Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber PC na strih HDV

maron (97)|20.1.2014 21:35
Ta moje MB- GA-965P-DQ6, soket775, je z roku 2006, sloužila skvěle. Nyní již zlobí (samovolné restarty- uvidím, jestli to nebude nakonec zdroj...)
-Myslím, že "dnešní" desky s 775kou budou mnohem výkonnější a budou stačit také.
- Pokud mám svou kartu v PCI-e, tak je asi jedno, že je i integrovaná grafika? Nedá se to v BIOS vypnout?
- To dělení cpu na G a P jsem nevěděl DÍKY.
tdlmarek (1566)|20.1.2014 21:47
[QUOTE=maron;480070]-Myslím, že "dnešní" desky s 775kou budou mnohem výkonnější a budou stačit také.[/QUOTE]
Nebudou, nejsou to dnešní desky, ale stále ještě vyráběné tehdejší desky. Možná klesla chybovost výroby a samozřejmě bude k dispozici novější revize BIOSu, ale nějaké výkonnostní změny v architektuře nelze očekávat.

[QUOTE=maron;480070]- Pokud mám svou kartu v PCI-e, tak je asi jedno, že je i integrovaná grafika? Nedá se to v BIOS vypnout?
- To dělení cpu na G a P jsem nevěděl DÍKY.[/QUOTE]
Vypnout samozřejmě jde. Jenom je to jaksi "zbytečné", a tyto desky více směrované do kancelářských PC většinou nemají takovou výbavu, jako výkonný segment "P". Např. tebou zmiňovaný dual BIOS a podobné fičurky. Ale vždy záleží na konkrétním modelu, a pokud tu vyšší výbavu nepotřebuješ (např. více PCI-E slotů) a máš dobrou zkušenost s nějakým "G" chipsetem, tak je to samozřejmě jedno.
PS: Jedná se o označení chipsetu, ne cpu.
RoPo (6061)|21.1.2014 08:50
[QUOTE=maron;480061]Ahoj,
asi jsem se špatně vyjádřil: potřebuji stávající CPU Intel Core2 Duo E6300 naroubovat na nějakou šikovnou desku. VGA mám ATI Radeon X1900 GT 256MB VIVO.

Vím že v minulosti byl problém, že některé chipsety nebyly vhodné, tak jsem se chtěl ubezpečit jakou bych měl MB desku vybrat.
Ta moje měla dual Bios, což jsem ocenil- ale to již je O.T.[/QUOTE]

"Šikovnou" desku seženeš jen již z bazaru. Prakticky nové desky se nabízejí jen již chipset G31 a G41. Navíc jelikož mají DDR3 řadič, tak potřebuješ koupit nové paměti.

Já bych raději koupil dobrou desku na socketu 1155/1150 a nějaký CPU třeba i dvoujádrový celeron/pentium (např. G3420) a časem lepší procesor. Právě kvůli pamětem bych šel touto cestou. Ty totiž k nové desce budeš muset koupit.

Případně můžeš pořídit "obojetnou" desku na DDR2 a DDR3 (nemůžeš však používat oba typy pamětí zároveň) pro využití stávajících DDR2 pamětí, které máš. Jedná se o MSI G41M-P33 Combo nebo ASRock G41C-GS. Ještě máš možnost jediné desky jen pro DDR2 ASRock G31M-GS R2.0. Ta má však chipset G31 - omezen max 4GB RAM, užší podpora rychlostí pamětí, nemá podporu DisplayPortu, GPU nepodporuje Intel Clear Video to vše proti G41 u třech předchozích deskách. Nicméně paměti co máš nemusí v deskách vzhledem ke kompatibilitě pamětí a desky fungovat.
maron (97)|24.1.2014 22:26
[QUOTE=RoPo;480092]Jedná se o MSI G41M-P33 Combo nebo ASRock G41C-GS. Ještě máš možnost jediné desky jen pro DDR2 ASRock G31M-GS R2.0. Ta má však chipset G31 - omezen max 4GB RAM, užší podpora rychlostí pamětí, nemá podporu DisplayPortu, GPU nepodporuje Intel Clear Video to vše proti G41 u třech předchozích deskách. Nicméně paměti co máš nemusí v deskách vzhledem ke kompatibilitě pamětí a desky fungovat. [/QUOTE]

To Combo a ASRock G41-GS jsem si už vytipoval asi jako jediné řešení, mají 2x 2sloty na RAM... Mám totiž 4x1GB DDR2. Tedy podporu DDR3 jaksi asi nepotřebuji. Až mi tento PC klekne uplně. Vykašlu se na něj, protože mám ještě hráčský NTB ASUS G51VX, ten připojím k monitoru a SATA disky dám do externího boxu, který už stejně mám.
Jde mi o to, s minimem investic max 2tis. udržet to PC v chodu.
Nerozumím poznámce, že by nemuseli RAM fungovat... Proč? Co by mohlo dělat problém, když ta MB je na DDR2/DDR3 a já tam dám 4x1GB DDR2
Asi to budou desky rozdílné od té mojí dosavadní jako Superb od Fabie, ale kterou by jste mi spíše doporučili- MSI G41M-P33 Combo nebo ASRock G41C-GS ?
Potřebuji zapojit 1x DVD/R, 1x ATA disk - to by šlo na 1 kšandě, a 1-2x SATA disk, 1x PCI-e Wi-Fi, a 1x VGA- ATI Radeon X1900 GT .
Děkuji za další případné postřehy a názory.
tdlmarek (1566)|24.1.2014 22:39
[QUOTE=maron;480375]Jde mi o to, s minimem investic max 2tis. udržet to PC v chodu.[/QUOTE]
Tím spíš bych šáhnul po nějakém bazaru do 1000,-. Nebudou to tak nesmyslně vyhozené peníze, jako kupovat novou desku, která je už při nákupu zastaralá, a paradoxně budeš mít větší výběr a lepší výbavu (např. všechny 4 sloty na paměti, protože ty výše zmíněné desky mají jen 2x DDR2).

Když mi kdysi shořela deska pod C2D, tak jsem ji taky nahradil bazarem za pár stovek. A hle, ona v tom (dnes už sekundárním) PC šlape snad už 4 roky.
RoPo (6061)|27.1.2014 11:08
[QUOTE=maron;480375]To Combo a ASRock G41-GS jsem si už vytipoval asi jako jediné řešení, mají 2x 2sloty na RAM... Mám totiž 4x1GB DDR2. Tedy podporu DDR3 jaksi asi nepotřebuji. Až mi tento PC klekne uplně. Vykašlu se na něj, protože mám ještě hráčský NTB ASUS G51VX, ten připojím k monitoru a SATA disky dám do externího boxu, který už stejně mám.
Jde mi o to, s minimem investic max 2tis. udržet to PC v chodu.
Nerozumím poznámce, že by nemuseli RAM fungovat... Proč? Co by mohlo dělat problém, když ta MB je na DDR2/DDR3 a já tam dám 4x1GB DDR2
Asi to budou desky rozdílné od té mojí dosavadní jako Superb od Fabie, ale kterou by jste mi spíše doporučili- MSI G41M-P33 Combo nebo ASRock G41C-GS ?
Potřebuji zapojit 1x DVD/R, 1x ATA disk - to by šlo na 1 kšandě, a 1-2x SATA disk, 1x PCI-e Wi-Fi, a 1x VGA- ATI Radeon X1900 GT .
Děkuji za další případné postřehy a názory.[/QUOTE]

Všechny typy pamětí nemusí běžet ve všech typech desek. Záleží na organizaci a řadiči co je na DIMM modulu a kompatibilitě s deskou a BIOSem.

POZOR, aby jsi nebyl udivený: Do těchto kombi desek dáš jen 2 moduly! A to jen 2xDDR2 NEBO 2xDDR3

MSI má navíc LPT port - pro tiskárnu případně různé HW blbůstky. Pro mě je MSI sympatičtější podle provedení cívek a kondenzátorů v napájecích větvích.

Nicméně, jak jsem psal. Já bych touto cestou nešel. Raději novou desku + např. levný a celkem výkonnostně povedený G3420.
Alf (888)|28.1.2014 07:35
maron
Zapomeň na novou desku a kup bazarovou, jak ti tady všichni radí. Jednak ji za stejný peníz koupíš podstatně líp vybavenou a taky budeš moct použít svoje paměti. Na Aukru je poměrně slušný výběr použitých a najdeš tam i desky nové, i když za trochu vyšší cenu - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] To, co se doprodává v běžných obchodech, je podprůměrná kvalita a já osobně bych po tom nikdy nesáhl.
maron (97)|28.1.2014 16:43
UFFFFF,
tak já myslel, že ty 4 sloty jsou použitelné na 4x DDR2 nebo 4xDDR3.... Tak to je super informace, kterou jste mi zachránili.... Díky!
Desku na aukru, nebo bazar? Jak poznám, že se nebude chovat jako ta moje. Někdy to dá 3 dny pokoj, jindy padá PC denně. To se přece nepozná při prvním puštění?
mirekv (7169)|28.1.2014 19:29
To budou v háji elektrolyty (vršky by měly být rovné, nikoli nafouklé a ani to není jisté), dají se vyměnit, ale chce to výbavu, hlavně dobrou odsávačku pájky (cínu). Zkus dát foto desky, pokud možno kvalitně. Nenadálé restarty jsou běžný průvodní jev.
maron (97)|31.1.2014 00:18
V době pořízení se psalo, že tyto kondíky jsou asi to nej, co se dá namontovat. Ok, zítra... hele vlastně už dnes... se je pokusím nafotit.
Budu to totiž rozebírat čistit a znovu skládat. Dostal jsem tip na:
1- pod větrákem bývá vrstva prachu a CPU se přehřívá...
2- spouštět to postupně s jednotlivýma RAMkama a zatížit . To že Memtest nic nenašel prý nic neznamená....
Díky za nápady.
mirekv (7169)|1.2.2014 12:43
Na zjištění stavu máš různé diagnostické programy, třeba Aida64 (nástupce EverestHome).
maron (97)|4.2.2014 22:34
Nazdar lidi,
děkuji za rady a informace, ale nějak nestíhám. Určitě ty kondíky v dohledné době nafotím a lípnu to sem. Na tu Aidu64 se mrknu také, jen jestli si sní budu vědět rady...
Ještě jednou dík.
M
peter.urblik (355)|30.4.2014 09:39
ahojte!

pred nedávnom som vás prosil o radu pri stavbe PC..

tak tu je výsledok

Intel i 7 - 4770 CPU, 3,40 GHz
16 GB RAM
120 GB SSD
2x 2 tera HDD
Ge Force GTX 660 2 GB

šlape to výborne..
Pavel_tempx2 (829)|30.4.2014 09:56
pěkné ;) kolik tě to nakonec stálo? asi bych měl začít taky pomalu šetřit :D
peter.urblik (355)|30.4.2014 11:24
980 e aj s hernou myšou a podsvietenou klavesnicou (sem tam si zahram nejaké tie strielačky :) )

disky som tam dával tie čo ste odporúčali.. rozhodoval som sa medzi WD red a Seagate SV35.. no našiel som nejaké testy a tam boli lepšie tie seagaty tak som zvolil tie..

zdroj som dával corsair cx 600 či taký nejaký.. jeden z tých ktoré tu boli odporučené..

cena si myslím bola velmi dobrá.. PC vyzerá dobre (skryňa a la vianočný stromček) aj zatial šlape dobre... štart je blesku rýchli, čítanie z diskov fakt perfektné.. no parada
RoPo (6061)|30.4.2014 11:41
Gratuluji. Tady v ČR jsem koukl na uvedenou konfiguraci tebou uvedenou a cena by byla o několik tisíc Kč nižší - o cca 100-130 éček nižší.

Tak hlavně ať šlape k tvé radosti! Hlavní je, že jsi spokojený!
peter.urblik (355)|30.4.2014 12:33
ano.. tohto faktu som si bohužiaľ vedomí..

ved aj som si hovoril však zoberiem to na firmičku.. pekne bez DPH od vás z čiech.. a bolo by to o dosť lacnejšie..

ale čo v prípade reklamácie atd..

takto mi PC robila moja suseda /ktorá ma na to firmu/ ked potrebujem za dve hodky mam porobený pc a môžem makať dalej..

bohužiaľ ceny na SR sú o dosť vyššie.. dá sa povedať ceny všetkého.. ale na naše slovenské pomery toto bola cena ako vínko!!!

napr. GH2 ku som utekal kúpiť k vám.. s cestou, dvomi kartami 16 gb ma vyšla na 750 ečiek.. (pred pár rokmi ked vyšla) u nás stála 850 e.. takže dá sa povedať urobil som si výlet.. nakúpil u vás, dal si obed v peknej kolibe a stále som ušetril minimálne 130 ečiek :) a mal som k tomu už aj karty...
Pavel_tempx2 (829)|2.5.2014 13:24
tak PPL jezdí i na Slovensko ne (alespoň TSBohemia to třeba má)? takže problém nějaké reklamace určitě není...pravda do druhého dne to asi nebude, ale pokud ten počítač skládáš, tak je to stejně jedno, pošleš jenom vadný díl...ale tak všechno má svoje pro i proti ;)

já teda Seagate nevěřím, už mám teď druhý disk, který odešel a vzal sebou do věčných lovišť i data, u obou je poškozená fyzická vrstva disku, takže opravy někde okolo 18-20tis. Kč....u WD se mi to "zatím" nestalo...navíc když máš v notebooku disk Seagate, který ti z ničeho nic přestane fungovat (když navíc ten počítač pořád leží jenom na stole) a ještě začne poškozovat fyzickou vrstvu?
peter.urblik (355)|2.5.2014 22:06
tak teraz si mi krásne naložil.. bude sa mi dobre spávať