Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF200 ano ci ne?

jarino1978 (8045)|3.6.2009 16:33
[QUOTE=Saxel;228365]jarino1978:
Tak jsem si musel ten smart render taky zkusit. Skutečnost je asi taková, že když je klip na časové ose ponechán od začátku, tak to funguje, ale když se začátek klipu jakkoliv změní (ořízne, prolne s předchozím), tak už Vegas není schopen zbylou část klipu renderovat bez rekomprese. Takže slavnostní fanfáry nebudou. :mad: To je velmi neuspokojivý smart rendering.[/QUOTE]

áno, to máš pravdu. klip, kde je orez, tam smart nefunguje, ďaľší klip ak je bez úpravy, už smart ide. ale ak aj v tom ďaľšom klipe spravíš napr. orez, tak nejde. ale zasa ja tieto fičury robím málokedy, takže mne táto možnosť postačuje. snáď to opravia.
michal_h (492)|4.6.2009 12:37
[QUOTE=jarino1978;228424]ja tieto fičury robím málokedy[/QUOTE]
to sis pořídil takovýto drahý soft jen na spojování souborů???
jarino1978 (8045)|4.6.2009 16:50
jasné, že nie, lenže...
- ja mám HDV kameru
- AVCHD plánujem
- ak vieš točiť tak, že potom moc nepoužívaš filtre, orezy, efekty, tak sú tie fičury na 2 veci...
Milan C (191)|4.6.2009 17:07
Ahoj Jarino.Som Ti písal dotaz v inej rubrike. Pred časom / ako vieš /som si kúpil kameru Canon HV20. Aby som nemusel neustále rozbalovať kameru a pripájať ju cez HDMI ku plazme pre prehrávanie HD záznamu, je taká možnosť nahrané video v HD kvalite dostať v nezmenenej podobe na externý HDD? To isté platí, ako dostať moj komentár a hudbu k nahratému videu na HDD? Prosím som v tomto amatér, ak sa dá mi to vysvetliť ako pre sprostého....Díky.
jarino1978 (8045)|4.6.2009 20:44
Samozrejme táto možnosť je a veľmi jednoduchá.
- video prenesieš do PC za pomoci SW na úpravu videa, napr. Sony Vegas, Pinnacle Studio, Ulead Video studio, Nero a pod. Alebo len podľa utility, napríklad HDVSplit. Potrebný je Firewire kábel a karta ( v novších PC býva väčšinou integrovaná na mainboard ). Kameru prepojíš pomocou tohoto kábla s PC, spustíš záznam z kamery a spustíš "nahrávanie" v SW v PC. Video sa ti prenesie v nezmenenej kvalite do PC napríklad z príponou m2t. Tento súbor ( video ) bez problémov prehráš v PC, ale aj v stolných playeroch typu PS3, Popcorn Hour a pod.
- čo sa týka možností úprav videa v strižni v PC, tak tu je neskutočne veľa možností výberu SW. Tam je možnosť upraviť video podľa svojich predstáv, postrihať, vložiť hudbu, titulky, efekty, prechody a pod. Samozrejme si nechaj originálny záznam na miniDV kazete ( je to najlepšie a najstabilnejšie archivačné médium ) a spracovaný záznam si môžeš vypáliť ako AVCHD na DVD-DL, alebo ako BD. Je možnosť si uložiť aj surový záznam z kamery na DVD/DL, alebo na BD a potom to aj takto prehrávať na patričnom playeri.
- tá možnosť prehrávania, akú používaš, môže viesť len k tomu, že sa Ti kamera poškodí, buď nechceným pádom, ale čo je hlavné, zbytočne namáhaš mechaniku v kamere, čiže ju zbytočne opotrebúvaš.
Saxel (2279)|4.6.2009 20:59
Milan C:
Už jsi se na totéž ptal tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=228159#post228159
Pokud chceš nějaké konkrétnější odpovědi, musíš svůj dotaz upřesnit.
pepekarita (149)|5.6.2009 08:47
No kamerka to je parádní a kdybych neměl tu svou krasavici SONY HDR CX11,která samozřejmě natáčí taky v AVCHD,tak bych možná vletěl do té Canonky
Milan C (191)|5.6.2009 10:31
Jarino aj Saxel ďakujem. Ešte by som mal jednu "kacírsku" otázku. Keby som všetko toto obišiel,nahrávanie do PC,spracovanie cez príslušný program a pod., a chcel by som len nahratú pásku prehrať mimo kamery cez pripojenie HDMI ku plazme. Existuje nejaký HD prehrávač? Proste vytiahnem nahratú pásku z kamery a jednoducho vsuniem do prehrávača?
michal_h (492)|5.6.2009 10:38
[QUOTE=jarino1978;228579]ak vieš točiť tak, že potom moc nepoužívaš filtre, orezy, efekty, tak sú tie fičury na 2 veci...[/QUOTE]
tak to já asi točit neumím...
:-D :-D :-D :-D
ferrda (162)|5.6.2009 17:17
Ale umíš, nebojsa. Ono to je vlastne o tom, že ak máš dostatočne výkonný comp. tak si môžeš dovoliť aj tie "fičury". Ak máš comp slabší tak potom to človek skúša cez nejaký nedorobený smart render a pod. Ale to už sa potom nedá hovoriť o strihu, ale o jednoduchom spájaní videa. Veď povedzme si to narovinu, prečo by som nevyužil tie "fičury" keď mám tú možnosť. Podotýkam však že ja AVCHD kameru nevlastním, a ani po nej netúžim. ferrda
jarino1978 (8045)|5.6.2009 21:02
no neviem chlapi... u mňa sa vyskytujú tieto prípady :
- niekto donesie záznam ( väčšinou 120 min ), že sprav niečo z toho pekného. Hodíš do strižne, pozeráš, striháš a zistíš, že Ti ostalo 10-20 min použiteľného záznamu. Takže neostáva nič iné, len niektoré časti naťahovať časovo, niektoré časti doladiť korekciami, filtrami a väčšinu surového materiálu musíš jednoducho odstrániť ( rozmazané zábery, zábery ala. pneumatické kladivo a pod. )....Tak na toto sú určené tie "fičury"
- pokiaľ snímaš sám pre seba, pre svoje potešenie, tak si asi najskôr rozmyslíš, na čo si si tú kameru zo sebou aj zobral. Pokiaľ ideš točiť niečo aspoň zčasti "umelecké", tak ti je dávno pred stlačením record-u jasné, čo vlastne chceš točiť, zakomponovať. Tuto riešiť fičury nemá vôbec zmysel. Stačí presný strih v strižni a sem tam na niektorý záber umelecký look ala magic bullet a bluefix.Zaoberať sa tým, že to 5h strihám a krášlim a potom 4h renderu nemá vôbec zmysel.
Z výsledkou, pri ktorých každých 5s striedajú všakovaké prechody, vybuchujúce kocky a iné blbosti nebude mať nikto radosť. Možno iba autor, ale aj to prvý deň.

@Ferrda : tu nejde vôbec o AVCHD alebo HDV. Tu ide o to, že smart render vo Vegase 9 pro funguje pre mňa dostačujúco a nebudem plakať, či výsledok bude za 15 min, alebo za 1/2 dňa. A už vôbec tu nejde o akési spájanie videa, ten smart render funguje aj vzedy, keď každé video postriháš, čiže zmeníš jeho dĺžku, zameníš poradie scén. Pokiaľ do videa vložíš filter, tak to znamená, že si video od základu zmenil, čiže logicky tam musí nastať prepočet, lebo ten SW si to nevie domyslieť. To je hádam logické. Či nie ? Považujem za nelogické, vkladať do každej scény prelínačky, keď to nie je potrebné. A potrebuješ prekrojiť 41. scénu s 42. scénou, tak ten smart render funguje tak, že tieto 2 scény "prerába" a 43. scéna ide už so smartom. Jasan ?
A to flash video som tu dal preto, aby som michalovi dokázal., že ten smart render funguje. Pretože on tvrdil, že nefunguje vôbec. Tým som mu chcel dokázať, že to ide, akurát nechcite odo mňa, aby som tu tresol flash, ktoré bude trvať 5h, aby ste videli, že zábery sa iba nespájajú. Ináč, nie je občas problém tu hodiť aj to spomínané 5h flash...
jarino1978 (8045)|5.6.2009 21:14
[QUOTE=Milan C;228663]Jarino aj Saxel ďakujem. Ešte by som mal jednu "kacírsku" otázku. Keby som všetko toto obišiel,nahrávanie do PC,spracovanie cez príslušný program a pod., a chcel by som len nahratú pásku prehrať mimo kamery cez pripojenie HDMI ku plazme. Existuje nejaký HD prehrávač? Proste vytiahnem nahratú pásku z kamery a jednoducho vsuniem do prehrávača?[/QUOTE]

- no to bolo možné v časoch analógu, ale ak predsa tak potom toto : http://www.videosmith.com/shop/index...roducts_id=165
- ale povedzme si na rovinu, že je to drahé a možno nezmyselné. Najlepšia možnosť a relatívne lacná je kombinácia : HDV kamera - PC - BD vypalovačka - BD player. Pokiaľ sa nechceš zaoberať strihom, úpravou videa, tak stačí fakt len táto kombinácia. Dôležité a hlavné je stiahnuť video z camu do PC, následne ho nemusíš už teda ďalej spracúvať, stačí ho za pomoci jednoduchého BD authoringu ( dajme tomu je jednoduchý NERO9 ) vypáliť na BD a prehrávať v nezmenenej kvalite cez BD prehrávač cez HDMI v telke.
jarino1978 (8045)|5.6.2009 21:20
Ale späť k téme, odporúčam kuknúť toto, ako vplýva výber režimu na low-light HF20/200 :
[video=vimeo;5016107]http://www.vimeo.com/5016107[/video]
Milan C (191)|6.6.2009 11:14
[QUOTE=jarino1978;228740]- no to bolo možné v časoch analógu, ale ak predsa tak potom toto : http://www.videosmith.com/shop/index...roducts_id=165
- ale povedzme si na rovinu, že je to drahé a možno nezmyselné. Najlepšia možnosť a relatívne lacná je kombinácia : HDV kamera - PC - BD vypalovačka - BD player. Pokiaľ sa nechceš zaoberať strihom, úpravou videa, tak stačí fakt len táto kombinácia. Dôležité a hlavné je stiahnuť video z camu do PC, následne ho nemusíš už teda ďalej spracúvať, stačí ho za pomoci jednoduchého BD authoringu ( dajme tomu je jednoduchý NERO9 ) vypáliť na BD a prehrávať v nezmenenej kvalite cez BD prehrávač cez HDMI v telke.[/QUOTE]

Díky,aj som Ti napísal súkromnú správu...
Saxel (2279)|6.6.2009 14:45
Milan C:

[QUOTE=jarino1978;228740]... Najlepšia možnosť a relatívne lacná je kombinácia : HDV kamera - PC - BD vypalovačka - BD player...[/QUOTE]
Já bych jen doplnil Jarina - místo BD vypalovačky a BD playeru je asi lepším řešením některý z řady HD přehrávačů s interním nebo externím pevným diskem. Jeho možnosti využití jsou totiž obvykle vyšší než co nabízí BluRay a cena může být i výrazně nižší.
Saxel (2279)|6.6.2009 15:03
[QUOTE=jarino1978;228738]... tu nejde vôbec o AVCHD alebo HDV. Tu ide o to, že smart render vo Vegase 9 pro funguje pre mňa dostačujúco ...[/QUOTE]
Tak na to já mám jiný názor. Smart rendering funguje skvěle u HDV, mpeg-2 nebo DV-AVI, ale ne u AVCHD! To bych nikdy nenazval "smart", proto o tom také není ani zmínka v oficiálních informacích o Vegasu Pro. Pro můj styl točení by tento smart render byl nepoužitelný, protože se u každé důležité scény snažím točit s přesahy před i po a až ve střižně vybírám ty nejvhodnější začátky a konce.
jarino1978 (8045)|6.6.2009 22:24
[QUOTE=Saxel;228789]Milan C:


Já bych jen doplnil Jarina - místo BD vypalovačky a BD playeru je asi lepším řešením některý z řady HD přehrávačů s interním nebo externím pevným diskem. Jeho možnosti využití jsou totiž obvykle vyšší než co nabízí BluRay a cena může být i výrazně nižší.[/QUOTE]

- samozrejme, aj to je možné riešenie. Ale netreba zabúdať na to, že pokiaľ niekto natočí niečo dôležité, na čo by sa rád pozrel spätne aj za 5 rokov, ostáva mu jedine archív na miniDV alebo na BD. V opačnom prípade mu toho po 5 rokoch na ext. HDD veľa neostane...

[QUOTE=Saxel;228792]Pro můj styl točení by tento smart render byl nepoužitelný, protože se u každé důležité scény snažím točit s přesahy před i po a až ve střižně vybírám ty nejvhodnější začátky a konce.[/QUOTE]
ja to robím tak isto, akurát u mňa výhoda, že točím zatiaľ HDV...ale aj pri AVCHD berie cez smart ten prípad, ak orezávaš začiatok a koniec. vyskúšaj , myslím podmienka by mala byť tá, že nastavenie projektu = nastaveniu výstupu, čiže ak je vstup 1920x1080i . rovnaký musí byť aj výstup.
jarino1978 (8045)|6.6.2009 22:34
celkom pekné zrovnanie HF200 : [video=vimeo;5033862]http://www.vimeo.com/5033862[/video]
ai (2993)|6.6.2009 23:16
[QUOTE=Milan C;228584] To isté platí, ako dostať moj komentár a hudbu k nahratému videu na HDD? Prosím som v tomto amatér, ak sa dá mi to vysvetliť ako pre sprostého....Díky.[/QUOTE]
muzes si pridat vice volitelnych zvukovych stop i titulky a to tim, ze vytvoris mkv soubor, ktery vsechny HDD prehravace prehraji, funguje to vyborne, a je jednoduche to vytvorit, programy MKVtoolnix, kdybys chtel pridat cve titulky i Subtitle workshop, napis jestli to chces podrobneji rozepsat
universum (16)|7.6.2009 23:00
Zdravim,

taky o teto kamere docela uvazuju, hlavne kvuli o tridu lepsimu optickemu rozliseni oproti konkurentum ve stejne cenove relaci (vetsina dosahuje cca 550-650 radku, zatimco HF200 cca 800-900 radku, coz se preci jen uz docela blizi teoretickemu HD rozliseni 1080 radku). Takze takova univerzalni kamera vhodna na dovolenou i na nejake ty amaterske video/filmove pokusy.

Ale dost me odrazuje, ze ma JEN displej, ze chybi hledacek. Muze prosim nekdo z majitelu potvrdit, ze na primem slunci je na tom displeji aspon neco videt? Zatim jsem bral na dovolenou nejakou starsi miniDV kameru, ktera ma krome displeje i hledacek a musim rict, ze bez hledacku by se asi dalo tocit tezko.
michal_h (492)|8.6.2009 09:45
[QUOTE=jarino1978;228738]A to flash video som tu dal preto, aby som michalovi dokázal., že ten smart render funguje. Pretože on tvrdil, že nefunguje vôbec. Tým som mu chcel dokázať, že to ide, akurát nechcite odo mňa, aby som tu tresol flash, ktoré bude trvať 5h, aby ste videli, že zábery sa iba nespájajú. Ináč, nie je občas problém tu hodiť aj to spomínané 5h flash...[/QUOTE]
tak já jsem tvrdil něco trochu jiného (smart render funguje pouze na začátku, po vložení přechodu/či nějaké úpravě už ne), já točím z 99% děti, z toho možná více než 50% natočí má něžná polovička, takže úpravy (ořez začátku i konce) dělám vždy a dost často vkládám mezi klipy přechody (crossfade), občas nějaký ten titulek. Pro moje potřeby je proto fungování smart render u Vegasu naprosto nedostačující, ale chápu, že pro tebe to může být OK
jarino1978 (8045)|8.6.2009 18:05
[QUOTE=universum;228944]Takze takova univerzalni kamera vhodna na dovolenou i na nejake ty amaterske video/filmove pokusy.
Ale dost me odrazuje, ze ma JEN displej, ze chybi hledacek. Muze prosim nekdo z majitelu potvrdit, ze na primem slunci je na tom displeji aspon neco videt? Zatim jsem bral na dovolenou nejakou starsi miniDV kameru, ktera ma krome displeje i hledacek a musim rict, ze bez hledacku by se asi dalo tocit tezko.[/QUOTE]

- choroba všetkých spotrebných kamier je hľadáčik, to je žiaľ pravda. aj keď výrobca hľadáčik dá, tak je skoro aj tak nepoužiteľný, lebo je pevný a nevýklopný. a čerešnička na torte je, že okulár je z plastu, čiže tvrdý, čo možno nevadí na 2 min. ale potom si pripadáš, ako keby si tlačil kameňom do oka...
- lcd displej je síce fajn, ale za priameho slnečného svetla aj tak bude len informatívny. odporúčam si vyrobiť kryt, ktorý jednoducho nasadíš na displej, keď si na priamom slnku, aby Ti aspoň zčasti vytvoril tieň. Nevravím, že je to nepoužiteľné na slnku, ale je predsa o niečo menšia viditeľnosť.Výrobcovia dávajú na povrch displeja špeciálnu vrstvu, čo pomôže, ale všetky nedostatky to neodstráni.

[QUOTE=michal_h;228963]Pro moje potřeby je proto fungování smart render u Vegasu naprosto nedostačující, ale chápu, že pro tebe to může být OK[/QUOTE]
- tak si počkáme na update, verím, že tam bude oprava.
ai (2993)|8.6.2009 19:46
hledacek je nutny na rizeni expozice , popripade manualni zakroky, fixni, nevyklopny, to se da prezit, nerek bych, ze je nepouzitelny lcd je nepouzitelne (na slunku)

ten kdo jede na automat , je to snad jedno co vidi na displei, i za toho slunka, akorat to stejne ramuje
universum (16)|8.6.2009 21:51
[QUOTE=jarino1978;229024]- lcd displej je síce fajn, ale za priameho slnečného svetla aj tak bude len informatívny. odporúčam si vyrobiť kryt, ktorý jednoducho nasadíš na displej, keď si na priamom slnku, aby Ti aspoň zčasti vytvoril tieň. Nevravím, že je to nepoužiteľné na slnku, ale je predsa o niečo menšia viditeľnosť.Výrobcovia dávajú na povrch displeja špeciálnu vrstvu, čo pomôže, ale všetky nedostatky to neodstráni.[/QUOTE]

Tak udelat si kryt na displej, to me nejak nenapadlo ... diky krytu by se dal z displeje udelat takovy "super hledacek" :-)
Akorat by byl asi problem s ovladanim kamery, kdyz vetsina tlacitek je na displeji ... ale jako nouzove reseni to vubec nezni spatne. Dobry tip!
peco (772)|9.6.2009 07:59
Hoodman H300 dost dobre riesi problem slnko vs LCD
Saxel (2279)|9.6.2009 08:00
ai:
Naprosto souhlasím! Neumím si představit, jak na slunci na výklopnym displeji uhlídám třeba přepaly (zebru). Ale o tom to asi není. Je to spotřebka a většina majitelů stejně pojede na automat. A když už někdo na hledáčku trvá, tak zatím se ještě dá koupit pár modelů i s hledáčkem.
pusher... (78)|10.6.2009 16:17
tak uz ji mam doma. prvni dojmy jsou jednoznacne pozitivni. tocil jsem par zaberu pri zapadu slunce, coz kvalitou bylo vynuikajici. zkousel jsem nejaky makro na sediciho motyla, a ta kvalita/ostrost, mne pak zpetne pri kontrolnim prehrani na 42" lcdtv, uplne dostala. fakt nadhera.
Z modu jsem zkousel zatim jen MXP, 24p cinema a MXP 50i cinema a musim rict, ze bomba... Vetsi experimenty ruznych nastaveni provedu o vikendu..

jinak co jsem vecer kontroloval kvalitu zaberu, tak dokud jeste bylo slunce, resp. zapad slunce, tak obraz krasnej, vsechno nadherne ostry, i barvy velmi pekny.
jakmile se seserilo, tak jsem se presunul dovnitr, a zkousel tocit pri normlanim pokojovym osvetleni, tzn. 60w zarovka, a musim rict, ze to je bohuzel docela pruser,. sum jak prase, obraz se az rozsypa, takze potvrzuju, ze na toceni LL to rozhodne neni. Jeste bych rad zminil funkci Face Detection, ktera automaticky rozpozna tvare a nastaveni, ostreni uzpusobi, pro co nejvetsi kvalitu,. funguej skvele,.

dneska mi konecne dosel stativ, takze uz se tesim na prvni "poradny" zabery, protoze v rukach se to bohuzel neda moc udrzet.
v nasledujicich dnech snad prijde uz i sirokouhlej konvertor WD-H37 II, takze bych to rad o vikendu testnul konecne "v kompletu"..

Jakbude chvilka, tak nahodim par testovacich zaberu..
Connor (509)|10.6.2009 20:09
pusher: jaký stativ sis pořídil a proč?
jarino1978 (8045)|10.6.2009 20:19
[QUOTE=pusher...;229248]jakmile se seserilo, tak jsem se presunul dovnitr, a zkousel tocit pri normlanim pokojovym osvetleni, tzn. 60w zarovka, a musim rict, ze to je bohuzel docela pruser,. sum jak prase, obraz se az rozsypa, takze potvrzuju, ze na toceni LL to rozhodne neni. Jakbude chvilka, tak nahodim par testovacich zaberu..[/QUOTE]


- na low-light si nastav kameru na 25f, vyskúšaj mód bodové osvetlenie. Ak to nezaberie, vyskúšaj sa pohrať s uzávierkou a expozíciou a skombinuj to s režimom 25f
- budem rád za nejaké zábery
jarino1978 (8045)|10.6.2009 20:21
[QUOTE=peco;229065]Hoodman H300 dost dobre riesi problem slnko vs LCD[/QUOTE]

skoro presne takéto podobné som si doma vyrobil
ferrda (162)|10.6.2009 20:41
jarino hoď fotku toho tienidla, pre inšpiráciu, nech si aj my vyrobíme.
jarino1978 (8045)|10.6.2009 22:07
je to len na prípad potreby prichytené obojlepkou a stiahnuté obyčajným popruhom na suchý zips zo starej brašne z foťáka.ale účel to plní celkom dobre, len sa dá s tým točiť len na automatiku, lebo Sony má dotykáč...
na telo kamery sa dá pásik z obojlepky a spredu je suchý zips, dá sa tam "popruh" na stiahnutie okolo tela lcd. z vnútra je to "vystužené" umelohmotnou rozrezanou detskou kockou, kde je vložená takisto výstuha. je to upevnené po obvode lcd a stiahnuté sucháčom...
P6107301.JPG
pusher... (78)|11.6.2009 11:08
[QUOTE=Connor;229255]pusher: jaký stativ sis pořídil a proč?[/QUOTE]

Koupil jsem jenom zaklad od Velbonu, konkretne C-400. Proc jsem ho koupil? Hmm, asi proto, ze jsem nebyl schopnej udrzet stabilni zaber vzdalenych objektu, a stejne tak na nejaky makro zabery jsem mel pocit, ze jak se to cloveku v ruce chveje, tak ten AF proste neni tak presnej/rychlej, jak by clovek cekal a vznikne ti z toho cast zaberu maznuta, coz samozrejme poznas az kdyz to pak sledujes na tv, nebo v pocitaci....
Se stativem je to 100 a 1, takze doporucuju urcite aspon nejakej lowend co jsem koupil ja, poridit.
Lucca (14)|12.6.2009 22:06
Zdravím všechny a prosím o radu,bude to hodně laická otázka mezi tolika odborníky,ale i tací jsou mezi námi :o).Uvažuji již několik měsíců o koupi nové kamery,máme starý model analogové Sonky a rádi bychom menší,kvalitní záznam pro natáčení hlavně rodinného videa-dětičky,dovolená,výlety,apod.Nakonec po přečtění všech možných recenzí a diskusí jsem se přiblížila rozhodnutí,konečně :o).Původně jsem uvažovala o Canon HF 10 anebo HF 100,ale zjistila jsem ,že už je na trhu nová HF 200,takže asi tu vzhledem k tomu,že je to investice na hodně let,tak by asi byla lepší.Jak jsem se dočetla,tak má velice dobrý obraz,lze z něho pořídit i dobré fotky,takže bychom nemuseli nosit sebou foťák.Ale dočetla jsem se ,že za zhoršených světelných podmínek je obraz výrazně horší.A to jsem se chtěla zeptat,zda ten obraz je opravdu tak špatný,že se na něj "nedá koukat" anebo i u ostatních kamer podobných parametrů je situace za zhoršených světelných podmínek stejná ? Je pravda,že budeme natáčet spíše za světla v poměru za šera ,tak 80:20 možná i 90:10.Děkuji za vaše rady a zkušenosti
jarino1978 (8045)|12.6.2009 22:22
@Lucca :
- kamera HF20/200 produkuje špičkový obraz, dokonca ďaleko ostrejší, ako poloprofi kamery za 100 tisíc. To sa týka dobrých svetelných podmienok ( snímanie vonku v zime, cez leto v dennom režime). Bez šumu s ňou natočíš aj cez deň v interiéri. Čo sa týka low-light, čiže slabého osvetlenia, nie je to nič tak hrozné, aby sa na to nedalo dívať. Ak si kameru vhodne nastavíš, tak ani low-light nebude zlý, dokonca budeš spokojná. Šum v low-light sa naviac veľmi ľahko vymaže v reťazci BD-HDTV, pokiaľ je tento reťazec kvalitný.Takže z low-light nemaj vôbec strach. Isteže, kamerá má malý chip, ktorý je menší oproti napríklad HV30/40, čiže jeho neresti sa snaží v low-light vyrovnávať elektronika kamery ( darí sa jej to vcelku dobre ), samozrejme obraz logicky musí obsahovať viacej šumu... Ale zasa ostrosť obrazu v low-light je o poznanie vyššia, ako u HV30.Takže záverom na to, že budeš v drtivej miere točiť nie low-light, túto kameru odporúčam. Má kopec možností, je maličká, má účinný stablizátor, reaguje svižne, ostrenie je dosť rýchle,face detection je suprová vec, ponúka maximum, čo Ti dokáže AVCHD ponúknuť. Čo viac chcieť ?
westikkrystof (32)|12.6.2009 22:43
Také zdravím všechny. Řeším naprosto stejnou situaci jako LUCCA. Chci koupit HD kameru a po asi měsíčním výběru mi sítem jako nejlepší poměr cena výkon vyšly canon HF1xx a HF2xx. Škoda jen, že jsem neměl ještě jasno, když se HF100 vyprodávala za 8500Kč. Teď řeším zda zvolit starší řadu HF1xx u které vidím jako plus větší čip, tím pádem předpokládám lepší obraz za nízkého osvětlení nebo řadu HF2xx pro kterou hraje:
1. lepší datový tok 24Mbit/s proti 17Mbit/s,
2. lepší zoom 15x proti 12x
3. lepší širokoúhlý objektiv 39,5mm proti 42,9mm.
Poradí nám někdo které parametry jsou pro nás důležitější? Předpokládám natáčení hlavně domácí video, sem tam nějaký výlet.
A taky by mě zajímalo, co si myslíte o cenách? Vyplatí se chvíli počkat? Neboť se mi zdá, že obchodníci nějak pomalu reagují na kurz dolaru a například cena modelu HF200 se v zahraničí pohybuje od 545dolarů.
jarino1978 (8045)|13.6.2009 11:43
pekné zábery z HF20 ( je to zčasti low-light, šum nevidno... ) : [video=vimeo;5135397]http://www.vimeo.com/5135397[/video]

a klasický low-light ( takisto bez šumu ) : [video=vimeo;5137177]http://www.vimeo.com/5137177[/video]
Saxel (2279)|13.6.2009 12:45
[QUOTE=jarino1978;229527]....Takže z low-light nemaj vôbec strach. Isteže, kamerá má malý chip, ktorý je menší oproti napríklad HV30/40, čiže jeho neresti sa snaží v low-light vyrovnávať elektronika kamery ( darí sa jej to vcelku dobre ), samozrejme obraz logicky musí obsahovať viacej šumu... Ale zasa ostrosť obrazu v low-light je o poznanie vyššia, ako u HV30...[/QUOTE]
To jsou odvážná tvrzení. Ty máš k dispozici nějaké porovnávací záběry z HF200 a HV30 pořízené v lowlight za stejných světelných podmínek? Nebo si opravdu myslíš, že se dá kvalita posuzovat z videí na serveru Vimeo.com? Já jsem zatím většinou četl že lowlight je u HF200 její slabá stránka. K porovnání obou kamer mám ale jen testovací snímky na SlashCam a tam to je s LL u HF200 dost slabota: http://camcorder-test.slashcam.com/compare-what-i-cmp-u-cmd-i-view-u-mode-i-docompare-u-lang-i-en-u-id-i-27-y-103-u-name-i-Canon%20HF200-u-bname-i-Canon%20HV20-u-cmd-i-vergleich.html
Rinto (1)|13.6.2009 17:36
Tiez som si objednal HF200,uz netrpezlivo cakam kym mi ju dovezu :-)
Chcem sa opytat,aku v tejto kamere pouzivate sdhc kartu.Ci bude stacit tato http://www.alza.sk/pametova-karta-a-data-secure-digital-16gb-turbo-sdhc-class-6-d85972.htm alebo ci treba aspon nejaku class 6 s rychlostou x200.
jarino1978 (8045)|13.6.2009 22:17
[QUOTE=Saxel;229565]To jsou odvážná tvrzení. Ty máš k dispozici nějaké porovnávací záběry z HF200 a HV30 pořízené v lowlight za stejných světelných podmínek? Nebo si opravdu myslíš, že se dá kvalita posuzovat z videí na serveru Vimeo.com? Já jsem zatím většinou četl že lowlight je u HF200 její slabá stránka. K porovnání obou kamer mám ale jen testovací snímky na SlashCam a tam to je s LL u HF200 dost slabota: http://camcorder-test.slashcam.com/compare-what-i-cmp-u-cmd-i-view-u-mode-i-docompare-u-lang-i-en-u-id-i-27-y-103-u-name-i-Canon%20HF200-u-bname-i-Canon%20HV20-u-cmd-i-vergleich.html[/QUOTE]

samozrejme, že vimeo a youtube neberiem v úvahu na posúdenie ostrosti. s tak mizerným dátovým tokom ( cca 2,2 Mbit/s ) a v 720p to ani nejde.
tie weby sú dobré maximálne tak na prezentáciu, čo kto natočil a nie na reálne posúdenie...
pokiaľ si vytvoríš ideálne podmienky tak, aby vlastne HF200 aj niečo videla, tak obraz má viacej detailov z HF200, ako z HV30/40. Samozrejme podmienky musíš trošku zmierniť tak, ako som už písal, teda aby HF200 niečo aj videla. Tá minispotrebka má maličký chip, oproti HV30/40 sa nemôže zrovnať, tam už funguje samozrejme fyzika.. Mal som týždeň doma obidve kamery, od kolegu, ktorý má e-shop a stojím si za tým, že cez deň poráža hlboko HF200 HV30 v detailoch, ostrosti, ale vernosť farieb bola máličko ( ale ozaj máličko )lepšia HV30. Čo sa týka toho low-lightu, tak tam je to jasné... HV30 produkovala menej zašumený obraz, viacej videla. Ale pokiaľ si si stanovil podmienky tak, že si zadal aspoň to minimum, čo HF200 potrebuje, tak porazila v ostrosti HV30, pričom šum bol o trošku väčší, ako u HV30.Test prebiehal skôr pri viacmenej statických snímkoch.
Tá HF200 má naozaj vinikajúci FW a elektroniku, naozaj by som videl rozdiel medzi DIGI II a DIGI III, je ozaj vidno, že novší procesor robí, čo dokáže.

A somozrejme, že s kamerou typu HF200 nebude človek robiť machra pri točení svadieb...Na to určená nie je. Proste za tie prachy odvádza myslím veľmi slušnú robotu, pričom poráža na všetkých frontoch aj mega hviezdu spred 3 rokov - Sony HDR-HC3. Kedysi to soníča všetci prechválili za low-light, je zaujímavé, že HF200 robí lepší výsledok a s menším šumom...

Tento týždeň som niekde na anglickom site čítal, kde jeden trulo dokonca zakopal pod zem HF200 preto, lebo podľa neho táto kamera produkuje až moc ostrý obraz a podľa neho je to teda nereálne a nelogické. Asi ten trulo včera vstal z postele a dnes sa zobudil s tým, že existuje HD...

Ináč, aby si si nemyslel, že mám doma HF200 a preto ju tak chválim. Iba sa táto kamera vyskytla vďaka obrazu v užšom výbere...
pusher... (78)|15.6.2009 10:41
[QUOTE=jarino1978;229256]- na low-light si nastav kameru na 25f, vyskúšaj mód bodové osvetlenie. Ak to nezaberie, vyskúšaj sa pohrať s uzávierkou a expozíciou a skombinuj to s režimom 25f
- budem rád za nejaké zábery[/QUOTE]

jo, to by mohlo hodne pomoct,. poradnej zatez test jeste pri ruznych osvetlenich (60w svetla, mensi lampicka, svicka) udelam,. Co jsem si tedka o vikendu hral s expozic, kdyz jsem pres den natacel hodne stinna mista, tak to tomu zaberu neuveritelne pomohlo.. Doufanm, ze se to tak zachova i v noci pri low light podminkach...

nejake zabery mile rad nahodim. jeste ted laboruju s vegasem, zatim jsem nejak nevykoumal, abych +- stejnou kvalitu jako je v kamere dokazal sestrihat a vyrenderovat :( Uz mne to fakt zacina pekne stvat.
Muzu klidne nekam pichnout par fajlu primo z kamery, bez jakekoliv upravy/strihu.... Zkusim to vecer dat
pusher... (78)|16.6.2009 11:37
jedno z videi co jsem vcera upnul na net. berte to s rezervou, zatim se s tou kamerou szivam :]
[video=vimeo;5169352]http://vimeo.com/5169352[/video]

Render jsem asi zbytecne nastavil na moc velkou kvalitu, takze ten .mov ma asi 400 Mb :]
jarino1978 (8045)|16.6.2009 12:33
[QUOTE=pusher...;229759]jedno z videi co jsem vcera upnul na net. berte to s rezervou, zatim se s tou kamerou szivam :]
http://vimeo.com/5169352

Render jsem asi zbytecne nastavil na moc velkou kvalitu, takze ten .mov ma asi 400 Mb :][/QUOTE]

no neviem, na vimeo.com mi to hlási, že je to privátne video, samozrejme to video sa nezobrazí a teda ani nespustí. je možné to hodiť na megaupload ? alebo niečo spraviť s tým vimeom ( odomknúť to ? ) ???
Saxel (2279)|16.6.2009 13:01
[QUOTE=pusher...;229759]jedno z videi co jsem vcera upnul na net.[/QUOTE]
Větší vypovídací hodnotu by mělo, kdybys někam uložil kus surového videa přímo z kamery bez jakýchkoliv úprav.
jarino1978 (8045)|16.6.2009 13:14
stačilo by to hodiť na megaupload, alebo vyskúšaj to dat na ftp - otvor si stránku v Total Commanderi alebo vo wine v prieskumníkovi a presuň tam súbor
pusher... (78)|16.6.2009 13:58
[QUOTE=jarino1978;229765]no neviem, na vimeo.com mi to hlási, že je to privátne video, samozrejme to video sa nezobrazí a teda ani nespustí. je možné to hodiť na megaupload ? alebo niečo spraviť s tým vimeom ( odomknúť to ? ) ???[/QUOTE]

uz je to opraveno.
pusher... (78)|16.6.2009 13:59
[QUOTE=Saxel;229770]Větší vypovídací hodnotu by mělo, kdybys někam uložil kus surového videa přímo z kamery bez jakýchkoliv úprav.[/QUOTE]

vecer nahodim par .mts souboru.
jarino1978 (8045)|16.6.2009 14:21
si zlatý... díky....
Lucca (14)|16.6.2009 14:49
[QUOTE=jarino1978;229527]@Lucca :
- kamera HF20/200 produkuje špičkový obraz, dokonca ďaleko ostrejší, ako poloprofi kamery za 100 tisíc. To sa týka dobrých svetelných podmienok ( snímanie vonku v zime, cez leto v dennom režime). Bez šumu s ňou natočíš aj cez deň v interiéri. Čo sa týka low-light, čiže slabého osvetlenia, nie je to nič tak hrozné, aby sa na to nedalo dívať. Ak si kameru vhodne nastavíš, tak ani low-light nebude zlý, dokonca budeš spokojná. Šum v low-light sa naviac veľmi ľahko vymaže v reťazci BD-HDTV, pokiaľ je tento reťazec kvalitný.Takže z low-light nemaj vôbec strach. Isteže, kamerá má malý chip, ktorý je menší oproti napríklad HV30/40, čiže jeho neresti sa snaží v low-light vyrovnávať elektronika kamery ( darí sa jej to vcelku dobre ), samozrejme obraz logicky musí obsahovať viacej šumu... Ale zasa ostrosť obrazu v low-light je o poznanie vyššia, ako u HV30.Takže záverom na to, že budeš v drtivej miere točiť nie low-light, túto kameru odporúčam. Má kopec možností, je maličká, má účinný stablizátor, reaguje svižne, ostrenie je dosť rýchle,face detection je suprová vec, ponúka maximum, čo Ti dokáže AVCHD ponúknuť. Čo viac chcieť ?[/QUOTE]


Jarino1978 děkuji za vyčerpávající odpověď,rozhodla jsem se,že kamerku pořídíme,doufám,že nám natáčení rodinky bude potěšením,jen musím nastudovat anebo se poptat v okolí,jak přesně provedu převod AVCHD (komprimovaný formát) z kamery do obrazu na DVD,snad to nebude tam těžké,stříhat video moc nebudeme,možná časem se naučím nějaké drobnosti,ale zatím s dětičkami na to nemám čas.Prosím vás ještě o radu,jako paměťovou kartu pořídit,jsou jich mraky,různé značky,kvality a ceny.Tuším,že je vhodnější 8GB než 16GB,ale jaké značky nevím? Co Kingston ? Děkuji za vaše odborné rady,občas se ve vaší diskusi ztrácím :o)))
pusher... (78)|16.6.2009 15:01
kup si 16gb, class4 staci. AData, Kingston, Transcend, cokoliv...