Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 438 z 526 PrvníPrvní ... 338388428436437438439440448488 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 6,556 až 6,570 z 7878

Téma: Diskuse k víkendové filmové hádance

Je tu pořád Avatar uživatele sirdo
    Registrace
    Aug 2007

a preco si vlastne upravoval tie datumy? neviem ako u Vas v CR, ale u nas v SR sa v datumoch prioritne dava medzera za bodkou...

Písanie dátumu
    Dátum sa môže vyjadriť číselne alebo slovno-číselným spôsobom.
    Pri číselne vyjadrenom dátume došlo k zmenám zápisu dňa a mesiaca. Deň sa píše dvoma
    číslicami vzostupne 01 – 31, mesiac taktiež dvoma číslicami vzostupne 01 – 12, rok štyrmi
    číslicami, v skrátenom tvare sa píše posledné dvojčíslie roka.
    Dátum sa môže písať vzostupne (deň, mesiac, rok v tvare dd.mm.rrrr) alebo zostupným
    spôsobom (rok, mesiac, deň v tvare rrrr-mm-dd).
    Vzostupný spôsob sa uplatňuje najmä v domácej praxi. Deň a mesiac sa píšu radovou
    číslovkou (s bodkou), rok základnou číslovkou (bez bodky). Jednotlivé údaje sa oddeľujú
    medzerou. V prípade potreby sa môžu vynechať medzery, pri ďalšom krátení sa rok môže napísať v
    skrátenom tvare. Vynechanie bodky je neprípustné.
    06. 01. 2010 06.01.2010 06.01.10
    Zostupný spôsob sa používa najmä v medzinárodnej korešpondencii. Rok, mesiac a deň sa
    píšu základnými číslovkami, medzi jednotlivé údaje sa vkladá spojovník. V prípade potreby sa
    môže skrátiť rok alebo vynechať spojovník.
    2010-01-06 10-01-06 20100106 100106
    Práve tieto odlišné separátory (členiace znamienka) – bodka pri vzostupnom spôsobe a
    spojovník pri zostupnom spôsobe – zabraňujú zámene dňa a skráteného tvaru roka, ku ktorej by
    mohlo dôjsť pri nerešpektovaní normy v priebehu prvých 31 rokov tretieho tisícročia.
    Slovno-číselne vyjadrený dátum zohľadňuje doterajšie zvyklosti. Deň sa píše radovou
    číslovkou bez nuly na začiatku, mesiac slovom, spravidla v 2. páde, rok základnou číslovkou. Ak sa
    uvádza aj miesto, medzi miesto a dátum sa vkladá medzera bez čiarky.
    6. januára 2010 Zvolen 6. januára 2010
    Pri písaní dátumu vo vetnej súvislosti je zbytočné pridávať výrazy dňa, zo dňa, pretože z 16
    kontextu je celkom logické a jednoznačné, že čísla tam uvedené vyjadrujú konkrétny deň
    uvedeného mesiaca a roka.

a ak by si potreboval vediet, ktora norma to u nas kodifikuje, tak je to STN 01 6910...
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...už jsem tu před časem jednou dával odkaz na typografické zásady dle ČSN a ta se u nás nijak neměnila a pochybuji, že by u Vás ano, když to tak je i podle DIN či EN. Mezera za tečkou v datu může být pouze když je měsíc vypsán slovem. Datum v číslovkovém tvaru musí zůstat jako jedno nedělitelné slovo, tedy bez mezer.

Registrace
    Aug 2007

ved som ti tam napisal cislo STN, ktora stale plati a ten text co som dal v predoslom prispevku je vybraty prave z tejto normy...

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Zase máte nějaké extrawursty. To bych tedy nechtěl vidět ty vaše texty se zalomenými daty (dělenými) přes dva řádky. To bych přímo v sazbě vyráběl tzv. "sirotky" a měl bych po premiích... Totéž platí pro jednopísmenné spojky apod. Ty také nesmí být oddělené od následujícího slova na konci řádku. I ve statisícových číslovkách s mezerou před tisíci kvůlivá tomu existuje neviditelný znak "pevná mezera" (Alt+0176 nebo Ctrl+Shift+mezerník ve Wordu)...

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Já do svých archiválií, pokud je chci mít řazeny podle data, používám před názvem souboru tvar rok_měsíc_den, jednociferné dny a měsíce doplním o nulu před číslici ( např 2014_06_09) a to si žádný PC nesplete.

Registrace
    Aug 2007

Konda, kde to viazne? uz mas len necele 3 hodiny do deadline...

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

...asi si teprve stahuje odsud mé opravené titulky k hádanému filmu... Dělal jsem je před pár lety pro vnuka.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 23-11-2014 v 21:23

Je tu pravidelně Avatar uživatele Konďa
    Registrace
    Aug 2012

Citace Původně odesláno od sirdo Zobrazit příspěvek
    Konda, kde to viazne? uz mas len necele 3 hodiny do deadline...
    No v neděli večer mě chytla dřímota Neměl bych být tak aktivní při práci do školy...

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

No, nechávat si hádanku až na neděli večer...

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Teď jsem dorazil z roboty a čučím, že ještě není rozluštění...

Je tu pravidelně Avatar uživatele Konďa
    Registrace
    Aug 2012

Citace Původně odesláno od mirekv Zobrazit příspěvek
    No, nechávat si hádanku až na neděli večer...
    No nechal jsem to na neděli, mám spoustu práce do školy. Celý víkend jsem byl doma. Žádná hospoda a přesto jsem nehádal...

Registrace
    Aug 2007

dnes som behal cely den po doktoroch, doma mam lazaret, takze az teraz som sa dostal k NTB a idem spravit vyhodnotenie, sorry...

EDIT: vyhodnotenie je na svete...
    Naposledy upraveno uživatelem sirdo: 24-11-2014 v 21:32

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Nebyl jsem si zcela jist, tak jsem se trochu zdržel a potřeboval jsem se ujistit a přesto: #1

Je tu pořád Avatar uživatele RossiD
    Registrace
    Aug 2008

Beru na vědomí a opět oznamuji změnu času zadání hádanky, tentokráte o hodinu dříve, tedy 13.00 hod.Omlouvám se za tento časový kolotoč, ale po 13.00 odjíždím a vracím se až po půlnoci .....
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 25-11-2014 v 17:55 Důvod: zvýrazněno

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Já dorazím k i-netu až večer, takže je to pro mne stejně egal.

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-04-2011, 23:25