Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy Xtreamer Media Player

tomassedlacek75 (74)|13.11.2009 23:27
JO DIK TO JE PRESNE TEN PROBLEM...v pc to jde o.k proto se ptam jestli xtreamer to zvladne jestli jo ...tak neni co resit a bezim pro nej :-)
tomassedlacek75 (74)|13.11.2009 23:34
[quote=rado101k;248500]to ,ze ti seka ceska stopa,nie je chyba prehravaca,ale tych magorov co neprerobili ceske audio z dvd 25hrz na 24 hrz co je vacssina mkv,lebo su robene z normy NTSC na blu-ray ....cize original maju filmy 24 snimkov za sekundu NTSC , a PAL co su dvd u nas ,maju 25 snimkov za sekundu...
... :-)
vsetko potrebne najdes tu...
http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=70&t=5844[/quote]

na te strance me to pise zvolenetema neexistuje
Pytkin (7947)|14.11.2009 02:50
co taka funkcia LIP-SYNC robi na tych philipsoch ? ake ma moznosti nastavenia ?
miro333 (716)|14.11.2009 06:43
[quote=tomassedlacek75;248505]na te strance me to pise zvolenetema neexistuje[/quote]

ale existuje, zaregistruj sa tam a potom ti ukáže ten topic
kejmi (4)|14.11.2009 14:05
zdravím borci, mam takovej problem, snad by mi nekdo poradil...Vcera jsem koupil Xtreamer, narval jsem tam FW 2.0.2 a nemuzu zprovoznit WIFI. (po kabelu net jede). Mám připojenou anténu, dam hledat site a najde to moji sit, ale nepripoji me to k ni. (zabezpeceni mam MAC adresama - MAC Xtreameru jsem do AP zadal) .. hrabe habe a nakonec nepripoji... Nevi nekdo kde hledat problém? Díky za typy Lukáš
H.Umberto (214)|14.11.2009 19:39
[quote=kejmi;248562]zdravím borci, mam takovej problem, snad by mi nekdo poradil...Vcera jsem koupil Xtreamer, narval jsem tam FW 2.0.2 a nemuzu zprovoznit WIFI. (po kabelu net jede). Mám připojenou anténu, dam hledat site a najde to moji sit, ale nepripoji me to k ni. (zabezpeceni mam MAC adresama - MAC Xtreameru jsem do AP zadal) .. hrabe habe a nakonec nepripoji... Nevi nekdo kde hledat problém? Díky za typy Lukáš[/quote]

Tak to teda budeš muset nastavit ručně prostě nacvakat ovladačem v menu.Vždy mi to zabralo po přehrání firmware.
Pytkin (7947)|15.11.2009 01:40
[quote=rado101k;248500]to ,ze ti seka ceska stopa,nie je chyba prehravaca,ale tych magorov co neprerobili ceske audio z dvd 25hrz na 24 hrz co je vacssina mkv,lebo su robene z normy NTSC na blu-ray ....cize original maju filmy 24 snimkov za sekundu NTSC , a PAL co su dvd u nas ,maju 25 snimkov za sekundu...
... :-)
vsetko potrebne najdes tu...
http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=70&t=5844[/quote]

Tu by som rad uviedol na pravu mieru neznalost diskutujuceho , ze BR disku su 23.9/24 fps , co neni NTSC ale FILM .. NTSC je 29.9/30 fps .. ale ostatne co hovori , je pravda ..

druha vec je , ze ostatny vyrobcovia sa snazia aplikovat parameter stretch pri prehravani MKV , cize tam bude aj tento "zmrseny" zvuk sediet ..
kejmi (4)|15.11.2009 11:34
[quote=H.Umberto;248622]Tak to teda budeš muset nastavit ručně prostě nacvakat ovladačem v menu.Vždy mi to zabralo po přehrání firmware.[/quote]

nejak jsem te nepochopil.. co "nastavit rucne"? muj postup:nastaveni/sit/wireless setup-potvrdim/vyber profil spojeni-dam treba connection 7-sipku doprava(spusti se scanovani bezdratovych siti)-objevi se tabulka kde je moje sit/enter (pripojeni k siti)- spusti se "test spojeni"-takove kolecko a "hrabe" cca minutu, pak se ukonci a jsem zase v menu SÍŤ kde je napsano Wireless Setup-on: DHCP Not Ready!!. Podotýkám, že muj AP prideluje IP automaticky... fakt sem zoufalej
rumsound (1)|15.11.2009 11:56
Ahoj, mam Xtreamer 3 dny, jsem v zasade spokojen, ale dvema vecem nerozumim a tak prosim o pripadnou radu:

1. Po nainstalovani FW 2.0.2 po startu Xtreameru je hlavni obrazovka fialova a vystup HDMI auto se deaktivuje (k dispozici je jenom 480p). Systemem pokus/omyl jsem dosel k nasledujicimu: kdyz vytahnu hdmi kabel a zase ho hned vratim, je vsechno ok a signal leze ven 1080p. Nejaky napad co s tim? Nekde mam neco spatne prednastaveno? Na FW 1.0.3 to fungovalo spravne.

2. Jako storage pro filmy mam externi HDD pripojeny pres USB, Xtreamer je pres WIFI pripojen k routeru Asus WL-500gp. Pokud pristupuju k tomuto disku po siti, mohu z nej cist, ale nic na nej nezapisu (pokus o zapis skonci chybou). Pouzivam MAC OSX 10.6.2 - system vidi Xtreamer i jeho USB disk v Shared, aniz bych se nejak specialne logoval. Musim nekde neco nastavit pro prava zapisu?

Diky vsem za pripadny help :-)
charlie111 (2)|15.11.2009 12:39
pls o radu, mam xtreamer uz s novym pasivnym chladenim Xtreamer with Factory Fitted Cooler (http://www.tranquilpc-shop.co.uk/acatalog/media_players.html) a vypol som vetrak - otazka je, kedze tam mam osadeny 500 GB HDD, nemoze sa HDD prehriat pri tom vypnutom ventilatore, mozem ho s kludom nechat vypnuty alebo ho radsej zapnem ? diky
filda33 (5)|15.11.2009 12:43
Ahoj,
tady poskytuji pár českých internetových rádií, stačí to rozbalit, zkopírovat do Xtreameru a spustit požadované rádio.

[code]http://www.multiload.cz/stahnout/82979/radiaxtreamer-zip/[/code]
kejmi (4)|15.11.2009 13:14
jeste bych poprosil o radu: mam xtreamer bez disku (pouzivam externi), muzu nechat uplne vypnuty vetracek? (kdyz v nem neni disk, tak nebude tolik "topit") dik za info
H.Umberto (214)|15.11.2009 13:30
[quote=kejmi;248711]jeste bych poprosil o radu: mam xtreamer bez disku (pouzivam externi), muzu nechat uplne vypnuty vetracek? (kdyz v nem neni disk, tak nebude tolik "topit") dik za info[/quote]
Asi tak,když přehrávám avi mám ho vypnutý,ale u mkv jsem to risknul nechal jsem FAN vypnutý asi po 10min.projekce Xtreamer zatuhl.V tvém případě se určitě nejedná o nějaký záhul disku,když je extérní. Ten interní v té malé krabičce se zahřívá podstatně více a teplo přenáší na základní desku.Osobně bych se toho nebál,ale je to jen můj názor neodzkoušený ,tudíž bez záruky.
H.Umberto (214)|15.11.2009 13:34
[quote=kejmi;248694]nejak jsem te nepochopil.. co "nastavit rucne"? muj postup:nastaveni/sit/wireless setup-potvrdim/vyber profil spojeni-dam treba connection 7-sipku doprava(spusti se scanovani bezdratovych siti)-objevi se tabulka kde je moje sit/enter (pripojeni k siti)- spusti se "test spojeni"-takove kolecko a "hrabe" cca minutu, pak se ukonci a jsem zase v menu SÍŤ kde je napsano Wireless Setup-on: DHCP Not Ready!!. Podotýkám, že muj AP prideluje IP automaticky... fakt sem zoufalej[/quote]

No,já jsem musel své nastavení IP a DNS nadatlovat dálkačem v nastavení internetu v Xtreamru,ikdyž jsem měl vše nastaveno automaticky.Přepsal jsem to a jedu.Jinak fakt nevím.
danikd (11)|15.11.2009 14:45
Jinak jestli nekdo resi chlazeni, tak kdo nevi, tak existuje i oficialni pasivni chladic ...
http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00076%20%20%20&skupina_zbozi=DH-XTR&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00076

Cena 499,- s DPH
charlie111 (2)|15.11.2009 16:52
To je jinak presne ten co mam aj ja, ale otazka je, ak je vo vnutri HDD, ci mozem mat ventilator vypnuty a HDD sa nebude prehrievat... Ten pasivny chladic odvadza teplo z procesora...
danikd (11)|15.11.2009 19:56
[quote=charlie111;248739]to je inak presne ten co mam aj ja, ale otazka je, ak je vo vnutri HDD, ci mozem mat ventilator vypnuty a HDD sa nebude prehrievat... Ten pasivny chladic odvadza teplo z procesora...[/quote]

Ja bych rekl ze urcite, nove modely uz se pry dodavaji s pasivem bez ventilatoru ...
ShadowX (75)|16.11.2009 09:49
Zdravim mam dotaz na dve veci.

Umi tento prehravac prehravat soubory ISO, tzn. pokud mam v ISO stazene cele DVD, zda to prehraje jako DVD. A zda umi prochazet i kapitoly? Nekde jsem cetl, pokud se stiskne next, tak skoci na dalsi soubor / ne na kapitolu.

Zajimalo by me, zda by slo k tomu pripojit nejakym zpusobem 3.5 HDD, ktery by lezel nekde vedle... Vali se mi doma 3.5 a rad bych ji vyuzil. Nemate s tim nekdo zkusenost?

Diky
tribula (99)|16.11.2009 10:05
[quote=Pytkin;248510]co taka funkcia LIP-SYNC robi na tych philipsoch ? ake ma moznosti nastavenia ?[/quote]

Lip-sync moznuje nastavit posun zvuku voci obrazu. Napr. ak je zle zosynchronizovany film a zvuk nesedi obrazu, tak touto funkciou dosiahnes aby to sedelo. Nastavuje sa to v milisekundach. Alebo potom je to vyuzitelne v mojom pripade ;)
Pytkin (7947)|16.11.2009 10:21
tribula : hmm .. tak takuto funkciu som este nevidel na ziadnom zariadeni ..
tribula (99)|16.11.2009 10:37
[quote=ShadowX;248831]Zdravim mam dotaz na dve veci.

Umi tento prehravac prehravat soubory ISO, tzn. pokud mam v ISO stazene cele DVD, zda to prehraje jako DVD. A zda umi prochazet i kapitoly? Nekde jsem cetl, pokud se stiskne next, tak skoci na dalsi soubor / ne na kapitolu.

Zajimalo by me, zda by slo k tomu pripojit nejakym zpusobem 3.5 HDD, ktery by lezel nekde vedle... Vali se mi doma 3.5 a rad bych ji vyuzil. Nemate s tim nekdo zkusenost?

Diky[/quote]

ISO som neskusal, ale DVD v klasickych foldroch funguje korektne. Ten problem s prechadzanim kapitol bol odstraneny uz v minulych firmwaroch.
3,5HDD pripojis najjednoduchsie cez USB ramik. Alebo si zakup nieco taketo http://www.manhattan-products.com/en-US/products/8847-hi-speed-usb-2-0-to-sata-ide-adapter ale myslim ze ten USB ramik na HDD je elegantnejsi :)
tribula (99)|16.11.2009 10:54
[quote=Pytkin;248839]tribula : hmm .. tak takuto funkciu som este nevidel na ziadnom zariadeni ..[/quote]

No to je pravda, nemozem povedat ze som vyskusal vela DVD prehravacov, ale philipsi to maju. Na xtreamer fore som vycital, ze je to v poziadavkach, tak som zvedavi, ci sa to dostane do firmwaru. Inak tento problem oneskoreneho obrazu maju takmer vsetky (ak nie vsetky) nove LCD od kazdeho vyrobcu. Spravidla sa to riesi, ze ma TV specialnu funkciu, ktora spolupracuje s AV recieverom. Zial moje Logitechy tuto funkciu nemaju :( Dufam ze to nebudem musiet riesit nejakym HTPC, lebo kupovat nove repro + reciever veruze nemienim.
RoPo (6061)|16.11.2009 11:32
[quote=Pytkin;248839]tribula : hmm .. tak takuto funkciu som este nevidel na ziadnom zariadeni ..[/quote]

Však jsem psal, že je to výsadou receiverů/dekodérů.
Ozančované jako Lipsync nebo Lip sync (synchronizace rtů).

Pokud toto má některý přehrávač = předpokldádám, že v daném přehrávači jsou i dekodéry.
safik (2)|16.11.2009 12:26
[quote=ShadowX;248831]Zdravim mam dotaz na dve veci.

Umi tento prehravac prehravat soubory ISO, tzn. pokud mam v ISO stazene cele DVD, zda to prehraje jako DVD. A zda umi prochazet i kapitoly? Nekde jsem cetl, pokud se stiskne next, tak skoci na dalsi soubor / ne na kapitolu.

Zajimalo by me, zda by slo k tomu pripojit nejakym zpusobem 3.5 HDD, ktery by lezel nekde vedle... Vali se mi doma 3.5 a rad bych ji vyuzil. Nemate s tim nekdo zkusenost?

Diky[/quote]

ISO prehrava v pohode, prehraje jako normalni DVD i s menu. Prochazeni kapitol tlacitky funguje.

SAF
audiTTTTT (70)|16.11.2009 12:59
[quote=ShadowX;248831]Zdravim mam dotaz na dve veci.

Umi tento prehravac prehravat soubory ISO, tzn. pokud mam v ISO stazene cele DVD, zda to prehraje jako DVD. A zda umi prochazet i kapitoly? Nekde jsem cetl, pokud se stiskne next, tak skoci na dalsi soubor / ne na kapitolu.

Zajimalo by me, zda by slo k tomu pripojit nejakym zpusobem 3.5 HDD, ktery by lezel nekde vedle... Vali se mi doma 3.5 a rad bych ji vyuzil. Nemate s tim nekdo zkusenost?

Diky[/quote]

Čusky ....


soubory v ISO - bez problému ( také používám )
procházení kapitol - bez problému
připojení 3.5HDD - bez problému ( elegance NIC MOC ) _ moc BIG hadr ( můj názor )
Pytkin (7947)|16.11.2009 13:49
[quote=tribula;248843]No to je pravda, nemozem povedat ze som vyskusal vela DVD prehravacov, ale philipsi to maju. Na xtreamer fore som vycital, ze je to v poziadavkach, tak som zvedavi, ci sa to dostane do firmwaru. Inak tento problem oneskoreneho obrazu maju takmer vsetky (ak nie vsetky) nove LCD od kazdeho vyrobcu. Spravidla sa to riesi, ze ma TV specialnu funkciu, ktora spolupracuje s AV recieverom. Zial moje Logitechy tuto funkciu nemaju :( Dufam ze to nebudem musiet riesit nejakym HTPC, lebo kupovat nove repro + reciever veruze nemienim.[/quote]

no .. ja som mal v rukach vela dvd prehravacov .. philips ale ani jeden .. a nikde taka funkcia nebola .. funckiu LIP-SYNC obsahuje HDMI (tusim od verie 1.3) a ta sa stara o ten problem s LCD zobrazovanim o ktorom pisete .. ale ze by sa to priamo nastavovalo v prehravaci , to som fakt este nevidel .. inak ja mam doma popcorn a nikdy som si nevsimol , ze by som mal problemy s lip-syncom .. a to som na to celkom alergicky .. v praci to riesim denno-denne ..
Pytkin (7947)|16.11.2009 13:51
[quote=RoPo;248849]Však jsem psal, že je to výsadou receiverů/dekodérů.
Ozančované jako Lipsync nebo Lip sync (synchronizace rtů).

Pokud toto má některý přehrávač = předpokldádám, že v daném přehrávači jsou i dekodéry.[/quote]

fakt som sa s tym este nestretol , ze by toto riesil daky dekoder / receiver .. mozno je to fakt typ philipsom .. toho ja nemam rad .. aj strojceky na strihanie robi na hovno ..
quaero (141)|16.11.2009 14:54
Pánové (a dámy) chápu to správně že home network se přes wi-fi dá zapojit tak že si stáhnu film v 720p mkv na můj notebook a potom ho přes sít spustím na xtremeru? Přijde mi to tak jednodušší než ho kopírovat na usb a ten zapojit do extremeru. Má s tímhle někdo zkušenosti?
RoPo (6061)|16.11.2009 15:20
[quote=Pytkin;248882]fakt som sa s tym este nestretol , ze by toto riesil daky dekoder / receiver .. mozno je to fakt typ philipsom .. toho ja nemam rad .. aj strojceky na strihanie robi na hovno ..[/quote]

Onkyo, Yamaha, Denon, Harman Kardon, Rotel, Arcam.
Ostatní výrobci nevím jestli LipSync zavedly.

Jak jsem psal LipSync bývá u receiverů/dekodérů. Ale mají to snad až novější modely (snad 2-5 roky zpět).
Pytkin (7947)|16.11.2009 15:29
Ropo : a tyka sa to HDMI ? kukam receivery onkyo a jedine lipsync tam pisu v spojitosti s HDMI .. tam je to samozrejme jasne ..

trebars http://www.eu.onkyo.com/products/TX-NR1007.html
RoPo (6061)|16.11.2009 15:54
K HDMI se toto vztahuje, pokud připojená TV umí posílat info o zpoždění přes HDMI automaticky. Pokud neumí nebo nemá HDMI, pak lze nastavit LipSync (zpoždění) manuálně.

Toto má i např. soundbar/BD player Samsung HT-BD8200 (měl jsem doma asi 3 dny na testy) - kde se zpoždění nastavuje manuálně (teď si nevzpomínám, jestli umí i automatiku).
tribula (99)|16.11.2009 16:02
[quote=Pytkin;248880]no .. ja som mal v rukach vela dvd prehravacov .. philips ale ani jeden .. a nikde taka funkcia nebola .. funckiu LIP-SYNC obsahuje HDMI (tusim od verie 1.3) a ta sa stara o ten problem s LCD zobrazovanim o ktorom pisete .. ale ze by sa to priamo nastavovalo v prehravaci , to som fakt este nevidel .. inak ja mam doma popcorn a nikdy som si nevsimol , ze by som mal problemy s lip-syncom .. a to som na to celkom alergicky .. v praci to riesim denno-denne ..[/quote]

A zvuk mate porieseny ako? Cez TV alebo externe cez reciever? Inak ja som byval tiez max.alergicky na vsetkok co sa tykalo philipsu. Situacia sa ale vyvrbila tak, ze teraz nan nedam ani dopustit ;)
Pytkin (7947)|16.11.2009 16:05
ropo : o manualnom nastavovani sa nic nepise .. ale je to mozne ..

tribula : no v praci vyrabame obraz a zvuk .. cize syncom sa zaoberame stale ..
tribula (99)|16.11.2009 16:14
Pytkin: tak teraz uz je mi jasne preco ta alergia :)

Inak sa mi paci to strasne technicke napredovanie. Ked som mal doma stary LCD, ktory mal min.vylepsovacich techologii, vsetko slapalo krasne ako malo. Ziadne rozsynchronizovanie sa nekonalo. Akonahle som si tento rok zakupil novy TV, so super technologiami, synchronizacia je v prdeli ;) Vsetko je cim dalej zlozitejsie a v podstate cloveka nuti aby si postupne obmienal aj dalsie zariadenia, aby boli kompatibilne...

BTW: nema niekto do Xtreamera zoznam SK netovych radii? Resp som neprisiel na to ako v nom manualne zadat adresu...
RoPo (6061)|16.11.2009 16:32
[quote=Pytkin;248900]ropo : o manualnom nastavovani sa nic nepise .. ale je to mozne ..

tribula : no v praci vyrabame obraz a zvuk .. cize syncom sa zaoberame stale ..[/quote]


Kde se nic nepíše? V reklamních sloganech? Nevidím důvod, proč by toto tam mělo být napsáno.
Pytkin (7947)|17.11.2009 00:24
Ropo : jo .. nasiel som to v navode .. funkcia AVsync ..
Zalmor (25)|18.11.2009 01:28
Jde optikou přehrávat zvuk Dolby ThrueHD ? mám xtreamer zapojen do zesaku optikou a při přehrávání z
zvuku v Dolby ThrueHD mi zesak přepne jen na stereo. DD i DTS přehrává korektně. Samozdřejmě že podporuje i DTS HD i Dolby ThrueHD.
RoPo (6061)|18.11.2009 07:57
Xtreamer by měl ale zvládat downmix (to umí - receiver ti detekuje stereo) a PassThrought z TrueHD a DTS MA ve firmware 2.0.
http://www.xtreamer.net/xtreamer/features/dolby-truehd-down-mixing.aspx

Otázkou je zda umí tvůj receiver dekódovat TrueHD a DTS MA z optického vstupu (audio poílané jako PassThrought z Xtreameru). Nebo musíš nastavit zupůsob posílání audia v Xtreameru jinak.
Zalmor (25)|18.11.2009 10:12
firmware mám 2.0.2 a mám nastaveno HDMI Audoi Off a digitil output mám zaškrtnuté DTS MA / Dolby TrueHD 5.1CH. Receiver mám Onkyo TX-SR875
RoPo (6061)|18.11.2009 10:59
[quote=Zalmor;249206]firmware mám 2.0.2 a mám nastaveno HDMI Audoi Off a digitil output mám zaškrtnuté DTS MA / Dolby TrueHD 5.1CH. Receiver mám Onkyo TX-SR875[/quote]

Onkyo umí Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, DTS-HD Master Audio jen z HDMI vstupu. Zkus propojit Xtreamer a Onkyo přes HDMI.
HWTest (371)|18.11.2009 11:09
[quote=RoPo;249211]Onkyo umí Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, DTS-HD Master Audio jen z HDMI vstupu. Zkus propojit Xtreamer a Onkyo přes HDMI.[/quote]

Pokud vím, tak normálním digitálním vstupem/výstupem (koax, optika) nejde protlačit dostatečný datový tok pro Dolby TrueHD, DTS-HD, DTS-HD Master Audio apod., takže tyto formáty jen přes HDMI a to ještě jen HDMI 1.3 a vyšší ...
RoPo (6061)|18.11.2009 11:19
Plně souhlasím. Optika 1,5 Mbps , HDMI audio 20 Mbps. Nehledě na ochranu HDCP (platná i pro audio), které je jen na HDMI.
bogycz (1)|18.11.2009 11:26
[quote=filda33;248702]Ahoj,
tady poskytuji pár českých internetových rádií, stačí to rozbalit, zkopírovat do Xtreameru a spustit požadované rádio.

[code]http://www.multiload.cz/stahnout/82979/radiaxtreamer-zip/[/code][/quote]

Ahoj lidi, dalsi "genius", ktery se chlubi cizim perim. Kdyz uz chces neco uvadet jako svuj vytvor, tak bys mel nejdriv neco skutecne vymyslet a nekrast to od jinych co na tom maji svoji zasluhu. Dekuji!
Btw. jsou tam i Slovenske radia chytraku. :)

Ukradeno z fora:

[code]http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=56&t=5653[/code]
Zalmor (25)|18.11.2009 11:35
[quote=RoPo;249211]Onkyo umí Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, DTS-HD Master Audio jen z HDMI vstupu. Zkus propojit Xtreamer a Onkyo přes HDMI.[/quote]

nevím co mám špatně ale ani přes hdmi mi Onkyo TrueHD nepozná přehrává to jako stereo přehrávám film ve formátu m2ts který má několik zvukových stop všechny přehrává vpořádku včetně DD ale když vyberu stopu TrueHD tak ji přehrává stereo. Klasické DD i DTS přehrává naprosto v pořádku.
RoPo (6061)|18.11.2009 11:58
To je ten downmix co Xtreamer u TrueHD apod. provádí.
Pytkin (7947)|18.11.2009 13:10
[quote=Zalmor;249173]Jde optikou přehrávat zvuk Dolby ThrueHD ? mám xtreamer zapojen do zesaku optikou a při přehrávání z
zvuku v Dolby ThrueHD mi zesak přepne jen na stereo. DD i DTS přehrává korektně. Samozdřejmě že podporuje i DTS HD i Dolby ThrueHD.[/quote]

cez optiku sa HD zvuk neda prenasat .. len cez HDMI ..
RoPo (6061)|18.11.2009 13:35
[quote=Zalmor;249223]nevím co mám špatně ale ani přes hdmi mi Onkyo TrueHD nepozná přehrává to jako stereo přehrávám film ve formátu m2ts který má několik zvukových stop všechny přehrává vpořádku včetně DD ale když vyberu stopu TrueHD tak ji přehrává stereo. Klasické DD i DTS přehrává naprosto v pořádku.[/quote]

Xtreamer má problém ve firmware. Zatím neumí do HDMI korektně posílat HD audio (passthrough TrueHD, apod.... Někde jsem to tady psal.
Xtremaer downmixuje DTS HD a DTS HD Master na DTS. Dolby True HD downmixuje špatně. Stopy Dolby Digital, DTS, Dolby D EX přehrává/posílá správně.

Vyčteno z forum.xtreamer.net
Zalmor (25)|18.11.2009 14:45
[quote=RoPo;249241]Xtreamer má problém ve firmware. Zatím neumí do HDMI korektně posílat HD audio (passthrough TrueHD, apod.... Někde jsem to tady psal.
Xtremaer downmixuje DTS HD a DTS HD Master na DTS. Dolby True HD downmixuje špatně. Stopy Dolby Digital, DTS, Dolby D EX přehrává/posílá správně.

Vyčteno z forum.xtreamer.net[/quote]

Díky moc za info snad to v některém dalším firmware opraví... ještě jednou děkuju všem za informace myslel jsem že mám něco zapojeno nebo nastaveno špatně.
filda33 (5)|19.11.2009 19:40
[quote=bogycz;249221]Ahoj lidi, dalsi "genius", ktery se chlubi cizim perim. Kdyz uz chces neco uvadet jako svuj vytvor, tak bys mel nejdriv neco skutecne vymyslet a nekrast to od jinych co na tom maji svoji zasluhu. Dekuji!
Btw. jsou tam i Slovenske radia chytraku. :)

Ukradeno z fora:

[code]http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=56&t=5653[/code][/quote]


Nikde jsem nenapsal, že je to můj výtvor a kdybys na to původní forum napsal, že si nepřeješ šíření na jiná fóra tak bych to sem nikdy nedal ale i tak "SORRY"
tribula (99)|19.11.2009 21:55
Neviete nahodou niekto kde by som na SK zohnal nieco podobneho ako je toto? http://www.js-technology.com/product_info.php?cPath=26&products_id=53&osCsid=c6004a9a4f1d1945cd7b3794e966fdec Nefunguje odkazovanie linku :( takze si potom na odkazovanom webe klinknite na "lip-sync - audio delay"