Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G10E, TX-P46G10E, TX-P50G10E - nastavení obrazu, zvuku atd.

emkaa (105)|9.8.2009 19:50
[quote=Jimmy2;236187]No nevím, to, co jsem dneska viděl, zcela jistě nebyla domněnka. Bílé titulky na černém pozadí jely shora dolů a to cukání bylo ZCELA zřetelné. Vedle G15ky stálo LG a na něm byl pohyb zcela plynulý. Kromě něj byl v řadě nějaký Samsung, který byl taky OK, a pak Pan G10, X10, nějaký U10 a i starší PX80. Všechny Panasonicy při těch titulcích cukaly! U filmu to bylo OK! A ještě něco, nemám důvod vyvolávat flame, ten Panasonic si chci koupit, mám k této značce celkem vztah... ale to co jsem viděl bylo opravdu děsné. Jo, všechny ty telky v řadě byly zapojeny na stejný signál[/quote]
Koukam ze jsi v podobne situaci jako ja. Taky chci koupit G10, ale minulej tyden jsem videl dost nepeknou vec, ktera me trochu nalomila (viz rozpadajici se transparentni loga o par stranek driv). A ted co pises ty zni snad jeste hur :-( Na jednu stranu se mi nechce verit, ze by mohla soucasna televize produkovat neco tak desnyho (viz taky spousta lidi co je s nima spokojena), na druhou stranu jsem to proste videl na vlastni oci... No jeste tam parkrat zajdu.
calgaryboy (294)|9.8.2009 21:09
[quote=emkaa;236189]Koukam ze jsi v podobne situaci jako ja. Taky chci koupit G10, ale minulej tyden jsem videl dost nepeknou vec, ktera me trochu nalomila (viz rozpadajici se transparentni loga o par stranek driv). A ted co pises ty zni snad jeste hur :-( Na jednu stranu se mi nechce verit, ze by mohla soucasna televize produkovat neco tak desnyho (viz taky spousta lidi co je s nima spokojena), na druhou stranu jsem to proste videl na vlastni oci... No jeste tam parkrat zajdu.[/quote]

Hoši nekupujte to!!!! Cuká to, bliká to!!!!Děs a hrůza velebnosti!!!!!!!:-)Když se vám to nelíbí, tak kupte LG, Samsunga nebo ty ostatní, které vůbec neblikají a je. Co pořád řešíte? Já se vůbec divím, že někdo tu G10 kupuje, když to jenom bliká :-)Já zjišťuju, že mám doma asi nějaký "prominentní kus". Vše mám ok, ale z diskuze vyplývá, že už bych měl mít nablikáno v očích a měla by mi přinejmenším cukat jedna ruka a noha :-) Volejte ČOIku, že vůbec něco takového jako je ten G10 krám pustila na trh!!!! :-) Díky za příjemné pobavení... v předvečer nového pracovnho týdne jsem se díky vám aspoň po chuti zasmál. A chlapi......bacha na to...........Blikatorocukatoro monstrózní G10ka na vás číhá na každém kroku!!!Vyhněte se jí! :-)

P.S:Jdu si nechat ještě před spaním trošičku nablikat do očí a budu doufat, že moje drahá polovička se kvůli tomu, že ještě nejdu spát nebude moc cukat :-)))))))))))))
Jimmy2 (91)|9.8.2009 21:33
Calgaryboy, jsi šťastný člověk. Naštěstí víc věřím svým očím, než tvým chvalozpěvům. Mimochodem, mám kamaráda, který tvrdí, že jeho LCD televize LG má úplně stejný obraz ze všech úhlů, nešedne, barvy stejné.. prý by mi to netvrdil, kdyby to tak nebylo. A on opravdu vědomě nelže, prostě to nevidí.. Trošku mi ho připomínáš...
PaJaSoft (827)|9.8.2009 21:37
Koukam, ze velice prinosna debata, zejmena by se mi obcas hodila ta kristalova koule, kterou tu zrejme nekteri oplyvaji....:-r

Kazdy si nepochybne pochvali vlastni ocas, takze prejdu trapne invektivy (pred tydnem jsme se tu v podobnem duchu dozvedeli, ze V Real Pro 4 nestiha 1080 radku...:-)) a budu se drzet fyzikalnich zakonitosti... - pro zacatek si dovolim odkazat na velice dobry clanek na Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Refresh_rate).

PDP ma nejblize ke klasickemu CRT zobrazovaci, svetlo vsak neni emitovano katodovym vybojem, ale jinak (http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_display), presto princip zustava podobny, ba temer stejny (tedy se vsemi nectnostmi, ktere "vybojove" zobrazeni s sebou nese), na rozdil treba od LCD (http://en.wikipedia.org/wiki/Lcd). - jako hlavni deviza krome vyrazne vyssiho gamutu je rychlost s jakou lze docilit zmeny jednotlivych stavu jednotlivych barevnych (RGB) slozek.

24p zaznam (http://en.wikipedia.org/wiki/24p) pochazejici z filmu se do v evrope beznych 50Hz (a je jedno, zda-li P nebo I), pripadne americkych NTSC (30Hz) proste neposklada a je treba prijmout urcite rekneme kompromisy.

Doba pokrocila a tak v high endovych strojich je 24p zaznam skutecne jako 24 zaznam zpracovavan a zobrazovan. Nemluvim o IFC a jinych formach syntetickeho generovani obrazu - jak nekdo trefne poznamenal, TV kategorie Lidl a ochota lidi se na takove blitky koukat a nechat se oblbovat, jak je ten obraz dobry...

Rada G10 nezobrazuje obraz 24p ve frekvenci 96Hz - to je tvrzeni, za kterym si stojim, a ktere nikdo zatim nevyvratil - ani se o to nesnazil (samozrejme, ze je to otazka vykonu procesoru - ten je dostatecny, je shodny s V10 radou a zamernym omezenim BIOSu - uz prece mame take X10E a X10Y jako vysledek konkurencniho boje)... - tim chci jen rici, ze zobrazovat 24p signal na G10E frekvenci 96Hz neni o nicem jinem nez o nastaveni = firmware. Soucasny oficialni FW to vsak dle meho nazoru stale neumi... (a necekam, ze to bude nekdy umet).

Jiz v 90-tych letech VESA definovala jako minimalni koukatelny refresh rate pro majoritni skupinu divaku 72Hz (viz znovu http://en.wikipedia.org/wiki/Refresh_rate cast Computer displays). Jak vidite, je to oblast znacne subjektivni a neexistuje jedna univerzalni pravda... - pro nekoho je dostatenych +-60 Hz, nekdo se ani s 75Hz nespokoji. Do CRT ( a v poslednich rekneme 5 letech do LCD) koukam profesionalne minimalne 8-10 hodin denne (nepocitam do toho sledovani televize) jiz temer 3. desitku let, vyjimkou v me minulosti nebyly ani vice jak 30 hodinove seance. Mohu zodpovedne rici, ze nejsem schopen vice jak kratkou dobu sledovat vybojovy obraz s refresh rate pod +- 80Hz. Standardni hodnota 75Hz, ktera je dostatecna pro podstatne vetsi cast populace nez kompromisnich 72Hz prijatych VESA jako minimum pro mne znamena paleni ocich, bolest hlavy a dalsi priznaky unavy oci jiz po nekolika desitkach minut. Doma do dnes bez problemu koukam do 19" CRT v rozliseni 1152x864@85Hz bez jakychkoli problemu nebo priznaku unavy klidne 20 hodin denne...

Ale zpet... pokud tedy G10 neumi 24p signal zobrazovat s refresh rate 96Hz, co muze delat? Jednoduse, zobrazuje ho s 48Hz frekvenci... Standardni CRT take ma frekvenci 50Hz a koukame na to jiz desitky let bez toho, aniz bychom si stezovali... problem je, ze pri teto frekvenci nam CRT skryva podstatne nedokonalosti 24p zaznamu... - to se u PDP nedeje, naopak, PDP nam v naturalni forme zobrazi to, co bylo na 24p filmovy pas zaznamenano se vsemi nedostatky i problemy, ktere nejsou dilem neprofesionalniho kameramana, ale dusledkem temer 100 leteho balvanu v podobe 24 filmovych policek za sekundu, ktery se tahne od ery nemeho filmu a do dnes nebyla sila to zmenit...

Proc asi vznikly 100Hz CRT a pro mnoho (!) lidi znamenaly kvalitativni skok ve vnimani obrazu ci zobrazeni TV signalu? Suse podotykam, ze kvalita prijimaneho signalu zustala tataz...

Takze az zase budete slepe kopat a nesmyslne zhazovat tvrzeni jinych, zkuste se nejprve zamyslet na co se to vlastne divame, jak ten obraz vznika a mozna dojdete ke stejnym zaverum...

PS: Odkazy jsem pouzil zejmena proto, abych spoustu technologii a terminu nemusel podrobne vysvetlovat, ne proto abych se sam vzdelal, naopak i ty slovnikove terminy jsou diky omezenemu prostoru velmi heslovite, ale nerekl bych, ze zasadne nepresne...

PPS: A gratuluji vsem, kterym ke stesti staci 48/50Hz refresh rate vybojoveho zobrazeni, ja bohuzel k teto skupine lidi (asi od narozeni, nevim, resit jsem to zacal v puberte) nepatrim a proto si musim holt priplatit...
emkaa (105)|9.8.2009 21:50
[quote=calgaryboy;236193]Hoši nekupujte to!!!! Cuká to, bliká to!!!!Děs a hrůza velebnosti!!!!!!!:-)Když se vám to nelíbí, tak kupte LG, Samsunga nebo ty ostatní, které vůbec neblikají a je. Co pořád řešíte? Já se vůbec divím, že někdo tu G10 kupuje, když to jenom bliká :-)Já zjišťuju, že mám doma asi nějaký "prominentní kus". Vše mám ok, ale z diskuze vyplývá, že už bych měl mít nablikáno v očích a měla by mi přinejmenším cukat jedna ruka a noha :-) Volejte ČOIku, že vůbec něco takového jako je ten G10 krám pustila na trh!!!! :-) Díky za příjemné pobavení... v předvečer nového pracovnho týdne jsem se díky vám aspoň po chuti zasmál. A chlapi......bacha na to...........Blikatorocukatoro monstrózní G10ka na vás číhá na každém kroku!!!Vyhněte se jí! :-)

P.S:Jdu si nechat ještě před spaním trošičku nablikat do očí a budu doufat, že moje drahá polovička se kvůli tomu, že ještě nejdu spát nebude moc cukat :-)))))))))))))[/quote]

Trochu se uklidni. Tebe by nezarazilo, že televize kterou si chceš koupit a která se ti jinak líbí zobrazuje za určitejch okolností špatně? Asi fakt blbý nastavení, ale bylo to tam. Tak bych se tady rád (a jimmy2 asi taky) dobral nějakýho rozumnýho vysvětlení.
Nemůže něco takovýho dělat IFC? Protože v mým případě to vypadalo jako špatná predikce pohybu. Máte to zapnutý nebo vypnutý? A o to tady jde, ne o nějakej flame.

PS: Všechny přístroje a specielně plazmy a LCD mají své omezení. Když někdo vykřikuje, že je cosi absolutně dokonalé a zpochybňuje jiný názor, vždy je to podezřelé.
Jimmy2 (91)|9.8.2009 22:49
emkaa: Přesně tak. Nechci toho Panáka pomlouvat. Třeba to bylo pouze nějakým špatným nastavením, nevím. Pokud ale někdo reaguje jako Calgaryboy, nevím, co si mám o tom myslet. Pokud by řekl třeba: "Tak hele, to co jsi viděl, dělá kvůli nastavení fukce XY na "Zap" a pokud ji vypneš, je to OK", tak bych to bral. (A potěšilo by mě to). Ale říct, že je to vždy OK a já vidím špatně...no...

PaJaSoft: Ale ona obnovovací frekvence přece nemá s poskakováním titulků nic společného, ne? To co jsem viděl nebylo blikání, to vypadalo, jako by ty titulky při posouvání skočily vždy o pár "řádků" dolů. U jiných TV se posouvaly zcela plynule.
tjurny (496)|9.8.2009 22:55
[quote=PaJaSoft;236198]

PPS: A gratuluji vsem, kterym ke stesti staci 48/50Hz refresh rate vybojoveho zobrazeni, ja bohuzel k teto skupine lidi (asi od narozeni, nevim, resit jsem to zacal v puberte) nepatrim a proto si musim holt priplatit...[/quote]

Zajimave tema pedle tebe cukani vznika pomalou obnovovaci frekvenci nebo tim za se tv nedokaze "zpomalit" na nasobek 24 ? Nebo jsou tam problemy dva blikani a cukani :-) cukani 24 vs 25 a blikani pomala obnovovaci frekvence. Opavdu by me zajimalo jak se to vseobecne resi,zda se opravdu meni obnovovaci frekvence panelu nebo se to jen kompenzuje elektronicky. Kdyz jsi tv dokaze poradit z ruznou frekveci pal vs ntsc tak by si mohla poradit i z 24p. jenze tohle se asi tezko nekde dovim.
Opet jste mi nasadili brouka do hlavy a stizili vyber tv. byl jsem rozhodnuty pro 46g10.
PaJaSoft (827)|9.8.2009 23:22
[quote=Jimmy2;236205]To co jsem viděl nebylo blikání, to vypadalo, jako by ty titulky při posouvání skočily vždy o pár "řádků" dolů. U jiných TV se posouvaly zcela plynule.[/quote]

Pust si 24p zaznam treba s frekvenci 85Hz (udelal jsem nedavno treba na Hi-Definition Reference Disc 2008 Blu-ray 1080I AVC LPCM7.1)... - sam jsem byl velice prekvapen, ze je to jak cenichovkou do obliceje... - jak auto, tak vlak trhany, ze bys musel byt slepy, abys to nevidel...

To, ze nektere TV to zobrazi plynule neni nahoda, ony si proste jen ty televize znacne vymysli... - bohuzel je smutnou pravdou, ze az 85% toho, co vnimame v mozku je vymyslene a nikoli realne/vysilane..., jenze kdo by se tim zaobiral..:-)

Podobne jako videoprocesory jeste celkem nedavno bez uzarpeni klidne misto 1080 radku obcas zobrazily tech radku jen 300... a vadilo to nekomu?
PaJaSoft (827)|10.8.2009 00:09
[quote=tjurny;236206]Opavdu by me zajimalo jak se to vseobecne resi,zda se opravdu meni obnovovaci frekvence panelu nebo se to jen kompenzuje elektronicky. [/quote]

Je to par mesicu, co jsem cetl velice poucne a zajimave povidani na tema 24p movie zaznamu a jeho zobrazovani v modernich pristrojich s ohledem na hype funkce jako 100Hz, 200Hz, ci dokonce 240Hz... Je to samozrejme subjektivni, ale vysledek je podobny jako jsme pred 15 lety nadsene poslouchali MP3 v 128kbps fixed bitrate... proste se mozek oblbne prijatelnym vysledkem... V10 ma "pouze" 96Hz 24p reprodukci (= kazdy zdrojovy snimek zopakuje synchronne presne 4x) a stezoval si nekdo?

Odpovedi na tento balvan minulosti je mozna IMAX (http://cs.wikipedia.org/wiki/Imax), ale do domaciho prostredi to asi (nejen z financniho hlediska) jeste dlouho nebude...:-)
tjurny (496)|10.8.2009 00:22
No a kde si se docetl ze v10 ma 96,100,120 hz a g10 48,50,60 hz ?
calgaryboy (294)|10.8.2009 06:22
Hoši, já už ani nijak než ironicky reagovat nemůžu. Vše co jsem chtěl napsat, už jsem tu dávno napsal. Co se nastavení týče, tak mám skutečně veškeré soft capiny včetně IFC vypnuty. Ale nemyslím si, že právě IFC by mělo posléze cokoliv rozcukat a rozblikat. Možná měli vadný kus, vadný kabel, prostě cokoliv. To co tu někteří píší z oblasti teorie určitě nejsou bludy. To v žádném případě. Ale já napsal jak tomu je u mě v praxi. Na mé předchozí pv60eh, se některé scény skutečně cukaly, že to člověk postřehl. I tak mi to vůbec nevadilo, ale viděl jsem to. 50g10e je v tomto ohledu úplně někde jinde a prostě necuká. Jak jsem tu už xkrát psal u Temného rytíře na BD byly všechy IMAX záběry 1,78:1 plynulé a nepozoroval jsme žádné záškobrty. To, že V zvládá možná ještě víc khz je možné, to nikomu neberu, ale G10 i při jejím továrním nastavení si s 24p poradí velmi dobře a nepíšu to jen já, už jsem tu xkrát dával i odkazy na odborné recenze, kde se píše to samé,co píšu já. Takže Pajasoft má v teoretické rovině určitě pravdu a rozumí tomu, ale v praktické zkušenosti se G10 jeví velmi dobře a nezpozorujete nic. Ale k tomuto problému já už nic víc fakt nemám, já vše otestoval na doporučeném Temném rytířovi, vše proběhlo ok, já jsem spokojen a to je to nejpodstatnější. Všem, kteří tu vybírají TV přeji šťastnou ruku a hodně zdaru.
emkaa (105)|10.8.2009 07:52
[quote=calgaryboy;236222]Hoši, já už ani nijak než ironicky reagovat nemůžu. Vše co jsem chtěl napsat, už jsem tu dávno napsal. Co se nastavení týče, tak mám skutečně veškeré soft capiny včetně IFC vypnuty. Ale nemyslím si, že právě IFC by mělo posléze cokoliv rozcukat a rozblikat. Možná měli vadný kus, vadný kabel, prostě cokoliv. To co tu někteří píší z oblasti teorie určitě nejsou bludy. To v žádném případě. Ale já napsal jak tomu je u mě v praxi. Na mé předchozí pv60eh, se některé scény skutečně cukaly, že to člověk postřehl. I tak mi to vůbec nevadilo, ale viděl jsem to. 50g10e je v tomto ohledu úplně někde jinde a prostě necuká. Jak jsem tu už xkrát psal u Temného rytíře na BD byly všechy IMAX záběry 1,78:1 plynulé a nepozoroval jsme žádné záškobrty. To, že V zvládá možná ještě víc khz je možné, to nikomu neberu, ale G10 i při jejím továrním nastavení si s 24p poradí velmi dobře a nepíšu to jen já, už jsem tu xkrát dával i odkazy na odborné recenze, kde se píše to samé,co píšu já. Takže Pajasoft má v teoretické rovině určitě pravdu a rozumí tomu, ale v praktické zkušenosti se G10 jeví velmi dobře a nezpozorujete nic. Ale k tomuto problému já už nic víc fakt nemám, já vše otestoval na doporučeném Temném rytířovi, vše proběhlo ok, já jsem spokojen a to je to nejpodstatnější. Všem, kteří tu vybírají TV přeji šťastnou ruku a hodně zdaru.[/quote]
No jestli prave nebude problem v tom, ze mate vsichni IFC vypnuty a v tom Datartu to meli na max. Protoze ty rozpadly pismenka pri fotbalu co jsem pozoroval ja se vyskytovaly prave pri rychlejch pohybech kamery a jelikoz mala cast obrazu zustavala na miste, tak to mozna zmatlo algoritmus na predikci pohybu.
calgaryboy (294)|10.8.2009 08:13
[quote=emkaa;236230]No jestli prave nebude problem v tom, ze mate vsichni IFC vypnuty a v tom Datartu to meli na max. Protoze ty rozpadly pismenka pri fotbalu co jsem pozoroval ja se vyskytovaly prave pri rychlejch pohybech kamery a jelikoz mala cast obrazu zustavala na miste, tak to mozna zmatlo algoritmus na predikci pohybu.[/quote]

Vše je možné, já nejsem fanda tady těch soft vychytávek a vypínám vše. Prostě při mém součsném nastavení, které jsem už zase všelijak překopal :-) jede vše jak má. Komukoliv kdo bude chtít písnu mé nastavení G10. Ale myslím si, že jakékoliv nastavení je vždy subjektivní a málokdy se stane, že by někomu sedlo nastavení od někoho jiného. Prostě oči máme všichni originál :-)
pepopepo (2)|10.8.2009 13:33
Ahoj,

takze na zakalde vyssie uvedeneho som zase na pochybnostiach. Na zaklade recenzii som bol rozhodnuty pre 40SAM 7000, resp. 750, potom som to zmenil na plazmu PAN 42G10E, ale teraz neviem. Do uvahy pripada asi aj SONY 40W5500.

Potrebujem to prioritne na pozeranie TV a DVD, BD. Vizualne mi SAM pripada asi najlepsie, az na tie teple (do cervena) farby. Kedze ste mi zase zrusili vyber, tak poradte. :-)
calgaryboy (294)|10.8.2009 13:36
Někdo to tu mám pocit řešil:

Ptal jsem se přímo v Panasonicu na firmware G10:

Odpověď:
>Dobrý den,
>
>velice si vážíme Vašeho zájmu o televizor Panasonic. Nový firmware se
>zobrazí na TV, když sama zkontroluje při stahování EPG i servery s
>aktualizacemi. Při nové verzi firmwaru budete pak vyzváni ke stažení přímo
>v TV. Zatím žádný nový firmware na tento model není.
>
>Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.
>
>Zákaznická podpora Panasonic
vahač.x (30)|10.8.2009 16:12
[quote=calgaryboy;236265]Někdo to tu mám pocit řešil:

Ptal jsem se přímo v Panasonicu na firmware G10:

Odpověď:
>Dobrý den,
>
>velice si vážíme Vašeho zájmu o televizor Panasonic. Nový firmware se
>zobrazí na TV, když sama zkontroluje při stahování EPG i servery s
>aktualizacemi. Při nové verzi firmwaru budete pak vyzváni ke stažení přímo
>v TV. Zatím žádný nový firmware na tento model není.
>
>Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.
>
>Zákaznická podpora Panasonic[/quote]

Byl jsem jeden z těch co to tady řešili.
To je sice hezká odpověď, ale oficiální stránky Panasonic ČR update nabízejí (mám ho na flešce) - a pokud jde o ty servery - to se asi G10 řady netýká - ta nemá LAN připojení - takže odpověď podle mně má nulovou užitnou hodnotu.
calgaryboy (294)|10.8.2009 16:56
No dle toho Viera castu co jsi tam psal máš spíše firmware na V10, nikoliv G10. Já to pochopil tak, že si to Géčko stáhne někdy samo spolu s epg a žádný lan nepotřebuješ. Možná nemám pravdu, ale tak to chápu já.
worrymi (23)|10.8.2009 18:44
[quote=vahač.x;236273]Byl jsem jeden z těch co to tady řešili.
To je sice hezká odpověď, ale oficiální stránky Panasonic ČR update nabízejí (mám ho na flešce) - a pokud jde o ty servery - to se asi G10 řady netýká - ta nemá LAN připojení - takže odpověď podle mně má nulovou užitnou hodnotu.[/quote]

jj, je to tak. na http://www.panasonic.cz v sekci ovladače je připraven soubor s aktualizací software pro G10 s popisem úpravy funkce viera cast, kterou G10 nemá. psal jsem na panasonic taky, tak uvidím, co mi odepíšou.
zároveň je pravda, že návod k obsluze hovoří o tom, že si update TV stáhne sama.
tak asi tak.
worrymi (23)|10.8.2009 18:50
[quote=calgaryboy;236233]Vše je možné, já nejsem fanda tady těch soft vychytávek a vypínám vše. Prostě při mém součsném nastavení, které jsem už zase všelijak překopal :-) jede vše jak má. Komukoliv kdo bude chtít písnu mé nastavení G10. Ale myslím si, že jakékoliv nastavení je vždy subjektivní a málokdy se stane, že by někomu sedlo nastavení od někoho jiného. Prostě oči máme všichni originál :-)[/quote]

ahoj. budu rád, když se se mnou o své nastavení podělíš. můj mail je [email]worrymi@seznam.cz[/email].
nevím, jestli na to má vliv přijímaného signálu. já mám SD pozemní digitál, DVD, BR (PS3 - worry-cz). předem dík.
calgaryboy (294)|10.8.2009 19:32
[quote=worrymi;236291]ahoj. budu rád, když se se mnou o své nastavení podělíš. můj mail je [email]worrymi@seznam.cz[/email].
nevím, jestli na to má vliv přijímaného signálu. já mám SD pozemní digitál, DVD, BR (PS3 - worry-cz). předem dík.[/quote]

Ahoj, už ti to letí :-)
rudolf.korinek (119)|11.8.2009 09:12
[quote=PaJaSoft;236198]Koukam, ze velice prinosna debata, zejmena by se mi obcas hodila ta kristalova koule, kterou tu zrejme nekteri oplyvaji....:-r

Kazdy si nepochybne pochvali vlastni ocas, takze prejdu trapne invektivy (pred tydnem jsme se tu v podobnem duchu dozvedeli, ze V Real Pro 4 nestiha 1080 radku...:-)) a budu se drzet fyzikalnich zakonitosti... - pro zacatek si dovolim odkazat na velice dobry clanek na Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Refresh_rate).

PDP ma nejblize ke klasickemu CRT zobrazovaci, svetlo vsak neni emitovano katodovym vybojem, ale jinak (http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_display), presto princip zustava podobny, ba temer stejny (tedy se vsemi nectnostmi, ktere "vybojove" zobrazeni s sebou nese), na rozdil treba od LCD (http://en.wikipedia.org/wiki/Lcd). - jako hlavni deviza krome vyrazne vyssiho gamutu je rychlost s jakou lze docilit zmeny jednotlivych stavu jednotlivych barevnych (RGB) slozek.

24p zaznam (http://en.wikipedia.org/wiki/24p) pochazejici z filmu se do v evrope beznych 50Hz (a je jedno, zda-li P nebo I), pripadne americkych NTSC (30Hz) proste neposklada a je treba prijmout urcite rekneme kompromisy.

Doba pokrocila a tak v high endovych strojich je 24p zaznam skutecne jako 24 zaznam zpracovavan a zobrazovan. Nemluvim o IFC a jinych formach syntetickeho generovani obrazu - jak nekdo trefne poznamenal, TV kategorie Lidl a ochota lidi se na takove blitky koukat a nechat se oblbovat, jak je ten obraz dobry...

Rada G10 nezobrazuje obraz 24p ve frekvenci 96Hz - to je tvrzeni, za kterym si stojim, a ktere nikdo zatim nevyvratil - ani se o to nesnazil (samozrejme, ze je to otazka vykonu procesoru - ten je dostatecny, je shodny s V10 radou a zamernym omezenim BIOSu - uz prece mame take X10E a X10Y jako vysledek konkurencniho boje)... - tim chci jen rici, ze zobrazovat 24p signal na G10E frekvenci 96Hz neni o nicem jinem nez o nastaveni = firmware. Soucasny oficialni FW to vsak dle meho nazoru stale neumi... (a necekam, ze to bude nekdy umet).

Jiz v 90-tych letech VESA definovala jako minimalni koukatelny refresh rate pro majoritni skupinu divaku 72Hz (viz znovu http://en.wikipedia.org/wiki/Refresh_rate cast Computer displays). Jak vidite, je to oblast znacne subjektivni a neexistuje jedna univerzalni pravda... - pro nekoho je dostatenych +-60 Hz, nekdo se ani s 75Hz nespokoji. Do CRT ( a v poslednich rekneme 5 letech do LCD) koukam profesionalne minimalne 8-10 hodin denne (nepocitam do toho sledovani televize) jiz temer 3. desitku let, vyjimkou v me minulosti nebyly ani vice jak 30 hodinove seance. Mohu zodpovedne rici, ze nejsem schopen vice jak kratkou dobu sledovat vybojovy obraz s refresh rate pod +- 80Hz. Standardni hodnota 75Hz, ktera je dostatecna pro podstatne vetsi cast populace nez kompromisnich 72Hz prijatych VESA jako minimum pro mne znamena paleni ocich, bolest hlavy a dalsi priznaky unavy oci jiz po nekolika desitkach minut. Doma do dnes bez problemu koukam do 19" CRT v rozliseni 1152x864@85Hz bez jakychkoli problemu nebo priznaku unavy klidne 20 hodin denne...

Ale zpet... pokud tedy G10 neumi 24p signal zobrazovat s refresh rate 96Hz, co muze delat? Jednoduse, zobrazuje ho s 48Hz frekvenci... Standardni CRT take ma frekvenci 50Hz a koukame na to jiz desitky let bez toho, aniz bychom si stezovali... problem je, ze pri teto frekvenci nam CRT skryva podstatne nedokonalosti 24p zaznamu... - to se u PDP nedeje, naopak, PDP nam v naturalni forme zobrazi to, co bylo na 24p filmovy pas zaznamenano se vsemi nedostatky i problemy, ktere nejsou dilem neprofesionalniho kameramana, ale dusledkem temer 100 leteho balvanu v podobe 24 filmovych policek za sekundu, ktery se tahne od ery nemeho filmu a do dnes nebyla sila to zmenit...

Proc asi vznikly 100Hz CRT a pro mnoho (!) lidi znamenaly kvalitativni skok ve vnimani obrazu ci zobrazeni TV signalu? Suse podotykam, ze kvalita prijimaneho signalu zustala tataz...

Takze az zase budete slepe kopat a nesmyslne zhazovat tvrzeni jinych, zkuste se nejprve zamyslet na co se to vlastne divame, jak ten obraz vznika a mozna dojdete ke stejnym zaverum...

PS: Odkazy jsem pouzil zejmena proto, abych spoustu technologii a terminu nemusel podrobne vysvetlovat, ne proto abych se sam vzdelal, naopak i ty slovnikove terminy jsou diky omezenemu prostoru velmi heslovite, ale nerekl bych, ze zasadne nepresne...

PPS: A gratuluji vsem, kterym ke stesti staci 48/50Hz refresh rate vybojoveho zobrazeni, ja bohuzel k teto skupine lidi (asi od narozeni, nevim, resit jsem to zacal v puberte) nepatrim a proto si musim holt priplatit...[/quote]

Jsem 24p zaznamem jeste nepoznamenany - co se presne stane kdyz ho prehrajes na prehravaci, ktery 24p neprepocitava a ten signal pustis do P50V10ky? Psal jsem v jinem thredu, ze bych si rad poridil AZBox u nej, ale vim ze 24p nepodporuje a trosku jsem se tady zasekl, protoze nevim co ta kombinace zpusobi.

Dekuju za odpoved ...
-= Rudla
dunaj (1030)|11.8.2009 11:49
Zdravim,

mam V 10 a po pripojeni si sam stiahol FW 2.011. Na CZ stranke som nasiel update 2.012. Subor som nakopiroval na SD 8GB formatovanu s FAT32. Update prebehol bez problemov. Akurat som nikde nezistil, co nove prinasa.
Karvinier (35)|11.8.2009 13:03
Tak já mám čerstvě TX-P42G15E a po připojení LAN kejblu kvůli Viera CAST jsem si v nastavení dal aktualizaci fw a z tuším 2.04 mi to zaktualizovalo na 2.11... Rozdíly nevím a ani nevím , kde by se daly najít.
Jinak poraďte jaký signál do toho vecpat? Jsem z Prahy a pobírám jen DVB-T přes malou anténu.. A jakou k tomu máte aparaturu atd...
Prostě co k tomu dokoupit ...
calgaryboy (294)|11.8.2009 13:07
Tak včera jsem tu psal, že si myslím, že si G10 bere firmware z DVB-T, dnes se potvrdilo, že mám pravdu. Tím považuju problém s firmwarem na G10 za vyřešený:

Dobrý den,

máte pravdu, model G10 nemá LAN připojení. Televizory si tak stahují
aktualizace přes digitální vysílání, stejně tak jako aktualizace
programového průvodce.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support
vahač.x (30)|11.8.2009 15:01
[quote=calgaryboy;236343]Tak včera jsem tu psal, že si myslím, že si G10 bere firmware z DVB-T, dnes se potvrdilo, že mám pravdu. Tím považuju problém s firmwarem na G10 za vyřešený:

Dobrý den,

máte pravdu, model G10 nemá LAN připojení. Televizory si tak stahují
aktualizace přes digitální vysílání, stejně tak jako aktualizace
programového průvodce.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support[/quote]

Zdar,

no já takový optimista nejsem - zákaznická podpora Panasonic? A řekla (napsala) taky, ve kterých zemích se v signálu DVB-T takové aktualizace přenášejí? :-? (Podle podpisu hádám, že to nebyla "česká" podpora)
Aby si to G10 mohla "stáhnout" z digitálního vysílání, tak to tam musí nejdřív někdo přidat (nerozumím technologii až tak moc).
Má někdo povědomost, že by se u nás v DVB-T něco takového někdy vysílalo????? :-?

Navíc v návodu k té aktualizaci na stránkách českého Panasonicu je popsán postup aktualizace z SD karty - ten však podle některých tady uvedených příspěvků nefunguje.

Takže za mně - problém s firmware G10 - [COLOR=red]nepovažuji za vyřešený! :([/COLOR]
dunaj (1030)|11.8.2009 15:29
[quote=Karvinier;236342]Tak já mám čerstvě TX-P42G15E a po připojení LAN kejblu kvůli Viera CAST jsem si v nastavení dal aktualizaci fw a z tuším 2.04 mi to zaktualizovalo na 2.11... Rozdíly nevím a ani nevím , kde by se daly najít.
Jinak poraďte jaký signál do toho vecpat? Jsem z Prahy a pobírám jen DVB-T přes malou anténu.. A jakou k tomu máte aparaturu atd...
Prostě co k tomu dokoupit ...[/quote]

Ja som si stiahol 2.12 a zmena je nasledovna: Na hlavnej obrazovke Viera Cast pribudol archiv TV Nova. Tento je prisupny po nastaveni krajin CZ a SK pri prvej instalacii. Problem pri CZ je, ze sa neda ladit DVB-C a pri SK ani DVB-S. Ja mam na kabli vsetky mozne signaly, UPC vysiela DVB-T,DVB-C a analog a k tomu primiesavam satelit, takze aj ked si dam krajinu CZ, musim sa rozhodnut medzi DVB-C (kde je podstatne krajsi obraz ako pri DVB-T) a archivom Novy. Okrem toho je v SK a CZ profiloch zle prednastaveny zvuk na analogovych kanaloch, takze treba vsetky manualne prestavit.
Zaver:
1. Dalsi update FW je nevyhnutny a udajne sa uz pripravuje.
2. Na pridanie funkcie do Viera Cast treba menit FW, co nie je bohvie co, kedze som si predstavoval, ze si tam napriklad pridam obraz z bezpecnostnych kamier. Tak to asi take lahke nebude...
calgaryboy (294)|11.8.2009 17:24
[quote=vahač.x;236358]Zdar,

no já takový optimista nejsem - zákaznická podpora Panasonic? A řekla (napsala) taky, ve kterých zemích se v signálu DVB-T takové aktualizace přenášejí? :-? (Podle podpisu hádám, že to nebyla "česká" podpora)
Aby si to G10 mohla "stáhnout" z digitálního vysílání, tak to tam musí nejdřív někdo přidat (nerozumím technologii až tak moc).
Má někdo povědomost, že by se u nás v DVB-T něco takového někdy vysílalo????? :-?

Navíc v návodu k té aktualizaci na stránkách českého Panasonicu je popsán postup aktualizace z SD karty - ten však podle některých tady uvedených příspěvků nefunguje.

Takže za mně - problém s firmware G10 - [COLOR=red]nepovažuji za vyřešený! :([/COLOR][/quote]

Tak mě to zajímalo jen skrz to, že se to tu řešilo. Já jsem teď se vším spokojený. Navíc na G10 firmware zatím není!!!Pokud máš někde nějaký firmware stáhnutý a mluví se tam o viera castu tak si dej 1 a 1 dohormady a snad víš, že G10 viera cast nemá, tudíž to není na G10. Prostě až zjistím, že bude a TV mi ho neohlásí, poté to začnu řešit.
vahač.x (30)|12.8.2009 07:42
[quote=dunaj;236363]Ja som si stiahol 2.12 a zmena je nasledovna: Na hlavnej obrazovke Viera Cast pribudol archiv TV Nova. ...
Zaver:
1. Dalsi update FW je nevyhnutny a udajne sa uz pripravuje.
2. Na pridanie funkcie do Viera Cast treba menit FW, co nie je bohvie co, kedze som si predstavoval, ze si tam napriklad pridam obraz z bezpecnostnych kamier. Tak to asi take lahke nebude...[/quote]

Nazdar,

jen jednu poznámku - tento thread se jmenuje
[COLOR=blue]Panasonic TX-P42G10E, TX-P46G10E, TX-P50G10E - nastavení obrazu, zvuku atd.[/COLOR]

takže tvé poznámky s vazbou na G15 jsou tady poněkud matoucí ... [COLOR=red]řada G15 má trošku jiné funkce než G10 a je postavena na jiné technologii.[/COLOR]

Neber to, že se tě snažím "umlčet" či "vyhodit" - jen prosím pokud přispíváš (a je to dobře - čím více zkušeností tím lépe) tak aby to bylo k tématu ...

Díky za pochopení
vahač.x (30)|12.8.2009 08:07
[quote=calgaryboy;236376]... Navíc na G10 firmware zatím není!!!Pokud máš někde nějaký firmware stáhnutý a mluví se tam o viera castu tak si dej 1 a 1 dohormady a snad víš, že G10 viera cast nemá, tudíž to není na G10. ...[/quote]

No to je sice pravda, ale tos nepřišel na nic extra nového - psal jsem již 3.8. v 8:56 :-R

[quote=vahač.x;235351]... trochu mně zaráží už popis UPG na stránce Panasonic.cz
"Viera cast Neo PDP V10, G10
V souboru naleznete update Viera cast včetně instalačního návodu."
ALE podle mně řada G10 funkci Viera CAST nemá???? :confused:[/quote]

Máš poněkud razantní přístup k věci - já si jen dovoluji to vidět jinak - jestliže si na stránce oficiálního zastoupení Panasonic - v sekci Servis a podpora vyberu z rolovacího menu svůj přístroj a výsledkem je:

VÝROBEK POPIS STÁHNOUT
TX-P46G10E
Viera cast Neo PDP V10, G10
V souboru naleznete update Viera cast včetně instalačního návodu.

[COLOR=#810081]Stáhnout[/COLOR]
16.7 MB 20/7/2009


pak mi nezbývá než předpokládat že A) jedná se o upgrade FW určený i pro můj přístroj a v krátkém popisu nebylo možno vypíchnout funkce řady G10 kterých se týká nebo B) někdo z oficiálního zastoupení nepřemýšlí nad tím, jaké funkce mají jednotlivé řady a klidně dá nevhodný FW k nevhodnému přístroji... Řečeno Tvými slovy - já jako koncový uživatel si mám dát 1+1 dohromady, ale někdo od výrobce to nemusí udělat (nebo - mám být chytřejší než "PODPORA" výrobce???


[quote=calgaryboy;236376] Prostě až zjistím, že bude a TV mi ho neohlásí, poté to začnu řešit.[/quote]

To samozřejmě je možné - já jsem se jen snažil zjistit, jestli někdo z přítomných netuší, zda se jakási dodatečná data do českého DVB-T přidávají???
Jen když si vezmu množství výrobců a ještě větší množství výrobků na trhu, tak si moc neumím představit, že by se pro všechny něco přidávalo do DVB-T. Ostatně nevím jestli se něco takového vůbec někde na světě dělá???

:-D IMHO kde zjistíš, že existuje nový FW??? :OO že by na stránkách CZ zastoupení Panasonic - ale tam přece dávaj blbý FW ... viz výše :-)-:-E
calgaryboy (294)|12.8.2009 08:42
[quote=vahač.x;236439]No to je sice pravda, ale tos nepřišel na nic extra nového - psal jsem již 3.8. v 8:56 :-R



Máš poněkud razantní přístup k věci - já si jen dovoluji to vidět jinak - jestliže si na stránce oficiálního zastoupení Panasonic - v sekci Servis a podpora vyberu z rolovacího menu svůj přístroj a výsledkem je:

VÝROBEK POPIS STÁHNOUT
TX-P46G10E
Viera cast Neo PDP V10, G10
V souboru naleznete update Viera cast včetně instalačního návodu.

[COLOR=#810081]Stáhnout[/COLOR]
16.7 MB 20/7/2009


pak mi nezbývá než předpokládat že A) jedná se o upgrade FW určený i pro můj přístroj a v krátkém popisu nebylo možno vypíchnout funkce řady G10 kterých se týká nebo B) někdo z oficiálního zastoupení nepřemýšlí nad tím, jaké funkce mají jednotlivé řady a klidně dá nevhodný FW k nevhodnému přístroji... Řečeno Tvými slovy - já jako koncový uživatel si mám dát 1+1 dohromady, ale někdo od výrobce to nemusí udělat (nebo - mám být chytřejší než "PODPORA" výrobce???




To samozřejmě je možné - já jsem se jen snažil zjistit, jestli někdo z přítomných netuší, zda se jakási dodatečná data do českého DVB-T přidávají???
Jen když si vezmu množství výrobců a ještě větší množství výrobků na trhu, tak si moc neumím představit, že by se pro všechny něco přidávalo do DVB-T. Ostatně nevím jestli se něco takového vůbec někde na světě dělá???

:-D IMHO kde zjistíš, že existuje nový FW??? :OO že by na stránkách CZ zastoupení Panasonic - ale tam přece dávaj blbý FW ... viz výše :-)-:-E[/quote]

V tom, že popis toho firmwaru je skutečně zavádějící a českou stranou zastoupení Panasonicu nedomyšlený, s Tebou nelze než souhlasit. Jak tomu je v dvb-t, kdo tam co někdy strčí, to fakt netuším a nový firmware na G10 posléze asi zjistím na zahr. fórech. Tak holt uvidíme časem. Není pak problém jim napsat už konkrétní mail, že teda new firmware je a TV ho nehlásí, jak máme postupovat. Možná poradí :-))))))
Karvinier (35)|12.8.2009 09:13
[quote=vahač.x;236437]Nazdar,

jen jednu poznámku - tento thread se jmenuje
[COLOR=blue]Panasonic TX-P42G10E, TX-P46G10E, TX-P50G10E - nastavení obrazu, zvuku atd.[/COLOR]

takže tvé poznámky s vazbou na G15 jsou tady poněkud matoucí ... [COLOR=red]řada G15 má trošku jiné funkce než G10 a je postavena na jiné technologii.[/COLOR]

Neber to, že se tě snažím "umlčet" či "vyhodit" - jen prosím pokud přispíváš (a je to dobře - čím více zkušeností tím lépe) tak aby to bylo k tématu ...

Díky za pochopení[/quote]

ještě bys tedy mohl napsat, kam své připomínky k výše uvedenému máme směřovat. a´t je to kompletní..
vahač.x (30)|12.8.2009 09:45
[quote=Karvinier;236447]ještě bys tedy mohl napsat, kam své připomínky k výše uvedenému máme směřovat. a´t je to kompletní..[/quote]


No v podstatě jsou dvě možnosti:

1) vybrat thread, který je založen na typ G15 (dokonce konkrétně na typ, který uvádíš, že máš [COLOR=#333333]Panasonic TX-P42G15E[/COLOR] - takový tady opravdu je - cca uprostřed druhé strany témat v této sekci

nebo

2) založit nový thread (např. něco jako Panasonic TX-P42G15-firmware...)

Nicméně znovu opakuji - nejsem ani moderátor tohoto fóra a nemám ani nechci mít právo někoho "usměrňovat" - byl to pouze můj názor ...

P.S. současně se omlouvám nicku "dunaj" - mylně jsem uvedl jeho jako autora příspěvku o řadě G15
vahač.x (30)|12.8.2009 10:25
[quote=worrymi;236290]jj, je to tak. na www.panasonic.cz v sekci ovladače je připraven soubor s aktualizací software pro G10 s popisem úpravy funkce viera cast, kterou G10 nemá. psal jsem na panasonic taky, tak uvidím, co mi odepíšou.
zároveň je pravda, že návod k obsluze hovoří o tom, že si update TV stáhne sama.
tak asi tak.[/quote]


Nazdar,

nějaké nové informace od Panasonic, nebo ses dozvěděl jen to samé co kolega "calgaryboy"?
PaJaSoft (827)|12.8.2009 12:08
[quote=calgaryboy;236443]Tak holt uvidíme časem. Není pak problém jim napsat už konkrétní mail, že teda new firmware je a TV ho nehlásí, jak máme postupovat. Možná poradí :-))))))[/quote]

Aktualizaci FW skrze broadcasting umoznuje kde kdo (muj LG taky), jak se to vsak v praxi provadi bych taky rad videl funkcni...:-)

Vezmu-li jak je ten udajny FW pro G10 veliky, jak dlouho by se v te "datove" mezere DVB-T asi stahoval? (pocitejte jeste chyby prenosu...) Ale zejmena - kam by se tech 16MB v TV ukladalo? Samozrejme, nabizi se SD karta, ale ta nemusi byt osazena... tolik SDRAM (aby to zustalo i po vypnuti) zadna TV IMHO nema osazeno...
calgaryboy (294)|12.8.2009 12:22
[quote=PaJaSoft;236473]Aktualizaci FW skrze broadcasting umoznuje kde kdo (muj LG taky), jak se to vsak v praxi provadi bych taky rad videl funkcni...:-)

Vezmu-li jak je ten udajny FW pro G10 veliky, jak dlouho by se v te "datove" mezere DVB-T asi stahoval? (pocitejte jeste chyby prenosu...) Ale zejmena - kam by se tech 16MB v TV ukladalo? Samozrejme, nabizi se SD karta, ale ta nemusi byt osazena... tolik SDRAM (aby to zustalo i po vypnuti) zadna TV IMHO nema osazeno...[/quote]


No já jsem zvědavý jak to jednou s nějakým tím firmwarem dopadne :-)
worrymi (23)|12.8.2009 18:39
[quote=vahač.x;236457]Nazdar,

nějaké nové informace od Panasonic, nebo ses dozvěděl jen to samé co kolega "calgaryboy"?[/quote]

ahoj.
no tak zatím bez reakce. jestli nebude odpověď do konce týdne, posílám to znova.
jinak mi napadlo i řešení aktualizace SW. možná TV jen zjistí, že je dostupná aktualizace a odkáže na stažení update z webových stránek panasonicu. možná je to ale blbost. v návodu k TV je psáno, že se může stahovat několik desítek minut. takže by to stahování přímo do TV mělo fungovat.
myslím, že to zjistíme, až nějaká aktualizace bude. do té doby to budou jen neověřené spekulace.
PaJaSoft (827)|14.8.2009 14:20
Aniz bych chtel rozdmychavat jakekoli debaty timto smerem, mozna nekomu pomuze tato celkem seriozne se tvarici informace... Neprepdokladam, ze nekdo zvladne matersky jazyk informace, proto to radeji rovnou necham prelozit stryckem google do anglictiny, ktera je velmi srozumitelna... a preberte si ji jak chcete...

Afektovane verze jsou S10 a G10 rady Panasonic PDP...

URL si z toho udelejte sami, mistni system je prilis debilni na to, aby to korektne jako URL pouzil...

translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http://www.recordere.dk/indhold/templates/design.aspx%3Farticleid%3D3032%26zoneid%3D5&sl=da&tl=en&history_state0=
lace12 (6)|16.8.2009 10:59
co se tyka fw pro G10 nasel jsem toto
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

uvnitr je txt soubor
Only xxG10 series !!!

1. Format you SD card.
2. Copy sddl.sec to root SD card.
3. Insert SD card in SD slot.
4. Follow instructions on display.
enjoy !

a sddl.sec o velikosti 8*892*036 bajtů s datem 11.8.2009

nezkousel jsem to a nevim co to je za verzi
na foru dotycny user pise

you have LATEST firmware for you G10 PDP from Panasonic. Flickiring 1080p - patched.
calgaryboy (294)|16.8.2009 16:42
[quote=lace12;236903]co se tyka fw pro G10 nasel jsem toto
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

uvnitr je txt soubor
Only xxG10 series !!!

1. Format you SD card.
2. Copy sddl.sec to root SD card.
3. Insert SD card in SD slot.
4. Follow instructions on display.
enjoy !

a sddl.sec o velikosti 8*892*036 bajtů s datem 11.8.2009

nezkousel jsem to a nevim co to je za verzi
na foru dotycny user pise

you have LATEST firmware for you G10 PDP from Panasonic. Flickiring 1080p - patched.[/quote]
Zajímavé, už jste to někdo vyzkoušel? Co přesně to má obsahovat? Já o tom teda zatím nic moc nenašel.
worrymi (23)|17.8.2009 18:20
[quote=vahač.x;236457]Nazdar,

nějaké nové informace od Panasonic, nebo ses dozvěděl jen to samé co kolega "calgaryboy"?[/quote]

[quote=worrymi;236290]jj, je to tak. na http://www.panasonic.cz v sekci ovladače je připraven soubor s aktualizací software pro G10 s popisem úpravy funkce viera cast, kterou G10 nemá. psal jsem na panasonic taky, tak uvidím, co mi odepíšou.
zároveň je pravda, že návod k obsluze hovoří o tom, že si update TV stáhne sama.
tak asi tak.[/quote]

tak se zdá, že je jasno - viz. reakce PANASONIC:
Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Aktualice software pro NEOPDP G10

Vám zasíláme odpověď:

Vážený pane,

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Omylem byl tento SW přiřazen k verzi G10, která není vybavena funkcí Viera Cast a z toho důvodu hlásí Tv chybu při aktualizaci. Omlouvám se tedy ještě jednou a to za mylnou informaci na našich stránkách.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic
calgaryboy (294)|18.8.2009 12:48
[quote=worrymi;237095]tak se zdá, že je jasno - viz. reakce PANASONIC:
Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Aktualice software pro NEOPDP G10

Vám zasíláme odpověď:

Vážený pane,

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Omylem byl tento SW přiřazen k verzi G10, která není vybavena funkcí Viera Cast a z toho důvodu hlásí Tv chybu při aktualizaci. Omlouvám se tedy ještě jednou a to za mylnou informaci na našich stránkách.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic[/quote]

Já jim psal ohledně firmwaru, který tu je probírán /evropská verze G10/ a napsali mi přesně to co Tobě. Čímž mě fakt nas.....nejsem idiot a když je na firmwaru Viera cast pro G10, člověk ví, že je to na V10. Na to jsem se jich vůbec neptal a jejich firmware na ofic. stránkách mně vůbec nezajímal. Zajímal mne názor na firmware G10 E verze, na který je odkaz na této stránce. Dnes jsem napsal znovu i s vysvětlením co po nich vlastně žádám, tak jsem zvědavý na odpověď.
worrymi (23)|18.8.2009 18:26
[quote=calgaryboy;237178]Já jim psal ohledně firmwaru, který tu je probírán /evropská verze G10/ a napsali mi přesně to co Tobě. Čímž mě fakt nas.....nejsem idiot a když je na firmwaru Viera cast pro G10, člověk ví, že je to na V10. Na to jsem se jich vůbec neptal a jejich firmware na ofic. stránkách mně vůbec nezajímal. Zajímal mne názor na firmware G10 E verze, na který je odkaz na této stránce. Dnes jsem napsal znovu i s vysvětlením co po nich vlastně žádám, tak jsem zvědavý na odpověď.[/quote]

a další vyjádření od PANASONICU

Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

dotaz

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho užívání výrobků Panasonic. Na našich stránkách se z
důvodů naší chyby objevil nový firmware pro model G10, nicméně se jednalo o
firmware pro model G15. Tato skutešnost je již opravena. Jednalo se tedy
pouze o chybu při zadávání informací na web. Pro Váš model televizoru není
momentálně dostupná žádná verze firmwaru.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support
calgaryboy (294)|18.8.2009 18:50
[quote=worrymi;237210]a další vyjádření od PANASONICU

Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

dotaz

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho užívání výrobků Panasonic. Na našich stránkách se z
důvodů naší chyby objevil nový firmware pro model G10, nicméně se jednalo o
firmware pro model G15. Tato skutešnost je již opravena. Jednalo se tedy
pouze o chybu při zadávání informací na web. Pro Váš model televizoru není
momentálně dostupná žádná verze firmwaru.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support[/quote]

Tak to zkpčili bud jejich odpověď mě a poslali ji Tobě nebo naopak :-)))))))))))))
calgaryboy (294)|19.8.2009 22:01
Tak všechny zdravím, Panasonic překvapil a poslal mi dnes novou verzi fimwaru ke stažení. Hodil jsem ji na SDčko,vsunul do plazmy, ta ihned detekovala nový firmware, vše proběhlo hladce a mám new firmware. Skutečně platí, co tu bylo psáno, blikání eliminováno ještě více, já už ho prostě ani nevidím a hlavně se mi zdá, že zapracovali i na 24p, které bylo už před updatem plynulé a naprosto v pohodě,po updatu se mi zdá pohyb ještě lepší. Všem doporučuju G10ku updatovat novým firmwarem, kdo bude mít zájem pošlu soubor mailem, má necelých 9MB, čili no problem.
Lako (73)|20.8.2009 11:45
[quote=calgaryboy;237333]Tak všechny zdravím, Panasonic překvapil a poslal mi dnes novou verzi fimwaru ke stažení. Hodil jsem ji na SDčko,vsunul do plazmy, ta ihned detekovala nový firmware, vše proběhlo hladce a mám new firmware. Skutečně platí, co tu bylo psáno, blikání eliminováno ještě více, já už ho prostě ani nevidím a hlavně se mi zdá, že zapracovali i na 24p, které bylo už před updatem plynulé a naprosto v pohodě,po updatu se mi zdá pohyb ještě lepší. Všem doporučuju G10ku updatovat novým firmwarem, kdo bude mít zájem pošlu soubor mailem, má necelých 9MB, čili no problem.[/quote]

Presne to blikanie je vec , ktorá ma odrádza od kúpy plazmy,ktoré je velmi viditelné pri plochách rovnakej farby.Možeš odskušať blikanie obrazu pri ploche s jednou farbou?
Aký je to FW? Ak by to vyriešili tak G10 bude u mna doma.
calgaryboy (294)|20.8.2009 12:05
[quote=Lako;237366]Presne to blikanie je vec , ktorá ma odrádza od kúpy plazmy,ktoré je velmi viditelné pri plochách rovnakej farby.Možeš odskušať blikanie obrazu pri ploche s jednou farbou?
Aký je to FW? Ak by to vyriešili tak G10 bude u mna doma.[/quote]

Ahoj, ve firmwaru je nyní na začátku 2015, pokud si to dobře vybavuju. Už předtím jsem pozoroval blikání v porovnání s předchůdcem pv60eh minimální, po včerejšku je i to minimální ještě zminimalizované :-)Nemusíš váhat, pak si tam jen updatuješ tento firmware.
PaJaSoft (827)|20.8.2009 12:07
[quote=Lako;237366]ktoré je velmi viditelné pri plochách rovnakej farby.Možeš odskušať blikanie obrazu pri ploche s jednou farbou?[/quote]

To neni zcela presne, napriklad na zcela syte bile to videt neni, na zasedle ano, na cervene ne, na usmudlane cervene jo, na modre vubec, na zelene vubec, na zlutozele trochu atd... je to ale jiste i po teto strance velice indi vindi...
calgaryboy (294)|20.8.2009 12:10
[quote=PaJaSoft;237372]To neni zcela presne, napriklad na zcela syte bile to videt neni, na zasedle ano, na cervene ne, na usmudlane cervene jo, na modre vubec, na zelene vubec, na zlutozele trochu atd... je to ale jiste i po teto strance velice indi vindi...[/quote]

Firmware pomohl, i když ani předtím to nebyla žádná katastrofa. Takže bych v tom už fakt neviděl žádný problém. Testoval jsem včera i 24p při BD Casino royale a tam se mi zdálo, že je to prostě ještě plynulejší, i když už předtím jsem nic nepozoroval, ale pocitově je to teď ještě hladčí.
SPAWN (744)|20.8.2009 12:54
Zdravim Vas vsechny, chci se zeptat na tenhle model TX-P42GT14 na strankach panasonicu ani tuk o tomhle modelu. Co jsem si o tom procet tak to bude neco mezi G10 a G15 ale v realu jsem nic takoveho jeste nevidel.
Lako (73)|20.8.2009 13:13
[quote=PaJaSoft;237372]... je to ale jiste i po teto strance velice indi vindi...[/quote]

presne tak je to indi vindi a ja som velmi citlivý na to blikanie.Musím vidieť naživo....