Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV Live HD Media Player - nastavení, zkušenosti

jaydoo (542)|30.12.2009 21:57
richard44
1. Tvoje otazky su ale mimo tejto diskusie. Rozdiel medzi komponentnym a kompozitnym prepojenim ti priatel google iste vysvetly. alebo wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Component_video

2. v skutocnosti nie je tak sedy ako na obrazkoch.

3. cital si tuto diskusiu ?? Miesto Ethernetu USB sietovu kartu aku ???

4. jis ti isto odpovie, ja tu nemam teraz DVD v ISO. /DVD prehravam stale pioneerom/
5. Hd Youtube umi, ale zalezi na internetovom pripojeni.
richard44 (11)|30.12.2009 22:02
Diskusi jsem četl celou, dokonce několikrát všech 14 stránek.

Jen jsem nepochopil, jde teda ten WiFi přes USB či ne?

Díky,

doufám však, že ještě mi bude odpovězeno na SCART, dodávanou redukci apod.
jaydoo (542)|30.12.2009 22:13
Ved je to tu napisane, ze niektore USB WiFi funguju, ked das upraveny firmware.
P.S. v prvej otazke si nenapisal, ze chces WiFi USB, lebo su sietove karty do USB aj Ethernetove, tak treba napisat presnejsie.
richard44 (11)|30.12.2009 22:27
Existují i Ethernetové? To jsem nevěděl! Jsou lepší nebo horší než USB?

Doufám, že se k mým otázkám vyjádří i jis.
pikomuf (9)|31.12.2009 09:15
[quote=jis;256675]Nemám zkušenost.

Není omezení pro velikost externího disku.

Máš v Network Setting nastavenou položku Share WDTV on your network (Sdílet WDTV v síti) na hodnotu On (Zapnuto)?[/quote]

Diky za odpovedi. Za tu posledni i Danrimu. Zapnute to nemam. Z wdtv slozky z PC vidim to jsem vyresil twonky media serverem. Network shares me zlobily.
Zapnuto to asi nemam takze si to zapnu. Jeste jednou dekuji.
pikomuf (9)|31.12.2009 09:16
[quote=ai;256740]Ja to pouzivam v US, no a je fakt, ze pisou, ted, ze to nejde mimo US. Kdysi to slo i z Evropy, tak promin za to mateni, jak to obejit nevim, na netu jsou nejake reseni pro PC s US proxy, jak na to primo z WDTV nevim.[/quote]

Tak moje tuseni bylo spravny.. tak mi bude muset stacit live365. diky
richard44 (11)|31.12.2009 10:10
Bože, včera v jedenáct jsem byl fakticky mimo, teď teprve přesně vidím, že mi jaydoo napsal, že do USB existují i Ethernetové! Já si furt myslel své a nějak mě napadlo, že do Ethernetu už existuje WiFi stejně jako do USB, prostě jsem si to špatně vyhodnotil a jaksi mě to překvapilo. :)
jis (1301)|31.12.2009 10:23
[quote=richard44;256795]rád bych se zeptat, zda toto zařízení umí přes nějakou redukci či bez ní komunikovat s TV prostřednictvím SCARTu, jenž je, jak jsem slyšel, o pár tříd výše co se týče kvality přenosu než klasický trojbarevný A/V. Taky by mě zajímal rozdíl mezi kompozitním a komponentním a dále ještě to, zda přístroj v balení obsahuje také redukci na A/V port, nacházející se vpravo v zadní části přístroje.[/quote]HDMI je digitální A/V propojení, tedy nejkvalitnější. V analogových propojeních vede komponentní, pak SCART (s RGB) a poslední je kompozitní. Najdi si to ve wikipedii (SCART, HDMI, ...). Ano obsahuje všechny potřebné redukce. Neobsahuje HDMI a optický kabel.

[quote=richard44;256795]Design WDTVL se od staršího modelu WDTV HD mírně změnil; vypadá to, že získal mírně našedlou barvu a hlavně matný vzhled, nemám pravdu? [/quote]Ano, viz obrázek a odkazy hned na první stránce.

[quote=richard44;256795]A je možné pro připojení zařízení k Internetu místo Ethernet kabelu použít USB síťovou kartu zastrčenou do USB portu WDTVL, která by se bezdrátově napojila na domácí WiFi router? [/quote]Ano, na stránkách WD najdeš seznam podporovaných WiFi adaptérů.

[quote=richard44;256795]Je skutečně pravda, že nejnovější verze Live umí přehrát DVD filmy ve formě .iso i s menu?[/quote]Nevím, kde jsi toto vzal, ale i zde se psalo o tom, že DVD menu nepodporuje.

[quote=richard44;256795]A jak je to s kvalitou YouTube? Umí přehrávat i v HD, nebo jenom standard?[/quote]Umí přehrávat i v HD, kdybys opravdu toto téma přečetl, psalo se to tu. Jen to musíš v nastavení zapnout.
richard44 (11)|31.12.2009 10:34
Díky za odpovědi, téma jsem přečetl celé, nicméně ptal jsem se jinde (CZC), tak se ptám i zde. A/V je tedy kompozitní nebo komponentní?

Jinak, tu informaci, že WDTVL přehraje .iso i s menu, jsem také viděl poprvé na jiném fóru. Napsal ji uživatel pouli.

Velice děkuji uživateli, který vytvořil český překlad pro menu WDTVL na stránce http://marakoss.blogspot.com/2009/12/wd-tv-live-hd-media-player-czech.html
(snad to nějaký chytrák neoznačí za reklamu).
jaydoo (542)|31.12.2009 11:01
richard44: Do USb dnes mozes pripojit asi vsetko. Na vsetko su prevodniky. Dokonca aj na kavovar. Ale lepsie je pouzit kabel ako WiFi.
A rozdiel medzi komponentnym a kompozitnym. Obidva su analogove.
Kompozitne:
Využíva na spojenie koaxiálny kábel a je najjednoduchším typom analógového spojenia. Tento kábel využíva na prenos analógového signálu iba jeden vodič. Potom dochádza k tomu, že luminiscencia a chromatičnosť signálu sa prenášajú spolu, čím sa zmiešavajú. Toto spojenie je aj najnekvalitnejším analógovým spojením.
Komponentne:
Najlepší typ spojenia, pretože sa každý signál YCC má svoj vlastný kábel.
Medekal (8)|31.12.2009 11:22
Stále řeším problém nejspíš se špatným signálem (viz. příspěvek výše). Každé druhé zapnutí přístroje mi hlásí mimo rozsah a problikává obrazovka a menu nenajede, vypnu , zapnu a pak ano. Ale není to pravidelné, prostě úplně náhodně. Občas mi dokonce problikávají ikony na obrazovce. Může to být opravdu vadným kabelem nebo vadný kus?
richard44 (11)|31.12.2009 11:45
jaydoo:
Díky za vyčerpávající odpověď.

Už to tedy začínám chápat:
Nejlepší typ spojení je HDMI, což je digitální nástupce SCARTu. Již existuje několik typů a verzí tohoto kabelu.

Druhý nejlepší je komponentní. Ten přenáší v každém kabelu zvlášť signál, což je výhodné. Bývá také označován jako YCbCr či jako YUV.

Třetí nejlepší je SCART, který je schopen ve svých 21 pólech přenést i RGB. Začal se používat ve Francii a dodnes patří k nejpoužívanému evropskému spojení, které však v posledních letech začíná drtit digitální HDMI.

Nejhorším typem spojení je kompozitní. Tímto typem je vybavena snad každá televize, přestože je to nejhorší způsob (analogového) propojení. Označuje se také jako A/V, z výrazů Audio a Video. Skládá se ze tří kabelů, z toho jsou dva Audio (červený a bílý) a jeden Video (žlutý).

Jenom bych ještě rád věděl, co je to optický kabel a jaké místo mu v tabulce patří. Omlouvám se za OT.
jis (1301)|31.12.2009 12:04
[quote=richard44;256899]Jenom bych ještě rád věděl, co je to optický kabel a jaké místo mu v tabulce patří. Omlouvám se za OT.[/quote]To optické propojení přenáší zvuk v digitální podobě, typicky slouží k propojení se zesilovačem, který je součástí domácího kina. Ale zvuk se digitálně (spolu s obrazem) přenáší i v HDMI, novější sestavy domácího kina již umožňují připojit i HDMI, takže optika pak není potřebná.
Viz příklad, jak to mám zapojené já: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=250337&postcount=187.
jis (1301)|31.12.2009 12:07
[quote=Medekal;256893]Stále řeším problém nejspíš se špatným signálem (viz. příspěvek výše). Každé druhé zapnutí přístroje mi hlásí mimo rozsah a problikává obrazovka a menu nenajede, vypnu , zapnu a pak ano. Ale není to pravidelné, prostě úplně náhodně. Občas mi dokonce problikávají ikony na obrazovce. Může to být opravdu vadným kabelem nebo vadný kus?[/quote]Ještě jsi nenapsal, zda jsi již vyzkoušel jiný HDMI kabel. A otestoval jsi ty další způsoby propojení (komponentní, nebo kompozitní)?
jis (1301)|31.12.2009 12:09
[quote=richard44;256885]Velice děkuji uživateli, který vytvořil český překlad pro menu WDTVL na stránce http://marakoss.blogspot.com/2009/12/wd-tv-live-hd-media-player-czech.html
(snad to nějaký chytrák neoznačí za reklamu).[/quote]I o tom se zde již psalo: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=252158&postcount=54.
richard44 (11)|31.12.2009 12:16
Já to vím. ;-)

Díky za objasnění pojmu optický kabel.
pikomuf (9)|31.12.2009 13:59
Dam jeste jeden dotaz. Tesil jsem se jak si tuhle krabicku pripojim pres HDMI. Moje predstava byla ze z WDTV Live pripojim optikou zvuk do receiveru (tak to i mam a jsem spokojen) a pak pred HDMI z WDTV live do TV (LCD Philips ) ale ani na 1 HDMI port v tv se me to nespojilo tak jsem tedy zatim pouzil komponent ten me to prenasi v poradku. kabel ktery mam tak jsem testoval na pripojeni pc - tv a to slo v poradku. Musim neco nastavit v menu televize aby me to chytilo ten signal ?

Diky
jis (1301)|31.12.2009 14:29
[quote=pikomuf;256937]Tesil jsem se jak si tuhle krabicku pripojim pres HDMI. Moje predstava byla ze z WDTV Live pripojim optikou zvuk do receiveru (tak to i mam a jsem spokojen) a pak pred HDMI z WDTV live do TV (LCD Philips ) ale ani na 1 HDMI port v tv se me to nespojilo tak jsem tedy zatim pouzil komponent ten me to prenasi v poradku. kabel ktery mam tak jsem testoval na pripojeni pc - tv a to slo v poradku. Musim neco nastavit v menu televize aby me to chytilo ten signal ?[/quote]V TV se pouze přepni na příslušný HDMI vstup. A u WDTVL jsi měl výstup správně nastaven - podle schopností tvé TV?
pikomuf (9)|31.12.2009 14:47
[quote=jis;256946]V TV se pouze přepni na příslušný HDMI vstup. A u WDTVL jsi měl výstup správně nastaven - podle schopností tvé TV?[/quote]

Na WDTVL jsem nic nemenil nechal jsem to jak to je. Zkusim to tedy pomenit jestli se to na nejakym vstupu chyti. Tv nemam predstavu co umi ci ne.. je to 2 roky stara Philipska hd ready
jis (1301)|31.12.2009 14:49
[quote=pikomuf;256956]Na WDTVL jsem nic nemenil nechal jsem to jak to je. Zkusim to tedy pomenit jestli se to na nejakym vstupu chyti. Tv nemam predstavu co umi ci ne.. je to 2 roky stara Philipska hd ready[/quote]No tak se podívej do manuálu, nebo si to zjisti na internetu, třeba nezvládne 1080p.
hirogen77 (29)|31.12.2009 15:14
cate neviete niekto poradit, mam wdtv live s najnovsim FW a nedokaze mi prehrat dobre ziadne .mkv subori. ked pusti hoc ake .mkv tak sa film spusti, ale obraz je rozmazany a rozbyty...skusal som compositny vystup aj HDMI aj na dvoch TV som to testoval a neviem kde je chyba.. za radu vopred dakujem
jis (1301)|31.12.2009 16:51
[quote=hirogen77;256969]cate neviete niekto poradit, mam wdtv live s najnovsim FW a nedokaze mi prehrat dobre ziadne .mkv subori. ked pusti hoc ake .mkv tak sa film spusti, ale obraz je rozmazany a rozbyty...skusal som compositny vystup aj HDMI aj na dvoch TV som to testoval a neviem kde je chyba.. za radu vopred dakujem[/quote]Pokud máš originální firmware, vyzkoušel jsi reset do továrního nastavení a přesto tě zlobí všechny výstupy a to na více TV, pak bude problém asi ve WDTVL.
jaydoo (542)|31.12.2009 16:58
[quote=hirogen77;256969]cate neviete niekto poradit, mam wdtv live s najnovsim FW a nedokaze mi prehrat dobre ziadne .mkv subori. ked pusti hoc ake .mkv tak sa film spusti, ale obraz je rozmazany a rozbyty...skusal som compositny vystup aj HDMI aj na dvoch TV som to testoval a neviem kde je chyba.. za radu vopred dakujem[/quote]

A robia ti to len mkv, alebo aj avi subory?
hirogen77 (29)|31.12.2009 20:56
[quote=jaydoo;256996]A robia ti to len mkv, alebo aj avi subory?[/quote]
robia to len mkv vsetko ostatne mi ide bez problemov...problem mam este s HD videom na youtube robi mi to to iste co mkv
jis (1301)|31.12.2009 21:07
[quote=hirogen77;257034]robia to len mkv vsetko ostatne mi ide bez problemov...problem mam este s HD videom na youtube robi mi to to iste co mkv[/quote]A ten reset do defaultu jsi udělal?
danri (84)|31.12.2009 21:19
Spíše to možná vypadá jako by WDTV nestíhal. Z jakého zdroje to načítáš? Nasdílené PC přes síť, USB HDD...?
Když jsem pouštěl video s velkým datovým tokem přes síť tak mi taky blbnul obraz a pak přestal jít zvuk. Ale .mkv by to zvládat mělo.
hirogen77 (29)|31.12.2009 21:24
[quote=jis;257035]A ten reset do defaultu jsi udělal?[/quote]
ano resetol som ho a nic...stale blbnu mkv....tie demo subori co boli na cd prilozene v skatule slapu bez problemov aj ine typy suborov vo vyssom rozliseni napr mpg s HD kamery ide bez problemov, ale mkv a HD youtube nejdu dobre
hirogen77 (29)|31.12.2009 21:25
[quote=danri;257038]Spíše to možná vypadá jako by WDTV nestíhal. Z jakého zdroje to načítáš? Nasdílené PC přes síť, USB HDD...?
Když jsem pouštěl video s velkým datovým tokem přes síť tak mi taky blbnul obraz a pak přestal jít zvuk. Ale .mkv by to zvládat mělo.[/quote]
USB kluc corsair voyager a siet...blbnu len mkv a HD youtub
danri (84)|31.12.2009 21:44
Je to fakt divný. Mi zatím všechny mkv. jely v pohodě. Jedině zkusit porovnat s jiným WDTV a popř. reklamovat. To video z youtube je dostatečné načteno dopředu, jde to vidět v dole v ukazateli. Pošli nějaký odkaz a já ti to můžu zkusit.
hirogen77 (29)|31.12.2009 22:01
[quote=danri;257044]Je to fakt divný. Mi zatím všechny mkv. jely v pohodě. Jedině zkusit porovnat s jiným WDTV a popř. reklamovat. To video z youtube je dostatečné načteno dopředu, jde to vidět v dole v ukazateli. Pošli nějaký odkaz a já ti to můžu zkusit.[/quote]
asi to pojdem reklamovat
eltuccio (2)|1.1.2010 12:20
Prosim o pomoc,

mam stejny problem jako se tu uz nekolikrat resil, tzn. po chvili bezproblemoveho prehravani filmu ze sitoveho disku se objevi hlaska "There was a problem connecting to network." a pak uz si z disku neprehraju nic az po restartu, kde zase cca po 2min prehravani skoncim stejne.

Mam 0.3.2. fw od b-rada a v xmounts mam (doufam spravne) cestu k sitovemu disku, kde jsou filmy takto: xmount //192.168.1.35/tacz tacz cifs. Bohuzel stejne se mi nepodari zadne video prehravat dele jak ty 2min.

Jeste prosim o radu, jak nastavit ceske fonty v titulkach.
GOTO (17)|1.1.2010 13:37
titulky nastav na central europe windows 1250

xmount funguje jen ve verzi 0.2.2.1

GOTO
eltuccio (2)|1.1.2010 14:21
[quote=GOTO;257081]titulky nastav na central europe windows 1250

xmount funguje jen ve verzi 0.2.2.1

GOTO[/quote]

Diky za radu, jeste prosim, jak udelam downgrade na starsi FW?
jaydoo (542)|1.1.2010 16:33
[quote=ai;255646]kdyz upravis wdtvlive.ver soubor v notepadu, kde je treba toto:
VERSION='1.01.11'
LOCATION='wdtvlive.bin'
PKG_LOCATION='wdtvlive.pkg'

tam prepises tu verzi na 1.01.12 a WDTV ti reportuje , ze je k dispozici nova verze, flashnes to, a pak se podivas do info a mas tam samozrejme verzi 1.01.11[/quote]

To Eltucio : tuto to mas napisane, ako sa downgraduje na original. A potom si daj tu 0.2.2.1


To JIS : Mohol by si navod na downgrade napsat do prveho prispevku, aby sa porad nekto neptal. /alebo ked zabudnem a nebude sa mi to chciet hladat/
A pripadne aj nieco k firmwarom, ktori je najlepsi, pripadne preco.
ai (2993)|1.1.2010 17:41
[quote=eltuccio;257087]Diky za radu, jeste prosim, jak udelam downgrade na starsi FW?[/quote]
0.2.2.1 je homebrew fw a 0.3.2 je WDlxTV Live, jsou to jine alternativni verze ,JINY fw, od stejneho autora b-rad, neni to starsi a novejsi, kazdy ten fw je na neco jineho, meli by jsme to tu asi vzdy citovat cely nazev, jinak asi dojde k tem nedorozumenim, kdo si to neprecte v originalu
jis (1301)|2.1.2010 10:20
[quote=ai;257121]0.2.2.1 je homebrew fw a 0.3.2 je WDlxTV Live, jsou to jine alternativni verze ,JINY fw, od stejneho autora b-rad, neni to starsi a novejsi, kazdy ten fw je na neco jineho, meli by jsme to tu asi vzdy citovat cely nazev, jinak asi dojde k tem nedorozumenim, kdo si to neprecte v originalu[/quote]:eek: Uff, tak to není. Oba jsou z jedné řady firmware od b-rada. Pouze po verzi 0.2.2.1 následovala trochu odmlka, kdy b-rad čekal na pomoc od několika dalších, kteří mu pomáhali řešit některé problémy (např. aktivní USB napájení i v režimu standby). Číslování pak poskočilo na 0.3.0, 0.3.1, 0.3.2. b-rad svůj firmware nazývá WDLXTV-LIVE, podobně jako byl jeho fw pro WDTV: WDLXTV. Od b-rada existuje jiné řada, ta se však jmenuje: DEBIAN-WDLXTV-LIVE.
jis (1301)|2.1.2010 10:28
[quote=jaydoo;257113]To Eltucio : tuto to mas napisane, ako sa downgraduje na original. A potom si daj tu 0.2.2.1

To JIS : Mohol by si navod na downgrade napsat do prveho prispevku, aby sa porad nekto neptal. /alebo ked zabudnem a nebude sa mi to chciet hladat/[/quote]Použít hledání mohl i Eltucio. Postup pro upgrade /downgrade je navíc uveden i v readme u firmware. Nemluvě o tom, že na stránkách b-rada je ke každé major verzi obsáhlé povídání a diskuse. To by si měl KAŽDÝ, kdo o alternativním fw uvažuje, POVINNĚ PŘEČÍST. Pokud mu to za to nestojí, pak nemá smysl, aby se alt. fw vůbec zabýval. V motoru v autě se také každý nešťourá bez toho, že by si alespoň nastudoval příručku!

Už jsem se setkal i s borci, co si hned jdou instalovat alt. fw, aniž by přitom měli byť jen přečtený návod k originálnímu fw a ani ten originální fw dokonce neměli správně nastavený (např. kódování titulků). K alternativnímu fw by měl uživatel přikročit, až teprve po té, co důkladně nastuduje funkčnost, kterou obdržel přímo od výrobce. Protože se jinak se může marně snažit napravovat něco, co není třeba řešit pomocí alt. fw, ale stačí k tomu přečíst si návod.

A ještě jedna poznámka. Multimediální přehrávač, byť se výrobci mohou snažit sebevíc, prostě není produkt typu vysoušeč vlasů. Je nezbytné si k němu nastudovat minimálně návod a pojít si dostupné informace na internetu. A v ideálním případě by tak měl potenciální náročnější zájemce učinit dříve, než si ho koupí, aby věděl do čeho jde a co zařízení umí a co ne. A ne koupit, co mi padne pod ruku a pak se rozčilovat, co je to za krám.
jaydoo (542)|2.1.2010 11:21
To je jasne, ze sa netreba vrtat tam, kde sa nema, ale ak by si mal cas a chut, asi by naozaj bolo dobre napisat na uvod nejake FAQ odkazy :-)

Ja chcem teraz skusit rozchodit USB klavesnicu, tsak si idem postudovat trosku tie B-Radove FW.
jis (1301)|2.1.2010 11:30
[quote=jaydoo;257236]To e jasne, ze sa netreba vrtat tam, kde sa nema, ale ak by si mal cas a chut, asi by naozaj bolo dobre napisat na uvod nejake FAQ odkazy :-)[/quote]Ono to zde bohužel ani nelze udělat, protože příspěvky starší jak týden již nelze editovat. Takže s tím úvodním už nic nesvedu.
jaydoo (542)|2.1.2010 11:53
To som nevedel. Ale po dohode s administratorom fora by to mozno islo. Ale aj tak ti vdaka za to, co tu je.
Medekal (8)|2.1.2010 11:54
Další způsoby propojení jsem zkoušel (kompozitní) a fungoval, ale samozřejmě horší kvalita. Rád bych vyřešil problém s HDMIn kabelem, pravděpodobnost, že je vadný, je myslím malá. Může byt třeba problém va nasteveném rozlišení? Mám auto a barvy taky. Nemělo by být nastaveno natvrdo nějaké nativní rozlišení TV? Obraz vypadává fakt náíhodně, buď hned najede nebo musím vypnout a zapnout, je to fakt divné. Díky za radu.
jis (1301)|2.1.2010 12:10
[quote=jaydoo;257243]To som nevedel. Ale po dohode s administratorom fora by to mozno islo. Ale aj tak ti vdaka za to, co tu je.[/quote]Můžeš se o tom přesvědčit na vlastních starších příspěvcích. Ten týden jsem zjistil empiricky, s přesností na půl hodiny ;). Jinak už jsem mu jednou psal, ale zatím bez odezvy.
jis (1301)|2.1.2010 13:03
[quote=Medekal;257244]Další způsoby propojení jsem zkoušel (kompozitní) a fungoval, ale samozřejmě horší kvalita. Rád bych vyřešil problém s HDMIn kabelem, pravděpodobnost, že je vadný, je myslím malá.[/quote]Ale stále jsi ještě nenapsal, zda jsi již vyzkoušel jiný HDMI kabel. Kompozitní ti samozřejmě funguje, ale to je nejhorší možný způsob propojení. Předpokládám, že jsi nevyzkoušel komponentní, protože ho tvoje TV nemá, je to tak? Nemůžeš se spoléhat, že HDMI kabel není vadný, musíš to ověřit!
[quote=Medekal;257244]Může byt třeba problém va nasteveném rozlišení? Mám auto a barvy taky. Nemělo by být nastaveno natvrdo nějaké nativní rozlišení TV?[/quote]No to jsi již měl vyzkoušet dávno. Nastav na výstupu WDTVL maximum, co tvá TV podporuje.
ai (2993)|2.1.2010 15:25
[quote=jis;257228]:eek: Uff, tak to není. Oba jsou z jedné řady firmware od b-rada. Pouze po verzi 0.2.2.1 následovala trochu odmlka, kdy b-rad čekal na pomoc od několika dalších, kteří mu pomáhali řešit některé problémy (např. aktivní USB napájení i v režimu standby). Číslování pak poskočilo na 0.3.0, 0.3.1, 0.3.2. b-rad svůj firmware nazývá WDLXTV-LIVE, podobně jako byl jeho fw pro WDTV: WDLXTV. Od b-rada existuje jiné řada, ta se však jmenuje: DEBIAN-WDLXTV-LIVE.[/quote]
joj, ok
johnconnor (1)|3.1.2010 10:07
Zdravim mistni diskutery. Stala se mi vcera zajimava vec, zapis na disk pripojeny k WD na USB2 je desne pomaly. Zacne nekde na 6-5 MB/S a postupne klesne az nekam k 1-0,5 MB/s, Sit je 100 mb/s pres router asus wl500gp a pripojeny disk FSC XLS-500. Pravdou je, ze disk je plny z nejakych 95-96 procent. Muzete to byt zpusobeno timto? I cteni z wdtv jde nekde kolem 4 MB/s. Zaregistroval nekdo z majitelu podobny problem?
jaydoo (542)|3.1.2010 12:31
[quote=johnconnor;257372]Zdravim mistni diskutery. Stala se mi vcera zajimava vec, zapis na disk pripojeny k WD na USB2 je desne pomaly. Zacne nekde na 6-5 MB/S a postupne klesne az nekam k 1-0,5 MB/s, Sit je 100 mb/s pres router asus wl500gp a pripojeny disk FSC XLS-500. Pravdou je, ze disk je plny z nejakych 95-96 procent. Muzete to byt zpusobeno timto? I cteni z wdtv jde nekde kolem 4 MB/s. Zaregistroval nekdo z majitelu podobny problem?[/quote]

Ale nepises, odkial naneho zapisujes. Z notebooku cez ethernet, alebo WiFi ? Moze to sposobovat, ze je disk skoro uplne plny a fragmentovany, t.j. musi hladat volne miesta na disku.
jis (1301)|3.1.2010 13:45
[quote=johnconnor;257372]Zdravim mistni diskutery. Stala se mi vcera zajimava vec, zapis na disk pripojeny k WD na USB2 je desne pomaly. Zacne nekde na 6-5 MB/S a postupne klesne az nekam k 1-0,5 MB/s, Sit je 100 mb/s pres router asus wl500gp a pripojeny disk FSC XLS-500. Pravdou je, ze disk je plny z nejakych 95-96 procent. Muzete to byt zpusobeno timto? I cteni z wdtv jde nekde kolem 4 MB/s. Zaregistroval nekdo z majitelu podobny problem?[/quote]

[quote=jaydoo;257425]Moze to sposobovat, ze je disk skoro uplne plny a fragmentovany, t.j. musi hladat volne miesta na disku.[/quote]

Tím to není, je to známý bug:
http://wdtvforum.com/main/index.php?topic=2845.0
http://wdtvforum.com/main/index.php?topic=2762.0.
ai (2993)|4.1.2010 03:08
me to taky pada pri uploadu z PC na USB HDD u WDTV, ale takto, ze zacatku to je az ke 40Mbit/s (5MB/s) a pak to klesne a drzi se kolem 32Mbit (4MB/s), pak kdyz narazi na novy soubor, tak to zase nabehne vyse a pak klesne na stejne hodnoty ...
kdyz je WDTV v pause modu, tak jsou hodnoty trochu nizsi ...
upload.gif
pikomuf (9)|4.1.2010 13:47
[quote=pikomuf;256668]
3) z PC nevidim disk pripojeny k wd tv live? vyresi se to ze skupinu prejmenuji na WORKGROUP? (to jsem tu cetl dnes a doma budu az vecer)
[/quote]

[quote=jis;256675]
Máš v Network Setting nastavenou položku Share WDTV on your network (Sdílet WDTV v síti) na hodnotu On (Zapnuto)?[/quote]

Tak nastaveno na on mam a kdyz se na nej snazim dostat chce to po me heslo. Je to normalni?
jirik306 (2)|7.1.2010 07:41
Vlastním tuto kouzelnou krabičku už druhej měsíc a jsem nadšen po všech stránkách, ale teď se stala jedna nemilá věc. Info bar již neukazuje celkový čas filmu ani ten posuvník se neposouvá dle přehrávání - info bar vůbec nefunguje a při stopnutí filmu a znovu spuštění si již nepamatuje kde to skončilo - nenabízí volbu pokračovaní od poslední scény.

Stalo se to když jsem WD TV vypl a pak jsem odpojil USB kábl od My Book, ale bohužel jsem si nevšiml že hardisk ještě svítí čili nebyl ještě zcela odpojen. Přidal jsem na hadr další filmy a pak ho standardně opět připojil k WD TV. No a pak jsem při přehrávání zjistil výše zmíněný problém.

Nevím jestli to může být zrovna tím, ale nic jiného neobvyklého se nestalo. Všechno ostatní funguje tak jako před tím. Mám tam 11. firmware od WD.

Dá se to nějak restartovat? Třeba by to pomohlo. Předem dík za pomoc!! :)