Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40B750 má s ním někdo zkušenost?

martin_ (67)|21.10.2009 18:57
[quote=rommi;245078]
mas to nastavene rovnako pre vsetky "profily" (rozumej analog. DVB-T, media play a externe zdroje...)[/quote]
Toho jsem si všiml také, že každý zdroj má svoje profily (a to teprve nedávno když mi vypadl digitál a já přepl na analog). Jinak teď to mám vše na továrním nastavení (jen podsvícení je staženo na 3-4) a prostě barvy u digitálu (i u analogu) jsou takové divné. Vše ostatní je ok.
rommi (416)|21.10.2009 19:16
...hmmm tak tu je kazda rada tazka... ono dost zalezi aj od "vysieltela" ja som s podanim farieb v digitale (dvb-C) a aj analogu spokojny vyladil som si to na svoje oko, aj ked je pravda ze je citit rozdiel v podani farieb medzi jednotlivymi relaciami, filmami a pod aj na tom istom kanale... napriklad krasny priklade je TV Doma s tymi ich nekonecnymi telenovelami, ktore su cele tahane do "cervena" - ale to nema s nastavenim TV nic spolocne..... Podanie farieb a ich nastavenie je subjektivny vnem, kazdy ho ma iny a neexistuje "jedine spravne" nastavenie, aj ked jarino1978 by ti o tom ako jedine spravne nakalibrovat farby a ostatok vedel napisat celu slohovu pracu......
vivid.sk (11472)|21.10.2009 20:02
aj ked jarino1978 by ti o tom ako jedine spravne nakalibrovat farby a ostatok vedel napisat celu slohovu pracu......

:) no ide tu o to, ze nie kazdy ma na to v domacich podmienkach chut (kedze kazdy panel je jedinecny a vyrobca osadza modely roznymi panelmi), takze jedine co odporucam, je nastavit si jeden preset (napr "movie") hodnotami, ktore su odporucane na hdtvtest.co.uk - po kalibracii. A nasledne porovnat s default presetom. Je to hoooodne ina kava (i ked uvedene nastavenia som si jemne musel upravit podla svojej chuti).

V kazdom pripade - ziadna ziarkovkovo cervena paprika, ani kriklava zelena trava nehrozi (na rozdiel od default dynamickeho presetu - na to sa neda pozerat)
Heartwork (2358)|21.10.2009 20:22
[quote=vivid.sk;245104]... A nasledne porovnat s default presetom. Je to hoooodne ina kava.

V kazdom pripade - ziadna ziarkovkovo cervena paprika, ani kriklava zelena trava nehrozi (na rozdiel od default dynamickeho presetu - na to sa neda pozerat)[/quote]

jj, s tím souhlasím - defaultní a kalibrovaný setting je jako nebe a dudy, hodně lidí to podceňuje a koukají pak na fosforovou trávu, orange ksichty apod.

Taky sem v průběhu času kroutil vším možným sem a tam a nakonec se zase vrátil ke kalibrovanýmu settingu - podání barev se ovšem bez sondy ladí dost špatně (to není jako kontrast, jas ...), takže i vzhledem k důvodům, které si uvedl výše, vážně uvažuji, že si nějakou sondu pořídím. Spoléhat se na cizí či tovární setting se taky dost dobře nedá :)

Co dělá změna několika parametrů s obrazem sama 786, je k nahlédnutí tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18123-nastaveni-le40a786-a-le46a786
deu (16)|22.10.2009 19:03
[quote=ABSX;245044]Tak co, majitelé 750-ek? Máte stejné problémy se sekáním jako janoz? Kromě něj je ticho po pěšině. Nepomohl nový FW? Váhám mezi 650 a 750 a vaše zkušenosti by mi velice pomohly. Přiznám se, že 750 se mi víc líbí designově, ale kvalita obrazu je důležitější.[/quote] Mám 750 a projevuje se to taky,ale jinak u filmů co mám já(mkv)se to nijak zvlášť neprojevuje,tak nevím.
jarino1978 (8045)|22.10.2009 20:07
[quote=rommi;245048] Podanie farieb a ich nastavenie je subjektivny vnem, kazdy ho ma iny a neexistuje "jedine spravne" nastavenie, aj ked jarino1978 by ti o tom ako jedine spravne nakalibrovat farby a ostatok vedel napisat celu slohovu pracu......[/quote]

- je predpoklad , že kalibrovať TV nebude človek, ktorý je farboslepý
- mne je jedno, či pozeráš omaľovávanky, to neriešim. Ale pokiaľ máš na TV kalibračný obrazec, tak pokiaľ nie je jedinec farboslepý, tak bude vidieť zelenú a nie modrozelenú, červenú a nie oranžovú....Takže neviem, čo si tým myslel... Alebo na semafore nevidíš, červenú, oranžovú , zelenú ?
- takže nepíš sprostosti a snaž sa to pochopiť.
rommi (416)|22.10.2009 20:13
[quote=jarino1978;245240]- je predpoklad , že kalibrovať TV nebude človek, ktorý je farboslepý
- mne je jedno, či pozeráš omaľovávanky, to neriešim. Ale pokiaľ máš na TV kalibračný obrazec, tak pokiaľ nie je jedinec farboslepý, tak bude vidieť zelenú a nie modrozelenú, červenú a nie oranžovú....Takže neviem, čo si tým myslel... Alebo na semafore nevidíš, červenú, oranžovú , zelenú ?
- takže nepíš sprostosti a snaž sa to pochopiť.[/quote]

...dakujem za vysvetlenie
jarino1978 (8045)|22.10.2009 20:31
[quote=rommi;245245]...dakujem za vysvetlenie[/quote]

za málo...
jis (1301)|23.10.2009 02:14
[quote=janoz;243667]Aby som zistil či je problém iba v mojom TV (Videoprocesor) zašiel som do NAY a DATARTU a nechal som si predviesť : LE40750,46B750 a jednu 52B750, tak že som na USB kľúči priniesol 2 testy , ktoré si môžete stiahnuť:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pri teste 001 (720p- 23,976 Hz) ak vypnete 200Hz tak obraz bude pri pohybe objektu rozsekaný. Ak 200Hz aktivujete ( Bežný alebo Plynulý) táto technológia dopočítaním -interpoláciou 4 snímkov to vyhladí.
Pri teste 002 (720p- 23,976 Hz) už to nie je schopná technológia 200Hz Motion plus to dotiahnuť tak, aby bol obraz pri rýchlejších pohyboch plynulejší - aby som to proste rušivo nevnímal.[/quote]Oba soubory jsem vyzkoušel:
Ad 1) Potvrzuji, že bez 200Hz Motion+ je přejezd snímku zleva doprava trhaný (stejně jako na mém E-IPS monitoru) a se zapnutým 200Hz Motion+ je zcela plynulý.
Ad 2) Nevím o jaké konkrétní pohyby ti šlo? Snad o scény, kde kamera oblétává kolem vojáka, skály a lodního můstku? U mne tyto scény opisují oblouk naprosto plavným pohybem. V celé ukázce jsem žádný trhaný pohyb neviděl. Videa jsem přehrával přímo v TV, mám úhlopříčku 40", typ panelu a verze jednotlivých modulů viz podpis, seděl jsem 2m daleko a sledoval TV ve tmě. Filmový režim mám nastavený podle hdtvtest.co.uk.

Nepíšeš za jakých podmínek jsi testy v prodejnách prováděl, jak byly TV nastavené a v jakém režimu byly provozovány (Prodejna/Domácnost).
jis (1301)|23.10.2009 02:28
[quote=ABSX;245044]Tak co, majitelé 750-ek? Máte stejné problémy se sekáním jako janoz? Kromě něj je ticho po pěšině. Nepomohl nový FW? Váhám mezi 650 a 750 a vaše zkušenosti by mi velice pomohly. Přiznám se, že 750 se mi víc líbí designově, ale kvalita obrazu je důležitější.[/quote]Absolutně ne, viz můj předchozí příspěvek. Těžko říci, zda je problém u janoze způsoben nastavením (zda nejede např. v režimu Prodejna), velikostí panelu (na 46" jsou všechny nedostatky SD signálu sakra vidět), osvětlením v místnosti, špatným nastavením ve výrobě, nebo vadou nějaké komponenty.

Poslední firmware 2004.1 pomohl hodně. Stačí si např. vyzkoušet kyvadlové testy s posledním fw 2004.1 a pak s některou z předchozích verzí. Jejich pohyb je nyní zcela plynulý, dříve nebyl. Viz http://www.cypheros.de/dvb_e.html
blackman333 (5)|24.10.2009 12:59
zdravim,
potreboval bych poradit jak setridit naladeny programy. Tj. tak abych mohl na 1 dat CT1, na 5 trebas novu. Naladim digitalni multiplex CT, tj 4 cesky programy, NOVU a primu zatim jedu na analog. I kdyz si programy pridam do oblibenych a pak davam razeni programu pres oblibene a stisknu cislo na ovladaci, vyskoci mi i programy ktere jsem smaznul v prehledu.
jde to nejak nastavit treba na tl.1-4 dat vsechny 4digitalni programy CT, na 5 NOVU a na 6 primu?
janoz (15)|25.10.2009 10:20
[quote=jis;245294]Oba soubory jsem vyzkoušel:
Ad 1) Potvrzuji, že bez 200Hz Motion+ je přejezd snímku zleva doprava trhaný (stejně jako na mém E-IPS monitoru) a se zapnutým 200Hz Motion+ je zcela plynulý.
Ad 2) Nevím o jaké konkrétní pohyby ti šlo? Snad o scény, kde kamera oblétává kolem vojáka, skály a lodního můstku? U mne tyto scény opisují oblouk naprosto plavným pohybem. V celé ukázce jsem žádný trhaný pohyb neviděl. Videa jsem přehrával přímo v TV, mám úhlopříčku 40", typ panelu a verze jednotlivých modulů viz podpis, seděl jsem 2m daleko a sledoval TV ve tmě. Filmový režim mám nastavený podle hdtvtest.co.uk.

Nepíšeš za jakých podmínek jsi testy v prodejnách prováděl, jak byly TV nastavené a v jakém režimu byly provozovány (Prodejna/Domácnost).[/quote]

Ahoj,
nie, na začiatku ako vojaci odchádzajú od seba, ten pobyb aj so zapnutým 200Hz je rozsekaný. Ak pozeráte filmy (23,976 fps) tak to musíte preboha všetci vidieť, lebo som
to už nezávisle videl u dvoch 750-tiek.
Možno ste sa zmierili s tým že je to u LED zobrazovačov bežná vec. Ale keď porovnávam
to so 650 - kami alebo napr. SONY, tak je to viditeľné aj tam ale ďaleko menej a dá sa na to zvyknúť tak ako u počítačov.
Pri zapnutom 200Hz ( napr. bežný alebo plynulý) aby sa trocha eleminovala táto "stroboskopia", potom je zase dosť rušivý "halo" efekt okolo pohybujúcich sa objektov.
Ale napr. pri klipe ktorý ma 60fps je to super (aj pri vypnutom 200hz) , to už obrazový
procesor zvláda. UPC STB HD mám nastavený výstup upcalingu na 1080i - a dá sa to už
pozerať ale pri 720p je to horšie.
Záver:
Nechcem spochybniť problém 24p pri zobrazovaní na LCD, ale moje skúsenosti ma doviedli
k záveru že to LE46B750 - ka zvláda horšie ako 650-ky a myslím si aj LCD TV od iných
výrobcov.
A reklamujte to u Samsungu SK, tí tomu absolutne nerozumejú. Mimochodom pýtal som sa ich čo urobia v ďalších firmvéroch s rozťahovaním obrazu ( VOB Divx...) a odpovedali mi :
Dobry den ,
dakujeme ze ste kontaktovali zakaznicku linku Samsung Electronics!
Ked vytvorite Disk DVD "je to jedno ze ci cez NERO alebo cez DVD Shrink" vtedy v programe mozete urcit ze je to format "aspect ratio" 16:9 alebo sa to nastavuje automaticky. Ked spustate film z DVD aj ten samy pristroj bude signal spracovavat ako sirokouhly a LCD bude zobrazovat sirokouhly signal.
Situacia cezWiselink "USB" vstup je uplne ina, je to sice kontajner VOB ale je to iba jeden subor ktore ma rozlisenie 720*576 co znamena format 4:3 , a tento format nie je mozne si roztiahnut na celu plochu lebo potom LCD musi zmenit pomer stran. Mozeme predpokladat ze sa nejedna o zavadu Vasho LCD ale vlastnost.
Pripadne skuste sa este obratit na servisne stredisko, v prilohe Vam posielam kontakty.
Ked mate dalsi dotaz, kontaktujte nas na cisle 800 – 726786.
S pozdravom
Zákaznická infolinka Samsung Electronics
janoz (15)|25.10.2009 11:49
[quote=HrobarM;245046]Já prakticky hned po koupi nahrál nejnovější firmware a na kvalitu obrazu si nemůžu stěžovat. Žádné rozmazání se u mě nevyskytuje.
200Hz používám akorát na sport a dokumenty, kde se obraz bez této funkce občas opravdu trhá. Filmy a seriály se mi naopak zdají s touto funkcí jakoby zrychlené, takže u těch ji vypínám.[/quote]

Zdravím,
vyskúšaj si čierne kyvadlo z : http://www.cypheros.de/dvb_e.html
Prii vypnutom 200Hz motion Ti to musí jednoznačne sekať.
Ako môžeš sledovať filmy a vypnutím tejto funcie, z toho sekania (strobovania) ťa musí po
niekoľkých minútach bolieť hlava.
vivid.sk (11472)|25.10.2009 21:10
[quote=janoz;245521]
Situacia cezWiselink "USB" vstup je uplne ina, je to sice kontajner VOB ale je to iba jeden subor ktore ma rozlisenie 720*576 co znamena format 4:3 , a tento format nie je mozne si roztiahnut na celu plochu lebo potom LCD musi zmenit pomer stran. Mozeme predpokladat ze sa nejedna o zavadu Vasho LCD ale vlastnost. [/quote]

Tak to je sila. Ked sa oznacuje neschopnost ako vlastnost. To mi uz pripomina vtipy o mikrosofte, This is not a bug, this is feature.

Ti dementi akosi pozabudaju na to, ze aj digitalne vysielanie v DVB-T ide presne v tom istom rozliseni a tam uz pomer 16/9 telke problem nerobi. Ach jaj. (mimochodom 720/576 je format 5:4 a nie 4:3)

Tvoj problem samozrejme vyriesi upraveny fw (pozri vlanko o B650).
HrobarM (10)|27.10.2009 10:59
[quote=janoz;245534]Zdravím,
vyskúšaj si čierne kyvadlo z : http://www.cypheros.de/dvb_e.html
Prii vypnutom 200Hz motion Ti to musí jednoznačne sekať.
Ako môžeš sledovať filmy a vypnutím tejto funcie, z toho sekania (strobovania) ťa musí po
niekoľkých minútach bolieť hlava.[/quote]

Ve většině filmů černy kyvadlo není. Tohle jsou jen dema, ktery mají uživatele přesvědčit o skvělosti této funkce.
Mně to ve filmech neseká, a jak čtu, tak většině lidí tady taky ne, takže bude spíš problém někde u tebe... nějaká chyba v tv nebo máš třeba rychlejší vnímání :-)
Možná, když je tam přelet kamery nad krajinou nebo předtím postovaná otočka okolo vojáka, tak ten obraz úplně plynulý není, ale opět záleží na filmu (u Wolwerina mi to dělalo, v Braveheartu byl obraz plynulý). Kvůli jedné nebo dvěma scénám ve filmu to nebudu zapínat, protože když je tam záběr na postavy a mám zapnutých 200Hz, tak se mi zdá obraz opravdu zrychlený...
deu (16)|31.10.2009 17:53
Nový FW 2005.0 na stránkách Samsungu http://www.samsung.com/cz/
Co se změnilo nevím,počkám na komentáře na avforums,zatím používám Newage´s fw 2004 kvůli poměru stran.
jis (1301)|31.10.2009 18:35
[quote=deu;246382]Nový FW 2005.0 na stránkách Samsungu http://www.samsung.com/cz/
Co se změnilo nevím,počkám na komentáře na avforums,zatím používám Newage´s fw 2004 kvůli poměru stran.[/quote]Něco již máme v mnohem živějším sousedním tématu, od tohoto příspěvku dále: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=246300&postcount=1203. Pro zobrazení v celém kontextu, klikni na odkaz Téma vpravo nahoře...
deu (16)|31.10.2009 19:47
[quote=jis;246386]Něco již máme v mnohem živějším sousedním tématu, od tohoto příspěvku dále: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=246300&postcount=1203. Pro zobrazení v celém kontextu, klikni na odkaz Téma vpravo nahoře...[/quote]
Informace je pro ty kteří toto vlákno nesledují.Já ho sleduji .) I tak dík.
mac_cz (86)|2.11.2009 08:30
Zdravim, mam model 46B750 a chtel bych se zeptat, ma-li nekdo nasledujici problemy (nebo aspon jejich vysvetleni :-) :

- od doby, co je widget youtube v cestine, mu nefunguje vystup analogoveho stereo zvuku (poustim ho pres scart do zesilovaca ozyvaji se jen "pazvuky", resp. nekolikrat za vterinu se pravidelne hlasitost zmeni z minima na maximum). Zvuk z TV reproduktoru je ale OK.

- obcas se z vypnute TV (ve stand-by modu) linou zvuky podobne porouchanemu vetraku nebo "srsicimu" zdroji. Vetsinou v noci a priblizne 10 vterin :-)

- caste problemy s pripojenim k domaci pocitacove siti. Automaticka konfigurace drive fungovala, nyni ne. Manualni funguje tak pri 50% pokusu. Ostatni pristroje funguji na stejnou pripojku bez problemu.

- pri spojeni s BR Philips, ktery podporuje Anynet, funguje pres dalkovy ovladac Samsungu jen pretaceni.
jis (1301)|2.11.2009 09:46
[quote=mac_cz;246606]- od doby, co je widget youtube v cestine, mu nefunguje vystup analogoveho stereo zvuku (poustim ho pres scart do zesilovaca ozyvaji se jen "pazvuky", resp. nekolikrat za vterinu se pravidelne hlasitost zmeni z minima na maximum). Zvuk z TV reproduktoru je ale OK.[/quote]Neměnil jsi audio delay v servisním menu? Pak by to byl možný důsledek této změny. Viz zkušenosti v tomto tématu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20036.
[quote=mac_cz;246606]- pri spojeni s BR Philips, ktery podporuje Anynet, funguje pres dalkovy ovladac Samsungu jen pretaceni.[/quote]Opravdu ten Philips výslovně podporuje Anynet+, nebo jen svůj Easylink? Kompatibilita mezi různými výrobci totiž není zaručena.
mac_cz (86)|8.11.2009 21:23
[quote=jis;246615]Neměnil jsi audio delay v servisním menu? Pak by to byl možný důsledek této změny. Viz zkušenosti v tomto tématu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti.[/quote]

Tak jsem hledal dale a myslim si, ze se porouchalo neco v HW :-(

Ten efekt se spatnym zvukem totiz nastava i u prehravani nekterych zaznamu z USB a hlavne i u mpeg4 vysilani Novy, pokud se nepouzije zvuk MPEG ale AC3 (v menu je nazvan jako "Upresnit" :-))) )

Vidite to stejne? Drive to fungovalo a problem nezmizel ani pri pouziti starsiho FW nebo resetu TV pres servisni menu.
jis (1301)|8.11.2009 23:22
[quote=mac_cz;247634]Tak jsem hledal dale a myslim si, ze se porouchalo neco v HW :-(

Ten efekt se spatnym zvukem totiz nastava i u prehravani nekterych zaznamu z USB a hlavne i u mpeg4 vysilani Novy, pokud se nepouzije zvuk MPEG ale AC3 (v menu je nazvan jako "Upresnit" :-))) )

Vidite to stejne? Drive to fungovalo a problem nezmizel ani pri pouziti starsiho FW nebo resetu TV pres servisni menu.[/quote]Promiň, ale neodpověděl jsi, zda jsi neměnil audio delay v servisním menu. Jinak ta AAC zvuková stopa na Nově-HD s tím nijak nesouvisí, tak je prostě nabořená a nefunguje prakticky nikomu, ať má Samsung, Sony, ...
Neodpověděl jsi mi ani na druhou otázku.
mac_cz (86)|8.11.2009 23:34
2. Spojeni s Philipsem me netrapi, takze zda ma opravdu Anynet jsem nezjistoval. Po zapnuti se objevila nejaka hlaska o spojeni pres Anynet. Ten prehravac jsem mel jen pujceny.

1. ano, s delayem jsem experimentoval. Ale vzdy po zmene firmware se hodnota nastavila na puvodni, takze se domnivam, ze to pricina neni. Navic jsem provedl ten reset a pote prehazoval FW, bez vlivu na popsany problem. A mam pocit, ze ve stejnou dobu se objevily popsane problemy se sitovym pripojenim.

Ten AAC zvuk - driv mel obcasne vypadky, jak pisi i ostatni uzivatele, ale ted se neda poslouchat (znovu opakuji, jen pres pripojeny zesilovac, TV reproduktory hraji dobre)
mac_cz (86)|8.11.2009 23:59
Tak jo, bylo to tim delayem :-)

I kdyz souvislosti mi nejsou moc jasne. Stav po resetu byl 100ms pro repro a 130ms pro ext. Po nastaveni 100ms pro ext je vse OK.
Pokud se ale dobre pamatuji, v predchozich FW bylo defaultne 130ms pro repro a 0ms pro ext. Tak asi pokud je vetsi zpozdneni pro ext nez repro, dojde k problemum.

jis: sorry za paniku a dik za pomoc :-)

To zlobive pripojeni k siti - nebyla by nejaka idea?
aragorn (96)|9.11.2009 09:10
[quote=mac_cz;247688]..
To zlobive pripojeni k siti - nebyla by nejaka idea?..[/quote]
Wifi alebo pevne?
mac_cz (86)|9.11.2009 09:27
I ta sit se vyresila, uplne sama :-)
Slo o to, ze pri pripojeni kabelem nefungovala automaticka konfigurace a manualni jen obcas. Ted je vse OK. Snad to vydrzi.

Takze ted mi zustaly jen ty rusive nocni zvuky. Opakuji se celkem pravidelne, ale zdroj jsem jeste neidentifikoval. Vypada to, jakoby se na par vterin rozebehl ventilator, ktery do neceho narazi...

Pak mam jeste dotaz k widgetum - driv jich bylo asi 10, ted jen 3 (youtube, pocasi a americke zpravy). Mate stejny stav?
jis (1301)|9.11.2009 09:38
[quote=mac_cz;247724]Pak mam jeste dotaz k widgetum - driv jich bylo asi 10, ted jen 3 (youtube, pocasi a americke zpravy). Mate stejny stav?[/quote]To je defaultní stav pro ČR, 13 widgetů se nabízí pouze pro vybrané země. Více k widgetům a jejich přepínání nalezneš v tomto tématu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-samsung-le40b650-nastaveni-zkusenosti.
mac_cz (86)|9.11.2009 22:44
Tak se mi widgety opravdu prepnuly na verzi "yahoo". A dokonce se mi povedlo pridat vlastni testovaci widget :-)
aragorn (96)|9.11.2009 23:17
aky testovaci? kde? ako? co? :)
jis (1301)|10.11.2009 00:59
[quote=mac_cz;247688]Stav po resetu byl 100ms pro repro a 130ms pro ext.
Pokud se ale dobre pamatuji, v predchozich FW bylo defaultne 130ms pro repro a 0ms pro ext. Tak asi pokud je vetsi zpozdneni pro ext nez repro, dojde k problemum.[/quote]To si pamatuješ špatně, protože defaultní zpoždění pro zabudované repráčky je z výroby 100ms. Po zakoupení jsem měl tyto defaultní hodnoty a postupné aktualizace firmware na ně neměly žádný vliv:
Speaker Delay Normal = 100ms
Auxout Delay Normal = 0ms
Spdif Delay Normal = 50ms
Speaker Delay Game = 40ms
Auxout Delay Game = 0ms
Spdif Delay Game = 0ms
duri (13)|10.11.2009 09:03
Nasiel som k novemu firmwaru 2005.0 nasledovne info :
I updated my Samsung LE40B658 LCD-TV with the latest firmware (ver.T-CHL7DEUC-2005.0, released 2009-10-30) and now I can play mkv-files with DTS-sound in the multimedia-player thats built-in.

Vie niekto kto uz mam tento firmware potvrdit tuto funkcionalitu ? Dakujem, otestoval by som to sam ale este nemam tento firmware v TV a momentalne ani cas :-(
jis (1301)|10.11.2009 09:37
To je asi falešná informace z této diskuze:
http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?messageID=3170301
Zatím to nikdo nepotvrdil...
mac_cz (86)|10.11.2009 09:51
[quote=jis;247914]To si pamatuješ špatně, protože defaultní zpoždění pro zabudované repráčky je z výroby 100ms. Po zakoupení jsem měl tyto defaultní hodnoty a postupné aktualizace firmware na ně neměly žádný vliv:
Speaker Delay Normal = 100ms
Auxout Delay Normal = 0ms
Spdif Delay Normal = 50ms
Speaker Delay Game = 40ms
Auxout Delay Game = 0ms
Spdif Delay Game = 0ms[/quote]

No me se ten "auxout delay" po update FW vzdy vynuloval, mimo posledni zmeny FW. A nejsem si vedom, ze bych menil nekdy "speaker delay". No, hlavne, ze to ted funguje :-)
mac_cz (86)|10.11.2009 09:57
[quote=aragorn;247896]aky testovaci? kde? ako? co? :)[/quote]

Postup je trochu slozitejsi (pres developer toolkit od yahoo), ale napadl me i zpusob, ktery by mohl umoznit pouzivani libovnolnych widgetu (ulozenych v PC nebo kdekoli na internetu). Kdyz neco vyzkoumam, pripadne nejaky widgetik vyrobim, urcite se pochlubim :-)
jis (1301)|10.11.2009 22:50
[quote=mac_cz;247724]Takze ted mi zustaly jen ty rusive nocni zvuky. Opakuji se celkem pravidelne, ale zdroj jsem jeste neidentifikoval. Vypada to, jakoby se na par vterin rozebehl ventilator, ktery do neceho narazi...[/quote]Jak to myslíš, že jsi ještě neidentifikoval zdroj? Předpokládal jsem, že když zde o tom píšeš, tak vychází z TV. Tato TV ale přitom nemá žádný chladící ventilátorek.
mac_cz (86)|10.11.2009 23:30
Zvuky se ozyvaji v noci kdyz spim, asi tak 10 vterin. Nez k TV dobehnu, tak prestanou. Pricinu proste netusim, pokud tam neni ventilator, tak to mozna dela napajeci zdroj...
martin_ (67)|11.11.2009 13:41
Nesetkal jste se někdo s problémem při přehravání fulhd videa přes usb, kdy se film po nějaké době začne sekat a je potřaba vypnout a znovu zapnout přahravač medii. Během filmu mi to tv udělala 3x a je to dost opruz. Nevíte kde by mohl být problém?
MadMike83 (115)|11.11.2009 18:04
Škoda, že nejde DTS jinak za ty prachy dobrá TV. Doufám, že to ještě rozjedou :)
mac_cz (86)|12.11.2009 11:03
[quote=mac_cz;248085]Zvuky se ozyvaji v noci kdyz spim, asi tak 10 vterin. Nez k TV dobehnu, tak prestanou. Pricinu proste netusim, pokud tam neni ventilator, tak to mozna dela napajeci zdroj...[/quote]

a sam si odpovidam :-) Podle informace ze servisu Samsung to opravdu dela zdroj. Pricinou je pry zapnuta automaticka aktualizace FW. Tak ji vypnu a uvidime :-)
elwlke (23)|27.11.2009 11:58
da sa pri prehravani hd videa ktore ma 2 zvukove stopy nejako prepinat medzi nimi?
vivid.sk (11472)|27.11.2009 12:10
elwlke> nie, neda.
jis (1301)|27.11.2009 13:30
[quote=elwlke;251024]da sa pri prehravani hd videa ktore ma 2 zvukove stopy nejako prepinat medzi nimi?[/quote][quote=vivid.sk;251031]elwlke> nie, neda.[/quote]To přepínání funguje zatím pouze u některých formátů, např. AVI.
elwlke (23)|27.11.2009 13:58
Vdaka za odpovede a este otazka, sice OT, u HD ripu vo formate x264 .mkv sa da nejakym softom odstranit nezelana zvukova stopa?
vivid.sk (11472)|27.11.2009 14:04
Staci tie stopy prehodit.

sw: napr. Mkvtoolnix.
elwlke (23)|27.11.2009 15:34
Este raz vdaka, vsetko funguje.
elwlke (23)|4.12.2009 21:15
Dnes som si dal zaviest Satro digital. Kablovy tuner naladil v poriadku vsetky kanaly. Chcel som este pridat nejake kanaly z DVB-T anteny a po ich naladeni mi zmizli vsetky kanaly naladene na kablovom digitale. Mozu byt vobec nejako sucasne naladene kanaly z oboch tunerov alebo vzdy len z jedneho?
beepee (46)|4.12.2009 21:52
Současně ne, může být pouze pozemní, nebo kabelový.
elwlke (23)|5.12.2009 00:52
Vdaka za info
sajvin (10)|19.12.2009 15:29
Prosím o radu, dnes jsem koupil komponentní kabel Scart->3xCinch RGB a audio cinch->cinch, ale nic nefunguje. Máte někdo zkušenosti s tímto propojením, ppř. nastavením LCD? Předem díky za radu.
jis (1301)|19.12.2009 15:35
[quote=sajvin;254998]Prosím o radu, dnes jsem koupil komponentní kabel Scart->3xCinch RGB a audio cinch->cinch, ale nic nefunguje. Máte někdo zkušenosti s tímto propojením, ppř. nastavením LCD? Předem díky za radu.[/quote]A co chceš s čím propojit?