Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy Xtreamer Media Player

pfemir (74)|22.10.2009 22:47
To marty22: Nekolikrat si tu zminoval ze oproti WDTV je to veliky rozdil. Mohl by ses podrobneji rozepsat v cem? Rozhoduje se totiz mezi timto a WDTV Live, ale kdyz vidim co tady s tim musite delat za kouzla aby to bylo pouzitelne, tak me to docela odrazuje. Mam za to, ze sila techto krabicek je prave v tom, ze to doma vybalim, zapojim kable a jede to. To je taky jediny duvod, proc uvazuji o jedne z techto krabicek na misto HTPC. Zatim se mi ale zda, ze HTPC by bylo jednodussi.

Diky.
RoPo (6061)|22.10.2009 22:50
[quote=romankrasty;245239]zdravím, tak ze uz jsme si ho taky poridil. Vse oka spokojenost. Jen jedna vec me trapi. Jak je to s tim podporovanym zvukem? Kdyz tam dam zvuk TRU HD nebo Dolby HD napise mi to neznamy format to bych jeste pochopil nema primou podporu techto formatu ale mel by poslat signal do AV reciveru. Jenze to neudela je proste ticho. Mam Yamaha RX-V 3800 ktera ma dekodery toho to formatu. V navodu je nastaveni jenze ja tam nic takoveho nemam mam tam "HDMI zvuk" ON a "Digitální zvuk" mi to nabidne jen dve polozky a to klasika pro televizi a potom na optiku. Neresil to nekdo kde je chyba a zdali opravdu dokaze tyhle formaty prehrat. DTS HD mi prehraje jako klasicek DTSko. Diky[/quote]

Takže takto:

When playing Dolby True HD films, XTREAMER shows an "Unknown Audio Format" message and no sound is heard.
When playing Dolby Digital, DTS, Dolby D EX films, XTREAMER plays them correctly.

xtreamer WILL get HD Audio bitstreaming support as soon as Realtek figure this out in their new SDK. I wouldn't bet on multichannel FLAC as FLAC has a very strange channel mapping, but DTS-HD and TrueHD via HDMI will come.

sure, it was announced as a feature out-of-the-box, but so were a lot of the features and bug fixes of the syabas devices, and these guys spent months between firmware releases.



Předpokldádám, že už rozumíš, proč ti HD audio nejde. HD audio bude až v některým dalším firmware. HD audio nyní umí např. Popcorn Hour A-110.
H.Umberto (214)|23.10.2009 03:32
[quote=audiTTTTT;245283]tak už jedu na

New větráčku :

ACUTAKE ACU-FAN25 (White Wing Fan De Luxe)

a jeto LUXUS[/quote]

Taky jsem si ho již objednal.Vytahuje se při výměně větráku hardisk?
marty22 (53)|23.10.2009 06:16
[quote=pfemir;245284]To marty22: Nekolikrat si tu zminoval ze oproti WDTV je to veliky rozdil. Mohl by ses podrobneji rozepsat v cem? Rozhoduje se totiz mezi timto a WDTV Live, ale kdyz vidim co tady s tim musite delat za kouzla aby to bylo pouzitelne, tak me to docela odrazuje. Mam za to, ze sila techto krabicek je prave v tom, ze to doma vybalim, zapojim kable a jede to. To je taky jediny duvod, proc uvazuji o jedne z techto krabicek na misto HTPC. Zatim se mi ale zda, ze HTPC by bylo jednodussi.

Diky.[/quote]

to je tezky, co se funkcnosti tyka tak WDTV je vybornej stroj,prehral mi v podstate vsechno a hlavne byl maximalne stabilni.Aspon me se nestalo ze bych ho musel nekdy vyndat ze zasuvky protoze se zasekl:-) Na druhou stranu me u nej chybelo par drobnosti ktere nakonec byly pro me zasadni.Nepouzitelny zoom v kombinaci s nemoznosti posouvat pozici titulku(tzn. filmy s cernymi pruhy nesli roztahnout a kdyz jsem to udelal televizi tak titule byly pod obrazem).Hlavne coz v novem WDTV live uz je opravene je file manager.Pro mne je proste pohodlnejsi protoze mam pc daleko tak si stahnout veci na flashku ,podivat se na to a kdyz se mi libi přesunu na disk.Sitove veci me zase tak netrapi a navic xtreamer pres wifi neni zadnej rychlik a film si radsi pustim z flasky nez pres sit.
Kazdopadne obe jsou slusne masinky ale xtreamer u me vyhral i castejsi aktualizaci firmware,preci jen cekat 3 mesice na novej u WDTV a potom ho vylepsili pouze o arabskou znakovou sadu me nebavilo:-)
HTPC jsem taky premyslel ale jednodusi urcite neni,navic poradne ho vyladit a aby jeste vypadalo slusne neni zadna sranda,mel jsem nakonec moznost vyzkouset HTPC postavene na Pegatronu s atomem a neni to spatny ale chybi tomu ta jednoduchost ovladani.
marty22 (53)|23.10.2009 06:24
[quote=audiTTTTT;245283]tak už jedu na

New větráčku :

ACUTAKE ACU-FAN25 (White Wing Fan De Luxe)

a jeto LUXUS[/quote]

Kde jsi ho koupil?Netusite jestli ho maji nekde kolem Brna?Je mi lito za vetrak za 150Kč dat 160Kč za postovny_.)
pfemir (74)|23.10.2009 07:53
To marty: Diky za tvoje zkusenosti. Akorat s tim zoomem mi to neni moc jasne. Kdyz prehravas film s cernyma pruhama nahore a dole, tzn. na TV 16:9 film 21:9, tak ten film roztahujes? Dit to mas pak obraz deformovany, ne?
Jinam me naopak zase nejde o HDD, ale prehravani filmu z home serveru.
romankrasty (58)|23.10.2009 09:09
[quote=RoPo;245285]Takže takto:

When playing Dolby True HD films, XTREAMER shows an "Unknown Audio Format" message and no sound is heard.
When playing Dolby Digital, DTS, Dolby D EX films, XTREAMER plays them correctly.

xtreamer WILL get HD Audio bitstreaming support as soon as Realtek figure this out in their new SDK. I wouldn't bet on multichannel FLAC as FLAC has a very strange channel mapping, but DTS-HD and TrueHD via HDMI will come.

sure, it was announced as a feature out-of-the-box, but so were a lot of the features and bug fixes of the syabas devices, and these guys spent months between firmware releases.



Předpokldádám, že už rozumíš, proč ti HD audio nejde. HD audio bude až v některým dalším firmware. HD audio nyní umí např. Popcorn Hour A-110.[/quote]



Jojo taky jsem to nasel. Diky. Zkousle jsem tu beta verzi 2.0 ale s tim projistotu nejede nic a ani to nic nenapise, seka se to, je to velmi pomale. Obcas se mi zdalo ze snad ani ovladac nefunguje musel jsem to vratit na puvodni verzi.
tribula (99)|23.10.2009 09:31
[quote=audiTTTTT;245283]tak už jedu na

New větráčku :

ACUTAKE ACU-FAN25 (White Wing Fan De Luxe)

a jeto LUXUS[/quote]

Takze spokojnost?
marty22 (53)|23.10.2009 11:55
[quote=pfemir;245306]To marty: Diky za tvoje zkusenosti. Akorat s tim zoomem mi to neni moc jasne. Kdyz prehravas film s cernyma pruhama nahore a dole, tzn. na TV 16:9 film 21:9, tak ten film roztahujes? Dit to mas pak obraz deformovany, ne?
Jinam me naopak zase nejde o HDD, ale prehravani filmu z home serveru.[/quote]

Roztahuju ale xtreamer ma zoom po procentech tak si udelam stejnej pomer jen si ho trosku zvetsim at ty pruhy nejsou tak veliky, jo a jeste WD neumi DVD menu coz sice neni tragedie ale zamrzi to.Se siti moc zkusenosti nemam jak rikam pres WIFI to neni nic moc a tahat kabel se mi nechce ,navic u xtreamru byly problemy s WIN7 ale nakonec jsem to rozchodil.
pfemir (74)|23.10.2009 12:23
Jo, uz je mi to jasny. Toto ja nedelam, nechavam obraz tak jak je, takze me to netrapi. Ethernet mam do TV natazeny uz ted, ale stejne ho nevyuzivam, protoze s DLNA je problem a na youtoube necucim, takze to je taky v pohode a na DVD mam DVD player, navic filmu v SD uz mam naproste minimum.
Takze ja to asi vidim na ten WD TV Live.
Diky za info.
audiTTTTT (70)|23.10.2009 12:33
[quote=H.Umberto;245298]Taky jsem si ho již objednal.Vytahuje se při výměně větráku hardisk?[/quote]

nene HDD je furt na místě

výměna FANU trvá zhruba cca 5minut

absolutně žádné skřípání či jinej prapodivný zvuk

fakt špica
audiTTTTT (70)|23.10.2009 12:35
[quote=marty22;245304]Kde jsi ho koupil?Netusite jestli ho maji nekde kolem Brna?Je mi lito za vetrak za 150Kč dat 160Kč za postovny_.)[/quote]

koupil jsem ho z netu
http://netfox.cz/acutake-acu-fan25-white-wing-fan-de-luxe-_d130138.html

a vůbec nelituji peněz za poštovné ( pač jsem v životě příšel o mnohem více )
audiTTTTT (70)|23.10.2009 12:37
[quote=tribula;245313]Takze spokojnost?[/quote]

slovo SPOKOJENOST ?

to je řečeno slabě spíše bych řekl :

nad míru spokojen
LUXUS
No.1
Super
nemá chybu
jedinečný
tribula (99)|23.10.2009 12:44
[quote=audiTTTTT;245338]slovo SPOKOJENOST ?

to je řečeno slabě spíše bych řekl :

nad míru spokojen
LUXUS
No.1
Super
nemá chybu
jedinečný[/quote]

ok. rad som poradil :)
Nikon (2)|26.10.2009 21:48
Po zakoupení přístroje a přechodu na firmware 1.0.3 jsem dalo by se říct nadočekávání spokojen. Uvedu do diskuse jen pár postřehů - Při testování všemožných souborů, které jsem na PC našel, jsem narazil (pouze) na následující problémy .... Některé soubory MOV nejdou přehrát, u některých MOV vychází přes digitální výstup zvuk jen v levém kanálu (analog jede normálně). Také při přehrávání všech souborů "FLV" je zvuk téměř neslyšitelný (volume téměř doprava). Pokud se vyladí fonty u titulků a pár maličkostí, nebude mít Xtreamer v dané cenové kategorii konkurenci.
P.S. Ten větráček je opravdu hrůza, ale bez HDD jede přístroj i bez větráčku bez problémů.
czchip (143)|27.10.2009 10:05
No problemu je vice, napriklad tytrubko.com, jabkostahac.com nejdou pres digitlni vystup, GMC v XviDu neprehrava, obcas se pomrsi nastaveni titulku v neposledni rade jsou problemy s rychlosti sitoveho pripojeni. Ale za ty penize a snad opravenouo vetsinou chyb ve firmwaru 2.0 (beta me zatim nepresvedcila to bude OK - hlavne doufam ve vyreseni rychlosti site)
filda33 (5)|28.10.2009 11:59
Dobrý den, chci se zeptat, jestli tento Xtreamer zvládne interně i SATA II nebo jenom SATA, z diskuze vyplynulo že vezme oba ale chci se ujistit. Díky za odpověď.
tribula (99)|28.10.2009 16:02
Ano zvladne. Okrem toho je Sata II spatne kompatibilne so Sata I.
marty22 (53)|31.10.2009 20:17
vyšel novej firm s internetovýma radiama , je to beta4 http://gator884.hostgator.com/~xtreamer/Xtreamer_2.0.0b4.zip
plastak (20)|1.11.2009 21:02
marty22:Dík za odkaz..vypadá to už líp...radia ok...snad bude brzy final..jestě jednou thx
Zalmor (25)|4.11.2009 18:28
Mám takový problém s poblikáváním obrazu a dělá to u všech typu videa i přímo v menu xtreameru setkal se už někdo s tímto problémem? A taky musím po restartu znova a znova ročně vyhledat wifi jinak se nerosvítí ikony dole v menu.
czchip (143)|5.11.2009 02:39
Tokud to mas pripojeny HDMI, vymen kabel.
H.Umberto (214)|5.11.2009 03:28
Xtreamer> Firmware> Ver 2.0

Vylepšení:

13. 13. Improve HDMI compatibility. Zlepšení kompatibility HDMI.

14. 14. Audio volume normalize.(except AAC, WMA pro). Hlasitost zvuku se normalizují. (Kromě AAC, WMA Pro).

15. 15. Network playback streaming speed up. Síťové přehrávání streaming urychlit.

16. 16. Change Music Jukebox UI. Změnit hudební jukebox UI.

17. 17. Change weather UI. Změna počasí UI.

18. 18. Change video playback information window. Změnit přehrávání videa informační okno.

19. 19. Change wireless Network UI. Změnit bezdrátové sítě UI.

20. 20. Increase subtitle window size Zvýšení nadpis velikosti okna

21. 21. Changed loading image for internet menu. Změněno načítání obrázku na internetové nabídky.

22. 22. Changed keyboard UI for internet menu. Změněný klávesnice rozhraní pro internetové nabídky.

23. 23. Reduced changing time between wireless and wired network. Snížené mění čas mezi bezdrátové a kabelové sítě.

24. 24. Language added (Arabic, Estonia, Hungarian, Slovenia, Vietnam) in web interface. Jazyk přidané (arabsky, Estonsko, maďarština, Slovinsko, Vietnam), ve webovém rozhraní.

25. 25. Internet Video preview displays current time/total time and progress bar with buffering bar. Internet Video náhledu zobrazuje aktuální čas / celkový čas a pokrok, bar s vyrovnávací pamětí bar.

26. 26. Fan speed manual setting from 0 ~ 200. Manuální nastavení rychlosti ventilátoru od 0 ~ 200.

27. 27. UTF8/UTF16 auto detection when no selection of Unicode in SUB-T/ID3TAG . UTF8/UTF16 automatické detekce když žádný výběr Unicode v SUB-T/ID3TAG.

28. 28. After pressing “ Enter ” button on video file, direct playback while preview is on. Po stisknutí tlačítka "Enter" na video souboru, zatímco přímé přehrávání náhledu je na.

29. 29. Detection of external ODD improved. Detekce vnějšího ODD zlepšila.

A. A. If can ' t detect, go to “ Home ” and press “ Eject ” . Jestliže si 't zjistit, jděte na "Home" a stiskněte "Eject". It will retry to detect. Bude se opakovat odhalit.

B. B. To eject DVD go to “ Home ” menu and press “ Eject ” button(when DVD is detected). Pro vysunutí DVD jděte na "Home" menu a stiskněte tlačítko "Eject" tlačítko (je-li zjištěna DVD).

30. 30. Fast forward from 0.8x to 2.0x displays subtitle also. Rychlý posun vpřed od 0.8x do 2.0x zobrazuje i titulky.

31. 31. Delete function added to remote control “ Delete ” (3) button. Odstranit Přidána funkce pro dálkové ovládání "Delete" (3) button.

32. 32. Change folder/file list in alphabetically order. Přejděte do složky / souboru seznamu v pořadí podle abecedy.

- -- A, A1, C4, a2, b3 -> A, A1, a2, b3, C4. A, A1, C4, A2, B3 -> A, A1, A2, B3, C4.



Bugs fixed: Opraveny chyby:

33. 33. 24p cinema mode Kina Režim 24p

34. 34. FLAC file playback including id3tag. FLAC souboru, včetně přehrávání ID3Tag.

35. 35. Support MKV internal idx+sub subtitle. Podpora MKV vnitřní idx + sub titulky.

36. 36. Movie including FLAC audio codec playback support. Film včetně FLAC audio kodek playback support.

37. 37. Sometime crashes when displaying Folder JPG in preview window. Někdy dojde při zobrazování složek JPG v náhledovém okně.

38. 38. Max 16 character input in keyboard changed to Max 128 character Max. 16 znaků na vstupu do klávesnice změní na max 128 znaků

39. 39. Direct numbers input from remote control to keyboard. Přímý vstup z čísel dálkového ovládání na klávesnici.

40. 40. DEL/SP key problem fixed for Chinese keyboard. DEL / SP klíčový problém stanovené pro čínské klávesnice.

41. 41. After returning from NAS Mode, photo crash problem fixed. Po návratu z NAS Mode, foto havárii opraven problém.

42. 42. Audio file play problem solved from UPnP client. Zvukový soubor přehrát problém vyřešen od klienta UPnP.

43. 43. Play/Pause both works for Internet Video playback. Play / Pause jak funguje Internet přehrávání videa.

44. 44. Rumania code page changed. Rumunsko kódová stránka změněna.

A. A. ISO-8859-2 -> ISO-8859-16 ISO-8859-2 -> ISO-8859-16

45. 45. Chinese missing character support. Čínský znak chybějící podporu.

46. 46. Samba Share of windows 7 can ' t be seen. Samba Podíl Windows 7 je 'se neviděli.

47. 47. Center alignment of Arabic subtitle. Center zarovnání titulků arabštiny.

48. 48. No subtitle displayed while playing video if 1080P 24Hz set from setup menu. No nadpis zobrazí při přehrávání videa 1080p 24 Hz-li soubor z menu nastavení.

49. 49. WPA key 64 characters not display. WPA klíč 64 znaků nezobrazí.
Stahuj:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Udajně final verze ještě jsem to nezkoušel!
plastak (20)|5.11.2009 17:47
Tak uz tam je...vypada to ze to slape pekne..vse plynule rychle a konecne mi to prehraje MKV film kterej pretim spusoboval zamrznuti v kazdem predeslem fw...
plavecdavid (12)|7.11.2009 10:01
Chlapy potřeboval bych poradit pořídil jsem si Xtreamer a chtel bych kněmu dokupit nejake repro 5.1 ale nevim jake a hlavně jak je připojit. Někde jsem se dočetl že by to mělo jít přes opticky kabel. Nemáte někdo nějakou zkušenost. Hlavně nepotřebuju nejaké super drahé bydlím v paneláku takže nepotřebuju ohromný výkon ale jde spíš o to 5.1. Děkuji vám všem za jakékoliv návrhy
Zalmor (25)|7.11.2009 16:08
Mrkni na tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tribula (99)|7.11.2009 18:38
Presne tieto repro mam a ako som uz pisal mam s nimi problem ze ide cez ne rychlejsie zvuk oproti obrazu. Pokial nebude v xtreamery funkcia lip-sync, ich neodporucam. Ale inak su super...
plavecdavid (12)|8.11.2009 07:29
no cena je dost vysoka a jeste kdyz ten zvuk jde u nich napřed tak to nevim. a nic jineho neni co je aspon o neco levnejsí a hlavne funguje
marty22 (53)|8.11.2009 10:27
Ja nevim, asi bych radsi koupil nejakej levnejsi reciver a repro ,mám základní model od yamahy a nehraje spatne.Vyjde te to na stejny penize a muzes casem koupit lepsi bedny.
tribula (99)|8.11.2009 20:10
Inak je uz na svete novy firmware 2.0.1 ktory opravuje zopar bugov...
duchman (2)|9.11.2009 01:30
Daji se s timto prehravacem prehravat i wma internetova radia,ktere chci? (to znamena ze si do prehravace nejak zadam adresu - treba tak ze misto wma souboru otevru playlist ve kterem je adresa live audiostreamu)
H.Umberto (214)|9.11.2009 15:25
[quote=tribula;247617]Inak je uz na svete novy firmware 2.0.1 ktory opravuje zopar bugov...[/quote]

Extra pro audiTTTTT.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
audiTTTTT (70)|9.11.2009 18:37
hey kámo ..........

opět a zase opět BODUJEŠ _ BIG pochvala _

jsi prostě BůH

jinak čím víc UPDATE tím mašina je dokonalejší _ No.1 _
audiTTTTT (70)|9.11.2009 18:39
H.Umberto máš odemně reputační bodík
czchip (143)|10.11.2009 09:40
Zrovna firmware 2.0 a 2.0.1 je ke stazeni oficialne primo od Xtreameru, tudiz nevidim duvod uploadovani na rapidshare (mimo bodu pro majitele uctu).
czchip (143)|10.11.2009 09:43
Jinak uz je firmware 2.0.2, ke stazeni:
http://gator884.hostgator.com/~xtreamer/Xtreamer_2.0.2.zip

opravy:
1. Executing “Restore Default’ from setup menu, NFS share file deleted if there exists NFS mount shares.

2. Subtitle cut when display resolution 576p/PAL with Pan Scan 4:3 aspect ratio selected.

3. FTP server multiconnection support.
RoPo (6061)|10.11.2009 10:04
[quote=czchip;247943]Zrovna firmware 2.0 a 2.0.1 je ke stazeni oficialne primo od Xtreameru, tudiz nevidim duvod uploadovani na rapidshare (mimo bodu pro majitele uctu).[/quote]

Je to průhledné - bodíky na konto RS pro majitele účtu RS za stahování ostatními a případně reputační bodíky (i když za NIC) pro přispěvatele zde.
tribula (99)|10.11.2009 12:41
Ako sa len pekne rozbehli s vydavanim opravnych firm... snad to bude pokracovat pozitivnym smerom.
audiTTTTT (70)|10.11.2009 16:41
[quote=czchip;247943]Zrovna firmware 2.0 a 2.0.1 je ke stazeni oficialne primo od Xtreameru, tudiz nevidim duvod uploadovani na rapidshare (mimo bodu pro majitele uctu).[/quote]



to je snad jedno ne ?
prostě ten dotičný chce POMOC ( a já mu zato vřele DÍK ),tak proč HNED ta lavina KRITIKY


.....

a dále _ H.Umberto _ mi nic neudělal tak proč bych toho člověka nemohl ohodnotit - můj názor né !!!
H.Umberto (214)|11.11.2009 19:43
[quote=RoPo;247953]Je to průhledné - bodíky na konto RS pro majitele účtu RS za stahování ostatními a případně reputační bodíky (i když za NIC) pro přispěvatele zde.[/quote]

Bože,lidi proč jste tak zlí!Co se s vámi děje!Ani mne neznáte a posuzován jsem jako bych absolvovál plzeňskou univerzitu.Navíc pane,nebo kdo jste přiznám se,že k vůli vám jsem ty FW na foru nezveřejnil.Chtěl jsem pomoci přiteli audiTTTTT,který mé příspěvky vždy ocenil.
Ani netuším něco o bodech na rapidu asi máte větší zkušenost.Já pouze rád lidem pomáhám a za reputační komentář dostanu co???No kulový Jasánek.........!!!!!!!!
audiTTTTT (70)|11.11.2009 20:39
moje slova
czchip (143)|12.11.2009 01:38
Pokud se jedna o neverejne (beta) verze, chvalim a tleskam, a rad si to i z Rapidsharu stahnu, bodiky ti budiz prany. Pokud se jedna o verejne verze, staci dat odkaz na oficialni link.

Tim myslim k tematu staci.
H.Umberto (214)|12.11.2009 03:20
[quote=H.Umberto;247761]Extra pro audiTTTTT.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

No nestačí.Nadpis Extra pro..... hovoří snad jasně.Konečně jsem se dozvěděl o bodech na tzv.RS tak to vás asi trápí lidičky bodíčky.
Ani jsem si nevšiml,že se asi jedná o novou měnu,která rozhodí lidi jak peníze.
Před 20 lety jsme si dovolili vykřičet kousek té svobody,která se hlavně využívá na internetu a proto si příspěvky budu upínat kde chci já.Pokud jsem si přečetl podmínky fora o nějakých bodech na rapidu tam není ani slovo a o porušení pravidel rozhoduje adminstrátor.
No a nyní to můžem celé uzavřít.Howgh.
RoPo (6061)|12.11.2009 07:46
[quote=czchip;248228]Pokud se jedna o neverejne (beta) verze, chvalim a tleskam, a rad si to i z Rapidsharu stahnu, bodiky ti budiz prany. Pokud se jedna o verejne verze, staci dat odkaz na oficialni link.

Tim myslim k tematu staci.[/quote]

Přesně tak... moje slova. K tomuto se přikláním.
tomassedlacek75 (74)|12.11.2009 22:16
zdravim chtel jsem se zeptat jak se chova tahle vecicka pri prehravani mkv souboru u ktrejch se seka vetsinou czech stopa mam wdt dost filmu kde se mi seka zvuk dobre jde jen jedna a to vetsinou ta angl..tak jestli to zvladne tak bych byl rad v pc to problem nedela ... dik za info
danikd (11)|13.11.2009 00:08
Panove, neco noveho ohledne DTS na Logitech Z-5500? Uz je v novem FW ta funkce lip-slip? mam totiz toto repro, jsem s nim naprosto spokojeny a potrebuji dokoupit nejakou takovouto krabicku na HD videa ... Ten WD TV pry horsi...
Nema nekdo nejaky tip na jiny, bezproblemovy do cca 4000Kc ? Diky moc ...
audiTTTTT (70)|13.11.2009 17:17
[quote=tomassedlacek75;248321]zdravim chtel jsem se zeptat jak se chova tahle vecicka pri prehravani mkv souboru u ktrejch se seka vetsinou czech stopa mam wdt dost filmu kde se mi seka zvuk dobre jde jen jedna a to vetsinou ta angl..tak jestli to zvladne tak bych byl rad v pc to problem nedela ... dik za info[/quote]


co se tíče koncovky _MKV_ tak Xtreamer Media Player to přelouskne ůplně bez problému,žádné zamrznutí či jiný problém.


a Czech stopa ? - neznám tento problém, takže SUPER No.1



jen doporučuji vřele
tribula (99)|13.11.2009 20:19
[quote=danikd;248331]Panove, neco noveho ohledne DTS na Logitech Z-5500? Uz je v novem FW ta funkce lip-slip? mam totiz toto repro, jsem s nim naprosto spokojeny a potrebuji dokoupit nejakou takovouto krabicku na HD videa ... Ten WD TV pry horsi...
Nema nekdo nejaky tip na jiny, bezproblemovy do cca 4000Kc ? Diky moc ...[/quote]

Nie ziadne novinky. Fukcia lip-sync este stale nie je a som mierne skepticky k tomu, ze tam vobec niekedy bude. Co som zistoval tak tato funkcia nie je v ziadnom inom HD prehravaci - teda spon som na taky nenarazil. Xtreamer je ale podla mna bezkonkurencny a ani absencia tejto funkcie tento moj dojem nekazi.
Co sa tyka ale toho problemu so zvukom zacinam byt nachylny k inej veci. Je to zrejme mojim TV. Mam Philips 7603, ktoremu zrejme trva dlhsie kym spracuje obrazovy signal a zobrazi ho. Moze to byt kvoli nejakemu obvodu, ktory vylepsuje obraz...tazko povedat. Kazdopadne na mojom predoslom LCD TV toto nerobilo - tam som ale pozeraval iba cez dvd. Na tomto mam ale problem so zvukom aj pri dvd. Pravda Philips do svojich DVD prehravacov pridava samotnu funkciu lip-sync - mozno si je vedomi tohoto neduhu...

Takze nemusi mat kazdy na repro Z-5500 problem so zvukom. Kazdopadne patram po pricinach zavady dalej :)
H.Umberto (214)|13.11.2009 21:49
[quote=tomassedlacek75;248321]zdravim chtel jsem se zeptat jak se chova tahle vecicka pri prehravani mkv souboru u ktrejch se seka vetsinou czech stopa mam wdt dost filmu kde se mi seka zvuk dobre jde jen jedna a to vetsinou ta angl..tak jestli to zvladne tak bych byl rad v pc to problem nedela ... dik za info[/quote]

Dnes jsem si na novém FW přehrál Ostrov v mkv s cz dabingem.Projekce bezchybná pouze hlasitost se mi zdála potlačená.Musel jsem si něco přidat na volume,ale jinak spokojenost!
rado101k (298)|13.11.2009 23:10
to ,ze ti seka ceska stopa,nie je chyba prehravaca,ale tych magorov co neprerobili ceske audio z dvd 25hrz na 24 hrz co je vacssina mkv,lebo su robene z normy NTSC na blu-ray ....cize original maju filmy 24 snimkov za sekundu NTSC , a PAL co su dvd u nas ,maju 25 snimkov za sekundu...
... :-)
vsetko potrebne najdes tu...
http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=70&t=5844