Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40B750 má s ním někdo zkušenost?

vivid.sk (11472)|23.8.2009 13:13
[quote=robertsr;237733]Nejsem první, kdo se na to ptá ale odpověď jsem ještě stále nenašel.
Jak se dá zprovoznit PIP? Podle návodu to vypadá celkem jednoduše ale já to mám vždy jako neaktivní položku. To to nikdo nepoužíváte nebo to všem chodí? Byl jsem zvyklej na dvoutunerovýho Philipse, tam to bylo na tlačítko na dálkáči.[/quote]

Sam ma jeden (multi) tuner na vsetko, teda mozes pozerat napr DVD/Bluray/STB z ineho HDMI zdroja + vyuzivat interny tuner ako PIP. Naopak to nepojde. Ja osobne - kedze interny tuner nevyuzivam - PIP nemozem pouzit/vyuzit vobec.
mila001 (149)|23.8.2009 15:37
Tato tv má pouze jeden tuner a tak PIP mužeš použít pouze když např. koukáš na satelit nebo DVD tak zmáčkneš tlačítko TOOLS na dalkáči sjedeš na řádek PIP a potvrdíš a objeví se ti PIP zapnuto no a takhle to budeš dělat vždy když budeš chtít zapnout PIP.Dost zdlouhavé ale bohužel tak to u Samsungu chodí.
marlog* (24)|23.8.2009 22:53
takze PIP nefunguje tak, ze pokud se divate na nejaky porad v TV,tak si muzete zobrazit nahled jine stanice?
rommi (416)|23.8.2009 23:37
...ano funguje, ale nie pri tejto (jedotunerovej) telke. Tu je mozne vyuzit PIP iba v rezime v kombinacii interny tuner a externy vstup HDMI/PC/Component. Takze ak mas na HDMI pripojeny nejaky externy HDD/DVD rekorder s tunerom, v tom pripade ANO, mozes sa pozerat na nejaky program na internom tuneri a na externom si pozriet nahlad na ine programy... :-)
vivid.sk (11472)|23.8.2009 23:50
[quote=rommi;237802]mozes sa pozerat na nejaky program na internom tuneri a na externom si pozriet nahlad na ine programy...[/quote]

A nie naopak? Ked mas pusteny nejaky kanal na internom tuneri tak mi ponuku PIP neukaze (testoval som teraz len sum, pri analogovom tuneri - ine nemam).
Naopak, pokial pozeram zo zdroja HDMI3, tak mi ponuku PIP umozni - mozem si zvolit akykolvek interny (analogovy) kanal (tiez v mojom pripade len sum - ale funguje :D)
marlog* (24)|24.8.2009 11:30
[quote=rommi;237802]...ano funguje, ale nie pri tejto (jedotunerovej) telke. Tu je mozne vyuzit PIP iba v rezime v kombinacii interny tuner a externy vstup HDMI/PC/Component. Takze ak mas na HDMI pripojeny nejaky externy HDD/DVD rekorder s tunerom, v tom pripade ANO, mozes sa pozerat na nejaky program na internom tuneri a na externom si pozriet nahlad na ine programy... :-)[/quote]
takze kdyz budu mit treba propojeny VHS rekorder pres scart, do ktereho vede koaxial,tak se mi nezobrazi tak jak potrebuji, ano?
rommi (416)|24.8.2009 12:26
[quote=vivid.sk;237806]A nie naopak? Ked mas pusteny nejaky kanal na internom tuneri tak mi ponuku PIP neukaze (testoval som teraz len sum, pri analogovom tuneri - ine nemam).
Naopak, pokial pozeram zo zdroja HDMI3, tak mi ponuku PIP umozni - mozem si zvolit akykolvek interny (analogovy) kanal (tiez v mojom pripade len sum - ale funguje :D)[/quote]

...ano naopak aktivovany musi byt externy zdroj aby sa dal postit PIP takze na ext tuneri hlav program a na internom nahlad.... :-)

[quote=marlog*;237840]takze kdyz budu mit treba propojeny VHS rekorder pres scart, do ktereho vede koaxial,tak se mi nezobrazi tak jak potrebuji, ano?[/quote]

...ano na VHS to nefunguje, (pokjila nemas VHS s HDMI) zvoleny musi byt digitalny vstup (component HDMI...)
edenboy (21)|24.8.2009 12:32
Ahoj, měl bych pár dotazů týkajících se Internet@TV.

Internet@TV jsem vyzkoušel poprvé až po aktualizaci firmwaru. Naběhly mi tam tedy rovnou yahoo widgety. Nikde jsem tam ale nenašel možnost nastavení země, kde se nacházím, na ČR.

Rozumím tomu správně, že yahoo balík nenabízí lokalizaci pro ČR?

Dočetl jsem se tu, že mám podržet 10sec tlačítko Exit a nastavení se vrátí do "factory defaults" a budu tam mít lokalizované youtube a AccuWeather. Zůstane mi pak ten nový firmware nebo se downgraduje na ten původní?

Bude pak nějaká možnost se případně znovu přepnout na yahoo paket? Btw., podařilo se nějaké yahoo widgety někomu rozchodit? Seznam widgetů v dolním pruhu se mi natáhne, ale když zvolím nějaký konkrétní widget, pokaždé mi to napíše, že se nezdařilo připojení. Mám sice trochu kompilokované připojení - notebook je připojen k Internetu přes mobil, u připojení mám nastavené sdílení Internetu a notebook je propojen s TV přes křížený kabel, ale test sítě proběhne OK (jako bránu a DNS mám nastavenu 192.168.0.1, což je adresa síťového adaptéru notebooku).
rommi (416)|24.8.2009 13:05
[quote=edenboy;237849]Ahoj, měl bych pár dotazů týkajících se Internet@TV.

Internet@TV jsem vyzkoušel poprvé až po aktualizaci firmwaru. Naběhly mi tam tedy rovnou yahoo widgety. Nikde jsem tam ale nenašel možnost nastavení země, kde se nacházím, na ČR.

Rozumím tomu správně, že yahoo balík nenabízí lokalizaci pro ČR?[/quote]
..ano CR a ani SR nie je cielova skupina pre yahoo widgety....

[quote=edenboy;237849]Dočetl jsem se tu, že mám podržet 10sec tlačítko Exit a nastavení se vrátí do "factory defaults" a budu tam mít lokalizované youtube a AccuWeather. Zůstane mi pak ten nový firmware nebo se downgraduje na ten původní?
[/quote]
..FW zostane aktualny, ale pri podrzani tlacitka Exit sa dostane cela telka do "factory defaults" nie len nastavnie internetu, existuje aj jednoduchsia volba...
v yahoo widgetoch je funcia profile, nasledne system settings a tam reset factory settings po tomto nastaveni a vypnuti a zapnuti telky ba sa mal natiahnut packet pre CR (samozrejme ak masta nastvaneu cestinu ako predvoleny jazyk - takto aspon slo v starsich verziach FW na 2004 som to neskusal....)
[quote=edenboy;237849]Bude pak nějaká možnost se případně znovu přepnout na yahoo paket? Btw., podařilo se nějaké yahoo widgety někomu rozchodit? Seznam widgetů v dolním pruhu se mi natáhne, ale když zvolím nějaký konkrétní widget, pokaždé mi to napíše, že se nezdařilo připojení. Mám sice trochu kompilokované připojení - notebook je připojen k Internetu přes mobil, u připojení mám nastavené sdílení Internetu a notebook je propojen s TV přes křížený kabel, ale test sítě proběhne OK (jako bránu a DNS mám nastavenu 192.168.0.1, což je adresa síťového adaptéru notebooku).[/quote]

..ci ide dostat yahoo naspat - urcite to ide otazka je co vsetko bude trba resetnut aby to islo - nema priamu skusenost nebudem polemizovat.....
yahoo funguje - nastavil som krajinu na germany a ide to OK - vsetky dostupne widgety idu OK
rommi (416)|24.8.2009 14:49
...este taka malickost, zistil som uplne nahodou, ze ked sa prepinaju programy tlacitkom P+- a nasledne ked na obrazovke svieti cislo programu a stalci sa enter, nabehne INFO rezim
podobne ked sa prepina cislo programu cislovkou a 2x sa stlaci enter nabehne INFO rezim z rolovanim...taka blbost...ale... :-)
Connor (509)|24.8.2009 15:33
K čemu je ten yahoo widget dobrý? Nestačí v našich krajích jen youtube?
rommi (416)|24.8.2009 16:20
[quote=Connor;237873]K čemu je ten yahoo widget dobrý? Nestačí v našich krajích jen youtube?[/quote]

...ano napriklade predpved pocasia na yahoo je omnoho komplexnejsie a da sa tam zvolit omnoho viac miest ako v accu, kde boli zo slovenska iba dve....ak mas tweeter alebo flickr konto tak mozes valit priamo na telke...ostatok je dikutabilny, youtube ide, ale v lokalizovanej verzii sa mi to zda take prepracovanejsie, ide pretacat, posuvat, bookmarkovat prihlasit sa na konto.... v yahoo yaoutube widgete to nejde

EDIT: este na doplnenie otazka je dokedy to tak bude lebo SAMSUNG sa na nejakej prezentacii vyhrazal ze zaradi niekedy v jeseni widgety s lokalnou tematikou (nieco podobne ako ma vieracast u panasonicu v spolupraci s Novou...)
edenboy (21)|24.8.2009 16:51
[quote=rommi;237878]...ano napriklade predpved pocasia na yahoo je omnoho komplexnejsie a da sa tam zvolit omnoho viac miest ako v accu, kde boli zo slovenska iba dve....ak mas tweeter alebo flickr konto tak mozes valit priamo na telke...ostatok je dikutabilny, youtube ide, ale v lokalizovanej verzii sa mi to zda take prepracovanejsie, ide pretacat, posuvat, bookmarkovat prihlasit sa na konto.... v yahoo yaoutube widgete to nejde

EDIT: este na doplnenie otazka je dokedy to tak bude lebo SAMSUNG sa na nejakej prezentacii vyhrazal ze zaradi niekedy v jeseni widgety s lokalnou tematikou (nieco podobne ako ma vieracast u panasonicu v spolupraci s Novou...)[/quote]

Nemáš na mysli tuto zprávu?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mila001 (149)|24.8.2009 19:51
-CHlapi máte už někdo original wifi od Samsungu do této tv všude kam jsem volal tak říkali že nejdříve v polovině září.
tom1_cz (17)|24.8.2009 22:43
[quote=mila001;237920]-CHlapi máte už někdo original wifi od Samsungu do této tv všude kam jsem volal tak říkali že nejdříve v polovině září.[/quote]

Já už ho mám, koupil jsem ho nakonec v Electroworldu. Nechtělo se mi čekat...
mila001 (149)|25.8.2009 14:20
A šlape všechno jak má?
marlog* (24)|25.8.2009 22:11
nevite jak mam rozchodit DLNA na Win 7 u tohoto modelu? zkousel jsem to pres Samsung managera a vyhodilo to nejakou chybovou hlasku v TV,kdyz jsem to testoval. Jak mam vse nastavit? pc i tv?
diky
HrobarM (10)|26.8.2009 22:09
Ahoj. Ode dneška jsem taky šťastným majitelem (slevě 8000 se nedalo odolat) :-)

Mám dotaz. Když TV připojím k pc v pc režimu (přes VGA), tak je obraz rotáhnutej přes celou obrazovku a text krásně čitelnej, takže se TV dá použít i jako monitor. Tenhle režim ale nenabízí tolik nastavení jako připojení přes HDMI.
Ale když připojím TV přes HDMI, text je přeostřený, špatně čitelný a na okrajích obrazovky mám černé pruhy... to jsem vyřešil roztáhnutím obrazu v Catalystech, ale nabídka start je z půlky mimo obrazovku. Mám ATI 4800. Nevíte někdo, jak to vyřešit?
rommi (416)|26.8.2009 22:26
[quote=HrobarM;238254]Ahoj. Ode dneška jsem taky šťastným majitelem (slevě 8000 se nedalo odolat) :-)

Mám dotaz. Když TV připojím k pc v pc režimu (přes VGA), tak je obraz rotáhnutej přes celou obrazovku a text krásně čitelnej, takže se TV dá použít i jako monitor. Tenhle režim ale nenabízí tolik nastavení jako připojení přes HDMI.
Ale když připojím TV přes HDMI, text je přeostřený, špatně čitelný a na okrajích obrazovky mám černé pruhy... to jsem vyřešil roztáhnutím obrazu v Catalystech, ale nabídka start je z půlky mimo obrazovku. Mám ATI 4800. Nevíte někdo, jak to vyřešit?[/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=237770#post237770

a o prispevok nizsie
vivid.sk (11472)|26.8.2009 22:56
[quote=HrobarM;238254]
Ale když připojím TV přes HDMI, text je přeostřený, špatně čitelný [/quote]

Zniz si ostrost na nulu, a odporucam vypnut dynamicky kontrast.
HrobarM (10)|26.8.2009 22:57
Díky, pomohlo to. Černy pruhy jsou pryč. Furt mám ale na tv přeostřenej obraz. Dělá to zle na oči. Na TV mám nastavenou ostrost 0 a dynamický kontrast vypnutej... tak nevím, co s tím
vivid.sk (11472)|26.8.2009 23:04
Mas vypnute aj "zvyraznovanie obrysov objektov"? Skratka skus povypinat vsetky zbytocne ficurie, ktore uvidis. Obraz budes mat ok 1:1, ako ma byt.
rommi (416)|26.8.2009 23:15
... tak som sa po pol roku konecne rozhybal a napisal som mail svojemu kablovmu operatorovi, ze ako je to teda s tym DVB-C co mi vobec nechcelo naladit v automatickom rezime, operator obratom odpisal parametre, ktore treba nastavit a samozrejme ze som to vsetko na prvy sup naladil a nabehlo to...
Obraz je perfektny, ale nastal dalsi problem uz sa to tu aj niekde prepieralo ale uz to neviem najst v ktorom fore to bolo...
problem je kombinacia analogovych a digitalnych kanalov vratane radii

napriklad dva kanaly maju tu istu ciselnu predvolbu na analogu je to TV v digitale radio....
dost tazko sa mi vysvetluje manzelke, ze ked bude chciet joj-ku (ktoru mam iba v analogu) ze ked ma pred tym pusteny digitalny kanal tak bud si vyroluje menu oblubenych kanalov a najde si tam joj alebo bude musiet dva krat zadat cislo stanice aby sa dostala z digitalu na analog... to fakt nejde kombinovat kanaly analog a digital ci uz pri rolovani alebo cislovani, nejde ich dat na preskacku alebo aspon nejako zmenit cislovanie digitalu (ked zmenim cislo na stanici tak sa mi samozrejme na to uvolnene cislo presunie nieco ine) ????

...a total shit je ze aj ked som vsetky radiove stanice "vymazal" ( po samsungacky odobral)
stale mi trcia v EPG a zasieraju zoznam....uf...
aragorn (96)|27.8.2009 10:58
rommi ty byvas v cechach? ak na slovensku tak ako si to myslel s tym DVB-C ? satro?
rommi (416)|27.8.2009 12:22
[quote=aragorn;238318]rommi ty byvas v cechach? ak na slovensku tak ako si to myslel s tym DVB-C ? satro?[/quote]

byvam na slovensku, ale my tu mame na sidlisku takeho miestneho prevadzkovatela, bezi tam klasicky analog a od marca vraj aj nejake DVB-C...ale nepodarilo sa mi to v automatickom rezime naladit a hold ked nevies tie spravne kuzelne ciselka (frekvencia, modulacia, prenosova rychlost) tak nenaladis nic....
aragorn (96)|27.8.2009 13:15
[quote=rommi;238327]byvam na slovensku, ale my tu mame na sidlisku takeho miestneho prevadzkovatela, bezi tam klasicky analog a od marca vraj aj nejake DVB-C...ale nepodarilo sa mi to v automatickom rezime naladit a hold ked nevies tie spravne kuzelne ciselka (frekvencia, modulacia, prenosova rychlost) tak nenaladis nic....[/quote]

aha .. ja ze sa ti nejak podarilo ziskat kartu s CA modulom od upc.. tak nic :) tam som naladil automaticky 78 kanalov (akurat ze bez karty funguju iba radia a 5 TV kanalov)
no nic tak vela zdaru
marlog* (24)|27.8.2009 19:19
tak jsme tu DLNA rozchodil, ale ne pres ten pc share .. a mel bych dotaz kdyz prehravam divx filmy z pc ze site ta kse mi nezobrazi pres celou obrazovku ale jen takova kostka uprostred, nevite jak to zvetsit aby to bylo normalne a jeste neco, jak zprovoznit posunovani u filmu v divx?
diky
Gobik.a (34)|27.8.2009 20:03
aragorn: Snad jsem po z tvého příspěvku pochopil správně, ale pokud hledáš CA modul na UPC tak tento. http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm Doporučili mi ho konkrétně z UPC a čekám na něj až přijde.
rommi (416)|27.8.2009 20:33
..ano na Cesky UPC na Slovensky bohuzial nie....

[quote=marlog*;238398]tak jsme tu DLNA rozchodil, ale ne pres ten pc share .. a mel bych dotaz kdyz prehravam divx filmy z pc ze site ta kse mi nezobrazi pres celou obrazovku ale jen takova kostka uprostred, nevite jak to zvetsit aby to bylo normalne a jeste neco, jak zprovoznit posunovani u filmu v divx?
diky[/quote]

tlacitko tools a volba Velkost obraz prepnut z "original" na "prisposobit"
co sa tyka pretacania, tak to je problem niektore divx-i idu, niektore nie...
deu (16)|7.9.2009 16:40
4.9.2009 vysel na ofic.strankach samsung usa novy fw pro [LN40B750]-nezkousel jste ho nekdo?zajima me podpora DTS,ktera by mela byt dle Samsungu nekdy v budoucnu implementovana do fw.Verze fw pro usa a eu jsou cislovany jinak,takze nejde overit jestli je tento fw novejsi nez eu verze z 20.8.09.
zandas (27)|10.9.2009 17:12
Zdravím, mám dotaz na ladění (vyhledávání stanic) v návodu jsem to nenašel nebo přehlídl

1. je možnost zapnout funkci informace o novych stanicích. Vím že některé TV to podporují a pokud se objeví nová stanice (digitální) dají o tom hlášku.
2. jak projet kompletní automatické lazení aby nezmizely kanalý uložené v oblíbených (vždy jsou pryč a musím znovu poskládat pořadí a vložit do oblíbených) toto se nestane pouze při ručním hledání, ale to musím znát parametry pro jednotlivé stanice.

Zajímám se proto, že místní kabelový operátor rozjíždí zkušební vysílaní v DVB-C a neustále přidává stanice. Problém je ten, že pro ruční nastavení uveřejňuje parametry až se značným zpožděním i měsíc a více.
marlog* (24)|13.9.2009 18:16
cao, tak ta DLNA je nejak divna :D nebo spis neco delam spatne. Pokazde,kdyz se pokusim pripojit v TV na disk v PC,tak mi vyhodi hlasku, ze MEdiaPlay nedopovida a vrati se z5 na startovni stranku nebo uplne odpoji sit. Muzete mi nekdo poradit jak to rozchodit? diky moc
martin_ (67)|15.9.2009 17:21
Mohli by jste mi prosím poradit jak nastavit obraz pro digitální vysílání? Zkoušl jsem nastavení z http://www.hdtvtest.co.uk/, ale je to takové nijaké, že občas je to celkem v poho, ale dost často jsou barvy takové mdlé. Přitom např. při přehrávání z flashky jsou barvy vždy v pohodě i bez nějakého nastavování.
janoz (15)|27.9.2009 10:23
Som tiež majiteľom LE46B750 a zápasím s takýmto problémom:
Pri vypnutom 200Hz Motion plus sa obraz pri rýchlejších pohyboch nedá pozerať
je rozmazaný -chveje sa (strobuje). Pri zapnutom 200Hz Motion plus ( napr. BEŽNÝ)sa chvenie síce zníži ale stále je, aj keď menej rušivé -navyše za pohybujúcim objektom
v obraze sa vytvára i rozmazaná kontúra,čo je zrejme výsledkom aktivácie tejto funkcie.
Uvedená závada sa vyskytuje jak pri TV príjme (DVBT, DVBC) tak i pri prehrávaní filmov z disku (USB - MKV,XVID ....) ako aj pri prehrávaní z DVD cez HDMI vstup, resp SCART.
martin_ (67)|27.9.2009 10:38
Máš nejnovější firmware? Ten by tento problém měl výrazně vylepšit.
mac_cz (86)|29.9.2009 12:54
Setkal se nekdo s nasledujicim problemem? (myslim, ze ano, pred casem jsem to nekde zahledl :-) )

Pokud mam zapnutou tuto TV, reaguje spatne (malo nebo vubec) externi zesilovac na dalkove ovladani (jde o analogovy receiver Technics). Pokud je TV vypnuta, je uplne jedno, kam ovladacem mirim, funguje bezchybne. Ze by podsviceni TV generovalo infrazareni?
jis (1301)|30.9.2009 16:25
[quote=Connor;237683]Starší verze firmwaru se dají taky někde stáhnout, nebo vždy jenom ta nejnovější?[/quote]Od Samsungu vždy jen poslední verze. Sám jsem si od května stáhnul již 4 verze fw. Mám je uložené pro případ, že by se ještě někdy hodily. V TV je uložena vždy poslední a předposlední verze a lze je snadno prohazovat.
adraj01 (3)|7.10.2009 21:46
[quote=jis;242470]Od Samsungu vždy jen poslední verze. Sám jsem si od května stáhnul již 4 verze fw. Mám je uložené pro případ, že by se ještě někdy hodily. V TV je uložena vždy poslední a předposlední verze a lze je snadno prohazovat.[/quote]

Tady jsou sepsane rozdily vsech verzi firmware, ktere jsem si nechal poslat, ale je to v anglictine a korejstine http://files.uloziste.com/2ad1195f10f04627/ Tak pokud se to chce nekomu prekladat, tak se prosim pak hodte. Diky
zandas (27)|9.10.2009 09:56
Zdravím, neví někdo kde může být problém? Propojil jsem TV a receiver optikou a při přehrávání filmů .mkv jedno jestli ze sítě nebo USB u některých nejde zvuk - tedy spíše tak každé 2-3s se zvuk naokamžik ozve. Podotýkám, že z TV to jede OK, ale nejde mi to do receivru.
janoz (15)|10.10.2009 15:01
[quote=janoz;242026]Som tiež majiteľom LE46B750 a zápasím s takýmto problémom:
Pri vypnutom 200Hz Motion plus sa obraz pri rýchlejších pohyboch nedá pozerať
je rozmazaný -chveje sa (strobuje). Pri zapnutom 200Hz Motion plus ( napr. BEŽNÝ)sa chvenie síce zníži ale stále je, aj keď menej rušivé -navyše za pohybujúcim objektom
v obraze sa vytvára i rozmazaná kontúra,čo je zrejme výsledkom aktivácie tejto funkcie.
Uvedená závada sa vyskytuje jak pri TV príjme (DVBT, DVBC) tak i pri prehrávaní filmov z disku (USB - MKV,XVID ....) ako aj pri prehrávaní z DVD cez HDMI vstup, resp SCART.[/quote]

Mám LE46B750 a neverím majiteľom týchto TV že čo sa týka pohybu máte obraz tak plynulý
aby Vám to nevadilo.
Mám HD STB od UPC a upcaling SD programov na HD je pri zapnutých 200Hz plus ( Bežný, Plynulý) len pri veľmi rýchlych švenkoch kamery alebo rýchlych pohyboch objektov v obraze
rozsekaný a vytvára sa tzv Halo efekt - viď článok CHIP. Pri HD programoch ( okrem EUROSPRT HD) je aj pri menej rýchlych pohyboch ( švenkoch) rušivo neplynulý- viditeľne skokovitý. Ak vypnem 200Hz tak v obidvoch prípadoch už aj pri menej rýchlych švenkoch je pohyb v obraze už skokovitý.
Je to vidieť hlavne ak zdrojom signálu bol predtým niejaký film (24p?). Relácie vyrobené inou TV technológiou - napr, TV Noviny na Markíze ( 50 polsnímkov) už nie sú takmer takto rušivé.
Pri prehrávaní z DVD diskov cez SCART ( perfektný obrázok,ostrosť, farebné podanie) je to
čo sa týka pohybu to isté. Tak isto mi vadí tento neplynulý pohyb aj pri prehrávaní napr. MKV súborov (23,976 Hz) z externého HD cez USB. Prv než som chcel reklamovať toto ako závadu v niektorom servise som si to chcel najprv overiť.
Aby som zistil či je problém iba v mojom TV (Videoprocesor) zašiel som do NAY a DATARTU a nechal som si predviesť : LE40750,46B750 a jednu 52B750, tak že som na USB kľúči priniesol 2 testy , ktoré si môžete stiahnuť:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pri teste 001 (720p- 23,976 Hz) ak vypnete 200Hz tak obraz bude pri pohybe objektu rozsekaný. Ak 200Hz aktivujete ( Bežný alebo Plynulý) táto technológia dopočítaním -interpoláciou 4 snímkov to vyhladí.
Pri teste 002 (720p- 23,976 Hz) už to nie je schopná technológia 200Hz Motion plus to dotiahnuť tak, aby bol obraz pri rýchlejších pohyboch plynulejší - aby som to proste rušivo nevnímal.
Vyskúšali sme aj TV Samsung LExxB 650 a čuduj sa svete už pri vypnutých 100Hz je pohyb ďaleko plynulejší, nehovoriac už pri takmer plynulom pohybe v móde 100Hz. 650-ky čo sa týka pohybu ( 100Hz motion) sú na tom ďaleko lepšie.
Takže zrejme robia to iba všetky 750, Vyskúšajte si to.
Vážení priatelia majitelia 750-tok, ale ak je to aj Váš problém mali by sme tlačiť na Samsung aby s tým niečo robil.
Porovnával som aj niektoré TV SONY čo sa týka pohybu a je to ďaleko lepšie. Pozerať niejaký akčnejší DVD alebo MKV film pri dynamickej kamere sa na týchto SAMSUNGOCH takmer ani nedá . Neviem ako Vás ale mňa osobne to veľmi vyrušuje .
martin_ (67)|10.10.2009 15:58
janoz: tak jsem zkoušel tu 001 a na le40b750 se to dost seká. Pak jsem to video pustil v PC a sekalo se uplně stejně jako na tv.
janoz (15)|16.10.2009 17:54
Ahoj,
No v tom je ten problém, seká to aj na PC,ale na LExxB650 to tak vôbec neseká a pri
100Hz je to aj pozerateľné.
Ale na 750-kach keď sa dívam na filmy, tak to ma z toho bolí hlava ako sú tie rýchlejšie pohyby a švenky kamerou rozsekané a zneostrené
vivid.sk (11472)|16.10.2009 21:24
Daj si inzerat, ze vymenis B750 za B650, mozno sa niekto najde :D
deu (16)|18.10.2009 19:51
Dobrá zpráva pro všechny majitele TV Samsung B650/B750 používající fw T-CHL7DEUC.Člověk s nickem new_age na av foru upravuje firmware,zatím je k dispozici upravené nastavení AR u media files,v plánu je výběr zvuk.stop,DTS passthrough a vylepšení zobrazení titulků!!! Více sledujte ve foru k B650 http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/1089846-samsung-b650-owners-thread-part-4-a.html ,firmware ke stažení zde: http://newage.mpeg4-players.info/ ,kde jsou i screenshoty.Ověřeno a vyzkoušeno na mojí B750ce
ABSX (12)|21.10.2009 09:07
Tak co, majitelé 750-ek? Máte stejné problémy se sekáním jako janoz? Kromě něj je ticho po pěšině. Nepomohl nový FW? Váhám mezi 650 a 750 a vaše zkušenosti by mi velice pomohly. Přiznám se, že 750 se mi víc líbí designově, ale kvalita obrazu je důležitější.
HrobarM (10)|21.10.2009 09:36
Já prakticky hned po koupi nahrál nejnovější firmware a na kvalitu obrazu si nemůžu stěžovat. Žádné rozmazání se u mě nevyskytuje.
200Hz používám akorát na sport a dokumenty, kde se obraz bez této funkce občas opravdu trhá. Filmy a seriály se mi naopak zdají s touto funkcí jakoby zrychlené, takže u těch ji vypínám.
rommi (416)|21.10.2009 09:56
Ja mam 750-ku pol roka nejake brutalne problemy s trhanim nepozorujem, mam 200Hz pernamentne zapnute na custom a som spokojny...nemenil by som....
mila001 (149)|21.10.2009 13:03
Nemohu proti této tv říci půl křivého slova pro co jsem ji kupoval to plní a za ty prachy to nemá chybu.
martin_ (67)|21.10.2009 16:25
Už jsem se tu jednou ptal, ale nikdo mi neodpověděl tak to zkusim znovu. Jak mate nastavený obraz pro pozemní vysílání (DVB-T)? Mě se zdají barvy takové mdlé a prostě to není ono. Přitom dvd, mkv, avi .... jsou parádní! Poradíte mi někdo kde by mohl být zakopany pes?
rommi (416)|21.10.2009 16:29
...no neviem ci je to tento problem... ja sice nemam DVB-T ale mam DVB-C a nastavenie parametrov obrazu je samostatne pre analog, DVB-C a pre externe zdroje..
mas to nastavene rovnako pre vsetky "profily" (rozumej analog. DVB-T, media play a externe zdroje...)