Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV Live HD Media Player - nastavení, zkušenosti

ai (2993)|16.12.2009 08:16
Ja mam jeste zrejme trivi otazky, nerozumim tomu. Co presne musim napsat do net.mounts, potrebuju se dostat do PC a do externiho disku pripojeneho k PC, tedy myslim potrebuju nejake dva radky, priklad
xmount //192.168.X.X/SHARED SHARED cifs # kde SHARED je jmeno disku? Jak je to tedy z PC, nebo adresare v nem, a kde najdu nebo si prectu prislusne IP adresy?
jis (1301)|16.12.2009 09:37
[quote=ai;254536]Co presne musim napsat do net.mounts, potrebuju se dostat do PC a do externiho disku pripojeneho k PC, tedy myslim potrebuju nejake dva radky, priklad
xmount //192.168.X.X/SHARED SHARED cifs # kde SHARED je jmeno disku? Jak je to tedy z PC, nebo adresare v nem, a kde najdu nebo si prectu prislusne IP adresy?[/quote]Viz příklad z konfiguračních souborů, které jsem zde publikoval:[code]#
# Example net.mounts file to demonstrate auto-mounting
# of network shares
#
# note: that if you store a net.mounts file in /conf/ then it will ALSO
# execute on startup.
#

# Mount a windows file share (must be done by IP address)
#xmount //192.168.0.33/ShareName ShareName cifs

# if your "guest" account is disabled, you must supply username and password
#xmount //192.168.0.34/ShareName ShareName cifs user=username,pass=password
xmount //192.168.1.100/filmy filmy cifs user=wdtvl,pass=wdtvl

# Mount an NFS share
#xmount 192.168.0.44:/nfsroot ShareName nfs[/code]- IP adresu zjistíš na PC např. v příkazovém řádku pomocí příkazu ipconfig
- za lomítkem je název sdílené složky na PC (nastuduj si v nápovědě, jak se vytváří sdílená složka)
- následuje název sdílení, jak se má zobrazovat na WDTVL (může se jmenovat klidně jinak)
- cifs říká, že jde o Common Internet File System
- user=uživatelské jméno
- pass=heslo

Pozor na ty IP adresy, pokud jsou přidělovány dynamicky, mohou být pokaždé jiné. Většina routerů však umožňuje vyhradit pro danou mac adresu konkrétní ip adresu, takže by ani to neměl být problém. Odměnou ti bude spolehlivý přístup ke sdíleným složkám z WDTVL.

Můžeš se telnetem k WDTVL připojit a tímto příkazem zkontrolovat, zda se sdílení správně připojilo (po restartu je to úplně na konci logu):
less /tmp/messages.txt
ai (2993)|16.12.2009 17:28
muzete mi nekdo potvrdit tento bug s tim firmware od b-rad:
prehravam tuto DVD strukturu :
VOB_01-1
VOB_02_1
VOB_03_1
.
.
prehrava mi dokola jen prvni VOB, to je struktura DVD, kde kadza epizoda ma svuj title, tedy hlavne u detskych DVD.., hraje prvni VOB dokola, pri manualni navigaci na druhy VOB, zacne hrat zase prvni !

kdyz je DVD strukturovane takto:
VTS_01_1
VTS_01_2
VTS_01_3
.
.
tedy jeden film nebo vice epizod v jednom title bez problemu


EDIT: je to 1.01.11 problem, ne toho b-rad fw, stary prizrak se vraci :( , to jsou ty DVD, ktere nezvlad ani, stary WDTV, ty levne 50KC DVD, sice jen nektere, ktere maji epizody rozdelane do titles, ne v takovem mnozstvi jako predtim. Opravit to jde take snadno a i prakticky, pres sit se jen ty title VOBy prepisou (zase!) na m2ts, zbytek vymazu, ci-li je to tam naskladane primo po epizodach.
jis (1301)|17.12.2009 00:56
Ano, je to tak. Za toto alternativní fw nemůže.
jis (1301)|17.12.2009 01:51
b-rad publikoval WDLXTV-LIVE-0.3.1!
ai (2993)|17.12.2009 16:28
.. no, je to dost neprijemny bug WDTV Live spatne prehrava DVD s vice title. Protoze neprehrava menu, je tam nejaky algorimus , ktery hleda nejvetsi title a zacne ho prehravat. Kde je vsak vice titulu (treba epizody) , podobne velkych , hraje jen jeden. Je to celkem sila, jak je to odflaknute, to by resilo par radku algoritmu. Nejlepe vsak by bylo, kdyby naprogramovali navigaci podle menu, pak by tento bug vpodstate to neni bug, ale slendrian :-), ani nemuseli resit.
Pokec7 (19)|18.12.2009 10:48
Nazdarek,
mam dotaz trosku mimo misu, potrebuju rychle poradit s vyberem mezi
- Egreat EG-Rr1
- WD TV LIVE
- Xtreamer

live funkce me nezajimaji
potrebuji bezproblemove prehrani mkv i s primuxnutym audiem (mtvtoolmix)
nizkou hlucnost a minimalni spotrebu

mam na to cas jen do vecera, proto se ptam takhle. Diky moc za rady
Pokec7 (19)|21.12.2009 12:24
Existuje v prehravaci funkce "zoom" rad si filmy trochu priblizim pri prehravani
GOTO (17)|21.12.2009 12:29
ANO :-)
Nich (9)|22.12.2009 14:14
Máte někdo zkušenosti s WD TV LIVE ve WINDOWS 7 ?

Já si pořídil WD TV LIVE, připojil ho k ethernetu k routeru TP-LINK a nic, ip adresny to přidělovalo nějaký úplně jiný než mělo a když sem napsal korektní ip adresy tak to neprošlo testem. Aktualizoval jsem tedy WD na aktualni FIRMWARE (1.01.11), ale beze změny.

Sehnal jsem si teda D-LINK DIR-100 a ihned ho aktualizoval na aktuální firmvare (1.12), automatické přidělování přes DHCP zase nefungovalo. Ale při nacvakání ip adres manuálně, mi to už přes CHECK CONNECTION prošlo. Bohužel když sem si chtěl pustit nějaké video přes Youtube tak to pořád nešlo (napsalo to, že nejsem připojen k internetu). Ale když jsem dal UPDATE FIRMWARE, tak mi to napsalo FIRMWARE is UP TO DATE (z toho jsem vyvodil, že na internetu jsem). To že mi nefunguje Youtube mě moc netrápilo, protože jsem si WD kvůli tomu nekupoval.

Tak jsem se tedy vydal k PC, abych se mohl dostat z WD i na počítač. Jelikož to prošlo úspěšně testem CHECK CONNECTION a na síti jsem WD viděl, i když se k němu nedalo připojit, usuzoval jsem, že WD a router jsou nastaveny správně.
Teď už jen nastavit správně síť a sdílení.
Postupoval jsem podle linku z prvního příspěvku tohoto vlákna (http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=3787#win72).

Tam je psáno: "At the current time Windows 7 HomeGroups must be disabled in order for your media file to appear on the WD TV Live." Takže jsem opustil Domácí skupinu. No a dokončil jsem návod. Ale žádný úspěch.... Na síti sice WDTVLIVE vidím, a dokážu se k němu i připojit. Pingnout na jeho ip taky můžu (bez nulové ztráty). Ale na WD svůj PC prostě nevidím (i po restartu... jak routeru, PC, WD). V NETWORK SHARES proste porad nic neni...
danri (84)|22.12.2009 15:09
Mám takový drobný problém. Přehrávač mám připojený přes component 576p. Když přehrávám film tak mi vpravo i vlevo kus obrazu chybí. Když použiji při přehrávání funkci PAN a posunu obraz vlevo nebo vpravo tak je tam zbytek toho obrazu který nevidím. To co nevidím je asi velikost jednoho posunu PAN. To stejné je to i přes composit. Dá se to nějak upravit aby šla vidět celá šířka obrazu? Dělá to jen u compositu a componentu nebo i HDMI? Bohužel TV s HDMI nemám.
ai (2993)|22.12.2009 15:32
mas tam 1.01.11 ?
jis (1301)|22.12.2009 15:47
[quote=danri;255433]Dělá to jen u compositu a componentu nebo i HDMI? Bohužel TV s HDMI nemám.[/quote]Jedu přes HDMI a tam je to v pořádku. Kompozitní a komponentní kabely jsem ještě ani nerozbalil, ale vyzkouším je přes svátky a dám vědět.
ai (2993)|22.12.2009 15:49
Nich - ja tu mam XP, propojil jsem to , rozbehnul CD co prislo z WDTV Live a PC jej nevidel, zmenil jsem workgroup na WORKGROUP , restart a pak uz to slo. Ovsem ty mas win 7, tam s tim maji vic problemu, vim jedno, alternativni fw zrejme tohle vse resi.

dale objevuji se reseni pro win7 na http://www.avsforum.com, nebo na http://wdtvforum.com/main/
danri (84)|22.12.2009 16:19
1.01.11 jsem měl a teď tam mám alternativní firmware. Vážně nikdo nezkoušel komponent ani kompozit? To jen já nemám HDMI? :-)

Já mám skupinu pojmenovanou DOMA a mám v ní router, 2xPC a NAS a bez problémů vidím a sdílím všechno. WD TV má WORKGROUP a vidí nasdílené složky v obou PC i v NASu (CD jsem ještě ani nevybalil). Jen bych potřeboval změnit tu skupinu u WD TV abych to měl vše stejné, ale to je jen taková kosmetická záležitost. Nevíte jak na to?
jis (1301)|22.12.2009 16:32
[quote=danri;255444]1.01.11 jsem měl a teď tam mám alternativní firmware. Vážně nikdo nezkoušel komponent ani kompozit? To jen já nemám HDMI? :-)[/quote]Když máš HDMI, tak nemáš potřebu zkoušet analogové propojení ;). Ale ze zvědavosti jsem to stejně chtěl časem vyzkoušet, pak dám vědět.

[quote=danri;255444]Já mám skupinu pojmenovanou DOMA a mám v ní router, 2xPC a NAS a bez problémů vidím a sdílím všechno. WD TV má WORKGROUP a vidí nasdílené složky v obou PC i v NASu (CD jsem ještě ani nevybalil). Jen bych potřeboval změnit tu skupinu u WD TV abych to měl vše stejné, ale to je jen taková kosmetická záležitost. Nevíte jak na to?[/quote]Nevím, zda to neřeší fw WDLXTV-LIVE-0.3.1, ještě jsem ho nezkoušel, ale dle ohlasů na wdtvforum.com je to zatím nevyřešený problém:
BUG v1.01.11 - Workgroup not configurable
REQ v1.01.11 Configure Workgroup
Workaround: Skupinu změnit všude na workgroup.
danri (84)|22.12.2009 17:12
0.3.1 mám a neřeší to. Ale je to opravdu jen kosmetická vada, jasně že můžu dát všude workgroup, ale jiná skupina vůbec v ničem neomezuje, vše funguje úplně stejně dobře. Prostě zůstane ve workgroup úplně sám, dobře mu tak :-) Víc mi vadí ten kus chybějícího obrazu.
Nich (9)|22.12.2009 19:12
[quote=ai;255440]Nich - ja tu mam XP, propojil jsem to , rozbehnul CD co prislo z WDTV Live a PC jej nevidel, zmenil jsem workgroup na WORKGROUP , restart a pak uz to slo. Ovsem ty mas win 7, tam s tim maji vic problemu, vim jedno, alternativni fw zrejme tohle vse resi.

dale objevuji se reseni pro win7 na http://www.avsforum.com, nebo na http://wdtvforum.com/main/[/quote]

Nevis o nejakym FW kerej by to spravil??
Rykko (38)|22.12.2009 19:36
Jedna poznamka ohladne funkcnosti sietoveho pripojenia pri Windows 7. Osobne mam Ultimate verziu 64bit a vsetko funguje ako ma... Po zapojeni siete cez access point Ovislink mi WD TV Live samo identifikovalo siet, pripojilo sa, aktualizovalo firmware... dalej som skusal prehravavenie video suborov v zdielanych adresaroch a je to zatial bez akychkolvek problemov...
Nechapem preto, preco maju niektori uzivatelia s tymto problem... je to mozno otazka sietovych nastaveni vo Win a v routeri alebo inom sietovom adapteri... Mozno sa mylim, blizsie som sa tymto problemom nezaoberal, kedze u mna tento problem nie je...
danri (84)|22.12.2009 19:49
Ja jsem taky vybalil WD TV, připojil k routeru a hned router přiřadil IP adresu a hned jsem měl k dispozici nasdílené složky v obou PC i na NASu, youtube v pohodě, aktualizoval jsem fw přes internet. Taky si myslím, že máš asi něco špatně nastaveného. Máš možnost připojit k síti jiný PC? Jestli se dostaneš do toho počítače z W7. Jestli nemáš zastavenou třeba nějakou síťovou službu, nebo tak něco. Dostaneš se z PC do WD na USB disk? Zkusit můžeš jakýkoliv fw, lehce se zase vrátíš k oficiálnímu. V 0.3.1 mi nejde youtube, tak jsem se vrátil k 0.2.2.1 a ten je v pohodě. Dal jsem si i češtinu do menu takže paráda.
badoch (11)|22.12.2009 20:31
Zdravím, mohl by mne někdo /(polopaticky)vysvětlit jaký je rozdíl v nastavení výstupu HDMI 8, nebo 12bit?. Co mám nastavit TV LCD?
Já teda osobně žádný rozdíl nevidím.
jis (1301)|23.12.2009 00:22
[quote=Rykko;255480]Nechapem preto, preco maju niektori uzivatelia s tymto problem... je to mozno otazka sietovych nastaveni vo Win a v routeri alebo inom sietovom adapteri... Mozno sa mylim, blizsie som sa tymto problemom nezaoberal, kedze u mna tento problem nie je...[/quote]To je jednoduché, s čerstvě nainstalovaným systém většinou na žádný problém nenarazíš. Tyto problémy jsou často způsobovány "chytrými" radami z internetu a časopisů typu Chip, Computer atp., kde se radí, jak optimalizovat nastavení windows, které služby nejsou potřebné a mohou se zakázat, často jde i o hrubé zásahy do registrů. Když to bude dělat odborník, fajn, ale když to bude dělat někdo, kdo vůbec netuší, jaké to může mít důsledky, nebo si myslí, že různá upozrnění a varování se ho netýkají, bude mít za chvíli windows pořádně rozes..né. No a negativní důsledky některých změn se projeví samozřejmě až v okamžiku, kdy je daná služba poprvé potřebná, klidně až po roce od provedení změny. Typicky např. po zakoupení WDTVL a zahájení laborování se sítí, která se do té doby vlastně ani pořádně nevyužívala.
ai (2993)|23.12.2009 00:33
[quote=Nich;255475]Nevis o nejakym FW kerej by to spravil??[/quote]
no fw od b-rad, vetsinou to resi, ovsem znova, ja mam originalni 1.01.11 a zkousel jsem i homebrew 0.2.2.1 od b-rad, sit sla vsude, takze me se to netyka, jen predavam co jsem cet ...zase ale mam 1.01.11 zpet, protoze jsem si myslel, ze na tom homebrew nesly dobre nejake DVD, coz se ukazalo jako blbost, je to problem WDTV Live, sleduju alternat. verze a kdyz tam bude co budu potrebovat mozna neco zase zkusim ..

tady si muzes vybrat, jsou tam ted nevim, 3 nebo 4 firmvare http://b-rad.cc/, precti si to, co bys rad , to si musis zvolit sam

po flashnuti toho alternativniho fw, a automatickem rebootu, si musis udelat jeste power off sam (vypnes WDTV a vytahnes snuru, a zase zpatky) jinak to jeste nejede 100%!
jis (1301)|23.12.2009 00:38
[quote=badoch;255488]Zdravím, mohl by mne někdo /(polopaticky)vysvětlit jaký je rozdíl v nastavení výstupu HDMI 8, nebo 12bit?. Co mám nastavit TV LCD?
Já teda osobně žádný rozdíl nevidím.[/quote]V TV bys měl pro využití HDMI 12 bitů nastavit režim Deep Color.
HDMI 8 bit přenese 256^3=16 777 216 barevných odstínů
HDMI 12 bit přenese 4096^3=68 719 476 736 barevných odstínů (4096x více)

Ale v praxi je to zatím k ničemu, protože chybí content - obsah, který by Deep Color využíval. Jak DVD, tak Blu-Ray se pořizují s 8-bitovým barevným rozlišením. Zatím jsem nenarazil ani na demo, které by režim Deep Color využivalo. Takový obsah by navíc vyžadoval mnohem více místa.

http://en.wikipedia.org/wiki/Deep_Color
Doporučuji odkazy na konci článku.
Nich (9)|23.12.2009 10:03
[quote=ai;255524]tady si muzes vybrat, jsou tam ted nevim, 3 nebo 4 firmvare http://b-rad.cc/, precti si to, co bys rad , to si musis zvolit sam[/quote]

Psal si ze sis ty firmwary menil... je tedy moznost se pak vratit na originalni FW... ?
GOTO (17)|23.12.2009 10:09
[quote=jis;255522]To je jednoduché, s čerstvě nainstalovaným systém většinou na žádný problém nenarazíš. Tyto problémy jsou často způsobovány "chytrými" radami z internetu a časopisů typu Chip, Computer atp., kde se radí, jak optimalizovat nastavení windows, které služby nejsou potřebné a mohou se zakázat, často jde i o hrubé zásahy do registrů. Když to bude dělat odborník, fajn, ale když to bude dělat někdo, kdo vůbec netuší, jaké to může mít důsledky, nebo si myslí, že různá upozrnění a varování se ho netýkají, bude mít za chvíli windows pořádně rozes..né. No a negativní důsledky některých změn se projeví samozřejmě až v okamžiku, kdy je daná služba poprvé potřebná, klidně až po roce od provedení změny. Typicky např. po zakoupení WDTVL a zahájení laborování se sítí, která se do té doby vlastně ani pořádně nevyužívala.[/quote]

S tou sítí nevim, každopádně mě na win7 síť prostě padá, někdy po 5min někdy po 10min, takže jsem musel využít usb a xmount, ale tam zas nejde vejít do adresáře s diakritikou :-(
což mě dost štve...
jis (1301)|23.12.2009 10:09
[quote=Nich;255550]Psal si ze sis ty firmwary menil... je tedy moznost se pak vratit na originalni FW... ?[/quote]:eek: Samozřejmě, copak ti nestačí info od ai, že zkoušel alternativní fw a teď momentálně si nahrál zase originální fw verze 1.01.11, protože měl podezření na bug v alternativním fw, který se však nepotvrdil, protože je i v originálním? Zde o tom ai psal:
[quote=ai;255524]ja mam originalni 1.01.11 a zkousel jsem i homebrew 0.2.2.1 od b-rad, sit sla vsude, takze me se to netyka, jen predavam co jsem cet ...zase ale mam 1.01.11 zpet, protoze jsem si myslel, ze na tom homebrew nesly dobre nejake DVD, coz se ukazalo jako blbost, je to problem WDTV Live, sleduju alternat. verze a kdyz tam bude co budu potrebovat mozna neco zase zkusim[/quote]
jis (1301)|23.12.2009 10:33
[quote=GOTO;255552]S tou sítí nevim, každopádně mě na win7 síť prostě padá, někdy po 5min někdy po 10min, takže jsem musel využít usb a xmount, ale tam zas nejde vejít do adresáře s diakritikou :-(
což mě dost štve...[/quote]Pozor, já nepopírám, že se síťovinou má originální fw dosud řadu problémů, které však nepostihují jen W7, ale i Vistu a XP. Workaround je alternativní firmware a xmount, který má však pro změnu problémy s diakritikou. Vzhledem k tomu, že to uživatelé b-radovi v diskuzích hlásili, počítám, že i toto se vyřeší. Momentálně je však b-rad na dovolené :), takže musíme být trpěliví. No a je jasné, že když se k potížím originálního fw WDTVL přidá ještě rozvrtaný OS, tak má uživatel prakticky vymalováno 9-).
GOTO (17)|23.12.2009 10:40
Jasně, já jen, že na té sítí by měl zapracovat hlavně WD.
jis (1301)|23.12.2009 10:48
[quote=GOTO;255560]Jasně, já jen, že na té sítí by měl zapracovat hlavně WD.[/quote]To souhlasím, těch problémů na kterých by měl WD zapracovat je mnoho: http://wdtvforum.com/main/index.php?board=16.0.
danri (84)|23.12.2009 11:11
Pokud to spoustu lidem funguje s jakýmkoliv fw tak ti kterým to nejede asi mají něco špatně. Pokud neví jak má být nastavená síť nebo které služby mají běžet a nemá jim s tím kdo pomoct tak by možná nebylo na škodu přeinstalovat systém.
Nebo zkuste si vytvořit ve windows Media server. Ve WMP11 v knihovně nastavte Sdílení médií.
Nich (9)|23.12.2009 11:43
No tak sem zkousel upgrade na 0.3.1 .... Párkrát se to rebootlo... potom se objevila progress lišta, ale kousla se na 0% a nehýbe se... tak sem čekal tak 10 minut, beze změny. Tak jsem se vrátil na původní 1.01.11 FW... neměli jste někdo podobné problémy??

Zkoušel jsem to jak jen se soubory:

"wdtvlive.bin", "wdtvlive.ver"

tak i se všemi soubory z archivu:

"wdtvlive.bin", "wdtvlive.ver", "S00custom-options", "README", "net.mounts", "Changelog"

Na flashce sem měl pár složek, ale v rootu nebylo nic, jen tyhle instalační soubory.... nechápu proč se to dycky na 0% freezlo, ale nahození na originálni FW zase jede bez problémů... sem z toho jelen
jis (1301)|23.12.2009 11:49
[quote=Nich;255572]No tak sem zkousel upgrade na 0.3.1 .... Párkrát se to rebootlo... potom se objevila progress lišta, ale kousla se na 0% a nehýbe se... tak sem čekal tak 10 minut, beze změny. Tak jsem se vrátil na původní 1.01.11 FW... neměli jste někdo podobné problémy??[/quote]Na wdtvforum.com o tom pár lidí psalo. Já jsem verzi 0.3.1 ani nezkoušel a čekám, až v ní b-rad opraví nalezené chyby, tato mezi ně patří (postihuje však pouze některé).
danri (84)|23.12.2009 11:51
Píšeš že si se vrátil k 1.01.11, takže ti tam zůstal nebo si ho musel flashnout? Zkusil si i 0.2.2.1? Přímo do rootu jsem zkopíroval celý obsah zip archivu.
jis (1301)|23.12.2009 11:57
To sice není dotaz na mne, ale když se řekne "vrátit se k určité verzi fw" tak to znamená ji flashnout. Pouze musíš zeditovat textový soubor s verzí a zvednout ji na vyšší než máš aktuálně, jinak se ti flash procedura nenabídne.
danri (84)|23.12.2009 12:02
No mi je to jasné, já jsem už taky šel na nižší verzi tak vím jak to udělat, ale pochopil jsem že se mu flash na 0.3.1 nepovedl, takže jsem si myslel, že mu tam zůstal ten původní. Proto mi bylo divně že se vrátil.
Nich (9)|23.12.2009 12:06
No jelikož to bylo freezle, tak sem to musel vytahnout ze sítě a po opětovném zapnutí tam vyskočilo, že tam není žadnej FW a ať připojím USB s FW, tak sem tam šupl zase origoš 1.01.11 a ono se to samo nainstlo...

Teďka teda sosám 0.2.2.1 tak dám vědět jak sem dopadl... snad nemám vadnej kousek :-(, jediny co mi zatím nejde je ta síť (i internet) a ten upgrade alternativního FW
ai (2993)|23.12.2009 15:16
[quote=Nich;255550]Psal si ze sis ty firmwary menil... je tedy moznost se pak vratit na originalni FW... ?[/quote]

kdyz upravis wdtvlive.ver soubor v notepadu, kde je treba toto:
VERSION='1.01.11'
LOCATION='wdtvlive.bin'
PKG_LOCATION='wdtvlive.pkg'


tam prepises tu verzi na 1.01.12 a WDTV ti reportuje , ze je k dispozici nova verze, flashnes to, a pak se podivas do info a mas tam samozrejme verzi 1.01.11
ai (2993)|23.12.2009 15:20
[quote=Nich;255580]No jelikož to bylo freezle, tak sem to musel vytahnout ze sítě a po opětovném zapnutí tam vyskočilo, že tam není žadnej FW a ať připojím USB s FW, tak sem tam šupl zase origoš 1.01.11 a ono se to samo nainstlo...
[/quote]

lucky bastard ? :-)
jinak proc sis vybral 0.3.1 oproti 0.2.2.1
danri (84)|23.12.2009 15:27
Aspoň víme, že když se upgrade nepovede tak to jde lehce napravit.
Nich (9)|23.12.2009 18:04
No tak sem si stahl 0.2.2.1 (http://b-rad.cc/1058/debian-on-wdtv-live/) a potom jsem postupoval podle návodu:

TO INSTALL:
Similar to ext3-boot-live (development version of wdlxtv-live) the root.bin must be located on the device which your WDTV Live detects as /dev/sda1. So if root.bin exists on /dev/sda1, then debian-wdlxtv-live will be loaded evidenced by:

cat /conf_src/version
1.01.11-DEBIAN-WDLXTV-LIVE-0.2.2.1

Nevím jestli sem to správně pochopil, takže sem dal soubor "root.bin" první jen do rootu. Připojil sem flashku do WDTV, ale bohužel žádnej novej firmware mi to nenašlo. Tak jsem na flashce udělal adresáře "dev/sda1/" a do sda1 sem hodil "root.bin" , ale WDTV pořád nic :-(. To je fakt hrůza... soubor "wdtvlive.ver" přiloženej do toho archívu vůbec nebyl tak sem ho na flash nedával.... napíšete sem někdo pls jak ste nahodili ten 0.2.2.1 u sebe?
jis (1301)|23.12.2009 18:21
:eek: To jsi si ale stáhnul něco úplně jiného. Archiv s firmware 0.2.2.1 se jmenuje 1.01.11_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.2.2.1.zip a obsahuje tyto soubory:
Changelog
net.mounts
README
S00custom-options
wdtvlive.bin
wdtvlive.ver

K vlastní aktualizaci potřebuješ jen ty poslední dva. Četl jsi vůbec toto téma?
ai (2993)|23.12.2009 19:27
pozor,co jsem cetl, tak b-rad doporucuje pridat i wdtvlive.fff k tem dvema wdtvlive.bin a wdtvlive.ver , ten fff file prijde z oficialnim 1.01.11 upgradem, a pise tam, ze u 11 je upgradovany kernel timto, ci-li jestli to nekdo cte kdo ma 1.01.10, tak by si mel flashnout napred 1.01.11 a az pak ten b-rad's a jeste tam doporucuje ten fff zahrnout

b-rad homebrew fw:
http://b-rad.cc/1000/wdtv-live-homebrew-firmware-development/
carlyno (9)|23.12.2009 19:38
mam tu krabicku take a problem,nemuzu se pres sit pripojit,na notasu msi gx720 ho vidim a ji ip,ale nepripojim se,nejde sdilet hdd pripojeneho do usb.notas je pripojen pres wifi k routru d-link 615,dale sitovim kablem stolni pc a to vse internet od upc na modem.wdtvlive pripojen primim sit.kabelem,ten sami problem a ji na stolnim pc.wdtvlive prehrava video a radia z netu v pohode.na strankach wd neni ale d link615 podporovan!vse nastaveno dle navodu,jak v notasu tak ve wdtvlive.to vse na win 7 64,pc vista ultimate 32.dik za rady,router proto menit nebudu
badoch (11)|23.12.2009 20:02
Zkoušel jsi to přes ten program WD discovery co je na CD?
danri (84)|23.12.2009 20:20
A vidíš nasdílené složky v PC1 na PC2? Můžeš přehrávat soubory z disku který máš připojený k WD TV? Máš zapnutý Samba Server?
carlyno (9)|23.12.2009 20:41
z cd je v notasu nainstalovano a v tom programu tam je videt ip adresa wd tv.slozky v pc1 na pc2 nesdilim,stolni pc moc nezapinam,vse uz resim jen pres notas, to ani nechci.disk pripojeny k wd tv jede v pohode ,pripojen k plazme p50g pres hdmi tam neni problem,ale samba server jsem hledal, ale kde to ma byt
danri (84)|23.12.2009 21:13
Samba server je v nastavení sítě. Mám alternativní fw s češtinou tak nevím jestli je to i v originálním. Mělo by to být pojmenované buďto jako Samba server, nebo Share WDTV. Aspoň na zkoušku sis ten počítač mohl pustit a vyzkoušet to sdílení, když jsou ty vánoce :-) Je to otázka několika minut. Nebo tam rovnou hodit fw 0.2.2.1, zpátky k origo se můžeš lehce vrátit. Nebo nasdílej složku v počítači a zkus se připojit s WD TV.
carlyno (9)|23.12.2009 21:50
share wdtv zapnuto,z notasu muzu nasdilene slozky v wdtv na tv prehravat,ale jde me o to,ze nevidim ten hdd z wdtv v notasu a pri kopirovani to musim odpojit a pripoji k notasu,to zdrzuje,jinak neni problem,ve stolnim pc momentalne neni hdd
danri (84)|23.12.2009 23:14
Vidíš WD TV ve skupině WORKGROUP? Jestli jo tak co se ukáže když ho rozklikneš? Ještě mě napadlo jestli WD TV umí sdílet na síť disky v NTFS, ale teď jsem to zkoušel a hned mi v PC naskočil nasdílený disk z WD TV.