Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40B750 má s ním někdo zkušenost?

jis (1301)|19.12.2009 15:37
[quote=mac_cz;248255]a sam si odpovidam :-) Podle informace ze servisu Samsung to opravdu dela zdroj. Pricinou je pry zapnuta automaticka aktualizace FW. Tak ji vypnu a uvidime :-)[/quote]Jak to dopadlo?
sajvin (10)|19.12.2009 15:38
Saťák Showbox s LCD. Když zvolím komponent v source, "bez signálu" ...
jis (1301)|19.12.2009 15:44
[quote=sajvin;255001]Saťák Showbox s LCD. Když zvolím komponent v source, "bez signálu" ...[/quote]Člověče, z tebe to leze na pokračování. Saťák, to je satelitní přijímač? Jaký konkrétní model a jaké má výstupní konektory? Pokud potřebuješ radu, tak musíš srozumitelně popsat svou sestavu. A doufám, že máš Samsung LE40B750?
sajvin (10)|19.12.2009 16:00
[quote=jis;255003]Člověk z tebe to leze na pokračování. Saťák, to je satelitní přijímač? Jaký konkrétní model a jaké má výstupní konektory? Pokud potřebuješ radu, tak musíš srozumitelně popsat svou sestavu. A doufám, že máš Samsung LE40B750?[/quote]

Jo, LE40B750, omluva za mou neschopnost, problém vyřešen, jsou na satelitním přijímači Showbox S-300 dva výstupy a já jsem to měl samozřejmě v tom druhým. Už to jede, pouze konstatuju, že rozdíl mezi obyč scartkou bez stínění a komponentním propojením kabelem Profigold je hódně zřetelnej, takže pokračuje spokojenost se zvolenou telkou. Hezký svátky.
jis (1301)|20.12.2009 10:36
[quote=slatored;236254]Mám na majitele LE40B750 jeden dotaz: Omylem jsem si vymazal z TV program PrimaCool. Jak ho tam mám dostat zpět?[/quote]Procházel jsem toto téma a všiml jsem si, že jsi nedostal odpověď. Asi to po tak dlouhé době bude pro tebe již zbytečné, ale třeba se to bude hodit jiným.

Zmačkni na DO tlačítko CH.LIST, vyber seznam ALL, zde najdeš všechny programy, včetně těch, které jsi odstranil - zobrazují se zašedle. Najeď na odstraněný program a zmačkni na DO tlačítko TOOLS, vyber položku Přidat. To je vše.
jis (1301)|20.12.2009 10:45
[quote=rommi;238264]...a total shit je ze aj ked som vsetky radiove stanice "vymazal" ( po samsungacky odobral) stale mi trcia v EPG a zasieraju zoznam....uf...[/quote]Nyní už je řešení tvého problému velmi snadné: Použij export kompletního naladění TV na USB disk a na PC zedituj seznam pomocí SamyGO ChanEdit, nepotřebné stanice můžeš smazat. Postup:
- Switch from external to internal speakers (mandatory).
- Connect usb flash disk.
- Press Volume down.
- Immediately hold down the Enter button for 5 seconds.
- Menu pops up where you can export your channel list to the USB drive. Now you can edit the channel list stored on the drive using SamyGO ChanEdit. After that just use the same procedure to import the list again.
mac_cz (86)|21.12.2009 09:26
[quote=jis;255000]Jak to dopadlo?[/quote]

Dobre, "efekty" zmizely :-)
zahada (2)|21.12.2009 16:03
Zdravim, mam toto LCD doma cca od září a chtěl bych se zeptat zda nemáte problém s "pískáním", pískání se mění podle toho jaka scéna je na obrazovce (světlý obraz - pískání je hlubší, tmavý obraz - pískání je vyšší), při některých scénách obzvlášt když jsou tmavé a tiché je to docela rušivé. Měl jsem to v servise, tam údajně lépe uzemnili zdroj a do reklamačního protokolu napsali, že zvukové projevy této tv jsou normální. Zvuk který slyším je podobný vysokofrekvenčnímu pískání cívek.
Dotaz tedy je, jak je slyšet vaše tv při vypnutém zvuku (po přibližně 10-15minutách chodu)?

Díky
jis (1301)|21.12.2009 16:14
[quote=zahada;255271]Zdravim, mam toto LCD doma cca od září a chtěl bych se zeptat zda nemáte problém s "pískáním", pískání se mění podle toho jaka scéna je na obrazovce (světlý obraz - pískání je hlubší, tmavý obraz - pískání je vyšší), při některých scénách obzvlášt když jsou tmavé a tiché je to docela rušivé. Měl jsem to v servise, tam údajně lépe uzemnili zdroj a do reklamačního protokolu napsali, že zvukové projevy této tv jsou normální. Zvuk který slyším je podobný vysokofrekvenčnímu pískání cívek.
Dotaz tedy je, jak je slyšet vaše tv při vypnutém zvuku (po přibližně 10-15minutách chodu)?[/quote]Tady toho moc k pískání/bručení/vrčení nenajdeš, podívej se na toto téma a prohledej si ho: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti.
Určitě by to však ani v tichých scénách z běžné sledovací vzdálenosti (tedy ne z půl metru) nemělo být rušivé.

Pokud mohu srovnat svou osobní zkušenost s CRT a LCD, u CRT jsem horizontální frekvenci 15625 Hz slyšel a pískání mne rušilo, slyšel jsem i vertikální frekvenci 50 Hz jako bručení. U LCD mám konečně klid a nic mne neruší. Abych něco slyšel, musím vypnout zvuk a jít blíž k TV a přesně jak popisuješ, závisí to i na scéně a úrovni podsvícení.

PS: Možná máš velmi citlivý sluch. Pokud to doma slyšíš pouze ty, asi to tak bude. Pokud to doma slyší úplně všichni a ruší je to, asi bude něco v nepořádku.
zahada (2)|21.12.2009 16:21
na tv koukám z cca 2-3metru, pískání je nezávislé na nastavení podsvícení a sluch mám spíš v nepořádku :), slyší to i ostatní.
jis (1301)|21.12.2009 16:39
To je hodně velká vzdálenost a když to navíc slyší všichni, je určitě něco v nepořádku. Až si projdeš to druhé téma, zjistíš, že většinou si uživatelé stěžují na bzučení/vrčení, které se zesiluje se snižujícím se podsvícením. To, co ruší u tebe, je tedy atypické. Možná měli v servisu spíš celý modul s napájecím zdrojem vyměnit, než to co jsi popisoval. To vysvětlení mi navíc přijde jako blbost, neboť jak může lepší uzemnění odstranit pískání cívky? Zkus si ještě poslechnout stejnou TV někde v obchodě, u známého a porovnat.
prometheus.cz (1)|31.12.2009 17:13
mam dva problemy s touto TV...
1) pri sledovani TV bych potreboval pripojit sluchatka (aby i deda slysel, potrebuje to mit nahlas...) a aby zaroven sel zvuk z reproduktoru televize
2) da se nejak univerzalne nastavit pomer stran aby to televize vzdy roztahla (aby nevznikali nikdy cerne okraje), nebo da se nejak jednoduse prepinat pomer stran, pres menu je to nepohodlne a zdlouhave (ne pro me ale pro rodice)
diky za rady a uzijte si silvestra ;)
jis (1301)|31.12.2009 18:02
[quote=prometheus.cz;256999]1) pri sledovani TV bych potreboval pripojit sluchatka (aby i deda slysel, potrebuje to mit nahlas...) a aby zaroven sel zvuk z reproduktoru televize[/quote]Pokud má zdířka pro sluchátka rozpojovací kontakt pro repro, tak tudy cesta asi nevede. Pokud máš externí zvukovou aparaturu, nešlo by to přes ní? Nebo připojit malý sluchátkový zesilovač na audio výstupy?

[quote=prometheus.cz;256999]2) da se nejak univerzalne nastavit pomer stran aby to televize vzdy roztahla (aby nevznikali nikdy cerne okraje)[/quote]To si snad děláš legraci, ty chceš sledovat pořady natočené 4:3 roztažené na 16:9? Ani kdysi, když byly první obrazovky kulaté, neroztahovali obraz do kruhu.

[quote=prometheus.cz;256999]nebo da se nejak jednoduse prepinat pomer stran, pres menu je to nepohodlne a zdlouhave (ne pro me ale pro rodice)[/quote]Kup univerzální TV DO Philips SRU1010, které má tlačítko pro přímé přepínání formátu obrazu, aniž by člověk musel jít přes Tools Menu. Stojí cca 230Kč a je naprosto ideální pro rodiče a prarodiče.
mac_cz (86)|2.1.2010 10:50
[quote=jis;257003]
Citace:
Původně odesláno od prometheus.cz
2) da se nejak univerzalne nastavit pomer stran aby to televize vzdy roztahla (aby nevznikali nikdy cerne okraje)

To si snad děláš legraci, ty chceš sledovat pořady natočené 4:3 roztažené na 16:9? Ani kdysi, když byly první obrazovky kulaté, neroztahovali obraz do kruhu.[/quote]


On to roztahnuti myslel tak, ze by "obetoval" cast horniho/spodniho obrazu, ne? :-) Tedy bez deformace.

U SD to jde, u HD ne (aspon jsem na to neprisel)
jis (1301)|2.1.2010 13:21
[quote=mac_cz;257232]On to roztahnuti myslel tak, ze by "obetoval" cast horniho/spodniho obrazu, ne? :-) Tedy bez deformace.[/quote]Jak to myslel, by nám musel vysvětlit přímo prometheus.cz. I to roztažení (de facto ořez) przní obraz, protože něco z obrazu ztratíš. Někomu to možná nevadí. Nezapomeň, proč vlastně výrobci nabízí ta různá ořezávadla a deformovadla obrazu. Protože, když byly ploché panely v plenkách, tak řešili dva základní problémy:
1) Nerovnoměrné vypalování panelů. - To u LCD na rozdíl od PDP nemusíš řešit.
2) Nedostatek obsahu 16:9. - To již také není pravda. Ve formátu 4:3 se již nic nového netočí, takže v něm budeš sledovat pouze historický obsah. A samozřejmě nejvhodnější způsob pro jeho zobrazení je ten, který nedeformuje ani neořezává.

Sám používám pouze roztažení širokoúhlého pořadu s černými pruhy na všech 4 stranách na celou obrazovku. To má smysl.
[quote=mac_cz;257232]U SD to jde, u HD ne (aspon jsem na to neprisel)[/quote]Vysvětlení, proč to tak je, najdeš zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=252279&postcount=1678.
Leon78 (67)|2.1.2010 21:37
Zde je http://samsungfaq.wikispaces.com/ free wiki stránka, kterou můžete editovat a doplnit do ní důležité poznatky, nastavení, odkazy atd.
Třeba se to chytne a ulehčí to spoustu lidem práci a skálním odborníkům nervy.
Dávám to i sem, pokud někdo nechodí na thread LE40B650.
sajvin (10)|14.1.2010 22:41
Čau chlapi, mám problém u MKV s převodem audia do AC3. Popcorn mi zhruba u 1/5 filmů hlásí toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Neumíte mi s tím poradit? Jinak jsem zkoušel i jiný prográmky, ovšem bezúspěšně. Neni to tak jednoduchý. Ppř. nevíte o nějakým novým neofiko firmu pro LExB750, kterej by tenhle problém řešil a přehrával i DTS, ... Předem díky za nějakou reakci.
Krist (376)|19.1.2010 16:11
Co myslite ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]Za 20.000 je to tak moc vyhodny, kdyz zaruka je jenom 6 mesicu?
Dotazoval jsem se prodejce proc jen 6 mes. a jeho odpoved:
"To je složitá otázka, berte to zatím tak, že záruka je 6 měsíců"
Nenechal jsem se odbyt:
"Pardon ale to neni vubec slozita otazka. Je zbozi nove? Nepouzite? Neposkozene? Jestli se jedna o sedy dovoz nebo nejake predvadeci kusy, me muzete klidne napsat.
Navic, jelikoz jste na aukru novy, nemate zadne overene pozitivni reference, mohl byste umoznit alespon dobirku. Nahodou osobne v Brne neni mozne ? "

odpoved:
Z Brna to není taková dálka, přijeďte si pro ni, zboží Vám předvedu a budete mít jistotu, že TV je stoprocentně v pořádku.

Co myslite?

Vybiram TV 40"-42" (vzdal. max. 3m), LCD okolo 20.000. Co nejlepsi obraz (UPC kabel), Chci pristup pres LAN (router Asus WL500gp + disk), USB s max. kompatibilitou formatu, Internet se muze hodit.
LE40B750 vyypada vzhledove lip nez B650 ale nebranil bych se i jinymu vyrobci a ted ma Samsung vyjit s nakyma novinkama, ktery uz budou umet i 3D a cz widgety ale cekat asi nema smysl, co.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nejdriv jsem chtel LED, B7000 jsem videl a je to uchvancancujici ale tech 10 tis. navrch ?!? Ani bazarove se neda sehnat. To asi pridam radeji do zvuku a NAS serveru.
V obchodech maji prd a kdyz, tak s nakym pochybnym zapojenim a nastavenim, no jeste to obkouknu. Do kteryho obchodu v Brne byste doporucili zajet?
jis (1301)|19.1.2010 16:29
[quote=Krist;261151]Za 20.000 je to tak moc vyhodny, kdyz zaruka je jenom 6 mesicu?
Co myslite?[/quote]Je to podezřelé, proč nabízí záruku jenom 6 měsíců, když se tento model u nás prodává teprve od jara 2009. Já bych do toho nešel. Možná by se vyplatilo počkat pár měsíců na nové modely, ceny těch loňských pak ještě klesnou a B750 koupíš za míň než za 20000 a s plnou zárukou.
Krist (376)|19.1.2010 16:34
se prave obavam, ze levneji novou nekoupim. Vzdycky, kdyz vyjde nova model. rada, tak stara se uplne vymaze z trhu ale vlak "samsung" (aj.) jede furt ve stejnych cenovych kolejich, byt s lepsi vybavou.
jis (1301)|19.1.2010 16:55
[quote=Krist;261161]se prave obavam, ze levneji novou nekoupim. Vzdycky, kdyz vyjde nova model. rada, tak stara se uplne vymaze z trhu ale vlak "samsung" (aj.) jede furt ve stejnych cenovych kolejich, byt s lepsi vybavou.[/quote]To není až tak úplně pravda, sleduji trh s LCD/PDP TV již několik let a ceny ve skutečnosti rok za rokem stále klesají. Zaregistroval jsem, že koncem roku se Samsung LE40B750 dal koupit za 22-23000 (samozřejmě s plnou zárukou), přitom doporučená cena v době uvedení LE40B750 na náš trh byla 43000Kč. A např. LED televizor Samsung UE40B6000VWXX byl v prodeji už za 25000Kč.

Viz též tento příspěvek (přehled cen na konci): https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=222231&postcount=1.
LED televizor Samsung UE40B6000VWXX 2.png
Krist (376)|19.1.2010 17:40
[quote]To není až tak úplně pravda, sleduji trh s LCD/PDP TV již několik let a ceny ve skutečnosti rok za rokem stále klesají. Zaregistroval jsem, že koncem roku se Samsung LE40B750 dal koupit za 22-23000 (samozřejmě s plnou zárukou), přitom doporučená cena v době uvedení LE40B750 na náš trh byla 43000Kč. A např. LED televizor Samsung UE40B6000VWXX byl v prodeji už za 25000Kč.

Viz též tento příspěvek (přehled cen na konci): https://www.tvfreak.cz/forum/showpost...31&postcount=1. [/quote]cashback uz neni, takze ty ceny jsou dneska mimo, ani tam nepise jestli s DPH nebo bez. Ja teda na netu nasel B750 nejmin za nakych 24000,-


Tak jsem z nej vytlacil duvod 6-ti mesicni zaruky:
"Jedna se o nedoručené zásilky nebo zboží vrácené zákazníkem do 14 dnů. Záruka je 6 měsíců."
Toz jak? jit do teho ?? Asi teda pri osobnim prevzeti a kontroly. 4.000 za 1,5 roku "nezaruky", hm, to by me docela zajimala poruchovost a vadnost teto TV. Kez by tech 20.000 stala B7000 :-(((
jis (1301)|19.1.2010 18:06
[quote=Krist;261174]Toz jak? jit do teho ?? Asi teda pri osobnim prevzeti a kontroly. 4.000 za 1,5 roku "nezaruky", hm, to by me docela zajimala poruchovost a vadnost teto TV. Kez by tech 20.000 stala B7000 :-((([/quote]Znáš to, zrovna u takové vrácené TV můžeš mít časem nečekané problémy. Je i otázkou, proč ji asi zákazník vrátil? Težko říci. Může být i bezvadná, ale i v takové ti třeba za rok může odejít deska s napájecím zdrojem, nebo cokoliv jiného. Prostě záruka se může hodit i u toho nejspolehlivějšího výrobku, to nikdy dopředu nemůžeš vědět. To je můj názor. Kdyby prodejce neměl pochyby, nebude mít přece důvod záruku snižovat, vůbec tomu nerozumím. Tak buď TV má, nebo nemá platný záruční list. Asi to bude navíc i šedý dovoz, kdy ti záruku garantuje pouze prodejce.
jis (1301)|19.1.2010 18:14
[quote=Krist;261151]Vybiram TV 40"-42" (vzdal. max. 3m), LCD okolo 20.000. Co nejlepsi obraz (UPC kabel), Chci pristup pres LAN (router Asus WL500gp + disk), USB s max. kompatibilitou formatu, Internet se muze hodit.
LE40B750 vyypada vzhledove lip nez B650 ale nebranil bych se i jinymu vyrobci a ted ma Samsung vyjit s nakyma novinkama, ktery uz budou umet i 3D a cz widgety ale cekat asi nema smysl, co.[/quote]Pokud jsi finančně limitován, proč nekoupíš radši B650? Ta má ještě lepší poměr cena / výkon a její cena určitě brzo klesne pod 20000Kč.
Connor (509)|20.1.2010 09:31
[quote=Krist;261174]
Toz jak? jit do teho ?? Asi teda pri osobnim prevzeti a kontroly. 4.000 za 1,5 roku "nezaruky", hm, to by me docela zajimala poruchovost a vadnost teto TV. Kez by tech 20.000 stala B7000 :-((([/quote]

Všechna proti sis už v podstatě vyjmenoval a je tu jediné pro a to je cena. Tak mě napadá okřídlená hláška: Nechci slevu zadarmo!
Tak ať nepřebereš. První obchod člověka, který ke 3ks televizí přišel nějakým nestandardním způsobem o kterém mlží a teď lavíruje se zárukou. Ale proč? Důvodů mě pár napadá a podvod to nejspíš není... jen ten přístup.
Takže stojí ti to za to? Je to dobrá sázka? Vyhrát 4000 nebo prohrát 20000? :-)
MadMike83 (115)|20.1.2010 10:19
Ja bych bral jen se zarukou 2 roky, dneska neni elektronika stavena, aby hodne dlouho vydrzela a pokazit se muze i ta nejlepsi. Ja jsem vzal 46B750 kdyz byla v akci a lisila se od B650 o 1000kc, jinak je to spis opravdu jen otazka vzhledu. Pokud chces setrit tak kup B650 dela se i cerna.
Krist (376)|20.1.2010 12:48
650ka je urcite taky fajn, ikdyz nema nektery veci. 200Hz je asi nepodstatnych, subwoofer by se uz sikl, nejhorsi je teda design, to sice nema na fci vubec zadnej vliv ale ...by me to asi deptalo :/ Musim zabrousit do nejakyho kramu, jestli je nekde budou vubec mit.
Poruchovost 750 tady asi nikdo zhruba nevi, a ani kam v tom Brne zajit ? povoli me v obchode si pustit nejaky vzorky videi z flasky?
MadMike83 (115)|20.1.2010 15:10
Abych ti rekl pravdu tak repro na 750ce jsou hrozny, pro TV v pohode, ale pokud si chces pustit filmek, tak to nestaci ani nahodou. Ale taky asi zalezi, kdo ma jak narocny usi. Lepsi zvuk dostanu z meho notasu Qosmio F50 s harman kardon 2.1 a to to jsou pidi repracky. Kamos ma 550ku a zvuk se mi zda stejny u TV poradu, film jsem na tom nevidel. Rekl bych, ze maji dost problem s vernejsim podani prostorovyho zvuku. Hold pokud chces kvalitni domaci kino, tak to neco stoji.
rommi (416)|20.1.2010 19:48
[quote=Krist;261277]650ka je urcite taky fajn, ikdyz nema nektery veci. 200Hz je asi nepodstatnych, subwoofer by se uz sikl, nejhorsi je teda design, to sice nema na fci vubec zadnej vliv ale ...by me to asi deptalo :/ Musim zabrousit do nejakyho kramu, jestli je nekde budou vubec mit.
Poruchovost 750 tady asi nikdo zhruba nevi, a ani kam v tom Brne zajit ? povoli me v obchode si pustit nejaky vzorky videi z flasky?[/quote]


200 Hz - vela zalezi na sebjektivnom pocite, 750-ka sobwofer nema, to ma az 7000, desig na 750-ke je fak pekny - konzervativny (oproti 650-ke a jej U,V profilu), poruchovost..?? tazko povedat zatial slape bez problemov...(aa dufam ze aj nadalej bude... :-) )
Krist (376)|20.1.2010 20:42
[quote=rommi;261349]2750-ka sobwofer nema, to ma az 7000[/quote]
jsem guglil rozdily mezi modelama a nakej trouba to nekde napsal 9-) .
Treba rozdil mezi moznyma formatama na prehravani tam nejsou? Prece to nemuze byt jenom tech 200 Hz. A co FW, vyuzivate hackly FW ?
jis (1301)|20.1.2010 21:36
[quote=Krist;261356]Treba rozdil mezi moznyma formatama na prehravani tam nejsou?[/quote]Ne.
[quote=Krist;261356]Prece to nemuze byt jenom tech 200 Hz.[/quote]Četl jsi toto téma? Rozdíl je zmíněn hned na první stránce (rommi). LE40B750 má 200Hz Motion Plus a lepší panel (V400H1-LH3,CM40H13A,10bits,40inch,1073.7M,16:9,0 to +50,12V,DJITO, 72%, 40 inch, FHD, w/o inverter, 120Hz(MEMC); Response time : 4ms), zatímco LE40B650 má 100Hz Motion Plus a horší panel (LTF400HF09,8bit,40inch,1.07B,16:9,0.46125(H)*0.15375(w,0 to +50,12V, SPVA 72%,40 inch FHD; Response time : 6ms).
Zajdi si do nějakého obchodu, kde mají B650 a B750 vedle sebe a nech si pustit demo, na kterém vynikne rozdíl mezi zpracováním obrazu 100Hz a 200Hz Motin Plus a uvidíš, zda ti to za to stojí. Podobné je to i u dalších výrobců jako Panasonic, Sony. Te rozdíl je ve scénách s pohybujícími se objekty zřetelný i pro laika, ale někomu to za ten příplatek nestojí. Výkonnější zpracování obrazu s sebou nese i negativum - o něco málo vyšší spotřebu u B750 (na druhou stranu špatné seřízení obrazových parametrů může mít na spotřebu mnohem větší vliv).
Pak je zde ještě zmiňovaný rozdíl v designu a barvě. Design B750 je konzervativnější a elegantnější, design B650 je extravagantnější a lze si vybrat z několika variant.
[quote=Krist;261356]A co FW, vyuzivate hackly FW ?[/quote]Ano, viz můj podpis.
Krist (376)|21.1.2010 00:33
jis:
diky za shrnuti :BB:. Lepsi 10bit panel se 4ms urcite stoji za priplatek. I design. Jeste to obhlidnu. Treba me nakonec uchvati uplne jina znacka :) Akorat nesmim projit kolem LEDky to bych byl zase na zacatku B-), A pak bych mohl zkusit toho cloveka z aukra pritlacit na min penez, ma porad tri kusy, ocividne na 6 mesicu neni zajem.
Krist (376)|25.1.2010 09:01
tak jsem to prosel v shopping parku. Pozitivni je, ze LEDky me uz tak neuchvatily, ten obraz je docela podobny, snad jen Sharp LEDkova TV - moc pekna. Smasungy spis trosku zklamali co do vzhledu a naopak zase LG zalibily (posledni rady) i s tim co bylo na obrazovce. Sony a Philips nemastny neslany. Od plazmy jsem uplne odstoupil, nechapu jak to muze nekdo tak prosazovat (udajne ma lepe interpolovat SD ale ten ten rozdil neni az tak markantni, a tu sedou zaclonu pres obraz bych neprekousnul). Zatim me stale nejvic vyhovuje ten Samsung a to jen diky konektivite, LAN + USB, ktery prehraje tolik formatu + Internet + DVB-C nema jen tak nejaka TV. Hm, ty pripojky by slo nahradit nejakym HTPC apod. ale DVB-C bych asi mel mit, vzhledem k UPC doma.
V electroworldu jsem narazil na model B620 (prodavac me tvrdil, ze je to B650 rada ale urcena jen pro Electroworld), a vypada hezky, jako B750, kterou mam v merku (prip. B650). V Datartu ji meli taky, takze zadna preurcena rada :) , na netu jsem nasel, ze je to spis 550 ka.
Ale to hlavni co me dostalo, tak velikost. Tak nejak mam ted dilema, jestli nevzit 46" misto planovanych 40-42 (a to doted koukam na CRT 52 cm). Ze 3 metru je to docela v pohode, co rikate? Jenze ten rozdil v penezich, to je na H. Nasel bych i 30tis. ale stoji to za to? nevzit radeji B7000, ktera je podle me fakt vymazlena. Na netu jsou ceny i o 30% nizsi u nekterych modelu. Napr me dostala cena jedne plazmy Pan. kdyz v EW ji maji za 39900,- a hned vedle v Datartu za 29900,- :) , na netu je samozrejme ta levnejsi. Prodavaci jsou tulpasi bez znalosti ve svym oboru, to zustava pri starym :D
Jsou to ale dilemata, tady me asi uz nikdo neporadi, co presne udelat, ale aspon jsem se vyzpovidal :-!!!
MadMike83 (115)|25.1.2010 11:23
Kolem 30.000 se da vybrat dobra 46" Je to otazka penez :) na 3m je ok, ja koukam na 46" z 2,3m i SD a da se to. Taky mam UPC. Za tu ledku bych si ja uz osobne nepriplacel, to uz bych radsi vzal Ledkovou Toshibu.
kajko (14)|25.1.2010 11:51
[quote=Krist;262042]Ale to hlavni co me dostalo, tak velikost. Tak nejak mam ted dilema, jestli nevzit 46" misto planovanych 40-42 (a to doted koukam na CRT 52 cm). Ze 3 metru je to docela v pohode, co rikate? :-!!![/quote]

Mám LE46B750 a je to v pohodě, koukám na to z méně než 3 metrů a přesto si říkám, že jsem měl jít do ještě větší velikosti. Na tu velikost si člověk rychle zvykne, máš-li kvalitní digitální signál (stačí SD), tak nad tím vůbec nepřemýšlej a vezmi největší, co ti vejde do nábytku, nebo kde to budeš mít umístěné.
jis (1301)|25.1.2010 13:11
[quote=kajko;262080]Mám LE46B750 a je to v pohodě, koukám na to z méně než 3 metrů a přesto si říkám, že jsem měl jít do ještě větší velikosti. Na tu velikost si člověk rychle zvykne, máš-li kvalitní digitální signál (stačí SD), tak nad tím vůbec nepřemýšlej a vezmi největší, co ti vejde do nábytku, nebo kde to budeš mít umístěné.[/quote]Nic proti co největší úhlopříčce, když chci sledovat filmy, ale pokud někdo využívá TV i jako kulisu a TV je tak v provozu denně mnoho hodin, tak bych se zamyslel i nad spotřebou, která roste s úhlopříčkou.

My máme úhlopříčku 40", sledujeme TV ze 2m (+/-) a pro SD signál mi to přijde jako ještě použitelné, ale na větší úhlopříčce (>46") už bych byl s SD signálem nespokojen. Takže doporučuji si dobře rozmyslet, co budu převážně sledovat, zda SD, či HD. Kupovat si nyní opravdu velkou TV s tím, že možná za 3-5 let se poměr SD/HD pořadů otočí mi přijde jako chyba, za 3-5 let stejně budeme většinou kupovat nové TV. Vše se dnes obměňuje mnohem rychleji než dříve, protože technologie se překotně vyvíjí.
jis (1301)|22.5.2010 18:58
Důležitá novinka na SamyGO: Telnet Enabler Trojan, už nepotřebujete stahovat hry z Nurisamu a telnet daemon lze aktivovat i na nově zakoupených TV řady B, které mají firmware 3000.2 již z výroby, postup je zde http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Forced_revert_back_to_older_firmware.
Cinda (21)|1.6.2010 11:31
Přátelé, kolegové, byl by někdo tak laskav a zveřejnil fotografie všech stránek Servisního menu? Nějak jsem si to postupem času "rozšťourala" a chtěla bych se vrátit zpět a začít znovu. Ty fotky pokud možno na panenské televizi. Ď všem!
jis (1301)|1.6.2010 12:00
[quote=Cinda;284137]Přátelé, kolegové, byl by někdo tak laskav a zveřejnil fotografie všech stránek Servisního menu? Nějak jsem si to postupem času "rozšťourala" a chtěla bych se vrátit zpět a začít znovu. Ty fotky pokud možno na panenské televizi. Ď všem![/quote]http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-11198.html
Cinda (21)|1.6.2010 19:35
[quote=jis;284143]http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-11198.html[/quote]

Jis opět nezklamal! Jeho studnice vědomostí je nevyčerpatelná... Děkuji. Ještě trochu postrádám ucelený přehled všech parametrů a co vlastně dělají. Německy moc (vůbec) neumím a tak si na tomto foru moc nepočtu. Pokud někdo udělá přehled česky, určitě to přivítá více uživatelů-šťouralů...
jis (1301)|1.6.2010 19:58
[quote=Cinda;284227]Německy moc (vůbec) neumím a tak si na tomto foru moc nepočtu.[/quote]Každou stránku na internetu si můžeš Googlem přeložit.
jis (1301)|9.7.2010 17:56
Top 10 LCD TVs (v USA v roce 2009)
According to LCD TV Buying Guide, retailers in 2009 reported the Top 10 LCD TVs as follows:
1. 40-Inch Sony KDL-40S5100
2. 40-inch Samsung LN40B750
3. 46-inch Samsung UN46B6000
4. 40-inch Sharp LC- 40E67U
5. 32-inch Sony KDL-32S5100
6. 46-inch Sony KDL-46Z5100
7. 46-inch Samsung UN46B7000
8. 55-inch Samsung UN55B6000
9. 55-inch LG 42LH55
10. 52-inch Sharp LC-52E77U

Read more: Best Way - What Are the 10 Best LCD TVs? | eHow.com http://www.ehow.com/way_5372590_lcd-tvs.html
mila001 (149)|11.3.2011 01:09
Máme nově kabelovku a analog program (ATV) to naladilo dobře ale digital (DTV) nemohu naladit přitom ve vedlejším pokoji na Philipsu naladěny jsou.Musí se na Samsungu někde něco přepnout nebo je tam něco jiného.Děkuji za radu.
rommi (416)|11.3.2011 09:45
[quote=mila001;334660]Máme nově kabelovku a analog program (ATV) to naladilo dobře ale digital (DTV) nemohu naladit přitom ve vedlejším pokoji na Philipsu naladěny jsou.Musí se na Samsungu někde něco přepnout nebo je tam něco jiného.Děkuji za radu.[/quote]

1.zasadna otazka je, v akom formate to digitalne vysielanie je - ci je to pure digital DVB-C, alebo vam len do kablovky pustili DVB-T ako sa to obcas robi....
2. podla toho je aj ladenie
3. Ak je to DVB-T skus dat ladit digitalny terestrial
4. ak je to DVB-C treba dat ladit digital kabel

ak nic nenajde ani tam a ani tam tak to vyzera ze by to mohlo byt DVB-C v nestandartnom rezime a vtedy nasledne budes potrebovat info o multiplexoch od prevadzkovatela malo by to vyzerat nejako takto:
Frekvencia 354MHz, SR 6600, 64QAM - programy STV1,STV2,STV3,Markíza....
a nasledne je potrebne dat manualne ladenie a tieto parametre tam zadat.....
popripade sa pozri na ten Phlips na parametre naladenych programov...
jedine co mozem povedat s urcitostou - samsung (na rozdiel od sony) ma tolko moznych parametrov nastavenia digitalnej kablovky - ze to tam urcite dostanes - ak budes mat spravne informacie.......
mila001 (149)|11.3.2011 15:06
Když dám ruční ladění tak to na mě chce frekvenci od kabelovky je třeba u ČT1 212 ale chce to ještě modulaci a sr rychlost a to neznám.Od kabelovky je napsáno pouze kanál R10,frekvence 212 ale o modulaci a rychlosti ani slovo.Díky za radu.
rommi (416)|12.3.2011 09:40
[quote=mila001;334723]Když dám ruční ladění tak to na mě chce frekvenci od kabelovky je třeba u ČT1 212 ale chce to ještě modulaci a sr rychlost a to neznám.Od kabelovky je napsáno pouze kanál R10,frekvence 212 ale o modulaci a rychlosti ani slovo.Díky za radu.[/quote]

..nie je tvoj prevadzkovatel nahodou RIO Media...????
ak ano, tak potom to je presne to co som hovoril, vysielaju v kablovke digitalny signal v norme DVB-T a nie DVB-C
preto musis spustit cele ladenie nanovo a dat ladit TERESTRIALNE VYSIELANIE a nie KABLOVE (vtedy sa tunerv samsungu prepne z DVB-C na DVB-T rezim) tam sa v manualnom rezime zadavaju iba frekvencie....
mila001 (149)|14.3.2011 20:55
Tak je to tak přesně jak říkáš,neladí se to v kabelovce ale přes anténu tak že už je to v pořádku.Díky za radu.
rommi (416)|14.3.2011 21:02
...rado sa stalo :-)
mila001 (149)|18.3.2011 00:08
Ještě bych měl jeden dotaz tv je propojena s dvd(250giga) ale dvd nahrává jen analog, chtěl bych aby to nahrávalo digitv.Jak to udělat když je v tv naladěn analog i digital a já bych chtěl nahrávat jen digi kde je mnohem lepší obraz.Děkuji.
rommi (416)|18.3.2011 10:51
[quote=mila001;335649]Ještě bych měl jeden dotaz tv je propojena s dvd(250giga) ale dvd nahrává jen analog, chtěl bych aby to nahrávalo digitv.Jak to udělat když je v tv naladěn analog i digital a já bych chtěl nahrávat jen digi kde je mnohem lepší obraz.Děkuji.[/quote]

1. vymenit DVD rekorder za typ s DVB-T tunerom - a mozes nahravat digitalne
2. pokial prepojis DVD s TV SCART konktorom bude moct nahravat obraz z telky do DVD - ale analogovou cestou (mozno bude vysledok o cosi lepsi ako pri analogovom vysielani - tazko povedat) - ale vtedy musis mat zapnutu telku aj DVD, cize nic pre nejake planovane nahravanie....
3. digitalne nahravky robit cez HACK TV a programok PVR+, ktory sa nahrava priamo do telky a nahrava direct digital stream v TS formate na k telke cez USB pripojeny externy HDD.....(ale v tom pripade ti je HDD recorder na...2 veci... :-) )