Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 144

Téma: Sanyo HD2000 (HD1010), VPC-FH1 nebo neco jineho?

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Zdravim, uz tu na foru brouzdam nekolik dni, ziskal jsem spoustu uzitecnych informaci ale o samotnych modelech jsem se nic moc nedozvedel a stale jsem na vahach, prosim Vas tedy o pomoc

Chci si poridit FullHD kameru, asi tak do 15k max. Ze zdejsich rad jsem dospel k trem kameram, a to Sanyho HD2000 nebo HD1000 a pripadne VPC-FH1. Vim ze FH1 a HD2000 jsou temer identicke, presto mezi nimi jsou rozdily. Mezi HD2000 a HD1010 je rozdilu vic z vyssi model vychazi lepe, ale hraje zde roli i cena. Ostatni srovnatelne modely vychazeji bohuzel o dost draz..
    Chci se mistnich znalcu zeptat, jaky je skutecny (tedy v praxi overeny) rozdil mezi HD2000 a FH1 - krome tedy konstrukce ..kterou z techto dvou by jste si VY vybrali.
    Pokud by jste nekdo sahl radeji k jine kamere, odpovidajicich parametreu temto kameram a tedy do 15k CZK, velmi rad uvitam vase navrhy
    diky moc za pomoc
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Ta diskuse se tady už vedla a vede jinde.
    Názory všech stran (a tedy klady a zápory) tam jsou docela jasně uvedené. (Thready HD1000 a HD2000).

Kdybych si měl vybrat z těch tří (a dvě z nich mám) vybral bych si HD2000. Ale pokud nemáš velkou televizi 50+" s výborným FullHD, tak rozdíl mezi 1000 v módu 1280x720p oproti 2000 v 1920x1080p skoro nepoznáš. Není zase tak veliký (ale je). Zpracování 1080p je problém, není zatím soft který by to uměl se smart renderem...to je druhý fakt.

Proč revolver style? Lehká kamera se v ruce klepe. Strašně. Nutně musíš nosit aspoň nožičky, pokud chceš, aby to k čemu bylo. Nosím hamovský tripod, který jsem tvrdě zkrátil na půlku (na postavení to stačí). S revolverem mi to vejde do kapsy. Také revolver přece jenom lépe urdžíš, když musíš z ruky, dají s použít stejné triky jako u pistole...to není náhoda, že kolt vypadá jako kolt a že se nedává do dlaně.

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Já bych si nevybral ani jednu. Řešil jsem také výběr kamery a Sanyo jsem vyloučil jako jednu z prvních. Za ty peníze co píšeš si můžeš vybrat nějaký model určený pro evropu a to i hodně dobrý. např. Canon hf200, hf10, Sony hdr-cx11, nebo trochu horší Sony hdr-cx105, Panasonic hdc-sd20, JVC gz-hm200.
    Všechny si porovnej tady:http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

vyborne: )dekuji panove
    ja vim ze HD1/2000 tu jsou diskutovany, ale me zjaima prave vase osobni naozry na porizeni techto kamer, respektie na dalsi podobne.
    Zejema druhy prispevek je s dalsimi modely velice prinosny diky koukam na ne. Ten canon FH10 a FH200 je zajimavy, velice, zahrnu ho do vyberu ale trochu me desi to AVCHD... diky. sony ma velice drahe ty karty a ze 4GB je docela malo, takze bych musel dokoupit.

muzu se zeptat, proc jste vyloucil Sanyo jako prvni?
    Naposledy upraveno uživatelem Dweep: 28-07-2009 v 10:59

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Dvě doporučení ti dám, i když kup si, co chceš.

1. NIKDY si nekupuj kameru, která umí HD jenom prokládaně. Přivede tě to jenom do problémů, které jsou naprosto fatální. Narozdíl od problému se 60fps u Sanyo, což sice není nic pozitivního, ale v běžných podmínkách je to celkem nepodstatné. HD1000 mám už skoro dva roky a na problém se 60 fps jsem za tu dobu nikde nenarazil. (ale problém to je, to je nepopíratelné.) Naoprzdíl od problému s 1080i, které pořádně postříhat a přehrávat je prostě neřešitelný problém. Proto jsem točil jenom 720p a přešel k 1080p u SanyoHD2000. Samozřejmě s 50p nebo 60p. Ne 25p, tam už při švenku je vidět poskakování (aspoň u všech kamer, které jsem zkoumal.)

2. Než kameru koupíš, stáhni si z webu nějaké její ukázky a zkus si editaci. Abys vědě, co a jak postříháš, že to vůbec načteš a že to pak nějak rozumně vyexportuješ.

P.S. AVCHD se neboj, rozhodně to není větší komplikace než MP4/H264, co ukládá Sanyo.

A úplně na závěr: výběr Sanyo má v podstatě smysl jenom tehdy, když chceš HD 1080p kameru, kterou můžeš nosit v kapse, bez další kabely na kameru, která dělá i použitelné dokumentační fotky. Jinak jsou asi jiné volby a asi i lepší.
    Naposledy upraveno uživatelem Antonín: 28-07-2009 v 12:55

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

diky Antonine, velice pomocne
    nakonec tedy zkoumam HD2000 (pripadne FH1) a nebo pak canon HF10 ... ctu dlouhe recenze, tak to trva..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Ale nezapomeň na výhrady proti Sanyo...
    Není to zařízení, ke kterému by nebylo výhrad a zajistých okolností může 60fps problém snad i představovat, že nepředstavuje pro mne to je jedna věc, ale jiná je, jestli pro nikoho.
    Třeba taky manuální přeostření je prakticky nešikovné (moc rychlé a neumím to zpomalit), nebo stabilizace prakticky není.

Já jsem s HD2000 spokojený, protože potřebuji:
    - kameru s 50/60p ve FullHD
    - kameru, která točí slušně v automatických módech (bývám účastníkem natáčených jevů, takže nemívám moc času)
    - kameru, která vede do kapsy
    - kameru, která je mechanicky odolná proti mírně neuctivému zacházení, kde se žádná packa nemá snahu ulomit apod.
    - kameru, která je schopná udělat slušnou fotku (cca aby z toho šlo hezké 9x13cm, takže 5Mpx min.).
    - kameru, která na jedno nabití natočí min. hodinu záznamu
    - kameru, která má standardní závit na stativ a objektivy
    - kameru s externím vstupem pro mikrofon.

Pro takové zadání je Sanyo HD2000 dobrá, a možná až nenahraditelná, ale změníš-li něco v zadání, mohou vyjít jiné výsledky. A asi vyjdou.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Ano ano, tomusim souhlasit. Mam ty pozadavky trochu jine, pravda.
    Napr kapsa pro me neni tolik dulezita, stejne sebou budu tahat stativ tak to je na batoh,
    mechanicky odolna..mno nevim, tohle se stejne moc neuvadi ne? ale chapu, takove anroky ma asi vetsina lidi
    a foceni si myslim ze kamery nejsou, a nemely by, ale nikomu to nebudu ubirat, koneckoncu ono zalezi co ta kamera predvede, az bude vyzkousim, ale neni to prioritou, spis je mi to jedno a bude to pouze prijemne +
    hodina zaznamu je podle me malo...jedu na dovolenou kde neocekavam prilis casto zasuvku, takze bych uvital co nejdelsi vydrz a samozrejme pocitam s nakupem dalsi baterie...pro jistotu
    stativ - ano
    mirkofon - tak tohle prislusensti dokupovat asi nebudu

ted se hodne zabyvam Canonem HF100/10 - vypada velmi slibne co se tyce vylsedku zaznamu - http://www.camcorderinfo.com/content...view-34711.htm

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Mechanickou odolnost potvrdila HD1000 mnohokrát, objel jsem s ní prakticky celý svět dokola a sem tam skákal po betonu jako žabka, občas jsem ji omylem do letadla zabalil do podpalubí, prskal na ni na lodích Atlantik i Tichý oceán ... A HD2000 postupuje v jejích stopách, když ji nešikovná vnučka prakticky vyhodila z auta na asfalt. Nic, ani škrábnutí.

Doba natáčení na jednu baterku je cca 90 minut záznamu. Pochybuji, že najdeš delší u jiných HD kamer kapesního rozměru. Přijemné překvápko, byl jsem zvyklý nabíjet už když se blížila hodina. Hodina záznamu, ne hodina provozu - ta efektivita je zjevně i tím, že se kamera automaticky pohodlně vypne a zapne odklopením LCD displeje...

Zbytek už je zadání...já sebou nemůžu mít dva přístroje. Jednak bych je neunesl a kromě jiného bych je asi ztratil. Už tak mi dělá problém peněženka, kamera, hodinky, mobil...Fotky ze Sanyo HD2000 jsou docela slušné. Určitě lepší, než z nějakého běžného kompaktu (asi jako z Canonu I5). Lepší je to jenom z velkých foťáků s pořádným objektivem a já nemůžu nosit/vozit co nevejde do kapes. Ale kdo sebou tak jako tak tahá brašnu s velkým tělem, tak to celé nutně vyjde jinak.

Stativ. Docela si vystačím s hamackými ohebnými nožičkami, které jsem navíc ustřihnul na půlku velikosti. Kdybych sebou tahal normální stativ, vybral bych si úplně jinou kameru s pořádnou optikou. Ty kapesní buzny jsou fakt o hodně horší ve všech parametrech...

Jo a ještě jedna věc na Sanyo protivná. Nemá to hledáček. To je houbec točení.

No a k tomu Canonu - v té rezenci v odkaze píšou
    Full 1920 x 1080 output, a new 17 Mbps bitrate, and 60i/24P/30P frame rates make this the best AVCHD camcorder we’ve seen to date.
    A to tedy za dobré nepovažuju. I kdyby u nás 60i bylo 50i, tak je to furt k ničemu. Závažně. Protože to nepřehraješ bez deinterlacovacích efektů na žádném kompu. A 30p, co přehrát půjde bez efektů, je zase málo pro švenky, budou poskakovat. Určitě bych trval na 50/60p a to aspoň v 1280x720, jako to umí HD1000. Ale zase - moje filmečky se dost často hrajou na kompech, což nemusí platit pro všechny, Když to budeš přehrávat jenom kamerou, nebo něčím, co umí "i" výstup bude 50/60i krásné.
    Naposledy upraveno uživatelem Antonín: 28-07-2009 v 15:03

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2009

Mohl by se zde nekdo zasveceny vyjadrit, proc se dnes nedela 50p, ale porad 50i?

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

wow objizdis svet pracovne nebo po dovolenych?

jo jo 90 minut is myslim ze uz je lepsi, vzhledem k tomu, ze jsem si vedom, ze delsi uz to nebude preci jen se dvema baterkami uz jsou 3 hodiny uplne krasne, nez pouhe dve.

na fotak budu mit kolegu tak to je opravdu jedno

add stativ, jasne, nehodlam delat mega profi zabery, jen proste se snazim aby to alespon trosku vypadalo, takze no big deal.

tak hledacek mi nikdy nechybel...jo, setri to baterku, to ano, ale o hodne? navic je obca slyset jak za tim clovek funi a obecne mi to moc nevyhovalo krome te vydrze...

jinak co se snimkovani tyce... ja v tom porad nemam uplne jasno. Porzumel jsem tomu problemu tak, ze dnesni LCD televizory s tim nebudou mit problem s prehranim, ale ani set-top-boxy ani DVD prehravce, pres ktere se k televizi u rodicu pripojim, ani pokud to pichnu primo do televize z kamery pres libovolny vystup. Jde jen o to, ze pokud budu dohromady sestrihavat 50 a 60 fps video, tak to bude delat paseku. Nebo se pletu ?
    takze jestli si tady vezmu 50 nebo 60fps kameru je v podstate jedno.

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

muzu se zeptat, proc jste vyloucil Sanyo jako prvni?[/QUOTE]

Protože to není model určený pro Evropský trh a já nechci řešit problémy s 60i a 30p vs 50i a 25p, nevím jak je to se zárukou apd. Také ty Sanya nemají optickou stabilizaci.

A jestli vás zaujala Canon HF100/10 tak pospíšit. Jsou to modely co se vyprodávájí. Já koupil HF10 za pěkných 16490 ve FotoŠkoda. Rozhodl jsem se pro ni hlavně pro lepší záznam při horším osvětlení díky většímu čipu a vůbec se mi celkově líbila nejvíc.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Mno a to je opravdu problem mit ot v 60p ? jako chapu ze pak pro kombinaci 50 a 60 je to problem, ale kolikrat budete spojovat stare a nove video ?

mno ja jsem koukal ze to je uz tak trochu nedostatkove...a pospisime si,tak do 2 tydnu ji musime koupit uz
    ted ale mam trohcu obavy z toho 50i, ze neumi 50p :/ nevim jestli hledat neco dalsiho...
    jinak podle rozsahle recenze ,zminene vyse, ma chip naopak mensi proti predchozim modelum, ale hrde se jim temer vyrovnava zvysenym datovym tokem a zlepsnim zpracovani uvnitr kamery.... ale je fakt ze za lowlight je dobra..jak rikaji tedy...

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Citace Původně odesláno od Dweep Zobrazit příspěvek
    Mno a to je opravdu problem mit ot v 60p ? jako chapu ze pak pro kombinaci 50 a 60 je to problem, ale kolikrat budete spojovat stare a nove video ?

mno ja jsem koukal ze to je uz tak trochu nedostatkove...a pospisime si,tak do 2 tydnu ji musime koupit uz
    ted ale mam trohcu obavy z toho 50i, ze neumi 50p :/ nevim jestli hledat neco dalsiho...
    jinak podle rozsahle recenze ,zminene vyse, ma chip naopak mensi proti predchozim modelum, ale hrde se jim temer vyrovnava zvysenym datovym tokem a zlepsnim zpracovani uvnitr kamery.... ale je fakt ze za lowlight je dobra..jak rikaji tedy...

Co jsem se tady dočetl a i na zahraničních forech, přínos 24Mbit/s je mizivý, jde spíše o kosmetickou záležitost. A nevím jestli píšete o HF10, ale ta má větší čip než HF200.

Kameru s progresivním záznamem 60p nebo 50p budete hledat těžce. Kamery určené pro USA a Japonsko používají 60i/30p a pro evropu a střední východ 50i/25p.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

jo jo mas pravdu, 200 ma mensi chip..v te recenzi to srovnavaji s HF20/30 a tak

mno ono halvne 60p fullHD kamer moc neni...zejmena ta Sanyo a pak to nikdo jiny v relaci do 20tis. nikdo nema...(nebo jsem nenasel) takze tohle asi tolik resit nebudu...

jen me porad prekvapuje to odsuzovani 60 vs 50fps.... porad tomu nerozumim proc to tolik hroti lide

Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 28-01-2011, 11:52
  2. Samsung NV24HD? nebo poradite neco jiného
    Od jikoloj v sekci Videokamery
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 31-05-2008, 11:18
  3. Thomson, LG, nebo něco jiného?
    Od pee.tr v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3