Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Naladění Ferguson Ariva 200 HD

lacco (28)|24.11.2009 12:45
Odskúšal som aj nahrávanie a prehrávanie z HDD, všetko funguje.
Prehrá to video s príponou .mpg, ale nakoľko mám home videá v HD 1920x1080 a v 1440x1080 a s vysokým bitrate 25.000 - 50.000 tak sa to seká. Pri nižšom bitrate (počítam okolo 10.000 kbps) to určite pôjde plynulo. Super ako grátis HD player, stačí ext. HDD :-)
losos (2977)|24.11.2009 14:45
[quote=lacco;250307]No už mi to funguje.
V Ariva editore súbor XXX.abs otvoriť ako USER DATABASE, upraviť stanice AXN CE a DOMA podľa návodu lososa. Export - (ako open bin file .abs) a ako DEFAULT DATABASE.
V arive cez USB pomocou volby Allcode+bootloader nahrať a následne urobiť reštart do factory settings !!!!! Veľmi dôležité !!! Mne už AXN CE aj DOMA hrajú.[/quote]

Myslím, že je to tak, až na to, že tohle : " reštart do factory settings !!!!! Veľmi dôležité !!! " jsem nedělal a funguje to také... - vlastně ani nevím, jak, či proč bych to měl udělat ?
Když udělám Factory Setting (=výrobní nastavení), tak přece zmizí všechny kanály a veškerá nastavení, takže jaksi nechápu...
lacco (28)|24.11.2009 14:56
Tu je test prehrávania v media playeri:

Plynulo to prehrá mpeg2 HD video s video bitrate do 20000 kbps, audiom v mpeg layer2 a s príponou .mpg

Prehrával som z ext. HDD, neviem či USB kľúč by to zvládol, možno nejaký veľmi rýchly. Video nakopírovať na ext. HDD a vyskúšať :-)
lacco (28)|24.11.2009 14:59
[quote=losos;250342]Myslím, že je to tak, až na to, že tohle : " reštart do factory settings !!!!! Veľmi dôležité !!! " jsem nedělal a funguje to také... - vlastně ani nevím, jak, či proč bych to měl udělat ?
Když udělám Factory Setting (=výrobní nastavení), tak přece zmizí všechny kanály a veškerá nastavení, takže jaksi nechápu...[/quote]

Mne sa inak upravený setting neobjavil a po factory settings mi kanály nezmizli. Factory settings nájdeš v menu.
losos (2977)|24.11.2009 15:05
Dobře, příště vyzkouším, až budu přepisovat ITV HD...díky za popis a trpělivost...
romandude (2)|25.11.2009 19:23
Zdravim odborniky,

mam nasledujici problem a nevim si s nim zatim rady. Jedna se o moji prvni instalaci paraboly a dig. prijimace. Mam Fergusna Arivu 200, parabola s konvertorem monoblock nasmerovana, intenzita 90%, kvalita 80%. Po vyhledani programu, se vsechny programy vyhledaly. Jenze divat se lze pouze na FTA programy, proste ty ktere nejsou kodovany (z CZ chytnu pouze CT24). Mam skylink kartu. Kdyz chci jakykoliv jiny program, treba CT1 - tak pise Zakodovano a je tma...kartu Skylink jsem zkousel na jinym prijimaci u znameho a tam to bezi normalne. Nevite, v cem by mohl byt problem?? Je mozne, ze je vadna ctecka Cryptoworks? Kdyz se v menu Ferdy mrknu na Tools a snímač karet, tak je tam pouze info:
Card Status: Current actived card--CARD01
CARD01: CRYPTOWORKS Card inserted...
Cryptoworks (V.6)

U znameho v jinem prijimaci jsem videl veskere udaje, co na kartu muzu chytat, vcete data predplatneho a kdy predplatne konci....
losos (2977)|25.11.2009 20:00
Na družici Astra3 (23,5°E) není jen jediný nezakódovaný CZ (FTA) program, ale je jich tam mnohem více. Pokud ti nejdou spustit, tak máš někde chybu...
K tomu, abychom ji mohli určit, jsi poskytl málo údajů - nabízím ti pokec na Skype, určitě to vyřešíme...
A četl jsi tohle ?
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21830-naladeni-ferguson-ariva-200-hd
romandude (2)|25.11.2009 20:20
OK, ozval jsem se ti na Skype...dle emailu v tvem profilu :-)
losos (2977)|25.11.2009 20:43
[quote=romandude;250693]OK, ozval jsem se ti na Skype...dle emailu v tvem profilu :-)[/quote]
Bohužel, nic nového na Skype se u mne neobjevilo, napiš soukromou zprávu...
fabian (1)|27.11.2009 08:54
Zdravím
Kupil som arivu 200 a mám taký problém , že ked nechám v klude dialkový ovládač asi 2 hodiny a viac tak mi neovláda nič, ani STR / TV ani nechcem/ musím vybrať baterky aj viackrát za sebou aby sa mi rozbehol ovládač. Ked už vidím že power gombík slabo bliká tak je funkčné, ale kým power bliká silnejšie neovláda STR.
Má s tým niekto nijaké skusenosti, ako to liečiť?
Dakujem.
losos (2977)|1.12.2009 17:13
ITV HD na Ferguson ariva 200 HD
========================
To ITV HD se mi ve firmvare V1.02B1 nepodařilo zprovoznit, protože jsem se tvrdohlavě snažil přepsat naladěný kanál z frekvence ITV HD (11.428), nebo přidat v Editoru nový a to byla chyba.
Dnes jsem dostal jiný nápad - zkusit přepsat naladěný kanál LUXE TV HD (12.643) - což jsem provedl v novém Ariva Editoru (jenž je pro V1.02B1, viz adresu ferguson-digital dole) - smazal jsem všechny programy z frekvence 12.643 a ponechal jen ten LUXE TV HD, vyeditoval jej, smazal čísla v řádku Service ID, potom opravil Video-PID na 3401, Audio PID1 na 3402, PCR PID na 3401 a nakonec znovu zapsal do Service ID číslo 10510. Potom vyeditovat (v levém sloupci) transpondér (TP 12.643) a přepsat mu frekvenci na 11.428 H 27500, vše Exportovat na USB Flash, nahrát do Arivy - A JE TO !
(Jde o to, aby na řádku ITV HD úplně vpravo ve sloupci s názvem "Video Type" zůstal správný údaj H264).
Pokud by se to někomu nepodařilo, mohu zaslat setting na tři družice 28,2°E+23,5°E+0,8°W - není kompletní, ale pro začátek vyhoví...

Další stránky pro Aiva 200 HD :
http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=select&id=95
http://laki.dvhk.pl/pliki.php

U té první adresy ty tečky znamenají, že se dál musíte doklikat sami až na stránku 95... (nechce to uložit přesnou adresu, nevím proč...)

HA - dnes ITV HD konečně vysílá obraz i se zvukem a ejhle ! Zvuk u Arivy nefunguje !!! Nevím proč...zkouším různé kombinace...
Ladasek999 (4)|3.12.2009 19:16
naladění ITV HD funguje, dělal jsem to přesně podle Lososa
losos (2977)|4.12.2009 01:53
Ano, ale zvuk nejde, na tom musíme ještě zapracovat... - nebo někdo již víte, jak na to ?
Těžko se něco zkouší, když vysílají se zvukem jen někdy...
zdec (116)|4.12.2009 09:21
losos: podle http://www.joinfreesat.co.uk/index.php/freesat-channels/itv-hd-schedule by meli zitra vysilat nejake filmy, mozna i se zvukem.

A ted jen spekulace, nemam moznost se presvedcit o pravdivosti: ITV HD vysila zvuk v AC3 (DolbyDigital 5.1), v navodu k Arive se pise: Pamatujte, že zvuk, vysílaný v normě AC3, může být reprodukován pouze digitálním zesilovačem, připojeným pomocí optického nebo koaxiálního kabelu.
zdec (116)|4.12.2009 14:12
Tak nevim, jak je to s tim Dolby Digital zvukem, dle bodu 9.1 navodu jde Dolby digital zvuk i pres HDMI, ale body 9.4 a 17.4 to popiraji. Vyzkouset to nemuzu, TV s HDMI nemam.

z navodu k Ariva 200...
9.1 HDMI Jestliže máte televizor s vysokým rozlišením, připojení HDMI kabelem je nejlepší volba. Připojte jeden konec do HDMI konektoru přijímače a druhý do odpovídajícího vstupu TV. Zároveň již nemusíte propojovat zvuk, protože po HDMI kabelu se přenáší z přijímače i stereo zvuk nebo Dolby digital zvuk.

9.4 Připojení zvuku
Pokud si chcete užít zvuk Dolby Digital, vaše TV nebo zesilovač musí obsahovat Dolby Digital dekodér zvuku a potřebujete optický S/PDIF kabel nebo koaxiální kabel. Zapojte jeden konec kabelu do konektoru přijímače a druhý do odpovídajícího vstupu televize nebo zesilovače.

17.4 AUDIO Zelené tlačítko AUDIO zobrazí okno s dostupnými zvukovými stopami. Můžete si vybrat jakoukoliv vysílanou stopu. Pamatujte, že zvuk, vysílaný v normě AC3, může být reprodukován pouze digitálním zesilovačem, připojeným pomocí optického nebo koaxiálního kabelu.
losos (2977)|4.12.2009 16:26
No, asi jsem ještě neuvedl, že na mém TF 7710 HDPVR běží ITV HD s obrazem i se zvukem již dlouho bez problémů - jen to nešlo nahrávat na vnitřní harddisk. (Nahrávat to šlo jen s Enigma 2). Žádný zesilovač zvuku nepoužívám, připojení mám do TV kabelem HDMI.
Takže problém je jen v Arivě - mám připraveno několik variant, čekám, až spustí nějaké vysílání se zvukem, pak se na to hned vrhnu...
U toho TF je Audio PID 11594, což se mi v Ariva Editoru nepodařilo zapsat... - ale stále ještě zbývá spousta možných kombinací (tak na 5 let asi...).
V noci jsem použil hojně Google, ale všude je uveden Audio PID buď těch 3402, nebo 11594. Nic jiného jsem neobjevil...
PVi1 (3)|5.12.2009 22:44
Zdar vospolok,

po dlhom case som pustil ariva editor a zistil som, ze pokial otvorite menu file-open script, Chipset type zvolite M3602 a otvorite subor script.ini, ktory sa obycajne nachadza v rovnakom adresari ako ariva_editor.exe a nasledne otvorite nejaky ABS subor(vydumpovana flash) tak ked kliknete pravym tlalcitkom na zaznam v prvom stlpci v danom riadku a zvolite edit, zobrazi sa vam formular s dvomi stlpcami, kde sa da menit aj video type H264,pidi,typ zvuku a podobne.
Sranda, ze ked loadnete script.ini s chipsetom M3602 tak sa zmeni nazov editoru na Ali editor.

Takze pohodlnne pomenite co ptrebujete a uploadnete do prijimaca

Mozno sa to niekomu hodi.....ITV HD a spol.
CharlieXXX (77)|5.12.2009 23:50
Tak já mám stejný problém jako romandude, u všech placených přes skylink a vůbec českých programů, i ČT24 mi ariva píše zakódováno. Nastavení příjímače mám od prodejce jako předladění, karta vložená, prostě mi to píše to samé co se řešilo u uživatele romandude na předchozí straně, ovšem už tu není napsáno co s tím. Poradíte mi někdo?? Mockrát děkuji.
losos (2977)|6.12.2009 00:09
[quote=romandude;250670]Zdravim odborniky,

mam nasledujici problem a nevim si s nim zatim rady. Jedna se o moji prvni instalaci paraboly a dig. prijimace. Mam Fergusna Arivu 200, parabola s konvertorem monoblock nasmerovana, intenzita 90%, kvalita 80%. Po vyhledani programu, se vsechny programy vyhledaly. Jenze divat se lze pouze na FTA programy, proste ty ktere nejsou kodovany (z CZ chytnu pouze CT24). Mam skylink kartu. Kdyz chci jakykoliv jiny program, treba CT1 - tak pise Zakodovano a je tma...kartu Skylink jsem zkousel na jinym prijimaci u znameho a tam to bezi normalne. Nevite, v cem by mohl byt problem?? Je mozne, ze je vadna ctecka Cryptoworks? Kdyz se v menu Ferdy mrknu na Tools a snímač karet, tak je tam pouze info:
Card Status: Current actived card--CARD01
CARD01: CRYPTOWORKS Card inserted...
Cryptoworks (V.6)

U znameho v jinem prijimaci jsem videl veskere udaje, co na kartu muzu chytat, vcete data predplatneho a kdy predplatne konci....[/quote]

Je docela možné, že místo družice A3 (23,5°E) přijímáš družici A1 (19,2°E), (nebo dokonce Thor (0,8°W)), to by vysvětlovalo vše...
Poznáš to podle frekvence ČT 24, která je u :
A3 (Skylink) 12.525/V/27.500
A1 (UPC Direct) 12.382/H/27.500...
Thor 0,8°W (DigiTV) 12.687/V/27.500...
Takže stačí se podívat na obrazovku na tu frekvenci a máš to !
losos (2977)|6.12.2009 00:10
[quote=CharlieXXX;252768]Tak já mám stejný problém jako romandude, u všech placených přes skylink a vůbec českých programů, i ČT24 mi ariva píše zakódováno. Nastavení příjímače mám od prodejce jako předladění, karta vložená, prostě mi to píše to samé co se řešilo u uživatele romandude na předchozí straně, ovšem už tu není napsáno co s tím. Poradíte mi někdo?? Mockrát děkuji.[/quote]
Dej adresu na Skype, pokecáme...
CharlieXXX (77)|6.12.2009 00:13
Bohužel nemám Skype, jen e-mail, nebo tady na fóru, případně někde chat. CT24 chytám na frekvenci skylinku 12525 a signál mám, přesto píše zakódováno
PVi1 (3)|6.12.2009 00:14
Zdar vospolok,
takze po nastaveni audio a videopidov v ariva editore slape itvhd na arive v pohode!.
Parametre nastvenia: ServiceID 10510
Video 3401
Audio 3402
PCR: 2317
Audio: stereo
AUDIO TYPE1: AC3_DES

V nastaveni Arivy v System TV pri AUDIO zvolte BS ak chcete DD5.1 alebo LCM ci tak nejako ak vam staci 2kanal PCM48 ale ten je o dost tichsi. Obidve nastavenia slapu aj cez HDMI priamo s TV a dokonca aj cez scart atd.

Uvedene veci sa nastavuju v ariva editore,navod som postol pred par hodkami tu na fore.
losos (2977)|6.12.2009 00:19
[quote=CharlieXXX;252775]Bohužel nemám Skype, jen e-mail, nebo tady na fóru, případně někde chat. CT24 chytám na frekvenci skylinku 12525 a signál mám, přesto píše zakódováno[/quote]
Tož si ten Skype stáhni...je to zadarmo a je to hned...čao.
CharlieXXX (77)|6.12.2009 00:21
[quote=losos;252778]Tož si ten Skype stáhni...je to zadarmo a je to hned...čao.[/quote]

Máš SZ
PVi1 (3)|6.12.2009 00:30
[quote=zdec;252486]losos: podle http://www.joinfreesat.co.uk/index.php/freesat-channels/itv-hd-schedule by meli zitra vysilat nejake filmy, mozna i se zvukem.

A ted jen spekulace, nemam moznost se presvedcit o pravdivosti: ITV HD vysila zvuk v AC3 (DolbyDigital 5.1), v navodu k Arive se pise: Pamatujte, že zvuk, vysílaný v normě AC3, může být reprodukován pouze digitálním zesilovačem, připojeným pomocí optického nebo koaxiálního kabelu.[/quote]

Mam samsung s DVBT mpeg2 aj mpeg4 tunerom le40b551 alebo tak nejako a v pohode ten ac3 zvuk prehra, pricom ariva ma v nastaveniach system tv -audio zapnute bsout alebo lcm a slape to-testnute obe moznosti.
Inak ten zvuk prehrava cez opticky vystup aj starucky receiver sony dsp555 v pohode,pise pcm(ariva settings lcm) alebo DolbyDigital2/0(ariva seting BS) prave teraz.
CharlieXXX (77)|6.12.2009 00:43
A ještě z Astry3 na některých transponderech mám špatný signál (12565, 11992, 11876) mám jen 45% a 10%, ostatní z Astry 3 jedou na 90% a 78%
losos (2977)|6.12.2009 01:36
[quote=PVi1;252776]Zdar vospolok,
takze po nastaveni audio a videopidov v ariva editore slape itvhd na arive v pohode!.
Parametre nastvenia: ServiceID 10510
Video 3401
Audio 3402
PCR: 2317
Audio: stereo
AUDIO TYPE1: AC3_DES

V nastaveni Arivy v System TV pri AUDIO zvolte BS ak chcete DD5.1 alebo LCM ci tak nejako ak vam staci 2kanal PCM48 ale ten je o dost tichsi. Obidve nastavenia slapu aj cez HDMI priamo s TV a dokonca aj cez scart atd.

Uvedene veci sa nastavuju v ariva editore,navod som postol pred par hodkami tu na fore.[/quote]

Vše jsem provedl podle příspěvku 68, dostal se do toho editačního dvousloupcového okna, nastavil dle výše uvedených parametrů a zvuk nikde...
Povedlo se mi to až napodruhé, někde jsem předtím zrobil chybku... ;)
Takže moc díky za pomoc, sám bych to nikdy nezvládl, je to fakt dost komplikované. ;)
Zvuk funguje i v televizoru normálně přes HDMI.
CharlieXXX (77)|6.12.2009 12:35
Takže jsem ještě zkoušel ladit a z nabídky Skylink podle kmitočtů mám signál jen na dvou a to 12525 V 27500 - To je ČT1, ČT2, ČT4 Sport, Prima TV a TV Noe
11797 H 27500 - TV Barrandov, Z1, TV Joj, Joj Plus, TA3 Discovery, NGC, NG Wild
u těch mám signál 90% a 78%

u ostatních kmitočtů mám signál jen 45% a 10%

Jde mi to ze satelitu Astra 3 - u toho mám dané transpondéry pro skylink, pokud vyberu družici Astra 3A (jak píše skylink) tak tam tyto transpondéry vůbec nejsou.

Avšak na Astru 3 s transpondéry skylinku nenajdu žádné české programy.

Družici Astra 19,2°E Chytám dobře, na tu naladím ČT24 a jde a Eurosport na transpondér 12344 H 27500 ale u toho mi to píše zakódováno.

Je tedy třeba nějak poštelovat parabolu, aby se objevil signál i na ostatních transpondérech Astry 3 23,5°E, nebo to mám všechno špatně a mám příjímat Astru 3A 23,5°E ?? Já už si s tím nevím rady.

edit: Pokud ale na tu parabolu připojím příjímač od souseda s kartou skylink, kterému všechno chodí dobře, tak na mojí parabole funguje perfektně a všechny programy chytá, takže parabola bude nastavená dobře a problém bude asi v nastavení příjímače, ale kde?
losos (2977)|6.12.2009 19:36
Problém CharlieXXX jsme přes Skype vyřešili - u jeho monoblocku je vadná jedna část, ta co je určena pro 23,5°E. Takže ji vyřadil z provozu a zatím jede na tu druhou fungující polovinu.
CharlieXXX (77)|6.12.2009 20:19
Takže díky lososovy zprovozněno, chyba byla v nefunkčnosti jednoho čidla monobloku.
Josef 01 (192)|7.12.2009 01:24
losos, vidím že máš dva receivery, tak jsem se chtěl jen zeptat jestli jsou potřebné dvě karty na Skilink, myslím tím na dvě TV. Nebo stačí jen jedna a dá se to nějak propojit? Děkuji za odpověď.
losos (2977)|7.12.2009 02:03
V mém případě dvě karty.
Topfield s orig. firmware neumí sdílet nijak - možná by to šlo přes Diablo wifi, ale to nemám. TF s E2 to umí...(nepoužívám).
Ariva sdílet umí jen jako klient (=jako přijímač), ale ne z Topfielda, musí k tomu být jiný přijímač, který umí sdílení jako server (=jako vysílač) (např. Dreambox).
martinrx (28)|7.12.2009 23:35
zdravím, zprovoznil jsem asi před týdnem tento přijímač a jsem spokojený, dost pěkný obraz - pokud nebudou nějaké nečekané poruchy tak je to za ty peníze naprostý luxus. jen jsem narazil na jeden problém. zkoušel jsem nahrávání přes externí disk - 4 gb CF karta pracovala naprosto bezchybně ale vleze se toho tam opravdu velmi málo. tak jsem zapojil ext. HDD a ten přijímač nevidí - zkoušel jsem formátovat Fat i NTFS ale bez výsledku.
dospěl jsem k názoru že zřejmě přijímač nemá ovladače k mému ext, disku.

nemáte někdo zkušenost jestli to jde nějak vyřešit?
losos (2977)|8.12.2009 03:12
Já ti neporadím, ale MOŽNÁ kdybys aspoň naznačil, co to je zač ten "tvůj" ext. disk, tak by ti MOŽNÁ někdo odpověděl rozumněji..., promiň.
zdec (116)|8.12.2009 08:31
martinrx: a než naznačíš, o jaký ext HDD se jedná, podívej se, jak je ten HDD napájený (má vlastní zdroj, ext. zdroj, napájení jen přes USB?)
martinrx (28)|8.12.2009 19:31
HDD je samozřejmě napájený adaptérem, napájení disku s problémem nijak nesouvisí, to bych přece poznal... :-)

jedná se externí rámeček - jedná se přesně o tento http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=58661

a do něj jsem strčil HDD ze svého starého počítače. HDD je v pořádku, to jsem si ověřil. Problém bude asi v driverech pro tento typ rámečku.
zdec (116)|8.12.2009 21:19
losos: neklikat, zkopírovat, vložit v novém okně, odmazat levou část a dumat.
zdec (116)|8.12.2009 22:29
Aha, tak to pardon. Já ve svém NB s Firefoxem kliknu na ten odkaz a dostanu se na neúplnou stránku, teprve až si zkopíruju adresu a vložím ( tento odkaz http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=58661 ) odmažu levou stranu , nechám jen to, co se týká tsbohenia, pak se dostanu na stránku toho ext. boxu (nebo k tomu neúplnému výsledku dopíšu "&stiid=58661" bez uvozovek). Ale možná jsem něco nepochopil....
K samotnému problému neviditelnosti toho disku v Arivě nic víc nemám.
losos (2977)|8.12.2009 23:31
Tak už jsem se to naučil, zase jsem chytřejší ... ;)

Ariva již za 3.100 Kč.
http://skymont.cz/ferguson-ariva-200-hd.html
martinrx (28)|9.12.2009 00:29
hmm... mají tam nějakou nekompatibilitu. sorry.

tento odkaz by měl fungovat http://shop.bestpc.cz/?Mode=Sti&StiId=58661

ale jak píše losos - klik nefunguje, musí se kopírovat.
luboshak (20)|9.12.2009 12:53
Zdravím,

mám tento přístroj týden. Vše v pořádku a spokojenost. K nahrávání zatím používám USB 16 GB: http://www.pajk.cz/pajk/detail.asp?id=3420

Tato flash funguje na SD i HD (rychlost 10 MB/s).

Bohužel mi taky nefunguje nahrávání jednoho pořadu a sledování druhého, i když by to dle manuálu fungovat mělo (nahrávání kódovaného, sledování nekódovaného a naopak). Nevím jak s originálním fw, flash jsem pořídil až po přehrání. Ale to moc nevadí, stejně jsem to chtěl používat pro nahrávání pořadů v noci nebo když nejsem doma.

Docela mě štve jen to EPG (při procházení kanálů to na ně přepíná - to mi vadí nejvíc, byl jsem zvyklý jeden pořad sledovat a procházet přitom EPG, stačilo mi slyšet zvuk toho kanálu, třeba při zprávách a hledat přitom co dávají jinde). Ale za ty peníze holt člověk nemůže dostat dokonalý přístroj. Jinak spokojenost, obraz i zvuk je pěkný.

Jo a jak tady někdo dřív psal o tom číslování kanálů, že mu zůstávají čísla kanálů i když si udělá FAV seznam, tak je v menu v jiných nastaveních položka LNC (tuším, že ta zkratka je takhle, může to být i LCN :-)) a tou se dají přepínat dva režimy číslování kanálů.

Jinak tenhle přístroj můžu doporučit.
BROS (22)|9.12.2009 13:33
mám dotaz objednal jsem přijímač Ferguson Ariva 200 HD
http://www.rsc-computers.cz/
můžu propojit parabolu a přijímač starým koaxem na který byl napojený analogový přístroj... budou pasovat i koncovky??
Na domě mám novou zateplenou fasádu a na ten koax se prostě nedostanu a tahat nový na povrchu mi nepřipadá estetické..
martinrx (28)|9.12.2009 16:04
No vzhledem k nefunkčnosti mého disku s přijímačem uvažuji že bych pořídil nějaký jiný....

máte někdo zkušenost jestli bude fungovat externí 2,5 HDD s napájením po USB?
losos (2977)|9.12.2009 20:39
[quote=BROS;253511]
můžu propojit parabolu a přijímač starým koaxem na který byl napojený analogový přístroj... budou pasovat i koncovky??.[/quote]

Samozřejmě ano...
fanny.n (1)|9.12.2009 21:36
Ahoj, potreboval bych radu. Koupil jsem si ferguson ariva 200 HD, mam LCD full HD a u skylinku balicek HD programu. Receiver mam propojeny pres HDMI. Muj dotaz se týká nastavení TV SYSTEMU : navod 12.2. Prvně muzete nastavit rozliseni obrazu pres konektor HDMI... jak to tam nepisou a ja nevim. dale je tam pokud pouzivate komponentni kabel hlavni rozliseni se doporucuje 720i..... videovystup nastavte na YUV. Pouzivate li scart... starsi prijimace YUV, pokud podporuje tak RGB(lepsi kvalita obrazu) Ja mam HDMI a nevim co tam mam tedy nastavit, kdyz dam RGB tak je rozliseni video 576i , kdyz dam YUV tak je rozliseni video 1080i 50Hz a 1080i 60HZ. Yuv je ale v navodu ze je pro komponentni kabel.
luboshak (20)|10.12.2009 07:55
Nastav tam to nejlepší co jde, tj. YUV 1080i 50 Hz. To RGB 576i použij jen když budeš mít přes scart připojený rekordér.
BROS (22)|10.12.2009 08:50
Chlapci ještě jeden dotaz.... musím provést upgrade přístroje firmwarem aby čtečka vzala kartu skylink??
Kdyžtak prosím postup přes USB
luboshak (20)|10.12.2009 09:07
Nemusíš, čtečka umí cryptoworks. Kdybys ale chtěl přehrávat fw, tak postup je v předchozíách příspěvcích.
lacog (12)|10.12.2009 12:29
Mám v pláne kúpiť Ferguson Ariva 200 HD len ma zaujíma ako je to s uloženým záznamom na HDD. Je to už rozkodované a prehrateľne na PC?
duzu (43)|10.12.2009 12:45
mladenci pozrite su na AB-forum Bucharov projekt ,tam najdete odpoved na vsetke vase otazky