opravdové a koukatelné kvalitě 1080p. DVD v tomto naprosto nedostačuje a nikdy nedostačovalo. Proto jsem si ho taky nikdy nepořídil.[/quote]
Já nevím jak u tebe, ale mně net o rychlosti 20Mbps (down) celkem stačí 8-)

A pokud jde o ty filmy, tak už jsem to jednou psal - v CZ podání nikdo nic z původních nahrávek převádět nebude, totéž se už kdysi slibovalo u DVD a výsledek byl ten, že se nakonec vzala analogová Beta a z ní se udělal přepis. U BR to bude totéž, akorát se ten materiál napřed upscaluje 9-)
Antonín (732)|7.3.2010 08:43
[quote=Pitomec;266648]Ale samozřejmě, že to mám chlapče podložený - stačí si zajít do první prodejny s DVD a BR diskama a zeptat se prodavače. Nebo si zaběhni do nejbližší trafiky a poptej se tam, jaká je prodejnost BR oproti DVD diskům. V prodejnách s elektronikou se zase dozvíš, že DVD zcela jasně dominuje u stolních přehrávačů a rekordérů, zatímco BR přehrávače musí cpát k novým TV, aby vůbec z toho skladu mizely a neshnily tam. Taky můžeš navštívit nějakou PC prodejnu a jistě ti rádi prozradí, kolik prodají BR čteček nebo palíren a médií oproti témuž v DVD. Pak budeš v obraze jaká je realita a nebudeš tady třepat nějaký PR (ne BR!) kecy, kde se někdo snaží navodit dojem, jaký je BR trhák (když ve skutečnosti je to naprostý propadák) :-)-[/quote]

A obchodníkem roku je Lídl...
Co z toho plyne?
Že tam mají výborné zboží?

HD je tady ať chcete nebo nechcete.
Kdo nemá doma HD zařízení pro video, sice nemusí umřít, protože je to jenom zábava, ale prostě SD zařízení je k HD jako parní stroj a automobil.
A na tom vůbec nic nemění, kolik lidí má ještě parní automobily.

Skeny filmů v HD přibývají.
Není to až tak technický jako spíše organizační problém.
Protože skutečně placky jako distribuční a záznamové médium jsou definitivně taky minulost. (BR je asi nesmysl).
A u ostatních metod distribuce je tady otázka legálnosti a peněz...
Jak se diskutuje (nebo spíše blábolí) i jinde v threadu HADOPI.

Do té doby, než se to nějak dořeší, tak to práce zpomaluje.
Pitomec (10211)|7.3.2010 09:16
Koukám seš v tom Lídlu jako doma, no tak neuškodí jedno tvoje foto (byť tady už bylo) :D
Antonín (732)|7.3.2010 10:18
Urážka je odjakživa jediný hlupákův argument.
Známkujete se sami.
StD (8612)|7.3.2010 10:41
[OT]Ve srovnání s tímto výrokem:
[quote]Skeny filmů v HD přibývají.
Není to až tak technický jako spíše organizační problém.
Protože skutečně placky jako distribuční a záznamové médium jsou definitivně taky minulost. (BR je asi nesmysl).
A u ostatních metod distribuce je tady otázka legálnosti a peněz...
Jak se diskutuje (nebo spíše blábolí) i jinde v threadu HADOPI.
[/quote]

Je přirovnání k dílu z pera Ondřeje Sekory spíše poctou, nikoli urážkou. Nebo naopak = urážkou Ondřeje Sekory... Všechno je relativní.[/OT]
Pitomec (10211)|7.3.2010 10:54
Antonín (732)|7.3.2010 11:45
Já si nemám, nač stěžovat.
Že je ťulpasů hodně a že jsou agresivní, to už je takový stav věci.
Platí to minimálně šedesát let, co jsem na to poprvé přišel.
Pitomec (10211)|7.3.2010 14:14
[quote=Antonín;270370]Já si nemám, nač stěžovat.
[COLOR=red]Že je ťulpasů hodně a že jsou agresivní, to už je takový stav věci.[/COLOR]
Platí to minimálně šedesát let, co jsem na to poprvé přišel.[/quote]
Ty seš ale nepochybně v jejich čele 9-)
Fricoolinek2 (675)|22.3.2010 01:18
Já pořád nevim, co pořád proti Lidlu máte. Pokud se trochu člověk vyzná, tak tam koupí kvalitní potraviny za slušný peníz. Ty předsudky vůči tomuhle řetězci mne poněkud jebou.
Pitomec (10211)|22.3.2010 09:05
Pokud se trochu člověk vyzná, tak tam koupí [COLOR=white]kvalitní[/COLOR] potraviny za slušný peníz.
Fricoolinek2 (675)|29.3.2010 14:58
To, jestli se dočkáme starších filmů v HD, je pořád ve hvězdách. nicméně jsme se již dočkali v HD jednoho staršího českého seriálu, aneb na tragickej život já jsem pes... :-)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Sice to není úplně tip top, ale zkrákta limity 25 let starého 16mm filmu jsou prostě omezené.
Fricoolinek2 (675)|2.4.2010 16:25
Po Vlaku dětství a naděje přijdou v HDčku i Hříšní lidé města pražského.

ČT to opravdu bere celkem "z gruntu". Prý to nemá být poslední letošní počin tohoto druhu. :)
StD (8612)|2.5.2010 08:04
...a další filmová klasika 20. let zrestaurována: [SIZE="4"]Die Nibelungen[/SIZE] od Fritze Langa

http://www.arte.tv/de/film/3174196.html
StD (8612)|16.6.2010 09:10
...začínají s DVD, ale "hyn sa ukáže"... :BB:

http://www.filmy-patri-lidu.cz/

P.S. Včera jsem si koupil ten poslední film "Únos" (1953) a jsou tam opravdu slušný datový toky - video osciluje nominál kolem 8000 a audio DD je Mono 320 kbps...
Ivo Mašek (10205)|16.6.2010 09:37
No, to jsou filmečky, pane. Poslední dobou na tyto zázraky uvědomělosti narážím všude. V rámci spravedlnosti požaduji, aby byly normálně k sehnání filmy podobného rázu, ale točené za Protektorátu. A aby tyto filmy byly běžně i v TV. Tahle nadřazenost rudýho myšlenkovýho sajrajtu mě už dost leze pr...
StD (8612)|16.6.2010 10:07
[quote=Ivo Mašek;286008]No, to jsou filmečky, pane. Poslední dobou na tyto zázraky uvědomělosti narážím všude. V rámci spravedlnosti požaduji, aby byly normálně k sehnání filmy podobného rázu, ale točené za Protektorátu. A aby tyto filmy byly běžně i v TV. Tahle nadřazenost rudýho myšlenkovýho sajrajtu mě už dost leze pr...[/quote]

No je u toho celkem solidně napsaný komentář - viz příloha.
Unos (Kidnapped) (1953) R2 CZECH INSIDE low res.jpg
Ivo Mašek (10205)|16.6.2010 11:46
Já jsem ho četl. Ten komentář a vůbec historii doby vzniku filmu si přečte a zjistí každý, kdo se zajímá o historii a umí v tom být nestranný. Kolik takových nás je? Sakra málo. Zbytek, tak valná většina, takové komentáře nikdy nečetla, nečte je a nebude je číst. A protože se u nás zobrazují pouze a jenom díla z jedné "tmavé" epochy a ne i z té druhé "tmavé" epochy, tak se nutně jedná o propagaci.
Kdyby bylo veřejně k mání vše (tedy jak díla z komunismu, tak i díla z nacismu), tak ano, potom se jedná o nezávislý a nestranný počin. To se ale u nás nestane. A není ani divu. kdo zná dobře moderní dějiny tohoto státu, ví na co narážím. Bohužel, češi ani dnes nejsou schopní vstřebat skutečnou historickou pravdu o svém chování za časů Protektorátu.
Já to tu nechci blíže rozvádět - to je na hodně dlouhou diskuzi a podmínka hlubších znalostí té doby je nutností.
Každopádně, pokud se budou prezentovat pouze díla z jedné epochy, nutně to není nestranný počin a nelze říkat, že se nejedná o ideologii.
geronimoh (2327)|16.6.2010 11:55
Citace z ( http://www.filmy-patri-lidu.cz/ ) :

Idea projektu

V loňském roce 2009 uplynulo 20 let od Sametové revoluce. Za tu dobu vyrostla nová generace Čechů, která nikdy neměla možnost seznámit se s celou tváří domácí filmové produkce. A především jim bychom rádi přiblížili filmy, které dnes figurují v takzvaném trezoru naruby. Jsou to filmy převážně z let 40. a 50., které dnes na běžných celoplošných televizích neuvidíte a bylo by chybou vnímat je jen skrze zkazky o nich. Současný mladý člověk by měl mít možnost zhlédnout je na vlastní oči a udělat si vlastní úsudek; stejně jako pamětník, který by takto mohl osvěžit svou paměť a podívat se na takový film s odstupem let a porovnat tak své tehdejší a nynější zážitky.

Zároveň vás chceme upozornit, že není naším záměrem propagovat komunismus, stalinismus nebo staré pořádky, ale jde nám o celistvý pohled na naši historii na poli filmu. V době minulé bylo perzekuováno mnoho děl, v době současné nemusíme tento postup opakovat. A jestliže existuje mnoho nepřátel takových filmů v televizním programu - myslíme si, že uvedení na DVD, čistě pro znalce a fandy historie, je vhodné řešení.

V horizontu dalších měsíců bychom dále chtěli pokračovat více do minulosti a seznámili bychom tak dnešní diváky s méně známými tituly let 20. a 30., a to nejenom s celovečerní hranou tvorbou.


PS: něco na tom je a když si vzpomenu, jak se u nás lidi marně pokoušeli sehnat "Třicet případů majora Zemana", když vycházel jako levná příloha novin a stalo se z něho podpultové zboží jako za starých časů, tak je to asi dobrý obchodní tah :-)-:-)-:-)-
Ivo Mašek (10205)|16.6.2010 12:06
[quote]
tak je to asi dobrý obchodní tah
[/quote]
Tak to zcela určitě. Co jeden neudělá pro mamon.
Proč myslíš, že značná spousta německých filmů, natočených v Německu v letech 1933 až 1945 je v samotném Německu zákonem zakázána? (V Rakousku platí obdobný zákon) Určitě v tom nehraje roli možný obchodní tah (a ten by tedy byl opravdu velký)
V Německu se ony zakázané filmy smějí promítat pouze pro určitý okruh lidí (historici, apod.)
StD (8612)|16.6.2010 12:07
[quote=Ivo Mašek;286036]...[/quote]
Kdo chce, ten si takové filmy dokáže opatřit - já mám i pár takových kousků ve sbírce - namátkou např. německý Titanik (1943), Quax der Bruchpilot (1941) a i něco od Leni Riefenstahlové.

[quote=geronimoh;286040]...[/quote]
Já si myslím, že je to myšlenka dobrá, když do toho začnou jít hlouběji. Vůbec by neškodil vznik takového "malého českého Criterionu", ještě vedle nabídky Filmexportu, která je v této oblasti také celkem dost široká.
tesla15 (505)|25.6.2010 14:45
ČT chce do dvou let přepsat 200 filmů do 3D.
geronimoh (2327)|25.6.2010 14:56
[quote=tesla15;287229]ČT chce do dvou let přepsat 200 filmů do 3D.[/quote]

3D mě nebere. Ocenil bych, kdyby ČT nechala některé černobílé skvosty alespoň obarvit a napříště vysílat ve vysokém rozlišení, jako například pohádku "Pyšná princezna" apod.
tesla15 (505)|27.6.2010 11:40
[quote=geronimoh;287233]3D mě nebere. Ocenil bych, kdyby ČT nechala některé černobílé skvosty alespoň obarvit a napříště vysílat ve vysokém rozlišení, jako například pohádku "Pyšná princezna" apod.[/quote]

Vysoké rozlišení beru, s obarvením nesouhlasím Na první pohled mi to nebere. To s věrností barev nemá a z podstaty nemůže mít nic společného. Ale, to již po několikáte popisuji, nutno by Váš " televizor " uměl černé podání.
StD (8612)|27.6.2010 11:51
[quote=tesla15;287359]Vysoké rozlišení beru, s obarvením nesouhlasím Na první pohled mi to nebere. To s věrností barev nemá a z podstaty nemůže mít nic společného. Ale, to již po několikáte popisuji, nutno by Váš " televizor " uměl černé podání.[/quote]
[OT]Co takhle se nejprve naučit psát česky, když už se někdo odhodlá někam psát na veřejnost? Nebo je pán další dislektik genius, kterého okolí nechápe?[/OT] Tady je koukám zapotřebí Slabikář ve 3D.
geronimoh (2327)|27.6.2010 18:01
[quote=tesla15;287359]Vysoké rozlišení beru, s obarvením nesouhlasím Na první pohled mi to nebere. To s věrností barev nemá a z podstaty nemůže mít nic společného. Ale, to již po několikáte popisuji, nutno by Váš " televizor " uměl černé podání.[/quote]

Co člověk, to jiný vkus. Mě zase nebere černobílá "Pyšná princezna". Neporozuměl jsem poslední větě. :rolleyes:
Fricoolinek2 (675)|21.7.2010 06:16
Seznam 200 českých filmů určených k digitalizaci.
http://blog.3tecky.cz/65-200-ceskych-filmu-pro-digitalizaci

Další info:
http://www.mediadeskcz.eu/uploaded/navrh_koncepce_digitalizace_ceskych_filmovych_del.pdf
http://www.mediadeskcz.eu/uploaded/20100701112807-digitalizace_brozura_final.pdf - doporučuji

Přijde mi, jakoby komise, jenž vybírala "elitních" 200 českých filmů, byla poněkud odtažena od reality. Kvůli filmům, které sice zřejmě mají vysokou uměleckou hodnotu, což ovšem ocení mizivé % populace, se nedostane na filmy, těšící se neskutečné divácká popularitě (a raději ještě upozorním, že nemám na mysli "Slunce, seno...")

Filmy, jenž mají pomyslného Černého Petra (btw: film Černý Petr Černého Petra nemá )

Pension pro svobodné pády
Hříšní Lidé města Pražského (4x)
Hogo Fogo Homolka
Homolka a Tobolka
6 Medvědů s Cibulkou
Princ a Večernice
Jak utopit dr. Mráčka
Pane, vy jste vdova
Zabil jsem Einsteina, pánové.
Čtyři vraždy stačí, drahoušku
Noc na Karlštejně
Jáchyme, hoď ho do stroje
Holky z porcelánu
Trhák
Což takhle dát si špenát
Básníci (3x)
Já to tedy beru, šéfe
Jen ho nechte, ať se bojí
Zítra to roztočíme, drahoušku
Co je doma, to se počítá, pánové
Kamarád do deště
Vrať se do hrobu
Tajemství hradu v Karpatech
Příště budeme chytřejší, staroušku
Dobří holubi se vracejí
Pave1 (4279)|21.7.2010 17:20
To já jsem spokojený s novými přepisy starších filmových snímků, ať už ČB nebo barevných, vysílaných v SD rozlišení. Vypadají skvěle (pokud je někdo příliš nedosaturuje, viz chalupáři teď vysílaní na nově .-) ). V HD pouze vyleze veškerý bordel, který na těch filmových pásech u těch starších je (a který i přes retuše nečistot okénko po okénku tam zůstane). Retuše mají smysl na velké škrábance a velké nečistoty, malé s nimi přes veškerou snahu zlikvidovat prostě nelze.

Podle kvality dochovaného filmového pásu jsou výsledky nových přepisů vždy buď menším (u těch hodně poškozených) nebo dokonce velkým zlepšením (u těch zachovalejších) nové TV kopie.

Obarvené u.s. snímky jsem viděl, výsledek byl velmi solidní, ale ty náklady musely být značné (taky to je několik málo snímků). U nás se tuším obarvoval kreslený večerníček "Rumcajs", první řady byly ČB, ale to bylo jednodušší (z hlediska analýzy obrazu, částí k obarvení).
Fricoolinek2 (675)|23.7.2010 07:03
[quote=Pave1;290025]V HD pouze vyleze veškerý bordel, který na těch filmových pásech u těch starších je (a který i přes retuše nečistot okénko po okénku tam zůstane).[/quote]

Tak možná ve Vlaku dětství a naděje, který byl natočen na 16mm nějaký ten nevěstinec ( :) ) vylezl, ovšem na seriály a filmy točené na 35mm film se to HD vyplatí. A vyplatí se i na tu 16mm, mne nějaký "bordel" nevadí. Beru to prostě jako vlastnost filmu, říkám, že prostě ta chemie "žjie". ;-)
Pave1 (4279)|24.7.2010 12:08
"Bordel na páse" je vliv stárnutí a používání filmového pásu, týká se všech druhů (záleží spíš na té míře poškození a stáří).

Pokud vidíš nově naskenovaný film v HD a v SD, tak dost často vítězí ta "SD distribuce", pokud je snímek víc poškozený. Ony i ty snímací a retušovací techniky mají své limity :-) .

Dopl.: Souhlasím ale, že je dobře to naskenovat do HD vše, protože v budoucnu mohou přijít výkonnější retušovací technologie, takže pak bude lepší mít kvalitnější už zdigitalizovaný zdroj (protože ty filmy budou mezitím pořád stárnout a další přepis po letech může být horší).
Antonín (732)|2.8.2010 09:58
Mělo by se skenovat v mnohem vyšším rozlišení - na úrovni velikosti (nebo pod úrovní) zrna filmového materiálu, což u 16mm bude někde na vodorovných aspoň 4096, a u 35 mm někde na dvojnásobku.
A teprve pak zpracovávat.

V HD toho vyleze hodně.
Kromě chlupů třeba prokládání, když to pak nějaký zoufalec nechá pomršit do "i"
.-)
Je jasné, že na starých CRT by to vidět nebylo.
(BTW: k promítání SD jsou bezvadné.)
Pave1 (4279)|3.8.2010 23:52
Proklad na filmu nevyleze nikdy, protože pokud je snímek (okénko) snímaný neprokládaně tak oba půlsnímky (na TV kopii) nemají různé fáze pohybu ale stejné (takže jdou opět bez problému spojit bez jakékoliv degradace).

S tím skenováním 35mm "do 6K a výše" jde jen o peníze na technologii a úložné servery (pokud pošleš 2 až 3mld, tak není žádný problém :D )
Antonín (732)|4.8.2010 10:29
Blbost.
Žádné miliardy na to dnes nejsou potřeba.
Film i v RAW formátu 4096x4096 bude mít velikost řádově v jednotkách TB. Kde jsou jaké miliardy?
Jeden GB uložného prostoru stojí řádově korunu...
Drahý je čas skenování a hlavně čas zpracování a ten nebude o tolik rozdílný.
A pro budoucnost to evidentně bude potřeba hned pro několik účelů.
(Ale hlavní je ta otázka definitivného bezztrátového uložení, filmy "hnijou". A to má smysl jedině tehdy, když sken bude jemnější než zrno, jinak se bude skenovat někdy ještě jednou...)
Pave1 (4279)|4.8.2010 20:20
Jednotky TB :-) ?

Ty jsi komik, plácáš "o 4K a víc" a netušíš. Zálohované profi pole pro několik pracovišť pro RT práci v tomhle rozlišení, retuš počítadla, které to přehrají v RT (což je nutnost), ty profi disková pole na min dva roky práce (retuš okénko po okénku) nebo spíš víc, lidi co to dělají (aby to nebylo na deset let .-) ), zaplatit snímače, korektory, vybudovat na to speciální pracoviště, špičkové monitory, přenosové sítě, myslím, že nemáš nejmenší představu. o čem tady mluvíš.
Vem si externí disk za dva litry a můžeš se hlásit :D .