Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF200 ano ci ne?

Lucca (14)|28.8.2009 13:43
díky moc všem za vaše rady,musíme promyslet,jaká cesta řešení bude pro nás nejjednodušší,jsme opravdu laici,navíc moc času na střih a další zpracování videa nebude-dětičky,pracovní vytížení.Asi bude potřeba rozšířit PC,máme ho od 2/06,ale jak jsem se dočetla nestačí-DFI Ultra Infinity,AMD Athlon 64 3,2 GHz,graf.karta Club-3D Ati X1600XT 256 MB DDR,nevím,zda jsem vypsala ty nejdůležitější věci :o)...jinak jsme kupovali za kameru Canon HF 200 17990,- ve Foto Škoda v Praze,k tomu byl zdarma v akci SW Pinnacle studio Plus version 12,ani nevíme,zda je tento SW vhodný pro náš PC,asi budeme muset použít ten dodávaný ke kameře :o( (na stažení a uložení videa na HD bude možná stačit). Cenu bych na netu určitě našla nižší,ale raději jsem chtěla nakupovat v kamenném obchodě,abych si kameru "osahala",vyzkoušela a kvůli případné reklamaci se mi nechtělo kameru posílat poštou,přece je to dost peněz.A co čert nechtěl,když jsme kameru doma zkoušeli a chtěli si obraz přehrát na HDTV Ready přes HDMI,nešlo to.Tak zpět do Prahy a v servisu zjistili ,že je problém nejen ve vstupudo kamery,ale i v kabelu.Kabel nám vymění,ale kameru musíme dát na reklamaci,mají 30dnů,takže jsme to nechali na teď,po prázdninách.Tak snad se problém s kamerou vyřeší,možná,že BD přehravač bude nejlepší řešení,jak píše jarino 1978,akorát budeme muset ještě k tomu dokoupit vypalovačku,že?Děkuji moc za pomoc :o)
jarino1978 (8045)|28.8.2009 20:14
@Lucca :
- na vytvorenie AVCHD Ti stačí bežná DVD napaľovačka za pár šupiek ( médium by malo byť DVD-DL )
- ten Pinnacle Studio 12 by Vám malo stačiť, zvládne to, čo budete zrejme potrebovať. Ale je to jeden z tých programov, ktoré vyžadujú nadupanejší HW.
- pozri, ak nechcete teda videá vôbec strihať, ozvučovať a vôbec spracúvať, mal by Vám stačiť aj Vaše súčasné PC, pokiaľ nemá PC DVD napaľovačku, tak si ju dokúpite. Následne kameru pripojíte cez USB 2.0 s PC, kamera sa Vám prihlási ako externý HDD.
Postupuj nasledovne :
1. Skopíruj si za pomoci dodávaného programu ImageMixer všetky videá z kamery ( uložia sa Ti defaultne do zložky FILMY )
2. Stiahni si super SW MultiAVCHD odtiaľto : http://www.videohelp.com/tools/multiAVCHD
3. Za pomoci tohoto SW si vytvoríš AVCHD disk v nezmenenej kvalite ( netreba žiadne výkonné PC ), nejde o žiadnu rekompresiu , ide o authoring videa. Vytvor si na HDD zložku AVCHD a do tej zložky si daj uložiť výsledok zo SW MultiAVCHD. Ako výdledok dostaneš súbor BDMV. Vytvor si ešte zložku CERTFICATE/BACKUP. V zložke AVCHD si necháš len zložky BDMV a CERTIFICATE.
4. Na napaľovanie použij SW Nero Burning Room, otvoríš si ho, vyberieš si DVD, dáš voľbu DVD-ROM(UDF), v zložke UDF zmeníš nastavenie na manuálne, zvolíš voľbu UDF 2.50, ako názov disku musíš dať AVCHD a dáš to vypáliť. Ak budeš mať staršiu verziu Nera, opýta sa ťa pred pálením na hlášku, že ideš napaľovať UDF 2.50, či súhlasíš, dáš áno. Ak máš Nero 9, táto hláška sa Ti nebude zobrazovať. Po vypálení si si vytvorila AVCHD disk, ktorý prehráš v každom BD playeri ( budeš tam mať menu, kapitoly a pod. )alebo v PC.
Lucca (14)|28.8.2009 22:56
Děkuji jarino 1978 za návod,budu se tím muset "prokousat",některé věci mi nejsou úplně jasné...myslela jsem si,že je potřeba na vypálení DVD-DL jiná vypalovačka,než kterou máme v PC...SW Nero máme též,doufám,že je aktuální :o)...ale díky moc za pomoc jarino1978 !
jarino1978 (8045)|29.8.2009 08:41
pokiaľ Tvoja napaľovačka zvláda páliť DVD-DL + alebo - , tak je to v poriadku.
Pave1 (4279)|30.8.2009 23:31
Jarino - ideální světelné podmínky, líbí se mi pěkný barvy. Tvá HF200 vypadá dobře, ale chtělo by to i nějaký horší světlo, pro srovnání.

Celkově HF200 na doma patří určitě ke kvalitní volbě.
jarino1978 (8045)|31.8.2009 08:46
Díky. Bol síce polojasný deň, ale išiel som v niektorých záberoch v protisvetle, naviac bola to neplánovaná cesta, takže ND ostal doma...Nakoľko to bola neplánovaná cesta, tak dcéra a synovec museli podstúpiť očistu obuvy...
Zábery pri 60W žiarovke sú tiež v tomto vlákne.
Tombo (1)|9.9.2009 23:24
Zdravím,
mám pro majitele HF200 tip na super pouzdro do kterého tato kamerka perfektně padne.
Je to Lowepro D-Pods 50 a navíc ho mají na nejlevnejsiobchod.cz ve výprodeji za 99Kč.
A60 (8)|19.9.2009 18:22
Ahojte
mam otazocku. da sa vlozit pred alebo pocas nahravania vlastny text na fotku alebo video. nevidim to v manuali.Dik za info.
miz012 (33)|20.9.2009 01:24
Zdravim,

koupil jsem si kameru HF200 a spokojenost :) Doporucuji. Byla v KITu s 4 GB Sandisk kartou. Chci si koupit vetsi, ale Sandisk je dost drahy. Mam dobre zkusenosti s kartama Kingston.... Vybiram z techto:

KINGSTON SD4/16GB SecureDigital High Capacity karta (SDHC Class 4) 16GB
http://www.softcom.cz/produkt/kingston-sd4/16gb-securedigital-high-capacity-kartasdhc-class-4-16gb/?flist=1

Kingston SDHC Class 4 HD Video karta 16GB (240 minut), full HD,AVCHD,1080i/1080p
http://www.softcom.cz/produkt/kingston-sdhc-class-4-hd-video-karta-16gb240-minut-full-hdavchd1080i/1080p/?flist=1

KINGSTON SD6/8GB Secure Digital Card 8GB High Capacity karta (SDHC Class 6)
http://www.softcom.cz/produkt/kingston-sd6/8gb-secure-digital-card-8gb-high-capacity-kartasdhc-class-6/?flist=1

Nebo mi doporucujete radeji jine znacky?

Dalsi vec... UV filtr...

Urcite dobra vec, mam i na fotaku. Jen premyslim, jakou znacku... Na megapixelu doporuji B+W
http://www.megapixel.cz/b-w-uv-filtr-58-mm

kde v diskuzi pod clankem je uvedeno, ze material obruby je mosaz oproti jine z hliniku (ktery se pry deformuje a muze zatvrdnout v zavitu kamery...)

A pak jsem take narazil na filtr primo CANON... ma s nim nekdo zkusenosti?
http://www.softcom.cz/produkt/2605a001aa-canon-uv-filtr-58mmb-in-case/?flist=1

Doporucite mi jako zacatecnikovi nejakou dobrou literaturu? Kde treba najdu jaky rezim kdy a na co nastavit atd...

Pred koupi HF200 jsem "omylem" mel na dva dny SONY CX105. U ni bylo v manualu napsano, ze pokud je zaber vetsi nez 2 GB tak se automaticky rozdeli... je to tak i Canonu? Poznam to nejak v softu v PC? Jako ze budu mit dve videa misto jednoho nebo je automaticky slouci...

Dekuji za odpovedi

Ondra
jarino1978 (8045)|20.9.2009 11:32
[quote=A60;241211]Ahojte
mam otazocku. da sa vlozit pred alebo pocas nahravania vlastny text na fotku alebo video. nevidim to v manuali.Dik za info.[/quote]

nie nedá, na to slúži strižňa a nie kamera !
jarino1978 (8045)|20.9.2009 11:39
@miz012 :
- SDHC kartu odporúčam značku Kingston, zober 16 Gb class 4 , bude Ti postačovať. Pomer cena/kvalita/výkon je skoro bezkonkurenčný. Tieto karty šlapú bez problémov.
- UV filter môže byť aj tento : http://www.megapixel.cz/b-w-uv-filtr-37-mm
Pozor, závit na HF200 je 37 mm !!!
- pozri si napríklad aj stránku http://www.jarino1978.wbl.sk/


Nájdeš tam aj diskusiu, takže ak Ťa bude niečo zaujímať viacej o tejto kamere ( sám ju mám ) , napíš...
miz012 (33)|20.9.2009 15:54
zdarec, diky za info.
miz012 (33)|26.9.2009 17:10
Muze byt filtr i levna HAMA? Protoze je 4x levnejsi....

Ma to na neco vliv v tomto pripade?
jarino1978 (8045)|26.9.2009 20:44
môže byť.
jarino1978 (8045)|27.9.2009 12:34
na pobavenie pre oči ( Trenčianske Teplice ) :
pusher... (78)|1.10.2009 14:41
jarino> v jakym modu nejcasteji tocis?
jarino1978 (8045)|1.10.2009 17:30
MXP, ručný režim
KCU (38)|2.10.2009 09:28
prodam Canon HF20 value KIT. 2 mesice stara. + navic 1 ND4 filtr a jeden UV filtr. potrebuji jinou kameru (s neprokladanym zaznamem) viz Antonin a jeho doporuceni. cena 18500. Dovezu,Vsechny doklady mam samozrejme.
jarino1978 (8045)|2.10.2009 17:13
Vážne si myslíš, že zoženieš kvalitnú kameru, ktorá dokáže 1920x1080/50p ? Do akej cenovej hladiny ?
Uvažuj nad tým, že 50p kamery sa de facto ani nevyrábajú ( kvalitné ).
KCU (38)|2.10.2009 17:28
co ta samsung hmx20c? pry to nataci dost kvalite a neprokladane
jarino1978 (8045)|2.10.2009 19:58
[quote=KCU;242763]co ta samsung hmx20c? pry to nataci dost kvalite a neprokladane[/quote]

to myslíš vážne ? už som ti v inom threade písal odkaz : http://www.samsung.com/sk/consumer/detail/spec.do?group=camerascamcorders&type=camcorders&subtype=memorycamcorder&model_cd=VP-HMX20C/EDC

podľa toho odkazu, kamera sníma 50i, ale obraz dokáže reprodukovať v 50p. To isté dokáže každý full hd televízor !
Takisto aj z HF200 to spravíš rovnako...

PS : Podľa teba nemá HF200 kvalitný obraz ? Ak áno, v čom ? Alebo, čo Ti na nej vadí ?
KCU (38)|2.10.2009 20:38
no dela mi to prokladani trochu problem pri strihu videa na applu. musim to prokladani odstranovat. a podle zkusenosti jinych applistu je ten samsung v tomto v pohode protoze nataci primo do souboru .mp4 (H.264) a ne avchd. a tenhle soubor apple dokaze hned zpracovavat..avchd (v .mts) souborech se prvni prevedou do .mov a az pak s nimi apple dokaze pracovat..ovsem strih na applu je uplne super..plynuly atd ..to na win vista ve stejne konfiguraci se to sekalo jak hrom.. ale ten interlaced tomu trochu dela problemy..asi diky tomu prevodu z .mts do .mov
jarino1978 (8045)|2.10.2009 20:53
[quote=KCU;242783]no dela mi to prokladani trochu problem pri strihu videa na applu. musim to prokladani odstranovat. a podle zkusenosti jinych applistu je ten samsung v tomto v pohode protoze nataci primo do souboru .mp4 (H.264) a ne avchd. a tenhle soubor apple dokaze hned zpracovavat..avchd (v .mts) souborech se prvni prevedou do .mov a az pak s nimi apple dokaze pracovat..ovsem strih na applu je uplne super..plynuly atd ..to na win vista ve stejne konfiguraci se to sekalo jak hrom.. ale ten interlaced tomu trochu dela problemy..asi diky tomu prevodu z .mts do .mov[/quote]

schválne ti tu dám surové video z HF200, ktoré som bol dnes podvečer stočiť len preto, aby ste si pozreli švenky z HF200 v režime 1080i. dám tie odkazy aj do susedného threadu, kde ste sa o tom bavili... tak to pozri a urob si na to názor...
Tie videá sú v surovom stave, čiže bez úprav, len skopírované z karty.
Tuto sú :
http://www.upnito.sk/subor/6178ac1589b0d817cc6b16fe6edf22b6.html

http://www.upnito.sk/subor/9fbd1a57a1d2ce3f4b3c5b56873c13d2.html


PS : Nechápem, prečo musíš robiť odstraňovanie prekladu... V čom ti to robí problém ? pri sledovaní na tv ?aký máš player a aký máš televízor ?

PS2 : Ja žiaden problém zo strihom nemám. Mám dualcore amd 5600+ , 4 Gb RAM, WIN XP Prof., SP3. Strih bez problémov !

PS3 : Na kvalitu videa v tomto prípade nemá vôbec žiaden vplyv, či ten kontajner je mp4 alebo m2ts. To sú holé sprostosti. Naopak sú reálne skúsenosti ( Sanyo, Samsung ), že ich dátový tok je na hranici pozerania ( je to krásne vidno na tej ukážke toho chalana na cajgli = ten asfalt sa totálne rozpadáva, kompresia ako sviňa = hnus ).
Takže porozmýšlaj....
KCU (38)|3.10.2009 06:36
no ja ti verim.. mts si na applu nepustim.. oni si to prave musi prevest na .mov soubor..canon hf20 nataci krasne, problem je prave jen s tim prevadenim..1080i na tv je bomba, jen jak rikam s tim prevodem je trochu problem
jarino1978 (8045)|3.10.2009 08:04
no tak to budeš asi prvý užívateľ, ktorý predá kameru, s ktorou je spokojný.

Vyskúšaj Edius 5.11
KCU (38)|3.10.2009 09:21
no jeste budu zkouset par variant..kamera je supr jak pises takze mne to stve
pusher... (78)|6.10.2009 16:10
[quote=jarino1978;242621]MXP, ručný režim[/quote]

co to je rucni rezim? :)
jarino1978 (8045)|6.10.2009 21:23
pre mňa 4 "veličiny" :
- rýchlosť uzávierky
- clona
- expozícia
- správne vyváženie bielej farby
ai (2993)|7.10.2009 00:58
pozor u tech novych spotrebnich kamer (pod $1000 urcite zrejme) muzes nastavovat "expozici" jako obecne, ale nemas moznost nastavit vsechny nezavisle, treba zvolis rychlost uzaverky a automat nastavuje clonu, gain nebo vnitrni ND filtry nebo naopak zvolis clonu a automat zvoli rychlost uzaverky gain nebo vnitrni ND filtry,

da se to obchazet zamcenim expozice, nasazenim svych ND filtru nebo kouzlami v mistnosti typu namirenim trochu do svetlejsi casti, automat nastavi sam neco (to druhe co nemas zablokovane) , pak vsecko zamknes, aby ti to nezvedalo gain a namiris jinam, a nejvetsi for je ten, ze to bude sumet stejne :)
radek.kovacik (267)|7.10.2009 10:11
[quote=jarino1978;227667]Kameru som mal v rukách, bol som na služobke a vo Zvolene je firma, ktorá dodáva výrobky Canon na SK. V ruke sa drží dobre, ovládanie celkom v pohode ( aj keď strašný nezvyk, lebo používam SONY ) a obraz na jednotku.[/quote]

Je velký rozdíl v držení kamery a v práci s ní při porovnání SONY vs CANON? Ptám se na to z toho důvodu, že doposud jsem používal pouze kamery SONY a nyní přemýšlím o pořízení CANON HV40 jako náhrady za starou SONY 820.
jarino1978 (8045)|7.10.2009 10:30
[quote=ai;243280]pozor u tech novych spotrebnich kamer (pod $1000 urcite zrejme) muzes nastavovat "expozici" jako obecne, ale nemas moznost nastavit vsechny nezavisle, treba zvolis rychlost uzaverky a automat nastavuje clonu, gain nebo vnitrni ND filtry nebo naopak zvolis clonu a automat zvoli rychlost uzaverky gain nebo vnitrni ND filtry,

da se to obchazet zamcenim expozice, nasazenim svych ND filtru nebo kouzlami v mistnosti typu namirenim trochu do svetlejsi casti, automat nastavi sam neco (to druhe co nemas zablokovane) , pak vsecko zamknes, aby ti to nezvedalo gain a namiris jinam, a nejvetsi for je ten, ze to bude sumet stejne :)[/quote]

- je to pravda, u toho Canona môžeš maximálne kombinovať : shutter+expozícia+vyváženie bielej farby+ostrenie, alebo clona+expozícia+vyváženie bielej+ostrenie. Kombinácia shutter+clona nie je možná, vždy tú jednu časť volí automat ( ak je hodnota zlá, svieti červeno ).
- čiže popravde to nie je plne ručný režim, je to vlastne poloautomat...Ale pre pochopenie zmyslu to stačí...
- výsledok, ak zvolíš dobré hodnoty a venuješ sa tomu je lepší, ako na plný automat.
- ináč veď to sám poznáš, máš myslím že HV30


[quote=radek.kovacik;243303]Je velký rozdíl v držení kamery a v práci s ní při porovnání SONY vs CANON? Ptám se na to z toho důvodu, že doposud jsem používal pouze kamery SONY a nyní přemýšlím o pořízení CANON HV40 jako náhrady za starou SONY 820.[/quote]

- takto, to som písal už dávno, resp. v silnom zvyku na dotykový displej Sony.
- dnes mám HF200, ale naozaj to bola len sila zvyku , naopak dnes by som už dotykáč nechcel. Na to ovládanie si rýchlo zvykneš ( hádam ), naopak potom oceníš prednosti nedaktylu. Ale záleží to na spôsobe ovládania danej kamery, jej menu a pod.
- Canon má fakt perfektný obraz v HD, žiadna HD spotrebná kamera sa nechytá na kreslenie optiky Canon.
pusher... (78)|7.10.2009 10:40
no to mi prave prislo divny, co myslis tim rucnim rezimem, kdyz uzaverku a clonu u hf200 nemuzes nastavovat naraz.

osobne funguju povetsinou v tv rezimu, rychlost uzaverky davam podle mnozstvi svetla,. samozrejme zamykani expozice, obcas kdyz nezapomenu, tak vyvazeni bile, jinak tu bilou nechavam na auto.
jarino1978 (8045)|7.10.2009 10:57
[quote=pusher...;243309]no to mi prave prislo divny, co myslis tim rucnim rezimem, kdyz uzaverku a clonu u hf200 nemuzes nastavovat naraz.

osobne funguju povetsinou v tv rezimu, rychlost uzaverky davam podle mnozstvi svetla,. samozrejme zamykani expozice, obcas kdyz nezapomenu, tak vyvazeni bile, jinak tu bilou nechavam na auto.[/quote]

tak, tak. mne automat v tieni ide niekedy dosť do studena, takže volím radšej presety alebo manuálne vyváženie. stačí síce "zamieriť" na kontrastnú plochu a otom sa automat chytí správne, ale niekedy to proste tak nevyhovuje.
espat (49)|7.10.2009 13:26
[quote=jarino1978;242785]
PS3 : Na kvalitu videa v tomto prípade nemá vôbec žiaden vplyv, či ten kontajner je mp4 alebo m2ts. To sú holé sprostosti. Naopak sú reálne skúsenosti ( Sanyo, Samsung ), že ich dátový tok je na hranici pozerania ( je to krásne vidno na tej ukážke toho chalana na cajgli = ten asfalt sa totálne rozpadáva, kompresia ako sviňa = hnus ).
Takže porozmýšlaj....[/quote]

Hm....


Ja by som to povedal asi takto: "Sú reálne skúsenosti (Sanyo), že že ich dátový tok je na hranici pozerania pri extrémne rýchlom pohybe, takisto ako v prípade Canon pri rýchlom pohybe kamerou, kde nevidieť nič, len rozmazané čmuhy."


Pokús sa vytvoriť záber zo zrnitého asfaltu podobnou rýchlosťou pohybu kamery (v podobnom uhle). A bolo by dobré, keby tam bolo aj nejaké vodorovné dopravné značenie


P.S. : akú farebnú bitovú hĺbku používa Canon?
jarino1978 (8045)|7.10.2009 14:20
[quote=espat;243323]Hm....


Ja by som to povedal asi takto: "Sú reálne skúsenosti (Sanyo), že že ich dátový tok je na hranici pozerania pri extrémne rýchlom pohybe, takisto ako v prípade Canon pri rýchlom pohybe kamerou, kde nevidieť nič, len rozmazané čmuhy."


Pokús sa vytvoriť záber zo zrnitého asfaltu podobnou rýchlosťou pohybu kamery (v podobnom uhle). A bolo by dobré, keby tam bolo aj nejaké vodorovné dopravné značenie


P.S. : akú farebnú bitovú hĺbku používa Canon?[/quote]

- ja beriem režim 60p, je to poznať v rýchlych pohyboch ( veď od toho ten progressive aj je ), ale chcelo by to väčší bitrate. Beriem, je to stále záťaž pre spotrebky ale nie len pre tie. Časom sa režim 1080/50p hádam stane štandartom. Takto mi to vec nerieši, som dosť háklivý na kompresné artefakty. Možno Sanyo príde s novým modelom, ktorý už ten väčší dátový tok bude mať + real time encodingu bude lepšia.Teraz mi to pripadá také z kaluže do blata. Neviem, je to môj názor. Týmto trpela aj predchádzajúca rada Sanyo.
- na podobný záber je najlepšia celistvá plocha, najlepšie šedá ( omietka steny domu ). Alebo aj ten asfalt, ale k tomu sa dostanem až cez víkend. Takže vyskúšam a uploadnem.
- ale aj teraz chcem zdôrazniť, že Sanyo spravilo veľký kus dopredu
espat (49)|7.10.2009 14:37
Ok, nič v zlom.....

Ale na to farebné kódovanie som naďalej zvedavý. Prečo sa pýtam? Sony Vegas 9 Pro pre tvoje mts súbory uvádza 1920x1080x12, záber od Terky z tej svadby prerobený z 50i do 50p (vytvorený samozrejme nejakým softvérovým enkodérom) 1440x1080x24 (1440 je v poriadku), a mne vypisuje pre moje MP4 1920x1080x32.... Podľa mojich vedomostí to posledné číslo znamená bitovú hĺbku kódovania farieb. Žeby Canon používal iba 12 bitovú hĺbku? Alebo je chyba vo Vegas?
jarino1978 (8045)|7.10.2009 15:51
nie, nie, problém robí vegas. Obidva sú 24 bits...
sanyo.JPG canon.JPG
A60 (8)|12.10.2009 15:42
Ahojte,
poradíte mi prosím-laikovi. Keď na HF 200 robím video v izbe pri slabšom osvetlení (60W), ako mám nastaviť manuálne hodnoty aby obraz bol krajší ako na automatickom.
Keď nastavím TV na nižšie hodnoty tak pri mávaní ruky sú čmuhy alebo ide tá ruka pomaly. Keď nastavím večer vonku pri filmovaní na kamere ikonu mesiac tak to pri pohyboch tiež robí čmuhy.Viem nejakým manualnym nastavením získať lepší obraz ako pri automatickom nastavení. (večer-izba , žiarovka a pomaly sa pohybujúci objekt, alebo večer vonku polotma a pohyb osoby).Čo všetko mám prehodiť.
Dik za radu.
Alena
jarino1978 (8045)|12.10.2009 17:39
- skús si pozrieť toto video : [video=vimeo;5362714]http://www.vimeo.com/5362714[/video]
- to strobovanie obrazu je prirodzené pri pomalej rýchlosti uzávierky. každopádne vyskúšaj zvoliť režim 25f + rýchlosť uzávierky 1/50+korekcia expozície. Alebo skúsiť režim cinema.
- ak budeš potrebovať viacej vysvetliť, môžeš do diskusie tu, alebo na hore uvedenej stránke.
Petr89 (25)|1.11.2009 10:16
Ahoj lidi. Chci si pořídit tuhle kamerku, přečetl jsem o ní hodně věcí, jak tady, tak na netu a myslím, že je to hodně dobrá volba pro poměr cena/výkon. Jediná věc, která mě mrzí je, že kamera nemá hledáček. Ale to nějak překousnu :-). Jinak nemám jasno v tom jak kamera manuálně ostří. Mohl by mi to někdo vysvětlit? Nebo není na netu nějaké video, které by to popisovalo? Vůbec nemám představu jak to funguje. Moje kamera (stará Sony D8), se kterou jsem točil doteď, tak má ostřící kroužek kolem objektivu.
jarino1978 (8045)|1.11.2009 10:45
@Petr89 : kamera ostrí ručne za pomoci joysticka na LCD monitore. Zvolíš v menu ručné ostrenie a za pomoci pohybu joysticka doprava alebo doľava ostríš. Pri ručnom ostrení je možnosť voľby focus asist, vtedy sa Ti zväčší výrez obrazu tak, aby si videl zaostrené zväčšené kontúry.
Nie je to tak pohodlné, ako pri otočnom prstenci samozrejme, ale vďaka aspoň za to, že tá možnosť tam je...
Petr89 (25)|1.11.2009 14:59
No nepřijde mi to zrovna pohodlné řešení, ale snad to nebude tak strašné.. Hlavně manuální ostření bych používal asi jen kdybych natáčel nějakou scénu na stativu nebo tak :-) .. A ještě malej dotaz, když má HF200 detekci obličeje, jde tam udělat, že když je na scéně více obličejů v rozdílných hloubkach, tak jsou ty obličeje detekovaný a mužu mezi nima přepínat joystickem, aby kamera ostřila na koho chci já?
jarino1978 (8045)|1.11.2009 15:33
- nie, sníma to automaticky, čiže si sama zvolí parametre,
- ale máš možnosť to prepnúť na manuál, kde si clonu zvolíš sám, a to buď pri aktívnom face detection, alebo vo vypnutom stave
Petr89 (25)|1.11.2009 16:55
Teď jsem koukal na kameru HG21 a ta má i hledáček. Jaký je rozdíl mezi HF200 a HG21? Vím, že HG21 má HDD, větší čip a je to asi starší model. Ale jinak? A kvaliťově?
jarino1978 (8045)|1.11.2009 19:48
- na lowlight je jasne lepšia HG21
- za bežného osvetlenia je to približne rovnaké
Petr89 (25)|1.11.2009 21:54
Tak mám asi rozhodnuto. Určitě HF200. Sice se bojím, kamery bez hledáčku, ale snad se to nějak zvládne :-). Co jsem viděl LOW-LIGHT u HF200, tak jak se tu píše, když se kamera dobře nastaví, myslím že šum je minimální. Jinak u tý HG21 se zase bojím toho HDD, že bude dělat nějaký šum v mikrofonu a určitě bude náchylnější na nedej-bože na nějaký pád. A taky u mě HF2OO vyhrává v tom, že existuje waterproof pouzdro WP-V1 za přijatelnou cenu. Do budoucna na nějaký to šnorchlování na dovče to bude bomba :-) (do dneška jsem se na dovče potápěl se Sonkou D8 a Sony pouzdrem SPK-TRB. Řeknu vám, to byla makačka to dostat pod vodu, jako potápět se s nafouklým kopačákem v ruce.. ;-) )
jarino1978 (8045)|1.11.2009 23:04
tak nech ti dobre slúži.
Connor (509)|2.11.2009 01:02
Dá se do konce roku čekat nějaký nástupce tohoto modelu? V srpnu představil Canon inovace HF S11, HF21, tak bych pomalu čekal něco ve stylu HF211. :-)
Petr89 (25)|2.11.2009 17:07
Děkuju, určitě bude sloužit, už se na ni těším jak malej kluk. Jinak s tím podvodním krytem, to je paráda :-). Jen těch 11 000kč.. Ale zase na to, že je to vodotěsné do 40m, tak je to cena pěkná. Jinak nemáte tady někdo toto pouzdro? Jak se s tím ovládá kamera? A v tom krytu nejde ovládat joystick, nebo jde? A neošoupe se kamera v tom krytu, když je tam tak na těsno? Škoda, že canon nepoužívá LANC..
pusher... (78)|3.11.2009 17:10
co mne osobne na HF200 hodne stve, ze nema manualni fokus pristupny jinak nez pres menu a dal taky absence zebry. dal ten vestavny mikrofon je docela mizerna kvalita napr v horsich podminkach (okolni hluk vitr, atd).

zajima mne jak resite situaci, kdy clovek toci ruzne sceny v ruznych svetelnych podminkach a nasledne chce mit konsistentni vystup, tzn. sceny ktere vypadaji totzne, jakoby to bylo natoceno za uplne stejnych podminek?
samozrejme to asi jde ruznym manualnim nastavenim, ale u mne to je zatim vetsinou metoda pokus omyl, clovek neco natoci, a pak doma zjisti, ze to vypada lehce jinak, a resit to postprodukcne je uz sice jedina moznost, ale urcite je nejakej figl na co si dat uz pri toceni pozor, aby pak clovek nebyl prekvapenej, ze kazdej zaber je lehce jinak?