Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Naladění Ferguson Ariva 200 HD

rotoman (4)|26.12.2009 18:25
Mne vypadne signál jedenkrát za deň a pomôže vypnutie a následne zapnutie prijímača,alebo vytiahnutie f konektora na vstupe a znovu zapojenie.Spočiatku som z toho bol na nervy, ale už som si zvykol.Hold za málo peňazí málo muziky.
ms20 (8)|26.12.2009 18:46
mám doma druhou Arivu,první jsem po cca 6 týdnech poslal na reklamaci buď neměla z ničeho nic signál,nebo signál byl ale hlásila zakódováno.Tak mě po dobu reklamace zapůjčili jinou,ta zatím funguje
duff74 (41)|26.12.2009 19:23
[quote=rotoman;256111]Mne vypadne signál jedenkrát za deň a pomôže vypnutie a následne zapnutie prijímača,alebo vytiahnutie f konektora na vstupe a znovu zapojenie.Spočiatku som z toho bol na nervy, ale už som si zvykol.Hold za málo peňazí málo muziky.[/quote]


Tak jsem to dělal když to začalo blbnout poprvé, třikrát jsem to restartoval a uklidnilo se to, pět dní to šlapalo a dneska kaput a zatím nehodlá naskočit. Ještě zkusím ten F konektor. Koupil jsem ho 5.11.09 a dám na reklamaci,protože olympiáda se blíží a neměl bych na to věčné odpojování nervy...
rotoman (4)|26.12.2009 19:40
Arivu vlastním od 15.11 a začalo to blbnúť tri týždne dozadu dokonca som tam natiahol novší soft v domnení že to spôsobuje ,ale nič sa nezmenilo
finek (3)|26.12.2009 19:40
[quote=firefighter32;255858]Tak mám podobný problém, disk mám WESTERN DIGITAL My Book3 Essential 1TB akorát s napájecím zdrojem a Ariva jej nevidí, když tam dám obyč flash disk, tak jej rozpozná. Chci se zeptat, jestli někdo arivu provozuje se stejným diskem??[/quote]

WD Essential obsahuje SW na zálohování PC. Po připojení k PC se spustí virtuální CD mechanika a na ní je zálohovací software. A právě toto vynucení něčeho asi Ariva nesnáší. Nepodařilo se mi to zlikvidovat ani formátováním ani na internetu se mi nepodařilo najít řešení. Prostě nefunguje.
unimax (60)|27.12.2009 00:03
Ahoj všichni, Ariva mi v pohodě běží i s motorem SG2100. Zpočátku jsem měl trochu problémy s mírnou odlišností ovládání, ale ty jsem snadno vychytal. Jak se zdá, za ty peníze je to zatím super hračka.

Mám ale jeden problémeček, se kterým si nevím rady. Každý večer (již 2x po sobě) mi přestane fungovat "Óčko" a "ČT HD". Přes den zkrátka běží normálně a večer mám černou obrazovku. Když to zkusím zapnout ráno, tak je to zase v pohodě. To, že se to stává večer je asi náhoda :-).

Má někdo podobné zkušenosti, nebo nápad, čím by tohle mohlo být? Ostatní kanály přitom jedou OK (včetně obyč. ČT 1). Jen to ČT HD + Óčko zkrátka nenaběhne vůbec.

Díky moc za radu.

P.S. díky i za tohle fórum - pomohlo mi zpočátku na některé vychytávky Arivy.
losos (2977)|27.12.2009 10:58
[quote=unimax;256161]Mám ale jeden problémeček, se kterým si nevím rady. Každý večer (již 2x po sobě) mi přestane fungovat "Óčko" a "ČT HD". Přes den zkrátka běží normálně a večer mám černou obrazovku. Když to zkusím zapnout ráno, tak je to zase v pohodě. To, že se to stává večer je asi náhoda :-).
[/quote]
Všiml jsem si (dle stížností některých uživatelů), že Ariva 200 HD je zřejmě dost háklivá na přesné nasměrování paraboly - mnohem háklivější, než některé jiné přijímače !
Některé slabší TP nechtějí na ní správně fungovat i přesto, že po výměně Arivy za jiný přijímač onen TP normálně funguje.
Patrně jsou některé TP slabší, nebo nevím, čím to je, ale obvykle pomůže přesněji nasměrovat parabolu...vyzkoušejte...
robocop (1)|27.12.2009 11:51
[quote=finek;256122]WD Essential obsahuje SW na zálohování PC. Po připojení k PC se spustí virtuální CD mechanika a na ní je zálohovací software. A právě toto vynucení něčeho asi Ariva nesnáší. Nepodařilo se mi to zlikvidovat ani formátováním ani na internetu se mi nepodařilo najít řešení. Prostě nefunguje.[/quote]

Virtualní CD jde vypnout pomocí aplikace Virtual CD (VCD) Manager http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdsmartwareutilities
unimax (60)|27.12.2009 12:58
[quote=losos;256185]Všiml jsem si (dle stížností některých uživatelů), že Ariva 200 HD je zřejmě dost háklivá na přesné nasměrování paraboly - mnohem háklivější, než některé jiné přijímače !
Některé slabší TP nechtějí na ní správně fungovat i přesto, že po výměně Arivy za jiný přijímač onen TP normálně funguje.
Patrně jsou některé TP slabší, nebo nevím, čím to je, ale obvykle pomůže přesněji nasměrovat parabolu...vyzkoušejte...[/quote]

Díky, myslím si to samé. Vzhledem k problému to zní i logicky. Tak dnes mi Óčko ani ČT HD nenaběhly vůbec - signál síla 91%, kvalita 84% a nic = černá obrazovka na těchto stanicích.

Pravdou je, že anténu s motorem jsem kdysi dávno naladil na Dreambox -500, a byl to tenkrát bez vybavení docela "porod". Od té doby ji mám takto naštelovanou, akorát jsem Dreama vyměnil za tohodle Ferdíka. Neměl už jsem náladu stále řešit potíže s Linuxem.

Obávám se, že bez patřičného vybavení těžko dosáhnu lepšího signálu než je teď. Co myslíte? Neznáte nějaký fígl? Nerad bych si to rozhodil, protože když si na to vzpomenu, tak to tenkrát byl opravdu trochu problém to rozběhnout.
mara09 (109)|27.12.2009 13:34
S Arivou jsem spokojen, přesto jsem jsem našel pár věcí, které bych vylepšil:
1. USB port pod dvířky na čelním panelu.
2. Malý a pouze 8 místný displej.
3. Rušivé červené světlo optického zvukového výstupu.
4. Pomocí připojení k LAN nelze nahrávat/streamovat.
5. Nejde zapnout titulky jen pro určité kanály.
6. V EPG při procházení mezi kanály je zobrazován jejich náhled a není možné nechat spuštěný aktuální kanál "na pozadí".
7. "HD" formát 4:3 u Novy a ČT s černými pruhy po stranách. To ale samozřejmě není chyba Arivy.

Je možné, že něco je jen můj problém, protože nevím kde to nastavit nebo to funguje v jiném firmwaru (používám 1.03B5)
unimax (60)|27.12.2009 15:57
Ještě mě napadlo, co zkusit vyměnit konvertor? Používám nějaký snad 8 let starý typ, myslím, že se také kdysi dával k sadě UPC. Přemýšlím, že bych ještě zkusil koupit tenhle: Chess Edition 3 Single - 0,1dB. Pokud by to pomohlo, tak stojí 137,-Kč.
Stojí to ale za pokus? Může to být i konvertorem?
losos (2977)|27.12.2009 16:40
Možná ano, možná postačí jej trochu pootočit...nebo přiblížit, či vzdálit od paraboly ? Zkoušej...
Neuškodí mít dva, třeba jej použiješ i jinak...
Ale je to divné, kvalita 84% je dost, já mám jen 75%
mara09 (109)|27.12.2009 18:39
Zkouším uložit nastavení na USB čtečku karet s 1GB SD kartou. Postupuju takto: Vložit USB flash -> Menu -> Nástroje -> Aktualizace přes USB -> vybrat druh aktualizace: Dump -> spustit Start -> po dokončení ukomčit tlačítkem EXit. Na kartu se mi sice nahraje soubor DumpFile.abs, ale má nulovou velikost. Netušíte někdo, kde by mohla být chyba?

EDIT: Odpovím si sám, jsem vůl. Po naformátování karty na FAT32 už to jde :)
jarino1978 (8045)|27.12.2009 19:17
[quote=unimax;256161]Mám ale jeden problémeček, se kterým si nevím rady. Každý večer (již 2x po sobě) mi přestane fungovat "Óčko" a "ČT HD". Přes den zkrátka běží normálně a večer mám černou obrazovku. Když to zkusím zapnout ráno, tak je to zase v pohodě. To, že se to stává večer je asi náhoda :-).[/quote]

- pokiaľ sa ti takto začína správať ten čerep, tak sa priprav na to, že do 2-3 týždňov ti skape načisto.
- nenič ma za to, čo som ti napísal, ak môžeš, daj ho hneď vyreklamovať, alebo ho predaj späť. to najlepšie, čo by som ti poradil je to, že sa ho zbav úplne a kúp si mašinu, ktorý sa nemusí hanbiť za to, že je to STB. To Arivashit nie je.
finek (3)|27.12.2009 20:25
[quote=robocop;256194]Virtualní CD jde vypnout pomocí aplikace Virtual CD (VCD) Manager http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdsmartwareutilities[/quote]

Dík za tip, tohle mi nějak uniklo.
VCD manager hlásí, že mám aktualizovat firmware. To dělat nebudu. Disk už jsem vyměnil za disk, který jsem používal na zálohování PC. Je to pouze o rok starší WD Essential, ale funguje bez problému.
jirbar (135)|27.12.2009 21:16
[quote=mara09;256204]S Arivou jsem spokojen, přesto jsem jsem našel pár věcí, které bych vylepšil:
1. USB port pod dvířky na čelním panelu.
2. Malý a pouze 8 místný displej.
3. Rušivé červené světlo optického zvukového výstupu.
4. Pomocí připojení k LAN nelze nahrávat/streamovat.
5. Nejde zapnout titulky jen pro určité kanály.
6. V EPG při procházení mezi kanály je zobrazován jejich náhled a není možné nechat spuštěný aktuální kanál "na pozadí".
7. "HD" formát 4:3 u Novy a ČT s černými pruhy po stranách. To ale samozřejmě není chyba Arivy.

Je možné, že něco je jen můj problém, protože nevím kde to nastavit nebo to funguje v jiném firmwaru (používám 1.03B5)[/quote]

Záruku jsem již porušil. Ariva byla dodána, nešel SCART pro VCR. Někdo zapomněl uvnitř zastrčit konektor na propojovacím kabelu.
Při bližší obhlídce si myslím, že destička s USB by šla "přeložit" na zadní panel nad konektor LAN ve vodorovné poloze. Asi stačí propilovat otvor a sehnat šroubky a příslušné rozpěrky.
jirbar (135)|27.12.2009 21:24
[quote=CharlieXXX;256013]To už jsem se tu také ptal a jediné co se mi zatím podařilo zjistit, že to jde přehrávat jen a jen v Arivě. Ale pokud by se Vám někomu podařilo zjistit jak na to, byl bych moc rád.

A ještě jedna otázečka, jak velkou fleshku kdo používáte??

A když by chtěl někdo experimentovat, jako já s tím co jsem měl doma, 2GB nestačí ani na jeden film, vejde se na ní cca hodina záznamu v TS.[/quote]

Taky s tím experimentuji. Zatím vím že DVR converter odcuď http://www.digitallab.cz/comag/software/sl50/ to alespoň převede na TS. Programu se pro Open "nabízí" složka vytvořená Arivou, nikoliv soubor
CharlieXXX (77)|27.12.2009 22:14
Jo, přesně tak, převést to tím jde, používám normálěn ten Ali DVR, tím převedu do .ts , ale to je strašně velké, takže dál používám Next Video Convertr a tím to převedu do .avi

12 minut v .ts je 494MB a v .avi je to "pouhých" 73MB což je rozdíl.
4 minuty zabírají 240MB

Ještě ale nevím co to bude dělat s většíma filmama, zatím je nemám na co nahrát.
A ještě mám vyzkoušeno, že pokud se nahrávání ukončí nedostatkem místa na flesh paměti, tak mi to nejde překonvertit.

edit: narazil jsem na problém, 15min film už mi to konvertovat nechce, Ali DVR složku otevře, ale pokud dám Save a pak kliknu na tři tečky (výběr kam to uložit), tak se nic neděje, nemáte někdo nápad co s tím??
unimax (60)|28.12.2009 10:08
[quote=jarino1978;256250]- pokiaľ sa ti takto začína správať ten čerep, tak sa priprav na to, že do 2-3 týždňov ti skape načisto.
- nenič ma za to, čo som ti napísal, ak môžeš, daj ho hneď vyreklamovať, alebo ho predaj späť. to najlepšie, čo by som ti poradil je to, že sa ho zbav úplne a kúp si mašinu, ktorý sa nemusí hanbiť za to, že je to STB. To Arivashit nie je.[/quote]

A jéjej, mě se ta cena zdála nějaká podezřelá. Ale to je to s ním vážně tak špatné? Taky Ti to dělá stejné věci?
BROS (22)|28.12.2009 12:40
Tak mě zatím Ariva 200 HD funguje naprosto v pohodě a korektně.... doufám že tak to bude i nadále....
Nahrávat jsem zkoušel na TRANSCEND 500GB 2,5'' Externí Anti-Shock U.S. Army standard USB2.0
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=78899
naprosto bez problému
Jinak na tento přijímač mám přes optiku napojené repro Logitech Z-5500 a hraje to super...
mara09 (109)|29.12.2009 13:11
Tak jsem si myslel, že vyzkouším patchovaný firmware. Měl jsem zatím oficiální 1.03B5 a spokojenost, tak jsem zkusil 1.03B5_Patch stažený z AB-Fóra. Při aktualiaci přes USB mi to zahlásilo něco ve smyslu špatný BIN a jestli chci opravdu aktualizovat. Risknul jsem to a aktualizace proběhla, ale po restartu už Ariva nenaběhla. Koupil jsem teda RS232 nullmodem kabel a nahrál tam zpět firmware 1.03B5. To se naštěstí podařilo a Ariva zase běží. Samozřejmě se mi ale smazalo veškeré nastavení. Zkusil jsem přes USB nahrát zazálohované nastavení ze stejného firmwaru, ale opět mi to zahlásilo špatný BIN a po restartu zase exnul přehrávač.
Mám zkusit třeba starší patchovaný firmware nebo ho stáhnout jinde? Nebo dělám někde chybu já?
mara09 (109)|29.12.2009 13:14
[quote=jirbar;256268]Záruku jsem již porušil. Ariva byla dodána, nešel SCART pro VCR. Někdo zapomněl uvnitř zastrčit konektor na propojovacím kabelu.
Při bližší obhlídce si myslím, že destička s USB by šla "přeložit" na zadní panel nad konektor LAN ve vodorovné poloze. Asi stačí propilovat otvor a sehnat šroubky a příslušné rozpěrky.[/quote]
Taky jsem na to už koukal. Přelepku od výrobce mi odstranili v prodejně, když mi taky připojovali nějaký konektor uvnitř, který nebyl zapojený. Popravdě řečeno se mi s tím ale nechce párat a přežiju ten port vepředu. A hlavně je přijímač stále v záruce.
losos (2977)|29.12.2009 13:34
Pro mara09 :

Devahoch na AB-fóru napsal :
Nové firmware 1.03B5_Patch dobre funguje na systém Viacess 2.6, odskúšané na balík Satisfaction na 11 727 Gh Hotbird 13E, spoľahlivo odkódoval. Inakšie s novým firmware sa dá nahrať späť seting a zoznam kanálov od Dump.abs z firmware 1.02B1_patch cez USB, tam treba nastaviť Upgrade from USB najprv Default data, potom ešte raz ako User data. Super!!!

U mne zatím neodzkoušeno ! Ale zkoušel to zřejmě jirbar...
mara09 (109)|29.12.2009 14:36
pro losos:

To jsem četl (psal to devahoch), ale mě klekne Ariva už po nahrání nového patchovaného firmwaru. I po nahrání settingu provedeného s originálním firmwarem 1.03B5 zpět na ten samý firmware. Ptal jsem se proto, že jsem nikde nenašel zmínku, že by se někomu objevila hláška o BIN. Přesně ta hláška zní: BIN nesouhlasí, Myslíte si přesto chcete provést upgrade?
To mi spíš zní, jako když přijímač vyhodnotí, že firmware není určen pro něj.
losos (2977)|29.12.2009 14:40
[quote=mara09;256539]pro losos:

To jsem četl (psal to devahoch), ale mě klekne Ariva už po nahrání nového patchovaného firmwaru. I po nahrání settingu provedeného s originálním firmwarem 1.03B5 zpět na ten samý firmware. Ptal jsem se proto, že jsem nikde nenašel zmínku, že by se někomu objevila hláška o BIN. Přesně ta hláška zní: BIN nesouhlasí, Myslíte si přesto chcete provést upgrade?
To mi spíš zní, jako když přijímač vyhodnotí, že firmware není určen pro něj.[/quote]

Možná máš chybu ve staženém firmware - zkus stáhnout znovu...nebo odjinud... (laki)
A napiš, odkud jsi stáhl to firmware, které ti blbne...abych jej nestahoval odtamtud i já a další...
mara09 (109)|29.12.2009 15:23
[quote=losos;256540]Možná máš chybu ve staženém formware - zkus stáhnout znovu...nebo odjinud... (laki)
A napiš, odkud jsi stáhl to firmware, které ti blbne...abych jej nestahoval odtamtud i já a další...[/quote]
Firmware jsem stahoval odtud: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=129&t=22087, ale tím to není. Zkoušel jsem i stáhnout ho odjinud, ale se stejným výsledkem.
Nakonec jsem na to přišel. Pokud přejmenuju patchovaný firmware na 1.03B5.abs, tak už to jde (stejně tak když přejmenuju soubor se settingem). Jakmile se soubor jmenuje jinak, hlásí to nesouhlasící BIN. Přehlédnul jsem to někde v tomhle vláknu nebo v Bucharově projektu nebo se s tím zatím nikdo nesetkal?
BTW, jak mám nahrát zpět setting, když chci obnovit i nastavení obrazu a názvy favoritních skupin, ale nepřehrát firmware? Jako defaultdb (s userdb se nahrajou jen naladěné kanály)?
losos (2977)|29.12.2009 15:40
Zkoušej, když ti nestačí, co se o kousek výše píše... ;)

A to bych rád věděl, kdo ti poradil něco přejmenovávat...to jsi měl napsat hned, že děláš pokusy, nerušil bych tě při tom...
mara09 (109)|29.12.2009 16:00
[quote=losos;256546]Zkoušej, když ti nestačí, co se o kousek výše píše... ;)[/quote]
Tady bych prosil trochu nakopnout. Co se kde víše píše?
[quote=losos;256546]
A to bych rád věděl, kdo ti poradil něco přejmenovávat...to jsi měl napsat hned, že děláš pokusy, nerušil bych tě při tom...[/quote]
Nedělám pokusy, chtěl jsem nahrát patchovaný firmware, kvůli testování cigitv. Stáhnul jsem zip soubor, rozbalil ho a aniž bych ho přejmenovával jsem ho nahrál na USB flash (název souboru A200_20091215_1.03B5_P.abs) a pokusil se aktualizovat firmware. To nešlo opakovaně s firmwary staženými z různých zdrojů (stejně to byly shodné soubory, takže žádné překvapení). Tak jsem zkusil nahrát oficiální firmware stažený přímo ze stránek výrobce, který jsem měl ani nevím proč na disku uložený jako 1.03B5.abs, a ten fungoval v pohodě. Tak jsem zkusil přejmenovat patchnutý firmware na stejný název a ejhle - fungovalo to. Nikdo mi to neradil, byl to jen pokus jestli třeba Arivě nevadí dlouhý název souboru (nešlo to ani s přejmenováním na 1.03B5_P.abs nebo Firmware.abs).
losos (2977)|29.12.2009 16:35
K těm pokusům (nás ostatních dvacet tisíc jsme nic přejmenovávat nemuseli !) by se ti mohlo hodit tohle - vyzkoušej a napiš sem, jestli tohleto opravdu funguje :

"Někde jsem se dočetl, že prý stačí při tomto zablokování Arivy do nekonečné smyčky restartu odpojit koax. kabel od paraboly a Ariva se rozběhne..."
Osobně jsem to ještě nevyzkoušel, tak to nemohu zatím potvrdit.
mara09 (109)|29.12.2009 17:07
Proto se na to ptám, že jsem to ještě nikde nečetl. Bez přejmenování souboru to fakt nefungovalo, ale po přejmenování ano. S patchovaným firmwarem už to jde, soubor se může jmenovat jakkoliv. Že by tedy problém v originálním firmwaru 1.03B5 (jiný jsem nezkoušel)? Ale to už by určitě zjistil i někdo jiný.
Odpojení kabelu bohužel asi nevyzkouším. Jak vypadá nekonečná smyčka restartů? Svítí něco na displeji? U mě je po nahrání firmwaru s nesouhlasícím BIN Ariva úplně mrtvá nesvítí ani podsvícení SPDIF výstupu. Jen displej je o něco světlejší než ve vypnutém stavu, ale nic se na něm neobjevuje. To podle mě nevypadá na smyčku restartů. Nebo se pletu?
mirakuli (31)|29.12.2009 18:02
Ahoj maro fw 1.03B5+patch jsem si nahrál a fuguje bez problémů. Mám ho z tyhle stránky:
http://laki.dvhk.pl/download/files/laki.php?dir=Ferguson_Ariva/Ariva200 smím vědět, kde jsi ho koupil a cena? zdraví míra
mara09 (109)|29.12.2009 19:38
Ahoj Míro, patchlou verzi už tam mám a ta funguje v pohodě, problém byl v origoš. Mám stejnou verzi jako v tvém odkazu na laki.
Přehrávač jsem koupil v Liberci v Interservisu za 3500,- (dali mi slevu z původních 3700,-).
unimax (60)|29.12.2009 19:49
Tak jsem zkoušel spárovat dodané dálkové ovládání RCU640 s TV Panasonic TH-42PV60E a bez výsledku. Vše jsem dělal přesně podle návodu k Fergusnovi. Vyzkoušel jsem všechny uvedené způsoby a nic. Podle počtu bliknutí jsem odpočítal kód 0169. Kód zadávám správně, zkouším i automatické hledání, ruční hledání. Nikdy mi to ale nevypne TV tak, jak píšou v návodu.

Poraďte někdo, jak na to. Už mě štvou ty věčné ovladače na stole. Myslel jsem, že ovladačem Arivy budu moct nastavovat alespoň základní funkce TV. Ale to by musel na TV reagovat.

Předem dík za pomoc.
jirbar (135)|29.12.2009 20:10
[quote=mirakuli;256571]Ahoj maro fw 1.03B5+patch jsem si nahrál a fuguje bez problémů. Mám ho z tyhle stránky:
http://laki.dvhk.pl/download/files/laki.php?dir=Ferguson_Ariva/Ariva200 smím vědět, kde jsi ho koupil a cena? zdraví míra[/quote]

Taky jsem bez problému nahrál FW 1.03B5_P jenže po nahrání settingu od Buchara vytvořeném pod 1.02B1 STB na některých kanálech resetoval. Totéž taky při při změně favoritní skupiny, kde asi zůstal vybraný ten "chybný" kanál.
Ze zkušenosti od STB Golden vím že při opakovaném resetu, kdy prakticky nešlo nahrát jiné FW se musel odpojit SAT kabel. Tím STB nedostal signál. Reset vznikal proto, že FW STB si nerozumělo s kódováním a s příslušným providerem a s kódy v tabulce kódů. Bylo nutné některé providery přepsat na nulu.

FW nahrávám přes USB. Z diskuzí možná vyplývá, že některé problémy odpadnou při aktualizaci přes RS232
mirakuli (31)|29.12.2009 22:21
Dík maro za info, už jsem koupil 3 mašinku a vše v poho i s českým manuálem. Zůstanu u svejch dodavatelů (cena 3100, Komplet i s kartou 5999)

Pro jirbar - setting zkusím zítra udělat, dnes jsem byl na Avataru ve 3D, moc hezká podívaná. S tím USB je to možný, zkusím to. Když to nepude naleju to kabelem, ale kabel taky někdy zlobí znám to z filipa.

Pro unimaxe - ovladač zkusím uvidím - napíšu výsledek
CharlieXXX (77)|30.12.2009 08:58
Pro Unimaxe:

Zkoušel jsi všechny kódy, co jsou v návodu?? Já ovladač spároval úplně v pohodě, podle návodu a funguje to i na stařičkém Karcheru. Máš při ovldání TV stisklé na ovladači TV ? Jinak u mě to byl až předposlední kód.
ondracajka (1)|30.12.2009 09:15
Mám Arivu 200 několik dní a vše fungovalo skvělě. Včera jsem aktualizoval na nejnovější firmware, Pár hodin po aktualizaci přestaly fungovat frekvence českých kanálů (12070 MHz, 27500 K/s, horizontal; 12525 MHz, 27500K/s, vertical - mám CS Link), jejich signál je velice špatný a Ariva z těchto frekvencí nenaladí žádný kanál. Myslel jsem si že je chyba u paraboly, ale připojil jsem k ní starý Technisat a všechno fungovalo skvělě. Myslíte, že je to chyba firmwaru? Vůbec nevím jak to mám řešit.
adyd (29)|30.12.2009 10:59
Nahrej tam zpátky ten starší fw. Rozjede se ti to jako mávnutím kouzelného proutku...
zdenda64 (10)|30.12.2009 20:26
[quote=unimax;256588]Tak jsem zkoušel spárovat dodané dálkové ovládání RCU640 s TV Panasonic TH-42PV60E a bez výsledku. Vše jsem dělal přesně podle návodu k Fergusnovi. Vyzkoušel jsem všechny uvedené způsoby a nic. Podle počtu bliknutí jsem odpočítal kód 0169. Kód zadávám správně, zkouším i automatické hledání, ruční hledání. Nikdy mi to ale nevypne TV tak, jak píšou v návodu.

Poraďte někdo, jak na to. Už mě štvou ty věčné ovladače na stole. Myslel jsem, že ovladačem Arivy budu moct nastavovat alespoň základní funkce TV. Ale to by musel na TV reagovat.

Předem dík za pomoc.[/quote]

Ahoj. Já jsem uspěl asi na počtvrté, ale spároval jsem to taky s panasonicem P42U10 bez problémů. Zkoušej to dál, určitě se ti to povede. Těch kódů je tam habakuk.
zdenda64 (10)|30.12.2009 20:38
[quote=CharlieXXX;255762]Takže nahrávání pracuje, bylo to formátem videa TSnešlo, PS jde. Zkusi ljsem nahrát kus programu, na disku to normálně je, ale v PC mi to nejde přehrát, je k tomu potřeba nějaký speciální kodek, nebo tak něco, případně udělal jsem někde chybu při nahrávání? Nejprve jsem ho pustil rec. posléze vyplo tlačítkem stop.[/quote]

Tenhle problém je jen v PC a použitém přehrávači. Zkus starý známý VLC media player a uvidíš, ten přehrává všechno.
unimax (60)|31.12.2009 13:13
[quote=CharlieXXX;256645]Pro Unimaxe:

Zkoušel jsi všechny kódy, co jsou v návodu?? Já ovladač spároval úplně v pohodě, podle návodu a funguje to i na stařičkém Karcheru. Máš při ovldání TV stisklé na ovladači TV ? Jinak u mě to byl až předposlední kód.[/quote]

Ahoj,

ať koukám, jak koukám, tak v návodu žádné kódy nevidím. Můžeš mi prosím poradit, kde jsi ty kódy našel?
Dík
gersa (10)|31.12.2009 13:56
Taky bych je ocenil. V navodu take nic nevidim :(
Elektroman1 (4)|31.12.2009 14:18
Ahoj taky se připojím do diskuse .Kódy na dálkové ovládání jsou v polském manualu do češtiny se to neobtěžovali dát.Mám LCD LG 8000 novou a s dálkou s Arivy funguje jen to chce najít kód.
losos (2977)|31.12.2009 15:12
Kódy TV značek jsou v "Bucharově projektu" na AB-fóru v sekci Ferguson Ariva 200, v předposlední verzi to bylo na str. 69, v té poslední to bude asi také někde na konci...
Je to úplně dole, zde (asi je třeba registrace)...:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=129&t=22088
CharlieXXX (77)|31.12.2009 16:02
Otevři si polskej manuál a na konci je seznam všech značek TV a k nim příslušné kódy. Já mam polský a anglický návod tištěný a český na CD, ještě kouknu do toho českého. Tak v českém je také nemám.
gersa (10)|31.12.2009 16:03
[quote=losos;256966]Kódy TV značek jsou v "Bucharově projektu" na AB-fóru v sekci Ferguson Ariva 200, v předposlední verzi to bylo na str. 69, v té poslední to bude asi také někde na konci...
Je to úplně dole, zde...:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=129&t=22088[/quote]

Mam verzi ze 17.prosince a pokud si pamatuju, tak tam nic neni. Jdu to radeji procist znovu, at si nese*u do vlastniho hnizda.
Forum znam, ale tvuj odkaz mi nefunguje
gersa (10)|31.12.2009 16:05
[quote=CharlieXXX;256980]Otevři si polskej manuál a na konci je seznam všech značek TV a k nim příslušné kódy. Já mam polský a anglický návod tištěný a český na CD, ještě kouknu do toho českého. Tak v českém je také nemám.[/quote]

Navod jsem nedostal, pouze STB, dalkovy ovladac a AAA baterky :(
Bohuzel
mirakuli (31)|31.12.2009 16:21
Ahoj kluci pokud vám manuál stačí v angličtině je tady:http://www.ferguson-digital.eu/en/download.html?func=startdown&id=585, a jinak hezký nový rok a hodně zdraví, ostatní přijde samo. Kody tam jsou na konci
Pro unimaxe - po tvém upozornění, jsem to zkoušel automatem i ručně a funguje obojí. Automat zdlouhavej, ruční je jistější jen musíš vyzkoušet jestli ti fungujou hlavní ovladače - zvuk, posun programů atd. Mě to vzalo několik kodů, ale jen jeden je plně funkční
unimax (60)|31.12.2009 17:03
[quote=Elektroman1;256943]Ahoj taky se připojím do diskuse .Kódy na dálkové ovládání jsou v polském manualu do češtiny se to neobtěžovali dát.Mám LCD LG 8000 novou a s dálkou s Arivy funguje jen to chce najít kód.[/quote]

Dík všem za radu. TV jsem úspěšně naladil, ale na FER... DO mě akorát nejde přepínání obrazu (16:9, 4:3, ....) což je u Ferdíka dost důležitý, protože u některých programů mi to dělá postranní černé pruhy a někdy dokonce je obraz celkově zmenšen. Poradí někdo?

Jo a ještě bych se chtěl zeptat, mám doma domácí kino Panasonic s DVD (jedna škatule), jak na něj naladit DO od Fergussona? Když podržím DVD na ovladači (podobně jako u ladění na TV), tak mi to ani nevrkne. A co kódy pro DVD?
mirakuli (31)|31.12.2009 17:42
Musíš do menu Fer tam najet na System a 2 položka je System TV vstup do něj a proporce obrazu dej na Auto tot vše. To dvd zkus naladit obdobně jako TV, pokud nepůjde zkusím zagooglit