Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV Live HD Media Player - nastavení, zkušenosti

jis (1301)|1.12.2009 15:00
[quote=Superbobo75;251880]Od zítra to jest 2.12.2009 by mel prestat fungovat Youtube Api pro treti strany, coz by teoreticky melo mit vliv na funkcnost youtube v tomto zarizeni - nebude fungovat, muzete to zitra vyzkouset a rict jak jste na tom?[/quote]Jak jsi na to přišel? To zablokování se snad týká přehrávačů Popcorn Hour od Syabasu, nebo ne?
Superbobo75 (33)|1.12.2009 22:58
Proto pisu teoreticky. Nikde jsem se nedocetl v jakem smeru to je a proc. Tak jsem to sem dal, ze me to zajima. Chci si to zarizeni koupit, a to youtube me tam docela zajima.
jis (1301)|2.12.2009 20:24
[quote=Superbobo75;251994]Proto pisu teoreticky. Nikde jsem se nedocetl v jakem smeru to je a proc. Tak jsem to sem dal, ze me to zajima. Chci si to zarizeni koupit, a to youtube me tam docela zajima.[/quote]Vyzkoušel jsem to pro tebe: YouTube funguje jak z WDTVL, tak z TV Samsung.
jis (1301)|2.12.2009 20:28
Marek Králík na svém blogu http://marakoss.blogspot.com/2009/12/wd-tv-live-hd-media-player-czech.html publikoval lokalizaci OSD Menu do češtiny. Jeho zavedení vyžaduje alternativní firmware.
Tasa (58)|2.12.2009 22:38
[quote=vmull;249049]........
Co je nyní cílem - zkusit vyměnit případně doplnit youtube (v OSD) za streaming videa (tv) v našich podmínkách, tj. internet TV a archívy.
[/quote]

Je už to vyřešeno? Který upgrade FW to umí?
Tasa (58)|2.12.2009 23:12
Poraďte staré lamě Xtreamer nebo WD HD TV Live?
jis (1301)|2.12.2009 23:36
[quote=jis;250558]Nemám zatím pořádný wattmetr, ale svým stávajícím jsem změřiĺ spotřebu ve standby cca 3-4W a v zapnutém stavu cca 5W (nejméně ze všech na trhu).[/quote]Pořídil jsem přesnější wattmetr [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a znovu jsem přeměřil spotřebu: ve standby bez ethernetu (DISABLE_ETHERNET_ON_STANDBY=YES) 5,0W (s ethernetem 5,1W) a v zapnutém stavu 6,5W.
Stame (44)|3.12.2009 13:59
[quote=jis;251903]Jak jsi na to přišel? To zablokování se snad týká přehrávačů Popcorn Hour od Syabasu, nebo ne?[/quote]

O jakem blokovani se to tu mluvi? A proc by zrovna PCH mel byt na Youtube blokovan?
jis (1301)|3.12.2009 14:11
[quote=Stame;252304]O jakem blokovani se to tu mluvi? A proc by zrovna PCH mel byt na Youtube blokovan?[/quote]Proč si to nevyhledáš, takto dále rozvíjíme OT, který sem nepatří. Viz např.:
http://mediamemo.allthingsd.com/20091120/youtube-says-popcorn-hour-is-over/
http://digital.limberis.com/2009/11/wheres-youtube-on-popcorn-hour.html
Superbobo75 (33)|3.12.2009 23:22
Diky za vyzkouseni youtube, jeste me zajima, jestli kdyz si naladim nejake internetove radio, jestli u toho musim mit zapnutou televizi. Ale predpokladam ze asi ano.
jis (1301)|4.12.2009 00:52
Před pár hodinami vyšla druhá aktualizace firmware: Release 1.01.12 (12/3/09). This critical update improves the reliability and performance of the WD TV Live product update manager. It's important to install this update to ensure the reliability of all future software and firmware updates.

Doplňuji: A po 24h byla stažena, viz vyjádření WD: "A small percentage of our users are experiencing a problem with WD TV Live Player when they update to the newest firmware release (version 1.01.12). We’re investigating the issue and until we identify the root cause, we’ve removed these updates."
jis (1301)|4.12.2009 01:04
[quote=Superbobo75;252452]Diky za vyzkouseni youtube, jeste me zajima, jestli kdyz si naladim nejake internetove radio, jestli u toho musim mit zapnutou televizi. Ale predpokladam ze asi ano.[/quote]Pokud máš WDTVL player zapojen do AVR a výstup AVR do TV, můžeš TV teoreticky vypnout poté, co si vybereš stanici pro poslech, nebo můžeš alespoň vypnout podsvícení LCD panelu. Příklad zapojení:
1) AVR HDMI OUT <=> TV HDMI IN
2) WD TV Live HD Media Player HDMI OUT (zvuk nastavit na digital) <=> AVR HDMI IN
evlo (78)|5.12.2009 18:56
Mam par otazek k tomuto prehravaci:
1. umi knohovny?
2. Umi knihovny ze samby? Tj. chtel bych pokud mozno ne jen z lokalu, ale treba filmy z \\server1\filmy1, \\server2\filmy2
3. cte folder.jpg pro filmy a serialy? Pripadne zobrazuje i backdropy?
4. cte mymovies.xml?
5. jde na tom nejak rozjet torrent klient? (apod.)
6. umi zdilet svuj (pripojenych disku) obsah pres sambu?
7. uz umi prehravat IFO, tj. ne jen jednotlive VOBY jak je zminovano v recenzi?
8. jakym zpusobem je reseno seekovani? Vidim podle ovladace, ze tak jako na v MCE na pc ze napisu na keypadu cas kam chci skocit a zmacknu play to nepujde.
jis (1301)|5.12.2009 22:45
@evlo:
filmy z \\server1\filmy1, \\server2\filmy2 - ano
cte folder.jpg pro filmy a serialy? - ano
jde na tom nejak rozjet torrent klient? (apod.) - pokud umíš Linux, tak s alternativním fw můžeš cokoliv
umi zdilet svuj (pripojenych disku) obsah pres sambu? - ano
uz umi prehravat IFO, tj. ne jen jednotlive VOBY jak je zminovano v recenzi? - ne
jakym zpusobem je reseno seekovani? - 10 minute skip: Press Fast Forward/Reverse on the remote then Next/Prev to skip forwards or backwards 10 minutes at a time.
evlo (78)|5.12.2009 22:50
jis:
u toho \\server1\filmy1, \\server2\filmy2 me je jasne, ze si je otevru, ale jde me o to jestli z tech umisteni dokaze urcite tvorit knihovnu.

Pokud ano, tak budu asi dost nastvany - tunu casu jsem stravil lazenim htpc a pak nejaka krabicka za tri litry umi vse potrebne?! achjo
jis (1301)|5.12.2009 23:04
[quote=evlo;252754]u toho \\server1\filmy1, \\server2\filmy2 me je jasne, ze si je otevru, ale jde me o to jestli z tech umisteni dokaze urcite tvorit knihovnu.[/quote]Aha promiň, s alternativním fw a xmountem na cifs nebo nfs ano.
[quote=evlo;252754]Pokud ano, tak budu asi dost nastvany - tunu casu jsem stravil lazenim htpc a pak nejaka krabicka za tri litry umi vse potrebne?! achjo[/quote]Tak to určitě nebuď, pokud ti vše funguje. Tato malá krabička má ještě mnoho co zlepšovat, ale za ty prachy je ok ;).
evlo (78)|5.12.2009 23:17
No krome lepsi podpory prehravani DVD me teda nic nenapada. A i to uz je tak okrajova vec, ze podpora spusteni IFO by me v tomto uplne uspokojila.

Sice mam v HTPC dvb-s2 tuner s funkcnim nahravanim atd., ale nijak by me nevadilo to nemit - v TV nikdy nic zajimaveho neni a kdyz ano, tak si to stejne radsi stahnu. Takze me neprijde co moc zlepsovat (krome UI, mymovies apod. - ale to jsou dost nepodstatne veci).

Planuju vzit jednu HTPC case 'hifi' rozmeru, dat do ni DVD rom, HDD a WDTV live a dozadu velmi jednoduche prodluzky pro napajeni atd.
9z9 (188)|6.12.2009 00:06
evlo: nefunkčnost automatického přepínání podle snímkové frekvence beru jako zásadní chybu (aspoň na mé TV). Dokud todle nevyřeší, tak se htpc jen tak nevzdám (a další důvod je chybějící analog. výstup zvuku do 5.1 repro - na dunění u filmů mám HT Geniusy za pusu)
GOTO (17)|6.12.2009 11:16
AVCHD
Zajímalo by mne, jestli umí tento přehrávač přehrát z usb disku nebo síť. disku soubory .mts (video pořízené HD kamerou Panasonic) konkrétně ve formátu 1920x1080,50i kódované AVC HD. Nemá někdo praktickou zkušenost?
Díky
jis (1301)|6.12.2009 11:35
[quote=GOTO;252820]AVCHD
Zajímalo by mne, jestli umí tento přehrávač přehrát z usb disku nebo síť. disku soubory .mts (video pořízené HD kamerou Panasonic) konkrétně ve formátu 1920x1080,50i kódované AVC HD. Nemá někdo praktickou zkušenost?[/quote]Nebyla by nějaká online ukázka? Vyzkoušel bych ti to. Jinak dle zkušeností uživatelů by to přehrávač měl umět, ale já kameru nemám, tak ti to nemohu potvrdit.
ASUSik (18)|6.12.2009 14:53
Tak jsem také koupil tento přehrávač a zdá se celkem solidní za ty peníze, ale nijak nemůžu rozchodit titulky po síti (z USB disku jdou) prostě v každém případě to hlásí no subtitles ať nastavím jakékoli kodování W1250, ISO. Nevíte někdo kde může být probém, všechny titulky mám ve formátu srt nebo sub
ai (2993)|6.12.2009 17:14
[quote=ASUSik;252869]Tak jsem také koupil tento přehrávač a zdá se celkem solidní za ty peníze, ale nijak nemůžu rozchodit titulky po síti (z USB disku jdou) prostě v každém případě to hlásí no subtitles ať nastavím jakékoli kodování W1250, ISO. Nevíte někdo kde může být probém, všechny titulky mám ve formátu srt nebo sub[/quote]

je tu moznost dat srt z videem do mkv, kdyby to neslo
jis (1301)|6.12.2009 17:21
[quote=ASUSik;252869]Tak jsem také koupil tento přehrávač a zdá se celkem solidní za ty peníze, ale nijak nemůžu rozchodit titulky po síti (z USB disku jdou)[/quote]
A používáš oficiální, nebo alternativní fw? S alternativním totiž mužeš xmountem připojit síťové sdílení, jako kdyby to byl lokální disk. Mě titulky v souborech na síti fungují, ale používám fw od b-rada.
tom.faktor (3)|8.12.2009 10:56
Zdravim, mam k Vam, odbornikum, nasledujici dotaz-
Mam k WD pripojeny externi disk 1TB, pro prehravani filmu, konkretne jeden- (cca 15GB, *.mkv) je pri bitrate cca 16MB/sec obraz sama kostka.... Dela to v podstate jediny film, ale chtel bych znat Vas nazor, napr. jaky konkretni HDD pouzivate, pri limitu cca 28MB/sec na USB jsem cekal, ze tyto problemy resit nebudu.... Diky za Vas cas a radu
jis (1301)|8.12.2009 11:06
[quote=tom.faktor;253351]Mam k WD pripojeny externi disk 1TB, pro prehravani filmu, konkretne jeden- (cca 15GB, *.mkv) je pri bitrate cca 16MB/sec obraz sama kostka.... Dela to v podstate jediny film, ale chtel bych znat Vas nazor, napr. jaky konkretni HDD pouzivate, pri limitu cca 28MB/sec na USB jsem cekal, ze tyto problemy resit nebudu....[/quote]Problém bych hledal v tom mkv, ne v šířce pásma na USB. Hoď sem info z MediaInfo. Těch 16MB/sec bitrate, to mělo být 16Mb/sec, že? Mě v pohodě přehraje i bitrate 40Mbps (testováno na klasickém demu Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps) z disku v netbooku po síti.
tom.faktor (3)|8.12.2009 11:24
[QUOTE=jis;253353]Problém bych hledal v tom mkv, ne v šířce pásma na USB. Hoď sem info z MediaInfo. Těch 16MB/sec bitrate, to mělo být 16Mb/sec, že? Mě v pohodě přehraje i bitrate 40Mbps (testováno na klasickém demu Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps) z disku v netbooku po síti.

Jasne, Mb, uz starnu.... :-) Zkusim to demo Samsungu, jinak me stve spis to, ze stahnu to MKV,15GB- 3denni limit na Rapidu v riti a pak sledujes Rubikovu kostku.....
ASUSik (18)|8.12.2009 11:51
[quote=jis;252911]A používáš oficiální, nebo alternativní fw? S alternativním totiž mužeš xmountem připojit síťové sdílení, jako kdyby to byl lokální disk. Mě titulky v souborech na síti fungují, ale používám fw od b-rada.[/quote]
právěže oficiální, fakt nevim čim to je, zkoušel jsem různě měnit oprávnění ke sdílení.... a nikdy to ty titulky nevezme

ono to totiž mi de jen přes media share, když chci prohlížet disk počítače (network connection - nevím teď přesně jak se ta položka jmenuje) tak to po mě chce jméno a heslo a to teda fakt nevím jaké, protože jméno a heslo uživatelského účtu to nebere
jis (1301)|8.12.2009 12:12
[quote=ASUSik;253360]právěže oficiální, fakt nevim čim to je, zkoušel jsem různě měnit oprávnění ke sdílení.... a nikdy to ty titulky nevezme[/quote]Tak si nahraj alternativní firmware od b-rada a budeš mít po problému: WDLXTV_LIVE firmware. Věř mi, stojí to za to. Pokud budeš mít zájem, nahraji sem večer své konfigurační soubory pro inspiraci.
stan123 (4)|8.12.2009 12:58
lidi mam na vaz vlastnim predeslou verzi wdtv a jsem snim spokojen tak by me zajimalo jestli k verz Live se da pripojit ext dvd mechanika mam totiz zbirku skoro 600 dvd me se to nikdy nepodarilo ani u 1verze propojit dekuji za rady a napady
jis (1301)|8.12.2009 13:15
S alternativním fw ti to půjde i s tvou verzí WDTV1. Na to nepotřebuješ ani WDTV2, ani WDTVL.
stan123 (4)|8.12.2009 15:52
mohlibyste tu dat nejaky odkaz na ten fw ale tez me zajime jestli to verze Live uz vzlada od zacatku aniz by potrebovala nejaky alternativni fw kdybi to vzladala tak bych si ji klidne poridil
jis (1301)|8.12.2009 16:09
Vždyť ten odkaz na stránky b-rada zde v tomto tématu již několikrát byl, např. ob 3 příspěvky výše. Žádná verze WDTV optickou mechaniku s oficiálním fw nepodporuje. Ale pozor, pokud si myslíš, že tak s alternativním fw plnohodnotně nahradíš DVD přehrávač, tak to ne. A proč vlastně nepoužiješ normální DVD přehrávač?
GOTO (17)|12.12.2009 14:04
[quote=jis;253363]Tak si nahraj alternativní firmware od b-rada a budeš mít po problému: WDLXTV_LIVE firmware. Věř mi, stojí to za to. Pokud budeš mít zájem, nahraji sem večer své konfigurační soubory pro inspiraci.[/quote]


Cus, tak uz ho mam doma, muzes upnou ty inspiracni konfig soubory :-)
Dik GOTO
quentinko (6)|12.12.2009 22:16
Zdravim, ide mi hlavne o prehravanie mkv a DVD filmov z ext. HDD a zaujima ma zopar veci:

1. Je mozne u WD TV Live nastavit vystup 1080p/23,976 fps (popripade 1080i/23,976 fps) a riesi to problem s obcasnym cuknutim filmu?
2. Dokaze prehrat vacsinu mkv filmov?Ma nejake obmedzenie v pocte reframes?
3. Vie DVD menu a dokaze prehrat VIDEO_TS?
4. Ma CZ alebo SK menu?

Dakujem
jis (1301)|13.12.2009 01:39
[quote=GOTO;253888]Cus, tak uz ho mam doma, muzes upnou ty inspiracni konfig soubory :-)[/quote]Oba soubory net.mounts a S00custom-options si uprav dle svých potřeb. Nejlepší je se připojit telnetem a editovat je editorem vi.
jis (1301)|13.12.2009 02:05
[quote=quentinko;253964]1. Je mozne u WD TV Live nastavit vystup 1080p/23,976 fps (popripade 1080i/23,976 fps) a riesi to problem s obcasnym cuknutim filmu?
2. Dokaze prehrat vacsinu mkv filmov?Ma nejake obmedzenie v pocte reframes?
3. Vie DVD menu a dokaze prehrat VIDEO_TS?
4. Ma CZ alebo SK menu?[/quote]
1. ano, ano
2. ano, asi ano, zatím nevím jaké
3. ne (odpověď na to zde již byla), ano
4. zatím ne
ai (2993)|13.12.2009 02:33
[quote=ai;250594]krome toho , ze mi neprehrava asi 30% ceskych , tech 50Kc DVD, ma tam nejaky bug, uz to opravili ?[/quote]
WDTV Live uz prehrava vsechny , fw 1.01.11
jis (1301)|13.12.2009 11:15
Tak to je určitě výborná zpráva, takže ty máš nyní jako zkušený uživatel WDTV možnost vyzkoušet i WDTVL?
Pokud bys mohl oba přehrávače porovnat na základě své znalosti různých omezení WDTV, bylo by to určitě užitečné. Řada uživatelů totiž tvrdí, že přecházet z WDTV1 na WDTV2, nebo WDTVL je zbytečné. Já si to však nemyslím, ten nový chipset opravdu otevírá nové možnosti. Jen kdyby se WD ještě časem pochlapili s doladěním firmware ;).
ai (2993)|13.12.2009 23:06
Live je rychlejsi, menu je rychlejsi, dekoduje DTS, a protoze ja jsem mel jen oficialni firmware predtim, ted je ten externi HDD vedle WDTV Live na siti, z PC jde delat udrzba, prehravat i veci z nej na PC, upload na ten external HDD z PC mi jede 30-35Mbit. Urcite je to prinos. Tohle funguje uz dva dny bez jakychkoliv problemu, nezavisle na problemu co popisu pod tim. Dal YouTube, super pro rodinu, jede mi i Pandora, na ktere mam uz dlouho ucet a hodne stanic, takze dalsi plus.

Klasicky jsem se ale dostal do situace, ze mi WDTV nekdy vidi a nekdy ne computer v siti (v Network Shares). Musim restartovat WDTV Live, abych tam nasel pripojena PC na routeru a pak jejich share foldery. Tohle jsem vedel , ze muze nastat, z diskuzi. To je jedna vec, kterou by mohli zpravit, i kdyz pochybuju, ze to vyladi, jak je u nich zvykem. To by bylo jako bonus. HDV video, m2t, 25Mbit, prehrava tedy z PC po siti absolutne bez skubu, ovsem je tam pauza mezi klipy 3-5s (o hodne delsi nez primo z USB, tam jsou pauzy kolem 1s)

A pak budu rad, kdyz me to z network nebude vyhazovat, jako se deje jinym, mam to tu jen par dni, zatim OK, tak uvidim.
jis (1301)|14.12.2009 00:50
Díky.[quote=ai;254113]Klasicky jsem se ale dostal do situace, ze mi WDTV nekdy vidi a nekdy ne computer v siti (v Network Shares). Musim restartovat WDTV Live, abych tam nasel pripojena PC na routeru a pak jejich share foldery. Tohle jsem vedel , ze muze nastat, z diskuzi.[/quote]Na to je snadná pomoc, alternativní fw a sdílené adresáře namapovat xmountem na USB flash disk.
Superbobo75 (33)|14.12.2009 00:55
Tak ja ho mám doma už také, zatím jsem fakt nadšen. Přehraje uplně všechno, titulky v pohode. mam ted pripojenej do WD a nasdilenej starej USB disk. Krasne ho spravuju v PC, jenom ta rychlost neni nic moc pri kopirovani - 6Mbit - ale to me az tak netrapi. je velmi rychlej, jak v nacitaci a zobrazovani fotek tak filmu atd. Kdyz to srovnam z moznostma HDD rekorderu LG, ktery jsem k temto vecem puvodne chtel pouzivat tak je to je 100 a 1 ve prospech WD.

Par drobnosti tam je co me lehce stvou, ale nic dramatickeho:
- youtube videa jdou pouze pauznout ale ne posunovat
- chyba spis u firewallu pc, musel jsem na chvilku, nez mi pc naslo sdileny disk vypnout firewall, protoze ze jsem nemohl nikde najit kde se povoluje aby sel videt a jemu byly videt sitove disky. Takze ho zatim pouzivam pouze smerem od nej.

Na co bych si jen dal pozor, nevim jak se mi to ale povedlo, kdyz jsem si delal poradek na disku USB pres PC ktery byl k WD pripojen, tak se mi tam nejak zprasil jeden adresar, ktery zacal zcela kolabovat WD, kteremu pomohlo pouze restart (vypnuti natvrdo ze zasuvky a zpet) a vypnout funkci Knihovna, ale jakmile jsem pri projizdeni adresaru najel opet na tento spatny adresar tak to znovu zkolabovalo. Jedine co nakonec pomohlo, disk pripojit do pc primo, a provest kontrolu sektoru a automaticky je opravit. Trvalo to docela dlouho tak jsem to nechal pres noc. Osobne si myslim ze problem nastal v tom, ale to bohuzel nemuzu potvrdit, ze jsem ve WD mel tento adresar otevren a v PC jsem se ho pokusil smazat, nahlasilo to chybu, ze nelze smazat. To ze to zacalo delat problemy jsem zjistil az pozdeji, takze to nevim uplne jiste.

Dival jsem se na ten neof. firmware ale nejak jsem nepochopil jak ho instalovat (lip si to prectu :) ) - a z popisu jsem nepochopil, jestli dalsi volby ktere umoznuje, jsou primo soucasti menu, nebo si to musim nastavovat pres nejaky externi soubor. Pokud ano, tak pro me jak BFU v tomto smeru - linuxu nehovim, a to je podobny pripad (prosim nezakladat flame) - je to naprd. Ale mozna se pletu.

Hned pri prvnim spusteni si to stahne off. firmware 1.01.11
jis (1301)|14.12.2009 18:34
[quote=Superbobo75;254123]Dival jsem se na ten neof. firmware ale nejak jsem nepochopil jak ho instalovat[/quote]Z USB disku do jehož kořenového adresáře rozbalíš soubory ze staženého zip archivu. Pro vlastní upgrade fw potřebuješ wdtvlive.bin a wdtvlive.ver. Konfugurační soubory jsou net.mounts a S00custom-options, když v nich nebudeš chtít nic měnit, nemusíš je tam nahrávat (logicky).
[quote=Superbobo75;254123]z popisu jsem nepochopil, jestli dalsi volby ktere umoznuje, jsou primo soucasti menu, nebo si to musim nastavovat pres nejaky externi soubor.[/quote]Změny provádíš editací textových konfiguračních souborů, které budeš mít uložené na připojeném disku, postačí i ten nejmenší flash disk. Výhoda je zřejmá: Když něco potentuješ, stačí disk odpojit a WDTVL ti po restartu zase normálně naběhne.
[quote=Superbobo75;254123]je to naprd. Ale mozna se pletu.[/quote]Už jen pouhým flashnutím b-rad firmware získáš řadu vylepšení. Stačí si přečíst changelog.
ai (2993)|14.12.2009 19:25
[quote=ai;254113]Klasicky jsem se ale dostal do situace, ze mi WDTV nekdy vidi a nekdy ne computer v siti (v Network Shares). Musim restartovat WDTV Live, abych tam nasel pripojena PC na routeru a pak jejich share foldery. [/quote]

Jedno reseni (nemyslim alternativni firmware) jsem vyzkousel a funguje za kazdych okolnosti, neustale je TWONKY MEDIA SERVER, 30 dni trial (ne Twonky Media Manager) je to jednoducha vec, kterou WDTV vidi KDYKOLIV, i kdyz v jeho nalade zrovna nevidi PC shared folders . Tedy ten Twonky Medie Server se spusti , ovlada se to v prohlizeci PC, kde se vse jednoduse nastavi a WDTV ho uvidi v MEDIA SERVERS. Pak to dale funguje skoro stejne jako vidi PC v Network Shares. Mensi nevyhoda je pres ten Media Server, ze pauza mezi klipy je az 10s oproti pauze 4-5s pres Network Share, no ale pri prehravani delsich videi to snad je jedno. Ten Twonky Media server ma ted Sale, poslou key za $15 na e-mail http://www.twonkymedia.com/buy_server.html .

Dalsi vec co mi 1.01.11 dela, ze kdyz WDTV Live nevypnu, a prijdu rano, nebo kdyz snad neco delam po siti, nevim presne, tak nahlasi, ze folder je prazdny (USB1 nebo USB2), musim restartovat WDTV. Nastesti i plny 1 Terra HDD plny DVD, fotek a videi, je pripraveny do 30s (stary WDTV mi to chroustal i vic jak 5 min). Tedy chrousta to, kdyz predtim neco nevidel, kdyz to vypnu a predtim bylo vse vporadku, tak je vsecko hned ready.

Dal jestli se muzu zeptat ohledne toho alternativniho firmware, jake jsou pauzy pri prehravani videa mezi klipy z tech sdilenych foldru na PC pres LAN. Tedy znova, mi WDTV prehrava pres LAN 25 Mbit HDV video klipy, kde pauza je asi do 5s pres Network Shares (share foldery v PC),a asi 10s pres Media server (Twonky Medis Server). Jaka je pauza mezi klipy u toho alternativniho firmware?
ai (2993)|14.12.2009 19:47
[quote=jis;254246]Změny provádíš editací textových konfiguračních souborů, které budeš mít uložené na připojeném disku, postačí i ten nejmenší flash disk.[/quote]

vidis , to je ten duvod, proc to alternativni fw zatim nezkousim, muzes to popsat polopate, jak to funguje, Linux jsem nikdy nepouzival.
Superbobo75 (33)|14.12.2009 21:06
[quote=jis;254246]Z USB disku do jehož kořenového adresáře rozbalíš soubory ze staženého zip archivu. Pro vlastní upgrade fw potřebuješ wdtvlive.bin a wdtvlive.ver. Konfugurační soubory jsou net.mounts a S00custom-options, když v nich nebudeš chtít nic měnit, nemusíš je tam nahrávat (logicky).
Změny provádíš editací textových konfiguračních souborů, které budeš mít uložené na připojeném disku, postačí i ten nejmenší flash disk. Výhoda je zřejmá: Když něco potentuješ, stačí disk odpojit a WDTVL ti po restartu zase normálně naběhne.
Už jen pouhým flashnutím b-rad firmware získáš řadu vylepšení. Stačí si přečíst changelog.[/quote]

Tak jsem to provedl, updatoval na neof. firmw. Primo zmeny jako takove mimo jineho pozadi "hnusnejsiho" :) jsem nepoznal, a jak jiz psal zde nekdo drive, zas tak dobre anglictinou nevladnu, a nejak jsem pri prekladech nepochopil v cem jsou vlastne ty vyhody. Me by hlavne stacilo kdyby ten disk byl stale online i kdyz je wd vypnute. Dival jsem se na ten konfiguracni soubor - je relativne jednoduchej na upravy. Zrovna ale to nastaveni, aby se usb neodpojovalo mi nejak nefunguje. Primo defaultne to ve firwaru neni, protoze kdyz jsem vypnul WD tak se vypnul i disk, a kdyz odkomentuju radek s "disable keep alive of ethernet during WDTV Live standby" tak ten prave naopak zakazuje toto neodpojovani, takze jsem si to bud spatne prelozil nebo nevim. Zkusil jsem nicmene tento soubor ulozit do rootu USB disku - tak jsem to aspon pochopil kdyz jsi to psal - a nic se nezmenilo.
ai (2993)|14.12.2009 22:07
Takze ten firmware ma jen jakesi "menu" treba na jedne flashce, kde jen ctu v anglictine a volim moznosti , zadne linux terminy a prikazove radky ?
Ta flasha tam musi byt porad pripojena , je potrebna k chodu toho WDTV?
Superbobo75 (33)|14.12.2009 23:19
Firmware jako takovy nevim co meni jak jsem uz psal ja, ale to menu neni menu ale textovy soubor kde je vzdy radek s popisem a pod nim jedna az vice voleb ktere se takzvazne odkomentuji, vzdy pouze jedna.

#tento prikaz zvetsuje pismo
#prikaz - pismo 40
#prikaz - pismo 44

takto to vypada pred tim nez si to nastavis, pokud chces, jinak zustava to co jsi si nastavil primo pres WD standardne.

#tento prikaz zvetsuje pismo
#prikaz - pismo 40
prikaz - pismo 44

takto to vypada kdyz chces nastavit pismo 44

vse je samozdrejme v anglictine a vypada to jinak, ale system zustava. Tento soubor najdes v zipu s tim novym firmwarem. Ja jsem ale nepochopil skoro zadnou z moznosti, mozna proto protoze jsem to nikdy nepotreboval a tak nevim ani co to znamena.
jis (1301)|14.12.2009 23:29
[quote=Superbobo75;254281]Primo zmeny jako takove mimo jineho pozadi "hnusnejsiho" :) jsem nepoznal[/quote]To pozadí můžeš vyměnit za úplně jiné, nebo tam můžeš vrátit původní. V archivu 1.01.11_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.2.1.zip je originální grafika v adresáři orig.images. Stačí zde schované soubory screen_saver.png a villa_bg.jpg přesunout do kořenového adresáře. B-rad je nekopíruje do každé verze firmware, takže v zatím poslední verzi 1.01.11_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.2.2.1.zip je adresář orig.images prázdný.

[quote=Superbobo75;254281]Me by hlavne stacilo kdyby ten disk byl stale online i kdyz je wd vypnute.[/quote]Pokud máš potřebu, aby byl disk stále online, je to velice prosté: Jednoduše WDTVL nevypínej pomocí DO. Co se týče spotřeby, stejně nic neušetříš. Viz měření, která jsem provedl. Volba, která umožní ponechat napájení USB zapnuté i ve standby, bude až v příští verzi alternativního fw.

[quote=Superbobo75;254281]kdyz odkomentuju radek s "disable keep alive of ethernet during WDTV Live standby" tak ten prave naopak zakazuje toto neodpojovani, takze jsem si to bud spatne prelozil nebo nevim.[/quote]Tato volba s USB vůbec nesouvisí. Česky: Zakázat udržování ethernetu v aktivním stavu během pohotovostního režimu WDTVL. Pokud jsi tento řádek odkomentoval, pak jsi se nemohl k WDTVL připojit telnetem v režimu standby. A uspořil jsi cca 0,1W. Což nestojí za řeč.

Ten telnet se ti bude hodit např. k restartování WDTVL, když budeš chtít rychle vyzkoušet, jak se projevila změna nastavení skrze editaci těch konfiguračních souborů:
telnet [IP adresa WDTVL]
přihlašovací jméno = root
heslo = prázdné

Užitečné příkazy:

Restart:
--------
# reboot -f

Disky:
------
# df

Paměť:
------
# free

Kontrola logu:
--------------
# less /tmp/messages.txt

Bez telnetu a příkazu reboot bys musel WDTVL vždy odpojit od napájení a znovu zapojit, aby se změny projevily.
jis (1301)|14.12.2009 23:44
[quote=ai;254293]Takze ten firmware ma jen jakesi "menu" treba na jedne flashce, kde jen ctu v anglictine a volim moznosti , zadne linux terminy a prikazove radky ?[/quote]Prostě si to pro jednoduchost představ tak, že ten upravený firmware některé v původním fw fixní věci vytáhl ven do konfiguračních souborů, které jsou uložené na připojeném disku. Samozřejmě, že to zdaleka není vše, co nový fw umožňuje: odemyká možnost připojit se k WDTVL telnetem, ssh, ftp, instalovat další aplikace, ... Ale jak jsi psal, s Linuxem neumíš, takže zatím alespoň využiješ možnost personalizace vzhledu (S00custom-options) a bezproblémového připojování sdílených prostředků po síti (net.mounts).
[quote=ai;254293]Ta flasha tam musi byt porad pripojena , je potrebna k chodu toho WDTV?[/quote]Není potřebná k chodu WDTVL, ale pokud si změníš v textových souborech na flash disku nastavení a pak flash disk odpojíš, bude toto nastavení po odpojení od napájení zapomenuto a hodnoty se vrátí k defaultním.
jis (1301)|15.12.2009 09:15
[quote=jis;254306]Pokud máš potřebu, aby byl disk stále online, je to velice prosté: Jednoduše WDTVL nevypínej pomocí DO. Co se týče spotřeby, stejně nic neušetříš. Viz měření, která jsem provedl. Volba, která umožní ponechat napájení USB zapnuté i ve standby, bude až v příští verzi alternativního fw.[/quote]Někdo se může pozastavit nad potřebou této volby, když stačí WDTVL nevypínat. Určitě se bude hodit, protože pak nebude vadit, když děti nebo manželka WDTVL vypnou.