Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G10E, TX-P46G10E, TX-P50G10E - nastavení obrazu, zvuku atd.

worrymi (23)|30.7.2009 19:36
dobrý den. rád bych se zeptal, jakým způsobem se provádí aktualizace firmware na G10. když využiju funkci v TV, tak to hlásí, že mám poslední. na stránkách Panasonic jsem si ale našel a stáhnul aktualizaci. jaký je další postup ??? díky za radu.
vahač.x (30)|31.7.2009 08:55
[quote=worrymi;234916]dobrý den. rád bych se zeptal, jakým způsobem se provádí aktualizace firmware na G10. když využiju funkci v TV, tak to hlásí, že mám poslední. na stránkách Panasonic jsem si ale našel a stáhnul aktualizaci. jaký je další postup ??? díky za radu.[/quote]

Ve staženém firmware jsou dva soubory - jeden datový (SDDL.SEC) - to je vlastní úprava Firmware a jeden textový (read me.txt) - a v tom je popsán způsob provedení aktualizace a to takto:

"Nahrajte soubor na prázdnou SD kartu FAT16 ( do 2 GB), vložte do zapnutého TV a následujte pokyny na obrazovce."

myslím, že to podle něj lze provést (ještě jsem nezkoušel) - jen přemýšlím kde vezmu kartu do 2 GB na FAT16 :-) ale nějak si poradím - buď vezme i větší kartu nebo pohledám někde ze starého foťáku ... :-)
vahač.x (30)|31.7.2009 09:00
Dotaz:

Zkoušel už někdo nahrát nový FW do G10??? Na stránkách Panasonic je popis:

"Viera cast Neo PDP V10, G10
V souboru naleznete update Viera cast včetně instalačního návodu."

zajímalo by mně, zda je reinstalace bezproblémová a co nového přesně přináší ... (popis je velmi obecný...)
worrymi (23)|31.7.2009 18:21
[quote=vahač.x;234991]Ve staženém firmware jsou dva soubory - jeden datový (SDDL.SEC) - to je vlastní úprava Firmware a jeden textový (read me.txt) - a v tom je popsán způsob provedení aktualizace a to takto:

"Nahrajte soubor na prázdnou SD kartu FAT16 ( do 2 GB), vložte do zapnutého TV a následujte pokyny na obrazovce."

myslím, že to podle něj lze provést (ještě jsem nezkoušel) - jen přemýšlím kde vezmu kartu do 2 GB na FAT16 :-) ale nějak si poradím - buď vezme i větší kartu nebo pohledám někde ze starého foťáku ... :-)[/quote]

jj, díky. už jsem si stáhnul soubor ze stránek PANASONIC. jenže mi nešel otevřít. musel jsem ho přejmenovat. pak jsem našel tebou zmiňované soubory. přesto mi zajímá, proč když dám přímo v menu TV aktualizace software, tak se nic nestane. to je divné, né ???
worrymi (23)|31.7.2009 23:10
[quote=worrymi;235069]jj, díky. už jsem si stáhnul soubor ze stránek PANASONIC. jenže mi nešel otevřít. musel jsem ho přejmenovat. pak jsem našel tebou zmiňované soubory. přesto mi zajímá, proč když dám přímo v menu TV aktualizace software, tak se nic nestane. to je divné, né ???[/quote]

tak se mi to bohužel nepodařilo. mám stažený soubor, původní název, vložím na SD kartě, TV začne načítat a pak vyhodí hlášku, abych zkontroloval soubor na kartě a kod 0013. SD mám 256MB, takže by to měl být FAT16. kartu jsem i PC přeformátoval. a už jsem v koncích a nic mi nenapadá. vám se to podařilo ??? kde dělám chybu ???
worrymi (23)|2.8.2009 10:10
[quote=worrymi;235099]tak se mi to bohužel nepodařilo. mám stažený soubor, původní název, vložím na SD kartě, TV začne načítat a pak vyhodí hlášku, abych zkontroloval soubor na kartě a kod 0013. SD mám 256MB, takže by to měl být FAT16. kartu jsem i PC přeformátoval. a už jsem v koncích a nic mi nenapadá. vám se to podařilo ??? kde dělám chybu ???[/quote]

Opravdu tu nikdo ještě neprodávěl upgrade firmware pro G10 ??? Nebo s tím nikdo jiný nemá problém ??? No tak, kde jste, dobří rádcové ???
vahač.x (30)|3.8.2009 08:56
[quote=worrymi;235099]tak se mi to bohužel nepodařilo. mám stažený soubor, původní název, vložím na SD kartě, TV začne načítat a pak vyhodí hlášku, abych zkontroloval soubor na kartě a kod 0013. SD mám 256MB, takže by to měl být FAT16. kartu jsem i PC přeformátoval. a už jsem v koncích a nic mi nenapadá. vám se to podařilo ??? kde dělám chybu ???[/quote]

Původní soubor ze stránek Panasonic je normální ZIP archiv - nutno rozbalit - vznikne adresář se dvěma soubory jak jsem psal...

nicméně jsem ještě sám UPG nezkoušel dělat - trochu mně zaráží už popis UPG na stránce Panasonic.cz
"Viera cast Neo PDP V10, G10
V souboru naleznete update Viera cast včetně instalačního návodu."

ALE podle mně řada G10 funkci Viera CAST nemá???? :confused:
worrymi (23)|3.8.2009 18:23
[quote=vahač.x;235351]Původní soubor ze stránek Panasonic je normální ZIP archiv - nutno rozbalit - vznikne adresář se dvěma soubory jak jsem psal...

nicméně jsem ještě sám UPG nezkoušel dělat - trochu mně zaráží už popis UPG na stránce Panasonic.cz
"Viera cast Neo PDP V10, G10
V souboru naleznete update Viera cast včetně instalačního návodu."

ALE podle mně řada G10 funkci Viera CAST nemá???? :confused:[/quote]

jj, je to přesně tak. na SD kartu jsem nahrál soubor s updatem, vložil SD kartu do TV G10, ta si kartu automaticky sama načte a po chvilce zahlásí problém se souborem na kartě a kod chyby 0013. chtělo by to, aby to zkusil ještě někdo. jinak díky za info.
worrymi (23)|5.8.2009 19:06
[quote=worrymi;235424]jj, je to přesně tak. na SD kartu jsem nahrál soubor s updatem, vložil SD kartu do TV G10, ta si kartu automaticky sama načte a po chvilce zahlásí problém se souborem na kartě a kod chyby 0013. chtělo by to, aby to zkusil ještě někdo. jinak díky za info.[/quote]

omlouvám se, nechci bejt votravnej, ale to to ještě nikdo jinej nezkusil ??? díky za reakce.
harmon3k (207)|5.8.2009 20:16
co myslite jaka barva titulku je pro plazmu na vypalovani nejsetrnejsi
garb7 (1189)|5.8.2009 20:38
[quote=harmon3k;235731]co myslite jaka barva titulku je pro plazmu na vypalovani nejsetrnejsi[/quote]

řešit titulky je ... pokud tedy není plasma uzčena pro příští dva roky 24h/den přehrávat jeden film s titulky pořád dokola poté by jas v tom pruhu co jdou titulky byl menší , a je důvod použít průmyslové LCD lajk to od plasmi nepozná např: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
na něco podobnýho jsem nedavno zíral z různých úhlů a pohoda byl u stropu a i pohled zespodu OK
PaJaSoft (827)|5.8.2009 21:46
[quote=harmon3k;235731]co myslite jaka barva titulku je pro plazmu na vypalovani nejsetrnejsi[/quote]

Ruku do ohne za to nedam, ale vubec bych se nebal barvy cerne...
emkaa (105)|6.8.2009 08:09
Vcera jsem koukal na televize v Datartu, davali fotbal a vsimnul jsem si zajimavy veci na 46G15. Byl tam v rohu porad bilej napis na polopruhlednym pozadi U19 championship nebo tak neco. Kdyz byla pod tim napisem trava, tak ok, ale kdyz kamera prejela pres divaky, tak se ty pismenka obcas na chvily rozpadly, jako by byla televize zblbla z toho pohybu kamery a zacala omylem nejak kompenzovat i ty pismenka. Delo se to porad, na zadny z okolnich televizi jsem si toho nevsimnul, tam byly pismenka porad na miste. Meli tam zapnutej nejakej blbej processing, nebo proste se tohle stava?
saxun (34)|6.8.2009 11:16
Mám g15,ktorá má dvb-s pre 4 lnb.Uvažujem zapojiť multifokus pre 8 lnb.Nemá niekto skúsenosť s podobným zapojením,či je to vobec možné? ĎíK
PaJaSoft (827)|6.8.2009 11:34
[quote=saxun;235788]Mám g15,ktorá má dvb-s pre 4 lnb.Uvažujem zapojiť multifokus pre 8 lnb.Nemá niekto skúsenosť s podobným zapojením,či je to vobec možné? ĎíK[/quote]

Koukam do specifikace, ze G15 ma pouze DISECq 1.0 => pouze 4 LNB...:-( A zrejme neumi ani 1.2 pro poziciovani, coz by slo vyuzit i pro prepinani na vice nez 4 LNB.

Umi-li aspon opakovat prikazy (nevim - mozna jdou zneuzit profily?), pak by slo postavit zapojeni, ze by byl nejprve option switch (s 4 vstupy) a za nim 4 cestne standardni switche... Prikaz by vypadal tak, ze by se nejprve zadal pokyn pro prepnuti toho option - ten prenastavi cestu a stane se pruchozim a druhy prikaz nastavi prepinaci switch za nim... (cenove to imho vychazi +- stejne jako 8-mi vstupovy std. switch, jen vice dratu a krabicek)
motorex (37)|6.8.2009 11:37
[quote=emkaa;235762]Vcera jsem koukal na televize v Datartu, davali fotbal a vsimnul jsem si zajimavy veci na 46G15. Byl tam v rohu porad bilej napis na polopruhlednym pozadi U19 championship nebo tak neco. Kdyz byla pod tim napisem trava, tak ok, ale kdyz kamera prejela pres divaky, tak se ty pismenka obcas na chvily rozpadly, jako by byla televize zblbla z toho pohybu kamery a zacala omylem nejak kompenzovat i ty pismenka. Delo se to porad, na zadny z okolnich televizi jsem si toho nevsimnul, tam byly pismenka porad na miste. Meli tam zapnutej nejakej blbej processing, nebo proste se tohle stava?[/quote]

toho samého jsem si všiml v Datartu na 46G10,měli tam zaplou ČT4 a tam se při pohybu kamery uplně rozpadávalo logo ČT4 a opravdu to dělalo jenom na té 46G10,měla z nich i díky tomu snad nejošklivější obraz v dané třídě, jinou TV od Panasonicu v té řadě zaplou neměli. Tímto nechci říci,že mám něco proti Panasonicu, sám mám Pana doma a na nového čekám.
emkaa (105)|6.8.2009 13:01
[quote=motorex;235792]toho samého jsem si všiml v Datartu na 46G10,měli tam zaplou ČT4 a tam se při pohybu kamery uplně rozpadávalo logo ČT4 a opravdu to dělalo jenom na té 46G10,měla z nich i díky tomu snad nejošklivější obraz v dané třídě, jinou TV od Panasonicu v té řadě zaplou neměli. Tímto nechci říci,že mám něco proti Panasonicu, sám mám Pana doma a na nového čekám.[/quote]
Aha, takze to nebyla halucinace. Ted by me jeste zajimalo, jestli to bylo nejakym extremne blbym nastavenim (v Datartu u nas maji sklony panasonicum hodne ublizovat), nebo jestli se neco takovyho bezne stava. Recenze nic podobneho nezminuji, co na to majitele?
911 (260)|6.8.2009 14:19
[quote=emkaa;235802]Aha, takze to nebyla halucinace. Ted by me jeste zajimalo, jestli to bylo nejakym extremne blbym nastavenim (v Datartu u nas maji sklony panasonicum hodne ublizovat), nebo jestli se neco takovyho bezne stava. Recenze nic podobneho nezminuji, co na to majitele?[/quote]

Nastavením to být může zčásti,ale obecně platí pokud do talíře nableješ,už z toho svíčkovou neuděláš.Já mám obraz pořád jak víno.
emkaa (105)|6.8.2009 14:54
[quote=911;235808]Nastavením to být může zčásti,ale obecně platí pokud do talíře nableješ,už z toho svíčkovou neuděláš.Já mám obraz pořád jak víno.[/quote]
No to je sice pravda, ale tady jde o pripad kdy ze svickovy delal neco nepeknyho az ten Panasonic :-) Aspon ostatnich televizich kolem ta svickova byla :-) Mluvim ted o stabilite tech napisu, obraz jinak nehodnotim.
911 (260)|6.8.2009 15:12
[quote=emkaa;235813]No to je sice pravda, ale tady jde o pripad kdy ze svickovy delal neco nepeknyho az ten Panasonic :-) Aspon ostatnich televizich kolem ta svickova byla :-) Mluvim ted o stabilite tech napisu, obraz jinak nehodnotim.[/quote]

Já už do Datartu moc nechodím,když jsem vybíral televizi tak jsem se tam byl podívat samozřejmě asi jako každý.Z toho blázince Ti tam akorát přechází zrak.Věděl jsem jedno,pokud to nebude Kuro,tak vloni to byla Pana PZ 800.Pro mě to bylo jasný ,chtěl jsem plasmu a to Panasonic a nelituji.Proto se vyrábí i ostatní výrobky,aby jsi měl možnost porovnat.Je to jenom bedna, a nehledej v tom nic víc.Kup co se Ti líbí,aby jsi pak nelitoval a byl hlavně spokojený.Akorát v těchto velkých centrech to budeš mít vždycky těžký,je jich tam moc a hlavně doma si to každý musí nastavit podle sebe,to není žádná novina.Možná by pomohlo k někomu zaskočit a skouknout to.Klidně se ozvi.
emkaa (105)|6.8.2009 15:38
[quote=911;235817]Já už do Datartu moc nechodím,když jsem vybíral televizi tak jsem se tam byl podívat samozřejmě asi jako každý.Z toho blázince Ti tam akorát přechází zrak.Věděl jsem jedno,pokud to nebude Kuro,tak vloni to byla Pana PZ 800.Pro mě to bylo jasný ,chtěl jsem plasmu a to Panasonic a nelituji.Proto se vyrábí i ostatní výrobky,aby jsi měl možnost porovnat.Je to jenom bedna, a nehledej v tom nic víc.Kup co se Ti líbí,aby jsi pak nelitoval a byl hlavně spokojený.Akorát v těchto velkých centrech to budeš mít vždycky těžký,je jich tam moc a hlavně doma si to každý musí nastavit podle sebe,to není žádná novina.Možná by pomohlo k někomu zaskočit a skouknout to.Klidně se ozvi.[/quote]
Vsak ja vim, ze je to jen bedna. Ja nemam tak jasne dany jestli plazmu nebo LCD, ale kvuli input lagu jsem zrovna vyloucil LE46B750, takze dalsi co se mi v obchodech libilo byla 46G10, ale vcera me zarazilo, ze to dela vyse uvedene artefakty. A to dost vyrazne, kdyz jsem si toho i v tom blazinci vsimnul. Takze se ptam majitelu jestli to nekdo videl, pripadne jestli tam je nejakej problem s dopocitavanim obrazu, kterej je treba videt zrovna na sportech (rychle svenky kamer, textovy overlaye atd.). Z tvoji odpovedi si beru, ze V10 to nedela.
911 (260)|6.8.2009 16:03
[quote=emkaa;235821]Vsak ja vim, ze je to jen bedna. Ja nemam tak jasne dany jestli plazmu nebo LCD, ale kvuli input lagu jsem zrovna vyloucil LE46B750, takze dalsi co se mi v obchodech libilo byla 46G10, ale vcera me zarazilo, ze to dela vyse uvedene artefakty. A to dost vyrazne, kdyz jsem si toho i v tom blazinci vsimnul. Takze se ptam majitelu jestli to nekdo videl, pripadne jestli tam je nejakej problem s dopocitavanim obrazu, kterej je treba videt zrovna na sportech (rychle svenky kamer, textovy overlaye atd.). Z tvoji odpovedi si beru, ze V10 to nedela.[/quote]

Měl jsem letos i G10 a běžela pěkně,také nic takového co popisuješ nedělala.V10 je moje letos už sedmá televize.Kupoval jsem také lcd čka,které občas používám,ale na tu plasmu to samozřejmě nemá.Pokud se Ti líbí G10,klidně ji kup,mnoho mých kamarádů si ji teď také pořídilo.Za ty love je to dobrý.Co běží v Datartu na to se vykašli.Toť má zkušenost.Hezký den.
kaprX (16)|6.8.2009 19:19
Já mám doma tak 2 měsíce 50G10 a musím říct ,že jsem max.spokojen.Digitální vysílání je v pohodě,fotbal na čt4 super i třeba formule na Nově jsou parádní. Dvd přes Panasonic dmr-ex 768 bomba apřes pc nějaký to mkv fakt super.
Původně jsem chtěl koupit lcd,ale pak se mi naskytla možnost koupit přes kamaráda tahle plasma(vyšla mě asi na 35000) a nelituju.Dívám se ze 4 metru na mkv tak ze 2m.Super jsou pozorovací úhly,že se můžu dívat i od pc když něco dělám.
calgaryboy (294)|6.8.2009 19:24
[quote=kaprX;235841]Já mám doma tak 2 měsíce 50G10 a musím říct ,že jsem max.spokojen.Digitální vysílání je v pohodě,fotbal na čt4 super i třeba formule na Nově jsou parádní. Dvd přes Panasonic dmr-ex 768 bomba apřes pc nějaký to mkv fakt super.
Původně jsem chtěl koupit lcd,ale pak se mi naskytla možnost koupit přes kamaráda tahle plasma(vyšla mě asi na 35000) a nelituju.Dívám se ze 4 metru na mkv tak ze 2m.Super jsou pozorovací úhly,že se můžu dívat i od pc když něco dělám.[/quote]

Vítej mezi nás G10káře :-) Hlavně gratuluji teda k ceně. Já to sehnal v době kdy stála v kameňácích 48 se slevou u známého z elektra za 43 litrů. To jsi mě sakra trumfnul :-)
vahač.x (30)|7.8.2009 07:51
[quote=emkaa;235821]... takze dalsi co se mi v obchodech libilo byla 46G10, ale vcera me zarazilo, ze to dela vyse uvedene artefakty. A to dost vyrazne, kdyz jsem si toho i v tom blazinci vsimnul. Takze se ptam majitelu jestli to nekdo videl, pripadne jestli tam je nejakej problem s dopocitavanim obrazu, kterej je treba videt zrovna na sportech (rychle svenky kamer, textovy overlaye atd.). [/quote]

Nazdar - patřím také k majitelům G10 (náhodou právě 46G10) - mám ji něco přes dva měsíce, ale intenzivně ji sleduji měsíc - a můžu potvrdit - žádná rozpadlá loga apod. Používám DVB-T a dále HDMI připojený HD sat. příjmač, občas DVD (starší přes SCART) - nenašel jsem zatím žádný problém.
(jediný podobný jev, který jsem zaznamenal byl rozpad obrazu při bouřce při satelitním příjmu - ale to je samozřejmě dáno něčím úplně jiným)

Takže za mně - 46G10 je určitě dobrá volba ...
calgaryboy (294)|7.8.2009 08:02
[quote=vahač.x;235890]Nazdar - patřím také k majitelům G10 (náhodou právě 46G10) - mám ji něco přes dva měsíce, ale intenzivně ji sleduji měsíc - a můžu potvrdit - žádná rozpadlá loga apod. Používám DVB-T a dále HDMI připojený HD sat. příjmač, občas DVD (starší přes SCART) - nenašel jsem zatím žádný problém.
(jediný podobný jev, který jsem zaznamenal byl rozpad obrazu při bouřce při satelitním příjmu - ale to je samozřejmě dáno něčím úplně jiným)

Takže za mně - 46G10 je určitě dobrá volba ...[/quote]

50g10e - žádný problém - HD obraz jako víno, nic se nerozpadá :-)
vahač.x (30)|7.8.2009 08:42
[quote=calgaryboy;235891]50g10e - žádný problém - HD obraz jako víno, nic se nerozpadá :-)[/quote]


No dyť píšu to samé 8-) ... jsem taky spokojen (teda až na tu cenu - i když proti ceně, za jakou se prodávala v době kdy jsem kupoval jsem měl cca 10% slevu - nic moc, ale aspoň něco...)
calgaryboy (294)|7.8.2009 08:50
[quote=vahač.x;235903]No dyť píšu to samé 8-) ... jsem taky spokojen (teda až na tu cenu - i když proti ceně, za jakou se prodávala v době kdy jsem kupoval jsem měl cca 10% slevu - nic moc, ale aspoň něco...)[/quote]

Vítej do klubu, já dostal taky slevu 10%. Bylo to pořád lepší jak ránou do palice :-) V jiném threadu jsem s kluky řešil cukání u 24p a došel k tomu, že i 24p zvládá G10 výtečně a cukání se nekoná, i když se mě snažili přesvědčit o opaku. Kvůli nim jsem si půjčil BD Temného rytíře, kde těch přeletů kamer je požehnaně a vše jede jako po másle.
vahač.x (30)|7.8.2009 08:58
[quote=calgaryboy;235904]Vítej do klubu, já dostal taky slevu 10%. Bylo to pořád lepší jak ránou do palice :-) V jiném threadu jsem s kluky řešil cukání u 24p a došel k tomu, že i 24p zvládá G10 výtečně a cukání se nekoná, i když se mě snažili přesvědčit o opaku. Kvůli nim jsem si půjčil BD Temného rytíře, kde těch přeletů kamer je požehnaně a vše jede jako po másle.[/quote]

Jo, ten thread jsem četl - bohužel to nemohu nijak ověřit - nemám žádný BD přehrávač - ve specifikacích G10 je ale podpora 24p uváděna, takže jsem očekával, že to bude fungovat ...
rykyz (1)|7.8.2009 09:07
[quote=worrymi;235099]tak se mi to bohužel nepodařilo. mám stažený soubor, původní název, vložím na SD kartě, TV začne načítat a pak vyhodí hlášku, abych zkontroloval soubor na kartě a kod 0013. SD mám 256MB, takže by to měl být FAT16. kartu jsem i PC přeformátoval. a už jsem v koncích a nic mi nenapadá. vám se to podařilo ??? kde dělám chybu ???[/quote]

Mám úplně stejný problém, vysvětlení jsem zatím nenalezl. Jen pro informaci, známý si koupil G15 a ihned po připojení internetu se mu firmware aktualizoval. Takže nový existuje, ale způsob, jak jej dostat do G10, je jaksi utajený.
calgaryboy (294)|7.8.2009 09:13
[quote=vahač.x;235909]Jo, ten thread jsem četl - bohužel to nemohu nijak ověřit - nemám žádný BD přehrávač - ve specifikacích G10 je ale podpora 24p uváděna, takže jsem očekával, že to bude fungovat ...[/quote]

No právě se řešilo, že 24p podporuje, ale khzově ne tak dokonale jak vyšší V model. Já s potěšením po více než dokonalém testování zkonstatoval, že spojení ps3+bluray+G10 funguje jako po másle a přelety kamerou byly v Temném rytíři skutečně hladké a moc krásně se na ně dívalo. Mimochodem tento disk má kombinaci záběrů v 1,78:1 a 2,40:1, přičemž ty první zmiňované záběry /které zaplní celou plochu obrazovky/ byly točeny pro IMAX a jsou ještě obrazově o třídu výš, než zbytek filmu. Neskutečná podívaná, doslova dechberoucí. Na ps3 jsem zapnul info o obraze a v jednu chvíli naskočila hodnota dokonce přes 40Mbit/s v datovém toku. Všem tento disk vřele doporučuju k juknutí už jen kvůli samotnému obrazu. Pro mě to byl obrazově nej bluray, který jsem si kdy pustil.
vahač.x (30)|7.8.2009 09:15
[quote=rykyz;235911]Mám úplně stejný problém, vysvětlení jsem zatím nenalezl. Jen pro informaci, známý si koupil G15 a ihned po připojení internetu se mu firmware aktualizoval. Takže nový existuje, ale způsob, jak jej dostat do G10, je jaksi utajený.[/quote]

No já jsem ještě stále update FW nezkoušel, ale už jsem psal

[quote=vahač.x;235351]... nicméně jsem ještě sám UPG nezkoušel dělat - trochu mně zaráží už popis UPG na stránce Panasonic.cz
"Viera cast Neo PDP V10, G10
V souboru naleznete update Viera cast včetně instalačního návodu."

ALE podle mně řada G10 funkci Viera CAST nemá???? :confused:[/quote]

Takže je otázka, zda ten FW je opravdu určen pro řadu G10???

Taky by mně zajímalo, zda byl někdo z uživatelů G10 úspěšný a co případně nový FW přináší????
garb7 (1189)|7.8.2009 09:21
[quote=calgaryboy;235904]Vítej do klubu, já dostal taky slevu 10%. Bylo to pořád lepší jak ránou do palice :-) V jiném threadu jsem s kluky řešil cukání u 24p a došel k tomu, že i 24p zvládá G10 výtečně a cukání se nekoná, i když se mě snažili přesvědčit o opaku. Kvůli nim jsem si půjčil BD Temného rytíře, kde těch přeletů kamer je požehnaně a vše jede jako po másle.[/quote]

Jsem rád , žes to vyzkoušel, jestli se to někde něco seká budiž , podstatný je že 24p funguje. Kdyby Ti poskytl ten film co se mu seká bylo by to zajimavý a třeba by se zjistilo , že je problém přímo v něm nebo v TV což na 99,99% nepředpokládám.
calgaryboy (294)|7.8.2009 09:49
[quote=garb7;235915]Jsem rád , žes to vyzkoušel, jestli se to někde něco seká budiž , podstatný je že 24p funguje. Kdyby Ti poskytl ten film co se mu seká bylo by to zajimavý a třeba by se zjistilo , že je problém přímo v něm nebo v TV což na 99,99% nepředpokládám.[/quote]

Tak ono je to vždy většinou tlachání o tom, co kdo kde četl a co kdo komu řekl. Já to vyzkoušel na konkrétním modelu, s konkrétním diskem. Fakt tomu věnoval hodně času, dokonce včera jsem zkoušel i jednu scénu z Lovecké sezóny, kdy na začátku je kamerou rychlý záběr na to "městečko". Kolega co má v práci starší plazmu mi řekl, že tam to je u něj megacukaná. Tak jsem to zkusil na G10 a jako po másle. Takže praktická zkušenost je někde jinde než tlachy v diskuzi a jsem tomu rád :-)
PaJaSoft (827)|7.8.2009 11:24
[quote=calgaryboy;235921]Kolega co má v práci starší plazmu mi řekl, že tam to je u něj megacukaná. Tak jsem to zkusil na G10 a jako po másle. Takže praktická zkušenost je někde jinde než tlachy v diskuzi a jsem tomu rád :-)[/quote]

Jen jestli se vyrazne nezapotilo spise IFS...:) (u fotbalu dobry, ale u movie tezko...)

Kdyz jsou to jen tlachy, jak je mozne, ze ty bludy (u G10U,E i B konkretne) vidi tolik (!= vsichni) lidi?
calgaryboy (294)|7.8.2009 12:07
[quote=PaJaSoft;235931]Jen jestli se vyrazne nezapotilo spise IFS...:) (u fotbalu dobry, ale u movie tezko...)

Kdyz jsou to jen tlachy, jak je mozne, ze ty bludy (u G10U,E i B konkretne) vidi tolik (!= vsichni) lidi?[/quote]

IFS? Pokud myslíš IFC, tak to mám vypnuto. Jinak kdo co vidí nevím, vím co vidím já, a scény z Dark knighta byly plynulé jako po másle. Ale to už jsem tu psal :-)

P.S: Už jsem zde i dával výtažek z recenze na G10, kde přímo napsali, že je 24p bez nejmenších problémů a cukání. Teď v dalším review na CRO stránkách píší to samé. Ono to s tím tvým počtem "všichni" až tak žhavé nebude. Už jen já jsem majitel a cukání nemám, takže všichni.......???....všichni to určitě nejsou :-)
Pavlis (171)|8.8.2009 08:18
[quote=PaJaSoft;235931]
Kdyz jsou to jen tlachy, jak je mozne, ze ty bludy (u G10U,E i B konkretne) vidi tolik (!= vsichni) lidi?[/quote]

ja myslim ze je zbytecne tohodle clovicka presvedcovat, proste si koupil G10 a nenecha si na ni sahnout a bude kolem sebe stale sirit svoje pocity a generalizovat je na obecnou pravdu, tohle uz je spis na zasah moderatoru...
worrymi (23)|8.8.2009 10:47
[quote=Pavlis;236015]ja myslim ze je zbytecne tohodle clovicka presvedcovat, proste si koupil G10 a nenecha si na ni sahnout a bude kolem sebe stale sirit svoje pocity a generalizovat je na obecnou pravdu, tohle uz je spis na zasah moderatoru...[/quote]

no já nevím, já mám taky G10 a taky jsem byl z Termného rytíře nadšenej. nikde se nic netrhá, všechno plynulé, obraz nádherný.
a ani žádná loga při fotbale, ani nikde jinde) se mi nerozpadávají.
vámi popisované jevy jsem nikdy nepozoroval. jestli jsem slepej, tak jsem za to rád. nemusím to řešit.
tak asi tak.
calgaryboy (294)|8.8.2009 12:03
Pavlis, Huberkoro: Rozdíl mezi vámi a mnou je ten, že vy G10 nemáte, já ano. Tudíž já mám doma možnost přezkoušet co vy si pouze někde přečtete a pak hlásáte svou teoretickou pravdu. Absolutně bych neměl problém napsat, že G10 24 p nezvládá a skutečně to mírně cuká, kdybych to doma pozoroval. Nejsem idiot ani člověk, který co si koupí to je nej. Ale G10 prostě 24p u mě DOMA naprosto bez problémů zvládá. V recenzích se píše to samé. viz v jiných threadech mé odkazy na G10, kde to testovali a nezaznamenali nic. Do toho Worrymi napíše to samé co já, jako majitel G10 také žádné škubání nepozoruje, ale vy si pořád budete mlít tu svoji vyčtenou, neozkoušenou "hloupou" pravdu. A máslo mám moc rád /dnešní snídaně- kaiserka a máslo, ale musí být čerstvé :-)/A kupoval jsem ji jinde, ale pokud by se necukala ani ta G10 z Máselné lhoty, vzal bych i tu :-)
worrymi (23)|8.8.2009 12:52
[quote=vahač.x;235914]No já jsem ještě stále update FW nezkoušel, ale už jsem psal



Takže je otázka, zda ten FW je opravdu určen pro řadu G10???

Taky by mně zajímalo, zda byl někdo z uživatelů G10 úspěšný a co případně nový FW přináší????[/quote]

tak jsem napsal na PANASONIC. jestli se někdo ozve, dám vědět.
worrymi (23)|8.8.2009 12:54
a ještě bych se rád zeptal, jak máte nastaven zvuk u G10 v případě, že ho máte z TV. díky za tipy.
calgaryboy (294)|8.8.2009 13:45
Tak i já jsem psal do Panasonicu ohledně new firmwaru :-) Tak se nás tam asi sešlo povíc :-) Zvuk mám na V surround. Normálně bych měl vše na kino, ale nechci už večer budit dcerunku, takže volím tuto konzervativnější cestu :-)
huberokororo (58)|8.8.2009 16:23
Calgaryboy já chtěl jen odlehčit thread lehkým humorem.Nic ve zlém,ale ty jsi nepochopil a napsal jsi ,že tu opakuji nějaké teorie o G10.Já nic neopakuji a nějaké necukání na tvém panáku mi je jedno,ale koukám ,že jsi vycukaný a to dost-právě ty.Jinak komolíš i můj skvělý nick.Ať ti Panák slouží dlouhá léta a jede jak PO MÁSLE.
calgaryboy (294)|8.8.2009 17:48
[quote=huberokororo;236070]Calgaryboy já chtěl jen odlehčit thread lehkým humorem.Nic ve zlém,ale ty jsi nepochopil a napsal jsi ,že tu opakuji nějaké teorie o G10.Já nic neopakuji a nějaké necukání na tvém panáku mi je jedno,ale koukám ,že jsi vycukaný a to dost-právě ty.Jinak komolíš i můj skvělý nick.Ať ti Panák slouží dlouhá léta a jede jak PO MÁSLE.[/quote]

Sorry, to jedno ro mi vypadlo :-) Vycukaný fakt nejsem, nevšímal jsem si jestli cuká nebo ne, až vzniklla debata že ano, tak jsem to dle návodu některých zkusil s Dark knightem na blurayi, což je fakt ideální materiál, protože těch záběrů, kde by se cukatůra projevila je tam přehršle, a zjistil jsem ,že se necuká nic. Pak jsem to jen napsal, že G10 no cuking a bylo :-)
Jimmy2 (91)|9.8.2009 13:36
Nevím, asi to není to cukání o kterém je zde řeč. Ale. Dneska jsem se byl podívat v Datartu. Zrovna jim šel nějaký HD program ze satelitu, končil film a běžely titulky. U všech Panasoniců (měli tam v různých velikostech asi deset typů od X po G) titulky při vertikálním pohybu zcela zřetelně cukaly! U vedle stojících LG, Samsungů, Sony vše OK. Čím to může být? Nastavením? To snad ne. Panasonic G10 byl mým favoritem, ale tohle byl fakt hnus... Díky za odpovědi.
motorex (37)|9.8.2009 14:39
[quote=Jimmy2;236163]Nevím, asi to není to cukání o kterém je zde řeč. Ale. Dneska jsem se byl podívat v Datartu. Zrovna jim šel nějaký HD program ze satelitu, končil film a běžely titulky. U všech Panasoniců (měli tam v různých velikostech asi deset typů od X po G) titulky při vertikálním pohybu zcela zřetelně cukaly! U vedle stojících LG, Samsungů, Sony vše OK. Čím to může být? Nastavením? To snad ne. Panasonic G10 byl mým favoritem, ale tohle byl fakt hnus... Díky za odpovědi.[/quote]

Je to tak,mnoho lidí to cukání asi nevidí nebo nechce vidět, necuká jen V10, v pátek jsem pozoroval znova 50G10 a 50V10, jela na nich nějaká demo smyčka od Panasonicu z BD80 a na některých záběrech to bylo zřetelně vidět,například záběr z výšky na zasněženou horu a na ní stojí nějaký lyžař či co,tak V10 plynulej obraz a G10 rozcukanej , ale asi jsem moc náročnej
KaslanP (1)|9.8.2009 15:50
[quote=motorex;236169]Je to tak,mnoho lidí to cukání asi nevidí nebo nechce vidět, necuká jen V10, v pátek jsem pozoroval znova 50G10 a 50V10, jela na nich nějaká demo smyčka od Panasonicu z BD80 a na některých záběrech to bylo zřetelně vidět,například záběr z výšky na zasněženou horu a na ní stojí nějaký lyžař či co,tak V10 plynulej obraz a G10 rozcukanej , ale asi jsem moc náročnej[/quote]

Dobrý den. Mám Panasonic TX-P42G15E. Sleduji diskuse o plazmácch Pan., a musím konstatovat, že více jak polovina příspěvků je flame, doměnky, od těch, kteří navíc ani Panasonic nemají a něco někde prý viděli. Především jde o "cukání" a rozdíly mezi G10, 15 a V10. Mají stejný obrazový procesor a 24p (blíže to Panasonic u plazem nerozvádí, pouze u LCD všech uvedených typů G10, 15 a V15 uvádí doslova 24p Smooth film. Protože právě u LCD z principu "patlání" obrazu to má význam). Borec v těchto výplodech o plazmách je PaJaSoft a pár spol. Pokud by PDP Pan skutečně "cukaly" obrazem, co by pak jiné telky Sony Sam atd.-u těch by se obraz musel rozpadnout. Budiž, ale dá to práci přesévat tyto nesmysly od přínosných postřehů v diskusi.
garb7 (1189)|9.8.2009 15:58
[quote=Jimmy2;236163]Nevím, asi to není to cukání o kterém je zde řeč. Ale. Dneska jsem se byl podívat v Datartu. Zrovna jim šel nějaký HD program ze satelitu, končil film a běžely titulky. U všech Panasoniců (měli tam v různých velikostech asi deset typů od X po G) titulky při vertikálním pohybu zcela zřetelně cukaly! U vedle stojících LG, Samsungů, Sony vše OK. Čím to může být? Nastavením? To snad ne. Panasonic G10 byl mým favoritem, ale tohle byl fakt hnus... Díky za odpovědi.[/quote]

Tak ted nevím docela jsi mě nahlodal a půjdu se podívat, ale zatím jsem si toho nevšiml a pokud to u "calgaryboy" doma funguje OK tak by to až G koupím mělo být stejný.
A, že bych šel do LCD to asi nehrozí nebot LCD s RGB jsou dost drahý.
calgaryboy (294)|9.8.2009 17:34
[quote=garb7;236175]Tak ted nevím docela jsi mě nahlodal a půjdu se podívat, ale zatím jsem si toho nevšiml a pokud to u "calgaryboy" doma funguje OK tak by to až G koupím mělo být stejný.
A, že bych šel do LCD to asi nehrozí nebot LCD s RGB jsou dost drahý.[/quote]

Hoši s tím cukáním už jste fakt trapní :-)G10 prostě necuká, kdo má zájem, přijeďte ke mně, dáme Temného rytíře, vy svěsíte čelist z plynulosti obrazu, odjedete domů a bude konec skutečně už trapného, vymyšleného cukání. Kdo chce, písněte mi pmko a zvu vás ke mně na necukanou podívanou na 50g10.
Jimmy2 (91)|9.8.2009 19:31
[quote=KaslanP;236174]Dobrý den. Mám Panasonic TX-P42G15E. Sleduji diskuse o plazmácch Pan., a musím konstatovat, že více jak polovina příspěvků je flame, doměnky, od těch, kteří navíc ani Panasonic nemají a něco někde prý viděli. Především jde o "cukání" a rozdíly mezi G10, 15 a V10. Mají stejný obrazový procesor a 24p (blíže to Panasonic u plazem nerozvádí, pouze u LCD všech uvedených typů G10, 15 a V15 uvádí doslova 24p Smooth film. Protože právě u LCD z principu "patlání" obrazu to má význam). Borec v těchto výplodech o plazmách je PaJaSoft a pár spol. Pokud by PDP Pan skutečně "cukaly" obrazem, co by pak jiné telky Sony Sam atd.-u těch by se obraz musel rozpadnout. Budiž, ale dá to práci přesévat tyto nesmysly od přínosných postřehů v diskusi.[/quote]

No nevím, to, co jsem dneska viděl, zcela jistě nebyla domněnka. Bílé titulky na černém pozadí jely shora dolů a to cukání bylo ZCELA zřetelné. Vedle G15ky stálo LG a na něm byl pohyb zcela plynulý. Kromě něj byl v řadě nějaký Samsung, který byl taky OK, a pak Pan G10, X10, nějaký U10 a i starší PX80. Všechny Panasonicy při těch titulcích cukaly! U filmu to bylo OK! A ještě něco, nemám důvod vyvolávat flame, ten Panasonic si chci koupit, mám k této značce celkem vztah... ale to co jsem viděl bylo opravdu děsné. Jo, všechny ty telky v řadě byly zapojeny na stejný signál