Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF200 ano ci ne?

Lucca (14)|16.6.2009 15:08
sice jsem četla,že je lepší mít 2x 8GB než 1x 16GB,kdyby se "ztratila" data,tak aby to "tak nebolelo",ale když myslíš :o).A co ta práce s AVCHD,zmákne to i laik?
jarino1978 (8045)|16.6.2009 15:57
kartu si kúp hneď 16 Gb, najlepšie 2x. stačí class 4 , ale ja odporúčam class 6 ( kvôli možnosti snímať 24 Mbit/s a zároveň aj fotiť ).
spracovať AVCHD záznam nie je problém, pokiaľ máš mašinu na úrovni dualcore a min. 2 Gb RAM. SW na spracovanie je dosť, od tých jednoduchších ( Pinnacle, Nero, Ulead ) až po zložitejšie ( Sony Vegas pro, Edius, Premiere ). Všetko závisí od toho, ako budeš ochotná pracovať s videom.
Jednoduchý strih zmákne naozaj aj laik, čiže sa až tak neboj. Základ je preniesť zábery z kamery do PC.
jarino1978 (8045)|16.6.2009 15:59
[QUOTE=pusher...;229787]uz je to opraveno.[/QUOTE]

sorry, ale opravené to nie je, aspoň u mňa... stále to píše privátne video...
pusher... (78)|16.6.2009 16:26
kua, sorry. ted uz to bude. ikdyz jsem zmenil privacy na anyone, tak se to nejak neulozilo. tedka uz to bude ok.
jarino1978 (8045)|16.6.2009 17:42
video som pozeral, ale budem trošku kritický. je to strašne prepálené, musíš ubrať z expozície. režim portrét si si vybral veľmi zle na točenie krajiny, pochopím ho na detail kačky, ale nie na celý záber. potom má kamera problém zaostriť. neviem, či si mal aj režim backlight, možno preto ten prepal.v tom zábere by som radšej zvolil auto režim + manuál expozícia.
pusher... (78)|16.6.2009 18:15
jo, je to prepaleny, souhlasim. je to toceny proti pomerne ostremu slunci, bohuzel si neslo stoupnout jinak.. je to toceny na auto, chtelo asi zapnout rezim backlight, anebo to manualne trochu stahnout.
ty problemy se zaostrenim, to byla spis moje chyba, kdyz jsem si hral s manual focusem a zkousel preostrit,hehe.
chybama se clovek uci :]
jarino1978 (8045)|16.6.2009 18:18
je jasné, že človek potrebuje trošku času na to, aby si kameru omakal a vžil sa s ňou. to chvíľku trvá. ja som tiež týždeň produkoval menej ostré zábery z mojej HC3, než som ju okukal. potom to už šlo.
Saxel (2279)|17.6.2009 07:40
[QUOTE=pusher...;229820]... je to toceny proti pomerne ostremu slunci, bohuzel si neslo stoupnout jinak.. je to toceny na auto...[/QUOTE]
Tak automat si s těmito záběry očividně moc neporadil. V záběrech kachen je vidět, že slunce bylo zprava a přesto je to jakési přeexponované a Vimeo rekomprese tomu asi taky moc nepomohla. Zkus zabrat něco, kde bude méně ostrého slunce.
Pave1 (4279)|17.6.2009 18:14
jj, pomohl by i ND filtr .-) .

Jinak u videa je "ostrost" věc značně kontroverzní (kresba optiky ano, rozlišení čipu ano, ovšem elektronické doostření nee). Mnohem důležitější je, zda pohyb i v HD je plynulý a přirozený (což právě příliš "elektronikou kamery dobroušené" záběry nenabízejí).

Mrtvolky pak vypadají skvěle, ale pohyb vypadá, jako by byl neustále snímaný minimálně 1/250, což nepůsobí vždy nejpřirozeněji .-) .
jarino1978 (8045)|17.6.2009 19:39
@pavel : pohyb na HF200 je ok, tá kamera nie je shit, proste taká špička medzi AVCHD spotrebkami ( okrem low-light samozrejme ).pomer výkon/cena je suprový, nie je to kamera typu Toshiba, Sanyo a pod. Stabilizácia obrazu je veľmi dobrá, optika kreslí klasicky caňoňácky, čiže very good. ostrosť si zachováva aj po krajoch záberu. jediný handicap je low-light, ale veľa sa nedá očakávať od 1/4 chipu, ale ani ten low-light nie je kritický ( stačí sa pohrať s uzavierkov a expozíciou + pomôže 25f ).
Karborund (7)|18.6.2009 20:33
Zdravím, také se rozhoduji mezi HF100 a HF200, právě kvůli kvalitě obrazu v low light, chtěl bych točit třeba koncerty se slabším osvětlením, divadelní představení (vše amatérsky pro kamarády), nebo třeba setkání u stolu při svíčkách. Na Vimeu jsem našel sérii videí z nějakého klubového rockového koncertu, točených právě na HF200 a vzhledem k takřka minimálnímu osvětlení mi přijde výsledek velice dobrý. No posuďte sami:

[video=vimeo;4724337]http://www.vimeo.com/4724337[/video]
Saxel (2279)|18.6.2009 21:10
[QUOTE=Karborund;230100]... Na Vimeu jsem našel sérii videí z nějakého klubového rockového koncertu, točených právě na HF200 a vzhledem k takřka minimálnímu osvětlení mi přijde výsledek velice dobrý...[/QUOTE]
Na Vimeo moc nespoléhej, tam ta ukrutná komprese zamaskuje nejen detaily, ale i šum a další případné nedostatky.
jarino1978 (8045)|18.6.2009 21:47
[QUOTE=Karborund;230100]Zdravím, také se rozhoduji mezi HF100 a HF200, právě kvůli kvalitě obrazu v low light, chtěl bych točit třeba koncerty se slabším osvětlením, divadelní představení (vše amatérsky pro kamarády), nebo třeba setkání u stolu při svíčkách. Na Vimeu jsem našel sérii videí z nějakého klubového rockového koncertu, točených právě na HF200 a vzhledem k takřka minimálnímu osvětlení mi přijde výsledek velice dobrý. No posuďte sami:

http://www.vimeo.com/4724337[/QUOTE]

na low-light by som Ti odporučil radšej Sony, alebo HV30/40, z AVCHD kamier HF11, na posledných miestach by to boli práve HF100 a HF200.
Karborund (7)|18.6.2009 23:53
[QUOTE=jarino1978;230109]na low-light by som Ti odporučil radšej Sony, alebo HV30/40, z AVCHD kamier HF11, na posledných miestach by to boli práve HF100 a HF200.[/QUOTE]

Děkuju za tip, abych to upřesnil hledám AVCHD kameru, na SDHC karty, do 20.000,- s možností připojení externího mikrofonu (právě především kvůli nahrávání koncertů). A ještě bych teda dodal, že to bude první videokamera v mém životě. :-)

HF11 vypadá zajímavě, sice trošku dražší, ale zase 32GB interní pamět by mi uštetřila za SDHC kartu. Jak se vůbec liší HF11 a HF10/HF100 (samozřejmě kromě té interní paměti)?
All Bosh (13)|19.6.2009 09:14
Tak na zabudovanu pamat vobec neber ohlad, lebo cenovo SDHC karta rovnakej kapacity ta vyjde lacnjsie, karta v tomto pripade nie je priorita. Posla mna HF 200 je vcelku dobra volba. Jedine co musis dokupit je akumulator, to je vsetko. Na nete HF200 sa da kupit cca za 600 EUR.
michal_h (492)|19.6.2009 10:25
[QUOTE=jarino1978;229809]spracovať AVCHD záznam nie je problém, pokiaľ máš mašinu na úrovni dualcore a min. 2 Gb RAM[/QUOTE]
tak s tím bych si dovolil nesouhlasit :-)
žádný soft neumí správně smart render, kdo stříhá avchd, tak by to určitě vřele uvítal
ty požadavky na mašinu jsi uvedl opravdu minimální (=pro normální práci nedostačující)
westikkrystof (32)|19.6.2009 11:28
[QUOTE=jarino1978;230109]na low-light by som Ti odporučil radšej Sony, alebo HV30/40, z AVCHD kamier HF11, na posledných miestach by to boli práve HF100 a HF200.[/QUOTE]

Také se rozhoduji mezi HF200 a HF100 a také kvůli světlu. A pokud správně čtu tak řada HF100, 10, 11 je identická a liší se jen vnitřní pamětí. Takže pokud máš možnost sehnat jakoukoli z nich co nejlevněji je jedno kterou pořídíš. To lepší snímání za tmy bude asi větším čipem u řady HF1xx. Ale řada HF2xx má zase jiné výhody, takže je to těžké.
Máte nějaký tip, kde je sehnat nějak výhodněji?
jarino1978 (8045)|19.6.2009 12:55
[QUOTE=michal_h;230142]tak s tím bych si dovolil nesouhlasit :-)
žádný soft neumí správně smart render, kdo stříhá avchd, tak by to určitě vřele uvítal
ty požadavky na mašinu jsi uvedl opravdu minimální (=pro normální práci nedostačující)[/QUOTE]

- toto je strašne diskutabilné, ale dá sa vydrbať zo všetkým, aj so smart renderom vo Vegase tak, aby si bol spokojný, zdrží to trošku viac, ale na výsledok nečakáš 5h, ale 15 min. stačí len trochu pohnúť hlavou...
- za úvahu stojí vyskúšať produkty fa. Elecard...
- a čo sa týka konfigurácie, ktorú som spomenul, tak úplne je postačujúca na AVCHD. Neviem prečo mnohí strašia, že na AVCHD treba quad-core a X Gb RAM, keď je to somarina. ˇUplne stačí to, čo som napísal. Ak si niekto "strihá" v Pinnacle shit, ktorý padá len preto, že každá verzia má bugy ako prasa, tak to nie je chyba PC. Vo Vegase a Ediuse šlape AVCHD s hore uvedenou konfiguráciou v 24 Mbit/s perfektne.
A ešte niečo, stačí si odprasiť Win, registe, systém a rozbehneš to v pohode aj na nižšiej conf.
[QUOTE=westikkrystof;230150]Také se rozhoduji mezi HF200 a HF100 a také kvůli světlu. A pokud správně čtu tak řada HF100, 10, 11 je identická a liší se jen vnitřní pamětí. Takže pokud máš možnost sehnat jakoukoli z nich co nejlevněji je jedno kterou pořídíš. To lepší snímání za tmy bude asi větším čipem u řady HF1xx. Ale řada HF2xx má zase jiné výhody, takže je to těžké.
Máte nějaký tip, kde je sehnat nějak výhodněji?[/QUOTE]

- ak budeš točiť vo väčšine prípadou cez deň a dobrého osvetlenia : HF 200
- ak budeš točiť v low-light väčšinu : Sony
jarino1978 (8045)|19.6.2009 16:31
indoor HF200 : [video=vimeo;5231624]http://www.vimeo.com/5231624[/video]
sniper10 (97)|28.6.2009 18:55
Bol som u nas v NAY pozriet sa na HF 200 ale nemali. mali ale CANON HG20. Je to nieco podobne? Rozdiel vidim v tom ze HG20 ma HDD. Je to podla vas rovnocenny partner k HF200? Cenu ma HG20 dobru.
jarino1978 (8045)|28.6.2009 20:20
[QUOTE=sniper10;231200]Bol som u nas v NAY pozriet sa na HF 200 ale nemali. mali ale CANON HG20. Je to nieco podobne? Rozdiel vidim v tom ze HG20 ma HDD. Je to podla vas rovnocenny partner k HF200? Cenu ma HG20 dobru.[/QUOTE]

HG20 je starší model so starším procesorom. podobnosť tam nie je.
Karborund (7)|29.6.2009 10:52
[QUOTE=sniper10;231200]Bol som u nas v NAY pozriet sa na HF 200 ale nemali. mali ale CANON HG20. Je to nieco podobne? Rozdiel vidim v tom ze HG20 ma HDD. Je to podla vas rovnocenny partner k HF200? Cenu ma HG20 dobru.[/QUOTE]

HG20 je takovy HDD ekvivalent pro HF11, tj. misto vnitrni pameti 32GB (HF11) ma 60GB hard disc (HG20). Takze vetsi kapacita, ale kamerka bude samozrejme krapet vetsi a tezsi.
sniper10 (97)|30.6.2009 15:33
tak som dnes objednal HF200. verim ze nebudem sklamany.
jarino1978 (8045)|30.6.2009 19:35
ďaľší pekný test režimov , ako predísť šumu v low-light :[video=vimeo;5362714]http://www.vimeo.com/5362714[/video]
jarino1978 (8045)|30.6.2009 19:39
a ešte celkom pekné video : [video=vimeo;5366535]http://www.vimeo.com/5366535[/video]
pebo1 (3)|30.6.2009 21:10
[QUOTE=sniper10;231414]tak som dnes objednal HF200. verim ze nebudem sklamany.[/QUOTE]

Kde si objednal a za kolko?
Ja som objednal v Alze...
sniper10 (97)|30.6.2009 21:18
ja som dnes objednal za 651EUR
pebo1 (3)|1.7.2009 19:59
ja KIT za 585,- - bez dph . . . tu mi vratia...
radon (142)|3.7.2009 11:45
[QUOTE=Karborund;231242] HG20 je starší model so starším procesorom. podobnosť tam nie je ... HG20 je takovy HDD ekvivalent pro HF11, tj. misto vnitrni pameti 32GB (HF11) ma 60GB hard disc (HG20). Takze vetsi kapacita, ale kamerka bude samozrejme krapet vetsi a tezsi.[/QUOTE]

HG20 je asi starší a těžší model, ale vypadá to, že má kromě harddisku i možnost zvolit vyšší datový tok (24 Mb/s) čemuž věřím více, než optimalizacím kompresních algoritmů a také větší snímač, což by mohlo znamenat lepší výsledky při natáčení tam kde je málo světla. Potvrdí mně někdo tyhle dohady?
Karborund (7)|3.7.2009 14:24
[QUOTE=radon;231646]HG20 je asi starší a těžší model, ale vypadá to, že má kromě harddisku i možnost zvolit vyšší datový tok (24 Mb/s) čemuž věřím více, než optimalizacím kompresních algoritmů a také větší snímač, což by mohlo znamenat lepší výsledky při natáčení tam kde je málo světla. Potvrdí mně někdo tyhle dohady?[/QUOTE]

HG20 a HF11 maji stejny senzor (ktery je vetsi nez u HF200/HF20) a obe umi 24Mb/s.

Jeste odkaz: http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-Vixia-HG20-Camcorder-Review-35510/Conclusion-amp-Comparisons.htm

"The Canon HF11 is nearly identical in many regards to the Canon HG20. It feaures the same 1/3.2-inch CMOS sensor and 12x, f/1.8 lens. Our testing showed that the camcorders produced the same results."
westikkrystof (32)|4.7.2009 10:52
[QUOTE=pebo1;231533]ja KIT za 585,- - bez dph . . . tu mi vratia...[/QUOTE]

Lidi, kde to objednáváte a kdo vrátí tu dph?
pebo1 (3)|4.7.2009 21:28
[QUOTE=westikkrystof;231731]Lidi, kde to objednáváte a kdo vrátí tu dph?[/QUOTE]

no ja som platca dane a tak si tu kameru kupim pre seba ... dan mi na konci mesiaca vratia - alebo odvediem o to menej - vid zakon o DPH...
festr (163)|15.7.2009 08:57
[QUOTE=jarino1978;228738]no neviem chlapi... u mňa sa vyskytujú tieto prípady :

@Ferrda : tu nejde vôbec o AVCHD alebo HDV. Tu ide o to, že smart render vo Vegase 9 pro funguje pre mňa dostačujúco a nebudem plakať, či výsledok bude za 15 min, alebo za 1/2 dňa. A už vôbec tu nejde o akési spájanie videa, ten smart render funguje aj vzedy, keď každé video postriháš, čiže zmeníš jeho dĺžku, zameníš poradie scén. Pokiaľ do videa vložíš filter, tak to znamená, že si video od základu zmenil, čiže logicky tam musí nastať prepočet, lebo ten SW si to nevie domyslieť. To je hádam logické. Či nie ? Považujem za nelogické, vkladať do každej scény prelínačky, keď to nie je potrebné. A potrebuješ prekrojiť 41. scénu s 42. scénou, tak ten smart render funguje tak, že tieto 2 scény "prerába" a 43. scéna ide už so smartom. Jasan ?[/QUOTE]

zkousel jsem smart render tak, ze jsem dal dve sceny do projektu. Prvni scenu jsem propojil strihem (nejaka prolinacka). Prvni klip to pri renderingu kopirovalo rychle az do momentu zacatku prolinacky a od te doby to jelo uz pomalu (rekomprese druheho klipu). Pritom tady bych cekal, ze se smart render znovu rozjede pro druhy klip. Kdybych tam dal treti bez upravy, tak by se znovu aktivoval smart render?

p.s.: souhlasim s tim, ze davat prolinacky akorat rusi sledovani videa. Navic AVCHD uz je tak dost komprimovane a rekomprese tomu akorat ublizuje.
A60 (8)|28.7.2009 12:26
Ahojte,
keďže v téme porovnanie Sony 11 s Canon HF200 sa diskusia nerozvinula, poprosila by som Vás o odpoveď.
Rozhodujem sa zatiaľ medzi tromi kamerami: Sony CX11, Canon HF200 a Panasonic SD100.
Nepochopila som z predchádzajúcej diskusie v čom je výhoda tohto Canonu pred Sony. V recenzii na obe kamery na tejto stranke som vyčítala, že aj starši typ od Sony má lepšie fotky a tiež lepšie video v tme ako Canon.Aj v tejto diskusii mnohí canon v tmavšom priestore kritizujete. Je to naozaj taký rozdiel alebo bežný užívateľ to až tak veľmi nevidí. Chcem kameru používať na rodinné udalosti, t.j. aj vonku v prírode (na čo je canon OK podľa vašich referencií) ale samozrejme aj doma ..na oslavách a tak v interieri..a tu mi to vychádza z diskusie , že na to nie je dobrá. Alebo som to zle pochopila?
Prečo potom ste si vybrali Canon a nie Sony CX 11.Skúste mi prosim laicky popísať rozdiel v tých záberoch.Sú tie zábery v osvetlenej miestnosti zlé?
Ešte sa spýtam, ktora z tých troch kammier je jednoduchšia na obsluhu .
Na Sony je ovladanie na dotykovom displey na Canone je čosi iné, je to nevýhoda a je to zložitejšie?
Panasonic má hľadáčik, iné nie. Je naozaj problem vidieť na displey obraz pri slnku? V Panasonicu mi povedali, že tam má čosi v displey proti slnku.Majú to aj tie dve rovnako?
Potrbujem vlastne Full HD kameru, keď nemám full HD TV? Mám novu plazmu Panasonic 37.(poradili mi full HD kameru len s perspektívou zachovania videa vo vysokej kvalite do budúcnosti, keď asi full HD TV mať budem)
Podľa testov na tejto stranke velmi canon , čo sa tyka fotiek a videa po tme nevyhovel. Sony je lepšia, ale prečo potom na stranke camcorder test ma viac bodov. Sú to body za nejaké navyše funkcie, ktoré ja ako amatér ani nepoužijem alebo možno ani nezvládnem využívať? Pre mňa by bolo doležité mať dobrý obraz, čo najmenej viditeľné trasenie ruky, jednoduché ovládanie. Ktorá z nich je naj.

Vopred ďakujem za rady
Alena
festr (163)|28.7.2009 19:23
http://camcorder-test.slashcam.com/compare-7cd3bd3fc237f69d382bd73e5c4b1c3d.html

Rozdil v techto trech kamerach je v tom, ze canon ma velikost snimaciho cipu 1/4 palcu, Sony 1/3 a Panasonic 1/6 (plati to, ze cim vetsi cislo, tim lepe (pozor, je tam deleno! :-). Tzn. ze CX11 ma opravdu lepsi vysledky za horsiho svetla (interiery) a panasonic je v tomto nejhorsi. Horsi vysledky se projevi ztratou barevnosti, barevny sum (ten je videt nejvice). Pro me osobne je citlivost na svetlo zasadni parametr.

Pro tvoje potreby nepotrebujes, aby mela kamera "vychytane" manualni funkce. Budes tocit z 99% na automat. A pokud se ji naucis ovladat, tak maximalne ladit ostreni a expozici (svetlost/tmavost). To je odpoved na to, ktera je na obsluhu nejlehci -> vsechny jsou jednoduche na ovladani za predpokladu nataceni na automat.

Muj tip je Sony CX11, kvuli dobre citlivosti snimaciho cipu + dotykovy display je opravdu komfortni na ovladani (prehravani videa, ostreni/expozice dotykem prstu atd). Jeji nevyhody jsou v tomto:

- pro pripojeni do pocitace pres USB je nutne dat kameru do kolebky (soucast baleni). Ostatni kamery maji zdirku primo v kamere.
- Zaznamove medium SONY memory stick jsou drazsi, nez u konkurence (SDHC karty). Videa se ale stahuji do pocitace, takze to neni neprekonatelny problem. Karta se da koupit vzdy, ale kvalita snimani je dana kamerou.

Full HD kameru jiste ocenis, ta kvalita bude na budouci HD televizi sakra znat. Ale rozhodne nejit s kvalitou FullHD kamer niz, nez jsou tyto kamery.

Pokud se chystas strihat video na pocitaci, bud pripravena, ze to bude dost pomale. Taky je potreba si uvedomit, cim ta videa budes prehravat na televizi. Pro AVCHD si neumim predstavit jinou variantu, nez pres pripojeny pocitac pres HDMI kabel. Samozrejme muzes na pocitaci video exportovat do DVD formatu a tim to prehravat na vsech DVD prehravacich, ale pak ztraci fullhd kamera vyznam. Nicmene ten rozdil fullhd vs. klasicky zaznam je natolik velky, ze se vyplati do fullhd natacet. Nebo si muzes poridit blue-ray vypalovacku, ale to jsme cenou trochu jinde (nicmene cena bude casem klesat).

Hledacek: Je jiste vyhodou, pokud na display primo sviti slunce. Ale neni to vec, bez ktere by se nedalo zit. Dokud vidim na display, tocim pomoci neho. Pokud nevidim (prime slunce za zady), prepnu na hledacek, kterej ma ale tragicky rozliseni, takze jakmile muzu prejit na display, prepinam.

Fotky: zapomen na to, ze ze vsech tri kamer dostanes kvalitni fotky. Fotky budou uchazejici (nekomu to muze i stacit), ale tady maji kompakty (ne moc stare) porad sve misto. Nicmene ze vsech techto tri kamer jsou fotky ze Sony CX11 nejlepsi.

Pro zajimavost srovnani fotek pri nizkem osvetleni

Canon
http://produktdbimages.slashcam.de/camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_12_lux_103.jpg

Sony CX11
http://produktdbimages.slashcam.de/camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_12_lux_76.jpg

Sony HDR-XR500/XR520 (toto je ale mimo cenovou relaci uvazovanych kamer)
http://produktdbimages.slashcam.de/camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_12_lux_111.jpg
jarino1978 (8045)|29.7.2009 18:58
osobne si bude každý chváliť to, čo má doma, takže aby som neporušil tradíciu, tak odporúčam HF200. Za tie prášky je to špica kamča, je to taká úchylačka maličká... A má krásny obraz, dobre sa drží a dobre ovláda.
sniper10 (97)|29.7.2009 19:24
tak ja som sa dnes nakoniec rozhodol pre CX11 a uz ju mam doma. V mojom pripade rozhodla cena (524 EUR).
jarino1978 (8045)|29.7.2009 21:10
tak samozrejme želám veľa pekného videa. Ja som dal za HF200 + 16 Gb SDHC Kingston 615 Euro.

Ak budeš mať nejaké zábery, nechaj nám tu odkaz na download....
pusher... (78)|30.7.2009 09:25
A60: doporucil bych ti taky Canon Hf200. Co se tyce lowlight, tak musim rict, ze to nakonec neni vubec zadna tragedie, a ze i ve snizenem svetle toci vcelku pekne. Casto se pri toceni ve tme v obraze objevuje sum, ktereho se ale da lehce zbavit, za pouzit zamku manualni expozice.
Co se tyce toceni v dennim svetle, slunci, atd, tak to mi prijde hodne dobry. Zabery dela fakt moc pekny, az neuveritelny vzheldem k rozmerum kamery... Byt tebou, tak pred koupi si urcite i naplanuji pozadovane prislusenstvi, ktere budes muset prikoupit (nahradni baterie, pametove karty, stativ, uv filtr, nd filtry).
A60 (8)|30.7.2009 09:52
Ahojte, diki za reakcie.
Mám v tom stále zmätok, vyzerá, že panasonic ste uplne vylúčili, zostáva sony a canon. Keď sa pozriem na obrazky v tme , ktoré poslal Festr , tak naozaj ten Canon je oveľa tmavší a teda Sony lepšia. Preto stále nechápem prečo ste sa viacerí rozhodli pre canon (ešte raz zdôrazňujem som laik ). Videa v nízkej sveteľnosti budete robiť inou kamerou? Čo vám dáva Canon viac ako Sony z tých základných doležitých vecí?.Toto mi prosím ešte skuste vysvetliť. Pochopila som z diskusie, že obraz cez deň je lepší avšak asi aj tá Sony ho má dobrý.
Sniper zdalo sa mi , že ideš kupovať canon (o tri stranky skor) a teraz Sony. Sony za cenu čo píšeš by sa aj mne páčila, ja na internete ju viem nájsť len kusok pod 700EUR, da sa zohnať za taku cenu ako píšeš v nejakom internetovom obchode?.Napíš ak ano.

Dik, majte so mnou ešte trochu strpenia, nie je to lacná investícia, preto sa chcem rozhodnúť dobre.
jarino1978 (8045)|30.7.2009 12:25
pre Canon HF200 som sa rozhodol hlavne pre :
- fakt špičkový obraz za normálnych svetelných podmienok ( samozrejme aj podvečer, keď nesvieti slnko )
- veľkosť , použité záznamové médium
- ergonómia a ovládanie

Tu sa Sony a Panasonic jednoducho nechytajú. Canon má obraz dokonale vychytaný, oproti ostatným kamerám dokonale ostrý a s výraznými farbami.
Čo sa týka low light, tak áno, Sony má o niečo lepšie výsledky, ale HF200 si nastavíš tak, že ten rozdiel v low-light niekedy úplne zmažeš, alebo tú stratu oproti Sony stiahneš. Ale obraz má väčšiu ostrosť v low-light u Canonke... Sonka zasa viacej "vidí"....


Ale pri všetkých nielen spotrebných kamerách sa nevyhneš jednému : prepaľovanie scény !
Čiže ND filter je nutnosť !
A60 (8)|30.7.2009 12:56
Jarino ,

keď pozriem na camcorder test, na tie obrazky pri každej kamere, tomu môžem veriť? Ja som doteraz nyslela, že canon 20 nie je dobra v tme, lebo ten udaj o senzore je 1/4. Sony ma 1/3. Ale canon HF S100 má 1/2,4 a obrazok v tme je uplne najtmavší. Tak to som z toho teraz jeleň.
A ešte sa spýtam , písali ste skôr, že baterka málo vydrží, len 1.5 h. To aj pri iných kamerách takto krátko vydrží alebo len u tejto.
jarino1978 (8045)|30.7.2009 15:42
- čo sa týka výdrže batérie, tak HF200 vydrží cca 100 min pri zázname 24 Mbit/s, samozrejme je reálna výdrž cca 75 %
- čo sa týka testu na camcorder, tak je tam jasne napísané, že testy prebehli pri plnej automatike. na low-light používam výsostne režim 25f + shutter + expozícia, výsledok je nad moje očakávania. Čiže si treba kameru omakať a používať hlavne v low-light ručný režim.
- čo sa týka veľkosti chipu, väčšinou platí jednoznačne to, že čím väčší chip, tak tým lepší obraz v low-light ( väčšia svetlosť, menší šum... ). Ale pozor ! Neplatí to vždy ! Ideálny príklad je HF S100 = veľký chip, ale veľké rozlíšenie na tak malej ploche. Čo sa týka šumu v low-light sa táto kamera veľmi blíži ku HF200, ktorá má o dosť menší chip, ale oveľa menšie rozlíšenie snímača...
festr (163)|30.7.2009 18:06
Pro tazatele je mozna spis dulezitejsi, jak kamera toci na automat. A 24mbit AVCHD stream - nemuze to byt problem pro nektera zarizeni? Nevyzna se v tom nekdo? Proc nemaji i o tridu lepsi kamery 24Mbit stream? Marketing nebo technicke omezeni?
jarino1978 (8045)|30.7.2009 20:34
- za bežných podmienok automat pracuje spoľahlivo, čiže obraz je perfektný
- v low-light sa dá automatika tiež použiť, ale ako som už písal, ručný režim má svoje čaro ( samozrejme to nie je nič náročné )
- 24 Mbit/s H.264 AVC je už trošku záťaž, to je pravda, o tom, či je takýto bitrate opodstatnený, nemá zmysel ani písať. Jasné, že má. Stačí si natočiť veľkú trávnatú polochu a rozdiel uvidíš oproti 16-17 Mbit/s. Skôr by som tam videl určité technické obmedzenia ( procesor, energetická náročnosť ), marketing určite nie.
festr (163)|30.7.2009 20:55
Potom jaktoze si muze dovolit Canon v teto cenove relaci tocit do 24Mbit a drazsi modely jinych vyrobcu ne? Rozdil je hlavne v tech scenach, kde je hodne rychlejsiho pohybu, respektive tam, kde se rychle meni cely obraz. Zkousel jsem tocit vodopad zblizka a na 16Mbit (coz je max co umi moje kamera) se to dost kostickuje a ztraci se detaily (prehravano na pocitaci pres coreavc kodek)

Me by hlavne zajimalo, zda tech 24Mbit neni technicke omezeni beznych spotrebnich prehravacu videa (nevyznam se v nich, napr. blue-ray?) na televizi a jestil tento bitrate bude obecne podporovan.
markus. (12)|30.7.2009 21:49
Pak by me ale zajimalo jaktoze ma Panasonic HDC-SD300 i sony lepsi obraz na camcodertest s porovnanim s HF200 je to spatne natocene?
jarino1978 (8045)|30.7.2009 22:13
[quote=festr;234945]Potom jaktoze si muze dovolit Canon v teto cenove relaci tocit do 24Mbit a drazsi modely jinych vyrobcu ne? Rozdil je hlavne v tech scenach, kde je hodne rychlejsiho pohybu, respektive tam, kde se rychle meni cely obraz. Zkousel jsem tocit vodopad zblizka a na 16Mbit (coz je max co umi moje kamera) se to dost kostickuje a ztraci se detaily (prehravano na pocitaci pres coreavc kodek)

Me by hlavne zajimalo, zda tech 24Mbit neni technicke omezeni beznych spotrebnich prehravacu videa (nevyznam se v nich, napr. blue-ray?) na televizi a jestil tento bitrate bude obecne podporovan.[/quote]

- na jednej strane je bitrate, na druhej strane je to elektronika v kamere a snímacia časť. Ak je toto OK, tak aj obraz musí byť OK. Ja som samozrejme skúšal točiť rýche scény, trávnaté plochy, špliechajúcu vodu. Nezaznamenal som jediný artefakt, čo pripisujem dátovému toku a snímacej časti.Teoreticky je vlastne 24 Mbit/s H.264 AVC ďaleko viac ( teoreticky 45 Mbit/s Mpeg2 HD ), ako maximum HDV.Tých 24 Mbit/s je iba maximum špecifikácie formátu AVCHD, BD prehrávače si hravo poradia aj s 40 Mbit/s H.264 AVC.Čiže nie je to limitom BD prehrávačov.

[quote=markus.;234954]Pak by me ale zajimalo jaktoze ma Panasonic HDC-SD300 i sony lepsi obraz na camcodertest s porovnanim s HF200 je to spatne natocene?[/quote]

Na tomto webe v diskusií spomínali určitý upgrade testu HF200, ale nejako sa k tomu nedostali. Autori upozorňovali aj v diskusií, že podmienky boli jasné : AUTO.To je možno diskriminujúce, ale asi správne.
HDC-SD300 je super kamera, obraz má vážne fakt dobrý hlavne v low-light, ale zasa cez deň je Canon opäť kanónom. Ale zasa HV30/40 majú o trošičku presnejšie farby ( v reále to však nemáš šancu zbadať ).
Osobne mám zasa averziu voči iným značkám kamier, okrem Sony alebo Canon.
Connor (509)|30.7.2009 22:40
V Sales Sheetu co jem stáhnul na stránkách Canonu je v kolonce "prohlížení záznamu" psáno NE... znamená to, že na kameře nelze přehrát co jsem právě natočil? To je nějaký úlet, nebo mi u AVCHD kamer něco zásadního uniká?
markus. (12)|30.7.2009 22:45
No prave jsem se chtel zeptat na vyber kamery rozhoduji se mezi Canonem HF200 HF S100 Panasonic HDC-SD300 a Sony HDR-XR500Vvim ze je zde rozdil 10000Kc ale rad bych kvalitni kameru, ktera by tocila pekne video mam to na rodinne nataceni, prirodu deti, atd.80:20(LL) a bude s tim tocit i manzelka takze bych rad kdyby to tocilo dobre i na automat.Proc ne panasonic.