Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G10E, TX-P46G10E, TX-P50G10E - nastavení obrazu, zvuku atd.

calgaryboy (294)|20.8.2009 13:26
[quote=Lako;237378]presne tak je to indi vindi a ja som velmi citlivý na to blikanie.Musím vidieť naživo....[/quote]

I já to blikání vidím a jsem na něj citlivý, protože holt člověk už ví, kde a co kdy hledat. Ale u G10 proti pv60eh velký pokrok na starém firmwaru, nový to ještě vylepšil.
axicom (626)|20.8.2009 18:51
[quote=SPAWN;237377]Zdravim Vas vsechny, chci se zeptat na tenhle model TX-P42GT14 na strankach panasonicu ani tuk o tomhle modelu. Co jsem si o tom procet tak to bude neco mezi G10 a G15 ale v realu jsem nic takoveho jeste nevidel.[/quote]

Dnes jsem ji videl v letaku K+B, asi nejaka verze pro ne, ale docela zajimava cenou.
worrymi (23)|20.8.2009 20:16
[quote=calgaryboy;237333]Tak všechny zdravím, Panasonic překvapil a poslal mi dnes novou verzi fimwaru ke stažení. Hodil jsem ji na SDčko,vsunul do plazmy, ta ihned detekovala nový firmware, vše proběhlo hladce a mám new firmware. Skutečně platí, co tu bylo psáno, blikání eliminováno ještě více, já už ho prostě ani nevidím a hlavně se mi zdá, že zapracovali i na 24p, které bylo už před updatem plynulé a naprosto v pohodě,po updatu se mi zdá pohyb ještě lepší. Všem doporučuju G10ku updatovat novým firmwarem, kdo bude mít zájem pošlu soubor mailem, má necelých 9MB, čili no problem.[/quote]

tak na ofiko stránkách žádná aktualizace není, TV si žádnou aktualizaci sama nenajde. nechápu, proč když ji mají, proč ji nepustí do světa. chápete to někdo ???
SPAWN (744)|20.8.2009 21:02
[quote=axicom;237405]Dnes jsem ji videl v letaku K+B, asi nejaka verze pro ne, ale docela zajimava cenou.[/quote]

Ano cena je opravdu zajimava 29999Kc. Ale nikde jsem ji na vlastni oci nevidel.
lace12 (6)|21.8.2009 10:23
takze firmware pro G10 od calgaryboy je verze 1.215
ten ze stranek avforum je 1.213
verifikace fw ze strany TV je v poradku na oba

updatnul jsem svou P46 na 1.215 bez problemu (puvodni fw 1.206 myslim)
chvili to trva nez se to provede
calgaryboy (294)|21.8.2009 10:31
[quote=lace12;237494]takze firmware pro G10 od calgaryboy je verze 1.215
ten ze stranek avforum je 1.213
verifikace fw ze strany TV je v poradku na oba

updatnul jsem svou P46 na 1.215 bez problemu (puvodni fw 1.206 myslim)
chvili to trva nez se to provede[/quote]

Co pozoruješ za změny? Já pořád hledám a hledám :-) Jak jsem psal asi lepší 24p a flickering.
lace12 (6)|21.8.2009 10:51
no popravde zadny jsem nenasel, ale je fakt ze 24p a blikani se u me asi neprojevi
kdyz prehravam hd filmy pres pc a na hdmi do tv mam nastavenych 60hz
takze prevod z 24hz na 60 resi prehravac v pc
jediny co jsem si vsiml, ze po update fw se opet samo zapnulo tzv. prepocitavani obrazu
takze se obraz mirne roztahne vsemi smery a kousek pak chybi
to jedine jsem tedy opet vypnul
calgaryboy (294)|21.8.2009 10:53
[quote=lace12;237498]no popravde zadny jsem nenasel, ale je fakt ze 24p a blikani se u me asi neprojevi
kdyz prehravam hd filmy pres pc a na hdmi do tv mam nastavenych 60hz
takze prevod z 24hz na 60 resi prehravac v pc
jediny co jsem si vsiml, ze po update fw se opet samo zapnulo tzv. prepocitavani obrazu
takze se obraz mirne roztahne vsemi smery a kousek pak chybi
to jedine jsem tedy opet vypnul[/quote]

No to já mám zase zapnuto, protože mi pak vadí to, že je pak na různých místech ořez. I některý materiál 16:9 pak není dotažen na celou plochu, ale třeba centimetr z každé strany chybí. U nějakých relací ve zprávách atd. To řešíš jak?
lace12 (6)|21.8.2009 11:07
na hdmi me to pro tv nabizi moznosti
60hz, 59hz, 50hz, 30Hz i, 29hz i, 25hz i, 24hz, 23 hz (pouzivam tech 60hz)

ja koukam spis na hd filmy z pc nebo na serialy nez na samotne tv vysilani
a tam me prave vadilo orezavani, protoze to pak ma nepeknou vlastnost, ze treba chybi cast ovladani prehravace (spodni lista apod)

no a pokud prehravam z pc tak prepocet na full screen v pripade potreby zaridi prehravac v pc
PaJaSoft (827)|21.8.2009 11:44
[quote=lace12;237502]na hdmi me to pro tv nabizi moznosti
60hz, 59hz, 50hz, 30Hz i, 29hz i, 25hz i, 24hz, 23 hz (pouzivam tech 60hz)
[/quote]

Jsem rad, ze nejsem jediny silenec, ktery to 24p honi z PC...:-)

Takze pro poradek, mam kartu na bazi NVidia GTX250 (tedy HDMI out (zadne DVI-> HDMI convertor)). Zvukova karta staresinka SB Audigy 2. Zvuk mam do grafiky pritazenej z te zvukarny z AD_EXT konektoru (Creative Labs to sice nepopsal, ale nekde na netu jsem vyhrabal, ze ten SPDIF_O 0 tam skutecne je...:-)) skrze SPDIF. Mam ovladace nejake 186.XY nebo tak nejak (WHQL pro WinXP 32bit, tak slabe 2 mesice stare). Propojeno je to Audio Video HDMI kabelem Belkin 10m dlouhym. PDP je sice V10, ale princip je IMHO stejny. Toliko k vybave.

Po restartu PC se skutecne Panasonic Viera PDP detekuje a umozni mi nastavit cokoli - pouzivam DualView rezim (prece jen moje staresinke 19" CRT 1920x1080 opravdu neumi a tedy clone je jaxi pase)...

Prvni co je mi zahadou je, ze v panelu pro ovladani rozliseni, frekvence atd... mohu pro PDP nastavit 1920x1080 s tim, ze si mohu vybrat frekvenci 24, 50, 60.

Na jinem miste vsak se konfiguruje HDTV (nekde okolo HDCP) a tam je mimo jine 1080i (prokladane), 1080i@50Hz (prokladane), 24 (prokladane) a jeste asi tak 10 dalsich rezimu, ale vsechny maji v zavorce dovetek prokladane - tedy to nase obligatni "i" na konci...

Ze bych si vsimnul nejakeho rozdilu v rychle scene mezi treba 24 a 60 Hz nastavovany na zalozce, kde se zaroven resi rozliseni tak to vubec ne...

Krome nekolika desitek BD filmu jsem zkousel treba tento BD disk (pozor, koluje i MKV rip, ale o nem nemluvim) - "Hi-Definition Reference Disc 2008" - je na nem Anglicka a Japonska verze...

Staticky monoskop zcela OK - plnych 1080p. Pohyblivy monoskop sprava do leva temer zcela OK (1080p), ale o plynulem pohybu se neda hovorit... - bohuzel jsem tento Ref. disk nemel moznost videt tak, jak ma byt, tak nevim, zda-li je to neco na zpusob 3D Marku (a tedy zatezovy test, ktery v mainstreamu neprojde v uspokojivem fps v okamziku vydani testu, ale az tak rekneme rok ci 2...:-))... To "temer" znamena, ze vsechny cary jsou tam kde maji byt a jak maji byt, pouze ty uprostred se zbihajici vodorovne "plavou" - jakoby jednou byla vykreslena bila, jednou cerna a efektem je to "plavani"... a to pouze jen a jen u tohoto obrazce, pokud by TV nestihala 1080p, pak se domnivam, ze pocet radku by snizila vice a hlavne nekde, kde je vice bile (aby to oko nevidelo) - jsou toho cele radky a zejmena ne presne uprostred, kde to bude kazdemu na ocich...:-) a navic, bych rekl, ze by plaval obraz cely a ne jen ten jeden konkretni "ornament"...

Scena s auty na silnici je na hranici neviditelnosti skakani, ale prejizdejici vlak - jak souprava, tak motorak je jasne skakajici - byt velmi vyrazne mene nez ten samy zaznam pusteny na tom CRT s frame rate 85Hz. O plynulem pohybu vsak rozhodne nemuze byt rec.

Dalsi scena s latinkou a cinstinou (rozsypanym cajem:-)) staticky ok, pohybove stejne jako monoskop.

Mozna delam nekde chybu - at uz v nastaveni vystupu nebo gr. ovladace nebo ceho kyra, ale nevim... ve filmech (ani v obligatnim Dark Knightovi) zadne trhani samozrejme nepozoruji ani ja (citlivy jedinec:-)), jen mi to fakt vrta hlavou... Celou dobu jedu v THX rezimu, takze IFC apod. nelze aktivovat (beztak to mam furt neaktivni), navic moje menu se rozchazi s tim, z recenzi... - vstupem je HDMI (vstup 1), v zadnem menu jsem nic co by melo v polozce "24p" text nenasel a to jsem prosel jak Menu klavesu - nastaveni, obraz, zvuk, tak i Option klavesu, tak bud jsem blbej a nebo slepej... - dokaze mne nekdo nasmerovat? A nebo to, co vidim je to, co mam videt a je to OK?
lace12 (6)|22.8.2009 12:14
no na redukci dvi-hdmi neni nic spatnyho je to jen jinak zapojenej konektor nemeni to zadny signaly apod
dokonce to ovladace na vga poznaji a ukazou ze jedes pres hdmi i kdyz mas tu redukci
na vga kartach hdmi konektor byva jen na slabsich modelech na tech nekvykonejsich je stejne pokazdy 2x dvi a je tam pribalena redukce
ja mam GTX285 ta ma 2x dvi na jednom vystupu mam monitor na druhem pres redukci TV
slusnejsi karty maji na sobe spdif vstup takze i pres tu redukci hdmi-dvi posles zvuk
ciste dvi ma spoustu vyvodu nezapojenych takze proto je to mozne
ja posilam teda jen obraz protoze zvuk me jde z PC do receiveru primo v 5.1
mam zvukovku cfreative x-fi. takze nemam duvod posilat nejaky stereo do tv pres hdmi
ty frekvence co jsem psal me nabizi ovladace verze 190.38

co se tyce tech tvych zahad okolo frekvenci drivery ti nabidnou jen ty co jim rekne tva tv ze umi a soucasne je umi ty drivery
nicmene pokud muzes si tam vnutit i jine

dal je dobre si v zalozce nvidia driveru zapnout vystup v plnem rozsahu tzv full 0-255 misto limited 16-235

ted k plynulosti
nevim samo jakou mas celou sestavu a zda hd video dekodujes softwarove nebo hardwarove
hardwarove to jde pomoci nekterych lepsich VGA nicmene neni uplne jednoduche to rozchodit
vyzadujete za prve provest aktualizaci directx (windows update ji nedela)
pak to chce vhodne novejsi drivery a samozrejme vhodny program na prehravani
pokud dekodujes softwarove tak je to zalezitost vykonu cpu
zde predesilam ze to chce nejmene dvoujadro (tim myslim skutecne dvoujadro ne hyperthreading)
na test zda je to chodi plynule je dobre si ve vhodnem prehravaci zapnout zobrazovani zahozenych snimku
a prubnout to na tv treba na Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv nebo na necem jinem s vysokym datovym tokem
PaJaSoft (827)|22.8.2009 13:47
[quote=lace12;237629]no na redukci dvi-hdmi neni nic spatnyho je to jen jinak zapojenej konektor nemeni to zadny signaly apod
dokonce to ovladace na vga poznaji a ukazou ze jedes pres hdmi i kdyz mas tu redukci
na vga kartach hdmi konektor byva jen na slabsich modelech na tech nekvykonejsich je stejne pokazdy 2x dvi a je tam pribalena redukce
ja mam GTX285 ta ma 2x dvi na jednom vystupu mam monitor na druhem pres redukci TV
slusnejsi karty maji na sobe spdif vstup takze i pres tu redukci hdmi-dvi posles zvuk
ciste dvi ma spoustu vyvodu nezapojenych takze proto je to mozne
ja posilam teda jen obraz protoze zvuk me jde z PC do receiveru primo v 5.1
mam zvukovku cfreative x-fi. takze nemam duvod posilat nejaky stereo do tv pres hdmi
ty frekvence co jsem psal me nabizi ovladace verze 190.38

co se tyce tech tvych zahad okolo frekvenci drivery ti nabidnou jen ty co jim rekne tva tv ze umi a soucasne je umi ty drivery
nicmene pokud muzes si tam vnutit i jine

dal je dobre si v zalozce nvidia driveru zapnout vystup v plnem rozsahu tzv full 0-255 misto limited 16-235

ted k plynulosti
nevim samo jakou mas celou sestavu a zda hd video dekodujes softwarove nebo hardwarove
hardwarove to jde pomoci nekterych lepsich VGA nicmene neni uplne jednoduche to rozchodit
vyzadujete za prve provest aktualizaci directx (windows update ji nedela)
pak to chce vhodne novejsi drivery a samozrejme vhodny program na prehravani
pokud dekodujes softwarove tak je to zalezitost vykonu cpu
zde predesilam ze to chce nejmene dvoujadro (tim myslim skutecne dvoujadro ne hyperthreading)
na test zda je to chodi plynule je dobre si ve vhodnem prehravaci zapnout zobrazovani zahozenych snimku
a prubnout to na tv treba na Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv nebo na necem jinem s vysokym datovym tokem[/quote]

Na redukci DVI-HDMI nevidim nic spatneho, jen tohleto zapojeni je domena ATI a NVidia to jaxi miji... a protoze audio nechci tahat analogem (ale ani skrze receiver (nevlastnim, ho zatim a mam jine investicni priority) - tedy Asus Xonar & spol.), chtel jsem to poslat skrze HDMI (a do TV aby mi vedl jen jeden kabel, uz tak jich tu bude v mistnosti hafo...). Co presne GTX250 posle TV nevim, ja ji vsak krmim AC3 (takze omezeni jen na 2.0 stereo se nekona - navic nevidim duvod, kdyz TV ma na sobe logo Dolby Digital a bez problemu zpracuje skrze DLNA AVIcka s AC-3 v sobe...) - navic v ArcSoftu mam ponechanou puvodni sestavu 7.1 a TV hraje vse co je treba (tedy nejenom predem, kdyz je neco v zadu apod.)

Nevim o jake frekvenci mluvis, ale TV anoncuje 24, 50, 60 a presne to muzes nastavit - na zalozce Display - Change resolution. Dale muzes nastavit format v Video&Televion - Change the signal or HD format - 1080i50 HDTV, 1080p a i HDTV, 720p HDTV, 576p EDTV, 480p EDTV. Nic vnutit nemuzes - mozna mi chybi jen patricny "cool-bits" do registru? Normalne pouzivam 24Hz a 1080p...

Co se tyce prehravani HD formatu na PC, nejsem zelenac, ale diky za opacko... vysledek je stejny pri SW dekompresi (treba VLC) nebo HW (DXVA), SW to zvlada taky v pohode (plnohodnotne DualCore E8400 - jedno z prvnich co byly vubec v republice "pasovane" z Rakouska), ale... nastavovat full RGB range pri Movie postrada smyslu - honime se za vernym obrazem (pac THX) a pak tam pustime barvy z jineho gamutu?!

Zminene Samsung demo znam, SW dekodery (Media Player Classic = x264, VLC...) s tim vsak maji problem (neni to vykonem CPU, kontroloval jsem - je to proto, ze spickovy bitrate je vyrazne nad ramec deklarovaneho profilu (takze to nejaky prase neumelo delat MKV...) a navic nad ramec profilu, ktere by melo zvladat DXVA ci TV... nechat to rozbalit skrze DXVA je lepsi, ale i tak to neni uplne ono (zahavka nebo co to je se take rozpada), ani profi prehravace jako ArcSoft Media Theatre Platinum ne...

Co se tyce DirectX, mam 9.0c (10 je domena WinVista a ty ja doma nerad) a NVidia drivery 186.18, zkusim prubnout aktualni (190.62 WHQL) a uvidim, zda-li nastane nejaka zmena...

Vcera jsem si hral s frekvencemi apod. a opticky nejplynulejsi obraz je pro nastavenych 60 Hz, aktivovany 24p Smoothing, IFC atd... - ALE - obraz je plynuly, skub jak svina, plynuly, skub jak svina - jednou za cca sekundu to skubne tak, ze bych z toho blil... (to je jasne, protoze jednou za cas proste tech 24Hz vs. 50 ci 60Hz udela sve... - jak uz jsem psal ono i 24Hz vs. 85Hz je k bliti - fakt se na to neda koukat) takze s navratem k THX a 24Hz z PC (tedy 4:4 24p zobrazeni) jsem vyrazne spokojenejsi... skace to, ale to uz je diky tomu, co je na zdroji (BD disk) a formatem filmove techniky..., PDP technika uz z toho kouzla neudela.

Delam-li neco spatne nebo neco spatne interpretuji, rad se necham poucit.... v normalnich BD filmech je vse OK, "referencni BD disky" beru podobne jako 3D Mark, ukazat, co jde a co je za hranici moznosti...
lace12 (6)|23.8.2009 19:24
citovat te nebudu :-)
k redukci nepochopil sem co je domena ati a co nvidia miji

k frekvenci na zadny coolbits se nehraje uz delsi dobu
na zalozce display change resolution mam tlacitko add resolutions a muzu si tam nacpat co chci
nicmene frekvence co jsem zminoval me nabizi primo win bez nutnosti tam neco doplnovat

k prehravani media player clasic jsou ruzny verze a ty starsi se treba na tom zminovanem demu kousnou
vyhoda media player clasic je ze se na nem prave bez problemu rozchodi hw dekodovani
je potreba ho stahovat z teto stranky http://www.xvidvideo.ru/content/category/1/1/2/
pokud to stahujes odsud http://mpc-hc.sourceforge.net/ (oficialni homepage) tak to je zastarala verze
ja zrovna to demo samsung prehravam na tomhle softu s hw dekodavanim pomoci vga a bez problemu

k directx 9.0c nebo 10 maji vsichni jde o to ze pro obe tyto verze existuje nepravidelne microsoftem vydavana aktualizace
po instalaci verze directx zustane samo stejna ale jsou jine revize prislusnych knihoven
pricemz ta posledni DirectX End-User Runtimes (March 2009) je nezbytna pro spravne fungovani hw dekodovani pres dxva
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=0cf368e5-5ce1-4032-a207-c693d210f616
je to spolecna aktualizace pro win xp i vista
pripominam ze tahle aktualizace je nezbytna pro spravne fungovani hw dekodovani

na plynuly nebo zasekavajici obraz ti nemam co odpovedet ja to nepozoruji nikde a nemam k dispozici to na cem to tobe dela
PaJaSoft (827)|23.8.2009 20:38
[quote=lace12;237782]citovat te nebudu :-)
k redukci nepochopil sem co je domena ati a co nvidia miji
[/quote]

Nestandardni zapojeni redukce DVI-HDMI i se zvukem maji konkretni ATIny, NVIDIA touto cestou nikdy nesla... (aspon mi neni znama referencni ani jina karta s timto zapojenim ci redukci) - proto jsem take sahl po GTX250, ktera oproti puvodni 8800GT neni zadna vyhra (kdyz nic jineho, tak alespon GTX260 (o pakatel drazsi) nebo GTX275 by byl smysluplnejsi upgrade krok...:-()

[quote=lace12;237782]
k frekvenci na zadny coolbits se nehraje uz delsi dobu
na zalozce display change resolution mam tlacitko add resolutions a muzu si tam nacpat co chci
nicmene frekvence co jsem zminoval me nabizi primo win bez nutnosti tam neco doplnovat
[/quote]

To tlacitko tam mam, bohuzel je disable... - sede a frekvenci nemohu pridavat...:-(

[quote=lace12;237782]
k directx 9.0c nebo 10 maji vsichni jde o to ze pro obe tyto verze existuje nepravidelne microsoftem vydavana aktualizace
po instalaci verze directx zustane samo stejna ale jsou jine revize prislusnych knihoven
pricemz ta posledni DirectX End-User Runtimes (March 2009) je nezbytna pro spravne fungovani hw dekodovani pres dxva
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=0cf368e5-5ce1-4032-a207-c693d210f616
je to spolecna aktualizace pro win xp i vista
pripominam ze tahle aktualizace je nezbytna pro spravne fungovani hw dekodovani
[/quote]

Diky! Ja jsem sice s DXVA a MPC-HC uz nejakou dobu spokojen - pri prehravani na PC HD videa - asi tak od unora, ale o aktualizaci DirectX jsem se nestaral, tak to rozhodne za pokus stoji... S cim vsak spokojen nejsem je HD audio, resp. vicekanalove (aspon 5.1). Krome toho, ze mi to vzdy prekope volume nastaveni reprosoustavy (nemam vsechny slidery ve stejne pozici a repro je dnes ponekud nestandardni 6.1 konfigurace by Creative Labs), obcas to i prekope konfiguraci repro...:-( (treba na 2.0 stolni apod.). Jine prehravace - VLC, PowerDVD nebo Arcsoft Media Theatre to nedelaji a s nastavenou konfiguraci se vyrovnaji i pri HD zvuku... (VLC ma problem samo o sobe, pac HD zvuk (z BD zdroje) je u nej v plenkach a zatim jen v podobe DD TrueHD).
ku8ba (45)|7.10.2009 21:43
Ahoj odbornici, jako totalni laik se snazim vybrat novou TV (nahrazujici muj staricky CRT) a dle procitani mnoha diskusi a na doporuceni znameho jsem se dostal az k Panasonicu TX-P42G10E. Nicmene pokud budu investovat do teto TV, potrebuji od Vas poradit, zda to ma vubec smysl. TV budu vyuzivat pouze na sledovani DVB-T (predevsim sport), DVD filmy (do budoucna BlueRay) a prohlizeni fotografii. Zatim nepocitam s zadnym propojenim s PC. Zajimalo by me proto, zda dokazu vyuzit vsechny vlastnosti teto uzasne TV, kdyz stale pouzivam jednu z prvnich sestav domaciho kina Panasonic SA-MT1 a klasickou TV jedu pres DIGI TV. Zajimalo by me, jestli tyto pristroje vubec s TV propojim. V priloze posilam zada toho DVD. Dekuji vsem za jakoukoli radu.
panasonic-sa-mt1-3.jpg
mph1 (689)|8.10.2009 00:14
Propojis to normalne scartem, jako to asi mas i ted.

Az si nasetris na lepsi settopbox s HDMI, propojis to digitalne, jak se slusi a patri.
ku8ba (45)|8.10.2009 10:11
ale pokud poridim lepsi settopbox s HDMI, nebudu v nem moci pouzit stavajici kartu od DIGI, ze? Navic neplacene programy budu prijimat diky DVB-T tuneru primo v TV, ne?
mph1 (689)|8.10.2009 20:15
Pokud si poridis poradny satelit, nebudes mit duvod zustavat u DIGI-TV a kanaly (nejen) z DVB-T tam mas taky - Skylink za jednorazovy poplatek cca 2000,- Prohledni si jejich web.

Ale jestli ti nevadi prepinani chvili na TV, chvili na settopboxu a jeste koukat na ty omalovanky, co se u nas vysilaji, je to tva volba. Te plazme to neublizi, ale na tohle by se dala koupit i levnejsi (X10Y).
ku8ba (45)|8.10.2009 22:04
Je mi to jasny, ze to chce poradny satelit, ale na to zatim nemam prachy a nechce se mi kupovat horsi televize a k tomu satelit, radeji chvili pretrpim na digi a pozdeji zakoupim kvalitni satelit. Na skylink jsem uz koukal a nabidka se mi libi.
Tondek (7)|12.10.2009 15:03
Dobrý den. Mám 42G10 a všiml jsem si něčeho, co zde nikdo nezmiňuje (nebo jsem si nevšiml). Pokud je v obraze třeba detail postavy (zprávy apod.) tak např. při menším kývání hlavou sem a tam (takové přikyvování) jakoby zůstávají světlá místa v hýbajícím se obličeji na stejném místě nebo pozadu. Jako by nestačily jít s pohybem obličeje. Dělá to samozřejmě i při jiných obdobných scénách, ale na těch obličejích je to nejépe vidět. Nevím jestli to může být i signálem, (mám zatím jen analog UPC) nebo nějakým nastavením parametrů obrazu. Nemáte někdo obdobné zkušenosti?
panfan (78)|12.10.2009 19:26
[quote=Tondek;243826]Dobrý den. Mám 42G10 a všiml jsem si něčeho, co zde nikdo nezmiňuje (nebo jsem si nevšiml). Pokud je v obraze třeba detail postavy (zprávy apod.) tak např. při menším kývání hlavou sem a tam (takové přikyvování) jakoby zůstávají světlá místa v hýbajícím se obličeji na stejném místě nebo pozadu. Jako by nestačily jít s pohybem obličeje. Dělá to samozřejmě i při jiných obdobných scénách, ale na těch obličejích je to nejépe vidět. Nevím jestli to může být i signálem, (mám zatím jen analog UPC) nebo nějakým nastavením parametrů obrazu. Nemáte někdo obdobné zkušenosti?[/quote]

Tak presne s týmto ťažko popísateľným javom sa stretávam aj ja na mojej V10. Viac to bolo samozrejme vidieť pri káblovke - analog UPC, ale stále to vidím aj na Skylinku. Už som tu niekde písal, že aj rýchly pohyb kamery /napr prechod po budove a pod/ - najmä v správach - akoby tv nevedela spracovať a zanecháva fialovo-ružovú stopu... Hoci mám len 42 a pozerám tak z 2 - 2.5 m ťažko sa mi pozerá aj hokej... A to som skúšal rôzne nastavenia.
Teraz sú tu teda otázky:

1. Máme my dvaja tak citlivé oči, že to ostatní nevidia?
alebo
2. Majitelia ostatných Panasonic 2009 plaziem si to nepriznajú....
alebo
3. Akurát nám dvom sa ušli vadné kusy...

A to som zarytý fanúšik značky

Tak ak niekto viete, v čom je chyba, poraďte ako to odstrániť....
mph1 (689)|12.10.2009 19:39
A proc nepozadate o vyjadreni Panasonic? Mate jejich TV, mate s ni problem, neco se vam nelibi...

Mozna to k nicemu nebude, ale i to je informace (ze podpora stoji za houby).
jarino1978 (8045)|12.10.2009 20:22
[quote=panfan;243859]Teraz sú tu teda otázky:

1. Máme my dvaja tak citlivé oči, že to ostatní nevidia?
alebo
2. Majitelia ostatných Panasonic 2009 plaziem si to nepriznajú....
alebo
3. Akurát nám dvom sa ušli vadné kusy...[/quote]

- správna odpoveď je č. 2...
- aj keď musím uznať, nie je to najhoršia telka, ale bohužiaľ má toľko múch, ktoré už nebudú odstránené, že sa zaradila medzi nespoľahlivé výrobky ( platí to pre všetky tohotoročné NEO PDP ). Je evidentné, že tohtoročné modely šialenou rýchlosťou obišli Čechy a Slovensko. V minulosti tomu tak nebolo...
- ináč to, čo vidíš, pozoruješ len pri analógovom príjme a pri prepojení cez SCART. Pri digitálnom ( HDMI ) to skoro zmizne, ale zasa je zvýraznené trepotanie hrán ( stačí pozerať na Discovery HD zábery na stromy ), ten presah hrán pri analógovom príjme je bežná vec pri CRT, na škodu to ostalo aj niektorým HDTV. Kde sú tie časy, keď mal Panasonic dokonale vyladenú analógovú časť ? Dnes je "digitálna" éra, takže na to každý z vysoka kašle.
- no a ten hokej, to je doména PDP a ich blikania. Hlavne pri bielej farbe to oko viac vníma, takže možno máš oči tak citlivé, ako aj my ostatní, ktorí dobre vnímajú blikanie PDP panelov.
Tondek (7)|15.10.2009 09:52
Nemáte někdo z vás čistě náhodou ten firmware na G10? Už jsem někoho kontaktoval, ale ten ho již nemá. Prosím o zaslání na tondek_kyselá ryba_centrum_puntík_cz. Díky. Moc si od toho neslibuju, ale uvidíme.
freeman74 (1)|17.10.2009 18:15
Zdravím,
poradí mi nekdo z uživatelů? Mám Plasma TV Panasonic TX-P46G10E. Jde mi o příjem Prima HD přes pozemní DVB-T. Zobrazuje se mi jen zvuk bez obrazu (stejně tak jako u modelů bez MPEG-4). Ale tyto modely NEO PDP tuner MPEG-4 mají... Sila a kvalita signálu cca 80% (lokalita Jičín). V okolí je tento kanál bežně sledovatelný...

Jinak je TV výborná. Využívám ji i po připojení k PC a to ukazuje přímo skvěle (jen ještě nemám doladěn rozměr obrazu, chybí mi spodní řádek windows...)

Dík za rady!
petr67 (4)|19.10.2009 21:32
[quote=freeman74;244490]
Využívám ji i po připojení k PC a to ukazuje přímo skvěle (jen ještě nemám doladěn rozměr obrazu, chybí mi spodní řádek windows...)

Dík za rady![/quote]

Mám TV 42G10 propojenou přes HDMI s NB. V ovladacím panelu nVidia jsem v nastavení více monitoru nastavil použít pouze jeden monitor a pak jsem si nastavil rozlišení pro TV a upravil velikost obrazu, aby byla vidět celá plocha.


Nemáte někdo nojvější firmware k G10??
PaJaSoft (827)|19.10.2009 22:01
[quote=freeman74;244490]Jinak je TV výborná. Využívám ji i po připojení k PC a to ukazuje přímo skvěle (jen ještě nemám doladěn rozměr obrazu, chybí mi spodní řádek windows...)
[/quote]

Overscan? Po cesky Prevzorkovani nebo jak je to v menu... vypnout...
Pave1 (4279)|19.10.2009 23:47
[quote=freeman74;244490]Zdravím,
poradí mi nekdo z uživatelů? Mám Plasma TV Panasonic TX-P46G10E. Jde mi o příjem Prima HD přes pozemní DVB-T. Zobrazuje se mi jen zvuk bez obrazu (stejně tak jako u modelů bez MPEG-4). Ale tyto modely NEO PDP tuner MPEG-4 mají... Sila a kvalita signálu cca 80% (lokalita Jičín). V okolí je tento kanál bežně sledovatelný...

Jinak je TV výborná. Využívám ji i po připojení k PC a to ukazuje přímo skvěle (jen ještě nemám doladěn rozměr obrazu, chybí mi spodní řádek windows...)

Dík za rady![/quote]

Pokud je v menu volba "přidej HD programy", tak ji použij. Pak to běhá (první ladění mi taky nepřidalo HD programy, až tento druhý krok).
Kyle (67)|22.10.2009 13:55
[quote=petr67;244822]Nemáte někdo nojvější firmware k G10??[/quote]

To by me taky zajimalo. Posledni verze by mela byt 1215, na internetu se da najit jen 1213. Psal sem Calgaryboyovi, ale uz to bohuzel smazal. Posilal to asi 50 lidem, nemoh by to nekdo nekam uploadnout? Firmware je stejny i pro S10E, tak byste pomohli vice lidem...
Tondek (7)|23.10.2009 09:22
[quote=Tondek;244143]Nemáte někdo z vás čistě náhodou ten firmware na G10? Už jsem někoho kontaktoval, ale ten ho již nemá. Prosím o zaslání na tondek_kyselá ryba_centrum_puntík_cz. Díky. Moc si od toho neslibuju, ale uvidíme.[/quote]

Opravdu nikdo ho nemá? Vždyť se to tady dost probíralo.
NaNoseKunda (1)|23.10.2009 11:45
nahral jsem to tady:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo
http://www.nahraj.cz/content/dw/124f3e95-2d42-4ade-b385-df85a3afeee9
Kyle (67)|23.10.2009 17:50
Diky moc. Verze 1215 je v televizi... :-)
ku8ba (45)|9.11.2009 14:37
Ahoj, pokud na G10 pustim DVD s titulky, je mozne nejak prizpusobit jejich velikost? DVD prehravac tuto moznost nema a na teto plazme jsou takove jaksi velke (jakoby se delal zoom) a proto neostre. Na puvodnim CRT to bylo v pohode. Diky za info
worrymi (23)|9.11.2009 18:31
[quote=Kyle;245373]Diky moc. Verze 1215 je v televizi... :-)[/quote]

ahoj všichnil. jaké pozorujete změny po instalaci FW 1215 ??? má smysl ho tam vůbec dávat ??? oficiálně není distribuován. na můj dotaz do panasonicu jsem dostal odpověď, že k distribuci je dán pouze FW, který vyplepšuje vlastnosti výrobku. nehrozí např. ztráta záruky, když není oficiálně distribuován ???
díky za info.
w.
calgaryboy (294)|9.11.2009 19:04
[quote=worrymi;247778]ahoj všichnil. jaké pozorujete změny po instalaci FW 1215 ??? má smysl ho tam vůbec dávat ??? oficiálně není distribuován. na můj dotaz do panasonicu jsem dostal odpověď, že k distribuci je dán pouze FW, který vyplepšuje vlastnosti výrobku. nehrozí např. ztráta záruky, když není oficiálně distribuován ???
díky za info.
w.[/quote]

Já tehdy jako posléze hlavní distributor dostal po velkém naléhání tento firmware přímo od centrály Panasonic. Tudíž je ofiko.
worrymi (23)|9.11.2009 20:49
[quote=calgaryboy;247784]Já tehdy jako posléze hlavní distributor dostal po velkém naléhání tento firmware přímo od centrály Panasonic. Tudíž je ofiko.[/quote]

ahoj calgary. dyk já vím. já ho mám taky od tebe. jen kladu otázky a zajímá mi, jestli na ně někdo umí odpovědět. za oficiální distribuci považuji to, co si stáhne TV sama, případně co je na webových stránkách panasonicu. to, že ho mám od tebe, mi asi nikdy nikdo při reklamaci neuzná. a nevím, jestli někdo může dělat problém.
a pak mi zajímá i zkušenost ostatních uživatelů (tvoji už znám), jestli po instalici nového FW vidí nějaké změny.
díky za reakci.
w.
petr67 (4)|9.11.2009 22:52
TV G10E by měla, podle návodu přehrávat video AVCHD z SD karty. Zkusil jsem nějaké videa převést na tento formát, ale TV mi videa nenačetla. Jaké máte s přehráváním videa z karty zkušenosti. Zkoušel to někdo??
H2SO4 (58)|10.11.2009 17:57
Zdravim,potrebuju jasnou odpoved na otazku..budou se sekat hry z PC v rozliseni 1920x1080 nebo pousteni filmu mkv 1080p na 42G10E?chci to primarne jako monitor k PC.
Heartwork (2358)|10.11.2009 18:03
[quote=H2SO4;248027]chci to primarne jako monitor k PC.[/quote]
Nic mi do toho není, ale tohle nedoporučuji. :)
H2SO4 (58)|10.11.2009 18:08
[quote=Heartwork;248029]Nic mi do toho není, ale tohle nedoporučuji. :)[/quote]


ja vim ja vim,musi se hlidat vypalovani,ale nejsem clovek ze by cumel 3hodiny na plochu,clovekzapina hry,porad se meni okna prohlizece,atd...jen me zajimaj ty dve veci jak sem se ptal,vi nekdo?.
worrymi (23)|10.11.2009 20:20
[quote=H2SO4;248031]ja vim ja vim,musi se hlidat vypalovani,ale nejsem clovek ze by cumel 3hodiny na plochu,clovekzapina hry,porad se meni okna prohlizece,atd...jen me zajimaj ty dve veci jak sem se ptal,vi nekdo?.[/quote]

človíčku dej si říct. já na ní hraju PS3. docela dost. a zatím je to úplně v poho. ale není problém jen vypalování. vezmi prosím v úvahu to, že většina stránek na netu má bílej podklad. ta plazma bude žrát jako pitomá. taky jsem si myslel, že budu surfovat na FHD plazmě. ale když vidím spotřebu 500W, tak mi to přešlo.
garb7 (1189)|10.11.2009 20:23
Já jsem si zkoušel 42G10 na PC přes HDMI a po správném nastavení rozměru obrazu a zvolení vhodné obnovovací f je obraz super, ale hru jsem neměl možnost zkouknout . rozlišení 1080p ok a film mkv OK
poldaax (4)|13.11.2009 07:52
Ahoj. Tak od včerejška jsem také majitelem P42G10E. Musim říct že obraz předčil moje očekávání a to sem to zatím nijak nezkoušel ladit. Zatím nemám zapojen HD reciever ale i tak je to pěkný.
Co se týká blikání obrazu tak to jsem zpozoroval jenom na statickém obrazu a to tak max. ze 2m, a to sem se musel soustředit jestli něco uvidím...ještě sem tam nedal ten nový firmware který by to měl zlepšit ale i tak je to super.
Jediné co musím potvrdit tak je to hučení větráčků. Ale musí být naprosté ticho. Při normální hlasitosti to neslyším.
Takže zatím max. spokojenost...(ale musím upozornit že do teď sem měl stařičké 51cm CRTčko )
Myšák1 (20)|13.11.2009 09:12
Již dlouhou dobu sleduju toto fórum,i já se včera stal majitelem 42G10.Proto napíšu pár postřehů.Zhruba 5 let sem vlastníkem nejvyšší řady Philips v 32 velikosti.Stále to nebylo ono a tak dlouhou dobu uvažuji o něčem jiném.Doma sleduji na sat Openbox 810 a HD V-sab ultimate. První co mi na této plazmě uchvátilo je černá barva.Ta bych řekl je opravdu vpořádku.Trošku se mi zdá,že bílá není tak jak má být,ale porovnávám s Pionner Kuro,tam je to opravdu trochu jinde,ať si říká kdo chce něco jiného.Cenový rozdíl oproti tomu Pioneru je zásadní a tak sem zvolil nakonec zvolil toho Panasonica.Blikání,ani ventilátory nejsou problém,toho jsem se opravdu trochu bál.Jediné co mi trochu vadí u sd je jako celková neostrost oproti staré lcd.Je pravda že se nedá srovnávat uhlopříčka 82 a 106.Dle mého názoru je to za současnou cenu slušná volba a jak tady někdo napsal,v současné době v této ceně opravdu nic lepšího není.
poldaax (4)|13.11.2009 09:56
Mám jeden technický dotaz:
Včera sem naladit přes DBV-T programy a našlo to i program Prima(HD-Mpeg4).
Zvuk mi šel ale na TV byl nápis "ŽÁDNÝ OBRAZ".
Ale P42G10E snad mpeg4 podporuje nebo ne?
Kde by mohl být problém?
Díky
H2SO4 (58)|13.11.2009 13:19
Zdravim

takze sem to uz nevydrzel a nakonec koupil 42G10E.Mam ji teprve par minut ale prvni vyzkouseni,PC,PS3 parada.Jedine co me zatim stve tak na bile barve je videt blikani.zadny jiny nedostatek zatim nepozoruju.
Jo a mam jeden stale cerveny bod,todle sem myslel ze na plazmach nehrozi:(
PaJaSoft (827)|13.11.2009 13:51
[quote=H2SO4;248401]Jo a mam jeden stale cerveny bod,todle sem myslel ze na plazmach nehrozi:([/quote]

Tak tohle by bylo aspon na servis, ne-li vymenu... zapomen, ze je tolerovano X vadnych pixelu....
SPAWN (744)|13.11.2009 14:01
U LCD se toleruje 3 vadne body!!
U PDP 0 bodu takze vymena!! Za jiny kus.

Ja mam 5 vadnych bodu u LCD ale az po zaruce, tak s vymenou muzu jit do ...
H2SO4 (58)|13.11.2009 14:40
Nejaka sance na probrani toho bodu neni?ta predstava ze to budu balit a posilat me zrovna nelaka:(
9z9 (188)|13.11.2009 15:00
Pánové, můžu poprosit majitele P50G10E o maximální šřku televize? Na netu jsem našel tři různé rozměry a nevím zda nemíchají šírku obrazu s šírkou televize. Potřebuji to kvůli navrhu nábytku, zjišťuju, že mi to (ne)vyjde na "milimetry" :-(. Díky moc.